Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26659) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

A múlt héten váltottam net csomagot 200/50 mbps-ról 1000/200-asra.
A problémám az, hogy közel sem jön az 1000 mbps, pedig a helyi körülmények alapján elméletileg tudna jönni.
A korábbi csomagos 200/50 nem hogy többnyire tényleg meg volt, de még inkább többet mértem általában mint kevesebbet. Most az ezres letöltés helyett az első napokban 300 mbps körüli sebességet mértem.

Aztán elkezdtem szétnézni a router beállításokban. Egy ASUS RT-N18U típusú routert használok.
Először is átírtam benne manuálisan a sávszélt amit a szolgáltató ígér, mert a 200/50 volt belőve, majd kikapcsoltam a QoS beállításokat is. Igaz, hogy a PC-nek a legmagasabb sávszél volt prioritásként beállítva, sajnos valamiért ez is korlátozta a sebességet.

Nos, most már ott tartok, hogy 5-600 mbps között mér a speedtest, de ez még mindig nem kielégítő. Nyilván nem várom el, hogy stabilan hozza mindig az ezret, de azért legyen legalább 800 fölötti az érték ha lehet.

Tudtok segíteni, hogy milyen beállítás lehet még szükséges a cél elérésének az érdekében?
Egyben azt is megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni a megfelelő QoS beállításokhoz, mert valahogy mindig megérződik online játék közben, ha egy másik eszközről mondjuk a youtube fut.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.