Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) szebe válasza TESCO-Zsömle (#108599) üzenetére


szebe
őstag

Paks 2 azért kell, mert Paks 1 reaktorai már 40 évesek lesznek.
Különösebb baj nincs velük, kapják szépen az üzemidő hosszabbítást, hozzák is a közel 2k MW teljesítményt ha kell, csak korosodnak. Időszakos teljesítménycsökkenések persze előfordulnak (karbantartás, üzemzavar, stb).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#108602) BiP válasza TESCO-Zsömle (#108593) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem. Paks 2 a korrupció miatt kell :)

(#108603) Pikari válasza koko52 (#108600) üzenetére


Pikari
őstag

Az önkormányzat ipari áron kapta az áramot tavaly. Szóval pont egyel több nulla, mint a lakossági ár.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#108604) Pikari válasza BiP (#108602) üzenetére


Pikari
őstag

Paks 2 azért kell, hogy ne kerüljön havi fél millió forinttal többe a villanyszámla attól, hogy itt trollkodtok néha :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#108605) BiP válasza koko52 (#108600) üzenetére


BiP
nagyúr

Az önkormányzatok nem lakossági áron kapják az áramot.
Na meg egy városi karácsonyfán a főtéren a 18w tudod mennyi. Semmi. Igencsak pislákolóra sikerülne. Persze ha ledenként gondoltad a 18w-ot, nem szóltam :).

Szóval a 2ezerrel alálőttél. Lehet az 3000 is :)
De komolyan, azért ha normálisan van megcsinálva, látványosra, akkor az komoly tétel.
(Amit mondjuk ki kéne tudni gazdálkodni, de sebaj)
Az elszámolás meg olyan magyaros lett, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#108606) F.E.K.. válasza fatpingvin (#108050) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"szerintem nem de a leírás alapján vannak közös ismerőseink az akadémiáról :)"

Eztet csak itten felejtem, ha már...


(Céges konyha, és nem, nem az enyém :DDD )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#108607) hcl válasza szebe (#108601) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meg a költségei nőnek.
Szükség lenne a pótlásra (alaperőmű mindenhogyan kell), és ahogy @BiP mondja, ha már úgyis kell, akkor gazdagodnak rajta páran...

@Pikari : Ahogy most állnak a dolgok, pont Paks 2 és más szívatások miatt kerül többe :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108608) Golden9 válasza koko52 (#108600) üzenetére


Golden9
addikt

Ez melyik városban volt? Linket kérhetek a csoporthoz, vagy az ötletgazdához? :R

[ Szeretkezve ]

(#108609) cidalain válasza koko52 (#108600) üzenetére


cidalain
veterán

hájó, de a világítást fel is kell tenni valamire. tehát kéne egy fa is. ha ingyen van felajánlás, akkor oda kell menni, kivágni, elhozni. ez pénz. fel is kell állítani, jóembereknek feldíszíteni, na nehogy már ingyér...
szóval kell a városi karácsonyfára 2-3 millió, na. ;]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108610) opr válasza Pikari (#108604) üzenetére


opr
veterán

Az atomenergia jo dolog, mert hosszutavon olcso, kiszamithato, sokat termel, es jelenleg a legzoldebb modja ilyen mennyisegu energia eloallitasanak.

Csak.

Paks 2 ugy nez ki, hogy a hitel mar fel lett veve es el is lett koltve, mostantol tokom tudja hany generacio fizetheti is, csak eppen egy nyamvadt kapavagas nem tortent, nemhogy Paks 2. ElNEReztek ezt is a dicso fiukak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108611) nullpoint válasza koko52 (#108600) üzenetére


nullpoint
senior tag

Fórumok szabályzata az egész világon:

-1: Ha nincs igazad, akkor hülye vagy.
-2. Ha igazad van akkor is.
-3. Ha igazad van, és bizonyítod is, akkor vagy a leghülyébb, és esélyes bann.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#108612) cidalain válasza opr (#108610) üzenetére


cidalain
veterán

történt "kapavágás" az építési területen.
hogy pontosan az eddig elvégzett munka és a beleinvesztált forint milyen viszonyban van, azt nem tudom megítélni. de ha a megszokásból indulunk ki, akkor a nagy kapálás közben találtak egy-két Audit, villát, nyaralót, luxusutazást ott Pakson.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108613) koko52 válasza BiP (#108605) üzenetére


koko52
veterán

18*24=432W. X 30nap= 13Kw. 13*140 Ft (ennyi volt nekik) mert egy üzlet adta a delejt aki audaxos fixben van. Szóval 1800 Ft.
A fa fix, gyökeres ott van évek óta. 500-as ledfüzér van rajta.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108614) cidalain válasza koko52 (#108613) üzenetére


cidalain
veterán

itt a lényeg: "egy üzlet adta a delejt"
ha ez valami haver üzlete, akkor ő 30 napra 567890 Ft-ot fog kiszámlázni az önkorminak.
máskülönben lekötötték volna a legközelebbi közvilágításról. ahogy minden más normális helyen szokták.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108615) Golden9 válasza koko52 (#108613) üzenetére


Golden9
addikt

+ ez melyik üzlet volt? :F :R :D

[ Szeretkezve ]

(#108616) Alusky válasza TESCO-Zsömle (#108599) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Jó kis RBMK kéne egy 6 darab. Az már bizonyított technika. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108617) Cs1csó válasza Alusky (#108616) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó kis grafit moderátoros, ó be szép is volna!

