Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109951) koby11h válasza Papooo (#109950) üzenetére


koby11h
aktív tag

Full alaplap cserével, bátrabbak BGA állomással :D

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#109952) Alusky válasza Papooo (#109950) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Másik laptop vásárlással.
Én azt hittem az akku azért 6 órás, mert a bekapcsoló gomb hibás. :DDD

És az a 6 óra is micsoda, negyed fényerőn mutatja az asztalt, vagy Face/fórum/YT látható fényerősség mellett, mert nem mindegy.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#109953) Armagedown


Armagedown
őstag

"Mobilokat vennék samsung,Iphone,Előfizus,Tíltott"
Nyíregyháza, Szabolcs-Szatmár-Bereg

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#109954) cidalain válasza Armagedown (#109953) üzenetére


cidalain
veterán

Emmávótitt :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#109955) hcl válasza Papooo (#109950) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Google, "how to download a CPU" :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#109956) homerhamm válasza Armagedown (#109953) üzenetére


homerhamm
addikt

Gazdagság van meg pénz. Ezt a pénzt meg eladhatná a duplájáért. :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#109957) Pikari válasza hcl (#109955) üzenetére


Pikari
őstag

[link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#109958) Alusky válasza Armagedown (#109953) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ez már egy fokkal jobb, mint a múltkori, mert a felbontás adta lehetőségekhez képest nagyjából 1.2 milla van a képen, a múltkorinál meg 6 vagy 7 kiló volt. Ez az ember már ki tud fizetni egy normális iPhonet. Értelem szerűen 1TB Pro Max alatt nem adjuk. De ha a kiegészítőit is megveszi az ember, pláne ha csap mellé egy Watchot is akkor ez a pénz édeskevés lesz. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#109959) hcl válasza Pikari (#109957) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez teljesen bevett komolyabb vasakon (Poweren, stb). Még akár az is, hogy ott van egy rakat CPU a gépben, de csak akkor használhatod, ha kifizeted a licencet :D Az IBM sem ment a szomszédba ilyesmiért :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#109960) opr válasza hcl (#109959) üzenetére


opr
veterán

Jaja. Anno egyetemen mentem ilyen nagygepes kurzusra. Egyreszt mert rohadtul erdekelt, latni akartam egy tenyleg komoly gepet, megtapizni/szagolgatni/stb, masreszt mert a jofej eloadok egyike tartotta (annak ellenere, hogy valami zsenialis, milyen szinten unott-monoton hangon tudott tanitani), meg mert jol jott a szinte ingyen kredit. :D

Na, ott az elso ora az volt, hogy ki kellett menni az archoz, akinek a pincejeben volt a gep, es elmeselte, hogy:
A) Ez ugy tortent, hogy felhuztak a pincet, beraktak a gepet, aztan odaepult a haz maradeka, mert ezeknel a gepeknel a security az elso, nem a teljesitmeny (nem hagyomanyos ertelmeben vett eros server, hanem ultramegbizhato, nagyon redundans nagygep)
B) Amikor megis kellett tobb kraft (extra cpu es az azokhoz tartozo memoria), akkor az ugy nezett ki, hogy kifizetett az IBM-nek vagy 10.000 penzt (nem forintban), ket nappal kesobb kijott a magasan kepzett technikus, kinyitotta kulccsal az egyik kis acellemezes ajtokat, ami mogott egy darab usb dugo van, beledugta az erre csinalt usb kulcsot, megvarta, hogy a kulcs seggen a led atvaltson pirosrol zoldre, kihuzta a kulcsot, bezarta az ajtot es hazament. :DDD

Mondta is, hogy mennyire szarul esett neki a dolog, mert azt hitte, ki kell majd nyitni es vegre meg tudja majd nezni, hogy is nez ki belulrol ez a cucc ugy igazabol, de ez nem jott be.

Arra mar nem emlekszem, hogy amugy milyen intezmenynek volt berbeadva a gep 90%-a (maradekot kaptak meg a diakok), de nem ehezett az arc, az biztos. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#109961) hcl válasza opr (#109960) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, a Mainframe tipikusan ez, hogy inkább megbízható, mint gyors (de azért bőven van ott erő, azért egy mostani Z13 vagy 14 proci is 5GHz, 4-8 maggal, 256 procimag ebből már elég kemény).
De annak a tervezésének az elején már gondoltak a gépidő-elszámolásra :D Ésa licencelés az ilyen ezen is, Poweren is, meg más gyártók (Fujitsu, HP) hasonló kategóriájú vasain is.

