Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Arolotifar válasza bwin.party (#13498) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szervernek inkább Banana Pi-t használj :) Ezt inkább médialejátszónak, stb., érdemes beüzemelni.
Nálam is médialejátszóként funkcionál, ilyen billentyűzettel: [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13502) bucihost válasza bwin.party (#13498) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia!

Kérdés mit értesz házi szerver alatt. Torrentezésre, ha sok torrentet futtatnál nem biztos, hogy megfelelő lenne. Én házi szervernek egy "Intel D945GSEJT" gépet használok, Pi-t pedig média szervernek ami a házi szerverről szedi az adatokat (filmek, zenék, stb). Ha leírod a konkrét terveidet, elvárásaidat akkor lehet bővebb infóval tudunk szolgálni. :R

(#13503) nfer válasza melan (#13490) üzenetére


nfer
tag

Ugyan rajtad lehet hogy nem segít, de azt a kínai tápot cseréld le. Három félét vettem de feladtam, vagy hangos volt vagy melegedett és max. 1,2 ampert tudott.
Nem tudok linkelni, ezért pcx.hu keresőbe írd 228334.
1411 forint 5 volt 2,5 amper és tudja amit ráírtak sőt többet.
Neked valószínű át kell forrasztani a tápcsatlakozót.
Üdv

(#13504) melan válasza Celtis (#13495) üzenetére


melan
senior tag

Nah, megvan mi volt a gond... az a bizonyos 32 Mb volt kevés szegénynek. Újraraktam a korábban belinkelt leírás alapján, és minden megy. Most épp azt próbálgatom, hogyan juttassam át a win alatt belakott rendszeremet a Pi-re, mivel a backup után nem áll át rá...

(#13505) Celtis válasza melan (#13497) üzenetére


Celtis
veterán

Az elég fura valóban. Valami félrecsúszott.
Egyik install mód sem az igazi, amit linkeltél. Egyszerűen a win32diskimager-rel rá kell írni az SD-re a kicsomagolt image-et. Más nem kell. Ugye az RPi2-re valót szedted le? RPi2 ARMv7 diskimage

(#13506) azbest válasza nfer (#13500) üzenetére


azbest
félisten

Annyi trükk még kellhet, hogy a raspbian alatt egyszerre csak az egyik módját látja a tvheadend, vagy dvb-t vagy dvb-c tunerként látja. A w_scan szépen lement C-re, meglettek a muxok. A tvheadend előtt indítottam w_scan -fc parancsot hogy váltson át C-re és utána állítottam be a tvheadend-et. Az openelec alatt egyszerre látja mindkét módját. Tippre valami modul nincs alapból aktiválva / lefordítva, i2c_mux -ot emlegettek a fórumokban, lehet valamit állítani kell hogy azt is használja és lássa mindkettőt raspbian alatt is. Még nem volt időm jobban utánajárni :)

(#13507) melan válasza Celtis (#13505) üzenetére


melan
senior tag

Igen, azt. Az első alkalommal az image fájlt tettem fel, most pedig a tömörítettet, abból másoltam fel úgy mindent, ahogy írta. Így is jó lett. Egyelőre a backup nem működik, nem állítja vissza az egészet, ahogy szeretném, rendszermentést (openeleceset) nem tudok csinálni win alatt, marad az, hogy a menüt újra gyártom, a médiainfokat meg sztem át fogom tudni menteni. Egyelőre nem érem el win alól, meglátom majd autentikációval, pedig a korábbi esetben simán láttam...

(#13508) Celtis válasza melan (#13507) üzenetére


Celtis
veterán

Sokkal egyszerűbb az image-et felrakni.
Hagy a backup-ot a francba. Konfigurálj be kézzel újra mindent. Én még a médiatárat sem export/importálnám. Ha beállítod a forrásokat, pillanatok alatt leszed mindent magától. Legalább látod, hogy jól működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#13509) gyurkikrisz válasza nfer (#13503) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Koszi a cuccert, epp most akartam venni 2x ennyiert masikat, de akkor ranezek erre

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13510) melan válasza Celtis (#13508) üzenetére


melan
senior tag

Hááát, azért a gyerek 114 meséjét, amiben van ami sorozat, van ami olyan mese, mint pl a Herkules, amiből a scraper talál kb 8 fajtát, azért nem szívesen állítgatnám be újra. Olyat tud asszem, hogy a film mellé teszi a metaadatot, és akkor könnyebb megcsinálni. Egyelőre egy video importot próbálok, csak nem tudom elérni piről a nast, rámásolni a krira nem tudok. El kellene érnem win alól a pit és menne...

