Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) Top cat válasza Dr.NX (#81298) üzenetére


Top cat
őstag

Én is hallottam már. Beidegződés. Mint amikor bármilyen láncfűrészt Stihlnek mondanak, vagy a Flex, stb.

(#81302) mpo válasza megott (#81299) üzenetére


mpo
veterán

Nálam is ezek az ódivatú berögződöttségek vannak.
Ha te 78-asként vén majom lehetsz, akkor 57-esként én mi lehetnék, hasonló viselkedéssel?

Ha érted, akkor már elavult.

(#81303) megott válasza mpo (#81302) üzenetére


megott
tag

Apám 56-os, ő már picit leadott a karótnyeltségéből, igaz az értékrendemet még ő nevelte belém.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#81304) hcl válasza megott (#81299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Eh, ezek mostanra kivesztek, már az előző adag szüleivel is érdemes lett volna elbeszélgetnie valakinek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81305) mpo válasza megott (#81303) üzenetére


mpo
veterán

Jól tette, add tovább te is. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#81306) sh4d0w válasza megott (#81299) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Valamelyik nap egy csávó menőzni akart a csaja előtt (tinédzser taknyosok) és minden bevezető nélkül odakiáltott: "Hogy tetszik a szemüvegem?", én meg elsétáltam mellette.

https://www.coreinfinity.tech

(#81307) mpo válasza sh4d0w (#81306) üzenetére


mpo
veterán

Illik hozzád, pont annyira sötét, mint te - gondolhattad volna.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81308) Astroboy válasza sh4d0w (#81306) üzenetére


Astroboy
őstag

"prájdra jó lesz", és elsétáltál mellette. ;]

(#81309) opr válasza megott (#81299) üzenetére


opr
veterán

Találkoztál két hülyegyerekkel, megesik az ilyen. Sajnos az Én tapasztalatom az, hogy brutális, milyen kevés kedves szülő az, aki neveli is a gyerekét. :(

Erről a kedvenc storym még mindig az, amikor még oviba járt a lányom, és amikor mentem érte, és pakolgatunk a hazainduláshoz (vagy beértünk és a bemenetel előtt, nem emlékszem pontosan), bement az egyik hülyegyerek apukája, és lezajlott az a beszélgetés az óvónővel, hogy:
- Hallottam, hogy baj van a kis Milánkával(vagy mi a picsa volt a gyerek neve), mi a probléma?
- Hááát, apuka, amúgy nagyon aranyos a gyerek, csak az a baj, hogy nagyon csúnyán beszél, meg sokat verekedik.
Apuka lenyúl, megfogja a Milánka fülét, megemeli de úgy, hogy a gyereknek csak egy lába éri a földet, az is alig, lehajol, és 10cm-ről beleordít a gyerek pofájába, hogy: "Hát honnan tanulod Te ezt bazdmeg?!"

Szóval, nekem amúgy volt tippem, hogy honnan tanulta a gyerek. Na, ennek a gyereke se lesz jobb, mint amit leírtál, sőt... És amúgy, mint az esetek 99%-ban, nem a gyerek hibája, mert amúgy agya alapvetően volt neki, hanem az elcseszett szülőé. Mondjuk olyan szempontból nem vigasz, hogy attól függetlenül, hogy kinek a hibája, jó eséllyel egy nyomoronc véglény lesz a gyerekből, aki tovább fogja örökíteni ezt a nagyszerű mintát. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81310) fatpingvin válasza mpo (#81284) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom is én... bár, ne vedd magadra de ez a kommented, koby11h kollégával együtt, eléggé jól mutatja hogy miért nem korcsoportfüggő a kérdés :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81311) fatpingvin válasza opr (#81309) üzenetére


fatpingvin
őstag

kiváló meglátás. ráadásul mivel a szocializációs időszakban nem nagyon fog más mintát látni, ezért fel se merül majd benne hogy ez esetleg nem jól van így.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81312) megott válasza opr (#81309) üzenetére


megott
tag

A feleségem bölcsészmérnök :D (erős műszaki véna, érti-tudja is) nem akart tanár lenni(angol-magyar), mert más elb@szott gyerekét nem annyira jó nevelni, oktatni.
Sajnos nálunk is a bölcsöde-óvoda-iskola és úgy ámblokk az egész mindennapi élet remek példát mutat, hogyan nem szabad csinálni és kiknek nem kellene abszolút szaporodni (nem csak a szaracénokról beszélek, vannak fehér "lelkiekben cigányok" is), nem baj tablet-teló, gyerek kussban-kimeredve, anyu-apu (már ha van) meg élheti addig is az akármilyen életét. A gyermek először érzelmileg lesz unintelligens, később már csak egy véglény, szép kilátások.

