Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Diopapa válasza Drenadar (#3450) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem volt kérdés, hogy ki használ otthonra szerver szoftvert (nyilván nem sokan), csak szerettem volna eloszlatni azt az általános tévedést, hogy 32 bites (windows) oprendszer nem képes 4gb-nál több RAMot megcímezni. (szerk: az más kérdés, hogy az otthoni Windowsokban ez a limit)

csek disz

IA-32

Windows Server 2003 editions at a glance

Maximum supported RAM: (Enterprise / Datacenter edition) IA-32: 64 GB, x64: 1 TB, IA-64: 2 TB

Részletesen az MSDN-ről (jójó, bekussolok :D)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3452) GrooveHero válasza .LnB (#3446) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na akkó tudom mire nem kell szavazni, hogy melyik ne nyerjen :DDD ;]
Nyugi, csak poénkodok, már szavaztam korábban, lassan egy órája már. És persze én leszek a főnök ;]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3453) .tnm válasza Drenadar (#3447) üzenetére


.tnm
addikt

eleinte mindenfele ment, de aztán történt valami és azóta majdnem mind egyre ment....

túl vagyunk a szavazatok felén (13 voks érkezett) és majdnem megváltoztathatatlanul* van egy vezetőnk és elég egyértelműen (de ez még fordulhat) van egy nevünk.

*ez de szép szó így legépelve.

---
van nagyon szép statisztika oldal, de természetesen megint kétszer vette be az egyik szavazatot (most másét, mint előző körben) és így használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3454) Amaro_hu


Amaro_hu
csendes tag

Minden elismerésem .tnm-nek, amiért ilyen szépen összefogja ezt az egész szavazgatást. Jövő tavasszal, esetleg, hátha ott is reális eredmények születnének bábáskodásod alatt? :DD
Van valakinek belső infója, lesz-e még karácsony előtt hangárfrissítés, vagy esetleg más?
(Valaki valahonnan valakitől valamiért valamit vala-é...) - előbbi kérdés a magyar ragozás csodáival leírva...

(#3455) .tnm válasza Amaro_hu (#3454) üzenetére


.tnm
addikt

nem belsős, hanem a nyilvános ígéret, hogy péntekig (szombat hajnalig) jönni kéne egy hangár update-nek.

köszönöm a dicséretet, de azért várjuk meg, hogy mit szóltok majd az eredményhez. most úgy néz ki, olyan fog nyerni, ami épphogy bekerült. (ha magasabban húzom meg a lécet, akkor tuti nem ez nyer, ha alacsonyabban, akkor meg lehet más. engem is meglep, hogy így szándékaimmal szemben mekkora befolyásom lehet a végeredményre)

a parlamenti választásoknál meg úgy se hagynák, hogy randalírozzak, pedig lenne egy-két ötletem. pl. sokkal alacsonyabb bekerülési küszöb és egyre nehezedő újabb helyek szerzése. (azaz minél több kis párt kerülhetne be, ami nem kicsit utat nyithatna a vérfrissítésnek, ami hihetetlenül kéne már ennek az országnak., de ez már olyan off, hogy ne is reagáljatok rá :) )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3456) PhilBrick válasza .tnm (#3455) üzenetére


PhilBrick
őstag

Én nagyon szurkolok a Beyond Black Hole-nak, hamár a Hideuranus nem jutott be! :DDD

(#3457) .tnm válasza PhilBrick (#3456) üzenetére


.tnm
addikt

a Space Dwellers-t ki találta ki? mert én arra szavaztam (még mindenki más előtt, hogy ne befolyásoljon a döntésben). Ugye kicsit Fallout utalásként is írta a kitalálója?

most esik le, hogy Te úgy szurkolsz, hogy közben feltehetőleg nem kell majd viselned xD

9 ember nem szavazott még, de lehet, hogy nem kell majd megvárni mindegyikőjüket, mert hamarabb eldől.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3458) GrooveHero válasza PhilBrick (#3456) üzenetére


GrooveHero
addikt

A Beyond the Black Hole az én agyacskám szüleménye :K ;)

vagy ezt nem kellett volna? :U :DDD má mindegy :DDD

Amaro_hu ez volt benne a pláne, kicsit olyan paradoxon vagymi :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3459) Amaro_hu válasza GrooveHero (#3458) üzenetére


Amaro_hu
csendes tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy néznénk ki, ha tényleg onnan jönnénk :D

nem Beyond at the Black Hole?