...vagy jó lenne, ha egy pendriveot látna...

[ Szerkesztve ]

(#13511) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok! Köszönöm szépen a sok választ. Elsősorban amire kellene az egy 0-24-es torrent szerver amire tudok tölteni és onnan vissza. A másik pedig egy IP kamera lenne, mert ez tűnik az egyik legolcsóbb megoldásnak. Gondoltam arra is, hogy vennék vagy kettő pi 2-t, hogy minden feladatra legyen egy. Végül is az ár megtérül, így nem fontos jelenleg az, hogy mennyibe kerül a dolog. Az egyetlen fontos, hogy távolról elérhető legyen, sata megoldható legyen és transmission fusson rajt. És már 3 lett az egyből. :)

(#13512) Mr Dini válasza bwin.party (#13511) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sata nem fog rajta működni. Pi2-n csak usb van (4db) az csak banana pi-n van.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13513) melan


melan
senior tag

Nos, a médiatárral minden rendben, a felszínt viszont újra be kell állítgatnom, de az nem nagy gond, úgyis belejöttem...
Ellenben nem látom win alól, csak médafolyamnak, nem tudom tallózni a mappáit. (Talán a munkacsoporttal van gond? itthon munkacsoport a neve, de a pi sztem workgroupban van alapértelmezetten...)

[ Szerkesztve ]

(#13514) Mr Dini válasza melan (#13513) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

engedélyezd az smb-t (sambát), ott valahol át lehet állítani a csoportot is. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13515) bwin.party válasza Mr Dini (#13512) üzenetére


bwin.party
aktív tag

IDE köthető rá?

(#13516) wassermann válasza bwin.party (#13515) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem Pc, inlább mobiltelefonhoz hasonló: csak USB-je van!

(#13517) Mr Dini válasza bwin.party (#13515) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, csak ODA. ;]

Úgy van, ahogy a kolléga mondja. Csak usb köthető rá (2.0-ás, 4db), van egy eternet portja (nem gigabites), egy micro sd slot, egy camera és egy screen (kijelző) be-, kimenet, 1gb ram,4 magos proci, egy HDMI kimenet és egy micro usb dugó a tápnak. Ja és asszem 40 db GPIO tüske.

Lehet, h kihagytam vmit... :U (de a satát sajnos nem én, hanem a gyártó hagyta ki)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13518) melan válasza Mr Dini (#13514) üzenetére


melan
senior tag

Engedélyezve van... átállítottam a munkacsoportot is, de még most sem látom.

(#13519) Celtis válasza melan (#13518) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a winfos hálózati tallózójában nem jelennek meg a megosztások, akkor az mondhatni normális.

A teendő annyi, hogy a fájlböngésző címsorába beírod a Pi IP címét ebben a formában:
\\192.168.x.y\

Ha így sem megy, akkor mindenféle alkönyvtárakkal szoktam próbálkozni, aztán egyszer csak beugrik, és onnantól kezdve minden megosztás látható.

\\192.168.x.y\Backup\
\\192.168.x.y\Downloads\
\\192.168.x.y\Userdata\

stb.

(#13520) Mr Dini válasza melan (#13518) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Auth. be van állítva?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13521) melan válasza Mr Dini (#13520) üzenetére


melan
senior tag

Azzal még nem próbálkoztam, de mindjárt... tabról viszont elérem így is...

(#13522) melan válasza Mr Dini (#13520) üzenetére


melan
senior tag

Beállítottam, de most sem látom... a böngésző címsorába való beírással láttam a mappák tartalmát (a jelszavazás után már nem), ellenben így sem vált láthatóvá a hálózati elemek között. Lehet, hogy ezzel a wines rendszeren csinált backupozással hazavágtam valami beállítást...

(#13523) Mr Dini válasza melan (#13522) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem hiszem... Amit a kolléga javasolt fentebb úgy sem tudod elérni?

\\rasppiip\ ?

