Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember


venember
tag

Nyitottam egy ilyet, hogy a másik topic (a jó boltoké) ne offolódjon szét...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#2) venember


venember
tag

... és le is tennék egy voksot:
magicomp (más a készlet, mint a netes árlista); az info persze 3 hónapos

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#3) Ploszi


Ploszi
senior tag

volt már 1 ilyen, de ebből sose elég, ha már felmerült Debrecen, a materiálteszt-et illik nagy ívben kerülni :( monitort beadtam garis javításra és visszakaptam úgy, hogy 1 kis darab ki volt pattanva a képcsőből, persze ezt már otthon vettem észre, utána meg mondták, hogy na jó, adnak kárpótlásul 1 egeret (hát tegyék oda...)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) jojojo


jojojo
senior tag

Mistral,de csak a gari miatt,mert azt hülyén kezelik:(

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#5) tomcs


tomcs
őstag

mistral az alig-ertunk-hozza-de-mi-vagyunk-a-kiralyok-vevo-le-van-szarva hozzaallas miatt, meg garancia miatt

(#6) launcser


launcser
senior tag

hu de ebből flame lesz.. :)
meg már volt sztem ilyen topikok
én inkább nem mondok nevet, mert ált van 1-2 télleg olyan bolt, de vannak vegyesek, amik ált a nagyrészt teszik ki,
van sok jó és 1-2 rossz tapasztalata embereknek..

tütüü

(#7) sebaj válasza venember (#2) üzenetére


sebaj
tag

szerintem a magicomppal nincsen semmi gaz. Egyik legjobb hw. bolt Bp-en.

(#8) wipes


wipes
senior tag

Mégegy Mistral, bár nekem garanciális gondom nem volt velük, eddig kétszer vásároltam náluk. A netes árlista nem igazán naprakész, sok termék leírása rosszul szerepel. Ha telefonon kérdeztem/egyeztettem valamit, az üzletben derült ki, hogy mégse úgy van, feleslegesen mentem oda. És utána persze még én voltam a hülye.

(#9) PeliScan


PeliScan
addikt

Mistralban télleg nem a legjobb a gari, de eddig nekem sikerült (ha nehezen is:) ) de érvényesíteni.

A szervízesek meg (régebben legalábbis) hozzáértők, és segítőkészek voltak.

Ettől függetlenül sokat kell várni, meg nem is olyan nagy a választék, szóval tanácsolni és sem tanácsolom senkinek.

(de pl karácsonykor mindenhonnan elfogyott a Toshiba DVD, csak ott volt, és megvettem ott, szóval nem kell túldramatizálni!)

(#10) Phantom válasza Ploszi (#3) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Csatlakozom. És a Materialtesztnél bármelyik, találomra kiválasztott bolt olcsóbb... Bár meg kell jegyeznem, hogy pl. szombat de. is nyitva tart, amikor más boltok nem. Ez az egyetlen előnye. Legalábbis 2 éve még nyitva tartott, akkor jártam ott először úgy, hogy vásároljak is :)

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#11) morzsa válasza venember (#2) üzenetére


morzsa
aktív tag

Nekem bejött a Magicomp, az itt (prohardver fórum) kapott ajánlatot annak ellenére tartották, hogy a proci a listájukon drágábban szerepelt.:D

https://linktr.ee/wbteam21

(#12) Dende válasza venember (#2) üzenetére


Dende
csendes tag

Sziasztok!

Szomorú vagyok. Egyrészről azért, mert ez így negatív reklám, másrészről azért, mert a felvetett probléma valós, bár nem egészen így fest.
A neten található árlista ÁR-LISTA (a nevében is benne van) és nem raktár-készlet információ. Ez utóbbira három telefonszám áll rendelkezésre (1 vonalas és 2 mobil), ahol akár 24 óra időtartamra le is lehet foglalni a terméket. A készleten nem lévő termékekről érkezési listát vezetünk, így a kolléga egy-két napos eltéréssel azt is meg tudja mondani, hogy előre várhatóan mikor lesz (néha vannak előre nem látott csúszások, de ezek sajnos nem rajtunk múlnak, így kivédeni nem tudjuk őket).
Úgy gondolom, hogy az utóbbi időben javult a készlet, de bizonyos termékek esetében egyszerűen ''semmi sem elég'', azaz a készletet mindig elviszik a következő beszállítás előtt. Megígérem, hogy ezen a néhány terméken is javítani fogunk és remélhetőlem, hogy a nemsokára esedékes átköltözés (a hely már megvan és sokkal jobban megközelíthető) és az év második felében esedékes második bolt segíteni fog ebben.

Ha bármilyen javaslatotok, észrevételetek van, kérlek ne hallgassátok el, elvégre mindannyiunknak az az érdeke, hogy kultúrált körülmények között elégedetten és jó áron tudjatok vásárolni.

Tisztelettel:
Dende

(#13) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Tényleg vannak legendásan rossz boltok, de nem perelhetik be ezért hitelrontásért a prohardvert? Nem tudom, számít-e, hogy nem a szerkesztőség véleménye...
Bár azt hiszem, ha a leglegendásabban rossz bolt be akarná bizonyítani, hogy ő nem egy rossz bolt, gondban lenne ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#14) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Elég sok olyan boltban jártam ahol a szervízesek normálisak voltak csak a boltban voltak abszolút lama-k az eladók.
Igaz, ennek a fordítottjával is találkoztam.
De egyik sem jó! :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#15) Lomos válasza KovacsUr (#13) üzenetére


Lomos
aktív tag

ugyan fikarcnyi kozom sincs a joghoz, de miert perelnek be? Ez 1 forum, ahol az emberek a velemenyeiket mondjak el. Nekem lehet rossz velemenyem is, akar a Nepszabadsagba vagy barmelyik mas napi/hetilapba/folyoiratba beirhatok velemenyt, olvasoi levelet, anelkul, hogy az hitelrontas lenne. Legalabbis szerintem :))

nemde?

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#16) Egon válasza PeliScan (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ezzel vitatkoznék...:(

Nem szeretem a M**tralt, DE:

1. Az árlistájuk alapján náluk van az egyik _legnagyobb_ választék.
2. Egyetlenegy alkalomtól eltekintve, a fenti cégnél valósult meg az általam ismert cégek közül _egyedüliként_, hogy: egyrészt amit látsz a netes árlistán, az annyiba is kerül, másrészt hogy _van_ is...:(

Alapból mindent az e-connect-ben szoktam venni, de néha előfordul, hogy valami _azonnal_ kellene; ilyenkor nincs más, csak a M**tral...:(:(:(

Ahol még (a M**tral-on kívül...:DDD) negatív tapasztalataim voltak:
1. Vision computer (újhegyi lakótelepi és váci üzlet; előbbiben eléggé - hogy is fogalmazzak finoman? - kedvetlenül intézték a gart, utóbbinál az eladó 0 szakmai ismerettel rendelkezett...).
2. Ready (garancia...:().
3. AMP (rendre más árak szerepelnek a netes árlistájukon, mint a valóságban...)

És a sor végén meg kell említenem a Magicompot is: náluk a készletekkel voltak bajaim (mint sokan másoknak)...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) KovacsUr válasza Egon (#16) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hát ez az...
Az árlistájuk alapján -- az árlistán ott van a termék, de valamiért a boltban nem találják...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#18) petakpa1 válasza Lomos (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

Ember Szólásszabadság Van!!!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#19) g.j válasza Dende (#12) üzenetére


g.j
tag

Ez már tetszik! Ez a normális kereskedői magatartás.
Be fogok nézni hozzátok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#20) petakpa1


petakpa1
őstag

A Materiálteszt árai tényleg elvarázsoltak, nem is értem ki vásárol náluk.

A Mistralt sokan szidjátok, de szerencsére nekem még nem kellett garit intéznem velük, remélem nem is kell sose. Az viszont kifejezetten dühít, hogy a helyi ingyenes hirdetőűjságban közölt áraik rendre pár ezer forinttal olcsóbban kínálják a cuccokat, mint amennyi a valóságban. Az online árlistájuk viszont korrekt, de sose egyezik meg az újságbeli árakkal. Persze odaírják, hogy azok az árak előrekalkuláltak, meg a hirdetést nyilván két héttel előtte leadják, de az, hogy mindig szisztematikusan alacsonyabb árakra számítanak azért gyanús.

Hogy miért van mégis így arra két magyarázat lehet:
1. Egyszerűen HÜLYÉK, hogy 2-3 hétre előre csak +/- 2-3eFt különbséggel tudják belőni az árakat, de ez egy ilyen régi cégnél nem valószínű.
2. Ez az üzletpolitika része, becsalogatni a vevőt a kamu árakkal, és megveteni vele drágábban, ami viszont undorító:O
Nem is értem mért van erre szükségük, amikor úgyis a legolcsóbbak között vannak.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#21) maddog


maddog
tag

igazabol a legtobb boltrol amit felhivtam vasarlasi szandekkal kiderult hogy a netes listajuknak csak toredeket aruljak a valosagban
az viszont mar durva hogy ebben az orszagban a legtobb ember meg mindig nem tartja elsodleges fontossagunak a kiszolgalas szinvonalat
annyira alapdolognak kellene lennie hogy az eladok rendesen viselkednek!
es nem az
en ha valaki bunko a vevovel azonnal kirugnam-ez az egy dolog amit mindenkinek a kereskedelemben tudni kellene hogy a vasarloval jol kell banni

(#22) venember válasza Dende (#12) üzenetére


venember
tag

Hát ez így némileg a vásárlók megtévesztése, tudod... én is odaküldtem valakit, hogy van és tutti olcsó, aztán kaptam tőle, mert nem volt... van 100 bolt és többnyire az van bennük, ami az árlistában van... (nem ellenőrzőm le mindegyiket, mert így csak az időmet rabolnák)... egyébként én is árulhatnék atomreaktort is egy netes árlistában... az árlistának akkor mi is a célja? kiírjuk azt, hogy mi mennyibe kerülne, ha lenne?
Szvsz tessék karbantartani az adatokat.

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#23) leontm


leontm
tag

Akkor most felvilágosítanálak titeket a jogaitokról. fogyasztóvédelem. ez értünk van, vásárlókért. tessék őket felkeresni, ha problémátok van, és használ. nekem segítettek. ha hirdetésben megjelenik egy ár, (főleg ha nem irják oda hogy tájékoztató jellegü, hanem pl hogy akció, határidők nélkül) akkor kötelesek az érvényességi időn belül annyiért adni, nincs mese, ha akadékoskodnak, akkor szlaval és hirdetéssel a fogyasztóvédelemhez fordulni. sajnos az online árlistákkal nem ilyen egyszerü, de sztem ne hagyjuk magunkat, mert elszemtelenednek:((( (vigyázat, céges számlák esetében nincs segítség, a cég az nem fogyasztó!!)
Amp árlistája borzalmas, 50 bejegyzés az árlistán, abból 5 darab raktáron, néha megegyező áron. viszont ha máshol olcsobb, akkor odaadják annyiért.

(#24) venember válasza venember (#22) üzenetére


venember
tag

Bocsi, most megnéztem az árlistát és lám! van készeletinformáció!!! Ugye, hogy lehet így is! Átírom a jó boltok topic-jába... pláne, ha még a használati utasítás a betűkódokról a tetején lenne... :DD

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#27) thord


thord
tag

csak ahhoz szeretnek hozzaszolni, hogy miert nincs minden raktaron, ami az arlistaban van:
ugye atlagban 10%-os haszonkulccsal dolgoznak a kiskerek, ami onmagaban sem sok, de itt pl nagyon mozognak az arak, s tobbnyire lefele...
na most, ha vmilyen aru nem megy el 2-3 hetig, akkor mar valoszinu, hogy veszteseggel lehet csk rajta tuladni, s par nagy bolton kivul azert nem forog olyan gyorsan a keszlet...
pl: volt garanciaban a nagykernel 9db 256mb ddr ram, mire visszajott, addigra 18600-rol 11400-ra esett az ara, mindenki szamolja ki mennyi ezen a bukas.... s ez csak egy egyszeru memoria, semmi extra cucc... s az eset egyaltalan nem rendkivuli, aki nagy raktarkeszletet tart, az nagyon konnyen csodbe mehet

(#28) leontm


leontm
tag

most talán sajnálni kéne a boltosokat? talán más vállalkozóknak könnyü? attól még nem kell szemétkedni a vásárlókkal, nem kéne szarakodni a garanciával, és akkor nem piszmognánk az árlista miatt. Ők azért vállalkozók mert erre vállalkoztak, tisztában voltak ezzel elötte is és mostis. Viszont nem a vásárlókon kéne ezt éreztetni, ők ugyanugy szenvedő alanyai ennek az ördögi körnek (1hónapos upgrade-el is elavult a gép), hanem valahol feljebb. de azthiszem ettöl nem kell félnünk..

(#29) hogyishívnak? válasza thord (#27) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Tudomásom szerint a garancia esetén a vételár illeti meg a vevőt. Ha viszonteladó vagy akkor meg ez úgyse számit, hisz akkor fizetsz ha eladtad. Ha pedig nem viszonteladó vagy akkor ez a nepperkedés ára amit az országben kereskedelemnek hívnak.
Viszont elég kevés olyan boltost találni aki ha emelkednek a beszerzési árai akkor a meglévő készletét nem kalkulálja már ehez az árhoz. Ez így korekt szerinted?

Tibi

(#30) thord válasza hogyishívnak? (#29) üzenetére


thord
tag

''Tudomásom szerint a garancia esetén a vételár illeti meg a vevőt. Ha viszonteladó vagy akkor meg ez úgyse számit, hisz akkor fizetsz ha eladtad.''

hali
hol elsz te?:)
a viszontelado nem bizomanyosi ertekesitesre kapja meg az arut, hanem fizet erte, utana eladja

''Viszont elég kevés olyan boltost találni aki ha emelkednek a beszerzési árai akkor a meglévő készletét nem kalkulálja már ehez az árhoz. Ez így korekt szerinted?''

szoval, ha csokken az ar, akkor termeszetesen olcsobban kell adni, ha meg emelkedik vmi, akkor meg szemet a boltos, ha feligazitja az arat, ugye? (mar ha volt neki eppen keszleten)
egyebkent az esetek 95%-ban fordul az elo, hogy a raktaron levo termekek ara csokken, es a fennmarado esetekben no, de akkor is elhanyagolhato mertekben
udv

(#31) thord válasza leontm (#28) üzenetére


thord
tag

ezzel teljesen egyetertek, a helyzet egyaltalan nem jogositja fel a boltosokat, arra, hogy hamis arakkal csalogassak a vevoket es hogy szemetkedjenek a garanciaugyintezessel
en csak arra akartam ramutatni, hogy miert nincsen raktaron minden, sot csak elenyeszo resze az arlistakon levo aruknak altalaban a boltokban

(#32) vernyul


vernyul
tag

En is hozzaszolnek egy Zalaegerszegivel.
ProComp (Szaktudas nincs es le se sz*rnak ha nem tobb gepet akarsz vasarolni csak egyket alkatreszt)

What kind of Csatahajo?