[ Szerkesztve ]

(#3460) Revolit válasza .tnm (#3457) üzenetére


Revolit
senior tag

Én voltam :) Igen, a Fallout ihlette :P

(#3461) Malachi válasza .tnm (#3457) üzenetére


Malachi
addikt

nekem az a mentőszavazatom.

(#3462) Zyrius válasza .tnm (#3457) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Azért várjuk meg a végét, ne érezze senki, hogy nem számít a szavazata :)
Kíváncsi lettem, hogy mi lehet a befutó, ha nem olyan, ami az elején sok szavazatot kapott :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#3463) Drenadar válasza Zyrius (#3462) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

az első szavazásnál is volt egy két ember aki nem szavazott...

(#3464) Apokalipsy1


Apokalipsy1
tag

Nincs értelme várni hiába szavaz a többi ha már eldőlt.

(#3465) .tnm válasza Drenadar (#3463) üzenetére


.tnm
addikt

pont ezt akartam kérdezni, hogy -- mivel pár szavazaton belül matematikailag eldől mindkét kérdés -- meg akarjátok-e várni a péntek délutánt (ezzel esélyt hagyva annak, hogy több valaki a következő bő másfél napban csatlakozik és esetleg pont emiatt megfordul az eredmény), vagy az első pillanatban, amikor már a mostani 25 taggal egyértelműek a győztesek hirdessem ki a végét?

Mit gondoltok erről? [Itt] szavazhattok arról, hogy holnapután, vagy minél előbb zárjam le. De ide is írhattok hsz-t. ;)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3466) Zyrius


Zyrius
aktív tag

:D
lássuk!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#3467) Drenadar válasza .tnm (#3465) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én szavaztam a linken! :C remélem megkaptad!

(#3468) GrooveHero válasza Drenadar (#3467) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hja én is elküttem neki, várjuk a legjobbakat ;] :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3469) .tnm


.tnm
addikt

sajnos amint lesz matematikailag végleges eredmény kihirdetem, mert jött egy új fejlemény, ami miatt lehet, hogy újra kell szavazni, vagy legalábbis meg kell vitatni. ez most nem vicc. :(

nem ez a probléma, de majdnem olyan szintű, mintha a nyerésre álló név már foglalt lenne. sajnos a szavazás elején kellett volna ezt kiszűrni, de én csak egy-az-egyben átdobáltam a jelölteket. :((( :(

szerk: jó lehet túlreagáltam, de a nyerésre álló névvel van egy kis bibi, amit majd a végén egyeztetni kéne.

(fyi: legkevesebb 2 voks kell még a szavazás zárásához)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3470) Zyrius válasza .tnm (#3469) üzenetére


Zyrius
aktív tag

semmi :)

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#3471) .tnm válasza Zyrius (#3470) üzenetére


.tnm
addikt

akkor nekem is semmi :)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3472) Drenadar válasza .tnm (#3471) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

ne semmizzétek szét a topicot!!!! :C

(#3473) Amaro_hu válasza .tnm (#3465) üzenetére


Amaro_hu
csendes tag

Hol lehet ilyen szuper domaint regelni? :DD

(#3474) Revolit válasza .tnm (#3469) üzenetére


Revolit
senior tag

Szerintem most kéne egy szavazást indítani, amin megszavaztatjuk, hogy indítsunk-e arra szavazást, hogy leállítsuk-e a mostani szavazást korábban? :DDD

(#3475) Drenadar válasza Revolit (#3474) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

és ha előtte megszavaztatnánk, hogy elfogadjuk - e az indítványod?

(#3476) Djuree válasza Revolit (#3474) üzenetére


Djuree
félisten

már kicsit vicces ez a szavazósdi valóban. még megjelenésig ezerszer változni fog minden, rengeteg taggal is bővülni fogunk ahogy közeledik a megjelenés és lehet nekik nem is fog tetszeni a név pl.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3477) .LnB válasza Djuree (#3476) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Viszont nem is veszítünk vele semmit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3478) .tnm válasza Djuree (#3476) üzenetére


.tnm
addikt

a viccet félretéve 2 szavazás volt eddig, és előre nem látott probléma miatt szükség lesz egy apró, villámszavazásra is. de a folyamatot nagyban gyorsítaná, ha pl. Te is leadnád a voksod, vagy kijelentenéd, hogy nem fogsz ebben a körben szavazni.

---

újabb infó az Org-okhoz, hogy eleinte igaz csak, hogy egy ember csak egy szervezetnek lehet tagja, de később ez már nem lesz így, sőt kifejezetten kelleni fog egy csomó dologhoz, hogy több NPC szervezet tagja legyél. természetesen egy-egy csoport megszabhatja, hogy kizárólagosságot vár el a tagjaitól, de mi tuti nem ilyenek leszünk.

