Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Hujikolp válasza Dilikutya (#100) üzenetére


Hujikolp
őstag

Konkrétan nem tudom miröl volt szó mert csak átmásoltam hc-forumrol, hátha tud v.ki vele v.mit kezdeni:DDD

(#102) Hujikolp


Hujikolp
őstag

http://www.blizzplanet.com/coppermine/albums/starcraft/mods/sc2-xelnaga-returns/normal_tarantulasuicide.jpg

(#103) Hujikolp


Hujikolp
őstag


Költözik a Blizzard
[2005. augusztus 02. @ 10:04]
A Blizzard bejelentette, hogy Észak-kaliforniai irodáját leköltözteti délebbre és az Irvine-ban lévő irodával összevontan közösen dolgoznak tovább egy eddig még be nem jelentett projekten. Mellesleg az alkotás elsősorban PC-re fog készülni, de egyelőre sajnos körülbel ennyi... A cég úgy reméli, hogy a változások nem hogy hátráltatnák, de gyorsítják majd a csapat munkáját.

Na szerintetek min dolgozik??

(#104) satza válasza Hujikolp (#103) üzenetére


satza
tag

Én remélem hogy az SC2-n :C

Ha azért vagyunk, hogy segítsünk másokon, akkor minek vannak mások?

(#105) satza


satza
tag

Senkisem tud valami érdekes infot???:F:O

Ha azért vagyunk, hogy segítsünk másokon, akkor minek vannak mások?

(#106) Hujikolp válasza satza (#105) üzenetére


Hujikolp
őstag

sajni senki... (szerintem)

(#107) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én meg azt olvastam több helyen is és a nagysikerű fix.tv-ek is azt mondták nem fogják kiadni PC-re.... :U

(#108) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Hát az úgy nem lenne jó mert ezért az egy játékért nem fogok ps*-et venni!

(#109) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Kizárt dolognak tartom, hogy egy majdani StarCraft2 ne jelenne meg PC-re.
(el sem tudom képzelni hogyan lehet stratégiát ps-en játszani :) )

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#110) Hujikolp válasza mr.ki (#109) üzenetére


Hujikolp
őstag

Jó érv!

(#111) rii


rii
nagyúr

van valami hír a star craft 2 strategy game-ról?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#112) Draki


Draki
aktív tag

A hír az, hogy semmilyen hivatalos vagy félhivatalos forrás nem közölt még egy morzsácskányi infot se róla, tehát (egyelőre) nem is létezik... sajnos. :(
Sztem egy ilyen formátumú stuffot nem lehet titokban fejleszteni, valami ígyis-úgyis kiszivárogna és erről szó sincs. :(

Előbb vagy utóbb muszáj lesz hozzányúlni Blizzardnak az SC-hez, de úgylátszik ez az idő még nem jött el... :O

[Szerkesztve]

(#113) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Itt nézzetek egy kicsit körül: [link]
Még nem tudtam lefordítani:), De megteszem:)

(#114) Hujikolp


Hujikolp
őstag

ismeri valaki a Breeze galériát?

(#115) Hujikolp


Hujikolp
őstag

szonal senki?

(#116) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Nem semmi :Y :
Idézet a Pc Guru oldaláról:
''Hazánk legnagyobb és egyik legtehetségesebb fejlesztőcsapata végre nem hivatalosan ugyan, de felfedte a leplet negyedik, eleddig be nem jelenett, fejlesztés alatt álló stratégiai játékáról. Az évek során erősen meggyengült Blizzardnak nem lett volna kapacitása olyan monumentális RTS folytatásának az elkészítésére, mint a kult státusznak örvendő Starcraft, így erős felügyelet mellett ugyan, de külső kézbe adták a jogokat. Hazánk fiai - némileg stílust váltva az eddigi háborús RTS-ek dömpingjéhez képest - már mintegy fél éve dolgoznak a legnagyobb titoktartás mellett a folytatáson, melyről ha minden igaz, az E3-on már részletes információkat és videókat is megcsodálhatunk.''

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#117) Hujikolp válasza mr.ki (#116) üzenetére


Hujikolp
őstag

Akkor jó ha lesz SC! Amugy ezt hol találtad pontosan?