(#33) Notes


Notes
senior tag

A sokak által istenített User's-ben vettem egy csomó cuccot. Köztük egy Spire hűtőt. Az eladó közölte hogy abban nincs paszta úgyhogy rámsózott egyet (-150Ft), sebaj, kibírom nekem nem jár ' grátisz' mint Emvy-nek. :) No mindegy. Hazamentem. Bontogatom a cuccokat. Nézem a hűtőt. Mégis van ebben paszta. Pontosabban ezen(!). A borda alján, szétmaszatolva, a közepén meg egy P4-es proci lenyomata.. Hú bamme! Ez egy használt hűtő... Na mindegy amúgy teljesen tiszta, meg minden szal nem látszik hogy száz éves lenne. Ha jól müxik vissza sem viszem mert többe kerül az utiköltség mint a hűtő. O.K. akkor tegyük fel. Ja hogy nincs hozzá az a két kis lefogató fül... Úgy már nehéz...
Szó nélkül visszavették, nem erről van szó, de ha otthagyok több tízezer forintot qrvára rosszul esik hogy rám akarnak sózni egy hasznát pár ezer forintos vackot.

Romanes eunt domus!

(#34) Loader


Loader
tag

A Ready-nél vásároltam szeptember környékén. Ott volt egy eladó akitől, ha kérdeztem valamit csak magában motyogot. Süketnek éreztem magamat mellette. Kétszer is meggondoltam, hogy kérdezzek valamit, mert nem biztos, hogy hallani fogom a választ. Lehet, hogy ez volt a cél? :)
Garancia: kéthónap mulva tönkrement a tápegység amit ott vettem. Öcsém (18)vitte vissza, mert én nem értem rá. Aztmondat, hogy szinte átnéztek rajta, mindenki mással foglakoztak, csak vele nem. Ha pedik kérdezett valamit arra nem is válaszoltak!
Többet oda én nem megyek az biztos!!!

''Te! Hogyis van ez?''

(#35) xuldar válasza leontm (#23) üzenetére


xuldar
őstag

Ezt annyival szokták elintézni, hogy a nyomdahibákért nem vállalják a felelősséget (igazuk is van), innen kezdve nem nagyon rohangálhatsz, mert akár 2e forintra is rámondhatják, hogy nyomdahiba. Te meg nem tudod ellenőrizni sajnos, hogy a nyomdának mi ment el...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) rdi


rdi
veterán

Na ja,
''csak a halott boltos a jó boltos'' idézzem oldsetterhendet :))

Fej! Tor! Potroh!

(#37) Flood


Flood
csendes tag

Ready! és Mistral! :((

Egy alkalommal azt mondtam a pszihiáteremnek: '' Engem mindenki utál...'' mire Ő- ''Na, ne túlozzon.... Hisz nem is ismeri magát ''mindenki''.

(#38) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Apropó, tudja valaki, hogy a Ready miért költözött át Budára?

(#39) Flood válasza VÁMpír (#38) üzenetére


Flood
csendes tag

Mert a pesti embereket már mind lehúzták. :DD

Egy alkalommal azt mondtam a pszihiáteremnek: '' Engem mindenki utál...'' mire Ő- ''Na, ne túlozzon.... Hisz nem is ismeri magát ''mindenki''.

(#40) Flood


Flood
csendes tag

Mistralos sztori ( egy az ötvenből!):
8X-os Panasonic cd író vétel történt.
Hazahozzuk, a cd írónak olyan a hangja mint egy rotációs kapának. :(
Mondom: ez meg vajh mi a szent szar lehet?? Ujra bekapcs, de már a gép bekapcsolásnál ugyanez a hang fogadott.
Hangos kerregés, kurrogás, de valami olyan iszonyú hangos, hogy azt hittem itt a világ vége, armageddon, egy Panasonic iró személyében. Na másnap visszaviszük.
Köszönök->Nem fogadják.( no comment) Mondom a pimasz, hidrogén szőke fejü srácnak a pultnál, hogy bizony ''kukás az író''. '' vigyétek a szervizbe''-mondja Ő. Levittük.
Ott ( kb 45 perc várkozás után )berakják egy gépbe, közben hangosan szídnak...hogy '' ...egy vadonatuj cd író nem lehet rossz...'' meghogy: ''letöltöttétek a legujabb drivert hozzá a netről??'' :O
(ezeknek ez a kedvenc kérdésük!!!...visszavinnék egy lerohadt tápot, akkor is azt kérdeznék,
hogy letöltöttem-e az uccso driver-t a netről!) ''HA.HA.''-mondom ''arra nem volt módom mivel a gépem el se indult miután ezt a szutykot beleraktam.
Mondom: '' annyit kérek: próbálják ki!,de ugy hogy lássam'' ( a Ready-ben tudniillik kb. 3-szor vitték el úgy ''letesztelni a hamis, gagyi, működésképtelen cuccokat,
(pl.: egy maxtor vinyót, ami NEM volt maxtor vinyó...az Isten tudja mi volt, és ráadásul 60 MEGA Bad sector volt rajta inditáskor...de nem voltak hajlandóak kicserélni...sőt mikor kilátásba helyeztem, hogy ennek következményei lesznek,ránk hívták a biztonsági őrt!!!!!)
de ugy ''teszteltek'' hogy mi sose láttuk, és utána faarcal hozták vissza,
avval a szöveggel, hogy ez bizony tökéletes ''öcsém'', de igy: ''öcsém'',
Én vagyok 27, Ő volt bő 19...no comment) Szóval vissza a mistral-hoz:
berakják a stuffot egy konfigba. UGYANAZ a harsány kerregés, zakatolás.
Itt már nem tudtak mit kamuzni, mondják vidd fel ott majd kicserélik.
Felmegyek ujabb bő fél óra várakozás után, ugyanahhoz a hirtelen szőke jómodorú diplomás sráchoz kerülök.
Mondom itt a szervizből a papír, ki kell cseréljed. El kezdi nyomkodni a billentyűt: hát sajnos ilyen iró már nincs, de van 2X-es valami...noname.
Na mondom azt talán akkor mégse, és akkor leszel szives visszaadni a pénzt.
Erre rám néz: ''Várj''-aszongya. ''Van itt egy dobozos Yamaha ( de valami összevissza barmolt dobozban....rögtön tudtam hogy az is milyen fasza lehet! ;) ) arra ráfizetsz 30 rongyot és akkor rendben vagyunk.'' ''csakhogy''-mondom ''egy:nincs nálam + 30 rugó erre a célra, Kettő: azért mert dobozos nem adok érte +15-el többet.''
''Még egyszer mondom, ADD VISSZA A PÉNZT!''. Ekkor már emelt hangon beszéltem. Viszaadták a pénzt.
Azóta nem jártam arra.

Egy alkalommal azt mondtam a pszihiáteremnek: '' Engem mindenki utál...'' mire Ő- ''Na, ne túlozzon.... Hisz nem is ismeri magát ''mindenki''.

(#41) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Ha már Dende is hozzászólt, akkor illik hozzátenni valamit.
(Aki ''ismeri'' tudja hol dolgozik.) Szóval a neten kevés üzletet
láttam, ahol ennyire segítőkészek. Telefonon is azok voltak.
Az meg hogy nem a raktári készletet látja...

Szóval vásároltam tőlük többször, negatív tapasztalat kevés,
sokkal inkább pozitív.

JaniS

(#42) khalox


khalox
őstag

Nekem a minap az egyik szegedi kiskerben az összeszerelés mikéntjével támadt problémám. Egyszerűen hányadék volt.
Amit lehetett az mind fordítva volt bekötve:
- floppykábel (ami külön öröm, mert alaplapcsere után így bebootolni sem lehet)
ráadásul én is csak negyedjére találtam el...
- power led nem világított (fel sem tűnt?)
- HDD led nem világított (dettó...)
- a reset is fordítva volt, biztos ami biztos
- A házventiket nem kötötte be, hanem otthagyta Isten nevében.
- Amit kiszedett a házból, oda meg rossz előlapot tett vissza.

Először azt gondoltam nem értett hozzá, de hát annyira konzekvensen rosszul volt minden, hogy ha hót' hülye lenne, legalább véletlenül eltalált volna valamit.

És ez a szemét munka tartott nekik egy teljes napig. Csak azt nem értem, akkor minek vannak ott hárman is.

(#43) klepto


klepto
addikt

Azt hittem, lemegyek hídba :Y
A számtek boltos olyan baromságokat mondot, hogy a P4-es gép nem fog elindulni ha nem 400-as ramokat teszek bele, és nem párban :Y
A boltos szerint a P4-es 800-as proci csak 2x400-as, vagyis csak és kizárólag 800-as rammal tud működni :Y
Na erre varjatok gombot, ismét okosabb lettem :DDD Biztos az én géme egy csodamasina, mert hajlandó elindulni 1db 400-as rammal is ;] A boltosnak arról sem volt fogalma, hogy a 333-as ramot, ha lehet tuningolni, akkor lehet járatni 400hz-n is, Biosz beállítással. Rábólintott, hogy igen, de nem fog elindulni a gép ha nem 400-as ram van benne. Imádom amikor egy láma boltos próbálja magát űberokosnak beállítani, és a vevőt lehülyéze azért, mert ő nem ért hozzá :(((
Szívem szerint megírnám a bolt nevét, de az üzletrontás lenne :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) kamikaze boci válasza khalox (#42) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A resetet hogy lehet fordítva bekötni?

egyéb állatfajták

(#45) Som@ válasza kamikaze boci (#44) üzenetére


Som@
őstag

boci-boci. :D
2003-ban még minden megtörténhetett.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#46) kamikaze boci válasza Som@ (#45) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Hüjjje klepto, mindjárt a kardomba dőlök:D

Így a kérdésem valószínüleg örökre megválaszolatlan marad:O

egyéb állatfajták

(#47) klepto válasza kamikaze boci (#46) üzenetére


klepto
addikt

Nem is vagyok hüjjje :P :D
Egyébként csak nem akartam új topicot nyitni, de nagyon kiakadtam a boltoson. Van hasonló témájú panaszkodós topic, de nem emlékeztem a címére, és a kereső ezt dobta ki :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#48) Som@ válasza kamikaze boci (#46) üzenetére


Som@
őstag

egyszerű, próbáld ki. :D
(természetesen nem a kardba dőlést)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#49) klepto válasza Som@ (#48) üzenetére


klepto
addikt

Miért nem a kardbadőlést :F :U
Én azt úgy végignézném :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#50) kamikaze boci válasza Som@ (#48) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Öhöm, nem megy, feladom:D
A kardba dőlésről majd beszélek az ügyvédemmel:D

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#51) AND1


AND1
őstag

Jópár éve nem volt problémám egy bolttal sem. Legutóbb a 98-ban Acomp-ba vitte vissza garanciális monitorom, hogy nézzék meg mert vmi baj volt vele. Acomp-os figura elküldte apámat egy helyre, mondván, hogy ott van az Acomp szervíz. Apám odamegy, erre mondja, hogy akkor jött az Acomp szervízbe, és ez meg ez a probléma. Emberek néztek rá, hogy mit akar is szerencsételn. Kiderült semmi közük az Acomphoz. Apám majdnem Acomp-ra ''borította az asztalt mérgében, de inkább ott hagyta őket a francba és többet nem mentünk vissza ilyenekhez.

Mistrál-ba ritkán vásárolok, de csak kiegészítőket (bill, cd, stb) Semmi mást. Volt, hogy haver csak azért ment be érdeklődni, hogy égessek őket :) Kérdezett vmit, nem tudták...erre elkezdte magyarázni...hozzátéve'' talán tudni kéne nem srácok?'' :))

Kisebb boltokat preferálom. Mert azok tényleg a vevőért vannak. Ezek a nagyobbak (M., BF) nem igazán törődik vásárlóival. Bemész és mint egy okmányirodában állj sorba, időd nincs kéreződsködni mert a többi türelmetlen vásárlójelölt ott ''liheg'' a nyakadban. Szal ez nem jön be. Inkább megyek kisebb, családiasabb hangulatu boltokba. Ahol tényleg értem van az eladó, ha kell mindent levesz a polcról, megmutogat, stb.

Egy régi PH-s.

