Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108151) opr válasza szebe (#108148) üzenetére


opr
veterán

Dizelekkel sokan annyira beszivtak, hogy mondhatsz nekik barmit, soha tobbet nem hajlandoak azt venni. Es oszinten szolva meg is tudom erteni, konnyebb kifizetni sokszor azt az extra 3000ft-ot benyara, mint egyszerre azt az 1 milliot szervizre, akkor is, ha elmeletben ha osszeadod, a sokszor 3000ft tobbre jon ki. Egyszeruen mashogy eli meg az ember.

TSI: Ebben a hirdetesben meg a 2015-os van. Mar az is az ujabb/jobb verzio, amelyik nem betegagy?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108152) hcl válasza szebe (#108148) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"De tény hogy 500 feletti futással nem sok autót mernék venni."
Én de, ha tényleg annyi. Meg akkor annyiért.
Itt az a baj, hogy amire 100 ezer van írva, az 300, amire 500, az meg 800 :D

@Alusky : "Nem a TC által sztárolt helyekre kell vinni akkor megvan az 1 millióból is, ha baja van."
:D Ja, akkor már rendben :D
Meg ugye nem csak az a kérdés, hogy mibe' fáj, hanem hogy jó lesz-e valaha+milyen tákolás van benne még :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108153) Alusky válasza szebe (#108148) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Van aki rühelli a dízelt + euro6 benzin ha nagyváros belsejébe is ment vele nyugaton.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108154) cidalain


cidalain
veterán

Ismerős DSG-s kocsija fél évet volt gyári szervizben gariidő alatt, komplett váltócserére várva. Nem volt toppon a WV szerviz csoport. Nem volt benne 500k, folyamatos szakszervizes karbantartás megvolt.
Nem vennék automatát amúgy.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108155) Alusky válasza cidalain (#108154) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Soha nem vennék kézit, pedig nem váltogattam sokat életemben, de azt is meguntam elég hamar. :DDD DSG-t én se szeretem, semelyik dct váltót alapvetően, de már 8-10 éve a felsőkategórián kívül mindenbe ezt teszik úgyhogy nincs sok opció, inkább mint váltogatni kelljen, vagy régebbi kocsit kell venni, akad még azért a 10-15 éves sávban jól felszerelt, régi automatával amivel el lehet járni évekig.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108156) aprodok


aprodok
újonc


[ Szerkesztve ]

(#108157) TaaT válasza aprodok (#108156) üzenetére


TaaT
veterán

Haver mesélte hogy kiskorában betolt egy lekváros kenyeret a videómagnóba, pont bele fért a nyílásba.

Give them hell Ukraine!

(#108158) hcl válasza aprodok (#108156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Érdekesen fog beleférni a lejáCCóba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108159) Alusky válasza aprodok (#108156) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

CD, az. Warning fűrész, Rotation gumi.

A 4 órásak a legjobbak, ennek nehezül el a végére a feltekerős része aztán a gagyibb lejátszók megakadnak miatta, a gumikerék meg tolja bele a gépbe a szalagot és csak akkor feszül meg mikor már nincs hely és 5 méternyit beletolt, elakadt az összes kondiba, kiálló fém bizbaszba.
Mennyit kínlódtunk ezekkel gyerekkoromban, az összes felvett Chip és Dale, Balukapitány, Kacsamesék sercegős volt a gyűrődések miatt.
A legvégén volt olyan magnónk ami érzékelte a reklámot és pauseolta a felvételt, az mekkora menő volt már, és azzal már lehetett magnóról magnóra eredeti kazettát is másolni színhiba nélkül.

Ez ahogy látom nem is 400 soros svhs csak sima 240-es vhs.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108160) homerhamm válasza Alusky (#108159) üzenetére


homerhamm
addikt

Vajon létezik olyan ember a földön 2023 végén, ahol még kazettára felveszik az adást? :D (Mondjuk a szegényebb afrikai országokban lehet.)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#108161) 5teve válasza Alusky (#108159) üzenetére


5teve
senior tag

jah... Warning fűrész, Rotation gumi.
Kihagytad a Flex sarokcsiszolókat, a Cellux/Scotch ragasztókat, stb. :DDD
Más kategória, de az egyik "kedvencem" a Kingstone memóriák. Nálunk úgy néz ki nagyon sok ember nem tudja, hogy Jamaika a jamaikaiaké.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#108162) BiP válasza homerhamm (#108160) üzenetére


BiP
nagyúr

Létezik még olyan adás 2023-ban, amit egyáltalán érdemes felvenni?