Mindebből az is következik, hogy olyanok is feliratkozhatnak, szavazhatnak már most, akik hozzánk csak másodiknak jönnek majd, ha biztosak abban, hogy előbb-utóbb jönnek. (ez Neked szól nowan ;) )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3479) .tnm válasza .tnm (#3478) üzenetére


.tnm
addikt

és az is következik, hogy egyelőre a nagy gyűjtő csoportot hozzuk csak létre, aztán lehet kisebb alszervezetekbe is szerveződni, ahol fel lehet használni a most nem nyertes neveket. (telorol vagyok, ezért a plusz hsz.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3480) Malachi válasza Djuree (#3476) üzenetére


Malachi
addikt

hát, ha már itt vagyunk, akkor inkább köszönjük meg a kolléga munkáját szerintem. ez a minimum.

(#3481) Drenadar válasza Djuree (#3476) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

szerintem sokkal jobban hangzik, hogy legyen szavazás, mintha eldönteném! :)

Ha kibővülünk, egyrészt szerintem egy jól bejáratott név jobb mintha változtatgatnánk, illetve ha már belépnek hozzánk, akkor valszeg a névvel sincs bajuk.

A vezető szerepe meg változhat, az a leglényegtelenebb. (Főleg ha nem én leszek az :D)

(#3479) .tnm : ez ilyen leányvállalatosdi lesz? bár gondolom lehetséges hogy semmi közük ne legyen egymáshoz, de végül is logikus, ha egy org specializálódik valamire, pl bányászás, akkor az foglalkozzon csak azzal, és egy másik katonai org adja nekik a támogatást... de szerintem mi nem leszünk annyian hogy ez ténylegesen megérje, persze tudni kellene, milyen bónuszok járnak, mennyibe kerül majd egy org fenntartása, stb....

[ Szerkesztve ]

(#3482) Revolit válasza Djuree (#3476) üzenetére


Revolit
senior tag

Én csak vicceltem, nem szándékoztam kritizálni a szavazás menetét.
Meg lett mondva, hogy pénteken lehet regisztrálni org nevét, és valószínűleg ha későre hagyjuk, akkor nagyon sok már foglalt lesz, ezért érdemes egyből beregisztrálni.

Nem létezik az a név, ami mindenkinek tetszene. szerintem :B

(#3483) .tnm válasza Malachi (#3480) üzenetére


.tnm
addikt

köszi, de nem vettem rossz néven, amit írt, szerintem nem is szánta annak. (én voltam az első, aki gúnyolódni kezdet a szavazósdin :) )

de szerintem teljesen érthető, hogy a nagy pangásban ez ilyen "szegény ember kenyere": a legjobb/legtöbb, amit tenni tudunk, hogy készen állva várjuk, amikor végre egy-egy újabb funkció elérhetővé válik.

@(#3481) Drenadar

nem leányvállalatosdi lesz, de logikusan követve, mivel nincsenek nagy elvárásaink a tagokkal szemben (kb. beszéljenek magyarul, adják meg a kedvezményeket a többi tag felé) és cserébe nyerni lehet a tagsággal, ezért azt gondolom, hogy azok a (magyar) szervezetek, amelyeknek egyetlen magyar tagja is van, idővel minden további tagját is delegálni fogja hozzánk. (vagy a meglévő tag fog kilépni) ebből a végeredményben az lesz, hogy vagy minden magyar szervezet részhalmaza, vagy diszjunkt halmaza lesz a mi szervezetünknek.
persze ez csak spekuláció a jelenlegi információk alapján, illetve "tökéletes piacot" feltételeztem (= mindenkinek rendelkezésére áll az összes információ, és mindenki a számára legelőnyösebb döntést hozza)

@(#3482) Revolit

nem, nem. valamikor a hónapban indult a beta teszt és januárban a végleges 1.0-s verzió az ORG-oknak.
az csak az én spekulációm, hogy akár már most pénteken a WH-ban bejelenthetik.
mellesleg minél előbb van név, annál előbb tudjuk claim-melni az RSI fórumon (akár a beta teszt indulása előtt is)

---

még egy darab infó. azt is elő lehet írni, hogy a tagok csak más, "szövetséges" csoportok tagjai lehetnek a csoporton kívül.

azaz a három opció: ha valaki egy másik csoport tagja, akkor ennek a csoportnak:
- nem lehet tagja
- csak akkor lehet tagja, ha az a másik csoport ezzel legalább X szinten szövetséges, (legfeljebb X szinten ellenséges)
- tagja lehet megkötés nélkül.

ettől független az a beállítása a csoportnak, hogy:
- bárki beléphet
- meghívásos rendszer van
- (és/vagy) jelentkezéses rendszer van

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3484) Djuree válasza .tnm (#3478) üzenetére


Djuree
félisten

hol lehet szavazni? mert az előző link nem megy.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3485) .tnm válasza Djuree (#3484) üzenetére


.tnm
addikt

[Itt] lehet szavazni arra, hogy mi legyen a név és ki legyen a vezető.
(Ez a tegnapi link, a munkából fórumozók kedvéért újból.)