(#52) Zenty


Zenty
őstag

Nah én is ajálanék egy kiemelkedő sz@r boltot: carrera
Nem lehet eltéveszteni egy boltjuk van Budapesten ,de az éppen elég!
Röhelyes lama banda.Az a poén,hogy még gengsztereknek képzelik magukat.
Lehet téleg azok :)De akkor abba is pitiánerek! :)
Mivel nem tudnak semmit eladni ezért dvd filmeket másoltatnak boltba.Hogy ezt honnan tudom?Mert itt van nálam a film árlistájuk kezemebe :))!
Nah a gengszter dolog ha valakit érdekel story szivesen elmesélem.Addig is nem járatom le jobban a boltot.Bár megérdemelné!
Annyit még,hogy szeretnek verekedni akár a vevőkel is komoly velemis majdnem megtörnént!Szoval nem ajálom ,hogy oda menjetek főleg garancia ügyben!
Nem ellen kampányozok,de nagyon dühös vagyok rájuk,mert elég kemény dolgokat követek el!Ezért csak figyelmeztetek mindekit oda egy lélek se mennyen be!!!!!!!!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#53) lesaux válasza Zenty (#52) üzenetére


lesaux
veterán

Mesélj! ;]

(#54) Zenty válasza lesaux (#53) üzenetére


Zenty
őstag

Hát pl multkor kutyámal sétáltam és meg akartak lincselni ,hogy sarokra hugyozot ami az ajtójuktól 3 métere van.Anyám másnap ugyan oda megy persze kutyám megint oda hugyozot :)!Az egyik szarházi ottani eladó meg édes anyámat el keszte fenyegetni falba veri fejét stb.Hogy ha ide mer mg1 jönni akkor kampec! stb!Utána követe édesanyámat aztán saját kapunkon nem akarta be engedni! Lépcső házba persze tanu nuku akart brusztulni !
!Szerintem az ilyet akasztani kellene nah m1
Had ne mondjam az én részemről majdnem lett vér rontás!
Csak azért nem lett mert szó szerint nem birtam röhögés nélkül amikor a bolt tulajdonosával beszéltünk!.Hát annyit mondok röviden sokat nézte rtl klubon maffiozó sorozatot.Toni soprano hasomás fillingü volt.Nem kinézetre hanem szövegben,stilusban stb :).Már baltát vártam meg a digokat :)
Ennyi lenne a story nem részletezem mert most is szar érzés nekem ,hogy mint civilzárt ember vissza fogtam magam egy ilyen tett ellenére is!És az is elmszomoritó ,hogy vannak ilyen emberek,hogy egy ilyen kis piti ügyért amibe nincs is igazuk!Akár tetlegeséget is elkövetnének.Föleg egy egy édes anyával szemben!Az meg hab a tortán hogy még tulajdonos meg is dicséri ezért az eladoját.
A rendőrséget meguszták!De szofverecske rendőrséget nem :)!
Nah kicsit megint felhuztam magam de azért jó volt ki írn magambóli.Szoval idegi állapotomra hivatkozva senki se birálja a helyesírást :))

Guild Wars - Zenty a survivor

(#55) Zenty válasza lesaux (#53) üzenetére


Zenty
őstag

Jah meg a másik Barátom régeben vásárolni akart egy amd procit náluk!
A carrerás eladó lebeszélte róla ,mert celeron jobb meg ugy is az van a raktáron!
Jóh m1 nagy cihő útán el vitte celeront!
De amikor haza vitte kiprobálta stb. Valami hiba volt vele már nemtudom.Vissza vitte carrera-hoz persze nem akarták vissza venni.Mert biztos ö rontotta el meg egyébként is nincs szervizük szoval menyen amere lát !
Én azóta kerülöm öket!
De a kutyám miatt azért is arra megyek megszokta azt a séta utatt :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#56) redblack


redblack
csendes tag

Sziasztok!
Néhány vidéki tapasztalatot írok le. Ezek mind tatai boltok (Komárom-Esztergom megye)
- GBI Computer: fiatal srácok, senki nem ért a számítógépekhez. Csak Abit lapjaik vannak: BH7, KD7A, KV7. Konkrét árakat soha nem tudnak mondani.
-A-Computer:itt vettem a gépemet is. Alkatrész semmi, csak megrendelésre, egy hetes szállítási idővel jó esetben. CD lemezek alkotják a választékot. A srác amúgy normális, de kissé drága.
- Dinami Computer: igen visszaestek. Alaplapot akartam venni a múlt héten náluk. Az eladó egy nagy darad dagadt fickó kérdezi mit akarok. Mondom: Abit vagy Albatron jó lenne. Erre Ő: magyar lapokkal (Albatronra gondolta) nem foglalkozik, az Abit szar, mert 10-ből 8 rossz, nem ajánlja, meg amúgy is kivonják az Abitot a magyar piacról. Mondom jó, de akkor mi van? Erre: vegyek ECS-t mert az nagyon penge, felsorolta a dobozról mi van a lapon. A másik választék: ASRock. Persze nem vettem semmit.
A többi bolt említésre sem érdemes.

(#57) Zoltán válasza Notes (#33) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyetértek. Az Usersban nekem is volt rossz tapasztalatom. Drágább tápot akart rámsózni, mint amit aznap előre, telefonon megbeszéltem vele. Persze csakazért sem vettem meg, átléptem inkább az AMP-be. Igaz, hogy ott sorba kellett álni, de legalább tartották magukat a megbeszélthez.

(#58) Tacso


Tacso
aktív tag

Sziasztok!
Valaki vásárolt már a Digitalmind Hungary Kft-nél? Ha igen, milyenek a tapasztalataitok (pl.:garis ügyintézés...)?

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#60) corlagon válasza Kalandor (#59) üzenetére


corlagon
senior tag

Aha, ilyen nekem is volt náluk párszor. Pedig jópár éve nagyon beindultam, mikor megláttam az 1000 elemes árlistát (persze ebből random 100 raktáron). Legolcsóbb sztek boltként is hirdették magukat akkor...

Utoljára pár éve egy 133sdramot vettem náluk, harmadik kicserélésre lett hibátlan, jó játék volt mászkálni utána.

Amúgy azt vettem észre, vidéken talán kissé normálisabbak az eladók...

(#61) User1 válasza corlagon (#60) üzenetére


User1
tag

Normálisabbak??? Az lehet, viszont ha egy kicsit is igényesebb dolgot akarsz vásárolni mondjuk vmi jobb hűtőt akkor azt se tudják miről beszélsz.
Ezért általában leírom nekik hogy mi kell konkrétan. Mert egyébként csak egyfolytában visszakérdeznek.

Ja és még vmi. Az alkalmazott általában segítőkész meg minden de a főnökök/főnökük soxor 10-ből 9x egy egoista, beképzelt f*szkalap.
Ezek Nyíregyházi tapasztalatok.

(#62) Lortech válasza Tacso (#58) üzenetére


Lortech
addikt

Vásároltam náluk elég nagy értékben. 100K körül. Garanciális ügyintézésre nem került eddig sor, remélem nem is fog. Az eladók viszonylag tájékozottnak tűntek, bár nem mindig tudták miről nyomom a sódert. Korrektek voltak, nem flegmáztak, de nem is nyaltak. Ahol az árut kaptam meglepetésre két fiatal lány volt éppen... beszéltek sületlenségeket az ott levőkkel, de ez engem legkevésbé sem izgatott, amikor a legolcsóbb kisker árakon jutottam a kívánt alkatrészekhez.
Előrendeltem egy dvd-irót is náluk, telefonon értesítettek az érkezéséről, és elrakatták a kért árukat is. Máskor is megyek, remélem nem változik meg a véleményem róluk.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#63) Brae válasza Kalandor (#59) üzenetére


Brae
őstag

Nekem a Mikland szervízével van igen rossz tapasztalatom, a memóriahibás ramomat nem akarták kicserélni, pedig a memtest a szervizes csávó szeme láttára 5 hibát jelzett.


Az Aliencomputers-ről még nem nagyon hallottam semmi rosszat. Erősítsetek meg vagy cáfoljatok meg ebben, mert a következő gépem valszeg ott veszem.

[Szerkesztve]

(#64) Lortech válasza Lortech (#62) üzenetére


Lortech
addikt

Sajnos lett tapasztalatom garis ügyintézéssel is. Az alig egyhónapos 120-as Seagate felmondta a szolgálatot, bevitettem egyik ismerősömmel, pár perc alatt írtak egy papírt róla, amiben leírták a hibajelenséget, és már kapta is a kezébe a bontatlan, friss ropogós cserevinyót. Fél óra és már ott sem volt. Szerintem korrekt.

Thank you to god for making me an atheist

(#65) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez ugyan nem számtech bolt, hanem villamossági. Budapest - Ráday utca. Itt kettő is van, az egyik UPC forgalmazó is, nem arról van szó, az korrekt kis bolt.

Kicseréltem a gépem egy P1-esről P4-re. Gép bekapcs, biztosíték durr le. Hát az emeleti automata biza nem bírja, ki kell cserélni 10 A-erosra. Jó. Meló előtt beugrottam ebbe a boltba, meg is vettem, semmi gond. Másnap nagypapám fel is szerelte - szentségelések közepette - mivel se tartószerkezet se semmi, ergo annyira le volt butítva, hogy az már fáj. Ha értettem volna hozzá biztos nem tudtak volna így átverni. :(((

Szintén ezzel az üzlettel kapcsolatban egy kollegám mesélte. Villamosszerelő felírta, hogy mit kell vásárlonia (nem csak nekem magas a villamosság), nosza ő is ebbe a boltba ugrott be. Odaadta a listát, hogy ez és ez kéne, mire jól lehülyézték.

(#66) Megegyelek


Megegyelek
újonc

Hi! Én a Transcomp-al nem vagyok megelégedve. Vettem egy monitort hazahoztam, ment 1 hónapig. Elfüstölt, visszavittem de előtte megnézettem egy haverral aki ugyan nem tudta megcsinálni, de a hibáját ''diagnosztizálta'' :) Fél órás munka lett volna a javítás, egy 300 Ft.-os alkatrész romlott el benne. 4 x 3000 Ft.-ot telefonáltam el 2 hónapon keresztül és a végén még 5000 forintot kellett fizetnem. Persze a srác egyfolytában itegetett, hogy majd holnap elhozza, mert már kész van. ''persze'' Na csak ennyit a Transcompról. :F

(#67) Pet_i


Pet_i
senior tag

Bővebben: link
Nem rossz bolt, hanem sz*r bolt.:(((

(#68) White Tiger válasza Pet_i (#67) üzenetére


White Tiger
tag

A Flustrállal (én már csak így hívom) nekem is tele van a fa... hócipőm. :(((
Én most nem írom ide le, milyen élményeket éltem át köreikben, inkább mutatok egy linket:

Bővebben: link

Ez a fogyasztóvédelem oldala. KÜLÖN TOPIC VAN A MISTRÁLRA! Jó, mi? Itt az én hozzászólásom is elolvasható (Bővebben: link - oldal közepe, ugyenezen a nicken), de ahogy elnéztem, én még örülhetek...

Mondok még egy jobbat: Országosan gond van velük! Több per van ellenük folyamatban!

Mondok még egy jobbat: Egy flustrálos emberke beírt a fogyasztodelem topicjára, de nem akárhogy ám! Ti tudtátok pl, h mi mind, idézem: ''panelprolik'' vagyunk? De az ám! Bővebben: link

Így menjetek ebbe a boltba...

ps & off: remélem sikerült a linkelés :)

[Szerkesztve]

Ami nem öl meg, az erősít.

(#69) redkill3r


redkill3r
tag

Egy nyíregyházi számtech bolt 3 év garanciát vállaltak egy komplett konfigra,
1,5 év múlva tönkrement a táp, mondták hogy ez nekik pénzbe fog kerülni mert csak egy év gari van erre az alkatrészre, nem tudják mi lesz. Egy hónapig otthagytuk a gépet ,beleraktak egy valószínüleg használt tápot (tápcsatiról hiányzó ''pöckök'').
2 évnél tartunk, tönkrement a proci hűtő. Anyám hív hogy az eladó szó nélkül újat akart bele rakni, és kifizettetni. Garancia nincs rá, mert: ''Nem rendeltetésszerűen használtuk''.
Mondtam h ne vegye meg tőlük, inkább veszek máshol egyet.
Igazából drágább volt a benzin szállítani a gépet Nyiregyre mint a procihűtő, csak abból a megfontolásból vittük oda, hogy megmaradjon a teljeskörű garancia.

(#70) mynames


mynames
senior tag

Tegnapi tapasztalat:

Bővebben: link

A modorukkal van gond szerintem...

(#71) nemtommi


nemtommi
senior tag

Bemegyek ma (tegnap) Mistralba, előttem egy vevő, éppen kérdezi az eladót, milyen 512es DDR400as RAM van, ami megy duálban.
Eladó (próbálom úgy leírni ahogyan ő mondta): Nem ajánlom a noném RAMokat, meg ugye ilyet mi nem is tartunk, de van itt hiperszuper, übertuning Korszier (Corsair?) ami azért jó, mert a piac legjobbja, és mivel párba adjuk (végülis két db egy pár) ezek mennek duálba is. Az áruk ehhez képest alacsony, húszezer-kilencszáz forint.
Vevő: Bruttó?
Eladó: Nettó!
Vevő: Látom itt ezeket a Kingmax memóriákat....
Eladó: Ezeket nem ajánlom, nincsenek vele jó tapasztalatok, és most nincs is raktáron.
Vevő: Nincs valami olcsóbb?
Eladó: Nincsen, de a Korszier..... (itt szakadt el a fonál és sietve átmentem a másik eladóhoz, mielött ezt kirántom a pult mögül, és szétütöm az arcát)
[Nem vagyok agresszív típus, de egyes esetekben borult már el az agyam]
A másik eladónál állva még láttam a vevőt elandalogni üres kézzel.
Egy kis odafigyeléssel esetleg megtarthattak volna egy vevőt
, ahelyett hogy elkergetnék. (Nem hiszem, hogy egy másik boltjukban nem volt raktáron 2 nyomorult Samsung, vagy Kingmax RAM):F

(#72) nemtommi


nemtommi
senior tag

VLR Computer:
Belépek, köszönök, a 3 hölgyből (ezt írom ide, de nem ezt gondolom) 2 hirtelen átvált csevejből a monitor meredt bámulásába, egy pedig, mintha mi sem történt volna hagyja tovább udvarolni a szerintem raktárosfiút (lehet ő volt a főnök, bár sztem egy sima másodfokú egyenlet is komoly fejtörést okozott volna neki).
2 perc meredt bámulás, udvarolás, köhécselés és ásítozás (utóbbi 2-t én csináltam) után egyik hölgy felnéz rám és megszólal: Segíthetek?
Innentől majdnem sima ügyem volt, ugyanis miután rámutattam a polcon, megtalálták az általam kiszemelt DVD írót (típus alapján nem sikerült).
Számla írásánál közölték, hogy nincsen olyan település, amit mondtam. Hogyan írják a ''Bakonysárkány''-t? Válasz: ahogyan ejtik. Összejött!
3-szor átvizsgálták az általam átnyújtott készpénzt (UV, fényfelé tartás, dörzsölgetés), majd kezembe vehettem az árút. :C:C:C
Na ide se megyek többet, ha még mindig nem értenétek miért, látogassátok meg őket! Egyszer érdemes, jobb, mint az állatkert!

(#73) nemtommi válasza Nimrod (#65) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ez a Phillips bolt?
Kávéfőzőmnek behalt a kapcsolója, akartam venni hozzá egyet, hogy kicseréljem.
Közölték velem hogy 600Ft, mondom kell. Kérdik, hogy vállalkozó vagyok-e, mert ezt csak szakképzett szervízesnek adhatják el!!!
Mondom nem vagyok az ,de hülye sem, simán összerakom. Ezt újabb nemleges válasz követte, majd megkérdeztem, milyen megoldást tudnak ajánlani
Erre a válasz: Behozza a készüléket, kb. 2 hét alatt lesz meg, úgy 5000!!! Forint lesz a javítás + anyagköltség.
Egy másodperc alatt kint is voltam az üzletből, még csak el sem köszöntem, bementem egy villamossági boltba, megvettem a legjobban hasonlító 300Ft-os kapcsolót, majd 5 perc csavarozás és farigcsálás után működött a készülék!

(#74) Nimrod válasza nemtommi (#73) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt nem tudom, de szerencsére már megszűnt. :U

(#75) nemtommi válasza Nimrod (#74) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ezt megértem, volt rá azóta 7 évük, hogy ott jártam, és ilyen üzletpolitikával...

