Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) h.adam.92


h.adam.92
őstag

csak én érzem ugy mintha vmi hiányozna a játékból? :(
tökjo meg minden, de nekem mintha vmi nem lenne benne teljes, és még én sem jöttem rá, h mi kéne még bele:B

[ Szerkesztve ]

(#1402) kovsol válasza Thome (#1400) üzenetére


kovsol
titán

le fogom tesztelni az új AI -t, szerintem megüti azt a szintet már, hogy élvezetes legyen ellene játszani és nem hal ki az első rush után

May the Force be with you!

(#1403) Thome válasza kovsol (#1402) üzenetére


Thome
addikt

Ha eléri az SC1 Ai szintjét, akkor már jók vagyunk. De ezt fejleszteni fogják mindig. Az a helyzet, hogy nem élt engem se túl az első rush után a gép... (32 Zealot... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1404) kovsol válasza Thome (#1403) üzenetére


kovsol
titán

32 egységgel már nem rusholsz :D az már invázió
rush alatt azt értem mikor az elején odamész 3-4 egységgel szívatni őt meg a parasztjait

May the Force be with you!

(#1405) Thome válasza kovsol (#1404) üzenetére


Thome
addikt

Okosabb lett a gép! Eljátszottam azt amit a youtube-ra feltöltött videó végén. Csak most a Nuke elől elvitte a dronejait a kis féreg! A másik gép pedig Archonokat csinál, illetve a siege tankjaim hatósugarába nem hozza be az egységeit, rohadt furmányos lett a kis mocsok! :DDD

(#1406) JSaN


JSaN
addikt

En is csak azt tudom mondani okosabb let a 4.0, eddig még nem tudtam leverni. Ellenben a 3.0-ban en gyozok mindig, valoszinu uj aktika kell :/

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1407) KrAt


KrAt
veterán

Na azért örülök, hogy szép lassan gyűlünk itt SC2 játékosok :)

(megyek is vissza játszani, ha már lehet :DDD)

(#1408) Wolverine válasza BalaNce87 (#1390) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez speciel segítség volt :U A Blizzardnál az utóbbi béták csak kulccsal játszhatóak, így letölteni sem lehet tőlük, ha nem tesztelhetsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1409) Djuree válasza Thome (#1405) üzenetére


Djuree
félisten

na ez jó hír, kicsit nehezebb dolgom lesz ai ellen. habár sztem nem fogja tudni megállítani dark templar csapataimat. 1-ben mindig ez volt a taktikám: dark templarok szarásig :DD nem nagyon maradt senki állva :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1410) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Tisztelt forumtársak :D

Már elnézést hogy nem olvasok vissza 100 hsz-t de valaki tudna nekem linket adni SC 2 Bétához? vagy ez csak kiváltságosoknak van? Gugliba már kerestem de még nem leltem rá.
Blizzard oldalán regisztráltam ami elvileg tud olyat hogy megnézi a gépet alkalmas e SC2 re..nem tudom ezt tesztelte valaki?

Mondjuk szerintem nem lesz nagy gépigénye az SC2 nek.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1411) Djuree válasza HartgeH3-2.8 (#1410) üzenetére


Djuree
félisten

kemény 30 egynéhány hsz.-t kéne visszaolvasni :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1412) HartgeH3-2.8 válasza Djuree (#1411) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Már kezdem is köszönöm :D :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1413) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Azért az szuper jó hogy a (verify email) az istennek nem érkezik meg a mail címre :D :D

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1414) kovsol válasza HartgeH3-2.8 (#1413) üzenetére


kovsol
titán

nézd meg lehet a levél szemétbe kiszűrte mint spam

May the Force be with you!

(#1415) Thome


Thome
addikt

V5.0 AI: LINK
Elvileg van már 2.0--s Lazy is, de ennek még utánanézek.

(#1416) HartgeH3-2.8 válasza kovsol (#1414) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm de sajnos nincs benne :D Nosztalgiába lehet előveszem az SC1 et addig is :D
Aztán majd jön a kettő.Jól tippelek ha szerintem 10k körül lesz?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1417) Thome válasza Thome (#1415) üzenetére


Thome
addikt

Majd 0,8 megával több lett. Kíváncsi leszek rá, nemsokára kipróbálom. (A 4.0-t meg se néztem, én lusta dög.)

