Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Eniral válasza Gilmoor (#47342) üzenetére


Eniral
tag

ahogy mutatták a tárgyak lehelyezését.. eltudnám képzelni ,hogy ugyan úgy kijelölni a felszínen egy leszálló pontot és átunna az automata letegye oda a gépet. Én ezt ebben a formában hiányolom. És ahol a gép nem tudna leszállni oda nem is lehetne kijelölni.. vagy egy analízissel mutassa hol alkalmasan a terepviszonyok vagy valami.

(#47352) Eniral válasza GypsFulvus2 (#47345) üzenetére


Eniral
tag

szerintem ennek nem sok értelme van.. illetve felesleges. Ez nem erre lett kitalálva, hanem ,hogy ne keljen mindenre külön billentyű kombináció és így kényelmesebb is az irányítás.

(#47353) Volfram42 válasza GypsFulvus2 (#47345) üzenetére


Volfram42
senior tag

Most is követi a fejet a gimbaled vagy turreted fegyver. Nem hinném, hogy ezen változtatnénak.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#47354) Gilmoor


Gilmoor
csendes tag

Faceware-el kapcsolatban foglalkozott már valaki behatóbban az alkalmas kamerák kérdésével? Gondolom az RSI féle kamera elég drága lesz magyarföldi halandók számára. Esetleg van ötlete valakinek alternatív kamerára?

(#47355) Menthirist válasza Gilmoor (#47354) üzenetére


Menthirist
veterán

Elvileg akármilyen kamerával működik, de értelemszerűen a jobb minőségű kamerákkal, amiknek élesebb a képe, nagyobb a felbontása, jobban lát szarabb fényviszonyok mellett és gyorsabb a képe, jobb mint az olcsó 2000 Ft-os vackok. Az RSI (azaz Faceware) féle webcam is csak annyiból másabb, hogy 60 fps, 720/1080p, kevés fényben jobban látó szenzor, kisebb FOV (hogy ne 120 fokon oszoljon meg a felbontás). De ennyi, semmi varázslat. Illetve még igencsak várhatsz mire megjelenik, a 3.1 környékére tervezik.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47356) tom5598 válasza Menthirist (#47355) üzenetére


tom5598
senior tag

citizenconra terezik az előrendelést indítani ha jól tudom(ebben az évben)

(#47357) GypsFulvus2 válasza Volfram42 (#47353) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nagyon rég nem játszottam már, de a régen ez a rendszer nem volt valami hatékony - finoman fogalmazva. Bizonyos hajókkal (amelyek gyorsan fordultak) nem is volt érdemes használni, inkább rögzítettem a gimbalt. Ezért reménykedtem abban, hogy ez az új rendszer egyben a régit is tartlamazza, továbbfejleszti. Persze a szabad és egyszerű körülnézés lehetősege is sokat dob a játékon és a harcon.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#47358) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Tudni már mikor jön ki a 3.0?

(#47359) tom5598 válasza Vadászmenyét (#47358) üzenetére


tom5598
senior tag

2017

(#47360) GypsFulvus2 válasza tom5598 (#47359) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Optimizmus... ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#47361) tom5598 válasza GypsFulvus2 (#47360) üzenetére


tom5598
senior tag

Unicum.... vagyis Star Citizen csak pozitívan :DDD

(#47362) Gilmoor válasza GypsFulvus2 (#47360) üzenetére


Gilmoor
csendes tag

Szerintem idén megkapjuk a 3.0-át. Szerintem egyáltalán nem haladnak rosszul, kész lesz, jó lesz, örülünk.

