Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) Eniral válasza Volfram42 (#46550) üzenetére


Eniral
tag

nem baj...azért nagyon sok mindent kapunk majd..amivel ellehet majd tölteni az időd :)

(#46552) _Gugu_ válasza Volfram42 (#46550) üzenetére


_Gugu_
tag

[link]
:)

[ Szerkesztve ]

(#46553) Drenadar válasza SkyS1gn (#46548) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

És hangulatos ez is. Az atv - Ben látottak alapján valószínűleg nem is kell rá sokat várni.
(pl a dragonflyt mikor először mutogatták csak greyboxban volt ez meg már túl ment azon a fázison is.

Én csak azt nem értem minek egy ilyenre fegyver...?

(#46554) PodMAN válasza Drenadar (#46553) üzenetére


PodMAN
senior tag

A Daymari buckalakók ijesztgetéséhez kell.

(#46555) LBandi válasza Volfram42 (#46550) üzenetére


LBandi
aktív tag

Én szerintem inkább Gamescon-ra próbálják meg áttolni. A Citizencon-ig még a Gamescon-tól számítva van bő két hónap, ami szerintem már túl nagy csúsztatás lenne. Oda SQ42 sneak peaket várnék, illetve egy részletesebb 2018-as roadmap-ot. Persze lehet csak túl optimista vagyok...

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#46556) #45997568


#45997568
törölt tag

Mi most a varhato megjelenes a 3.0-nal? Kicsit le vagyok maradva :)

(#46557) Stilinski válasza #45997568 (#46556) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Aug 4-10.

A PTU júli 24-aug 3

star-citizen.hu

(#46558) #45997568 válasza Stilinski (#46557) üzenetére


#45997568
törölt tag

Vegul is csak egy eve jelentettek be :DDD Azert oroulok hogy az elmult 4 evben volt mas jatek is a piacon :U Ilyen tempoban mire megjelenik, addigra felnonek a meg meg sem szuletett gyerekeim is, rofl :DDD

Ebbol CitizenCon lesz megint, apropo, megy CC-re valaki?

(#46559) Szőrös  válasza #45997568 (#46558) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lassan már a barackfa is felnő és lehet pálinkát főzni :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#46560) PhilBrick válasza #45997568 (#46558) üzenetére


PhilBrick
őstag

Csak kinyomnak valamit GC-re. Az elmult ket evben ezt tettek.
CC Frankfurtban lesz iden ugye? Talan lenne kedvem menni.

(#46561) tom5598 válasza PhilBrick (#46560) üzenetére


tom5598
senior tag

csalódni akarsz ? :P a videót róla meg felteszik, azért meg hogy 2 órát álljon az ember miközben beszélnek nem túl vonzó ötletnek tűnik.

(#46562) #45997568 válasza tom5598 (#46561) üzenetére


#45997568
törölt tag

Volt szek Manchesterben is meg LA-ben is, minek allni akkor? :DDD Na meg ott van mindenki, lehet veluk dumalni, fenykepezkedni, amit Sandi-vel csinaltam 2 eve fent van az off topikban ;)

(#46563) tom5598 válasza #45997568 (#46562) üzenetére


tom5598
senior tag

a gamescomos eventnél is azt írják nem lesz szék hanem állni kell....

(#46564) #45997568 válasza tom5598 (#46563) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hogy mi lesz a GC-n az nem erdekel, en arrol beszelek ami volt, ott ultunk ;) LA-ben is ha megnezed a videokat, ultek az emberek :K

(#46565) LBandi válasza tom5598 (#46563) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az hivatalos oldal citizencon faq-ból idézve:

"-Will there be seating available?

-Yes, this is a seated event."

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#46566) tom5598 válasza LBandi (#46565) üzenetére


tom5598
senior tag

bennem úgy maradt meg hogy álltak az emberek m1 akkor vegyes

(#46567) SkyS1gn válasza Volfram42 (#46550) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És még csak featureöket csinálják... majd jönnek a BLOCKEREK amik fél évig csusztatják, karácsonyra jólesz :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46568) LBandi válasza tom5598 (#46566) üzenetére


LBandi
aktív tag

Azt csak azért lehetett mert izgalomba jöttek attól amit láttak és már nem bírták ülve nézni :D

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#46569) tom5598 válasza SkyS1gn (#46567) üzenetére


tom5598
senior tag

végülis decemberre jósolta a mester úr ;]

(#46570) tom5598


tom5598
senior tag

kezdődik az idei totál dráma marhaság szezon....
[link]

(#46571) PodMAN válasza tom5598 (#46570) üzenetére


PodMAN
senior tag

Szerintem csak arról van szó, hogy a céges bulin nagyon berövideztek, Ben megevett minden mozdíthatót és nem tudták kifizetni a cehhet. Ezért gyorsan a Providenteseket kellett helybe hívni és mivel nem volt Chrisnél letétbe a Porschéja, így a céget kellett fedezetnek bevonni. Majd holnap reggel ha kijózanodtak, Chris előtörleszt és a dolgok visszatérnek a medrükbe.