(#76) Mikádó


Mikádó
senior tag

Nekem is a váci visioncomputerel volt a gondom . Pontosabban a garival :(((

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#77) Ripley


Ripley
tag

Mistral!

Sztori:

Tápot vettem a Mistraltól márciusban (Sirtec, nem volt olcsó, 11E Ft). Sajnos feldobta a talpát a hétvégén, mondom semmi baj majd garanciába kicseréltetem. Visszavittem az üzletbe, ott megmondták, hogy a papíron amit adtak kis betűkkel rajt van, hogy hol a szervízpont, (én nem láttam, de ez az én hibám). Irány a szervíz, bemegyek, sorszámhúzásos rendszer, nincs senki, de várnom kellett, míg hívtak, odamegyek a pulthoz, elmondom mi a probléma azt mondja az arc, hogy adjam neki a cuccot, odaadtam, meg sem nézte, hogy igaz-e amit állítok, könyvelte, hogy rossz a cucc. Azt mondja, hogy ilyen tápot már nem forgalmaznak, ezért ad egy papírt, levásárolhatom. Mondom jó, akkor kell egy táp, mondom legyen az enermax, arra akkor csak kb 9E Ft-ot kell ráfizetnem és lesz egy új király tápom, erre azt mondja, hogy 13490-et kell befizetnem, mert a táp amit bevittem csak 6500-at ér. De mondom az 11E volt akkor hol a többi 5500, a garancia nekem azt takarja, hogy az egész értékre garanciát vállalnak, erre azt mondja, hogy az árra ők nem vállalnak garit, (mondom mivan?), meg egyébként is hogy gondolom, hogyha például nekem elromlik a DVD-íróm mondjuk akkor ők adnak egy tök újat, ami akár 3x többet tud, nekem ingyen. Erre mondom neki, hogy az LG DVD-írómat a 4083-ast a cég ahol vettem garanciában egy az egyben kicserélte egy 4163-asra, akkor az hogyan van? Azt mondja, hogy az nem úgy van, de azt már nem indokolta meg, hogy miért, én vegyem tudomásúl, hogy a táp amit bevittem csak 6500-at ér és kész. Jó, de mondom akkor ha ők a szervíz, akkor szervízeljék meg a kütyümet, itt hagyom addig. A válasz: Hát ők igaziból ezt nekem nem javasolják, mivel ők nem is szervíz, ki kell küldeni a gyártóhoz, és az több hónap lenne, és ... Ekkor meguntam és azt mondtam, hogy megveszem a másikat, mire közölte, hogy jó, de arra csak 2006 márciusig tud garanciát adni, mert ez cserekészülék. Na ekkor már hiper ideg voltam, de mondom mihamarabb megszabadulok tőle, mert a következő okosságra már kiszedem a pult mögűl. Úgyhogy felmentem az eladótérbe a papírommal, kifizettem a 13490 Ft-ot, és átvettem az új tápot, de okúlva az előbbiekből megkérdeztem, hogy hol tudom érvényesíteni a gyártói 3 év garit, ha ők csak 4 hónapot adnak? Erre az eladó nem tudott érdemleges választ adni, azt mondta, hogy ők nincsenek kapcsolatban a gyártóval, és nem tudja mi van ilyenkor. És mondom akkor a nagyker felé kellene reklamálnom, ha vallami probléma van? Mondanom sem kell, hogy ezt sem tudta. Na ekkor lett teljesen, egy életre elegem a MISTRALból, sarkon fordúltam és hazajöttem.

A dologból okúlva senkinek sem sem ajánlom ezt a szemét céget, ahol a garancia annyi, hogy használtáron megveszik tőled a rosszat, és vehetsz egy másikat helyette. Én tuti, hogy többet a közelébe sem megyek a boltnak, és ezt javaslom mindenki másnak is.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de le kellett írnom ezt a dolgot, mindemki okulására.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#78) Esther


Esther
tag

Volt egy fergeteges elmenyem... nana! nem olyan :B

Az ALIEN COMPUTER okozta...
Winyot akartam venni. eddig meg ok a story. megnezem az arakat kivalasztom a boltot. na itt kovettem el a hibat...
Telefonalok, van -e raktaron? igen van.
Felre lehet -e tetetni? igen m@ilben.
Irtam, valaszoltak ,h. elteszik. +koszontem es biztos ami biztos rakerdeztem, minden rendben van -e igy? valasz: igen.
Illeto felutazik 60km-t, erre kozlik nincsen a nevemre elteve semmi!
Nem is irtam nekik! meg amugy is... Akkor o kozolte a levelezesi adatokat cim ido... +emlitette az osszes telefonhivasunkat biztonsagi okokbol rogzitjuk, hasonloan a m@ileinket is. erre hirtelen ratalaltak a levelemre. De winyo nincs. Mondjak vegyen egy 80Gval kisebbet, mert olyan van raktaron.
Ezek teljesen H*lyek? azota[dec. 03.] termeszetesen nem erkezett aru!! de amint lesz majd hivjam fel oket!!! es akkor ujra felutazhat erte vki :F
Mindamellett azota mar 2x emeltek az arat annak a winyonak [mikozbe nincsen]

Ha kicsit zavaros, akkor az azert van mert +probaltam mindent ugy visszaadni ahogy tortent

Pusza
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#79) válasza Esther (#78) üzenetére



addikt

Nem vagyok jogász, de esetleg utánanézhetsz annak, hogy ha lefoglaltad a vinyót(erre bizonyítékod a mail) akkor utána ha emelkedik az ára vajon azt érvényesíthetik-e rajtad vagy sem.
Amúgy meg hagynám a fenébe az egészet és már rég megvettem volna máshol.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#80) nRu3 válasza Esther (#78) üzenetére


nRu3
addikt

akkor én szerencsés lehetek,én 2xvásároltam náluk eddig, mind a kétszer előte betelefonáltam van-e készleten abol az alkatrészböl ,van, elkérték a nevemet és félre rakták nekem, amikor pedig bementem ért a raktárbol kihozták és a dobozon volt egy felragasztot cetli amin a nevem szerepelt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#81) g@bo válasza nemtommi (#72) üzenetére


g@bo
nagyúr

kicsit túlzol amigó, de az a lényeg, Te vagy a tökéletes vevö... :DDD

én nem lázttam üzletben uv,
a program nem feltétlenül ismer holmi isten hátamögötti sártengereket, és az onnan szakajtott ákcentussal küzdö iq bajnokokokat :DDD , és 1 hölgy ücsörög ott.

javaslom inkább a mistral látogatását, ott jobb.

(#82) Azazello- válasza g@bo (#81) üzenetére


Azazello-
senior tag

ezzel az eladoi mentalitassal van a baj! bezzeg a mi uzletunkben aakarmilyen istenhatamogotti parasztgazdat kiszolgalunk, mert az o penze szamunkra ugyan olyan jo mint a pesti gizdacsavoke :DDD :DDD :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#83) Azazello- válasza g@bo (#81) üzenetére


Azazello-
senior tag

es azt ne mondd, hogy az az egy holgy egymagaban csacsogott a boltban :U

talan skizo a dragam? :Y

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#84) Esther válasza (#79) üzenetére


Esther
tag

Udv!

''Amúgy meg hagynám a fenébe az egészet és már rég megvettem volna máshol.''

En is... Nem azert irtam mert ebbol hosszas hercehurcat akartam, csak a hozzaallas miatt. Elvegre van olyan h. valamit elfelejtek es eladom, de akkor ezt megmondom es kesz.
Amugy meg sz***i rá...

Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#85) Detonator


Detonator
aktív tag

PilotComp a keletinél:
Az a típusú hely, ahol nemcsak lesz@rnak, de hülyének is néznek! Pl:bementem a boltba, hogy kérjek egy árlistát ill. megkérdezzem egy-két dolog árát (komolyan érdekelt, komplett gépet akartam venni -ezt mondtam is). Válasz:nézzem meg a neten!
AMP:
Náluk azért vásároltam, mert az eladók nagyon segítőkészek és jóindulatúak, de a szervizben legalább 1 hónapot kell várni! Cseregép annak ellenére nincs, hogy a neten ezzel hírdetik magukat!

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#86) Scream007


Scream007
őstag

olvasgattama témát.
gyakorlatilag mindegyik helyről van tapasztalat mindegyikben jártam, de van ahonnan elriasztott a bánásmód.
érdekes évekig mi a compextradehez jártunk(mostani fantaxtic kft) de nem volt velük gond normálisan olcsón dolgoztak, azóta lehet változtak, arra viszont emlékszem hogy néha igen picit várni kellett de nem tom mire. :U

mistral, hát inkább nem írok semmit mert kitiltanak, ide megyek utoljára. :(
az aqua-t eddig normálisnak tartottam de napokban volt egy rossz beszólásuk és ezzel kb=vé tették magukata mistrallal.
a bluefishel semmi bajom többször vásároltam nagyon normálisak nem kioktatósdiak, és nem akarnak átbaxni és a szervizük is már amelyikben én jártam(délinél) nagyon korrektül dolgozik, az egy dolog hogy lassan.

akinek van esze innen forumról vásáról 10x normálisabb itt mindenki, 10x segítőkészebb, 10x olcsóbb, az egy dolog hogy néha nincs papír meg nem rágnak szádba dolgot meg nem rakják össze de annyit megér szerintem hogy ezt mindenki kitanulja és akkor vége a szívásoknak ;)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#87) Lacza


Lacza
senior tag

Rövid leszek:

ittveddmeg.hu !


Küldtem egy mélt hogy egy bizonyos tft-t szeretnék.Jött is a válasz hogy ennyi meg annyi.Küldtek számot hogy egyeztessünk.Felhívtam és lebeszéltük hogy másnap reggel elhozza a moncsit de küldjek egy mélt a megrendeléshez.Elküldtem és visszajelezték hogy másnap 10-11 között érkezik a moncsi.Persze be voltam indulva,gondolom nem is kell ecsetelni:CMásnap du 2-kor már felhívtam hogy mi újság de megnyugtattak hogy most hozzák de ne izguljak mert ők majd hívnak a mobilon.Mondtam hogy no problém csak vidékről kell átbaktatnom a városon és időben kell indulni így karácsony előtt.
Azóta is hívnak, de ha hívnak is akkor se kell tőlük,dugják fel:D

Azóta megrendeltem máshol, elvileg azok holnapra igérték.
Ha nem jön meg akkor azokról is írok:C

Ezenkívűl ennek az ügynek az előzményeként van egy PH-s fazon is aki átvert és üzlete van,ő is a monitort igérte:O
Meghallgatom holnap az ő kifogásait is azután ő is bekerül ide:DDD

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#88) Arnold2 válasza Ripley (#77) üzenetére


Arnold2
őstag

Akkor lehet,hogy hangulat függő náluk a dolog mert az én elromlot hangkártyám árát 1az1-be vásárolhattam le. (igaz ez lassan 4éve volt).

(#89) Ripley válasza Arnold2 (#88) üzenetére


Ripley
tag

Akkor azóta változtak a dolgok, többen vagyunk, akik így jártak, a fogyasztóvédelem fórumán pedig külön topik található többszáz hozzászólással, és a mistralosok kárörvendő, pofátlan, nagyképű beszólásaival. Jah, majd elfelejtettem, ha minden igaz akkor eljárás is folyik ellenük az üggyel kapcsolatban, mármint a mistral ellen.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#90) Esther


Esther
tag

Udv!

Kepzeljetek micsoda elmenye volt a baratnomnek!
Helyszin: K-E-M, Tatabanya
Vasarolt egy gepet: bolt neve -> Akcio Computer
az uj gepe mellett volt egy osregi IBM is. Egyszer csak az IBM nem indult. Felporog a táp es a procihuto de amugy teljes csend. Leszaladt vele az A. C.-be. Ott a srac 5 napig vizsgalta majd ugy valtak el,h. az alaplap tonkrement, de mivel ez mar regi gep szedje ki a hdd-t a tobbi meg kuka. Ekkor szomoruan hivott engem, h. elmeselje [nekem is van egy IBM itthon], milyen szerencsetlen.
Mivel a postaktol a bankokig szinte mindenhol IBM docog tobb eves kikapcsolas nelkul javasoltam vigye egy masik helyre kerjen ott is velemenyt.
Ekkor vitte a gepet le a NEVEREND Computer-be
ott a fiatal srac is azt mondta,h. az IBM nem hal olyan konnyen. Szetszedte mert 2-t a muszerrel, kozben vidaman elcsevegtek, majd kicserelte a BIOS elemet 300,-Ft ert[litiumosra] es visszadta a gepet, ami azota is tokeletesen mukodik. Erkezes es tavozas kozott nem telt el negyed ora... Bar ez mar a Jo boltok topikba kellene...

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#91) Arnold2 válasza Ripley (#89) üzenetére


Arnold2
őstag

Helyes! Nem is azért írtam,hogy dicsérjem,csak azért.hogy írjam annó,még rendesek voltak.
Most már én sem megyek oda szívesen /bár a pesterzsébeti boltban rendesek a fószerok,de csak úgy beszélgetni csak nem mehetek be :) /.
Olvastam pár hozzászólást arról a fórumról és nagyon gáz.
Erről az eljárásról tudsz valami infót? Akár privátban is.

(#92) Ripley válasza Arnold2 (#91) üzenetére


Ripley
tag

A Fogyasztóvédelem oldalán olvastam, szerintem ott inkább tudnak erre a kérdésedre válaszolni, de az ottani fórumból Vokop is indított ellenük valamit, neki én is elküldtem a papírjaim, hogy csatolhassa az ügy egyéb papírjaihoz, és megkértem, hogy tájékoztasson a fejleményekről, de ez csak tegnap volt, úgyhogy még semmi konkrét nincs.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#93) g@bo válasza Azazello- (#82) üzenetére


g@bo
nagyúr

asszem Téged ismerlek, kis kopasz.
Te egy boltban dolgozol, talán mikor a haverrel mentünk szóltunk is, hogy néha nem ártana fürdened? emléxel igaz? :D

(#94) Azazello- válasza g@bo (#93) üzenetére


Azazello-
senior tag

ugyanmar puhos...

csak halkan, mert az asszony lecsap! [kép]

..i.. :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#95) Clubforum2


Clubforum2
tag

Székesfehérvár-Biocomp
Megrendeltem hét elején a tápot.Megbeszéltük,hogy ma megyek érte,ha közbejön valami akkor értesít.
Ma bementem,mondom jöttem a tápért.
Eladó:-Ja,nem jött meg.Elfelejtettelek értesíteni.
Kösz wazze.Igaz,hogy 60 km volt az utam oda-vissza.Hogy megérte.
pfhhh

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#96) Rick


Rick
tag

nekem is történi kérdekes dolog az életemben. A neten a FEFO honlapján találtam pár cuccot, dec 30án. mivel meg lehet rendelni, regisztráltam, majd megrendeltem pár dolgot. Visszajött a visszaigazoló e-mail, hogy minden oké, hamarosan érkezik a cucc, erről értesítenek. De!!!!! 5 nap múlva ír egy csaj a cégtől, hogy van egy kis gond, merthogy az 5 féle dolgból, amit megrendeltem, sajnos csa 2 van, nem is lesz több.. Mondom, vazze, ha a fasz szerveretek nem írja vissza, hogy minden oké, már menne is a gépem, most mi legyen? hát ő nem tud többet segíteni.