Meg hát ja. Hogy menet közben komplett részegységeket lehet cserélni, az alap :) Nem áll meg.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#109962) KROK640 válasza Alusky (#109872) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyanez, csak ügyvéd ismerős csinálja ezt, meg gázszerelő. Amikor valami emelkedik, gyorsan ő is emel, aztán fel sem tűnik neki, hogy egyre jobban él, csak sír.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109963) KROK640 válasza Alusky (#109883) üzenetére


KROK640
veterán

Nem beszélve mellé a 350GB-os HDD-ről, ami szerintem egy 250GB-os csak elírta. Alapjáraton legalább 17 éves ezesetben a HDD ...
Ehhez képest a 128GB-os SSD már nem is olyan tré... (de, az). A 32GB RAM viszont plusz pont.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109964) KROK640 válasza BiP (#109894) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, sajnos ez igaz, Debrecenben aranyárban van minden.
Ráadásul igyekeznek felbővíteni a várost, ami tovább emeli az árakat, meg a kihasználtságot.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109965) homerhamm


homerhamm
addikt

Mi ez a sok zenerajongó mostanában????

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#109966) KROK640 válasza homerhamm (#109965) üzenetére


KROK640
veterán

bármit meghallgat, de a hülyeségekkel kíméld ... akkor mégsem hallgat meg bármit?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109967) Trailblazer válasza homerhamm (#109965) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az tök jó, ha ennyire szerteágazó a zenei ízlés. Tehát mulatóst, belezős metált és gregorián éneket is? ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#109968) homerhamm válasza Trailblazer (#109967) üzenetére


homerhamm
addikt

Ez így van. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#109969) opr válasza homerhamm (#109965) üzenetére


opr
veterán

En igazabol csak abban remenykedek, hogy nem ket "g"-vel es pontos "j"-vel akarta irni igazabol. ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#109970) cidalain válasza homerhamm (#109965) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem csak a bármit meghallgató emberek (leendő vevők) kíméljék meg a hülyeségeikkel. A csak egyvalamit hallgatók (pl mulatós fan, diszkós, rapper), nyugodtan mondhatnak bármit. ;]

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#109971) homerhamm válasza cidalain (#109970) üzenetére


homerhamm
addikt

De milyen szép karikát csinált ezzel a Segvallyel. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#109972) hcl válasza KROK640 (#109962) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az azért nem olyan nagy gond,ha jobban él az ember, de az elmúlt 1-2 évben azért inkább emelkedtek az árak, szóval annyival nem is biztos :S
Illetve a másik, hogy ha egy ügyvéd, akinek eddig se volt rossz, ezt csinálja ok nélkül, attól még egy csomó egyéb vállalkozó lehet, akinek a megélhetése függ tőle, hogy emel-e.

@homerhamm : Legalább nem írta oda, hogy megkímélt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#109973) BiP válasza Pikari (#109957) üzenetére


BiP
nagyúr

#109957 Pikari : Durva. Én erre már nem is emlékszem. Valószínűleg annyira gyorsan eltűnt a piacról (meg 2010-ben nem sok közöm volt OEMekhez), hogy fel se tűnt.

#109958 Alusky : Én ezt a megveszek mindent, tiltottat is dolgot nem értem. Mire jó neki a tiltott?
Vagy megveszi, aztán jól átbasz valaki mást vele?

#109962 KROK640 : Nem érted. A sírás az alap.
Minden más csak egyéb tényező. Ha drága, ha emelni kell, ha fűteni kell a medencét, ha sokat eszik a ferrari, ha magas a hiteltörlesztő, stb.
De most persze lehet tekerni a síráson. Mert eddig ugye x pénzből élt (ami nekünk még így is baromi sok), de most neki is minden drágább lett. És mivel sok pénzből élt, sokat költött, most duplán megérzi.