Ellenben a fiamat remekül igazgatjuk, novemberben kitalálta hogy hatodikosként felvételizik Miskolc egyik legerősebb gimijébe (Földes) (az egyházi hülyéskedéseket, ne keverjük ide), felvették. (nem nagyzolásból írtam, mi a nehezebbik utat választottuk, működik).

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#81313) szebe válasza megott (#81299) üzenetére


szebe
őstag

Én ilyenkor csak egy hangos "Szívesen!"-t szoktam elengedni. A normálisabbja észreveszi magát, és megköszöni, a kevésbé normálisabbnak meg az se esik le, hogy ez neki szólt.

Hasonló, hogy amikor a 2,5 ember széles járdán jönnek szembe ketten, tartani szoktam a helyem, és picit rákészülök, hogy nem fognak elférni. Szokott lenni ott is csodálkozás, hogy nem váltam köddé, és nem fértek el/az egyik lepattant...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#81314) mpo válasza fatpingvin (#81310) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos nem értem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81315) megott válasza szebe (#81313) üzenetére


megott
tag

A "Szívesen-nel" én is "dolgoztam" egy ideig, de annyira sötétekkel találkozom, hogy fel sem fogják.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#81316) fatpingvin válasza mpo (#81314) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem baj.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81317) sh4d0w válasza mpo (#81307) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tudod, mindenki magából indul ki...

https://www.coreinfinity.tech

(#81318) hcl válasza fatpingvin (#81311) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy is akkora individualizmus van már a világban, hogy senki nem foglalkozik semmivel... Egyenes következménye a tahóság.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81319) koby11h válasza sh4d0w (#81317) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem akció, hanem reakció volt a részéről, részemről is - bár én inkább magamban morgok és nem nevezek senkit még kiscsírának sem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#81320) fatpingvin válasza hcl (#81318) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért ne keverjük a szezont a f*szommal, az individualizmusból nem következik a tahóság. ez inkább a nemtörődömségről szól.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81321) mpo válasza fatpingvin (#81316) üzenetére


mpo
veterán

Egyik korosztállyal sincs bajom, ami nem tetszik, az nem korhoz kötött, az óvodás is és a nyugdíjas is lehet erőszakos bunkó.
Páran itt leírták, mibe futottak bele, mi nem tetszik nekik mások viselkedésében.
Nem szeretem a birkákat, akik mennek a tömeggel és mindent utánoznak, mert az a divat, az a menő, akkor is, ha semmi örömük nincs benne, de nem akarnak kilógni a sorból.
Azt a farmert, aminek a feneke térdig ér, soha nem hordtam volna, akkor sem, ha abba a korosztályba estem volna, amikor divat volt.
A kardigánt akkor is utálom, ha a feleségem veszi föl. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#81322) fatpingvin válasza mpo (#81321) üzenetére


fatpingvin
őstag

pedig ahogy/amit leírtál, annak nagyon erősen "ezekamaifiatalok" íze volt. peduig, ahogy tenmagad is bölcsen megállapítottad, ez nem korosztályfüggő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81323) hcl válasza fatpingvin (#81320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nana! Mindenki másra sz@rik, nem fog azzal foglalkozni, hogy viselkedjen, vagy tiszteljen másokat.

Melóhelyen csomó tök normális diákkal találkoztam. Szerencsére mi olyanokat kapunk főleg. A másik véglet meg a tapasztalt adminnak is beszól, hogy tud ő mindent
aztán takaríthatják utána a szart :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81324) opr válasza megott (#81312) üzenetére


opr
veterán

Ez nem rassz függő, ahova oviba jártunk / ahol akkor laktunk, elég jó környék volt, aztán mégis tele volt jól szituált tahóval. Arra jöttem rá, hogy nem múlik ez se a rasszon, se az anyagi helyzeten, se a vallás meglétén vagy hiányán, se semmi ilyesmin. A nevelésen, illetve annak teljes hiányán múlik az egész.
Korosztályon se múlik, mert a mostani bunkókat a mi korosztályunk neveli éppen, a mi korosztályunk bunkóit az előző nevelte ilyenre, azokat meg az azt megelőző és így tovább.
Ezért lenne fontos, hogy legalább esélye legyen ezeknek a szerencsétleneknek normális gyerekek közé kerülni, de a mostani oktatási rendszer gyakorlatilag garantálja, hogy jobb esetben maradnak ezen a szinten, roszabb esetben meg még lejjebb is csúsznak. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81325) mpo válasza fatpingvin (#81322) üzenetére