(#108618) cidalain válasza Alusky (#108616) üzenetére


cidalain
veterán

vagy árapályerőmű. legalább egy tanulmányra elkölthetnénk 4-5 milliárdot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108619) blp85 válasza Alusky (#108616) üzenetére


blp85
aktív tag

Az biztos..., hogy mit ne.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#108620) Astroboy válasza cidalain (#108618) üzenetére


Astroboy
őstag

...kihasználva a magyar tenger viszonylag nagy árapály-erőit? :D
Basszus most jut eszembe nekünk még az sincs, csak tólengésünk: [link]

(#108621) BiP válasza koko52 (#108613) üzenetére


BiP
nagyúr

Értettem a matekodat, csak én kevésnek érzem a városi karácsonyfára a 18wattot. 500as égősorra meg pláne nem egy durva cucc. De lehet hogy csak én vagyok eltájolva, és ez egy korábbi években is jól bevált szett.

(#108622) koko52 válasza BiP (#108621) üzenetére


koko52
veterán

Nekem a 240-es a teraszon 9W-os. Elég erős fénye van. De van egy kb 50-es dekor, az két ceruza akkuval megy a szezon alatt töltés nélkül.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108623) Syl válasza Astroboy (#108620) üzenetére


Syl
nagyúr

Miket beszélsz?! Nincs is Balaton! Ezt a laposföldes topikból tudhatnád :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#108624) fatpingvin válasza F.E.K.. (#108606) üzenetére


fatpingvin
őstag

jópofa :D

mondjuk én a labort kerülöm mint ürdüng a feszületet, pedig én is vegyésznek indultam :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#108625) Alusky válasza Cs1csó (#108617) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nem olyan rosszak azok, csak nem szovjet területre valóak. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108626) koko52 válasza Alusky (#108625) üzenetére


koko52
veterán

Amcsikat se kell félteni atombaleset terén. Csak őket nem divat fikázni.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108627) Alusky válasza koko52 (#108626) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Hát azokat össze lehet kötni az oroszokkal, ugyanolyanok csak más színekben, az érme két oldala. Mennyi mindenre érvényes ugyanez ma is...
Normálisabb országoknál működne, bár azt nem tudom mennyivel lenne olcsóbb megépíteni, fenntartani, van-e értelme pénzügyi szempontból.

Alapvetően nem rosszak, egy 10-es ne csináld listából 8-at az "eszme" rúgott fel akkor, emiatt nem a technológiát hibáztatom.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108628) TESCO-Zsömle válasza blp85 (#108619) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha akár csak a vonatkozó HBO sorozatot nézted, akkor tudnod kell, hogy nem az erőmű hibája volt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#108629) Cs1csó válasza blp85 (#108619) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az USA-ban talán pont Teller Endre, vagy Szilárd Leó nevével fémjelezve, már korai időben kiálltak a grafitmoderátoros technológia mellett, hogy nem biztonságos és az USA-ban az ilyen technológián alapuló reaktorokat nem is engedélyezték.
Amúgy ha bármelyiket TELJESEN magára hagyják akkor az olvadékcsapdán kívül szinte semmi "végső" védelmi megoldás nincs. Max annyi, hogy ha nincs grafit a rendszerben akkor a kifelé jutó szennyezés kisebb vagy lokálisabb szóródású.
Egyszerűen a fűtőelemeknek hűtés kell, még jó darabig, hogy elméletben "leállították" a reaktort, hiszen ez nem egy szénerőmű ahol nem kap utánpótlást akkor nyilván leáll a fűtés, vagy ha elveszik a levegőt az égéstérből akkor is.

(#108630) blp85 válasza TESCO-Zsömle (#108628) üzenetére


blp85
aktív tag

Nem is az erőművet okolom, mert ugyan nem egy jó konstrukció volt (emlékeim szerint az RBMK erőművek csak a Szovjetunió területén voltak), de az emberi hülyeség volt a fő oka annak, hogy gőzrobbanás történt.
Elég sokat olvastam a témáról, bár nekem Aszódi Attila, Szathmáry Zoltán Csernobil című könyve volt az, ami egész érthetően elmagyarázta, az ok okozati összefüggéseket.
Tény, hogy a sorozat nagyon látványos volt, illetve valahol volt egy dokumentumfilm az Amerikában bekövetkezett atomerőmű hibáról is, de az azt hiszem a '70-es években volt (Three Mile Island 1979).

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#108631) blp85 válasza Cs1csó (#108629) üzenetére


blp85
aktív tag

A nem RBMK erőműveknek van egy védelmi vonala, ami meg tudja akadályozni, hogy olyan esemény következzen be, mint a csernobili (az Aszódi könyvben le is van írva a neve, sajnos már nem emlékszem rá /konténment talán/).

