Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Marci79 válasza D1Rect (#400) üzenetére


Marci79
aktív tag

:))

Más:

Q8400
27ezer :F (i3 2100 25ezer és jobb)
Nagyon megkéne szabadulni lassan a 775-ös konfigjaimtól és átállni 1155-re. :((

[ Szerkesztve ]

(#402) Mr.Csizmás válasza Marci79 (#401) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2010-ben a Q6600-osomat 26k-ért vitték el (B0 st.), 2011 ápr.-ban Q9300-ast 30k-ért (M1 st.), a vicc az, hogy Q9300-ast 30ért is vettem :U majd egy évvel később meg szó nélkül elvitték annyiért.

az intel heroint rejtett a procikba, vagy marco polo aranyát??

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#403) Marci79 válasza Mr.Csizmás (#402) üzenetére


Marci79
aktív tag

Én az E8400-al vagyok hasonlóan. Most ugyan annyiért tudnám eladni amennyiért tavaly vettem. Valamiért nagyon elitnek számítanak. :DDD Az egyik alaplapomat meg még drágábban is 2K-val! :K Vagy baromi olcsón vettem őket?! :U

[ Szerkesztve ]

(#404) Marci79


Marci79
aktív tag

De szeretem, mikor egy Asus vagy Gigabyte alaplap matricájától már a gépház is olyan márkájú lesz.

(#405) gban válasza Marci79 (#404) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt én is kiszúrtam, a hirdetés címe még jobb, nagyjából így néz ki:
"GYGABITE noname ház eladó" :C

Postázást nem vállalok.

(#406) Marci79


Marci79
aktív tag

Felraktam ma két "mágnest" az apróra.
Kíváncsi leszek, hogy elkel vagy nem és kiket fog vonzani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#407) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

HP gyári, de csak 1 órás akksi "korrekt" áron: 9K :D:D

(#408) gban


gban
Közösségépítő

C-Media CMI8738 5.1 channel PCI 3500 Ft :Y

Postázást nem vállalok.

(#409) IrodaSas


IrodaSas
csendes tag

Veszélyes üzletek
Veszélyes üzlet - NEXTEL ASTORIA.
Bejelentkeztem erre a topicra, mert azt olvastam veszélyes üzletek a címe. http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?p=115500#115500

Nem tudom lehetne-e találóbb fórum az élményemre, de az ASTORIA NEXTEL üzletben meg akartak verni június 23-n.

Egy telefonra kerestem rá interneten, amelyiket a NEXTEL hirdet.

Az üzletbe lépve említettem hogy miért jövök, milyen áron keresem a telefont. Hivatkozva a honlapra.

A halk szavú srác mondani kezdett volna valamit, de kollegája, a pufi aranyláncos, borotvált gömbhomlokú előbb közbelépéssel, hangosodó kioktatással "bémeg"-elni, végül olyan támadásba kezdett, amelynek megütlek, további verések, és takarodj ki az üzletből, mert most pofán csaplak! lett a vége.
...
Sok minden megfordult bennem akkor azzal kapcsolatban, mit engedhet meg ma Budapesten egy elvileg ügyfelekből, értékesítésből, szolgáltatásból és központi helyen magának üzletet fenntartó cég.

Miután nem vártam meg teljesen, hogy a pitbull-lelkű eladó kereskedelmi gyakorlatából még milyen fogásokra lett volna képes, szó szerint elmenekültem a NEXTEL ből. Egy biztos, hogy a testi épségemért még soha nem aggódtam valaha is boltban tett tartózkodás során.

Ahogyan magamat, úgy azt a több tízezer (60) forintot amit a szülinapi ajándékra akartam költeni, tovább menekítettem és azon frusztráltam magam belül miért kell ilyen nyomorultan és megalázottan éreznem magamat ma 37 évesen Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#410) djculture válasza IrodaSas (#409) üzenetére


djculture
félisten

ez most hogy jön a hülyét kapok az aprótól témához?

