Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) SkyS1gn válasza Malibutomi (#46400) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen köcsög a launcher ilyen szempontból, míg másoknál (Steam, Origin, Uplay) dinamikusan osztja le a sávszélt hogy kap minden, addíg az SC launcher egy egész hálózatot megbénít :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46402) tom5598 válasza SkyS1gn (#46401) üzenetére


tom5598
senior tag

hát minőségi launcher, meg hamár ezt töltöd ne akarj mást csinálni a gépen :))

(#46403) Menthirist válasza SkyS1gn (#46401) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah... Viszont az is tény hogy semmivel sem tudtam még akkora sávszéllel tölteni, mint ezzel a klienssel, szerintem a szomszéd sávszélességét is megszerzi :D

Amúgy nálam sem volt semmi gond vele már vagy 2 éve. Mindig frissen tartom a kliensemet, igaz sosem hívnak meg PTU-ra.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#46404) macy


macy
addikt

Nálam régebbi buildeknél volt, hogy olyan sebességgel jött lefelé, még a router is kiakadt tőle, újra kellett indítanom. Mostanában meg úgy be van lassulva, nem győzöm kivárni míg leér.

(#46405) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Mondjuk a lancser konfig fájlban 2-3 értéket át kell állítani és egyből max töltés mellett lehet szörfölni az internetet de igaz, ezt mondjuk csinálhatná magától is.
Majd az új lancser ilyen lesz gondolom.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#46406) tom5598


tom5598
senior tag

Na megjött a póló egész jó. :D
Semmilyen emailt nem küldtek hogy postázták.... ennyit a kiszámítható szállításról :U
Kínából jött ez is :C

[ Szerkesztve ]

(#46407) Drenadar válasza tom5598 (#46406) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Vagy csak nem nézted a spam/promóciós stb hülye mappát. Én kaptam track numbert is.

(#46408) tom5598 válasza Drenadar (#46407) üzenetére


tom5598
senior tag

nope sehol semmi :P

(#46409) tom5598


tom5598
senior tag

wow csúsznak a dolgok rendesen :O
[link]

(#46410) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#46409) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mire gondolsz?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46411) SkyS1gn válasza tom5598 (#46409) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Meglepő? nem :D Suprizee!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46412) tom5598 válasza TESCO-Zsömle (#46410) üzenetére


tom5598
senior tag

(#46413) Szőrös  válasza tom5598 (#46412) üzenetére


Szőrös 
veterán

De a target date ugyan úgy júni vége akkor mi a probléma?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#46414) tom5598 válasza Szőrös  (#46413) üzenetére


tom5598
senior tag

az hogy ha ilyen ütemben tolódik minden szinte akkor lehet az is csúszik de m1

(#46415) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#46412) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kopipaszta Discord-ról, mert vki oda is kitette:

Csak azt tudom mondani, amit korábban.
Ekkora scope-nál, egy várhatóan 8-9 évig fejlesztett játéknál nem sokat számít 1-2 hónap késés.
Már a folyamat egészét tekintve.
A StarMarine-t mondjuk megéreztük, de mind tudjuk ott mi volt a baj.
Most már minden külsős kiesett, max az oldal rohadhat le, ha a turbulent beadja a kulcsot.
A legutóbbi AtV nagyon jó volt pont ebből a szempontból.
Ez eléggé mélyen tech-orientált lett.
Nagyon átjön, hogy mennyire bonyolult is maga a rendszer amit építenek és mennyire úttörés, ami zajlik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46416) Malibutomi válasza tom5598 (#46414) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amig a vegleges datumon belul vannak addig felesleges a karogas.
Ugy latom par dolog van amik a networkre varnak, viszont sok mas meg kesz van.

(#46417) tom5598 válasza Malibutomi (#46416) üzenetére


tom5598
senior tag

csak pát hétre(1-2) gondoltam, nem karrogok xd csak sokmidnen TBD lett ami nem jelent túl sok jót sztem.

(#46418) anatron


anatron
aktív tag

Szerintem még mindig jobb,mintha kiadnának egy félkész játékot lásd Elite: Dangerász.

[ Szerkesztve ]

(#46419) cskamacska válasza anatron (#46418) üzenetére


cskamacska
addikt

Mármint mi jobb annál? Most van egy nagyon alfa techdemónk, augusztus elejére lesz egy nagyon(de már kevésbé) alfa techdemónk bolygókkal holdakkal. :P Bár jelenleg kérdéses hogy az AMD Vega, vagy a SC Alfa 3.0 jelenik meg előbb, esetleg Trumpot buktatják meg előttük.. mondjuk mindez 2020-ig bezárólag.