Sok mindent nem értek:

miért nem tudják összehozni, hogy a gépen tartott táblázatok össze legyenek kapcsolva, vagyis miért tudok olyat rendelni, ami nincs is..ezért az USA-ban felgyújtanák a boltot.

Ha már számtech cég, miért nem frissítik rendszeresen a weblapot...

Miért nem mentek ezek még tönkre???????


Innen soha többet semmit!!!!!!!!!!!

(#97) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Aqua Computer!

annó vettem egy 64MB-os ramot amiből a gép csak 32-t látott! visszavittem reklamálni, erre ők állitották hogy az biztos nem igaz, de előttem nem merték kipróbálni,inkább azt mondták hogy visszaadják a pénzem és vásároljam le! és ezt ráadásul 1 hét után vittem vissza! ennyire madárnak nézik az embert, hát van ilyen!

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#98) Azazello- válasza ysoltee85 (#97) üzenetére


Azazello-
senior tag

a gerinctelen fergek! szo nelkul levasaroltattak veled... pfujj! tenyleg egy aljas bolt, kotozkodes nelkul visszaadjak a penzed.

hat ilyen helyen en se szivesen vasarolnek :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#99) ALI_G válasza tomcs (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

megerősítem, többször is le voltam szarva mint vevő, meg az összes haverom is. (értsd vagy 20-30 alkalom a szegedi üzletükben)

(#100) Zull


Zull
senior tag

Ez azért durva. Ennyit a magyar szakemberekről (legalábbis az aqua-s ''szakemberekről'') [link]

(#101) nemtommi válasza g@bo (#81) üzenetére


nemtommi
senior tag

1. Nincs érdekemben, hogy túlozzak.
2. IQ-nk összehasonlítására szívesen beneveznék. Pesti vagyok, az meg egy dolog, hogy nem oda vagyok bejelentve.
3. Hidd el, még megy az összeadás, és nincs többeslátásom sem.
4. Mistralról sincsen jobb véleményem.
5. Vegyél kicsit vissza az arcodból, főleg hogy valótlant állítasz. Vagy ahogy jóbarátom szokta mondani: Hazudsz kutyus!

(#102) bozont válasza ysoltee85 (#97) üzenetére


bozont
veterán

Na hát nekem a Terézkörúti kékhallal volt hasonló gondom,csak processzor ügyben.Megvettem,hazavittem,beraktam minden tökéletes.Aztán 3hónap elteltével folyamatos kékhalálozások történtek,kiderült h a proci a hibás.Visszaviszem,a szervízben aszondja a csávó h le van sarkazva.Én néztem egy nagyot mert ezt direkt ellenőriztem otthon és nem láttam ilyen jellegű hibát :((( Aszondja h erre csak feltételes garit tud adni,mondom hát legyen most mit veszíthetek.Hát fél évet és a garanciát :(( Fél év noszogatás után végre visszajött a beszállítótól(nah nekme ez is egy kicsit érdekes volt,de mind1) de garit az nem adtak rá mer állítólag hibátlanul müxik.Itt már a robbanás határán álltam :(( :(( ,modtam a srácnak h akkor itt és most előttem teszteljük le.Erre ő,hát ezt már megtették,szerintük is hibás de a beszállítót nem bírálhatják felül.váááááááááááááááááááááááááá :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Akkor adja ide a beszállító telszámát majd saját magam lerendezem,hát azt ő nem tudja,és a főnök?Ő nincs itt.ekkor fogtam a procit szépen eljöttem onnan mielőtt vkinek komoly baja esett volna,aztán hamarosan megfogom látogatni a fogyasztóvédelmiseket,hátha...
Szóval örülj neki h levásárolhattad az árát!

(#103) ALI_G válasza Zull (#100) üzenetére


ALI_G
veterán

még legalább számolni tudnak :D

(#104) ALI_G válasza bozont (#102) üzenetére


ALI_G
veterán

hát, remélem ilyen nem lesz velem, mert én tuti kirángatom ha ilyen lesz. Fogyasztófelügyelet is lfasz!

(#105) directsl


directsl
tag

Mistralban soha többet nem veszek semmit, annyit sz*ptam már ott. Én még ott normális eladóval/szervizessel nem találkoztam, és többször gondolkodtam már egy-egy látogatás után véres bosszún:). És sajnos általában is nagyon kevés az olyan bolt, ahol hozzáértők, és főleg nem parasztok.

(#106) Ripley válasza directsl (#105) üzenetére


Ripley
tag

A dologgal kapcsolatban ajánlom figyelmedbe a fogyasztóvédelmi főfelügyelőség fórumának Mistral topicját, valamint a http://www.mistralpanasz.tar.hu oldalt, linkelve: [link]
Egyébként úgy tűnik lassan megindul ellenük az eljárás a nem megfelelő garanciális ügyintézések miatt. Nagyon sok szerv, többek között a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, több jegyzői iroda, valamint több ügyészségi hivatal, köztük a Legfőbb Ügyészség
Közigazgatási Jogi Főosztály Szabálysértési Osztálya is vizsgálja a dolgot a TKJ. 8819/2005/2-I. ügyszámon. Ha panaszt akarsz tenni ellenük, csak hajrá, minél többen vagyunk annál biztosabb a siker, annál több a bizonyiték.

[Szerkesztve]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#107) PHARD


PHARD
tag

Hali!
Köcsög mistral!
Tavaly augusztusba bevittem nekik a garos tápomat,mert beszart+tönkretette az alaplapot.A pöcsfej felvette szervizre,majd hivnak ha lesz valami.Többször bementem,mert nem szoltak,gondoltam majd megsürgetem kicsit az ügyet.Január elsö hetében elfogyott a türelmem,irtam a szervizüknek minden szépet,jót.erre jött a válasz,hogy rendezhetö,bármelyik üzletükben bármire levásárolható.Vissza az üzletbe,mondom az emlitett pöcsfejnek mi a pálya,erre közli,hogy csak ugyanolyan tápot tud adni,mert van nekik.Nem húzom tovább,a gar a tápon lejárt,igy amit kaptam ujat,arra nincs egy perc gar se.Fél évig huzták,hogy lejárjon.fogyvédelem+békitö testület egy kalap szar,mindegyik nekem ad igazat,de ök nem kényszerithetik a boltot.Akkor minek vannak?
Hát ez lenne a helyzet velem és a táppal,ami most ott figyel a szekrény tetején.
Danke Mistral székesfehérvár!!!!!!

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#108) Ripley válasza PHARD (#107) üzenetére


Ripley
tag

Csak annyit tudok erre mondani, mint azt előbb is tettem:
[link]
Vedd fel a kapcsolatot a www.mistralpanasz.tar.hu oldal szerkeszőjével, a fogyasztóvédelem fórumán megtalálod (www.fogyasztovedelem.com) Vokop néven, szerintem neked is meg fogja köszönni a segítséget.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#109) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Na Hát ez nem semmi!!!!Akkor elmondom az én storymat a kedves kecskeméti Mistrallal és barátaival!:
Tavaly májusban vettem 2db X-micro 512Mb-os Mp3 lejátszót 18K-ért nem volt olcsó!2 vettem is mert havernak is kellet!Hazamegyek kibontottam rakom bele az elemet kinyitom az elemtartót mit ad isten kiesik a Gar cimke de úgy hogy vissza se ragadt hát ráragasztottam a cd-jére!Erre fel juliusban bexart mindent lejátszott csak mp3-at nem pedig azért vettem!!Beviszem, mondom faszfejnek h. mi a helyzet jólvan kitöltötte a papírokat megnézte letesztelte!OK go home nézem a papírokat az van rajta hogy gar cimke nem található /nem szólt ám a faszfeje ott rögtön csak elsunyizta/ aztán én meg azt hittem hogy az oldalán levő csík kódra gondolt mert az megkopott.
Eltelt 1 hónap felhívom őket hogy mi a xar van már erre közli hogy nem volt rajta a gyári szám a gar cimke ezért kiküldték a GYÁRBA mondom naon faxa! akkor VÁROK!!
2hónap múlva felhívtam még 1x és ilyen faszsággal jöttek hogy a vámon megakadt és még ki se ment az országból!!!Mondom a k***va anyátok!megint kéthónap idegpihi!!
Megint telefon semmi nem tudunk semmit róla MEGINT NEM ÉS MEGINT NEM.......
Aztán már leállítottak hogy ne hívogassam őket mert majd ugyis felhivnak!!NEM ISMÉTLEM NEM HÍVTAK!!Közben bexart haveromé is az is ott volt két hónapot de most már visszakapta!Neki is hazudoztak össze-vissza!
Na erre most héten kedden felhívtam őket és azt mondták hogy érkeztek garis cuccok és TALÁN TALÁN TALÁN az enyém is köztük van!!!!!!MAGYARUL 8 BÜDÖS HÓNAPJA NEM IS LÁTTAM BELŐLE SEMMIT!!!!!!eNNYIT A XARHAZI MISTRÁL TAKONYRÓL!!!
áLLÍTÓLAG TÖBB AZ ÜGYVÉD A KÖZPONTBAN MINT A SZÁMITÁSTECHNIKUS!!!lol
Lehetne már vmi!!!!! : a mistrálnak!

(#110) Lala6 válasza nemtommi (#101) üzenetére


Lala6
őstag

Én is tapasztaltam már a VLR-be a kiszolgálás alacsony minőségét.

(#111) Szabesz válasza ysoltee85 (#97) üzenetére


Szabesz
őstag

Szerintem az egyik legjobb hely (ha nem a legjobb)
Táp: haver vet egy noname tápot (ő kinézte magának, és megvette) meglátom, kapásból vissza a boltba, ők akadékoskodás nélkül visszaadták a pénzt :C
Mindig reális az áruk, és korrektek R

¯\_(ツ)_/¯

(#112) directsl


directsl
tag

up a mistral topiknak... öö úgy értem rossz boltok topikjának:)

(#113) djyuri válasza directsl (#112) üzenetére


djyuri
őstag

LOL ;) ;) ;)
Ezt már láttad? :D [link]

(#114) Obolony


Obolony
senior tag

Ma voltam a Laptop.hu Teréz körúti üzletében, és mélyen fel vagyok háborodva az ott tapasztaltakon.

Előzmény:

Tegnap a note-ba CF reader PCMCIA card-ot keresgéltem, és igy találtam rá erre a boltra. Fel is hivtam őket gyorsan, van-e. Egy férfi vette fel a telefont, aki közölte, ''Lehet, hogy van''
kértem, nézzén már utána hamár ottvan, és nincs jobb dolga, amit ''hát jó'' beleegyezéssel meg is tett, közölte, hogy van. Na én megörültem, és rögtön feltettem a következő teljesen váratlan kérdésemet, ugyan mennyibe is kerül? Válasz:
''Úgy 4-5 ezer körül''
Nem vet fel a pénz, de azért tulajdonképpen nem oszt vagy szoroz tul sokat hogy 4 vagy 5 ezer, de a válasz flegma és arcátlan módja mégis kiváncsivá tett, hogy mennyi is pontosan (ugye a 4-5 körül lehet 2 vagy 8 is :F). Emberünk hosszas várakoztatás után közölte, 4,500 bruttó.

A vásárlás:

Mai nap sikerült bemenjek a laptop.hu üzletébe, ahol nem volt vevő, hanem 2 eladó, és egy biztonsági őr.
A két eladó éppen vmi note-al volt elfoglalva, hát szépen türelmesen kivártam a ''sorom'' és pár perc után az öregebbik meg is kérdezte mit akarok. (Hangja alapján a tegnapi szétcsúszott telefonos). Mondtam hogy mit, nézett rám bután, hogy ilyen nincs, mire a másik eladó szó nélkül levette az öreg háta mögül a polcról, és letette a pultra.
Az öreg nem mondott semmit, csak flegma vállrángatás. Najó, megnéztem, az volt amit kerestem, mondtam hogy szeretném akkor elvinni.
Öreg szép lassan elkezd számlázni, és közli, 4877 Ft.
Mondom neki, hogy tegnap telefonban 4,500 volt, hogy ment fel az ára? Azt ő nem tudja, ilyet itt senki nem mondott, és most kell vagy nem? Közben pofavágás, válvonogatás, és folyamatosan az volt az érzésem, hogy iszonyatosan nagy szivességet tesznek azzal, hogy itt vásárolok!
Meg is jegyeztem, hogy ha az 5,000es vevőt leszarják magasról, az holnap nem jön ám vissza note-t vásárolni, válasz válrángatás, pofavágás.

Fizettem eljöttem, és fel vagyok háborodva!

Mindenkinek azt ajánlom, ha kellemes korrekt, jóérzésű kiszolgálásra vágyik, NE menjen a laptop.hu Teréz krt.-i boltjába.
Aki viszont paraszt leugatásra, változó árakra, szakmailag felkészületlen pofarángatós válrángatós eladóra, akkor annak ott a helye :D

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#115) djyuri válasza Obolony (#114) üzenetére


djyuri
őstag

Szép mondhatom...
Ennél már csak a lenézést útálom jobban...
Bár ebben már az is volt a pénzes felszólalásod után...

Én valszeg nem jöttem volna csak úgy el,de a vásárlást megtettem volna mindenképpem...már csak azért is,ha esetéleg hibás,akkor mehet a perpatvar ;]

Lehet hobby-t nyomok majd belőle:D:D

(#116) g@bo válasza nemtommi (#101) üzenetére


g@bo
nagyúr

fáj az igazság. :DDD

(#117) Azazello- válasza Lala6 (#110) üzenetére


Azazello-
senior tag

en is jartam mar a VLR-ben. nekem semmi gondom a kiszolgalassal. ul bent egy csajszi hatalmas didikkel es mosolyog, es ul mellette egy kopaszodo-oszulo pacak, aki okoskodik, de normalisan kiszolgal.