(#118) mr.ki válasza Hujikolp (#117) üzenetére


mr.ki
aktív tag

''Idézet a Pc Guru oldaláról'' :) [link]
Miután ezt olvastam láttam csak, hogy április 1. hír, lehet,hogy csak tréfálkoztak,mivel vicces gyerekek. Azért remélem mégsem kacsa.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#119) Hujikolp válasza mr.ki (#118) üzenetére


Hujikolp
őstag

A gamestárom meg movit irnak!! Hogy v.mi mozifilmet akarnak csinálni. [link]

(#120) sghc_toma válasza mr.ki (#118) üzenetére


sghc_toma
senior tag

meggyengült Blizzard :)) persze, beleroskadtak a WoW-ból befolyó pénzekbe. Okké, sokan elmentek tőlük ( sőt, a kemény mag vált ki.. ), de azért nem gyengültek ők le. Ebbizony áprilisi tréfa (szvsz).

in asm we trust

(#121) Hujikolp válasza sghc_toma (#120) üzenetére


Hujikolp
őstag

én is legelöször erre gondoltam. és a videó?

(#122) sghc_toma válasza Hujikolp (#121) üzenetére


sghc_toma
senior tag

movie-ról már régóta pletykálnak. remélem lesz, és remélem BLIZZARD szintű lesz.

in asm we trust

(#123) Hujikolp válasza sghc_toma (#122) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én is remélem.

(#124) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Ezt nézzétek meg!!!
[link]
A Starcraft Warcraft 3 környezetben!!!!

(#125) Hujikolp


Hujikolp
őstag

senki nemtud ujjab infókat?

(#126) rii válasza Hujikolp (#125) üzenetére


rii
nagyúr

semmi ...

legalábbis nagyon úgy néz ki : itt ([link]) rákerestem a starcraft szóra, és nem adott ki semmit ... pedig egy game-kal foglalkozó ujság/oldal már csak tudhatna róla valamit ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#127) Hujikolp válasza rii (#126) üzenetére


Hujikolp
őstag

Egy hír reppent fel, miszerint a Blizzard elkezdett dolgozni a Starcraft 2-n. Előre bocsájtom, a hírt kirakó oldal se vállalt felelősséget érte. A hír egy Blizzard-os forrásból érkezett, de nem sikerült pontos visszajelzést kicsikarni a Blizzard-ból, a levél eredetét illetően. Lássuk hát mi újat közöltek az állitólagos fejlesztők.

Először is, 4 faj lesz. Terran, Protoss, Zerg, és a toss/zerg hibrid Vanex. Minden régi fajnak 5 új egysége lesz (a régiek mellett), 2 új épülettípus, és új upgradek.

Terranok: Rocketeer (földi rakétás egység, területi sebzéssel), Heavy Cruiser (továbbfejlesztett Battle Cruiser), Wraith Bomber, Wraith Kamikaze (a Zerg Scourge-hoz hasonlóan öngyilkos egység, de tud más módon is támadni), és Cannon (nem hasonlatos a Protoss Cannon-hoz, inkább a Starcraft 1-ben látott Ion ágyúhoz hasonló nagy építmény).

Protoss: Mothership (továbbfejlesztett Carrier, 20 interceptorral), Nomad (egy erősebb Zealot típus, energiafegyverrel), High Archon (Dark Templa/High Templar kereszteződés, de inkább a Dark Archon-hoz fog hasonl ítani, viszont tud támadni), Walker (5 Dragoon összeolvadása - erős, viszont nagyon lassú), és Exploder (a neve még változhat: Observerhez hasonló viszont bombaként fel lehet robbantani).

Zerg: Hyperlisk (Ultralisk átmutálódva, gyorsabb, erősebb, és be tudja ásni magát), Acid Colony (légi és földi egységeket is egyaránt támadó védelmi épület), Creeper (nem tud támadni, viszont föld alatt tud mozogni, felderítésre használható), King (Queen-hez hasonló támadó egység, bármilyen épületet meg tud fertőzni, ami egységeket termel, igy Infected Tankokat tudsz küldeni ellenedre, ami odaérve felrobban), és Bladeling (a Zergling nagytestvére, nagy penge karokkal).

Upgrade-ek: Csak néhányat tudattak velünk, de igazán izgalmasnak ígérkeznek.

Terranok: Egy upgrade segítségével bármely épületet fel tudjuk emelni és arrébb reptetni. Omega Ray (a Heavy Cruiser nagy fegyvere, hasonlatos a Yamamotohoz, csak nagyobbat sebez). Egy másik upgrade-el viszont ki tudjuk képezni a jármű vezetőket, így azok a jármű megsemmisülése előtt kiszállnak, és gyalogos egységként harcolnak tovább.

Protoss: Pylon Mobility (igen, mostantól átteheted a pylonokat a kívánt helyre, sőt szállítható is lesz), Dragoon Cloak (álcázni tudod ezzel Dragoonjaidat, még nem eldöntött, hogy a Walkeren is működjön mindez), és Fortify (High Archon képesség, amivel bármelyik épületnek, vagy egységnek átadhatjuk a pajzsunkat).