Ha ez a faceware könnyebbé teszi a körültekintést és közben nem kell a fejemre húzzak valamit, akkor már megérte. Így én drukkolok nekik :)

(#47363) Gilmoor


Gilmoor
csendes tag

találtam egy ilyet, ami elég garázsvarásznak tűnik egyelőre, de pl. a Canon hasonló kamerái 450 dollárnál kezdődnek. Lehet később érdekes lesz.
[link]

(#47364) Eniral válasza Gilmoor (#47363) üzenetére


Eniral
tag

szerintem egyrészt pont ezért csinálnak sajátot.. ennyiért a külföldi em fog vennie egy kamerát csak ,hogy használja ezt a funkciót. Persze biztos lesz olyan csak nem a többség. Szerintem olyan 50 és 80 között lesz majd az ára.

(#47365) PhilBrick válasza Gilmoor (#47363) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az igényeket nagyjából tudjuk: 1080/720p @ 60fps, magas fényérzékenység, szűkebb látószög.

Ezek alapján például a Logi 920-922 elegendő 100$-ért, a Logi Brio meg már több mint elég 200$-ért.

És a Logi nem olcsó márka, szóval kevesebbel is ki lehet majd hozni.

[ Szerkesztve ]

(#47366) Volfram42 válasza GypsFulvus2 (#47357) üzenetére


Volfram42
senior tag

Fene se tudja. Én is rég repkedtem már. Nekem gombra van rakva a gimbal és ha assabb a dög akkor aktiválom, ha tényleg valami cikázó fene akkor nem, de akkor inkább nem is akarok nagyon harcolni. Inkább otthagytam. Fog a fene pörögni fél órat. Az nem nekem való.

Kamera: Már szinte mindenkinek galax14 meg aphone27b van otthon. Szerintem simán egy telefon kamerája is megteszi. Le kéne tesztelni.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#47367) nortsen válasza Volfram42 (#47366) üzenetére


nortsen
aktív tag

Mármint telefont használnak dedikált kamera helyett?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#47368) Menthirist válasza Volfram42 (#47366) üzenetére


Menthirist
veterán

Régebben próbáltam használni okostelefon kamerát webcamként. A szoftveren elvérzett az egész. Nem igazán volt alkalmas arra, hogy usb-n át streameljen akár 30 fps-sel is video feedet kifele. Nem hardveres megkötés miatt, szoftveres.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47369) Gróf...


Gróf...
aktív tag

"isten" látja lelkem! Tényleg nem kekeckedésből írom, de ez a fejmozgás követés legalább annyira kellemetlen, mint hasznos. Építettem és használtam is. Működött is! Tehát nem a technikai részével van bajom, hanem azzal, hogy hosszútávon kényelmetlen, és zavaró tud lenni. függetlenül attól, hogy van a fejeden egy eszköz vagy nincs. Egyszerűen az a tény, hogy ez a rendszer működik. Az csak egy aprócska probléma, hogy folyton kalibrálni kell, mert erre elég egy gombnyomás, amire középre állítja magát. Bármennyire precíz és hatékony a rendszer, egyszer úgyis kihajolsz az érzékelési tartományából, vagy elfordítod a fejed és már el is vesztette a fonalat. És itt érkeztünk el a kényelmetlen részhez! Tulajdonképp odaszegez a monitor elé. Mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy mennyit tud "egyhelyben" "mozdulatlanul" ülni...
Tehát: Mielőtt elrongyolnátok az éjel-nappali-csilli-villi webkamera boltba és beleborítanátok egy talicska fizetőeszközt, érdemes egy kölcsönkamerával kipróbálni PÁR NAPIG!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#47370) Drenadar válasza Gróf... (#47369) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Ajjaj. De ugye kikapcsolható ez a nagyon bosszantó dolog? Nem kötelező ugye használni?
Mert akkor majd mindenki eldönti maga... Engem pl abszolút nem érdekel ez a dolog...
Nem kell azért megsértődni amiért lehetőséget adnak arra hogy meglevő technológiákat a játékosok használhassanak...

De persze a tapasztalataidat köszönjük, főleg az lenne majd hasznos a többieknek ha majd az sc idevágó tapasztalatokat is meg írod.

(#47371) Fred23 válasza Menthirist (#47368) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt nem próbáltad? Van ingyenes változata is.