[ Szerkesztve ]

(#109974) opr válasza BiP (#109973) üzenetére


opr
veterán

Tiltott telokat fel lehet oldani relative konnyen, innen-onnan osszevasarolt IMEI szamokkal.
Persze lesz vele szivas utana is, de ez a "kedves vevok" 99.9%-at nem erinti, mert soha nem fog olyan helyre utazni a teloval, ahol a "parja" van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#109975) hcl válasza BiP (#109973) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@BiP : "Én ezt a megveszek mindent, tiltottat is dolgot nem értem. Mire jó neki a tiltott?
Vagy megveszi, aztán jól átbasz valaki mást vele?"
Korábban már írtuk. Alkatrésznek használja el, vagy igen, okosítás után valakire rásózza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109976) TeeBee73 válasza homerhamm (#109965) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha törött a sárhányó, az gond. A sárvédő nem annyira.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#109977) Corleone33 válasza Papooo (#109950) üzenetére


Corleone33
aktív tag

4gigabájt ram-al és Pentium-os procival Windows 10?

Hát, hirdetőnk, úgy tűnik, szereti saját magát szivatni, el nem tudom képzelni, hogy mennyire hasíthat ez az "erőmű" :D

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#109978) MasterDeeJay válasza Corleone33 (#109977) üzenetére

Ismerős Athlon X2 270, 4gb ram, 128g ssd gépen netezik ami ennél is gyengébb. 1-2 chrome lap + ublock, youtube 480p-vel win10 pro. Használható de én már nem ülnék elé :DDD
Ha fut az update akkor kb használhatatlan meg amúgy ha már több minden megy akkor is de ha üresen fut csak pár weblap úgy már oké.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#109979) KROK640 válasza hcl (#109972) üzenetére


KROK640
veterán

A legtöbb azért megteheti, hogy emel. Mert az ügyvéd ha kell, a gázszerelő ha kell... stb. Azért ez még nem is a kutyakozmetika, hogy nem létkérdés. Persze biztos van, aki nem emelhet ész nélkül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109980) KROK640 válasza Armagedown (#109953) üzenetére


KROK640
veterán

Amikor bemutatod "Emilliót"...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109981) KROK640 válasza BiP (#109973) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, sokan szeretnek sírni, már csak azért is, mert ha eleget teszik, akkor az áremelés igazolttá válik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109982) hcl válasza KROK640 (#109979) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, ez ilyen. Társadalmi olló.
Amúgy az igazán luxus cuccok is mindig kelendőek, pont a fenti miatt. A gazdagoknak mindig van pénze :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#109983) Alusky válasza homerhamm (#109965) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Pont nemrég láttam két gyereket két villanyrollerral és az út mellett a sárban kapartattak vele, egy merő retek volt már mindkettő. Gondolom mikor hazaértek az anyjaik hogy megdíjazták ez. :DD

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#109984) Papooo válasza Corleone33 (#109977) üzenetére


Papooo
senior tag

A nejemnek egy Yoga 330-asa van (Win 10, 2 gb ram, N4000 proci 128 gb ssd), és arra hogy a konyhában receptet olvasson, vagy a fotelban netezzen bőségesen elég.
Komolyabb különbséget nem vesz észre a 32 gb ramos i7 6700T procis AIO gépemhez képest, csak hogy kisebb a kijelző, de legalább érintős. :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#109985) salaud válasza MasterDeeJay (#109978) üzenetére


salaud
aktív tag

Anyám gépe hasonló, egy Athlon X2 250, 4 Gb DDR2, 128 Gb SSD, Nvidia 8600 VGA. Xubuntu van rajta, meglepődnél milyen normálisan használható rendszer ezen a hardveren is. Hugomnak egy C2D-s celeronos(LGA775)-ös gépe van, szintén 4 Gb ram, 128 Gb SSD, Nvidia GT730 vga, ezen használható sebességgel megy egy Windows 11. Erősen túl van ám misztifikálva egy otthoni pc teljesítményigénye. Írják páran itt is, hogy gen.7 i5 alatt nincs élet, minden más csak szemét, pedig egy átlag otthoni felhasználónak egy jobbfajta mobil soc teljesítményénél nincs többre szüksége pc-n sem.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#109986) BiP válasza salaud (#109985) üzenetére


BiP
nagyúr

Írják páran itt is, hogy gen.7 i5 alatt nincs élet, minden más csak szemét, pedig egy átlag otthoni felhasználónak egy jobbfajta mobil soc teljesítményénél nincs többre szüksége pc-n sem.