mpo
veterán

A "vérpistike" fogalmat nem én találtam ki, (amikor először találkoztam vele egy topikban, utána kellett néznem), de nagyon jól leírja a definíció, amire gondoltam.
[link]
Ha nem lenne hiánycikk az önkritika, sokkal kevesebb énekes, celeb, focista, stb. lenne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81326) megott válasza opr (#81324) üzenetére


megott
tag

Várj, nem fejtettem ki megfelelően, így visszaolvasva tényleg kicsit rasszra hajazó volt az érvelésem. A nevelés vagyis inkább a példamutatás mikéntjével, annak társadalmi megfelelőségével, (inkább szöges ellentétével) van bajom. Szuverén dolog, ki minek neveli a porontyát, egészen addig, amíg az az utód a társadalomba, vagy csak a saját "életközösségébe" akar tartozni. A társadalmi életnek vannak szabályai, elvárásai ezeket vagy elsajátítja az ember és értékes tagja lesz a szociális hálónak, vagy potyázik, de akkor meg viselje el a többiek szabályrendszerét vagy éppen nemtetszését.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#81327) F.E.K.. válasza hcl (#81323) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"A másik véglet meg a tapasztalt adminnak is beszól, hogy tud ő mindent"

Tapasztalatom szerint az "ARC" jellemzően pont fordítottan arányos a tudással. Legalábbis IT-t illetően. (de valószínű más területen is megesik, csak azokra kevésbé látok rá).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#81328) fatpingvin válasza opr (#81324) üzenetére


fatpingvin
őstag

örülök hogy nem nekem kellett leírnom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81329) fatpingvin válasza hcl (#81323) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt mondom, ez nem az individualizmus hanem az egoizmus/nárcizmus.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81330) opr válasza megott (#81326) üzenetére


opr
veterán

:K :K :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81331) hcl válasza F.E.K.. (#81327) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Más területen is :D

@fatpingvin : Értsd rá, a "csakééén" mentalitásra gondoltam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81332) fatpingvin válasza hcl (#81331) üzenetére


fatpingvin
őstag

értem mire gondolsz, csak azt próbálom negyedszerre is átvinni hogy ez nem az individualizmus, de szerintem lassan elengedem a dolgot...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81333) koby11h


koby11h
aktív tag

Van egy matektanár ismerősöm, már vagy 30 éve tanít.
Ö mondta, hogy ha az Ő jólneveltsége 1, akkor a tegnap bejövő házaspár kb. 0.5 és 0.5, ha ezt szorozzuk (= a gyerekük, aki miatt bent voltak) az 0.25, majd az Ő gyereke (hasonló házasságból származó házastárssal) már 0.25 * 0.25, és így tovább, konvergál a nullához.
Na ezért ilyen neveletlenek a mai fiatalok! Szerk: egyik szülőt tanította és a gyermeket is tanítja. Magas nyugdíjkorhatár miatt lehet még az unokát is fogja...
Tisztelet a kivételnek, akik szülei 1+n (n>=0) neveltségi szintűek és tovább is adják, illetve van aki önerőből nem akar a szüleire hasonlítani!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#81334) hcl válasza fatpingvin (#81332) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jó, nekem az a fogalom tűnik a gyökerének. A nárcisztikus személyiségzavar szerintem kicsit több ennél, csak annyira gondolok, hogy a minimális együttérzés, közösségiség sincs meg a társadalomban. De akkor "individualizmus", és akkor jelzem, hogy nem pont az.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81335) fatpingvin válasza hcl (#81334) üzenetére


fatpingvin
őstag

nárcizmust írtam, nem NPD-t.
a közösségben való funkcionálásra való képtelenségre vonatkozó megállapításoddal egyetértek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81336) mpo


mpo
veterán

Ismeritek azt a járást, amikor oldalra dobálja ki a lábait és nagyon legyez a kezével?
Messziről megmondom a járásáról, hogy ...
A mobilt lehet úgy is tartani, hogy a könyök a füllel van egy magasságban.