Amugy ha jol tudom, akkor a VLR mar megszunt, es helyette Partner Computer lett... :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#118) Koban


Koban
tag

Hi!párszor énis megszíítam,elegem lett a sok felesleges vergődésböl.Mistral,aqva,stb.A tesómmal és haverral csináltunk inkább egy saját céget.Most a pult másik oldalán állok. :D

(#119) nemtommi válasza g@bo (#116) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ezt nem értem mire mondod, amikor valótlant állítasz. Neked fáj?
Ha már hülyeségeket írsz ide, szvsz legalább illene beismerned.
Bár ahogy első reakciódat olvastam, ehhez kevés vagy.
Semmi szmájli.

(#120) g@bo válasza nemtommi (#119) üzenetére


g@bo
nagyúr

lajos, vettél egy nyamvadt lankarit, és sipákolsz, nem?

(#121) nemtommi válasza g@bo (#120) üzenetére


nemtommi
senior tag

Pfffff, kösz a sok hülyeséget, amit megosztasz velünk.
Számomra a téma zárva, mivel értelmes választ nem várhatok tőled.

(#122) g@bo válasza nemtommi (#121) üzenetére


g@bo
nagyúr

tényleg felesleges veled vitázni, vettél egy nyavajás lankarit, az irányitószámod is tudja a gép, és itt puffogsz. gavallér vevő. :DD

(#123) nemtommi válasza g@bo (#122) üzenetére


nemtommi
senior tag

Legközelebb majd külön engedélyt kérek tőled, hogy beírhassak egy topicba.
Amúgy bocs, hogy nem tettem meg ebben az esetben.
Kösz hogy leugatsz, és hazugságokkal próbálsz lejáratni.
Felemelő élmény ilyen egyenes emberekkel itt találkozni a pH-n.
Gondolom véletlenül sincs semmi közöd sem az említett bolthoz.
Többet igérem nem válaszolok az igényes hozzászólásaidra.

(#124) g@bo válasza nemtommi (#123) üzenetére


g@bo
nagyúr

Bakonysárkány --> 2861
Egy lankártyát vettél ( 1000 ft ), nem dvd-t.

az ''Állatkerben''.

speciel ismerel a vlr-t ( amúgy megszűnt mint kisker ) ott egy arcot, mutattam neki a topikod, kikeresték mit vettél.

szóval neked sem kellene egyszeri benyomás után rondákat irni.


ja, hozzáteszem nekem tökmindegy, nem akarok veled veszekedni, mert nem érdekel a dolog. :R peace.

[Szerkesztve]

(#125) nRu3


nRu3
addikt

közeleg a hévége és a ph-zok egymást gyirkolnák :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#126) nemtommi válasza g@bo (#124) üzenetére


nemtommi
senior tag

1db Pioneer DVR-109XLB-t vettem, ha gondolod, megmutatom a számlát.
Eléggé őket minősíti, ha náluk egy 1000Ft-os LAN kártya szerepel.
Sajnos nem ismerem teljesen az APEH hozzáállását az ilyenhez, de úgy vélem ez már ejnye-bejnye kategória.
Én csak az ott tapasztaltakat írtam le, se többet, se kevesebbet, emellett viszont kiállok.

(#127) sakto


sakto
őstag

én vagyok a csucstarto a misztralos ''''''gariztatásban'''''' 1év 3ho várakozás egy fx 5700 csere ügyében :C sok sok telefon, anyázás, fogy-védelemmel valo fenyegetözés, a kareszt még 47xxxFt volt.. mikor megkaptam az ujjat akkor már kb a felét se érte,,,ezekután csak ventit házat és kábeleket veszek náluk,,,,
ja én dobozban cd-k kábelekkel adtam le gariba vissza meg egy zacsis szart kaptam de már nem szoltam semmit csak elbatyogtam... mert a magam kis 120kg-val tudtam hogy megfoytok valakit a szerviben ha vitára keül a sor

(#128) djyuri válasza sakto (#127) üzenetére


djyuri
őstag

Ez naon dúrva :Y

47K...és értékvesztve extrák nélkül kaptad vissza.... :Y

Egy kis ''humor''....haverrall a kolegájának vettünk össze alkatrészekből gépet....
És a mistrálból is kellett venni egy-két comót....
A lényeg:....elő a digit fényképező....és a kibontás pillanatai megörökítve....az egész bolt csak ámúlt bámult....Ki akartak dobni minket :DDD ...de mondom: ''hééé...ehhez jogunk van!!Ha maguk szarakodnak velünk,akkor mi is fogunk!!!!''

Szal most happy vok :DD :DD

(#129) sakto válasza djyuri (#128) üzenetére


sakto
őstag

probáloztam azzal hogy kérek egy 6800 at heyette és a külömbözetet kifizetem...de áááá azt nem lehet...
az ember azt gondolná hogy egy ekkora boltna érdeke hogy jo hire legyen!!
a leg korrektebb garis ügyintézés a hertában van szvsz
eddig bármit visszavittem berakták egy gépbe és nem jo akkor egyböl csere!!!!!
semmi szarakodás

(#130) djyuri válasza sakto (#129) üzenetére


djyuri
őstag

Áh....ez így van...Semmi csere...
De érdekes módon amikor már a sok-sok idős macerák service problémák miatti fogyasztóvédelmes intézkedéseink miatt már havernek egyből felajnlották a -9ezer forintos ráfizetést egy másik típusra....

Amúgy arra már rájöttem,hogy nem érdeke abszúrd....Neki az a pénz,ha minden macera nélkül megveszed a vga-t vagy bármit és buta vagy hozzá és nem viszed vissza...de ha mégis,akkor megetetnek valami maszlaggal...
Legjobb példa erre a kékhalál bolt....Jelentkezni akartam szervízesnek a nyugatii kirendeltségbe...hátha...(csak én tudtam,hogy nem volt komoly a szándékom)..
Elkezdi a vezető,hogy kéne ilyen diplom,olyan diplom,ilyenn technikusi meg olyan plusz végzés...Nah mondom,ha már csak egy emberkének meglenne bent ez mind,akkor a kékhalál szervíze nem lenne ilyen rossz...Erre ugyebr körbevezettek stb...
Bemutatkozás...stb...és mik derültek ki? :DD :DD Még nem is volt ott olyan dolgozó,akinek ez mind meg lett volna:D...de az is ritka aki technikusival van:D:D
Nah mindegy...ez megint off lesz így...
A lényeg amit ki akartam hozni az az,hogy mivel sok kirendeltségbe sűrün cserélik a dolgozókat,így nem muszály a vevő centrikusság,vagyis nem tartják be...Meg egyébb is,csak nemtom szószerint leírni és nem akarok rosszul fogalmazni...szal hidd el...pornép vagyunk...nem számítunk...úgyis jön másik!!!<<---na ez talán jó megfogalmazás!

(#131) sasa311 válasza sakto (#129) üzenetére


sasa311
veterán

Ugyan már :)
Ha 10 garis ügyből 9-et próbálnak elhajtani mondvacsinált indokkal, akkor keveset mondtam. És ebből szomorú ugyan, de 8 le is nyeli a békát, ezen megspórolták a gariztatást (Nem akarok rosszindulatú lenni és azt mondani, hogy szürke a cucc és ilyenkor ugye a cucc árát ;] ) Az a maradék egy barom meg had hőzöngjön meg járjon békéltetőtestülethez meg fogyasztóvédelemhez, nagyívben le van ....va. Majd ha a bíróság 2-3-4-100 év múlva megítéli neki az eredeti vételárat, akkor visszakapja. Addig meg röhögünk :(((

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#132) sakto válasza sasa311 (#131) üzenetére


sakto
őstag

ezzel azt érik el hogy oyan vevök mint én akik nem kevés pénzt othagynának náluk inkább mennek máshova!!

(#133) benedekco válasza sakto (#127) üzenetére


benedekco
addikt

Én házat sem, mert miután első bekapcsolásnál nem történt semmi, és 20perc anyázás után ráébredés arra, hogy a ház bekapcs gombja a rossz, visszavittük garira :)
kint van egy kávé automata :) (erről majd később)
van egy gép ami ad egy sorszámot és ráírja a dátumot (óra perc is) majd várakozol minimum 3percet (akkor volt mikor mi voltunk 1edül a kollégámmal, de volt 4 mistralos figura), majd elmondtuk a hibát... azt mondja, hogy nem hiszi, hogy a gomb a rossz valószínűleg az alaplap :) (a vevő hülye :) ) majd nagynehezen felállt a székéből, elvitte a cuccost... 5perc visszajön, télleg az a rossz (nahát!). Nemtom minek jelentette ezt be és miért nem tudta automatikusan megcsinálni, mind1 elment megint 5 perc visszajött összerakta és mikor az oldallapot rakta rá (az utolsó mozdulat) akor említette, hogy egy picit látszik majd a javítás (ezt is úgy, hogy visszakérdeztem, mert az orra alatt motyogott), mondom ha kicsit látszik nembaj, de azért had nézzem meg... megfordítja a gépet és lóg a gomb! Lóg!!! mintha ki akarna esni kb 2cm-re kilógott... ocsmányan nézett ki... azt mondja jó ez így... és ha 90fok-al elforgatja a kapcsolót akkor lehet majd a helyére rakni a gombot, de akkor megint kontaktos lesz a kábele és arra már nem lesz garancia! :Y erre leesett az állam... mind1 mondom lexarom, a főnök irodája mellett fog üzemelni a gép és adunk a külsőségekre... megcsinálta rendesen... nagynehezen, a fazon végig úgy beszélt velünk mintha a kutyái lennénk, mindenre húzta a száját... nem korekt...
ez mind több mint 20 percet vett igénybe... kint volt egy tábla miszerint ha több időt kell ott töltened mint 20p akkor kapsz ingyen kv-t az automatából, megnéztük mennyi az idő a mistralos faliórán és 5 perccel kevesebbet mutat!!! ez csak azért fontos, mert az ingyen kávénkat nem kaptuk meg, mert 5 perc különbség volt a falióra és a sorszámot adó automata között, trükkös mi?
mistral... soha semmit! CD-t, DVD-t sem!

a bluefish-ről is csak rosszat hallottam gari szempontjából

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#134) Ripley


Ripley
tag

A 11. kerületi jegyzői titkárság üzletben tapasztalt hiányosságok miatt ideiglenesen bezáratta a Mistral Karinthy utcai üzletét.

[link]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#135) g@bo


g@bo
nagyúr

rossz boltokhoz, hozzátennék egy megjegyzést.

a telefonon érdeklődő, majd a terméket névre félretevők 50%-a ( vagy több ) utána le se xar, de ha elsózod a félrerakott cuccot, durrogás van. :DDD

(#136) sasa311 válasza g@bo (#135) üzenetére


sasa311
veterán

erre e megjegyzésre az a megoldás, hogy megmondod a kedves vevőnek, hogy bocs, de félrerakás az nincs, most van raktáron. Így ha elviszik elviszik.
Az viszont irdatlan nagy tirpákság, hogy júzernek telefonba:
- Persze, félrerakom holnap délutánig!
Aztán júzer elcammog a boltba és jön a válasz, hogy sajna azt elvitték....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#137) g@bo válasza sasa311 (#136) üzenetére


g@bo
nagyúr

igaz, viszont tapasztalat, hogy a tirpák se szól vissza, kösz nem kell.

és nagyon sok... :(((

oda, vissza...

van ahol nem is teszik félre, vagy max 1-2 órára, mig odaérnek. biztos van köztes, elfogadható megoldás.

(#138) sasa311 válasza g@bo (#137) üzenetére


sasa311
veterán

hát igen, sok ilyen gyökér van :(
Az talán tényleg jó köztes megoldásnak, hogy 1-2 órára félreteszik a cuccot. Viszont akkor addig tényleg ne adja el. Ha nem jön a vevő csak akkor, mert azért nem szabad elfelejteni, hogy vannak még normális emberek is, akik viszont esetleg visszaszólnak, vagy jönnének a cuccért, aztán akkor én pl biztos magamhoz nyúlnék, ha innen a 17 kerből mondjuk bekocsikáznék a belvárosba valami alkatrészért, és a képembevigyorogna valami takony gyík, ja bocs, tom' hogy lefoglaltad, de 5 perce adtam el úgyhogy tipli ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#139) Azazello-


Azazello-
senior tag

talalkoztam mar olyannal, aki felrerakatta, hogy tuti 100%, hogy kell neki, rendeljem be masnapra jon erte! masnap es harmadnap probaltam hivni az ugyfelet, de nem volt kepes meg a telefont se felvenni, pedig probaltam vagy 10x, a vegen mar csakazertis :)

de teny, hogy az ugatas megy ha valami nincs me amit felrerakatnak az emberek... :(((

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#140) sasa311 válasza Azazello- (#139) üzenetére


sasa311
veterán

Hát nekem sose votl számtekboltom, számtekboltos ismerősöm sincs, de én így csinálnám:
- rendelés csak faxon vagy személyesen előleggel. Telefonon nem...
- Elrakatás max pár órára, ill. törzsvásárlókank tovább is akár...

köbö ennyi. Arra azért valljuk be kevés az esély, hogyha egy cuccot elraksz 1-2 órára és csak 1 van belőle pont olyat akar venni valaki....

Az meg bárki bármit is mond teljesen jogos, hogyha elrakat vki valamit, megy érte és sehol semmit. Én biztos, hogy egy csavarért nem mennék vissze egy boltba, ahol megígértek nekem valamit aztán mégse... Márcsak azért sem, mert ha már az eladás is ilyen problémás milyen lehet a gariztatás... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#141) g@bo válasza sasa311 (#140) üzenetére


g@bo
nagyúr

jogos ( fax .... )

amúgy van sunyi vevő is.

jött alaplappal, eddig ment, hirtelen beszart.

ha nem nézi meg az ember, nem látja, hogy az lga775 tüskéi meg lettek igazítva. :C

de ment, jaja.

(#142) sasa311 válasza g@bo (#141) üzenetére


sasa311
veterán

Hát igen, ez már a szervíz dolga, hogy megállapítsa :) Csak úgy magától nem szoktak dolgok elhajolni/eltörni... Persze ha éppen egy gravitációs tértorzulás volt a PC belsejében? :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#143) Azazello- válasza sasa311 (#142) üzenetére


Azazello-
senior tag

a szerviz dolga megallapitani, es a tulaj dolga eltitkolni, ugye? :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#144) Azazello- válasza sasa311 (#142) üzenetére


Azazello-
senior tag

g@bo felvetett egy erdekes dolgot, kellene nyitni egy ''roszs vevok'' topicot is, hogy oda a pult masik oldalan levok leirhassak a velemenyuket es egyes esetekben megvdhessek magukat az olyan alakoktol akik elferditve irjak le a tortenteket, vagy egyszeruen csak szidjak az eladod a semmire... :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#145) sasa311 válasza Azazello- (#143) üzenetére


sasa311
veterán

már nem azért, de hol írtam ilyet? :F

#144 : és honnan tudná a boltos, hogy xyz nick valójában kicsoda? Amúgy meg megtehetnék a ''fikázó'' topicban is, bár ez ritkán fordul elő.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#146) sakto válasza Azazello- (#144) üzenetére


sakto
őstag

eben van némi igazság....de lássuk be nagyon kevés az a bolt ahol nem görcsölnek...és nem probának kibujni a gariztatás alol!! tisztelet a kivételnek!!