De akik írják, annak meg van.
Az átlagembernek elég egy alsókategóriás mobil, csomó embernek meg nem.
Igen, használhatók a régi, lassabb gépek is, csak türelmesnek kell lenni, meg megfekelő célterületre.

(#109987) KROK640 válasza Papooo (#109984) üzenetére


KROK640
veterán

32GB RAM egy 6th gen I7-hez? :Y Nem semmi.
De szerintem ott még netezésben és mozgásban is van különbség. Barátnőmnek egy 4th gen I3 - 2C4T, 2400MHZ, 4MB Cache van 4GB RAMmmal és 500GB SATA3 SSDvel (ez már az én hatásom volt bele), és ég és föld netezésben is az ő gépe az enyémhez (10th gen I5 - 6C12T, 4000MHZ, 12MB cache; 32GB RAM, 1TB M2 SSD) képest. De ő észreveszi, hogy az enyém sokkal gyorsabb, csak ő megszokta azt a lassút.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109988) KROK640 válasza salaud (#109985) üzenetére


KROK640
veterán

Viszonyítás kérdése. Nem lepne meg ha kiderülne, hogy hugod már javarészt a mobilját nyomkodja inkább, mert az fluidabb mint az asztali gép. így persze, hogy elég neki.
Egyébként kinek mi számít, én pl pont nem építenék már senkinek sem gépet 7th gen I5 alatt (inkább 8th gen I3 alatt), de a költségérzékenyeket is inkább 10th gen I3-ra terelném. Mert ugye az egy dolog, hogy ma "használható" az adott gép de mi lesz 5 vagy 10 év múlva? Különösen a költségérzékenyeknél érdemes előre gondolkodni.

Én C64-en kezdtem a Geossal floppyról is teljesen más a sebesség érzet, mint egy mai gépen, de a PC-t is '97 óta nyomom, 2015-ben pedig félévig voltam egy 1700-as egy magos Dothan Celeronnal és 768MB RAMmal (a google chrome már két ablakkal is használhatatlan volt), szóval nem csak a mai modern gépek bűvöletében tudok gondolkodni.
De ahogy kezdtem, az is számít, hogy mihez szokott korábban, a 2015-ös gépemhez képest a 4GB RAMos C2D is jó.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109989) hcl válasza Papooo (#109984) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Komolyabb különbséget nem vesz észre a 32 gb ramos i7 6700T procis AIO gépemhez képest,"
Azért az érdekes, hogy sebességben nincs eltérés :D

@salaud : Egy ember írta, hogy 8GB nem elég semmire :D
Mondjuk én is cseréltem a T400 Core2 másodlapost T410-re, és még az első Core i i5 is ugrás ahhoz képest, pedig a RAM ugyanannyi, SSD ugyanaz, de a Core2 már kb. full CPU limit volt mindenre is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109990) Pikari válasza KROK640 (#109987) üzenetére


Pikari
őstag

Nekem az 1366os gépemben 92 giga.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#109991) KROK640 válasza hcl (#109989) üzenetére


KROK640
veterán

Az tényleg érdekes, ha nincs sebességben eltérés, de ő azt írta, hogy a felesége nem veszi észre a különbséget. Az mondjuk megint érdekes...

Én még azt olvastam, és emlékszem, hogy 3 éve ilyenkor valaki azt írta, hogy egy 4th gen CPU már netezni sem elég. :D
(BTW ma már 8GB RAM a belépő szerintem is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109992) KROK640 válasza Pikari (#109990) üzenetére


KROK640
veterán

Jó, nekem is van itthon 2db 16-os Kingston amit 2dfb 8-as helyére 48GBig feltudok ugrani. De most ez a 32GB a régi Celeronom előtti tisztelgés :D (meg 48GBval a méret és a RAM Márka si keverve van).

De inkább 96GB lesz az nem? 92 az akkor van, ha egyik modulon nem megy 4GB, vagy 192GB és az 1-es lemaradt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109993) salaud válasza KROK640 (#109988) üzenetére


salaud
aktív tag

Valóban nem PC-n éli az életét, de amikor leül elé, nincs panasz, hogy lassú. Amúgy nem is az. Persze nem is gyors, de egyszerűen neki nem ér meg 10 forinttal sem többet az, hogy gyorsabb legyen, heti egyszer használja kb.

