Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) TESCO-Zsömle válasza Hauptmann (#46749) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A CIG viszont nem sokmindent mond, hanem szinte mindent és meg is mutatja heti adagokban, szóval én azért érzek némi különbséget a kettő között. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46752) Hauptmann válasza TESCO-Zsömle (#46751) üzenetére


Hauptmann
addikt

Bízzunk benne, hogy a legtöbb dolog meg is valósul majd.

(#46753) tom5598 válasza Hauptmann (#46752) üzenetére


tom5598
senior tag

amit mutatnak nekem elég valósnak tünik :DDD 15fps el landolni a holdon elég reaális 3.0 ra :))

(#46754) Hauptmann válasza tom5598 (#46753) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én azért nem vagyok annyira fanboy, hogy mindent beszopjak, van némi fenntartásom, meg láttam olyat is, hogy sok mindent mutattak, aztán hirtelen elfelejtődött s játék fejlesztése.

Majd ez is kész lesz egyszer, aztán az idő megmondja a többit.

Mondjuk jöhetne már a 3.0, vele együtt némi akció, és húzom is be.

[ Szerkesztve ]

(#46755) cskamacska válasza Hauptmann (#46754) üzenetére


cskamacska
addikt

Én speciel attól félek, hogy a fene nagy feature creep-ben egyes részeket fejlesztők annyira elvesznek, hogy másik részeket fejelsztők nem bírják követni. Itt is lesz procedurális kutyafüle barlanggal, meg 300 emeletes Minecraft erőddel, csak a netkódos csapat bírja 8 főlé emelni az instance-ba beférő játékosok számát, a grafikáért és fizikáért felelős csapat meg programozza le úgy, hogy fusson 32GB RAM és 16 magos Threadripper alatt is. :U

Nekem az egész procedurális teljes bolygót :Y jelenítsünk meg dolognak NMS szaga van, inkább megelégedtem volna kisebb földi "pályákkal" is, csak bírják megcsinálni, és fusson a gépemen, meg az övéken is. :B

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46756) Fred23 válasza cskamacska (#46755) üzenetére


Fred23
nagyúr

A netkódért a jövőben nagyrészt az Amazon fog felelni, ha jól emlékszem, szóval nagy baj nem lehet.

Az viszont engem is érdekel, hogy vajon biztosan jobb élményt hoz majd a 16GB RAM, vagy elég lesz a játéknak 8GB is, mert fölöslegesen nem adnék ki még arra 25k-t. Esetleg jövőre, mikor/ha beesik a RAM ára.

[ Szerkesztve ]

(#46757) tom5598 válasza Fred23 (#46756) üzenetére


tom5598
senior tag

"A netkódért a jövőben nagyrészt az Amazon fog felelni,"
nem.
A CIG felel a netkódért az amazon csak az AWS szolgáltatást adja.

(#46758) Fred23 válasza tom5598 (#46757) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha így van, akkor viszont szabad aggódni, félni! :D

(#46759) tom5598 válasza Fred23 (#46758) üzenetére


tom5598
senior tag

mondj egy játékot ahol a google vagy az amazon ad mérnököket meg programozókat hogy megcsinálják a netkódot... ezt minding az adott studió csinálja, max küld az amazon 1-2 segítőt akik eligazítják őket mi hogy működik stb.

[ Szerkesztve ]

(#46760) Fred23 válasza tom5598 (#46759) üzenetére


Fred23
nagyúr

A baj az, hogy jelen helyzetben én se nagyon tudok bízni az adott stúdióban. Remélem, találnak majd szuper embereket erre a feladatra, de a szar netkód nagyon nem mai probléma! Szóval én igenis aggódni fogok miatta, legalább addig, amíg a saját tapasztalatom rám nem cáfol!

(#46761) Diopapa válasza cskamacska (#46755) üzenetére


Diopapa
addikt

Pedig procedurálisan bolygót generálni nem nagy szám, nézd meg a millió éves 1 ember által fejlesztett Space Engine-t, vagy az Elite: Dangeroust. Érdekessé tenni egy egész bolygót... Na az már nehéz...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#46762) anatron válasza duvi (#46729) üzenetére


anatron
aktív tag

Amúgy ha belegondolsz eltérő arányban igaz,de a pay to win elég sok játékban benne van.
Ott van pl az Elite: Dangerousz ami első látásra korrekt ha úgy vesszük,de valójában aki hotast használ már igen komoly előnybe kerül pvp-ben, pl egérrel és billentyűzettel harcoló játékossal szemben.

Ez szintén pay to win,csak nem a Frontiernek tejelsz hanem pl a Thrustmasternek ,de attól az Elite is még az.