(#46572) PhilBrick válasza tom5598 (#46570) üzenetére


PhilBrick
őstag

Több sebből vérzik a sztori, de kezdjük a legnyilvánvalóbbal: a Foundry 42 nem azonos a Cloud Imperium Games-szel....

[ Szerkesztve ]

(#46573) tom5598 válasza PodMAN (#46571) üzenetére


tom5598
senior tag

de most komolyan egy alaptalan clickbait cikket írnak ahelyett hogy végiggondolnál ESETLEG MEGKÉRDEZNÉNEK EGY KÖZGAZDÁSZT vajon miért tesz úgy egy hatalmas milliomos cég hogy biznisz hitelt vesz fel az egyik legszigorúbb vagyonkezelőnél? (min 1 millió fontól hiteleznek) alacsony kamatlábbal , kb amit minden nagy cégcsinál.
-deviza spekuláció a közelgő brexit miatt?
-nem érdemes gyorsan kivenni a hosszútávú befektetéseket?
-érdemesebb így kifizetni kiadásokat mintsem USA bol utalni?
-befektetik valamibe a pénzt
-egyátalán a tény hogy egy olyan céget ami nem mutatott fel egy végleges terméket sem hitelelt érdemlő cégnek tekinti Angliában az egyik legszigorúbb vagyonkezelő?

média : nem ez hülyeség ennek értelme is van^ pfff
EMBEREK OMLIK ÖSSZE A PROJEKT DRÁMA DRÁMA

(#46572) PBrick :
igen, ezt a Foundry 42 UK vette fel.

[ Szerkesztve ]

(#46574) Stilinski


Stilinski
aktív tag

:D:D:D

Na de ameddig a most felvett kölcsön el nem fogy, itt az AtV 3.40

star-citizen.hu

(#46575) tom5598


tom5598
senior tag

Szardobálásnak vége, ezt már szeretem nem vártak sokat hogy letudják az ügyet :D

https://robertsspaceindustries.com/spectrum/community/SC/forum/1/thread/re-uk-tax-rebate-advance-for-foundry-42

[ Szerkesztve ]

(#46576) Stilinski válasza tom5598 (#46575) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy a korábbi oldal ezt az infót milyen gyorsan fogja megjeleníteni :)

star-citizen.hu

(#46577) tom5598 válasza Stilinski (#46576) üzenetére


tom5598
senior tag

sohanapján....

meg ahogy mások is mondták az hogy a Couts & Co csinálja ezt ahhoz kell betonbiztos háttér.

[ Szerkesztve ]

(#46578) Stilinski válasza tom5598 (#46577) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Jajah, én amazonnak is ezért örültem, mert az ilyen méretű cégek már nem mennek bele csak úgy a dolgokba, ott biztos, hogy nagyon kemény üzleti terveket kérnek, szóval engem az ilyen dolgok mindennél jobban meggyőznek, hogy - legalábbis anyagilag - minden rendben van a háttérben.

star-citizen.hu

(#46579) Menthirist


Menthirist
veterán

A Press Start oldala legalább elnézést kért a tévedésért, levette a régi cikket és a helyreigazító cikk látható. Erre vajon képes lesz a magyar IGN?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#46580) SkyS1gn válasza Menthirist (#46579) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:N write n forget szisztéma szerint működnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46581) Stilinski


Stilinski
aktív tag

A Nox :)

star-citizen.hu

(#46582) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#46583) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Sziasztok!

Felmerült bennem pár kérdés:

"15 óráig tart, hogy körberepüljük a Crusader egy holdját (nem kvantumugrással)." ezzel kapcsolatban az merült föl, hogy lehet e geostacionárius pályát felvenni bolygók fölött?

Aztán a felszíni bázisokkal kapcsolatban az ötlött fel bennem:
Lehet e saját bázisunk? Telepíthetünk e saját bázist bolygókra és lehet e modulokkal bővíteni, stb. (Ha jól tudom aszteroida hangárunk/bázisunk lehet.) Aztán amennyiben lehet bázisunk annak milyen védelmi rendszert tudunk felállítani?