Jelenleg sajnos nem tudom azt mondani, hogy egy Constellation helyett ne kiváló Everspace-t vegyen valaki 10 példányban. 3.0 után talán, de az meg csúszik mint a rétestészta, és meglátjuk mi kerül bele végül.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46420) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#46417) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annyit jelent, amennyi már le lett írva. Egy csokor dolog a networkre vár. Amíg az nincs kész, nem tudnak haladni, így nem tudnak várható befejezést sem kalkulálni. Addig nyilván csinálnak valami mást.

De amúgy erről is volt szó AtV-ben. Hogy a csapatok egymásrautaltsága miatt nem ülhetsz neki 1 dolognak és fejezheted be, hanem mindig azt kell csinálni, amit tudnak/amire a legnagyobb szükség van, mert mondjuk 4 másik csoport prioritást élvező feladata áll miatta.

És ez nem azt jelenti, hogy a szervezés rossz, csupán a fejlesztés így működik. Még akkor is csúszhatnak be nem várt dolgok, ha kitaposott ösvényen jársz, itt meg sok területen maguk építik az utakat elsőként. Ha pont egy olyan rész akad meg, amire sokaknak szüksége lenne, minden úszik.

Számomra az a félelmetes, hogy miként képesek ennyi számítást, amennyivel egy ilyen összetett rendszer kezelhető, belepasszírozni az elérhető HW-ek keretébe, hogy ne csak 10 év múlva váljon játszhatóvá ez az egész. És itt nem a grafikára gondolok, mert az túró, hanem minden másra. A rengeteg interakcióra, fizikára...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46421) cskamacska válasza Szőrös  (#46397) üzenetére


cskamacska
addikt

Köszönöm a jókívánságokat, végül sikerült a dolog. :R Jóistenhez intézett pár kör fohász megtette a dolgát, 3-4 óra alatt leimádkozta magának a maradék 1,5GB adatot.

Musztánggal továbbra is jó száguldozni, nem is érzem menthetetlenül bugosnak, egyszerűen jó vele repülni. Persze harcban szétkapják, de ez így volt megrendelve, szavam nincs rá. Aurora LN-re van, mert továbbra is borzalom. Repülő tégla szegénykém, dogfightban botrányos, gyenge, sérülékeny, és a cockpitból kilátni se lehet rendesen.

15 dollárral drágább Avenger Titan mérföldekkel lekörözi, gyors, mozgékony, kiváló a kilátás, gimbalos size 3 üt mint az ólajtó, és a nagyobb belső térnek köszönhetően olyan "űrhajós" feelingje van.
Jelenleg mindenkinek tudom ajánlani az Avenger fejlesztést, bár a kinézetével máig vagyok teljesen kibékülve, de _jelenlegi_ képességei alapján messze a legjobb ár-teljesítmény arányú hajó. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46422) nortsen


nortsen
aktív tag

Sztem egyszerűbb azt mondani, hogy nem lesz kész a hónap végéig, és akkor mindenki megnyugodott.
Nem hinném, hogy ugyanakkor kapacitással mennek nyáron a munkák, mint máskor, szóval ez simán belefér sztem. Inkább ti is nyaraljatok egy jót, és mire hazajöttök, lesz mivel megvárni a Karácsonyt. :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#46423) krumpLEE71


krumpLEE71
csendes tag

Sziasztok. Szerintem is szeptember- karácsony között. nyáron nyaralni mennek ott is a népek. meg feltöltődni!

(#46424) tom5598 válasza krumpLEE71 (#46423) üzenetére


tom5598
senior tag

nyáron a gamescomos demókat állítják össze ha jól tudom. :K

(#46425) cskamacska


cskamacska
addikt

"we went from 1942 in space, to 1195!" :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46426) TESCO-Zsömle válasza cskamacska (#46425) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nothing is better destroying things than pure kinetic energy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46427) devast válasza tom5598 (#46424) üzenetére


devast
addikt

Hát én nagyon remélem, hogy idén már nem lesz egy "demo" demo se. Valamit mondjuk el kell lőniük, hogy költsenek a népek, tippre valamit látni fogunk idén sq42-ből :)

(#46428) Eniral válasza devast (#46427) üzenetére


Eniral
tag

már tavaly is úgy volt..

(#46429) _Gugu_ válasza devast (#46427) üzenetére


_Gugu_
tag

Szerintem SQ42-ből csak akkor mutatnak valamit (mármint tényleg értelmeset) ha már tényleg kész és megjelenés előtt áll.
A történeten kívül mi olyan lehet az SQ42-ben amit eddig nem láttunk ilyen vagy olyan formában? Szerintem ezzel csínján kell bánni ha nem akarnak minden puskaport ellőni már most.
Egyáltalán van most hivatalos megjelenése az SQ42-nek? oké van egy 2017 es felirat a honlapon.