(#1418) Thome


Thome
addikt

Lazylaunch2.0: LINK

Kis segítség, bár még én sem értem:

"You can pass some command-line arguments to Lazy Loader.

-v|--version [value] Set game version to launch.
-m|--map Force loading as map.
-r|--replay Force loading as replay.
-s|--save Force loading as save.
-- Arguments following -- will be passed to SC2.

Eg:

lazylaunch2.exe X:\Path\To\Map.s2ma
lazylaunch2.exe -v 13891 X:\Path\To\Map.s2ma
lazylaunch2.exe -r myfavorite.SC2Replay -- -trigdebug=1
lazylaunch2.exe -- -showfps=1
"

Egy LINK a hivatalos oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#1419) Thome válasza Thome (#1418) üzenetére


Thome
addikt

Na még egy hsz, hadd szaporodjon... :(((

Ha valaki rájön, hogyan lehet menteni, ne tartsa magában! Még nem próbáltam ki semmit, lehet hogy adja magát, de nem valószínű, így várom a válaszokat. :)

(#1420) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Nekem nem tudja megnyitni a lazylaunch nevű programot, azt írja nem találja a starcraft 2 betát és utána egy verziószámot ír, pedig mindent a leírtak alapján csináltam, valaki segítene?

[ Szerkesztve ]

(#1421) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#1420) üzenetére


BalaNce87
addikt

Meg ugye kéri accot, de bármi nevet írok be nemtudok rámenni hogy ok, meg ugye ennek az lenne a lényege hogy offlineba próbáljam ki nem? valaki mondja meg a frankót:)

(#1422) Ateszzero válasza BalaNce87 (#1420) üzenetére


Ateszzero
őstag

Lehetséges esetleg hogy nem oda másoltad ahova kellene.Starcraft II főmappájába másold,ahol az exe is van.

Ti is észrevettétek milyen nehéz lett a game ezzel a 4.0-ás AI-val?
Lehetetlen megölni, olyan csapatokkal jön ami nem tűnik valami reálisnak.Talán a gép fel tudja gyorsítani az időt?kb 10perc alatt ki lehet építeni 3 vikinget meg vagy 20marines és kb5marudert?Azt sem tudtam köpjek vagy nyeljek.Inkább mindkettő volt.

Thome: Replay mentésre gondoltál?Én sem jöttem még rá , de lehetséges hogy még ennél nem lehet.Hiába nyomom a save gombot.

[ Szerkesztve ]

(#1423) BalaNce87 válasza Ateszzero (#1422) üzenetére


BalaNce87
addikt

Így néz ki a sc mappa nálam, ahogy néztem így kéne kinéznie, így nem tudom mi lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1424) Thome válasza BalaNce87 (#1423) üzenetére


Thome
addikt

Azért nem fut, mert nem patchelte fel magát a játék. Indítsd el az eredeti starcraft2.exe-t, az felpatcheli magát (a versions mappába bekerül még 2 mappa), utána indítsd el. De már készítem a másik "offline" módhoz a videót. 10 perc és meg is lesz.

Ateszzero: Nem tudom, de az 5.0-t kifingattam seperc alatt... :DDD
Nem a replayre gondoltam, hanem játék közbeni mentésre. Mert elvileg ilyet is lehet. Mert megnyitni is lehet a 2.0-s verzióval savegame-t.

Mindenkinek: Hozzám fordulhattok bátran akár itt, akár PÜ-ben bármilyen Starcraft 2 "üzemi" problémákkal, eléggé naprakész vagyok ezekben a dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#1425) BalaNce87 válasza Thome (#1424) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szia most akartam beírni hogy azóta elindult, kiléptem elindítottam a lazylaunchert és már megtudtam nyitni és indítani egy mapot, szóval köszi a segítséget a videóból.

(#1426) Thome


Thome
addikt

Itt az új HowTo videóm: LINK. Ajánlatos ezt használni, sokkal egyszerűbb, és az AI erőssége is állítható.

BalaNce87: Nincs mit!

(#1427) KrAt


KrAt
veterán

Bazee belépek replayt nézegetni, erre mit látok? Ott az összes játszásom replaye, bár nézni nem tudom :D Automatikusan mentette.. :D Beszarás..

