Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Celtis válasza huliganboy (#12749) üzenetére


Celtis
veterán

Egy megfelelő Kodi addon kell csak hozzá. Dreambox-szerű beltérikhez a VU+/Enigma2 addont kell csak felpakolni, beállítania box elérhetőségét és már ott is van a Kodi főmenüjében az ÉlőTV menüpont, belépve pedig a csatornák listája, EPG, stb. Kattintásra pedig indul a lejátszás.
Annyi kiegészítés, hogy a boxba ehhez egyáltalán nem kell vinyó vagy bármi okosság.

Nem tudom Rick4 boxa milyen erős, de nekem csak egy kínai klón CloudIbox2-m van. Ebben azt hiszem 500 MHz-es proci van. Elég gyors is, de HD csatornák streameléséhez kevés a vas. Szóval nálam ez a felállás nem működött ezért inkább vettem külön tunert.

(#12752) huliganboy válasza Celtis (#12751) üzenetére


huliganboy
addikt

Aztamindenit ez tök jó... van egy alien 2 boxom tripla tuneres... így akkor ez kipróbálásra fog kerülni!

Nagyon köszönöm!!! :R

Terhelés figyelő/log készítő alkalmazásnak mit javasoltok?
:R

[ Szerkesztve ]

(#12753) Celtis válasza huliganboy (#12752) üzenetére


Celtis
veterán

Ja igen, a rendszerbeállításokban az élő tv menüben engedélyzeni kell az élő TV-t.

(#12754) OLE-3 válasza huliganboy (#12752) üzenetére


OLE-3
tag

RPi Monitor? Vagy nem ilyenre gondolsz?

(#12755) harylmu válasza OLE-3 (#12754) üzenetére


harylmu
őstag

ez király, kár hogy openelec-re nem lehet rakni. :(

(#12756) szalay_1 válasza lehella (#12750) üzenetére


szalay_1
csendes tag

Igen tudja kezelni, XviD/DivX kódolású filmeket simán viszi.

(#12705) innen olvasd vissza.

(#12757) lehella válasza szalay_1 (#12756) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, jogos :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12758) huliganboy válasza OLE-3 (#12754) üzenetére


huliganboy
addikt

Pont ilyenre gondoltam!

ezer hála :R

(#12759) Celtis


Celtis
veterán

Van valakinek tapasztalata az Openelec 6.0-val? Állítólag a tvheadend kliens alapos javításon esett át, és valószínűleg az én problémámat is megoldja. Csak nem szeretnék újabb bug-okkal küzdeni.

(#12760) lehella válasza Celtis (#12759) üzenetére


lehella
senior tag

Azt látom hogy v15 Kodi van benne, elég nagy verzió ugrás az OpenElecen. Én megvárnám a stabil verziót, ha a mostani is jó. Nem is tudom hol járunk, 5.0.8-nál talán.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12761) golya87 válasza Celtis (#12759) üzenetére


golya87
őstag

Én csak kliensként használom két RPi2-n. Nem tapasztaltam problémát eddig. Annyi, hogy frissítéskor új pvr klienst használ, így azt neked kell kitallóznod, de a beállításokat már automatikusan átveszi a régi plugin-tól.

(#12762) envagyok


envagyok
veterán

Tudja valaki, hogy tvheadend szerveren meg lehet-e oldani, hogy samba megosztásra mentse el a felvételeket?
Eddig sd kártyára mentettem (nand install, nem pi), de néha elvesztem az sd kártyát, mert nem látja csak ki-ki behelyezés után.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12763) Celtis válasza lehella (#12760) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbáltam, de a backend egyáltalán nem működött,szóval gyorsan visszamentem 5.0.8-ra.
Van itt egy javított kliens 5.0.8-ra: stalin.negge.fi/files/pvr.tvh/ RPi2-re: pvr.tvh-0.9.8-linux-armhf.zip

(#12764) Celtis válasza envagyok (#12762) üzenetére


Celtis
veterán

A felvétel helyének beállítod a samba elérési utat.

(#12765) Celtis válasza Celtis (#12763) üzenetére


Celtis
veterán

Kiderült, hogy csak clean install után megy a Tvheanend backend. Nekem pedig ahhoz nem volt türelemem.