Egyébként én is remélem hogy lesz valami... érdekes az SQ42-ből

(#46430) tom5598 válasza _Gugu_ (#46429) üzenetére


tom5598
senior tag

majd jövőre kijön gamscom/citon valami demóval ekáptáztatják a népet és kész ;]

(#46431) devast válasza Eniral (#46428) üzenetére


devast
addikt

Hát, azért nem teljesen... :) Olyan tech-et kellett prezentálható állapotba hozniuk, ami kb 10-20%-os készültségi szinten volt.

(#46432) SkyS1gn válasza devast (#46427) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nehogy megint az éredmi munka rovására menjen hogy csillivilli preziket meg demo buildeket csinálnak...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46433) Szőrös  válasza SkyS1gn (#46432) üzenetére


Szőrös 
veterán

Bammeg az érdemi munka alapja ilyenkor egy működő tech. demo. Ha az jó, és a dizájner elképzelése szerint működik akkor lehet csiszolni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#46434) cskamacska válasza TESCO-Zsömle (#46426) üzenetére


cskamacska
addikt

Igen, én is ezen ingatom a fejem, hogy ez hogy lesz kivitelezve, rakéta segédhajtású nyilakkal?

Mert jelenlegi legjobb vadászatra szánt számszeríjak 162-204 Joule energiát tudnak ellövöldözni.

Összehasonlításul pár töltény kaliber jellemző csőtorkolati energiája:

Airsoft 0.20 BB 1-3J
békebeli "légpuska" 6J
Flóbert 9mm 30J-ig

pisztoly
22LR(5.6×15mmR) 159J
9×19mm Parabellum 519J
.45 ACP(11.43×23mm) 564J
.357 Magnum(9×33mmR) 873J
10mm(10×25mm) 1057J

gépkarabély
5.56×45 mm 1796J
7.62×39 mm 2070J

puska
7.62 × 51 mm NATO 3304J
7.62 × 54mmR 3400J
.338 Lapua Magnum(8.58×70mm) 6632J

nehézgéppuska/páncéltörő puska
.50 BMG(12.7×99mm NATO) 15037J
12.7 × 108mm 18625J
14.5 × 114 mm 32000J

házi készítésű railgun 1800J :D

régebbi próbálkozások
házi készítésű félautomata coil gun 25J

házi készítésű automata coilgun 10J

Crysis 3-ban is rühelltem a rule of cool ihlette nyiladzást, mert hiába volt a bivalyerős nanoruha, magát a lövedéket az íj húrjai hajtották meg, kvázi jobban járt volna emberünk ha kézzel dobálja őket. :U Mindeközben a Crysis 1-ben már Gauss puska, meg nukleáris gránátvető volt az alap, nagyon elhülyülhettek az utódok, ha már csak csigás íjra tellett. :))

Amúgy a Shroud of the Avatar csendben kimúlni látszik, persze ettől még a Star Citizen-be bekerülhet még a cross promós íj, bár én nem várom az erős anakronizmus miatt.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46435) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Ez egy elég zűrös hétvége volt, szóval csak most van AtV 3.37 :)

star-citizen.hu

(#46436) Volfram42 válasza cskamacska (#46434) üzenetére


Volfram42
senior tag

Én a beígért revolvert akarom majd megszerezni.
Nem értek nagyon a számszeríjakhoz, de azt tudom, hogy haver arbalaest-je acél fejjel beleállt a téglafalba. Az azért csak megteszi. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#46437) GypsFulvus2 válasza cskamacska (#46434) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ezek a csőtorkolati energiák, de a kinetikus energia a gyorsított tömegtől is függ:
E(k) = 1/2 m x V^2.
A számszeríj lövedék tömege pedig sokszorosa a golyóénak.
Ezzel együtt egy nehézgéppuska lövedékének kinetikus energiája nyilván sokkal nagyobb (kb 50 x nagyobb impulzus, viszont nem tudom a golyó / számszeríjlövedék tömeg hogyan aránylik egymáshoz), de azért a nehéz számszeríj sem hülyeség. A középkori páncélokat a középkori számszeríjak röhögve szétroncsolták.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#46438) SkyS1gn válasza Szőrös  (#46433) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem feltétlen, olvashattunk több interjút is belsősöktől hogy mennyire ráfeküdtek 1-2 demó fícsörre amikor még kész sem volt nagyon, de hát valamit mutatni kellett, aztán az lett az egészből hogy nem is úgy valósították/valósítják majd meg mint ahogy akkor össze kellett tákolniuk gyorsba.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46439) tom5598 válasza cskamacska (#46434) üzenetére


tom5598
senior tag

az viszont megnyugtató hogy az SC stabilan söpri be a pénzt :DDD átlag évi bevételnek a 1/3 már meg is van aztán a szokásos 2/3 a második félévben és kész is az átlag évi ~$35 000 000. Kár hogy nem lehet befektetni ebbe a projektbe(tényleges befektetésre gondolok). :DD