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#108632) Alusky válasza blp85 (#108631) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Containment az lehet. Negatív és pozitív visszacsatolás vagy üreg/üresedési tényező.
Az RBMK-ban vízbe vannak lógatva a fűtőrudak, ki lehet forralni a vizet belőle akkor pedig megszűnik a víz neutronelnyelő képessége és megugrik a teljesítménye miközben semmi nem hűti, a láncreakció egyre erősebb lesz, amire még más tényezők is rásegítenek.
A nyomottvizes VVER nyomás alatt zárt rendszerű, elpárologni nem tud így a víz mint szabályozó mindig ott van és hűt is, túljáratni nem lehet. De csak amíg van pótolva a víz és nem durran ki a nyomás alatti rendszer se. Utána az is világgá indul.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108633) Trailblazer válasza Cs1csó (#108629) üzenetére


Trailblazer
addikt

*Teller Ede

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#108634) Trailblazer válasza blp85 (#108631) üzenetére


Trailblazer
addikt

A containment volt az, aminek lerobbant a teteje.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#108635) Cs1csó válasza Trailblazer (#108633) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#108636) Astroboy


Astroboy
őstag

:DD

(#108637) Cs1csó válasza Astroboy (#108636) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ijjen kene rótvelylerbenn, giusgugya!

(#108638) TESCO-Zsömle válasza Astroboy (#108636) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#108639) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

" Regisztrált2020-12-12 20:49, azaz 1081 napja - friss újonc"
:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108640) cidalain válasza TESCO-Zsömle (#108638) üzenetére


cidalain
veterán

ez hibás, alig van lom az udvarban: sehol félig szétrohadt autókasztni, se vashulladék-hegyek... bezzeg tyúkok, amikkel foglalkozni kell. ez max 80-as évekbeli putri, ma már nem így néz ki.

(másik dolog, hogy az összerakott részen messziről látszik, hogy nem legó. az udvari biszbaszok még oké, de a házon olyan megoldások vannak, amik legó elemekből nem építhetőek össze)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108641) fatpingvin válasza cidalain (#108640) üzenetére


fatpingvin
őstag

majdnem olyan mintha AI-generated lenne... egy ilyen modellnek meg ugye nem tudsz hard-defined paramétereket adni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#108642) megott válasza cidalain (#108640) üzenetére


megott
tag

A lényeg, ahová cintányér beteszi a lábát ott kipusztul a fű, sehol nincs putri előtt fű, az agyonvert magyart már nem is említem a ház előtt. Nameg a béjemvé-fabudiánégy..

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#108643) BiP válasza fatpingvin (#108641) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem valami sima fan-made Lego Ideas szerű cucc, csak át van írva rajta a felirat.

(#108644) koko52 válasza TESCO-Zsömle (#108638) üzenetére


koko52
veterán

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108645) homerhamm válasza hcl (#108639) üzenetére


homerhamm
addikt

Az idő fogságában. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#108646) cidalain válasza BiP (#108643) üzenetére


cidalain
veterán

azt elfogadnám, ha valaki tényleg megcsinálja ezt, akár legó sw-ből, és fotosoppol mögé egy fiktív dobozt, de ez nem egy megvalósítható építmény. így viszont csak ilyen mémoldal szintű a cucc.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108647) BiP válasza cidalain (#108646) üzenetére


BiP
nagyúr

így viszont csak ilyen mémoldal szintű a cucc.
Mert az.

de ez nem egy megvalósítható építmény.
Amúgy miért?

[ Szerkesztve ]

(#108648) cidalain válasza BiP (#108647) üzenetére


cidalain
veterán

"Mert az": most odafotosoppolni egy legószerű putrit, nem nagy művészet. Megépíteni ugyanezt, viszont királyság lenne. És egy legós mém szerintem úgy az igazi, ha meg is valósítható.

Megnézed a homlokzatot, olyan textúrát nem lehet legóból kialakítani (matricázva meg nem truváj). Baloldalon a palatetős rész sem megoldható, nincs ilyesmi elem amiből ezt meg lehetne csinálni. Ennek az előtetőnek a tartója is fura, főleg a felső. a hátsó kerítés sem lehet sima tile, a jobb oldali kerítés még esetleg lehetne rod-okból, de az sem lego-szerű. Kúpcserép, és kémény is gyanús.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108649) hcl válasza cidalain (#108646) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért, minek kéne lennie...? Ez egy poén, ennyi. Egész sorozat van belőle.

"És egy legós mém szerintem úgy az igazi, ha meg is valósítható."
Hajrá, összerakod, ötlet is van hozzá... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#108650) blp85 válasza cidalain (#108648) üzenetére


blp85
aktív tag

Lehet, hogy a LEGO mérnökei éjt- nappallá téve dolgoztak rakta, hogy ezt a csodát létrehozzák, a gyártó sort ráállítsák, hogy a gyerekek és felnőttek arcán is láthassák a mosolyt, amikor boldogan kibontják az ajándékokat a karácsonyfa alatt és a friss töltött káposztától kajakómásan, egy kis gőzölgő bejglit még benyelve rakhassák össze ezt a csodát... :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.