[ Szerkesztve ]

(#46763) nortsen válasza cskamacska (#46755) üzenetére


nortsen
aktív tag

"csak bírják megcsinálni, és fusson a gépemen, meg az övéken is."
Az övékén biztosan fog futni, a tieden nem biztos. :)

Ha minden amit ígértek összeáll, akkor bizonyosan egy izmosabb gép kell hozzá, már ha olyan a megjelenés napján létezni fog. Kicsit olyan érzésem van, hogy pár évre előre dolgoznak és kivárnak. Csak remélni tudom, hogy jól lövik be a teljesítmény / kompromisszum arányokat...

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#46764) duvi válasza anatron (#46762) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez már inkább szőrszálhasogatás, mint valós érv :N Láttam már játékost, aki úgy tolta egér+bill kombóval, hogy csak pislogtam (SC-ben is találsz ilyen playereket). Ugyanez igaz a kontrollerre is. A régi konzolosok simán tönkreverhetnek egy hotasos PC-s játékost. Arról nem is beszélve, hogy egér és egér, hotas és hotas között is hatalmas különbségek vannak, szóval a végtelenségig lehetne sorolni a mondvacsinált P2W "érveket".

(#46765) anatron válasza duvi (#46764) üzenetére


anatron
aktív tag

Úgy látom egyet értünk abban,hogy nem értünk egyet. :D

(#46766) tom5598 válasza Stilinski (#46713) üzenetére


tom5598
senior tag

ez facebookra egész jó elmenne :P
Reclaimer to planet

[ Szerkesztve ]

(#46767) Stilinski válasza tom5598 (#46766) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Kösziköszi, kint is van :)

star-citizen.hu

(#46768) JoeMiller_


JoeMiller_
újonc

Üdv

UEC vásárlás az egyén szintjén szerintem nem gáz, mert elsősorban nem egymással versenyzünk. ORGoknál lesz ez kardinális dolog, amik egymással is versengenek fejlesztésben. Engem az arénajátékokban taglóztak csak le. Pl. Robocraftban építgettem a csatákban szerezhető minimál építőelemekből a robotomat, és időről időre bedobtak közénk az arénába olyan játékosokat, akik a pénzért vásárolt sokkal fejlettebb robotjaikkal kicsinálták a többieket. Hogy ebben mi a jó azt nem értem, a negyedik-ötödik ilyen eset után letöröltem a játékot, és többet elő se veszem. Ugyanez a Star Citizenben nem fog kiütközni, elsősorban NPC-k ellen harcolunk, a játékosok hajói pedig nem fejleszthetők a végtelenségig, egy gladiust nem lehet szupergladiussá varázsolni, tehát olyan nagy meglepetések nem érhetnek minket. Szembekerülünk egy hajóval, tudni fogjuk mire számíthatunk.

[ Szerkesztve ]

(#46769) TESCO-Zsömle válasza JoeMiller_ (#46768) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért lehetnek meglepetések, ha olyan hajóval találkozol, ami számodra beazonosíthatatlan technológiákat használ, de még ezekkel se lehet majd OP-vá tenni a vasakat. A platform limitál.

Másfelől meg minden relatív, szóval ha egy Hornet úgy dönt, hogy te most az Auróráddal megdöglessz, akkor halott vagy, mert a hajóknak önmagukhoz és szerepükhöz képest kell egyensúlyban lenniűk, nem egymáshoz. Egy superiority harcigép csak a többi hasonló kategóriájú gépp l kell egálban legyen és csak a neki szánt ideâlis körüpmények közt.

Lehet, hogy a Hornet face-to-face lenyomja a Sabre-t, de olyan környezetben, ahol kijön a lopakodás ereje, a Sabre nyer és ez így lesz jól.

Ugyanígy a nehézvadászon meg olyan adag fegyver van, hogy szétkapja a Hornetet a francba. És ez is jól van így. Egyelőre a PvP nincs szabályozva, majd lesz és akkor ott is rendben lesznek a dolgok, mert ott meg egymáshoz képest kell egyensúlyba hozni a gépeket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46770) JoeMiller_ válasza TESCO-Zsömle (#46769) üzenetére


JoeMiller_
újonc

Igen, szerintem nem az fog dönteni, hogy UEC-ért milyen extrát vettünk, mert eleve nem lesz egyensúly. Meglesz minden hajónak a szerepe, és ha valaki ezt nem látja át, nem elég óvatos, akkor kerül olyan előnytelen helyzetbe, aminél már nem számít, hogy az ellenfele UEC-ből vett egy jobb fegyvert, mert alap fegyverekkel is szétütheti. Bármikor a játékban összefuthatunk nálunk sokkal erősebbel, tehát nincs sok értelme versenyként felfogni. Ha mondjuk egy kereskedelmi hajóm van és belefutok egy fejlett álcázótechnológiás hajóba amit UEC-ért vett a támadó, azt sose fogom megtudni, mert akár grindelhette is. A játék legelején ez tuti kiütközik, de néhány hónap után már teljesen össze fognak keveredni a grinddel vásárolt technológiák a pénzesekkel.