[ Szerkesztve ]

(#411) Marci79 válasza IrodaSas (#409) üzenetére


Marci79
aktív tag

(#412) bullseye válasza Marci79 (#411) üzenetére


bullseye
addikt

azért nem ártana előtte nyelvileg kibogozni, mert alig érthető mi és hogy történt. ami azért a hihetőségének is kicsit alávág... meg az agyatlan copy-paste máshonnan

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#413) Marci79


Marci79
aktív tag

"Eladó egy Harman/Kardon AVR-355-ös házimozi erősítő!
Egyéb paraméterek:
- Teljesítmény sztereó módban: 2 x 70 Watt
- Teljesítmény 5/7-csatornás módban: 5/7 x 65 Watt
- Frekvenciaátvitel : 20 Hz–20 kHz
- Digitál-analóg konverter: 192 kHz/24 bit
- Fizikai méretek: 440 x 151 x 351 mm
- Súly: 14,4 Kg
Külföldről rendeltem, hibátlannak volt hirdetve, de érdekes módon nem hibátlan a készülék, de az eladó nem volt hajlandó visszavenni. Szóval bekapcsolni bekapcsol az erősítő, a rádió működik a frekvenciákat tudja váltogatni, viszont többet nem igazán tud. Egy Logitech Harmonyval sikerült vele módokat váltogatnom, DVD-nél optikán is van hang, viszont a hangmódok között nem tud váltani. Elvittem egy itteni "szerelőhöz", állítása szerint az egyik panel hibás(processzor). De nem engedtem belekontárkodni, viszont nincs energiám többet vesződni vele, vettem egy másikat.
Tehát a készülék hibásként árulom!
Bármi kérdésre szívesen válaszolok!"

55K (!) LOLOLOLOLOL
Vaterán egy 50-esért a kutyának sem kellett. A gyári távját pedig eladta külön. :W Igazi láma!

bullseye:
Nekem is feltűnt. De ott nagyobb jogosultsága lett volna, mint itt.

(#414) djculture válasza Marci79 (#413) üzenetére


djculture
félisten

Házimozi erősítőért én eleve egy fillért se adnék.Ami ér valamit meg szól úgy mint egy 80 as évekbeli csúcs erősítő az ottkezdődik hogy 150k.Annyit meg a jó fene se szánna rá:)
Haver is megvette a denon-t 50 ért aztán lecserélte egy '86 os sony erősítőre .:)

[ Szerkesztve ]

(#415) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

X4 9xx BE - a túlfeszelt széthajtott = magasabb ár? (btw. mindegyiket lehet húzni rendesen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#416) Marci79


Marci79
aktív tag

Most, hogy nagy házimozi erősítő keresésben vagyok, találtam egy érdekességet.

"Philips 5.1 Házimozi Erősitő Akciós ár"

Korábban 30K-ért hirdette, de a kutyának sem kellett. Most 35-re emelte az árát.
Az üzleti érzék azért "ott" van nála rendesen! :))
Az, hogy egy 2004-es modellről van szó szintén emeli az érdekességét.

A máshol is keresgéltek közt rengeteg a németben kidobott és elhozott tákolt szemét "jó" áron. Ezek könnyen felismerhetőek a távirányító hiányáról. Legalábbis 95%-os pontossággal biztosravehető, hogy kinti tákol szemét a cucc. Sok kapzsi nyomoronc hirtelen sokat akar keresni, aztán meg jól pofáraesik. Inkább magára rohasztja az amúgyis elavult cuccát, minthogy hamarabb jól jöhessen ki az üzletből. Ezeket nézegetve néhol röhögtem, de néhol inkább a sírás környékezett. Volt olyan is, hogy nem tudtam eldönteni, hogy melyik is lenne a helyénvaló. Vajon mi járhat egy ilyen ember fejében, mikor úgy dönt, hogy meghirdeti a szutykát?! Talán az, hogy "Húú, de jópénzt fogok keresni a sok marhán!"?