Zerg: Overlord Bombing (a lárva bombává tud mutálódni, ezt az Overlord felveszi, és elleneire dobja), Zergling Acidic Sac (Zergling-ek is tudnak ''köpéssel'' támadni), Hyperlisk Trample (kisebb egységelen csak átsétál a Hyperlisk, úgymint Marine-ok, Zealot-ok, vagy esetlegesen ellenséges Zegrling-ek).

Ha mindezt tudatosítottuk, és elképzeltük milyen lesz, jöjjön még pár újítás: Ha egy nagyobb repülő egységet megsemmisítesz, az vagy felrobban látványos effektusok közepette a levegőben, vagy lezuhan, és a földre érve sérülést okoz. Ugyanezt tervezik a földi mechanikus egységekkel is, hogy ha felrobbannak sebzik a körlülöttük lévőket. A Vanex fajról nem hajlandóak információt kiadni, mivel csak most kezdtek el dolgozni rajta. Lesznek titkos küldetések, vagy akár egy rejtett faj. Az egész még nagyon képlékeny. A Battle.net-en a tervek szerint 14 tudnak majd egy játékban egyszerre nyomulni. Ahogy a Warcraft 3-ban már megszokhattuk, itt is lesz nappal és éj, köd, stb, tehát az időjárás viszontagságaival is számolnunk kell. A szövetségesek előre meg lesznek választva, és ezeket kezdés után már nem is lehet módosítani.

Szaftos kis hír. Az egész információhalmaz nagyon kidolgozottnak tűnik. Mostantól csak reménykednünk kell, hogy mindez igaz, és lesz Starcraft 2! De ne felejtsük el, ha most is kezdtek el dolgozni rajta, akkor még legalább 1.5-2 év mire ebből kézzelfogható valami lesz. Ezalatt az idő alatt sokminden változik egy játék fejlesztése közben. De ha igaz, amit itt lírtam, akkor biztos vissza fog kacsintani sok minden.

Dátum: 2004.04.16

(#128) rii válasza Hujikolp (#127) üzenetére


rii
nagyúr

jól hnagzik ... :)

remélem a készíthető egységek száma, (vagyis a mittudomén(:DDD)) nem lesz korlátozva 200-on

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#129) Hujikolp válasza rii (#128) üzenetére


Hujikolp
őstag

Egységlimit.
Most sincs korlátozva ha ezt beírod : food for thought :DDD

Ha kiadják akkor remélem nemfogják lekorlátozni ugy mit a wc3-ban, pontosan nememlékszem h ott mennyi egységet lehet készíteni (nemnagyon wc-zek[nem férre értemi! :P] és nemtom) mert az nagyon rosz volt benne. remélem még emelik, de 200 alá nemenjen mert az nagyon rossz lenne.

Szerintem is jól hangzik, most is keresek és fordítgatok sc2-ről híreket, csak sajnos az angol tudásommal elég lassan megy, de a maximumot szeretném kihozni a fordításból. Esetleg nemtucc jó kifejezés szótárat? A MetaMorpho és a sztaki-n kívűl ami még jó is és megbízható? :U

MetaMorpho: [link]
Sztaki: [link]

(#130) Hujikolp válasza rii (#128) üzenetére


Hujikolp
őstag

Te olvastál sc könyvet?

(#131) Janoska26 válasza Hujikolp (#130) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez a baj hogy még csak felröppent a hír,hivatalosan titkolóznak mint atom, szerintem ebből az idén biztos nem lesz meg a gém, pedig piszkosul várom :DDD

(#132) S_E_R_I válasza Hujikolp (#124) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Igen jól mutat így, tetszik is, bár ha ezzek a kis felröppenések igazak, akkor jóra fog sikeredni ez a game, és alig várom már :))

(#133) Hujikolp


Hujikolp
őstag

A Blizzard RTS fejlesztőket keres!
[2006. augusztus 03. @ 09:22 - Berkenye]
Sokan reménykednek, hogy a Blizzard titokban valami új játékon dolgozik egy ideje. A feltevés nem alaptalan, hiszen a World of Warcraft 2004-es megjelenése óta csak az MMORPG kiegészítőjén dolgoznak - a konzolos StarCraft Ghost fejlesztését leállították. Mi lehet vajon a háttérben? A GameSpot információi szerint egy valós idejű stratégiai játék.

A nagy múltú fejlesztő cég első RTS alkotása az 1994-es Warcraft: Orcs and Humans volt, amit egy évvel később a Warcraft II: Tides of Darkness és '96-ban annak kiegészítője, a Warcraft II: Beyond the Dark Portal követett. Aztán jött 1998-ban a Starcraft, a Starcraft: Brood War, és 2002-ben a Warcraft III: Reign of Chaos, valamint annak kiegészítője, a The Frozen Throne egy évvel később.