(#1428) Thome


Thome
addikt

Ha valakit érint még:
V5.1 AI: LINK

(#1429) h.adam.92


h.adam.92
őstag

mai felfedezésem (ctrl+alt+f)
bár lehet h a hájgabbak ezt már rég tudják :DDD :B

(#1430) kovsol válasza Thome (#1428) üzenetére


kovsol
titán

előbb teszteltem és kétszer is jól bevertem ezt az AI -t is :D
nagyon be rusholtam szegényt alig maradt parasztja, én meg már a második bányát foglaltam be

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1431) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Megpróbáltam ezt az állítható AI-t, de azt írja, hogy nincs felrakva vagy legalábbis nem a c program files... helyre. Hogyan tudom ezt átállítani, hogy ne itt keresse?

(#1432) Thome válasza BalaNce87 (#1431) üzenetére


Thome
addikt

Ennek utánanézek, de nem tudom a hibát. Mert hogy elmondod, az oké, de mit ír ki? Prt Scr. :))

(#1433) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Tudok angolul és azt írja ki, hogy úgy érzi nincs felrakva a gamma, legalábbis nem a basic helyre...
De itt van

(#1434) bpx válasza Ateszzero (#1422) üzenetére


bpx
őstag

10 perc alatt sc1-ben egyesek már közel 200/200-on vannak :)
semmi csalás, és nem fastest/egyéb money map

[ Szerkesztve ]

(#1435) HartgeH3-2.8 válasza bpx (#1434) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Na látod pontosan az ilyen embereket kéne elásni jó mélyre hogy még levegőt se kapjon :D
Természetes ez csak vicc volt abból is az erősebb de tényleg egy két ilyen 1 perc alatt 100 egységgel lerássollak és szevasz Victory győzött.Én ezt értem gyakorolni fejlődni kell na de basszus már nahh :D Az ilyen játszon saját maga ellen.. Egyébként érdekes a Fifában meg tudták oldani PS3-on hogy ugyan olyan rangú játékossal tudok játszani ami többségben reális is.Tudásszintet nézve.

Egyébként Win 7 64bit nem szereti az SC1 et még kompatibilitással sem :D
Ötlet? Virtual PC , Win XP ? :D :D

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1436) johnny6.d válasza BalaNce87 (#1433) üzenetére


johnny6.d
tag

Jelenleg nálam is hasonló a helyzet, de itt írja a készítője, hogy a következő verziókban javítva lesz.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#1437) kovsol válasza HartgeH3-2.8 (#1435) üzenetére


kovsol
titán

nekem win7 64bit és megy sc1 semmit nem állítottam rajt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1438) HartgeH3-2.8 válasza kovsol (#1437) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szerencsés ember :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1439) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ultrára tettem a beállításokat és simán fut így is. Csak én érzem, hogy paráztattak a gépigénnyel vagy le van butítva a béta? Alapból high az amit ajánl, de gondoltam felküldöm ultrára. Nem mintha sok lenne a változás, de kíváncsi voltam. Szerencsére ugyanúgy futott akkor is mikor lerusholtak.
Látom írjátok a 200/200 at, ebben is ennyi lesz a limit? Miért nem engedték végtelenre?:D

(#1440) kovsol válasza BalaNce87 (#1439) üzenetére


kovsol
titán

200 a limit igen

az én laptopomon amiben csak egy ATI HD3470 256MB VGA kari van is elmegy 1280x800 medium beállításokkal zökkenő mentesen, és így is szép, de szerintem ha van egy kétmagos proci meg megfelelő mennyiségű ram akkor már szinte minden gépen elmegy mediumon

May the Force be with you!

(#1441) BalaNce87 válasza kovsol (#1440) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem tudom állítani az AI erejét, de engem eddig csak bezúztak :B Mindig kifejlődök elég szépen, de a gép mindig übereli...
Volt 3-4 bunkerem tele, plusz 3 siege tankom. Erre ő jött kb 10 tankkal, 10 vikinggel, plusz marineok...
Vikingekkel berepült, leszállt és a bázisomnak annyi. Szerencsére mindig kimenekülök valahogyan az első támadás után, de mire sikerül felfejlődni a másik bázisomon oda is eljön és kicsinál :(( Addigra már Battlecuisert is kaptam az arcomba :C
Amúgy a látvány eddig nagyon bejön! Ahogyan átalakul a command center pl. vagy ahogyan a zerg épületek fejlődnek az óriási. Nem is tudtam, hogy a zerg főépület mikor megsemmisül ilyen kis férgek jönnek ki belőle utóvédnek és elkergetik a zerglingeket :DD
Az a baj, hogy én most még ilyen scout módban játszom, hogy felfedezzem a játékot és szeretnék kifejlődni rendesen. Persze a gép ezt nem engedi és egyből támad marineokkal, zerglingekkel stb. Ha ezt visszaverem, akkor van kb 10 perced amíg olyan sereggel jön, amit lehetetlen legyőzni.