[ Szerkesztve ]

(#417) gban válasza Marci79 (#416) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valóban az a helyzet sokaknál hogy azt hiszik, keresleti piac van, és ők tesznek szívességet hogy eladnak valamit, és annyit kérnek érte amennyit akarnak, és biztosak benne hogy valaki megveszi annyiért.
Régi alapigazság, hogy minden annyit ér amennyiért el lehet adni, sokan ezt nem hajlandóak belátni. Egyedi termékeknél még ki is lehet dumálni, de amikor az adott topic tele van ugyanolyanokkal féláron, és azt sem viszik, tényleg nem értem hogy mit is gondol az eladó, lásd a fentebb említett CMI8738 3500-ért, vagy körbe lehet nézni a 775-ös proci topicbanis.
Most nézegettem 754-es lapokat, ott is vannak elszállt árak rendesen, főleg az egyben eladott cuccoknál. Sokkal gyorsabbat, bővíthetőbbet lehet kapni ugyanannyiért nint amennyit ott kérnek néhányan a CPU-lap-meg ami épp maradt csomagjukért.
Tényleg, mit gondolnak, benéz valaki, persze pont oda, és megveszi horror áron, és nem az újabb termékvonalak közt fog keresgélni ha félgépet akar, gyorsabbat, olcsóbban? :F
Ezek is eladhatók, nem mondom hogy nem, de ha nem a termékvonalon belüli infókból indulnának ki, hanem a teljesítményt nézve áraznák be a cuccukat, mindjárt más lenne az eredmény.
Másik kedvenc alapigazságom, hogy nincs eladhatatlan termék, csak drága. :K

Postázást nem vállalok.

(#418) Marci79 válasza gban (#417) üzenetére


Marci79
aktív tag

Az még okés is, hogy egy kicsivel magasabb áron kiteszi. De, hogy alkudni nem lehet, vagy enged párszáz forintot az vicc.
Az eladóknál sok esetben nem tapasztaltam alkudási kézséget. Pl. kiteszi 15-ért. Mondok 10-et. Ő elhajt. Nem az, hogy pl. "figyi, adj 13 és felet", én erre "adok 13-at". Erre ő "oké, legyen". Jól járna ő is és én is. Nem.
(A példa 15 nem a legolcsóbb ára értendő, hanem egy középárra. Tök mindegy milyen cuccnál.)

[ Szerkesztve ]

(#419) proci985 válasza Marci79 (#416) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt egyébként nem értem, hogy hogy lehet ennyi idő alatt kicsinálni egy erősítőt.

egyébként nem olyan 50któl lehet kapni diszkrét erősítőket boltból? szóval 35ért távirányító nélkül 7 évesen... ehh...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#420) Marci79 válasza proci985 (#419) üzenetére


Marci79
aktív tag

A chip-ek (processzorok) halnak meg. Végfok meg kondi. Van, hogy a tuner része fekszik meg. Rengeteg ilyen van. Ha nem megfelelő hangfalat csatlakoztatnak rá az is gyilkolja.
Na, ez az! Javasolták nekem, hogy 50-ért vegyek egy használtat. LOL Másnak a szétgyilkolt, kitudja milyen tákol szemetéért adjak ki 50K-t??? Tán sz@rom én a pénzt? Annyiért inkább egy szolidabb tudású újat veszek. Meg 35-ért egy táv.nélküli 7 éves-t. Ahha! Persze. Dehát vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#421) proci985 válasza Marci79 (#420) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

amiatt néztem, mert én egy 20 éves sonyt használok a szobámban... és lekopogom, de szépen bírja.

a szolidabb tudásban egyébként egyáltalán nem vagyok biztos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#422) Marci79 válasza proci985 (#421) üzenetére


Marci79
aktív tag

Az "akkori" Sony volt a jó. A "mai" már annyira nem. Már nem "menő" tartósat csinálni. :((( Ez igaz más cuccokra is. Az üzleti érdekek miatt van így. Minek venne valaki egy újat, ha tökéletes a régi is.

[ Szerkesztve ]

(#423) moha21 válasza proci985 (#419) üzenetére


moha21
addikt

Úgy, hogy valaki balfasz már bocsánat. 30 éves erősítők mennek nálam ( még a kondi is bírja... ).

Pedig legtöbb erősítő védve van rendesen, igazi parasztnak kell lenni, hogy valaki szét tudja barmolni.

Összevisssza hangszórók totál más impedanciával, vekony alukábel, bedugják az erősítőt nehogy kapjon levegőt, porosodik stb..

