Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) SkyS1gn válasza nortsen (#47850) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bika SSD kell alá de ez manapság is érvényes... meg persze bika gép. De hát valamit valamiért.
Addíg még optimalizálják, meg egyre erősebb lesz minden.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47852) tom5598


tom5598
senior tag

most is elég jól futott főleg arc Corp, jól optimalizálják ezt is és akkor elfut :DDD , de az se baj ha megemelik a gépigényt nem kell szerénykedni elvégre nincsenek konzolok :))

de nem is lesznek arról sincs már kétség XD

[ Szerkesztve ]

(#47853) Menthirist


Menthirist
veterán

btw csináltam ilyet:
Sabre vs Sabre Raven

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47854) PhilBrick válasza Menthirist (#47853) üzenetére


PhilBrick
őstag

Végülis ha betalál az EMP rakéta, akkor bőven elég a két löveg is.
Biztosan kipróbálom majd, mert a szeretem a sima sabre-t nagyon csakl a csökött szárnyaival nem tudok megbékélni.

(#47855) Menthirist válasza PhilBrick (#47854) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez elmondható bármelyik másik hajó kapcsán is, amire raksz EMP rakétát :)

btw nem tudom feltűnt-e, de az aurora-n már a rugalmas leszállótalp volt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47856) laskr99 válasza Malibutomi (#47849) üzenetére


laskr99
addikt

De megvolt, de nem volt időm végignézni mivel melóztam. (Feljebbi hsz.

(#47857) Szőrös  válasza PhilBrick (#47854) üzenetére


Szőrös 
veterán

De ha egy ladikot kiütsz emp-vel akkor utána nem feltétlenül kell azt ripityára lőni. Jöhet egy black a cimbikkel akik átszállnak rá és elfoglalják. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47858) PhilBrick válasza Szőrös  (#47857) üzenetére


PhilBrick
őstag

Én önvédelemre gondoltam. Elég low profile és gyors lehet magányos és "biztonságos" utazáshoz.
De csak akkor lesz ilyenem, ha ingyen adják egy Intel Optane mellé. :DD

(#47859) SkyS1gn válasza PhilBrick (#47858) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az az SSD még a hajóval se éri meg.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47860) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#47853) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt én is néztem, hogy effektíve még igaz se volt, amit mondtak, mert semmivel se gyorsabb, mint az alap Sabre, sőt... Mi teszi ezt így kategóriája leggyorsabb/fürgébb hajójává?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47861) laskr99


laskr99
addikt

Regisztrációnál a handle és a community moniker az mi? Melyik az IGN?

[ Szerkesztve ]

(#47862) tom5598 válasza TESCO-Zsömle (#47860) üzenetére


tom5598
senior tag

intel optane ssd van a hajó gépében szupergyorsan tud írni és olvasni ;]

(#47861) laskr99

igazából mindegy mit írsz oda,
a handle az amit játékban is látni fognak meg fórumon azzal bökhetsz meg valakit, a moniker csak fórum név

[ Szerkesztve ]

(#47863) laskr99


laskr99
addikt

Játék bezsákmányolva :3 :))

(#47864) nortsen válasza tom5598 (#47852) üzenetére


nortsen
aktív tag

Elég ha csak annyit mondanak, hogy ennek ilyen gép kell, de ha nincs, keressetek egy hasonló játékot. :D

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#47865) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

SC fanok tegnap ota:

(#47866) tom5598


tom5598
senior tag

amúgy Citconról eddig szinte semmi cikk de az intel ssd szponzorálásról pár óra alatt tudtak írni cikket. Most bezzeg hogy minden simán és lenyűgözően ment mindenki kussol :U

[ Szerkesztve ]

(#47867) Diopapa válasza Malibutomi (#47865) üzenetére


Diopapa
addikt

:DDD :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#47868) Malibutomi válasza tom5598 (#47866) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja ezen nekem is feltunt.
"CSAK AZ SSD MELLE JAR EGYEDI URHAJO!!!4! cikkek vannak, de a szuper bemutatokrol szinte alig valami

(#47869) Szőrös  válasza Malibutomi (#47868) üzenetére


Szőrös 
veterán

Persze mert most ezen lehet csácsogni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47870) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#47871) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez is nagyon jo volt :)

(#47872) laskr99


laskr99
addikt

50% használat és 30fps normális dolog?

(#47873) PhilBrick válasza laskr99 (#47872) üzenetére


PhilBrick
őstag

Teljesen normális, vannak még problémák a kódban. Főleg a szerveroldalon.
Így próbálhatod ki offlineban. Elméletileg jobb lesz vele az fps-d.