Ha meg nem jó, még ezzel is lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#47372) nortsen válasza Menthirist (#47368) üzenetére


nortsen
aktív tag

Nem mellesleg a bemutatón is látszik, hogy teljesen érthető okok miatt azért van késleltetése a hang és a vizuális élmény között, azaz ha még hozzáadom mobilról jövő jel + átviteli réteg + feldolgozás késleltetését, az biztos nem segít ezen.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#47373) _Andras_ válasza Gróf... (#47369) üzenetére


_Andras_
tag

Kellene egy gomb, amivel aktiválod és akkor működik, majd ismét megnyomod és inaktívvá válik(v. folyamatosan nyomvatartani egy gombot, amíg használod), úgy se nézeget az ember állandóan.

(#47374) Menthirist válasza Fred23 (#47371) üzenetére


Menthirist
veterán

De próbáltam őket anno. De van annak már vagy két éve. Ott és akkor vettem inkább egy webcamot pár ezer forintért.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47375) tom5598 válasza Drenadar (#47370) üzenetére


tom5598
senior tag

nekem úgy tűnt a demón hogy valamit megnyomnak a billentyűzeten hogy aktiválódjon a fejkövetés. valszeg ilyen kis érdekességnek lesz a játékban.

Citizenconra meg jön a SQ42 :DDD meg ebben az évben elvileg

[ Szerkesztve ]

(#47376) Volfram42


Volfram42
senior tag

Menthirist: Én csak ötleteltem, de akkor úgy néz ki, hogy sajnos nem megoldás. Még jobban örülök, hogy nekem nincs ilyen telefonom. Én kidobott pénznek tartom ezeket és még erre sem jók :)

Engem nem zavar a fejkövető. Órákig szoktam használni eddig még nem volt gondom vele.
Amúgy az újrapozicionálás a home gomb míg a ki/be kapcsolás meg az end gomb és így megoldja azt a problémát ha fel kell ugranom az fotelból. Ha valamiért elvesztené a jelet akkor amint visszahajolok folytatja ugyan onnan. Ha elveszti az azt jelenti, hogy nem vagyok ott akkor meg nekem mindegy, hogy működik-e vagy nem, hiszen nem vagyok ott. :D
Nagyobb gondot szokott okozni, hogy el kell pakolni a HOTAST magam elől nehogy felbukjak a kábelekben.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#47377) PhilBrick válasza tom5598 (#47375) üzenetére


PhilBrick
őstag

Na igen,mert Erin azt mondta egy interjúban, hogy szeretnék még idén kiadni.
Chris pedig tavaly azt mondta, hogy szeretné a 3.0-t még abban az évben kiadni.... :C

(#47378) tom5598 válasza PhilBrick (#47377) üzenetére


tom5598
senior tag

az esély meg van rá :DDD kicsi valszeg, szinte semmi, de tudod ott van az a 0.0001% :U

(#47379) Szőrös  válasza tom5598 (#47378) üzenetére


Szőrös 
veterán

De a mostani GC-n egy interjúban meg azt mondták, hogy idén már nem jön. Nem e é e? :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47380) PhilBrick válasza Szőrös  (#47379) üzenetére


PhilBrick
őstag

Azt Chris mondta, ezt meg Erin. Ezek is tesós dolgok. ;]

(#47381) Menthirist


Menthirist
veterán

Majd fél évvel azután hogy kijött, elhiszem majd hogy tényleg kint lesz az adott évben :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47382) tom5598 válasza Menthirist (#47381) üzenetére


tom5598
senior tag

:F

(#47383) Menthirist


Menthirist
veterán

Mondjuk nekem már eleve jó az is, hogy a CitizenConon végre mutatnak az Sq42-ből, tavaly nagyon kellett volna.