Aki tegnap már szavazott, az ne szavazzon már újra!!!

:W

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3486) Drenadar válasza .tnm (#3483) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

azért majd figyelni kell erre a bárki lehet tagra, ha már komolyabb szinten nyomjuk, taktikázva, stb, akkor ne annyira legyen könnyű kikémlelni minket :D jó tudom ez nem travian, de ki tudja mi lesz itt még? az info meg hatalom bármely játékról is legyen szó... de persze a kezdetekben gyűjtsük a tagokat, legyen minél több aktív tagunk akik jól érzik magukat nálunk :D

(#3487) Djuree válasza .tnm (#3485) üzenetére


Djuree
félisten

megvan! :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3488) cskamacska válasza Drenadar (#3486) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezért remélem idáig nem jutunk el. :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3489) Szőrös  válasza cskamacska (#3488) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ezzel mi is a baj ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3490) Revolit válasza cskamacska (#3488) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem néztem meg, mert munkahelyen vagyok, de gondolom valami hardcore EVE playerekről van szó :F

Na szóval, én nem mondtam még a tervem? Kijön SC, felmondok, oculus rift a fejre, infúzió, katéter, és mehet 7/24 a játék :DDD

(#3491) .tnm válasza Revolit (#3490) üzenetére


.tnm
addikt

életed legboldogabb (és legutolsóbb) napjai lesznek :)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3492) PhilBrick válasza cskamacska (#3488) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nagggyon kemény! :DD

(#3493) ng0ofy válasza cskamacska (#3488) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Azért ez elég kemény (: nem amatőr játékosok gondolom (mármint valahogy meg is élnek belőle vagy efféle)

(#3494) cskamacska válasza Szőrös  (#3489) üzenetére


cskamacska
addikt

Mondjuk az, hogy egy játékvilágba, ahová jó eséllyel azért megy az ember, hogy meneküljön a való világ faszságai elől, oda behordják a legalattomosabb technikákat a másik frakció elpusztítására? Mittani konkrétan nem is jászik(megértem, mert mint játék, rettenet unalmas az EVE), hanem social engineering-el, és mikor összejön, kiberbűnözéssel bomlaszt fel játékbeli ellenséges koalíciókat.
Persze egy veterán EVE játékosnak ez nem újdonság, mint ahogy egy drogkereskedőnek sem az, hogy meg kell védenie magát, de ha lehet, azért ne cipeljük mindenhova be azt a Berettát. :U

De még az átlag EVE játékosnak is megakadhat a füle a ruszki részen. Ivánék házhoz jönnek, ha nem tetszik a játékban az arcod. ;] :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3495) Szőrös  válasza cskamacska (#3494) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez nem EVE sajátosság. Általában a pvp központú sandbox mmok ( gyk majd mindegyik ) erről szól.
Van akinek tetszik van akinek nem.
Szerintem ettől csak változatosabb lesz a játék.
A kardozósvarázslósmanóbaszós fantasy fosokban mindenesetre ilyen nem nagyon van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3496) Diopapa válasza cskamacska (#3494) üzenetére


Diopapa
addikt

Szoktak DDOS-olni is CTA-ra időzítve ellenséges allik voicecomm. szervereit. :) EVE-ben nagyon komoly RL pénzek mozognak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3497) PhilBrick válasza cskamacska (#3494) üzenetére


PhilBrick
őstag

Hova kéne mutatnia annak a linknek? Nálam nem él.

(#3498) Drenadar válasza PhilBrick (#3497) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

a ruszkik már le is vették a hozzászólásból a linket... komolyak... durva :D

(#3499) PhilBrick válasza Drenadar (#3498) üzenetére


PhilBrick
őstag

Tehát öt percen belül kopogtattak cskamacskánál és rávették hogy szerkessze ki! :o

(#3500) Revolit válasza PhilBrick (#3499) üzenetére


Revolit
senior tag

Új guild név: In Memorian of Cskamacska

;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.