A Blizzard honlapján egyértelműen látszik, hogy a cég jelenleg - többek között - pályatervező munkakörben keres új embert ''olyan pályaépítési ismeretekkel, amelyek az ismertebb valós idejű stratégiai játékok szerkesztő programjaihoz szükségesek''. Bármi is készül, most már biztosak lehetünk, hogy a fejlesztés elkezdődött. A cég képviselője mindössze annyit árult el, hogy ''dolgozunk néhány be nem jelentett projekten, amelyekről majd csak később rántjuk le a leplet''. Legyen úgy!

Forrás: GameStar

(#134) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Taláűltam egy ujjabb hírt az gs-en: [link] ja és mai hír, lehet olvasgatni :DD

(#135) misuti válasza Hujikolp (#134) üzenetére


misuti
tag

Úgy látom sokan szeretik a Blizzard gamékat! :D :C

[Szerkesztve]

(#136) Janoska26 válasza Hujikolp (#134) üzenetére


Janoska26
addikt

Na ez egy jó hír, jövőre bejelentik, talán 2008-ra meg is jelenik.Nagyszerű távlatok, remélem addigra kijön az újabb rendszer, és 2 év múlva egy újabb full generál lesz a gépemen, hogy tuggyak jáccani vele. Mondjuk nem érdekel hogy mi lesz a gépigénye azzal kell majd beérnie amit kap :DDD

(#137) Muton válasza Janoska26 (#136) üzenetére


Muton
addikt

nyugodj meg. a leendő konfigod már rég el fog avulni, mire a blizzard kihoz vmit :(((

a vezetővel meg elbeszélgetnék az ügyben, h miért csak azt a rakás fos wow-ot nyomják már vagy 3 éve és miért nincs küldetéslemeze (ne adj' Isten folytatása :U ) se a sc, se a diablo se a wc-nak :O .a wc-tft -tól kb ez a cég szánalmas!!! pl a diablo (3)nak már rég legaláb(!!) a ungeon siege2 graikán kellene futni, és nem 1024maxon 2Dben. a nulla értékű peccseikkel meg húzzanak a ...

a sc2-vel kapcsolatbn nincs is semmi reményem, h hozni ogja a sc hangulatát, játékélményét. emellett egy sima grfika módosítás már kevés és az értelmes arcok is leléptek már tőlük. napersze ha megéri a kiadást ;]

monnyanak le! :P




Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#138) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#139) LucifeI2 válasza Winner_hun (#138) üzenetére


LucifeI2
őstag

Nem lenne rossz. Viszont Warcraft 4 is lehetne, de mivel a WoW elég jó pénz nekik és a történetet tovább viszi, nem hinném hogy lesz valaha :( Pedig jó lenne már valami szaftos kis campaignt végig tolni, mert a mostani játékok fejlesztői csak a grafikára mennek, hol ott koránt sem a grafika a leglényegesebb szerintem.

(#140) Hujikolp válasza Winner_hun (#138) üzenetére


Hujikolp
őstag

[kép]

(#141) Hujikolp


Hujikolp
őstag

friss hírek: [link] és [link]

(#142) KrAt válasza Hujikolp (#141) üzenetére


KrAt
veterán

Tudnék neki örülni, de nagyon :)

(#143) Armando_19 válasza KrAt (#142) üzenetére


Armando_19
őstag

Nekem is felötlöttek a régi jó kis starcraftos esték..Véget nem érő Battlenet dumálások és 1V1ek tömkelege..De szép is volt.Várom a 2-t, kiváncsi vagyok, hogy sikerül e az 1. részhez méltó folytatást kitalálniuk, :Y

(#144) KrAt válasza Armando_19 (#143) üzenetére


KrAt
veterán

Bízom benne :) Lesz majd nagy PH!-s összezörrenés :D

(#145) Armando_19 válasza KrAt (#144) üzenetére


Armando_19
őstag

Az tuti! Külön PH! csati battleneten!Hú de kiváncsi vagyok! :C

(#146) Hujikolp


Hujikolp
őstag

remélem mindenki szorgalmasan nézegeti a blizzard honlapját :)

(#147) alien_


alien_
őstag

Remélem nem csak én lesegetem a blizzard.com -ot =)
Pontosan hány órakor szokott refresh lenni?

Swarm is coming.

(#148) alien_


alien_
őstag

Megtörtént a Starcraft2 hivatalos bejelentése :C :C :C :C :C

[link]

Swarm is coming.

(#149) bpx


bpx
őstag

(#150) alien_


alien_
őstag

[kép]
[kép]

Swarm is coming.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.