tom5598: mit nem érteni? A CIG akkor nem fog csúszni valamivel, ha már kinn van. Bár lehet még akkor is megoldják valahogy :D :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47384) tom5598 válasza Menthirist (#47383) üzenetére


tom5598
senior tag

hogy csúszhat valami ami kint van??? eeeh?? nem értem.. :(

(#47385) Menthirist válasza tom5598 (#47384) üzenetére


Menthirist
veterán

Mindegy, mások igen :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47386) Raulblanco07 válasza tom5598 (#47384) üzenetére


Raulblanco07
aktív tag

Sokszor volt olyan különböző játékokban hogy na, adott kieg, patch, stb stb elérhető, weboldalon fent van a hír, bejelentették, de vagy a patcher, vagy account szerver vagy bármi bedöglött, ami miatt senki nem tudott belépni. Pl így.

(#47387) Stilinski válasza Menthirist (#47385) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Jajah, szerintem egyértelmű volt :D Tom, ne vegyél mindent mindig szó szerint! :)

star-citizen.hu

(#47388) Menthirist válasza Stilinski (#47387) üzenetére


Menthirist
veterán

"Indiánokat láttak hadiösvényen"
"Egy tetves indián sincs itt."
"Ne vegye szó szerint! Keselyűk köröznek a tetem felett. Ismétlem..."
"Egy rohadt sirályt látok."
"A véreb letépte láncát. Utcai bandák fosztogatnak!"
"Hé, te most pöckölgeted a pucám!?"

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47389) Eniral


Eniral
tag

jó ezeket a spekuláns feltevéseket hanyagoljuk már.. akkor magyarázzatok valamit ha alá tudjátok támasztani. Ezt a " valamelyik interjúban azt monda nem ? " ,hogy lehet így bármiről valakinek véleménye ? Lehet ,hogy mondott ilyet de olyanról ne magyarázzunk már feleslegesen ami nem fix..ráadásul nem is egyértelmű.

(#47390) Drenadar válasza Eniral (#47389) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Majd az lesz fix ami a játék megjelenésekor és utána kerül be. Illetve az se lesz fix mert bármikor jöhet egy változtatás.

Bocsi de ez egy fórum és mindenki abból gazdálkodik ami van, hiszen nincs semmi amivel alá lehetne támasztani bármit is. Nem fog neked senki itt szerződést prezentálni amiben le van írva ha nem úgy lesz akkor kötbér...

Szerintem...
Békében spekulálgassatok :-D

(#47391) Gróf... válasza Drenadar (#47370) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Jólértettem, hogy haszontalannak ítélted a hozzászólásomat?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#47392) Drenadar válasza Gróf... (#47391) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nem. Ha az elejét nem érted akkor az utolsó bejegyzést olvasd el még egyszer.

(#47393) Gróf... válasza Drenadar (#47392) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Talán, ha kevésbé ironikusan fogalmaznál...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#47394) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Gamescom demo rendes minőségben.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47395) Eniral válasza Drenadar (#47390) üzenetére


Eniral
tag

ha nem érted mi a problémám akkor azt sajnálom.. .

(#47396) Drenadar válasza Eniral (#47395) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Én is, én is. De nem baj.

(#47397) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, tetszik vidik alapján a játék. Összefoglalóból nem jött le, hogy most ingyenes játék lesz vagy meg lehet már venni és tolni az alfát, illetve hol lehet megvásárolni? Joystick nélkül érdemes játszni vagy erősen ajánlott hozzá? Előre is köszönöm a választ!

(#47398) Szőrös  válasza dargelot (#47397) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem ingyenes, megvevős vagyis inkább támogatós, saját oldalukon, még fejlesztik de a támogatók kapnak publikus teszt verziót, joy nem feltétlen kell hozzá.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47399) Stilinski válasza dargelot (#47397) üzenetére


Stilinski
aktív tag

(#47400) tom5598 válasza dargelot (#47397) üzenetére


tom5598
senior tag

évente 3-4 szer ki lehet próbálni ingyenes hét/hétvége keretén belül, azt próbáld ki és ha tetszik nézz ki egy alap csomagot. 3.0 amikor kijön valszeg lesz ingyenes teszt időszak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.