(#46771) PhilBrick válasza JoeMiller_ (#46770) üzenetére


PhilBrick
őstag

Poe, te vagy az?

(#46772) TESCO-Zsömle válasza PhilBrick (#46771) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Of korsz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46773) Eniral válasza JoeMiller_ (#46770) üzenetére


Eniral
tag

jézus ereje ! :"D .. én is kérek a zöldből !!

És amúgy Zsömlének most teljesen igaza van . :)

[ Szerkesztve ]

(#46774) TESCO-Zsömle válasza JoeMiller_ (#46770) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Másrészt ugye itt megint van egy érdekes dolog... Ki ítélheti el azokat, akik dollárezreket tolnak bele a játékba, lehetővé téve a fejlesztést? És miben fognak ők különbözni azoktól, akik ugyanezt a megjelenés után teszik?

Mert ennyi erővel pokolba a P2W-el, legyenek csak 40$-os csomagok, és akkor a jelenlegi 1.837.097 citizen nem 153.683.973$-al csekkol, hanem 73.483.880-nal. Talán már kész is lenne a játék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46775) TESCO-Zsömle válasza Eniral (#46773) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig most kivételesen nem mondott hülyeséget. A hajók nem lesznek egyensúlyban és nem is kell abban lenniük. A szakosodás miatt ez lehetetlen. Minden másban lesz jó, és ami mindenre egyformán jó, az semmire se lesz igazán az.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46776) Eniral válasza TESCO-Zsömle (#46774) üzenetére


Eniral
tag

hát exkluzív küldik és játékbeli bánásmód remélem várható ! :))

(#46777) TESCO-Zsömle válasza Eniral (#46776) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én meg remélem, hogy nem. Egy módon tudnám ezeket elviselni, ha nem az eddigi befizetések alapján mennének, hanem havidíjra. Jóskapista havonta becsenget X összeget, cserébe kap havonta Y küldetést. Onnantól kezdve a helyszínen már rajta múlik, hogy mit hoz ki belőle...

És akkor minden van. Havidíj, ami megéri, limitáltan vásárolható kredit és 30-40$-ért két AAA kat játék azoknak, akik olcsón szeretnék megúszni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46778) tom5598 válasza TESCO-Zsömle (#46777) üzenetére


tom5598
senior tag

60$ az adó néálkül

lesz egy csak korai támogatóknak fentartott csillagrendszer ez az amiről tudok, meg a million mile high club vagy mi, lesz ezeken kívül valami backer exclusive dolog?

[ Szerkesztve ]

(#46779) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#46778) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az még mindig nem két AAA játék ára, hacsak nem Steam Sale-en veszed megjelenés után 1-3 évvel (sikertől függően).

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46780) tom5598 válasza TESCO-Zsömle (#46779) üzenetére


tom5598
senior tag

tudom, nem is sokallom csak mondtam hogy most pontosan mennyi :)

(#46781) Eniral válasza tom5598 (#46780) üzenetére


Eniral
tag

én meg sokamnál.. .Azt tekintve mennyit nyomtam már bele. Én a havidíjas megoldást nagyon elítélem. Most szerinted az tényleg játékos barátabb mint ,hogy támogatóként kapsz exkluzív külditek.. néha néha ? Inkább akkor legyen a pénzen a hangsúly és ha élvezni akarod fizessél ? Hát kösz nem !:D Főleg úgy ,hogy sokan még a soknál is többet fizettek most a játékba..teljesen mindegy milyen szándékból . Még rántsunk le azokról is pénzt ? Amit mondasz azt max úgy tudnám elképzelni ,hogy később is megmaradna az előfizetéses rendszer.. és aki szeretné élvezni az exkluzív küldetéseket is annak x ideig vagy időre előkeljen fizetni .

[ Szerkesztve ]

(#46782) tom5598 válasza Eniral (#46781) üzenetére


tom5598
senior tag

ezt biztos nekem akartad címezni???

(#46783) TESCO-Zsömle válasza Eniral (#46781) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Támogatóként kapsz egy egész játékot, ami anélkül létre se jöhetett volna. Ehhez képest mekkora érvágás, hogy másoknak is adsz lehetőséget az anyagi hozzájáruláshoz? Vannak, akik szeretnek grindelni. Azoknak a havonta pénzért váltható valuta nem opció. Nekik küldetések kellenek, amikkel grindelhetnek. Fizetős hajók/felszerelések ugye -elvileg- nem lesznek. Kell az alternatíva. Az is fontos, hogy annual legyen a cucc, szóval ne az legyen, hogy 10$-ért veszel 5 küldetést, 20$-ért meg 10-et. Nevezhetjük a dolgot havidíjnak, vagy extra felderítőnek, de a lényeg az, hogy adott időre szóljon, ne lehessen duplikálni és időintervallumon belül adja a kedvezményt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46784) Eniral válasza tom5598 (#46782) üzenetére