Próbálj rebootot, hátha akkor ott lesz a listában.(a pc-t is ajánlom rebootolni)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13524) mokuskerek11


mokuskerek11
csendes tag

Sziasztok! :R

Keresek olyan kollegát aki hobbi szinten foglalkozik Málnával és lenne kedve közösen fejleszteni egy rendszert Pi alá. Részletek PM-ben :)

"Outlook Express" - "Kitekintő Gyorsvonat" " Levélre illik válaszolni, főleg ha itt voltál az oldalon..."

(#13525) melan válasza Mr Dini (#13523) üzenetére


melan
senior tag

De, úgy elérem böngészőből, de egyéb úton nem.

(#13526) zeno79 válasza Mr Dini (#13517) üzenetére


zeno79
őstag

Sziasztok!
Érdekelne ez a cucc, egy ősrégi Dell gépet szeretnék majd kiváltani a Pi2-vel. A DELL-en jelenleg Lubuntu van, XBMC automatikusan indul, a telóval wifin irányítom. Csak hát szegény DELL zúg-búg.
Bocs a láma kérdésekért, de:
1. FullHD filmeket bírja xbmc-vel, ethernetről? A DELL csak SD-t bír, youtube-ot sajnos nem... főleg nem egy moovie.cc vagy online-filmek-et. Ez menne? Böngészőből?
2. Wifi nincs beépítve? -> tehát usb-s wifit kell bedugnom (mint a DELL-be) és OK?
3. A TV usb-jéről lehet tápot is adni neki (és így elfér a fal és a TV között, és nuku kábel?), vagy csak konnektorból?
4. Az androidos telómmal wifin gondolom minden további nélkül ezt is lehet irányítani. Esetleg a TV távirányítóval is lehetne? Ez mennyi plusz költség lenne?
5. Van egy analóg (jack-es )5.1-es erősítőm a DELL-re kötve. RPi-vel tehát csak a TV hangszórójából szólna a film?
Nem szeretnék RPi-t építgetni, komplett KIT érdekelne. Itthon, boltból hol érdemes venni, mennyi a reális ára?

(#13527) MaCS_70 válasza zeno79 (#13526) üzenetére


MaCS_70
félisten

1. Full HD nem akadály -- milliószor leírták itt.

2. Wifi nincs beépítve -- milliószor leírták itt.

3. A TV USB-je jellemzően nem elég neki, érdemes 2 A-es táppal próbálkozni -- milliószor leírták itt.

4. Androidos távirányítás remekül megy (Yatse rulz), CEC-et tudó TV távirányítójával mennie kell a Kodinak is -- milliószor leírták itt.

5. A PI analóg kimenete nem éppen audiofil minőségű, azaz elég vacak. Érdemes valamilyen DAC-ot tenni rá, akár USB-set, akár HDMI-splittert, akár dedikált PI-re valót. Ez utóbbi szerintem a legjobb, bár nem a legolcsóbb/legegyszerűbb megoldás, mivel dokumentáltabb minőségű eszközhöz jutsz.

Építeni nem kell, a kitt jellemzően a memóriakártyát és a tápegységet tartalmazza még, esetleg ilyen-olyan extrát. De maga a PI alaplap építés nélkül üzemképes, ha van otthon mSD kártyád és mUSB tápod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13528) zeno79 válasza MaCS_70 (#13527) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm szépen a választ!!! :R :R :R
Ez a "valamilyen DAC", mondjuk USB-s drága? Mi ez pontosan? USB-s hangkártya pl.?

[ Szerkesztve ]

(#13529) Kicsirics77 válasza zeno79 (#13528) üzenetére


Kicsirics77
veterán

DAC

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13530) sztanozs válasza zeno79 (#13528) üzenetére


sztanozs
veterán

Vagy: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13531) zeno79 válasza sztanozs (#13530) üzenetére


zeno79
őstag

ahhaaaa
ahogy látom ez(ek) nem jó(k) analóg 5.1 kimenetre... akkor egyelőre marad a DELL
(meg drágább lesz a leves mint a hús)

[ Szerkesztve ]

(#13532) Flowtation válasza zeno79 (#13528) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Lehet, hogy le fognak hurrogni és előre leszögezem nem vagyok vájtfülű, nem tudom Te milyen minőséget szeretsz, én egy sima 5 eFt os usb hangkártyát vettem, hogy legyen 5.1 analóg kimenet a piből. Igaz ki még nem próbáltam, de rádugtam a pire, mikor megjött és simán felismerte, azaz a hangkimenetnél ki lehetett választani az usb eszközt. Szóval elég nagy a választék, attól függően mit szeretnél. Ez egyszerűbb (olcsóbb) megoldás, de pl házimozi erősítőre is rá lehet kötni hdmi-n keresztül, gondolom az is járható út.

Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13533) zeno79 válasza Flowtation (#13532) üzenetére


zeno79
őstag

:R :R :R
gondolom nekem is elég lenne :-) Kösz!
(amúgy gondolom a vájtfülűnek az ezer éves Creative SBLive! 5.1 & Genius SW-HF 5005 sem hang csak zaj :DDD ...)

[ Szerkesztve ]

(#13534) Flowtation válasza zeno79 (#13533) üzenetére


Flowtation
őstag

Én ezt vettem. Arra viszont figyelni kell, hogy a pi tápja elég legyen, mert ez a hangkártya ugye az usb-ből kapja tápot. Most hétvégén fogom én is kipróbálni élesben, ha nem sürgős akkor majd beszámolok az eredményről.

szerk: nekem sw 5.1 Home theater van, még az első széria... :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13535) zeno79 válasza Flowtation (#13534) üzenetére


zeno79
őstag

Nem, nem sürgős!
hálásan köszönöm

hm. nekem már a kondi 1 vagy 2x elszállt (elfüstölt), műszerésszel javítva lett. Szeretem, nem válok meg tőle

[ Szerkesztve ]

(#13536) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!!

Raspberry Pi 2-esem van OpenELEC image-al.
Tudja valaki, hogy a TVheadend csatornalistáját hogyan lehet lementeni, és utána visszatölteni rá?
Köszi!

(#13537) Celtis válasza neo81 (#13536) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan mit szeretnél? Ugyanazt visszaállítani? Az Openelec backupja mindent lement, a Tvheadend csatornákat is.

Amúgy a Tvheadned adatbázis a "/storage/.xbmc/userdata/addon/service.multimedia.tvheadend" folderben van. Ha ezt lemented, bármikor visszaállíthatod.

[ Szerkesztve ]

(#13538) neo81 válasza Celtis (#13537) üzenetére


neo81
senior tag

Próbáltam annak a könyvtárnak az egész tartalmát visszamásolni az újonnan feltett rendszerre, de utána, hogy rámásoltam, akkor nem indult már el a TVheadend.

Rasperry Pi-n nálam a \.kodi\userdata\addon_data\service.multimedia.tvheadend\ könyvtárban van.

[ Szerkesztve ]

(#13539) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Hát, akkor folytatom a társaság boldogítását:

Hozzáértő tanácsra vettem egy ilyen TV-sticket: Media-Tech MT4171

Egyelőre OSMC-s Raspberry B+-szal próbálkozom -- az OpenElec valahogy nem nyerte el a tetszésemet, de lehet, hogy ráfanyalodom.

Szóval tévézni szeretnék, a TVhadend mindkét vége elvben telepítve/engedélyezve van, nincs is panasz, hogy ne látnák egymást.

Ha a rendszerveállításokból megyek bele az Élő TV-Általános-Csatornakeresés pontba, akkor azt mondja, hogy egyik csatlakoztatott kiszolgáló sem támogatja a csatornakeresést, ha a webes felületen nézem a 9981-es porton át, akkor a TVadapers pontban nincs semmi.

Azbest ajánlotta, hogy nézzem meg az lsusb paranccsal, hogy mit lát a PI -- de ezt hol adjam ki? SSH-n "command not found" a válasz.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13540) azbest válasza MaCS_70 (#13539) üzenetére


azbest
félisten

osmc-t nem ismerem, lsusb arra jó hogy megmondja milyen vendor és device idje van az eszköznek, abból általából tudni lehet milyen. Egyébként úgy látom valaki írt már erről logouton [link], ha tényleg it9135, akkor talán csak a firmware fájlt kell a /lib/firmware-be másolni.

A dmesg kimenetéből látni, hogy a dvb-usb eszközzel mit próbál kezdeni a linux, ha it9135, akkor konkrétan azt is kiírja, ha nem találja a firmware fájlt.

(#13541) MaCS_70 válasza azbest (#13540) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a választ!

Feltettem az OpenELEC 5.92 bétát, de nem tudok rájönni, hogy az unoffical tárhelyről hogyan tudok telepíteni. Azt értem, hogy miattam ég le a ház, de ha rákattintok, nem történik semmi.
A TVheadend a jobb alső sarokban meg folyamatosan version mismatchra panaszkodik -- nyilván igaza is van.