(#108163) szebe válasza opr (#108151) üzenetére


szebe
őstag

Elvileg ez már B8 (MQB platform), azokkal nincs akkora gond.
Hiába kevésbé bajos, ekkora futásra jobban megéri a TDI. De persze lehet az említett dolog, hogy olyan városba jártak vele, ahova a dízel nem mehetett volna be, vagy csak drágán.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#108164) homerhamm válasza BiP (#108162) üzenetére


homerhamm
addikt

Sportközvetítés. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#108165) Alusky válasza 5teve (#108161) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

OMW kút.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108166) TaaT válasza homerhamm (#108160) üzenetére


TaaT
veterán

2012-ben még volt [link]

És szerintem még mai is van aki ezt csinálja.

Give them hell Ukraine!

(#108167) hcl válasza TaaT (#108166) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az Internet Archive pl. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#108168) Alusky válasza hcl (#108167) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

De azok orsósok szerintem.
Amúgy volt digitális VHS is 1080i felbontással.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108169) hcl válasza Alusky (#108168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

http://web.archive.org/

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108170) Alusky válasza hcl (#108169) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, ez tetűlassú is. Szalagról olvasná be ezért ilyen lassú?

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108171) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#108172) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Csávó vga-t árul. Eddig 0 üzlet, 0 hsz a ph-n. Nem nagy érték 15k lett volna. Mondom szeretném kipróbálni.
Irja, hogy oké. Kisvártatva irja, hogy eladta próba nélkül mert neki úgy könnyebb.
Hát nem tudom egy fullos nimandtól kivesz próba nélkül bármit. Most vagy tényleg van ilyen ökör. Vagy a srác valami lehúzós verebész vagy ki tudja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#108173) hcl válasza Gyuri27 (#108172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van ilyen ökör.
Mindig zsákbamacska ha pl. postával veszel :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#108174) homerhamm válasza hcl (#108173) üzenetére


homerhamm
addikt

Ami nem egy zsák lesz. :P

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#108175) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mutogatni való hater díszpinty

(#108176) Alusky válasza hcl (#108175) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

De legalább nem látszik rajta boxeralsó tükröződve.
Gondolom fűtőtest, ha tippelnem kéne olyan azbeszt szerű lap belsejű kalap szar.
Mama vett egyszer ilyet 1500W-ba és órákkal később se fűtött semmit csak langyit, annyi idő alatt a régi olajradiátor meg már döntötte a meleget szintén 1500W-ból. Nem ismerem a pontos működésüket, de az eredmény magáért beszélt, ment is a szerszámosba onnan meg ki a kukába.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108177) hcl válasza Alusky (#108176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem hibás volt a ti darabotok :)
A kép minősége a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108178) Pikari válasza Alusky (#108176) üzenetére


Pikari
őstag

Van ez az 2000w-os német fűtőcsoda, amiket 3-4 ezer forintért lehetett megvenni 15 évvel ezelőtt. Nincs benne se mozgó alkatrész, se olaj, se semmi, úgy néz ki belőlről, mint egy óriási passzív hajszárító. Van rajta egy tekerő, ami három fokozaton tudja állítani a teljesítményt (feltételezésem szerint 666, 1333, és 2kw).