(#1442) kovsol válasza BalaNce87 (#1441) üzenetére


kovsol
titán

SC1 el nem játszottam anno, de a wc3 ból jött tapasztalat itt igen jól jön :D azt igen HC ban toltam, most ott tartok hogy 10 mecsből 9x easy mod elverem a gépet most zúztam be 3x ezt az 5.1 es gépet is, sok replayt néztem így tudom miket szoktak gyártani meg utána olvastam az egységeknek

May the Force be with you!

(#1443) BalaNce87 válasza kovsol (#1442) üzenetére


BalaNce87
addikt

A terranoknál a reaper az kegyetlen jó. Kifejleszted, hogy gyorsak legyenek azt csumi. Szétszednek mindent gránáttal. Plusz a viking is kíméletlen... Ismét a terranok tetszenek a legjobban ;)
Zergnél zergling, meg roach, szintén kifejlesztett gyorsasággal és kész. De nekem az nem játék ha az első percekben leverem. Amúgy zergeknél is van egy-két nagyon jó dolog. Pl, hogy lehet mozogni a védelmi egységekkel (épületekkel). Plusz lehet mozogni a roach-al a föld alatt. Queen-nek a larva meg a tumor képessége is nagyon jó. Eddig jutottam, az advenced egységekkel még nem foglalkoztam. Szóval jó lett a zerg is szerintem.
Protossal nem toltam még csak minimális időt.

(#1444) bpx válasza HartgeH3-2.8 (#1435) üzenetére


bpx
őstag

írsz egy batch file-t:
taskkill /f /im explorer.exe
starcraft.exe
start explorer

berakod a könyvtárába, és az exe helyett ezt indítod
persze pl. iccup launcher-rel nem megy mert az bután van megcsinálva, akkor kézzel kell megpróbálni az explorert leállítani/elindítani, de nem emlékszem már hogy úgy megy-e
virtuális gépen meg az sc játszhatatlan, az egér túl lassan reagál

szerk: ja vagy az iccup launcherrel lehet ablakban játszani, de az megint csak a játszhatatlan kategória, legfeljebb gép ellen jó bohóckodni

[ Szerkesztve ]

(#1445) believil


believil
tag

Hehe...nekem "kicsi" a gépem,szóval én nem is próbálkozok még vele, ellenben elővettem az SC1-et, hogy kicsit frissítsem az SC-s múltamat. :)
Most pakkan össze az új szgépem, és akkor rávetem magam erre a csodára! :DDD

(#1446) Thome válasza believil (#1445) üzenetére


Thome
addikt

Mégis milyen az a "kicsi" gép?

(#1447) Thome válasza kovsol (#1442) üzenetére


Thome
addikt

Csak miattad (na jó, nem csak miattad... :D ) csinálok (próbálok) egy Terrible, terrible hard gépet. :)

Van valami online interaktív (Msn... vagy valami hasonló) elérhetőséged? Profi játékosnak tűnsz, és gondolom az is vagy, így felhasználnám a "tudásod" az AI-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#1448) Thome


Thome
addikt

Első körben sikerült egy "hard" ai-t készíteni, nem is igazán hard, hanem inkább csak olyan, ami fossa magából az egységeket kifele. :DDD

(#1449) Bibby válasza Thome (#1426) üzenetére


Bibby
addikt

Ebben a videóban mutatott pack szerintem sokkal erősebb AI-t tartalmaz, engem legalábbis simán bezúztak, míg az általad mutatottban még a hard sem volt valami véres.
Aki gyengének találja esetleg próbálja ki.

Ελευθερια η θανατος

(#1450) Thome válasza Bibby (#1449) üzenetére


Thome
addikt

Nem tudom, de az én videóm még a V3.0-ból van... De a linkem már a V5.0-ra mutat. Ellenben most mókoltam meg egy kicsit a cuccot, most tesztelem le, ha nehéz, akkor lövöm fel fájlmegosztóra, azt döntötök ti. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.