(#47874) Diopapa válasza Stilinski (#47870) üzenetére


Diopapa
addikt

Nagyon köszi! :R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#47875) Menthirist válasza Malibutomi (#47871) üzenetére


Menthirist
veterán

Az új glass shader a Gladiuson is baromi jól fog kinézni

laskr99: PU-ban szerverterheltség függő az fps. Ha relatíve üres a szerver, akkor ott is tud lenni akár 60 fps is nálam, de ha tele van, akkor bizony 30 fps körüli az átlag. Ezért is várja mindenki, hogy a hálókód változzon. Meg azért, mert azt a mesh alapú hálózati elosztást tudtommal még senkinek sem sikerült megcsinálnia :) Igaz a legtöbb játéknál erre szükség sincs.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47876) tom5598 válasza Menthirist (#47875) üzenetére


tom5598
senior tag

https://improbable.io/games

[ Szerkesztve ]

(#47877) MerLinh válasza Menthirist (#47853) üzenetére


MerLinh
senior tag

Mikor volt ez a variáns sale-en?

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#47878) tom5598 válasza MerLinh (#47877) üzenetére


tom5598
senior tag

tart még a készlet erejéig. veszel egy intel optane 900 as ssd-t citizenes promo csomagolásban és a tiéd.
~400$ lesz
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47879) Menthirist válasza tom5598 (#47876) üzenetére


Menthirist
veterán

Na, ha ez már valóban megoldott lenne, akkor elhárulna az utolsó nagy félelmem is a játék kapcsán, hogy ezt a mesh networkinget nem tudják majd megoldani. Ráaadásul ez egy elérhető api, szóval ha a saját megoldásuk nem menne, még mindig nyúlhatnak ehhez, mehetnek valami partnerségbe. Bár egyrészt nem feltétlen megfelelő nekik, mert nem feltétlen tud minden olyat, ami nekik kell, illetve a CIG-nek ott van a yojimbo, amit támogatott a Remedy-vel együtt.

MerLinh: a Sabre Raven-t az Intel Optane meghajtókhoz adják exkluzíven. Mint anno az AMD kártyáknál az Omega-t.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47880) MerLinh válasza Menthirist (#47879) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát az szomorú :) nincs tervben ennyiért ssd :)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#47881) Menthirist válasza MerLinh (#47880) üzenetére


Menthirist
veterán

Majd összerakod ingame.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47882) MerLinh válasza Menthirist (#47881) üzenetére


MerLinh
senior tag

jaja, most épp a comet variáns van, úgysem tetszik a shotgun rajtuk, majd becserélem őket ingame másra :)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#47883) Stilinski válasza Diopapa (#47874) üzenetére


Stilinski
aktív tag

:D nm nm

star-citizen.hu

(#47884) kicsicsuvi


kicsicsuvi
tag

Ajjaj
A videó nagyon menő, de ez azért ez elég súlyos. Már az is eléggé gáz, hogy pár 10 km-rel a felszín fölött van geostacionárius pályán az űrállomás (a Földön a GEO körpálya ~36000 km magasban van az egyenlítő fölött), de legalább ne mondja, hogy a gravitáció sokkal gyengébb ott mint a felszínen, és a "gravity is actually properly simulated"...

(#47885) duvi válasza Stilinski (#47870) üzenetére


duvi
nagyúr

Azta, de durván nyomod! Ilyen gyorsan egy ekkora összefoglalót :Y
Hálás köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#47886) Menthirist válasza kicsicsuvi (#47884) üzenetére


Menthirist
veterán

Ugye azt természetesen beleszámoltad, hogy minden bolygó és ehhez köthető dolog legalább 1:7, de gyakran még ennél is nagyobb méretarányban készül el?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47887) kicsicsuvi válasza Menthirist (#47886) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Nem találom hogy pontosan hol volt, de az elején mintha azt mondta volna, hogy ez konkrétan egy Föld méretű bolygó. De még ha 1:7 akkor is nagyon gáz, 1:1000-hez kéne lennie ahhoz hogy valós arányai legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#47888) Malibutomi válasza kicsicsuvi (#47887) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mas jatekban meg egy banantol felgyogyulunk a fejlovesbol. Hat aztan. Nem a realitas hanem a jatekelmeny a lenyeg.

(#47889) Menthirist válasza kicsicsuvi (#47887) üzenetére


Menthirist
veterán

Tudod milyen lenne, ha akár 1:10 arányú lenne a kicsinyítés? Nagy büdös semmi, nagy büdös semmi, nagy büdös semmi, nagy büdös semmi, nagy büdös semmi, nézd már, egy aszteroida, nagy büdös semmi, nagy büdös semmi... :D
A hold és a föld közé beférne a naprendszer összes bolygója, olyan távol van :)

Ha élvezetes sci-fi játékot akarunk, akkor el kell engedni a pontos méretarányt, percek, órák alatt el kell tudni érni azt, amit évekig, sőt akár évezredekig, évmilliókig tartana akár fénysebességgel is.