Na nekem az a jéghideg 15nm szobát kb 25 perc alatt szokta a legkisebb fokozaton langyosra felfűteni. Egy másik (kb másfélszer akkora) szobában néha egy 1000w-os kisebb testvére szokott működni, az is max 30-40 perc alatt elég jól befűtötte közepes fokozaton.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#108179) Alusky válasza hcl (#108177) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nem volt annak baja, ez elvileg valami hőre ellenállás növelő cucc ami miatt önszabályozza magát, ahogy melegszik leesik a fogyasztása is. Inkább az volt a vele a baj, hogy gondolom párszáz W volt végül a fűtése mikor megmelegedett az meg semmire nem elég, a klasszikus olajradiátorral vagy sima izzószálas radiátorral szemben ami meg dönti. Így könnyű rábökni, hogy energiatakarékos az amúgy nem energiatakarékos fűtési cucc. :DDD
Mindegy, mert ki lettek cserélve Nordart radiátorokra. Ami amúgy megint egy közröhej, de mamának az kellett és mondjuk hosszútávon valóban érdemes azt venni a józan ész ellenére. Az állatorvos is azokal szerelte fel a rendelőjét mikor nálunk meglátta őket, meg más ismerősök is.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108180) Cs1csó válasza homerhamm (#108171) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD :C

(#108181) Cs1csó válasza TaaT (#108157) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ezt a CD-t beleszuszakolja egy CD lejátszóba vendégem egy sörre

(#108182) frescho válasza Cs1csó (#108181) üzenetére


frescho
addikt

Megoldható, csak akarni kell.

https://frescho.hu

(#108183) Cs1csó válasza frescho (#108182) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

(#108185) fatpingvin válasza Armagedown (#108184) üzenetére


fatpingvin
őstag

csak a tisztánlátás végett: ez egy középkategóriás irodai gép amiben kb annyi az extra hogy 775-ös foglalat melett van AGP?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#108186) hcl válasza fatpingvin (#108185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, ez egy középszar madárles :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108187) Gyuri27 válasza hcl (#108186) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy dfi lappal meg egy prescottal és egyéb jóságokkal (dobozokkal) mondjuk egy full réz zalman hűtővel vagy egy fasza asus sk-al. Azért az már valami lenne. Ja és az 500-as ramokat se felejtsük el. Csapjon hozzá egy korhű mag monitort is. Így tényleg lenne ára. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#108188) Alusky válasza Armagedown (#108184) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ezen több seb is van. Mivel s775 így melyik sarkánál fogjuk meg a csúcsot. A Cedar Mill a grandiózus Netburst architektúra legvége volt, ez az elhíresült és s478-on legutolsó Prescott duplikált L2-vel, 64 bittel átültetve 90-ről 65 nanóra. Ebből valóban a legnagyobb, az egy magos HT-s verzióból, viszont volt ezeknek duplikációja is, tehát kétmagos HT-val (görcs i3).
Egymagos HT-s Netburst-ből valóban a legerősebb. s775-nek meg nyilván a QX9770 volt a teteje vagy a Q9650, de az meg totál más.

Aztán 4 GB dual channel DDR400 illett volna hozzá még ha csak 3.5-et fog látni belőle az XP, de 1 Giga single? A 80 Gigás Maxtor az ATA133 miatt még oké is, ha jól emlékszem 133-at a Maxtor tudott csak, bár szerintem egy Sata1 150 Gigás Raptor jobban passzolna oda. VGA-ból meg X1950 XTX vagy legalább XT, ellenoldalnak 7900 GTX stb., ami benne van kártya az egy középszintű valami.
Alaplapot meg se néztem már ezek után.
Scythe Ninja 1 vagy Zalman fullréz hűtő, VGA-ra Accelero S1 legalább.

Így már érne 60 ezret, mert ezeket a véghardvereket mindig nehéz beszerezni, de egy sarkított tekintetben "csúcs"proci mellé épített közepes konfig az sehol sem egykori retro csúcsgép.
Ami nekem volt az se volt az, pedig eléggé kimaxoltam a s478-at anno. Azzal sokkal jobb ezt csinálni, mert mind a proci mind az AGP foglalat, mind a DDR1 slot meghatározza a végeket egészen jól, a s775-be meg minden bele volt ömlesztve.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#108189) Astroboy válasza fatpingvin (#108185) üzenetére


Astroboy
őstag

Nekem kéne, de ennyiért nem, vagy ahogy Gyuri is írta csak korhű monitorral.
Újra zümmögtetném vele a mátrixot az LPT1 portjáról, olyan retro hangulatba kerülnék, hogy még a leporellót is leporolnám. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108190) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)


Egy fórumtárs ajánlásával :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108191) opr válasza Armagedown (#108184) üzenetére


opr
veterán

Ez hülye. Vagy csak helyi rohadék keresi hithű hülyéjét. :(
Ebben az egészben nincs semmi, de senki különleges, az egész egy tipikus sulinetes retek.