(#12766) envagyok válasza Celtis (#12763) üzenetére


envagyok
veterán

Itt egy leírás wetekre, de pi-n is működik szerintem:
http://wetekforums.com/vb5/forum/wetek-play/linux/openelec/tutorials-aa/7712-tutorial-live-tv-enable-under-wetek-eo-5-95-1

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12767) Celtis válasza envagyok (#12766) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, de tudom hogyan kell bekonfigurálni. A gond csak az volt, hogy sima upgrade után nem ment a korábban működő rendszer. Azt az infot kaptam, hogy nulláról felkonfigurálva működne, de azzal nem akartam vacakolni.

(#12768) envagyok válasza Celtis (#12767) üzenetére


envagyok
veterán

A csatilistát és a beállításait le tudod menteni a config-addons-tvheadend mappából

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12769) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Hol tudok HDMI passtrough-t beállítani?

Erős0tőbe kötöttem és mindenáron dekódol.... :(

(#12770) golya87 válasza Zebu (#12769) üzenetére


golya87
őstag

Itt, az Audio résznél keresd.

(#12771) Zebu válasza golya87 (#12770) üzenetére


Zebu
addikt

4db menüpontom van össz-vissz. :(
- output device
- number of channels
- keep alive
- play GUI sounds

(#12772) golya87 válasza Zebu (#12771) üzenetére


golya87
őstag

Alsó sarokban látható Settings level-t Expert-re kell állítani, hogy minden opció látható legyen.

(#12773) Zebu válasza golya87 (#12772) üzenetére


Zebu
addikt

Közben megtaláltam :)

És sikerült is. Nagyon köszönöm.

Még rá kell jönnöm hogyan tudom pl jól összelőni a Harmony-t, hogy mondjuk 1 gombbal tudjak feliratot váltani...

Jah és miként tudok már előre felvett mappát a NAS-ról törölni? vagy elrejteni?

(#12774) harylmu válasza Zebu (#12773) üzenetére


harylmu
őstag

feliratgomb: keymap editor nevű addont szedd le, ott tudod belőni a gombokat neked kellően.

(#12775) Zebu válasza harylmu (#12774) üzenetére


Zebu
addikt

Köszönöm.

Harmony 650-nel kellene összelőnöm activitykkel. Még próbálkozom :)

(#12776) Zebu válasza harylmu (#12774) üzenetére


Zebu
addikt

Ez a keymap nem fogad el semmit a távirányítótól. Lehet kell IR port?

(#12777) Celtis válasza envagyok (#12768) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, hogy próbálsz segíteni, de eléggé ismerem, hogy hol és milyen formában tárolja a tvheadend a csatornalistát. Még kínomban egy csatornalista szerkesztőt alkalmazást is készítettem hozzá, mert főleg régebben a GUI használhatatlan volt.
A gond az, hogy az 5.0.8-as konfiggal nem indul el a backend. Nulláról kéne újrakonfigurálni.

(#12778) Benoe77 válasza Celtis (#12777) üzenetére


Benoe77
őstag

Ahhoz képest, hogy kínból készült, egész jó az az alkalmazás!
Köszönjük!

Én nemrég 5.0.8-as OE-t raktam egy PI2-re tvheadend-del és egy Afatech AF9033 (DVB-T) tunerrel, és egész jól működik.
Mondjuk frissülni nem frissül, mert nincs net-re kötve.
De én is arra várok, hogy újabb tvheadend-et rakjanak a repo-ba (ha egyáltalán fognak), olyat, amiben már javították a pontos idő DVB hálózatról történő beállítását.

[ Szerkesztve ]

(#12779) Celtis válasza Benoe77 (#12778) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi.
Két előnye még mindig van a GUI-hoz képet. Egyrészt tudsz egyszerre több kiválasztott elemet szerkeszteni. Másrészt a csatorna logonál vannak okosságok, akár magától is 80-90%-os találati pontossággal lekeresi az ikonokat. Na, mondjuk a csatorna számozásban is tud segíteni.
Műholdazásnál hasznos, ahol nagyon sok csatorna van.

(#12780) Benoe77 válasza Celtis (#12779) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem is dvb-s-nél segített, itthon az is van. Csak nálam a szervergépben van a tuner.

