Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23138) olloczky


olloczky
senior tag

A lidl-ös sörökből azóta megkóstoltam az elixbeer vörös ipa-ját. Hát nekem ez volt a csapba kiöntős kategória (de azért megittam ) nekem nagyon egy vizezett, minden testességet vagy karakterességet nélkülöző valami volt.. nem ajánlom.

Viszont! Tegnap elmentünk a Bem rakparton lévő belga sörözőbe. Na ott aztán megkóstoltam 3 féle sört is.

1. [link] Green killer IPA - minden egyes kortyolásnál egy kellemes, laza IPA tapasztalható különleges ízek nélkül. Viszont lenyelés után 2-3 mp-cel egy nagyon durván keserű íz jön elő. Furcsa tapasztalás, nem tudom hogy sikerült ezt így megcsinálniuk de egész finom volt

2. [link] Chouffe Soleil - egy tök egyszerű ale, a kellemes tavaszi időben jól csúszott

3. [kép] Gouden Carolus. Most google-ben / untappden keresve nem találom azt amit itt adtak. "Imperial Pale IPA" néven futott, csapolva. Néztem is, hogy na itt aztán minden van. De nagyon finom volt!! A hab az maga a tökély, ízében nagyon egyedi volt alig bírtam rájönni, kb a felénél jártam, amikor azt hiszem a karamellt véltem felfedezni.

Kérdés: amúgy az imperial mit jelöl? Eddig mindig csak stout-oknál láttam. Hogy kerülhet IPA-hoz? Tippem, hogy az imperial sör, több malátából készül?

A hely nagyon ajánlott amúgy, kb 50-60 féle sörük van.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.