Egy igazi korabeli high-end retro gépre nekem is megindulnak a nyálam, csak ebben épp konkrétan semmi nincs, amire ez igaz lenne (ok, talán a proci, bizonyos feltételek szerint felfogható "high end"-nek).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108192) cidalain válasza hcl (#108190) üzenetére


cidalain
veterán

Ez nekem is szembejött hétvégén, de ez trollság lesz egyértelműen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108193) hcl válasza cidalain (#108192) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Legalább vicces :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108194) quailstorm válasza Alusky (#108188) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha valakinek 1 magos Netburst kell, amiben van CMPXCHG16B meg NX bit, akkor ezt kell venni, nincs mese. De ez pár retros (külföldi) YouTuberen meg néhány elvadult gyűjtőn kívül senkit sem érdekel.

Amúgy igen, a lap+proci kombón kívül a többi az nagyon budget kategória.

[ Szerkesztve ]

(#108195) cidalain válasza hcl (#108193) üzenetére


cidalain
veterán

De minek vicceskedik egy apróhirdetésben?
Mit akar? Figyelmet? Mert pénzt nem kap érte az biztos.
Legközelebb feltesz egy szinte új, csak egyszer használt gumit 8600-ért?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#108196) hcl válasza cidalain (#108195) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem a sok valódi szemét mellett elfér a Marketplace-n :D Ne legyünk már vaskalapok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108197) kelly416


kelly416
veterán

Tegnap úgy jártam, hogy egy hozzám képest magasan pirospontozott (fekete egy sem volt) kollégával megbeszéltük, hová küldje a terméket, hová utaljam a pénzt, telefonszámot is adtam Neki 2x is. Azt is tisztáztuk, hogy nagy eséllyel csak kedden tudja feladni a csomagot. Mondtam is, hogy ne kapkodjon, egy napon nem múlik semmi. Aztán mondtam, hogy nincs elég pénz a számlámon az előre utaláshoz (ejnye-ejnye, ilyet egyébként sem szabad csinálni), de ma raggal lapátolok be kp-t a bankba és utalok is utána. Majd szolok, ha utaltam, tudjam, hogy megkapta-e. Mivel ez szerintem elég konkrét, néztem egy filmet ameddig a beteg kisfiam szunyókált, nem vettem észre, hogy írt még privátot.
Mint kiderült, azt kérdezte, jegelheti-e a terméket, mert még 3-an topirognak, majd 50 perccel később írt, ne utaljak mert eladta másnak.
:F
Nem alkudoztam, konkrét voltam. Igaz, húztam a számat az előre utalás miatt, de ebbe is bele mentem végül.

Jól van, égi jelnek vettem, nem veszek konzolt. :DDD

(#108198) envagyok válasza Alusky (#108188) üzenetére


envagyok
veterán

Pentium 4 570,670, és 3.73ghz extreme edition volt a netburst csúcsa.
De sokat nem ért vele az intel, mert a 2mb l3 csche-es pentium 4 3.4ghz extreme edition ugyanennyit tudott, sőt a socket478 3.4ghz p4 ee se volt gyengébb, ddr ramókkal.simán hozta a tempót.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#108199) Pikari válasza kelly416 (#108197) üzenetére


Pikari
őstag

Konzolra pénzt pazarolni elég meredek ötlet, de ezért a hozzászólásért opr a nyakamnak fog ugrani :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#108200) Alusky válasza envagyok (#108198) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Jah, órajelben igen, csak az még 90 nanós volt.
A 65 nanósoknál már nem erőlködtek felvinni odáig az órajelet, így azok lassabbak voltak. Már ha egyáltalán volt különbség valójában, nem emlékszem már a Netburst meddig skálázódott teljesítményben az órajellel.
Szerettem azt a korszakot.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.