(#147) benedekco válasza sakto (#146) üzenetére


benedekco
addikt

xpc... ott nem lesz gondod... de az árát is megkérik a cuccoknak :Y

[Szerkesztve]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#148) Gergeli


Gergeli
tag

ADRIA COMPUTER

Cégemnek kellett egy router. Szépeket, jókat olvasgattam az ASUS WL-500g Deluxe -ról, nosza, vegyünk egyet.
Depon megnéztem az árakat, 20640 nettóért a fenti cég listáján szerepel. Telefon nekik, hogy kellene egy ilyen, ára ugye annyi, mint a depon. Ja, ja igen, az árlistájuk ott van fenn, legyek szíves ott on-line megrendelni.
Megrendeltem, jött is a visszaigazolás a deporol, hogy oksa a dolog, a levélben az ár is benne van.
Barátom a nagy lajoson járt, bement a routerért, közölték, hogy nem kapták meg az értesítést, így nincs router, de 2 napon belül beszerzik. oksa, nem hajt a tatár.
Telefonálnak 1 nap múlva, hogy megjött a cumó.
2 nap múlva haversrác ismét arra járt, elhozta a router.
Nézem a számlát, 24480 Ft :Y
Hívom őket, hogy akkor most mi van? Direkt rákérdeztem az árra első alkalommal (tapasztalat), mikor visszahívtak, akkor nem mondták hogy változott. A felelőséget lepattintották a depora, holott ők hivatkoznak mint árlistára.
Szóval most jól becsapva érzem magam. Nem a 4 rugóba fog tönkremenni a cég, de elég izléstelennek tartom az ilyen hozzáállást. Vásárolni többet itt nem fogok, az tuti, illetve a fogyvédnek is elküldöm a sztorit. Az indexes homáron is gondolkodom :)

Keresek régi processzorokat

(#149) djyuri válasza Gergeli (#148) üzenetére


djyuri
őstag

Haver ugyanígy járt a duna plázai qwerty komputerrel.....
Itt is telefonos egyeztetés után volt a hoppá....
2 darab 1 gigás ddr1-es ramot akart venni...18k-ért volt darabja kingmax gyártmányban...
Mire kiért a helszínre 26k lett......
és erre szerintem sem azt nem lehet ráfogni,hogy plusz áfa vagy komunális adó 5 évre visszamenőleg....Namost ami végülis felbosszantotta havewrt az az volt,hogy pont emiatt vett ki szabit,mert pont olyan marhán dolgozott hogy a bolt bőven bezárt mire végzet....és természetesen mnég zárva volt,amikor elment dolgozni...:(
Szal haver nem csak pofáraesett hanem elesett 5ezer pénzétől is amit naponta dolgozik....

én ilyen ''tévedéseket'' az aqua-ban éltem át....persze a legtöbb az arra hivatkozott,hogy nem frissült a csajnak a ''mai'' állásra az árlistája a monitorán...
Namost kérem szépen....ha egyszer ő,aki közvetlen kapcsolatban van a saját szerverükkel és nem látja az aktuális árakat,akkor én mi a fa**t kezdjek itthonról?:D:D:D

(#150) Gergeli


Gergeli
tag

Na megint egy szösszenet:

EXTREM DIGITAL

Ma szerettem volna venni egy Panasonic fz-30-at a mammutban lévő üzletben. 10 percig ácsorogtam a púltnál, le sem szartak. A mellettem lévő szekcióban (garanciális ügyintézés) meg ment az engeddelahajam, mert egy csajszinak 4 nap után kifingott valami kütyüje, amit nem akartak gariztatni. Szépen leléptem, asszem soha még csak az ED közelébe sem megyek. Az fz-30-at pedig megrendeltem a fotomarketnál...

Keresek régi processzorokat

(#151) Ariadne


Ariadne
őstag

Nocsak, ilyen is van? A Gőzben meg ott a jó boltos topik...

Bluefish Computers Kft.
Különös tekintettel Berdó Roland ügyvezetőre. (Nyilvános adat, cégkivonaton megtekinthető a lakcíme is, de ezt azért nem írom ide, mert úrinőnek neveltek.)
30.000 feletti értékű mp3 lejátszó vásárlás anno 2003, többszöri javítás ugyanazzal a hibával, szervíz (Pulsar) új papírt ad 12 hónap garanciáról mindig. Amikor 2005-ben végleg elhalálozik a lejátszó, és BF-ék nem tudják kicserélni sem, nem akarják visszaadni a pénzemet. Pedig jár a teljes vételár, a tenyerembe bele...
Beírás vásárlók könyvébe, szerződéstől elállás, BF részéről folyamatos pofátlan hazudozás, békéltető testület [link] - ez a marasztaló döntés, nyilvános. :DDD (Ingyen járnak el, bárki fordulhat hozzájuk, akinek üzlettel gondja van!)
Épp most léptünk át peres szakba, a tárgyalást most fogják kitűzni, valamikor ősszel lesz várhatóan. Ügyvédre sajnálják a pénzt, az ügyvezető maga próbálkozik, hát legalább a Ptk-ba belekukkanthatott volna. :U
Jobb őket messziről elkerülni...


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#152) Criton


Criton
veterán

Mistral Computerworld-höz vissza. Ausztriában ( Bécsben ) is tevénykednek, és ott is sok a panasz ellenük. Nekem eddig egy alaplapom ment náluk tönkre, persze szervízelés közben, amit nem cseréltek , ésmég a pénzem sem kaptam vissza. Valamint panaszt tettem náluk, hogy hogy árulhatják a 410W -os Chieftecet mikor szériahibás. 3db náluk vásárolt ment tönkre, 3. után nem cseréltek és nem csináltak semmit. a szériahibára meg a válaszuk azvolt, hogy ők tudják, hogy sok a baj a 410W-al, de ezért ők nemfogják levenni a polcról...Visszatérve a bolthoz, Bécsi üzlet : [link] - érdekes mi..... Ausztriába fekete listán van ;] és csak egy talált panaszos [link]

(#153) Azazello- válasza Ariadne (#151) üzenetére


Azazello-
senior tag

azert te olyan veszedelmes elem lehetsz, nem szivesen lennek az ellenseged :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#154) Ariadne válasza Azazello- (#153) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, nem szoktam hagyni gari terén, hogy sumákoljanak itt nekem. :D Annyi emberrel megcsinálják az ilyen trükköket sok helyen, és ezt nagyon pofátlannak tartom - azóta terjesztem ezerrel a gariztatásról az infókat (kihez fordulj, hova írj, milyen jogszabályt lobogtass), mióta saját bőrömön tapasztaltam, milyen dolgokkal próbálkoznak egyes cégek. Naiv feltételezés, lehet, de remélem ha többen tudják, mihez van joguk ilyenkor, és mernek az asztalra csapni, talán egyszer változik valami...
De te nem is lehetsz ellenség sosem - aki kerózik, mind haver. ;)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#155) Azazello- válasza Ariadne (#154) üzenetére


Azazello-
senior tag

siman lehetek ellenseg, kereskedo volnek jomagam is :DDD

de nalunk hal' istennek nincsen komolyabb problema, max a 2 hetes gari idoszak nem tetszik sok embernek, de 1-2 telefonnal meg azon is tudunk segiteni...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#156) Ariadne válasza Azazello- (#155) üzenetére


Ariadne
őstag

max a 2 hetes gari idoszak nem tetszik sok embernek

Ezt most inkább nem hallottam... :U :DDD
Szvsz a hozzáállás rengeteget számít, itt sem kekeckedtem volna csak azért, hogy per fillér visszaadják a pénzemet, mert leginkább a lejátszómat szerettem volna, használható állapotban. Csak nagyon bepöccenek azon, ha hülyének néznek valahol, válaszra sem méltatnak, és nem hajlandóak megegyezni sem (ld. levásárlás)... Azért azt látom, te nem így csinálod.
Uff, azért remélem nem pont ott kereskedsz - bár nem az emberkékkel van a baj ott sem, hanem valahol feljebb. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#157) Azazello- válasza Ariadne (#156) üzenetére


Azazello-
senior tag

nemtom mi a gond a ket hetes garival... mind1 :)

munkahelyem [link] :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#158) 5teve


5teve
senior tag

Nem feltétlenül ide tartozik, de új topicot nem akartam nyitni...

Nem tudja valaki mi van az AMP computerrel. Ott van egy vinyóm gariztatásra, és közbe szervíz megszűnt .... meg betegség miatt zárva.... :(((

Azért egy vinyó miatt ez túlzás. :DDD

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#159) Ripley válasza Criton (#152) üzenetére


Ripley
tag

A Pécsi Városi Bíróság kötelezte a Mistral Kft-t, hogy változtassa meg a jótállási jegyén feltűntetett feltételeket, illetve a weblapján közzétett garanciális feltételeket, illetve a garanciális ügyintézései során a kormányrendeletben foglaltaknak megfelelően járjon el.

Ez egy elsőfokú ítélet, fellebbezés várható, persze Mistral részéről.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#160) cornfake válasza Ariadne (#154) üzenetére


cornfake
aktív tag

o igen,olvastalak a fogyvedelem forumon...sok segitseget adtal:)

nekem pl,hopppsz mily meglepo,a vlrel volt problemam,de megoldodni latszik .

Mistralrol meg annyi,hogy a honlapjukon meg mindig szerepel a debreceni uzletuk cime,sot telefonszama is....az uzlet tobb mint egy eve mar megszunt... :F

[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#161) Ariadne válasza Azazello- (#157) üzenetére


Ariadne
őstag

Semmi, semmi, de 10.000 felettiekre 1 év jár kötelezően. Ahogy kivettem, nem használt cuccokkal foglalkoztok, az lehetne csak kivétel. Egyébként minden számtech cuccra él a dolog. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#162) lorcsi válasza cornfake (#160) üzenetére


lorcsi
veterán

most szűntek meg ~ 3 hónapja, előtte csak elköltöztek a Széchenyi u-ról a Halköz Üzletházba, de már itt sincsenek ;)

(#163) Azazello- válasza Ariadne (#161) üzenetére


Azazello-
senior tag

felreerted!!!! a garancialis javitas-csere idotartalma 2 het, nem a garancialis idotartalom. 1-2-3-5 ev a garink, termekektol fuggoen :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#164) cornfake válasza lorcsi (#162) üzenetére


cornfake
aktív tag

pdig kb 3 honapja jartuk vegig az egesz Simonffy utcat,de meg a tudakozo is a honlapon levo rossz szamot adta meg:)
jamert a honlapon Simonffy van :D

I'm what's left, I'm what's right..

(#165) Ariadne válasza Azazello- (#163) üzenetére


Ariadne
őstag

Na azért! :D Eleve jó pont, hogy van 1 év feletti garitok, a két hét meg egyszerűen mesés! ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#166) Azazello- válasza Ariadne (#165) üzenetére


Azazello-
senior tag

''a két hét meg egyszerűen mesés!''

ezt jo lenne kozolni az ugyfelekkel is, mert 100-bol 1 aki ravagja, hogy 2het az nem sok. altalaban 2nap az amennyi ido alatt szeretnek lerendezni a garanciat es mar azt is szajhuzassal... :U

[Szerkesztve]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#167) Ariadne válasza Azazello- (#166) üzenetére


Ariadne
őstag

Pedig ez volt a régi előírás is, sőt úgy tudom, újra lesz ilyen 15 napos szabály. Meg úgyis meghosszabbodik a jótállás azzal az idővel, amíg javítják, szóval szvsz ha megvan max két hét alatt, az tényleg OK. Ahol viszont húzzák egy vagy több hónapig is, na azon már jogosan lehet bedurvulni, de nálatok ilyen biztos nincs. :P Viccen kívül, szerintem teljesen korrekt ez így. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#168) cornfake válasza Azazello- (#166) üzenetére


cornfake
aktív tag

ahahha ,en egyszer mondtam azt szervizben h raer,na azota is szivok vele
barcsak a lottoszamokat tudnam ien pontosan :D

I'm what's left, I'm what's right..

(#169) Gabi[mf]


Gabi[mf]
tag

csá mindenki!

Mi a véleményetek a qwerty-ről? asszem 3 is van belőle, csak azért kérdem mert most akarok ott vásárolni vmit, és nekem fontos a garancia, tehát akárkinek van véleménye: írjon!

thx:)

jeeeeee

(#170) Gabi[mf] válasza Gabi[mf] (#169) üzenetére


Gabi[mf]
tag

:F

jeeeeee

(#171) Ariadne válasza Gabi[mf] (#170) üzenetére


Ariadne
őstag

Különböző fórumokon járva én speciel nem hallottam/olvastam rosszat róluk, és annyit tudok, hogy ők talán a legrégebbi számtech üzlet Magyarországon.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#172) Gabi[mf] válasza Ariadne (#171) üzenetére


Gabi[mf]
tag

én is így hallottam, de ez egy ember véleménye, ha még valaki megerősíti akkor sztem megyek és vásárolok

jeeeeee

(#173) Ripley válasza Gabi[mf] (#172) üzenetére


Ripley
tag

Én elég régen néztem árlistájukat, de ha emlékeim nem csalnak, akkor nem egy olcsó hely! A garanciáról sajnos nem tudok semmit, mert még nem vásároltam náluk.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#174) Ariadne válasza Gabi[mf] (#172) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt [link] - bár off topic - de írtak egy-két tapasztalatot velük kapcsolatban. Van valahol egy jó boltok topicja is, azt hiszem, a Gőzben, ott is érdemes szétnézni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#175) Gabi[mf] válasza Ariadne (#174) üzenetére


Gabi[mf]
tag

thx
engem meggyőzöt mindenki úgyhogy ezentúl szerintem ott fogok vásárolni,
üdv.

jeeeeee

(#176) vati


vati
senior tag

Sziasztok!
A ''Skynet Blue'' nevű céggel kapcsolatban tapasztalt valaki jót vagy rosszat? [link]
kiskerarak.hu-n ott vannak (jó árakkal és választékkal), de ráguglizva jóformán semmi nyomuk a neten - csak bp piac online-nal összefüggésben fordulnak elő. Ennyire friss cég?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#177) Ariadne válasza vati (#176) üzenetére


Ariadne
őstag

A honlap dátuma szerint 2004-es, ez nem tudom, jelent-e valamit. Én még sosem hallottam róla, és pár tapasztalat után szvsz inkább érdemes egy ismert és jóhíréről ismert cégnél vásárolni... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#178) g@bo válasza Ariadne (#177) üzenetére


g@bo
nagyúr

a a kékhal, mintha döglődne...

ma jött egy ismerős és panaszkodott, hogy az olcsó Digitamind üzletet nem éri el, pár hónapja a honlap se frissül [link].

nekem a ez E-connect is bejött.... :( [link]

és innen is van cucc... [link]

gari rulla.