Ugyanazok a fiúk és lányok voltak a társaim az oviban és az általánosban is, ugyanazt kaptuk napközben.
Akkoriban meghúzták a pajeszt, pofon is volt és körmös is.
Aki hülye volt már az oviban (fölakasztotta a társát a WC-ben), az az is maradt, a normálisak meg diplomát szereztek.
Van diplomám, diplomás barátaim és sok ismerősöm is, de rá kellett jönnöm, hogy nem okosabbak, mint a szomszéd Józsi bácsi barátom volt, akinek nem volt diplomája.
Pedagógusnő barátunk (50+) kérdezte tőlem: mi az a házimozi?
Vegetáriánus közgazdász fiatalasszony mondta az anyjának: a kolbász nem hús.
Feleségem jogász unokahúga (42, hajadon) vércsoport diéta miatt nem eszik rizst.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81337) fatpingvin válasza mpo (#81336) üzenetére


fatpingvin
őstag

és ebből az következik, hogy....

szerintem a mondat befejezése az lenne hogy hülyék mindenhol és mindig voltak/vannak/lesznek, korcsoporttól és végzettségtől függetlenül, nincs min meglepődni, a helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81338) Dr.NX válasza mpo (#81336) üzenetére


Dr.NX
addikt

Minisztériumban dolgozó bölcsész ismerősöm szerint a kőolaj megújuló energiaforrás.
Lehúztam a képzeletbeli "Értelmiségi ismerőseim" c. listámról.

Elfogadom a sütiket.

(#81339) Syl válasza Dr.NX (#81338) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig igaza van ;] Ahányszor odamegy a benzinkútra, mindig meg tudja tankolni az autóját - tehát megújuló :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81340) hcl válasza fatpingvin (#81335) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor csak a szóhasználatom rossz, de ja, kb. arra gondoltam.

@mpo : "Messziről megmondom a járásáról, hogy ..." ÉS A NÉZÉSÉRŐL? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81341) mpo válasza fatpingvin (#81337) üzenetére


mpo
veterán

Ehhez még hozzáadódik a Covid hatása, szürkeállomány csökkenést mutattak ki az átesetteken.
Egy másik vizsgálatban (más alanyokkal) az IQ teszten gyöngébb eredményt értek el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81342) mpo válasza Syl (#81339) üzenetére


mpo
veterán

Nem is drágult, mindig 5000-ért tankolok - mondta a szőke nő. :)

Te is bölcsész vagy?
Nem, csak elbambultam.

hcl: Nem engedem olyan közel.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#81343) Dr.NX válasza Syl (#81339) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bizonyos szempontból megújuló, tehát ha pl. vársz pár millió évet, megint lesz kőolaj.
A dinókból meg kőolaj lett, a kőolajból pedig műanyag dinókat csinálnak.

Elfogadom a sütiket.

(#81344) Syl válasza Dr.NX (#81343) üzenetére


Syl
nagyúr

50 millió év múlva, belőlünk is benzin lesz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81345) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#81346) hcl válasza berek21 (#81345) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Alukerék, ezen mindig elgondolkodom, hogy miért nem gumit tesz rá, úgy kevésbé ráz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#81347) homerhamm válasza berek21 (#81345) üzenetére


homerhamm
addikt

Ettől betojotázok. :C

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#81348) TeeBee73 válasza Syl (#81339) üzenetére


TeeBee73
addikt

.
(Nem ide.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#81349) BiP válasza megott (#81299) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez komoly. Van ám öntudat.
Egy k* köszönöm fájt volna, de a kifejezés már sérti a kis beszólós csíra lelkét? És még ő van oda, hogy beleállsz egy gyerekbe?
Mert az nem tűnt fel, hogy visszaszól a felnőttnek? Jogos a hülyegyerek jelző.

És nem azért, mert öreg vagyok, és bezzeg a mai fiatalok. Amikor én is 15éves voltam, akkor ugyanúgy rühelltem az ilyen csíra gyökereket.

[ Szerkesztve ]

(#81350) Astroboy válasza berek21 (#81345) üzenetére


Astroboy
őstag

Fantasztikus, hogy -1 literes motorból 170 lóerőt kihoznak a japánok...
Bolond a leladó én tuti nem ladnám lel. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.