A lsusb, dmesg parancsokat hol/hogyan adom ki?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13542) azbest válasza MaCS_70 (#13541) üzenetére


azbest
félisten

lehet kell neki egy újraindítás, hogy aktívvá váljon, legalábbis nálam kellett... próbálkozhatsz a stabil 5.08-cal i, ha tényleg az a tuner, amilyenre gondoltam, mert az már nem mai gyerek.

A keresés sokat segít ám :)
Valahol a menübel ott a szolgáltatásoknál az ssh [link], első indításkor külön rá is kérdezett.
Ssh root/openelec [link]

Szerintem te a tvheadend klienst találtad meg, de a szerver is kell, ami az unofficialban van.

(#13543) MaCS_70 válasza azbest (#13542) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Amennyire átlátom, kliens és szerver is fent van, SSH engedélyezve (bár azt nem találom, hol a jelszóbeállítás -- kapcsoljam ki?).
Az Unofficial Repo-ból fent van egy tvheadend service, engedélyezve. Más TVheadendet én nem találok, bár kétségtelen, hogy eléggé eltévelyedve tudok a PI menüjében kóvályogni.

Érdekes viszont, hogy IP:9981-re nem adja ki a beállítási felületet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13544) azbest válasza MaCS_70 (#13543) üzenetére


azbest
félisten

"Érdekes viszont, hogy IP:9981-re nem adja ki a beállítási felületet."

Ha fut és ugyanazon a hálózaton vagyokt akkor ki kell adja. Ha valami routeren át éred el a pi-t, akkor csak portátirányítással tudod megoldani hogy elérd a hálózaton át.

(#13545) MaCS_70 válasza azbest (#13544) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy hálózaton vagyunk, és az OSMC-t látom is így, csak nem jövök rá, hogy hol a különbség. (OSMC alatt nincs is ez az állandó hibaüzenet.)
Már-már kezdtem azt hinni, hogy megértem ezt a TVheadendes őrületet, de megint vesztésre állok. Egyszerűen logikátlanul kaotikusnak tűnik ez az egész, különös teintettel a felületre, mintha véletlenszerűen érném el a beállításokat, de legalább több részletben.

Most éppen megyek vissza 5.0.8-ra (hátha ott nincs version mismatch), közben meg tesztelem a sticket Windows alatt -- de ott működni látszik.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13546) melan válasza Mr Dini (#13523) üzenetére


melan
senior tag

Nah, ha ráteszem a jelszavas védelmet, sehogy sem érem el, anélkül meg böngészőből csak. Szerintem elbarmoltam a backupolással, úgyhogy megy fel harmadjára is a rendszer, és odafigyelek :))

(#13547) melan válasza melan (#13546) üzenetére


melan
senior tag

Felraktam újra. Tabletről most is elérem a Kodi-t, a gépről ip alapján látom a tartalmat, de a hálózatokon belül nem. De most ez lassan nem is fontos, azon kívül, hogy bosszant, nem érdekes.

Ellenben a CCM Helix skint szeretném használni, ami nem érhető el a kodiból. Hogyan tudnám felrakni alá? Vagy inkább válasszak mást, mert nem biztos, hogy kompatibilis vele? Awin alatt azt lőttem be és megtetszett, meg meg is tanultam beállítgatni...

[ Szerkesztve ]

(#13548) Celtis válasza neo81 (#13538) üzenetére


Celtis
veterán

Az a sejtésem, hogy 5.0x Openelecről próbálsz Tvheadend adatbázist másolni 5.95.x (6.0 béta) Openelecre.
Ha ez a helyzet, akkor az valamiért nem megy.

(#13549) Celtis válasza melan (#13547) üzenetére


Celtis
veterán

Próbáld ki az Eminence skint.
Nekem van rendes htpc-m is és ehhez képest nagyon érezhető a Pi lassúsága a GUI-n. Például az Aeon NOX skin elég darabos, főleg a médiatár vagy élő TV-n a csatornák lapozása. Viszont ez az említett skin nagyon erőforrás barát. Ráadásul egyszerű, jól áttekinthető és elegáns is. Pi-re ideális.

(#13550) Celtis válasza melan (#13547) üzenetére


Celtis
veterán

Én nem értem, hogy mi lehet a probléma. Úgy kéne mennie, mint az ágyba sz@rásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.