(#179) Azazello- válasza g@bo (#178) üzenetére


Azazello-
senior tag

a mocsadék VLR is lehúzta a redőnyt végre :C

:DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#180) WillChi válasza g@bo (#178) üzenetére


WillChi
senior tag

Kaposváron már jó ideje teljesen megszűnt, és a Mustár is úgy tűnik behalt, mert csak az üres helyét látom, és a Net-es listájukban is 0 az árukészletük.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#181) cornfake válasza Azazello- (#179) üzenetére


cornfake
aktív tag

neb@+
elkoltoztek v bezartak?

I'm what's left, I'm what's right..

(#182) Azazello- válasza cornfake (#181) üzenetére


Azazello-
senior tag

vege van teljesen tudtommal. de a garanciakat meg lehet, hogy intezi valaki...

sok sikert hozza. :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#183) bali79


bali79
tag

Velem a következő esett meg a minap a usanotebookban.
Akartam venni egy új HP8220-ast. Elhozták az üzletbe a raktárból és már majdnem kifizettem, de előtte még megkérdeztem, hogy megnézhetem-e a kijelzőt, nehogy pixelhibás legyen.
Válasz: nem.
Én: miért nem?
Eladó: mert a garanciát csak bontatlan doboz esetén tudjuk a nagyker felé érvényesíteni
Én: és a kiállított darabok? Azokat is meg lehet venni, azokra nincs garancia?
Eladó: de van.
Én: ?? :F ?? És mi történik, ha az én gépem dobozát is kinyitjuk?
Eladó: a garanciát csak bontatlan doboz esetén tudják a nagyker felé érvényesíteni.
Én: de én így nem fogom megvenni a gépet.
Eladó: Jó.
Ezzel elhúztam és majdhogynem úgy éreztem, hogy még elnézést is kéne kérnem, amiért meg akartam nézni, hogy mit is veszek 300e Ft-ért. Nem az zavart, hogy nem akarják kinyitni a dobozt (mert megértem, hogy, ha hibás a kijelző és én persze nem veszem meg, akkor nekik az némi munkát jelent, mert gariztatniuk kell), hanem az, hogy egy ilyen nyilvánvaló hülyeséggel próbáltak meg hasbaakasztani. Nem is akartak ők ott eladni semmit szerintem (legalábbis nem nekem). Nagyot csalódtam bennük, mert itt a PH-n általában dícsérik őket.
Végül fogtam magam, átmentem a Notebookstoreba, kb. fél órát túráztattam az eladó srácot, jól megnéztem, megtapogattam több(!) notit, majd választottam, megvettem egyet és amikor távoztam, úgy éreztem megbecsült ügyfél vagyok.
Tanulság: nem azon múlik, hogy jó-e egy bolt, hogy hogyan bánik a hozzáértő vásárlókkal, hanem azon, hogy a laikus (vagy annak látszó) ügyfélet átveri-e!

Mindenre van félmegoldás!

(#184) _seth_ válasza bali79 (#183) üzenetére


_seth_
veterán

MM-nem nekem sem akarták megmutatni a notit... előző nap megnéztem majd szóltam telón, hogy kelleni fog és rakják el mire teljesen be is csomagolták én pedig nézhettem a nagy Gericomos dobozt... addig erősködtem, hogy kibontották... ennyi erővel 2 tégla is lehetett volna benne..... (na jó az MM az egy nagy rakás..... TFT-t is onnan vettem és végül a 6. darabbal távoztam fogyvédelem, szervít stb bevonásával...).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#185) Mackósajt válasza bali79 (#183) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Uh, ezt többször is elolvastam, és még mindig nem értem. Mi az, hogy garanciát csak bontatlan doboz esetén érvényesíthetnek???? Magyarul ez az jelenti, hogy garanciát Soha nem érvényesíthetnek, hisz honnan a fen ből tudnák, hogy rossz, amíg még a dobozt sem nyitották ki. :F :DDD

(#186) bali79 válasza Mackósajt (#185) üzenetére


bali79
tag

Gondolhatod hogy mekkorát néztem, mikor ezt a képembe mondták!
Mellesleg valószínűleg azt akarták ezzel mondani (beadni), hogy ők, mint kisker nem nyithatják ki a dobozt és a garit csak akkor tudja vállalni a nagyker, ha a dobozt a vásárló nyitja ki (nyilván vásárlás után). Persze ez nyilvánvaló baromság, csakhát ők még azt a kis kockázatot sem merik vállalni, hogy mi van, ha mégis hibás a kijelző. Szopjon inkább a kedves vásárló a garival!



[Szerkesztve]

Mindenre van félmegoldás!

(#187) föccer válasza Mackósajt (#185) üzenetére


föccer
nagyúr

A válasz persze marha egyszerű. Tudták, hogy sz@r cucc van a dobozban, amit tudja mia fenéért nem akartak gariztatni. Úgy voltak vele, hogy ráverik valamelyik hülye vásárlóra, oszt el van intézve... :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#188) bali79 válasza föccer (#187) üzenetére


bali79
tag

Ezt azért nem feltételezem, inkább csak azt gondolom, hogy megpróbálták elkerülni a felesleges kockázatokat és minimális energiabefektetéssel keresni egy kis pénzt. Hát nem jött össze. Nem baj, azt hiszem azért túl nagy lelki törést nem okoztam ezzel (egy ügyfél nem ügyfél).

Mindenre van félmegoldás!

(#189) sssent válasza bali79 (#183) üzenetére


sssent
senior tag

Eladó: mert a garanciát csak bontatlan doboz esetén tudjuk a nagyker felé érvényesíteni

Ez a mondat ilyen szóhasználattal nyilván hülyeség. Szerintem igazából azt akarja jelenteni, hogy a nagyker tőlük visszaveszi az el nem adott, de bontatlanul maradt dobozokat, míg ha kibontod, akkor az ottmarad a bolt nyakán, és izzadhat, hogy vajon el tudja-e másnak sózni, pláne, hogy már ki van bontva.
A pixelhibák miatt meg nem vett cuccok (pláne egy 300 ezres notebooknál) elég kényelmetlenek lehetnek a kereskedőknek. Itt is - nyilván emiatt - úgy megy, hogy a csóka rámutat a falra kiakasztott szabványra, hogy az van, azt kell szeretni, ki nem bontják.

Szvsz az ügyben semmi átverés nem volt, csak kissé pongyola szóhasználat, és a vevő kívánságának visszautasítása. Ha valakinek ez a kiszolgálás nem megfelelő, vásárolhat máshol, ezzel nincs semmi baj.

(#190) sssent válasza föccer (#187) üzenetére


sssent
senior tag

Egy lezárt doboz esetén ez aligha valószínű. A fizikai sérülések (leejtették a dobozt, vagy valami) miatt egyébként érdemes mindenképpen a helyszínen, az eladó előtt kibontani a dobozt, és elindítani a gépet, akár fizetés után is. Így nem lehet baj. Persze ha kifogsz egy pixelhibát, akkor kisnyúl. Ez egy ilyen világ.

(#191) föccer válasza sssent (#189) üzenetére


föccer
nagyúr

jó-jó rendben. De kérdezem Én: Minden olyan vevőt elijjesztenek maguktól aki szeretné megnézni, hogy mit vesz meg? Szerintem ez a lehető legrosszabb üzletpolitika. :(

Vagy tartsanak minden termékre kiterjedő bemutatótermet, és akkor meg lehet nézni mindent amit venni akarsz...

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#192) sssent válasza föccer (#191) üzenetére


sssent
senior tag

Nem hiszem, hogy Neked, nekem, vagy bárkinek bármi köze lenne az ő üzletpolititkájukhoz. Ők így csinálják (megjegyzem nem egyedüliként), ha annyira rosszul menne nekik, akkor gondolom változtatnának a hozzáállásukon. Ha meg csődbe mennek, mert nem vesz náluk senki semmit, akkor meg mi van? Az ő bajuk, minket ez miért érdekelne.

Egyébként jómagam még csak memóriát vettem náluk - azt többször is. Azt ott a helyszínen kérés nélkül belepróbálják minden gépbe, ha ott van az is. Egy régi hp-ba pl. 3 darab modult próbáltunk bele, amíg az egyik jó lett.
A notebook árak pedig - ugyancsak szvsz - elég jók náluk. Talán ennek az az ára, hogy ők nem vállalják a kockázatot, hogy otthagysz nekik egy bontott dobozt pixelhiba miatt - amit mellesleg ők sem tudnak gariztatni, mert egyszerűen nem garanciális probléma. Mit gondolsz, azokon a helyeken, ahol valakinek sikerül otthagynia egy pixelhiba miatt egy monitort/notebookot, ott mit csinálnak azzal az eladatlan cuccal? Általában rásózzák egy másik vevőre, aki épp nem veszi észre a hibát. Akkor azok az üzletek korrektebbek? Nem hiszem.

(#193) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Nekem az volt a gondom velük, hogy a megrendelésem napjához képest 12ezer Ft-tal nyomták fel a naoti árát másnapra. Nem az összeg vágott földhöz, hanem az eljárás. Ha eszembe jutott volna, akkor a rendelés napján lementem az oldalt, és akkor leverem rajtuk, de így nem tudtam.
Nekem egyébként kinyitották a T43-ast, és egyéb kérdésben is teljesen korrektül jártak el.

Üdvözlettel: Gabi

(#194) Zola_ válasza sssent (#192) üzenetére


Zola_
tag

Nem hiszem, hogy Neked, nekem, vagy bárkinek bármi köze lenne az ő üzletpolititkájukhoz.
Bárkinek köze van hozzá, aki ott szeretne vásárolni... :) Nekik is nyílvánvaló érdekük, hogy a jóhírüket keltsék, és ne a rosszat.
Amúgy a héten vásároltam náluk először, és nincs semmi rossz tapasztalatom. Személyesen néhányszor fárasztottam az egyik srácot, a kollégáját pedig telefonon és e-mailen. Mindig segítőkészek és türelmesek voltak. Annyiban szerencsém volt, hogy megrendelt és kinézett gép ára lefelé ment, ez nagyban megkönnyítette a gépcserémet. Egyébként ha ott vesz vki új gépet, akkor jutalékmentesen vállalják a bizományosi értékesítést.
A kicsomagolásról: Tény, hogy nálam is úgy csinálták, hogy először fizettem, és csak utána nyitottuk ki a dobozt a kérésemre. Nem kapcsoltuk be, csak megnéztem, hogy minden benne van-e, és originál-e a csomagolás. (bár mint máshol megtudtam, ez nem sokat jelent, a nagyker ugyanis szinte bármit kicserélhet...) A pixel kérdésre szintén a falon lévő táblázatra mutattak. (Elfogadom az okokat, de biztos ideges lennék, ha most pixelhibás lenne a gépem... Az általam korábban máshol szapult notebook.hu ebben spec. jobb, ott előbb próbáltam, aztán fizettem.)
Szóval usanoti jó kis cég, én mindenkinek csak ajánlani tudom. Legfőképpen azért, mert választékban és árban tényleg versenyeznek, és sztem kiszolgálásban is. :) (Talán rájuk férne egy kis bővülés is, de ez már az üzletnek olyan része, amihez tényleg semmi közünk. ;))

[Szerkesztve]

(#195) bali79 válasza sssent (#192) üzenetére


bali79
tag

Az egyik korabbi hozzaszolas kapcsan nekem egyre inkabb az jar a fejemben, hogy eppen en lettem volna az a valaki, akire egy ilyen pixelhibas cuccot akarnak rasozni. Megegyszer mondom, hogy nem sertodtem volna meg, ha oszinten megmondjak, hogy miert nem akarjak kinyitni a dobozt.
Egyebkent az egesz azzal kezdodott, hogy megkerdeztem az eladot, hogy milyen pixelgarancia vonatkozik a gepre, mire nekem is ramutatott az ominozus tablara a falon es mondta, hogy a szabvanyokban meghatarozott feltetelek ervenyesek (mellebeszed 1.0). (Gondoltam, tenyleg, na ne mondd.)
Erre megkerdeztem, hogy az mit jelent es megkaptam a valaszt, hogy egymillio pixelre juto bizonyos szamu rossz pixel eseten van csere (mellebeszed 2.0).
Na ekkor mondtam, hogy jo, akkor meg szeretnem nezni. A tobbi mar ismeros.
Szoval ez a simlis piaci kofa mentalitas eleg megrazo volt. A garis ugyintezest el semmerem kepzelni.

Mindenre van félmegoldás!

(#196) #95561216 válasza bali79 (#195) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azt kellett volna mondani, hogy oké, akkor inkább házhozszállítással kéred a notit. Ha valami gebasz van vele, akkor jobban járnak, ha bevallják, mert 8 napon belül visszaviheted kérdés nélkül.

(#197) Csokika


Csokika
tag

A legjobb üzlet Kecskeméten a Computer Budai Kft.

Rendesek, segítőkészek, a garanciával nem szaroznak (rögtönn cserélnek mindent, vagy legalábbis adnak cserecuccot), ha véletlen félrevásároltál cserélik másra, teljes árban! Szóval Best Bolt!

(#198) _seth_ válasza Csokika (#197) üzenetére


_seth_
veterán

Ha jól emlékszem onnan vettem a samsonite noti táskámat és valóban korrektek voltak :) (ugye ez a bolt van a rendőrségtől kb 100 méterre? azt hiszem ez az :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#199) Csokika válasza _seth_ (#198) üzenetére


Csokika
tag

Igen ez az! :)

(#200) Ariadne válasza #95561216 (#196) üzenetére


Ariadne
őstag

Frappáns megoldás! :D
Egyébként szerintem is pofátlanok, tuti nem vásárolnék náluk. Egy noti értékű cuccnál az a minimum, hogy kipróbálhassa az ember, mielőtt megveszi, és ne hivatkozzanak már nekem a nagykerre, közöm semmi nincs hozzájuk. Annak sem, aki vásárolt náluk, ugyanis a szerződést a kiskerrel kötöd - a nagyker meg az ő gondjuk, ne akarják már áthárítani a vásárlóra, ha balfék módon szerződtek vele...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.