(#46440) Eniral válasza devast (#46431) üzenetére


Eniral
tag

és akkor ? nem jelent ez az információ semmit . Ők ígérgették.. az egy dolog ,hogy nem sikerült haladni is vele.

(#46441) MasterDeeJay válasza cskamacska (#46434) üzenetére

Az hogy valami lövedékálló az nem jelenti azt hogy egy nyíllal nem lehetne-e átlőni.
Kevlár ilyen például, át lehet szúrni késsel. Szerintem egy profin kiélezett vadász számszer íj jövedéke át fogja vinni. Youtube-on vannak rá példák.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46442) vaakuum válasza cskamacska (#46434) üzenetére


vaakuum
addikt

Ötletes :R
De a hatásfoka szerintem alacsony. Lehet elhasznál 1800 joule energiát, de hogy ebből mennyi megy el a gyorsításra, meg mennyi az, ami csak elmelegszik, az nagy kérdés.
Ha a találati energia lenne 1800 joule, abból a dinnyéből szerintem nemigen szabadna maradni semminek.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46443) cskamacska válasza tom5598 (#46439) üzenetére


cskamacska
addikt

Már hogy a manóba ne lehetne befektetni, veszel egy csomó hajót, és várod hogy felmenjen az áruk. :P Aztán ha mégis kiderül, hogy Roberts kokóra költötte minden pénzét, amit minden nap repülőből kiugorva szabadesésben 12 maláj kislány csupasz melléről szívott el.. akkor jön a tőzsdekrach. :))

Musztáng Omega is azt hittem teljesen kutya közönséges hétköznapi cucc lesz, AMD kódokat tucat szám szórták 14 őszén, épp ezért drágálltam Maross 3000 forintos árát, el nem tudtam képzelni hogy ebből 100+ dolláros drágaság lesz valamikor.

MasterDeeJay: És ha harci kopjával megyünk neki még meg is fulladhat. :DDD Ettől független nagyon hülyén néz ki, még akkor is, ha a játék tényleg az WWII in space kinézetre megy rá. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46444) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az előbb véletlenül az off topicba írtam a következőket.

Sziasztok,

Úgy gondoltam, lassan belépnék a játék világába. Melyik starter pack-ot érdemes megvenni a hajó szempontjából, a Mustang Alphát, vagy az Aurora MR-t? Érdemes költeni a Squadron 42-re, illetve ezeket a kezdő pack-okat nem szokták néha kicsit akciózni?

(#46445) tom5598 válasza Hauptmann (#46444) üzenetére


tom5598
senior tag

aurora mr, az aurora kicsit strapabíróbb ennyi egyiktől se várj sokat, sq 42 mindenképen rakd hozzá, leárazások meg hébe hóba szoktak, de gamescomig/citizenconig biztos nem lesz. valentin nap körül volt egy legutóbb ha jól emlékszem. A vásárlással meg inkább várd meg a 3.0 az valszeg jobb élmény lesz mint a mostani :)
https://robertsspaceindustries.com/schedule-report

[ Szerkesztve ]

(#46446) Menthirist válasza tom5598 (#46445) üzenetére


Menthirist
veterán

én is várnék leárazásig, ami a 3.0 környékén lehet hogy lesz.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#46447) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Köszi az infókat, akkor várok még (ha jól látom, kb. még 1 hónap a 3.0). Mondjuk a Mustang jobban tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#46448) Menthirist válasza Hauptmann (#46447) üzenetére


Menthirist
veterán

számíts inkább alsó hangon kettőre vagy háromra.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#46449) PodMAN válasza Menthirist (#46448) üzenetére


PodMAN
senior tag

Az 5 éves lányomnak megígértem, hogy a születésnapjára (aug 18.) már biztosan le fogunk tudni szállni egy bolygóra/holdra, úgyhogy húzzanak csak bele Chrisék. :)

(#46450) tom5598 válasza Menthirist (#46448) üzenetére


tom5598
senior tag

nem kell itt negatív energiákat terjeszteni hivatalosna 1 hónap és kész :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.