Hát kb. most ennyi. :N

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#46584) Stilinski válasza 77.PX_Drebil (#46583) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Szerintem nem lesz lehetőség geostac pályára, mivel szerintem a bolyónak nem lesz játékban modellezett gravitációja, az meg - amennyire átlátom a dolgokat - az egyik szükséges feltétele lenne ennek :)

Saját felszíni bázis egyelőre nem lehet és én őszintén remélem, hogy a jövőben sem. A miértre pedig az összes bázisépítős sandbox játék adja a választ, nem akarok látni a valóságtól elrugaszkodottnak, logikátlannak tűnő, de játékmenetből fakadóan hasznos gigakomplexumokat a bolygók felszínén.

star-citizen.hu

(#46585) vaakuum válasza Stilinski (#46584) üzenetére


vaakuum
addikt

Lehet amiért nem szeretnéd, más meg pont azért szeretné a saját gigakomplexumait...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46586) tom5598 válasza Stilinski (#46584) üzenetére


tom5598
senior tag

(#46584) Stilinski : Nem
Természetesen lehet a bolygóval együtt forogni meg fog is aki a gravitációs mezőjébe belép ezt volt már kérdezve és Marco (ő a fő programozó aki a ezt a proc bolygó techet csinálja) azt mondta hogy minden bolygónak holdnak asteroidának meg lehet majd adni mekkora legyen a gravitációja valamint bolygó körüli állomásokból is lesz olyan ami a bolygóval együtt forog meg olyan ami nem.
"mivel szerintem a bolyónak nem lesz játékban modellezett gravitációja, " ezt úgy felejtsd el ahogy van.
Hi all, regarding questions about earht-like planets and animations: the planet tech is exactly the same (system) used for planets and moons, in fact from the tech point of view they are exactly the same, there isn't any difference. They differ in some of the base parameters (size, gravity for instance...) and of course ecosystem distribution and procedural objects distribution; moons have moons-like rocks scattering, surfaces and effects shown in the recent ATVs, earth-like planets will have procedural distribution of trees, vegetation etc. Arccorp will have scattered buildings and so on...

About the animations: for the firt 3.0 release, the gravity on moons is set lower than on earth-like planets, just enough that you would feel a difference when walking, driving vehicles, jumping off slopes etc. but not too low, because as somone already mentioned, it would otherwise require a new set of "low-gravity" animations. I think this might probably be looked into by the animation team after the initial 3.0 release.

Marco

a bázis építés meg igenis lesz de azzal még nincsenek kész, de dolgoznak rajta.

(#46585) vaakuum: Igena CIG is tudja hogy ez nagyon kedvelt dolog ezért majd kialakítanak egy rendszert rá.

[ Szerkesztve ]

(#46588) Stilinski válasza vaakuum (#46585) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Elképzelhető, ettől függetlenül fenntartom magamnak a jogot, hogy örüljek annak, ha lehet és mint magánember, ebben az esetben tojok rá, hogy más mit akar :D

(#46586) tom5598: Ennek csak örülni tudok, bár továbbra is kételkedem abban, hogy egy naprendszer gravitációs összetettségét le fogják modellezni. De legyen úgy :)

A bázisépítésről viszont linkelj valamit hivatalos forrásból, ha volt róla szó, hogy lehet olyat. Én nem emlékszem ilyenre (de ki se zárom, nem vagyok én tévedhetetlen :) )

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#46589) tom5598 válasza Stilinski (#46588) üzenetére


tom5598
senior tag

volt pár róla thread spektrumon most nem bányászom elő kérdezd meg graftont spektrumon majd linkel 10 oldalt XD de igen volt róla szó
a bázisokat kicsiben kezdik mint most 3.0 ban majd egyre nagyobbakat is csinálnak a végső cél pedig hogy a player tervezi meg blokkonként hogy milyen is legyen a bázisa, de ez még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#46590) Stilinski válasza tom5598 (#46589) üzenetére


Stilinski
aktív tag

És a CIG is hozzászólt ezekhez a témákhoz? Mert ez a grafton gyerek nekem nem tűnik CIG-esnek :) Egy nagyon gyors keresés alapján vannak ilyen témák, de moderátor/ciges/admin ezekhez nem szólt hozzá.

star-citizen.hu

(#46591) Diopapa válasza Stilinski (#46590) üzenetére


Diopapa
addikt

Régen azt mondták nem lesz bázisépítés. Mondjuk azóta nőtt a scope... De én sem örülnék neki...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#46592) tom5598 válasza Stilinski (#46590) üzenetére


tom5598
senior tag

nem CIG de megvan neki minden interview atv stb. írásban neki meg bármi amit egy CIG valaha mondott szóval kérj tőle ezzel kapcsolatban infót és majd idéz neked

[ Szerkesztve ]

(#46593) Eniral válasza Stilinski (#46584) üzenetére


Eniral
tag

Ezt egyszerűen meg lehet akadályozni azzal ,hogy korlátozzák a maximális egybeépíthető elemeket magasságban és szélességben. Meg ezt még egyéb finomságokkal is lehet korlátozni ha már szimulátorról van szó . És lehet elszomorítalak de lesznek moduláris felszíni bázisok ! :)) És lesz modellezett gravitációja minden bolygónak vagy aszteroidának és holdnak.. És erről beszéltek már ATV adásokban is.