Én is C64-en kezdtem, saját gép egy gen2-es ryzen konfig, de én játszom, kocka vagyok, linux-ozom.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#109994) salaud válasza hcl (#109989) üzenetére


salaud
aktív tag

Mondta azt több is, de had' ne keressek vissza. Átlag jóskapista/gizijuli nem játszik, facebook, youtube, netbank, kormányablak, onlinefilm. Ezeknek nem igazán van akkora cpu igénye, valami alap vga legyen, ami már gyorsít hardveresen h264-et, stb.-t Egy átlag ember igényét egy aliexpress-en 35000-ért kapható N100-as minigép 8 giga rammal, ssd-vel teljesen kielégíti.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#109995) Pikari válasza KROK640 (#109992) üzenetére


Pikari
őstag

De, 96gb, csak már késő van nekem, és nem tudok számolni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#109996) KROK640 válasza salaud (#109993) üzenetére


KROK640
veterán

így van, heti egyszer leül elé, valamit elintéz és kész. Ide tényleg nem kell gyorsabb, de nem is mérvadó annyira, hogy elvan vele, mint aki sokat ül mellette. Hogy értsd : sok embertől olvastam, hogy jajj ilyen-olyan gép elég XY ismerősének, aztán kiderült, hogy az illető heti 1-2 órát ha tölt a gép mellett egyébként közelébe se megy (nyilván a telefont nyomkodja). Nekem is van egy Athlon XP-m, amúgy tök elég, mikor évente 1-2szer benyomom egy félórára, tök szépen pirít rajta az XP de valójában hiába van rommá tuningolva (1466-os proci 2669MHZ-en fut, 1GB RAM, GeF3 Ti500) semmi mai szemmel hasznosat nem tudok vele csinálni, néhány benchmark lefuttatásán XP alatt. De arra elég.

Egyetlen embernek hinném el, hogy elég a gépe - Zoltán haveromnak - aki egy Q8400, 8GB RAM, HD8450, 1TB HDD -s gép mellett ül, de ő dolgozik is rajta, de ő meg sosem mondja, hogy elég, csak nála meg a fillérbhaszás és az elégedetlenség érdekes kombinációja valósul meg, míg nem egy nap győzni fog az elégedetlenség.

Valahol a Linuxozás is játék, csak nem 3D grafikával.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109997) szebe válasza salaud (#109985) üzenetére


szebe
őstag

Túl van misztifikálva, mert hozzá vagyunk szokva, hogy minden azonnal betölt, smooth, stb. Nyilván aki máshoz van szokva, annak nem fog kelleni/hiányozni ez a teljesítmény.

"Jobb mobil soc" meg meg merem kockáztatni, hogy hozza egy pár évvel idősebb netezős pc teljesítményét.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#109998) hcl válasza KROK640 (#109991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, 8GB RAM jó, ha van, 4GB-on már Linuxon is X alapú felülettel lehet meglenni. OK, eldöcög a Windows is, de az is sokat fog swappelni (azt meg az SSD se szereti).

Proci amúgy tényleg nem annyira para, 2. generációtól vígan akármi elmegy, ha nem melóra/gamelni kell.

@Salaud : Azért az N100 lehet, hogy órajelben kevés, de 4 mag az 4 mag.
Nekem a T430-ban az i7-3612QM-en érezni, hogy az órajel kevés, de különben a párhuzamos feldolgozás miatt pont használható.

@RAM : Melóhelyen vettünk pár új szervert... 256GB RAM+upgrade 384-ig :D ...és ez csak x86-os vas :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#109999) koby11h válasza hcl (#109998) üzenetére


koby11h
aktív tag

Lányomnak N100, 4GB, 120 SSD és amire neki kell - Kréta, Youtube, Messenger, Chrome, Streaming bőven elég. Én is néztem, hogy ez mi a franc, amikor suliból megkapták, de nem rossz az! :K Pl. teljesen passzív és nincs rajta szellőző, így nem kell rászólnom, hogy ne tegye az ágyra... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#110000) salaud válasza KROK640 (#109996) üzenetére


salaud
aktív tag

Valahol a Linuxozás is játék, csak nem 3D grafikával.

Ez akkora butaság volt most tőled, hogy inkább nem válaszolok rá.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.