Egy erősítőm ment szét idáig ( amit legtöbbet használok egy pioneer A-202 ) STK-4081-es IC van benne. Csóró kapott egy 50 kV feszt véletlen azt a IC megadta magát kb. 2-3 ezer Ft egy új.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#424) Marci79 válasza moha21 (#423) üzenetére


Marci79
aktív tag

:K Sokan úgy vannak vele, hogy hangfal-hangfal "oszt" kész. Pedig, ha tudnák...

(#425) Marci79


Marci79
aktív tag

"Csak kívűl Fujigama! Belül Sony!" :DDD

(#426) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

iPod Touch 1G 16GB hibás home gombbal, karcos kijelzővel 23K :C Esetleg 13K-ért, de még úgy is rizikós.

(#427) gban válasza ^Clown (#426) üzenetére


gban
Közösségépítő

Komolyan kíváncsi lennék ilyenkor, hogy ő mennyit adna érte ha neki kínálnák megvételre.

Postázást nem vállalok.

(#428) danih


danih
addikt

Gondoltam, egy barátom unszolására megveszem a black ops-t.
Én naiv, eszembe jutott a hardverapro, na, nézzünk körül.
Rengetegen árulják. De álljunk meg egy szóra! Ez steam-hez kötött!
Magyarán: aki PC-s black ops-ot árul, az acc-ot árul.
Na, ellenőrizzük le, szétmennek a pü-k az ominózus kérdéssel: aktiválva van a játék steam-en?
A válasz mindig ugyanaz volt (figyelem NEM idézek pü-t, csak a lényeget adom át), de hangnemben sokrétű, a
"igen, de kérlek ne csinálj ebből problémát"-tól egészen az
"és akkor micsinász?"-ig.
A*!"+ok.

[ Szerkesztve ]

(#429) Mr.Csizmás válasza danih (#428) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó és akkor mit csinálsz az illető többi játékával? vagy közösbe megy az acc?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#430) danih válasza Mr.Csizmás (#429) üzenetére


danih
addikt

Általában bundle pack, azaz be-benéz egy CS vagy egy MW2 mellé.... :(
(és ugye mást ne is nagyon várjunk)

[ Szerkesztve ]

(#431) Marci79 válasza danih (#428) üzenetére


Marci79
aktív tag

Ezért utálom a Steam-es játékokat. A használt eredeti szinte 90%-ban semmit sem ér. Fel lehet rakni meg minden, de a multit el lehet felejteni és majdnem warez is. Érdekes azért. Veszek eredetit és legálisan nem tudom telepíteni és használni. Eredeti is meg nem is lopott, de azért szivacs van vele. :(((

[ Szerkesztve ]

(#432) danih válasza Marci79 (#431) üzenetére


danih
addikt

Ez manapság a nagy játékok mindegyikére igaz, nem csak a steam-esekre.
(multis játékot értek ezalatt, persze)

[ Szerkesztve ]

(#433) Mr.Csizmás válasza Marci79 (#431) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

zavvi + steam akciók (most volt a GTA SA 2,5 usd pl.)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#434) proci985 válasza Marci79 (#431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

már ha singleben fel lehet rakni: SupCom2őt vettem előző héten, valaki már beregelte. számlamásolat, névráírás key mellé, úgyhogy végülis megkaptam.

mondjuk ez a steamen már regeltem ettől még nem kóser.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#435) Marci79 válasza proci985 (#434) üzenetére


Marci79
aktív tag

Úgy tudom, hogy csak újnál van serial reset. Ha veszek egy használtat, hiába villogtatom nekik (Steam support), nem fogják kiresetelni, hogy én az acc.-omra tegyen fel. Van eredeti Steam-es játékom és csak "okosban" tudtam telepíteni, a fentebb írt okokból kifolyólag. A multit elfelejthetem. Eredeti, de mégsem. Vicc! :W

(#436) proci985 válasza Marci79 (#435) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja a supcom2őt NEM lehet felrakni sem steam validáció nélkül. tehát használtan nem használtható egyáltalán.

az pedig igaz, hogy csak bolti játéknál, lefotózott számlával mozgatnak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#437) danih válasza Mr.Csizmás (#433) üzenetére


danih
addikt

mennyi idő, amíg megjön a zavvi-tól a cucc?