[ Szerkesztve ]

(#46594) Stilinski válasza Eniral (#46593) üzenetére


Stilinski
aktív tag

A gravitációval nem szomorítasz el, az legyen (egy expanse jellegű játék hihetetlen jó lenne), a moduláris bázisok pedig azért is kellhetnek, mert a progijuk rakja össze azokból a mérhetetlen számú felszíni bázist, nem feltétlenül azért csinálják így, hogy mi is építhessünk. Szóval végül ezzel sem szomorítottál el :D

Tom, Diopapához hasonlóan én is úgy emlékszem, hogy nem terveztek ilyet, de majd meglátjuk, ha lesznek, úgysem tudok ellene mit csinálni és az űrhajómon tervezem tölteni a nagyobb időt, szóval annyira nem lesz életbevágó kérdés. Csak nem tetszene. De tudnék vele együtt élni :)

star-citizen.hu

(#46595) tom5598 válasza Eniral (#46593) üzenetére


tom5598
senior tag

meg tengelyük küörül is forognak meg a csillagok küröl fognak forogni szóval jó lesz ez :DDD

(#46596) Eniral válasza tom5598 (#46595) üzenetére


Eniral
tag

így van pontosan :) :R

Stilinski amiket mutattak eddig az szerintem fix ,hogy játékosoknak szánd építhető telepes házak . :DD

[ Szerkesztve ]

(#46597) tom5598 válasza Eniral (#46596) üzenetére


tom5598
senior tag

yep
a még érdekesebb viszont amit most mutattak hogy végre tudnak lukat rakni a bolygó geometriájába így gyakorlatilag már lehet is barlangokat csinálni meg minden szupi dolgot :D

(#46594) Stilinski meg szokj hozzá hogy eza játék minden szimulátor már szóval minden lesz benne ;]

[ Szerkesztve ]

(#46598) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#46591) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A scope egyre csak nő.

Emkékszem, mikor még a planetáris mozgásokra mondták, hogy nope és már akkor is nagyon nagy volt. Mondjuk itt főleg technikai megvalósításokról beszélünk, ha azt kitalálták hogy oldják meg, akkor utána nem nagy meló 3-mal több változót megadni egy égitest létrehozásakor.

Én most is azt érzem, amit korábban: Ennek a játéknak nem a tartalmára lesz ellőve a legtöbb idő, hanem a tech-re. Olyan fejlesztőkörnyezeteket fejlesztenek, amikkel visszanyerik a scope növekedése okozta időszükséglet-növekedést. Nyilván közbe pakolgatnak tartalmakat is a játékba, de még mindig a tech teszi ki a fejlesztés oroszlán részét, illetve ugye nem tudni "mit eszik" a SQ42, mert a spoiler miatt teljes a hírzárlat.

Itt alakul egy kisebb 22-es csapdája is, miszerint ha az univerzum fejlesztési ideje nő, akkor a SQ42 is szükségszerűen csúszik, mert menet közben írják át alatta a tech-et vagy mi a szösz. Ennek mértékéhez megintcsak tudni kéne, hogy mennyire lesz SC a SQ42. Mennyit tesznek bele az univerzumból, mert nyilván a kampány miatt ez egy sokkal lineárisabb élmény lesz, melynek központjában a történetmesélés áll majd, hogy behúzzon az univerzumba, amibe aztán szabadon barangolhatsz.

ps: Ezzel az immerion-nel az a baj, hogy egy csomó idő megy el olyan dolgok fejlesztésére, amit ha sikerül jól megoldaniuk, akkor általánosságában észre se fogod venni, mert:
1 - Máshol nincs, ezért nem tulajdonítasz neki jelentőséget.
2 - A való élethez mérten természetesnek fog hatni, így alapból természetesként fogjuk kezelni. (animációk, stb)
3 - Konkrétan nem fog látszani. (gravitáció, local grid, stb)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46599) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#46597) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem a bázisépítéssel az a gondom, hogy egy újabb rétegnyi realizmus kell hozzá, hogy ne legyen immersion breaker. Vagyis ahogy a való életben, ha építeni/bővíteni akarsz egy épületet, arra építési engedély kéne, hogy elkerüljük a "poénos" építményeket.

Lehessen megtervezni, lehessen megigényelni, de legyenek szigorú feltételek és legyen(ek) valaki(k), aki elbírálja a dolgot. Szerintem tuti lenne erre is jelentkező. Ne legyen maga az építés közvetlenül és korlátlanul a játékosok kezében.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46600) tom5598 válasza TESCO-Zsömle (#46598) üzenetére


tom5598
senior tag

szeritnem az Amazon csak a nyálát csorgatja a legtöbb dologra ami a Star Engineben van XD ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.