Eniral
tag

neem zsömlének :D

(#46785) Eniral válasza Fred23 (#46756) üzenetére


Eniral
tag

nekem most szokott enni 10GB-ot

(#46786) tom5598


tom5598
senior tag

gamescomra valami PTU csak összejön... remélhetőleg, az ütemtervek készítésésben még mindig inkompetensek :(

(#46787) Eniral válasza tom5598 (#46786) üzenetére


Eniral
tag

nem baj úgy is nyaralás van ! :D

(#46788) Stilinski válasza tom5598 (#46786) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Nem inkompetensek, csak mindig azt jelenítik meg, hogy ha ez után minden egy optimista hibahatáron belül mozog, akkor mikorra készül el, de ha fennakadás van, akkor ez tolódik. De ezt el is mondták :)

star-citizen.hu

(#46789) Fred23 válasza Eniral (#46785) üzenetére


Fred23
nagyúr

A kérdés az, mennyiben érinti az embert hátrányosan a 8GB? Akiknek csak annyi van, azoknak ugyanis beéri ennyivel is.

Viszont találtam egy képet, ami igencsak azt mondja számomra, hogy van értelme a +8GB-nak:

Szerk.: Mondjuk azt nem néztem, hogy a tesztelőnek volt -e annyi esze, hogy a 8GB-os mérés esetén 2 4GB-os modult használjon; ha csak kivette az egyik 8GB-os modult, akkor a single channel is okozhatta az fps-esést. Meg kéne keresni ezt a videót újból, és megnézni a konfigot!

[ Szerkesztve ]

(#46790) Szőrös  válasza Fred23 (#46789) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem tudom mennyire van értelme C3as teszteket nézegetni amikor a kód nagy részét már teljesen átírták és még fogják is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#46791) Fred23 válasza Fred23 (#46789) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hülyén mért a srác. Kinyírta a tesztjét azzal, hogy 16GB dual channelt hasonlított 8GB single channel-hez. Nincs kedve valakinek, akinek 4x4GB-ja van, tesztelni egyet Star Citizen-ben? 2x4GB vs 4x4GB. Akár az off topikba. Biztosan érdekelne másokat is.

torz on borz: Igen, az meg a másik. :K Ezért kéne SC-ben tesztelni, de ilyen tesztet még nem tett ki senki youtube-ra.

[ Szerkesztve ]

(#46792) duvi válasza Fred23 (#46791) üzenetére


duvi
nagyúr

Amíg nincs normális hálózati kód, addig nem sok értelme van a mem és egyéb hardvertesztelésnek.Mindig a leggyengébb láncszem lesz a meghatározó. Az optimalizációról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#46793) Fred23 válasza duvi (#46792) üzenetére


Fred23
nagyúr

Star Marine már jól fut, és viszonylag jó kiindulási alap lehetne egy ottani mérés -vagy nem? Nagyon más igénye lesz a PU-nak végül? Tippre nem lehet hatalmas a difi. Talán a jövendő Vulkan se nagyon kavar be; az szerintem még egy jó kérdés, hogy DX11 vs Vulkan mit hozhat. Más játékokból kiindulva max annyit, hogy kicsivel gyengébb proci is elég, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#46794) duvi válasza Fred23 (#46793) üzenetére


duvi
nagyúr

A hálózati kód szempontjából mindegy, hogy melyik játékmódot nézzük. Persze, most is van különbség egy Celeron vs. I7 között, de még nem tudják kifutni magukat a hardverek. Lehet méréseket csinálni, de nincs sok értelme.

(#46795) Drenadar válasza Fred23 (#46791) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Szerintem nem kell ide teszt, manapság nagyon jól jön a plusz ram.

de majd egyszer talán megnézem nekem 4x4 van, csak hát ugye macera :)

(#46796) duvi válasza Drenadar (#46795) üzenetére


duvi
nagyúr

Iszonyatosan elszálltak a memóriaárak. Szerintem az SC miatt nem szabad most bevásárolni +8 GB-ot.

(#46797) Hauptmann válasza duvi (#46796) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én nem hiszem, hogy a közeljövőben leesnének az árak, úgyhogy ha kell, akkir nem érdemes várni.

(#46798) Malibutomi válasza duvi (#46796) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most allitottak le meg egy memoriagyarat valami szivargas miatt a mult heten...

(#46799) Stilinski


Stilinski
aktív tag

AtV 3.42 :)

star-citizen.hu

(#46800) duvi válasza Malibutomi (#46798) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen én is olvastam, csak nem találom a cikket. Érdemes várni pár hónapot, hogy érezhető legyen a piaci hatása.

(#46799) Stilinski
:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.