(#12781) envagyok válasza Celtis (#12777) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom, te sokat segítettél anno nekem is.
Én is most frissítettem 5.0.8-tól 5.95.1-re, nekem a weteken totál halál lett a mentés utáni visszaállítás, így én így oldottam meg. Csak a tvheadend backend beállításait tettem vissza, a többi apróságot kézzel csináltam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12782) Mr Dini válasza envagyok (#12781) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Oe-n (kodiban) hogy lehet a hátteret lecserélni? (Arra a kék buborékhalomra gondolok)

Köszi! :R

Ui.: Srry nem válasznak szántam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12783) Zebu válasza Zebu (#12776) üzenetére


Zebu
addikt

IR megoldotta. Melyik a legjobb skin amúgy? ami funkcióban is pöpec?

A másik, hogy már telepített skint hogyan tudok leszedni?

(#12784) #31443712


#31443712
törölt tag

Sziasztok!
Pár napja érkezett meg az rpi2. Raspbian rendszert futtatok rajta. 3 dolog lett telepitve rá: Couchpotato, Kodi, Transmission.
Egyetlen problémám van: ha a kodit bezárom akkor fekete, kép nem reagál semmire. Találtam pár megoldást neten, de elvesztem bennük, hogy melyik is lenne jó. Ha ez megoldódna akkor mehetne autostartba a kodi és kész is.

(#12785) Zebu


Zebu
addikt

Bekapcsolás nem akar menni a Harmonyval. Meg lehet csinálni ezt valahogy?

(#12786) Mr Dini válasza Zebu (#12785) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Magán a pi-n nem megy. Nincs bekapcsoló áramkör.... :(

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12787) Zebu válasza Mr Dini (#12786) üzenetére


Zebu
addikt

Jah értem. Akkor nem kapcsolom ki.

Egy kicsit lag-ol a távirányítós vezérlés. Ezzel lehet csinálni valamit? Telefonnal hibátlan.

(#12788) Rick4 válasza Zebu (#12785) üzenetére


Rick4
félisten

Harmonyval nekem semmiféle vezérlés nem ment, még egy mediacenter távról feltanítva sem. A mediacenter távval viszont azonnal ment minden, bedugtam az infravevőt, és nyomtam a gombot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12789) azbest válasza Zebu (#12787) üzenetére


azbest
félisten

Ha arra gondolsz hogy akad az egér kurzor, akkor az normális, de kikapcsolható [link]

(#12790) Zebu válasza azbest (#12789) üzenetére


Zebu
addikt

Arra gondolok, hogy nyomok egy gombot a harmony-n és kicsit lassan reagál.

(#12791) Zebu válasza Zebu (#12790) üzenetére


Zebu
addikt

kipróbálok egy 1000ms a harmony, hátha csak ez a baj.

MÁS:

Valahogy meg kellene azt oldanom, hogy a gyerekek is tudják kezelni. Sajnos a médiatárban nem jelenít meg mindent amink van, mert nem talál hozzá metaadatot. Pedig nagyon bíztam benne. Igazánól van amit rosszul is ismer fel.

A gyerekek dolgai egy külön mappában vannak. Be tudom azt állítani valahogy, hogy ez a külön mappa nyíljon meg nekik a főmenüből? Lehet olyat csinálni, hogy a mappa listában a nevek elé sorszámot tenni?

El lehet rejteni valahogy a mappa strutúrából a system és recovery mappákat?

Jól megvettem a tápot hozzá és gyönyörűen megy a router USB portjáról! :D

[ Szerkesztve ]

(#12792) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Érdekes dolgot csinál a raspberry PI 2-m. Eddig nem nagyon néztem a szabad memóriát, vagy csak elvétve, de mindig több száz mega volt szabadon.
Jelenleg így áll:
total used free shared buffers cached
Mem: 851872 835580 16292 0 46188 665172
-/+ buffers/cache: 124220 727652
Swap: 102396 0 102396

Ezt az után néztem miután felmountoltam még egy USB HDD-t és a Samba-n is elkövettem ennek a HDD-nek a megosztását is. Egy paranccsal kilistáztam a process-eket aszerint hogy melyik mennyi memóriát eszik, semmi szembetűnő nem volt, a legnagyobb valami 11 megát használt.
Fogalmam sincs, hogy miért marad 16MB szabad memórié és miért van chaclt 665MB.
Ez mennyire normális?
Jól tudom hogy a chacelt memóriát egyébként bármikor fel tudja szabadítani és hogy abban csak a bezárt programok "szemetét" hagyta, hogyha újra el akarom indítani a memóriából gyorsabban indul?