Filmekben sem akadunk fel általában ezen, szerintem itt is felesleges.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47890) kicsicsuvi válasza Menthirist (#47889) üzenetére


kicsicsuvi
tag

"Ha élvezetes sci-fi játékot akarunk, akkor el kell engedni a pontos méretarányt, percek, órák alatt el kell tudni érni azt, amit évekig, sőt akár évezredekig, évmilliókig tartana akár fénysebességgel is."

Nyilván, ezzel nincs is gond. De a Star Wars sem mondta magáról azt soha, hogy "properly simulated" :D. És én sem akarnék még egy KSP szintű szimulációt sem (mármint a fenét nem, de teljesen értem, hogy a nagy többség nem élvezné, így abszolút elengedtem), de egy minimális odafigyelésnek azért örülnék - legalább ne a légkörben legyen az az űrállomás, és ne mondja Chris azt, hogy jól számolják a gravitációt.

"Filmekben sem akadunk fel általában ezen, szerintem itt is felesleges." Hát azért ehhez lenne egy-két szavam, de nagyon a műfajtól függ, egy űroperától én sem várom el, hogy pontos legyen. Szerencsére azért készülnek elég jó hard sci-fik (pl. The Martian, Expanse sorozat), amik a hibáik ellenére egészen valósághűek.

Malibutomi "Mas jatekban meg egy banantol felgyogyulunk a fejlovesbol." Sőt, a harmadikban egy vízvezetékszerelővel ugrálunk gombákra a csatornában, de nem tudom, hogy ez hogy jön ide :)

"Nem a realitas hanem a jatekelmeny a lenyeg." Persze, de vannak nagyon illúzióromboló dolgok, és ezek egyénileg különböznek. Ha nem figyeltem volna a középiskolában fizikaórán, nem játszottam volna pár 100 órát űrszimulátorokkal, vagy nem követném azt, hogy mi történik éppen az űrkutatásban, valószínűleg nekem sem tűnt volna ez fel. Biztos van olyan terület, amihez meg te értesz valamennyire, és a fejed vered a falba, mikor egy játékban vagy filmben azt látod, hogy a legkisebb odafigyelés nélkül, nagyon rosszul mutatják be az adott dolgot.

De részemről ennyi volt, úgy tűnik, itt csak nekem van olyan alacsonyan az ingerküszöböm, hogy az ilyeneken felhúzom magam :)

[ Szerkesztve ]

(#47891) HookR válasza kicsicsuvi (#47884) üzenetére


HookR
addikt

De miből gondolod, hogy ezek kizárják egymást? Egyszerűen úgy volt paraméterezve a szimuláció, hogy a technológia (melynek egy része még 'kemencemeleg') artisztikus demonstrálása élvezett prioritást.

Engem jelenleg a hajók 'pattogós' mozgása zavar nagyon a finom manővereknél (például fel/leszállás) és bizakodom, hogy később azért érezhetőbb lesz a tömeg tehetetlensége gyorsításnál, illetve a hajtóművek nyers ereje. Persze nem a játszhatóság rovására.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47892) Szőrös  válasza kicsicsuvi (#47884) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért nekik is meg kell találni az egyensúlyt a valóság szimulálása és a játékélmény között. Ott van pl a 8 perces quantum ugrás amit a keynote preziben mutattak, több helyen is írták páran, hogy ez már egy kicsit sok, mások meg simán elfogadják van akinek talán ez is kevés.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47893) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Na meg a mérete Föld-szerű, a tömege ettől függetlenül lehet sokkal kisebb.

Amúgy azt megértem, nekem is kicsit közelinek tűnt, de még ezen is simán változtathatnak a későbbiekben, gyakorlatilag a rendszerükben átírnak egy számot és meg is történt (tudom, hogy a valóságban nem így működik az ilyen pontok meghatározása, de ők itt istenek és belenyúlhatnak a bolygók természetébe is :) ) amúgy meg van hang az űrben :D

star-citizen.hu

(#47894) Malibutomi válasza Stilinski (#47893) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak halkan megjegyzem valoszinu a bemutato miatt raktak ilyen kozel, hogy szepen betoltse a bolygo a kepet ha leneznek ra.

(#47895) Stilinski válasza Malibutomi (#47894) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Igen, igen, és hogy a bemutató szempontjából normális ideig, tehát pl. ne 5 percig kelljen fölfelé menni...

star-citizen.hu

(#47896) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, jelen állás szerint mikorra várható, hogy teljes értékű MMO-ként megjelenik a játék?

(#47897) Diopapa válasza Stilinski (#47895) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát azt másképp is meg lehet oldani,arra ott van a supercruise...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#47898) Malibutomi válasza Dreadloord (#47896) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A veglegesen szerintem minimum 3 ev meg.

(#47899) SkyS1gn válasza Malibutomi (#47898) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kis optimista :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47900) Diopapa válasza SkyS1gn (#47899) üzenetére


Diopapa
addikt

Lehet kutyaévekben... :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.