(#438) Mr.Csizmás válasza danih (#437) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha van raktáron, akkor 1 héten belül

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#439) gban


gban
Közösségépítő

Sűrgősen eladó ASUS 8400GS jó áron!!!
7990 Ft :Y

Na meg 24 napos reg...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#440) danih


danih
addikt

Az a baj, hogy a hardverapró takarítói rendkívül lassan eszmélnek.
A jelentés után egy teljes nap is el tud telni sajnos :(

(#441) Marci79 válasza danih (#440) üzenetére


Marci79
aktív tag

Van, hogy több is. :(( Biztos sok dolguk van.

(#442) djculture


djculture
félisten

gondolom itt se a cég alkalmazottai takaritanak főleg,így ez ilyen.Esetleg ha pénzt kezd termelni a fizetőssé tétel után akkor megváltozhat ez.

[ Szerkesztve ]

(#443) proci985 válasza Marci79 (#416) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, más miatt nézegettem, hogy most újonnan mennyibe kerülne a 4 éves onkyo setem... csak az erősítőt árulja valaki vaterán 40ért. namost, teljes set (2 front, 2 rear, center és sub) volt 85 4 éve:D villámár 50. és nem tud HDMIt sem. facepalm.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#444) Marci79 válasza proci985 (#443) üzenetére


Marci79
aktív tag

:W Egyszerűen szánalmas a h.m. erősítő piac. Régi elavultak 30-40-ért. Se HDMI se digitális csatlakozó, a távirányító hiánya meg még rátesz egy lapáttal. Rengeteg németben kikukázott sz@r van. A Harman Kardon-ok meg hullanak, mint a legyek, proci hibával. Ford Fairlane-t tudnám idézni erre: "Eszem-f@szom megáll!".
Szinte NEM éri meg használtat venni. Ami jó is, az meg elmegy a haveri körben. (Már egyre jobban értem, hogy ismerős aki kintről hozogatta a cuccokat, miért hagyta abba ezzel a megjegyzéssel: "Ott b.ssz. meg az ..nyát az egész ahol van!". Alig tudta eladni őket.) Igencsak marad az új a boltból. :((

(#445) proci985 válasza Marci79 (#444) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, vagy ha van HDMI, akkor még nem tud csak képet passolni és hangot leszedni... ami viszont fontos lenne. 4 éve azt kb a 200-300as kategória tudta... amiket meg az ember nem pár évre szokott venni.

enyémen sincs mondjuk hdmi, de 4 éves, és egy whateverrel elintéztem.

harmanok ennyire gyengék lettek volna utóbbi években?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#446) Marci79 válasza proci985 (#445) üzenetére


Marci79
aktív tag

A procihibák nagyon gyakori náluk. Hiába no! Made in China!
Engem se izgatna a HDMI hiánya. +felárat meg nem akarok fizetni olyan dologért, amit nem használok ki évekig (2-3) még.

(#447) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ujabb gamer csoda.

Cpu: DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555, 3600 MHz
Alaplap: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H
Memória: 2x 1GB GeIL CL9-9-9 DDR3-1600
Vga: Asus EAH 3850 256mb

:D

[ Módosította: ollie ]

(#448) proci985 válasza Marci79 (#446) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hdmi családtagoknak lenne jó, kicsit körülményes nekik, hogy a dvd/tv közötti váltásnál a hifit is váltani kell. tv meg nem tud szintén hangot passzolni. nekem teljesen mindegy, de szegényeknek kicsit magas az erősítő. amivel csak annyi a baj, hogy nekem meg nincs időm tvzni:)

egyébként meg szerintem erősítőnél pont az a helyzet, hogy nem pár évekre szokás venni: tehát amit idejekorán eladnak, ott vagy a tulajnak új funkció kell (és akkor lehet megy tovább valamelyik barátnak), vagy valami bedöglik benne.

Psychonaut: linket vedd ki. egyébként a táptól válik az egész viccessé: nem vagyok benne biztos, hogy az az mtech kibírna egy prime+fur menetet azzal a konfiggal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#449) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Ez a topik miről szól?

Üdv. Johnny

(#450) danih válasza jonnyjoker01 (#449) üzenetére


danih
addikt

Arról, hogy hülyét kapunk az apróktól.
Nyugodtan kérdezz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.