Néhány szolgáltatás fut csak rajta:
- Samba
- Transmission
- Kodi

(#12793) Rick4 válasza Zebu (#12791) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen infravevőt dugtál rá, és milyen eszközt állítottál be a Harmonynak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12794) Zebu válasza Rick4 (#12793) üzenetére


Zebu
addikt

HP MCE USB infra vevő ment rá.

Myharmonyban Microsoft Windows Media Center-t állítottam be. Így szuperül működik.

Igaz kiírta a harmony alkalmazás, hogy kell külön infra a működéshez és az infra modell számát adjam meg, de ha azt csináltam akkor nem volt 1 gombos audio váltásra lehetőség. Kicsit más kiosztást csinált ami nem volt az igazi.

(#12795) huliganboy válasza azbest (#6370) üzenetére


huliganboy
addikt

azbest

Szia!

A régebbi diasorodban megjelenő set-top-box mennyire vált be neked? Szeretnék egy Enigma2 rendszert meghaladó gépet összerakni, és hát a KODI nagyon megtetszett az elmúlt időben.

Megéri ezt összerakni?
Stabil?

Köszönöm!

(#12796) azbest válasza huliganboy (#12795) üzenetére


azbest
félisten

A régi raspivel mindig kijött valami baj, először a tunerek adatcsomagjai vesztek és ezért szétesett a kép, aztán amikor azt javították, az usb kártyaolvasótól dobta el az usb alrendszert. Azóta szereztem én is raspi2-t, csak annyi munkám volt mostanában, hogy nem tudtam még betenni a t61es noti helyére. Az biztos, hogy a raspi2 4 maggal már nem szűkölködik proci erőben. Annyit ki tudtam próbálni, hogy a rajta futó tvheadend 1 tunerrel alig terhel procit. A kártyaolvasót nem próbáltam vele még. Persze ha digihez kell, vagy más kódolatlan szolgáltatóhoz, akkor egy gonddal kevesebb. Az openelec-et is próbáltam futólag, az is szépen ment a pi2-n. Szóval jó eséllyel az openelec és a tvheadend megfér egy pi2-n és elég teljesítményt ad alá.

Egyik kollégám úgy emlékszem dvb-c tunert is használ vele. Ahhoz kevés volt a pi1 procija, de pi2-vel szépen működött neki.

[ Szerkesztve ]

(#12797) Celtis válasza huliganboy (#12795) üzenetére


Celtis
veterán

Azért stabilitásban még vannak gondok az Enigmához képest. Én már hetek óta küzdök azzal, hogy időnként kifagy a kép, szétszáll a pufferelés.
Úgy tűnt, hogy meglett a megoldás (workaround), de ma megint előjött egyszer a hiba. Ilyen dreamboxon sosem volt.

(#12798) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Sziasztok!

Vennék egy ilyen RPi2 kütyüt, a kérdésem az, hogy a következő dolgok megvalósíthatóak-e vele:

Gyakorlatilag csak torrentek futtatására használnám. A RPi-n futna a kliens (Transmission?), mely tárhelynek Samba vagy NFS megosztáson keresztül a NAS-om tárhelyét használná. Automatikusan belépne a NAS-ra, és lefoglalná a szükséges tárhelyet magának, ne kelljen mindig mindenféle belogolási dolgokkal foglalkozni.
Ezenkívül kéne valamilyen remote a klienshez, hogy torrentet bármilyen Windowsos és Androidos gépről hozzá tudjak adni, indítani, leállítani akár helyi hálózatról, akár a világ bármely pontjáról ahol van net elérés.

Megoldható ez? Ha igen, milyen programok kellenének hozzá?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#12799) Rick4 válasza Chris Kiki (#12798) üzenetére


Rick4
félisten

A nason nincs torrent kliens? Telepítsd rá, nulla forintért. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12800) harylmu válasza Chris Kiki (#12798) üzenetére


harylmu
őstag

miért nem a nas-odon van a torrent kliens?
hopsz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.