Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Benoe77 válasza Celtis (#12548) üzenetére


Benoe77
őstag

Próbáld meg OSMC-vel, hátha azzal megy.

(#12552) Celtis válasza Benoe77 (#12551) üzenetére


Celtis
veterán

Azt nem ismerem. Viszont kaptam egy tippet VDR addonra Tvheadend helyett. Azt fogom kipróbálni, illetve megpróbálok kölcsönkérni egy másik pi-t megy egy erősebb tápot.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha ez esetleg SW hiba, akkor hogy túróba csak nálam ennyire gáz. Mert az Openelec hivatalos fórumán van olyan topic, hogy OE5.0-ban bizonytalan a streaming, de csak pár ember panaszkodik.

(#12553) Benoe77 válasza Celtis (#12552) üzenetére


Benoe77
őstag

OSMC-t szerintem egyszerűbb telepíteni, mint VDR-t. Itt is csak kiírod az image-t, be a pi-be, és mehet.

(#12554) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Beszerzés alatt áll egy PI ( ha minden igaz holnap meg is jön). Raspbmc előtelepített rendszer van rajta.

A kérdésem az lenne, hogy Ti milyen rendszert ajánlotok rá?
Amire használni akarom: Bekötni hálózatba és a NAS megosztását továbbítani a TV-re , HDMI-CEC-cel irányítani.

Köszi a válaszokat előre is. :R

(#12555) Benoe77 válasza bucihost (#12554) üzenetére


Benoe77
őstag

OSMC, Openelec, XBian.
Raspbmc az az OSMC elődje, de már nem frissítik.

(#12556) Arolotifar válasza bucihost (#12554) üzenetére


Arolotifar
őstag

OpenELEC/Kodi. Egy Syno NAS szerverrel van hálózatba kötve.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12557) bucihost


bucihost
senior tag

Köszi a válaszokat :R

(#12558) CharlieR


CharlieR
csendes tag

Szervusztok,
A gondom: Rasp Pi2.
Raspbian + Kodi: .mkv filmeket nem játssza le, mintha valami codec hiányozna. Elindul, de nincs kép, számláló áll.
Ugyanakkor Openelec-t feltéve, ua. .mkv-t gond nélkül lejátssza.
Mi lehet a gondja a raspbian alatti kodinak?

(#12559) golya87 válasza CharlieR (#12558) üzenetére


golya87
őstag

OSMC-re térj át. (szvsz) Valószínűleg a Raspbmc már nem támogatja 100%-ban a Pi2-t.

(#12560) Mr Dini válasza golya87 (#12559) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De ő raspbiant említett, nem raspbmct.

CharlieR:

Nekem simán megy. Néha a táppal van gondja, de lejátsza....

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12561) anonym1s válasza Samus (#12528) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Az itt levok nagyresze media lejatszonak hasznalja, es nekem semmi gond nincs vele. Nekem nincs rakotve vincseszter, wifi halozaton hasznalom egy usb wifi adapteren kersztul.
Infra vevot nem nagy melo bele szerelni, a raspberry wiki oldalan rajta van, de szerintem egy radios taviranyito jobb mint az infras. Nem sokkal dragabb az infrasnal es nem gond neki ha valami akadaly van a tavkapcsolo es a vevo kozott, nem kell celozgatni vele. Nekem van egy radios, kb 5 meterrol egy teglafalon keresztul is mukodik.

(#12562) macilaci78 válasza anonym1s (#12561) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez majd érdekes lesz nekem is. A nappali falának másik oldalán van a kamra, oda akarom telepíteni az infrastruktúra nagyját: tároló, modem, router és ha kitanulom, akkor a RPi2-őt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12563) yossarian14 válasza anonym1s (#12561) üzenetére


yossarian14
tag

Mi a távirányítód típusa?

(#12564) anonym1s válasza yossarian14 (#12563) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Jelenleg egy ilen Accuratus mediaballpro nevu van, de elotte egy Emprex 3009ARFIII volt.
Az accuratuson van eger (trackball) es egergombok is a tobbi altalanos gombokon kivul, ezert vettem ezt, de a kodihoz nem kell eger, es az emprex sokkal jobb minosegu. En az emprexet vennem ha mindenkeppen tavkapcsolot kellene vennem hozza, de en inkabb a tv tavkapcsolojat hasznalom, epp emiatt vettem a raspberryt, mert nem kell hozza plusz taviranyito :)
Lehet vannak ezeknel is olcsobb radios tavkapcsolok.

(#12565) golya87


golya87
őstag

Közérdekű!

Aki esetleg az FDH-tól venne/vette a Pi-jét és szeretné garanciáztatni az kerítse elő a dobozát is az eszköznek.
Nagyon korrekt módon és nagyon gyorsan garanciáztatnak, de a dobozra nagyon háklisak!

(#12566) envagyok válasza golya87 (#12565) üzenetére


envagyok
veterán

Mi köze a doboznak a termékhez?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12567) sztanozs válasza golya87 (#12565) üzenetére


sztanozs
veterán

Eredeit csomagolás csak 3 napon belül kötelező...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12568) MaCS_70 válasza sztanozs (#12567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, a csomagolás nem leget feltétele a jótállásnak, az ettől eltérő eladói feltétel semmis!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12569) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A T-Home is kéri az előfizető rendelkezésére bocsátott eszközök minden tartozékát, különben kötbér. Eszköz, táp, UTP, Scart/HDMI, és bizony a dobozt is. ÁSZF-ben benne van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12570) vargalex válasza macilaci78 (#12569) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Van ellenpélda is: az UPC nem kéri a dobozt, sőt ha technikus üzemeli be az eszközt, sok esetben ott sem hagyja. Mindenesetre egy fontos különbség van az általad hozott példa és a Pi között: a Pi a saját tulajdonod, míg a szolgáltatói eszköz nem. Ergo utóbbi esetben nem is beszélhetünk garanciáról.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12571) golya87 válasza envagyok (#12566) üzenetére


golya87
őstag

A garanciálisan visszaküldött Pi-nek a dobozát akár egy hétig is megtarthattam, viszont a csereeszköznek instant dobtam ki a dobozát. Én is pislogtam, amikor a visszaküldés után egy héttel hívtak, hogy hol a doboz. Megoldottuk úgy, hogy vettem még egy Pi-t (úgyis kellett még egy) és annak a doboza ott marad náluk.
Mondjuk ellenkező esetben nem tudom mit kezdtek volna velem... :)
A telefon másik oldalán lévő emberke nem tudta elképzelni azt az élethelyzetet, hogy semmilyen eszközöm dobozát nem tartom meg...

(#12572) ht42 válasza golya87 (#12571) üzenetére


ht42
senior tag

Az ember már csak azért vesz nagy dobozos cuccokat, hogy legyen miben tárolni a kis dobozokat :)
Matroska dobozok...

(#12573) Laca0 válasza ht42 (#12572) üzenetére


Laca0
addikt

A padlásom tele van dobozokkal... jobb a békesség...
De kell egy jó biztosítás is, mert meglehetősen tűzveszélyes!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#12574) macilaci78 válasza Laca0 (#12573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lakótelepen lakok: se padlás, se pince, se tároló...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12575) sztanozs válasza macilaci78 (#12574) üzenetére


sztanozs
veterán

De legalább kazán sincs, amiben elégne :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12576) macilaci78 válasza sztanozs (#12575) üzenetére


macilaci78
nagyúr

és szelektív kuka is csak 2 hete van...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12577) sztanozs válasza macilaci78 (#12576) üzenetére


sztanozs
veterán

Felénk 1.5 éve szüntették meg a szelektíveket (azzal a felkiáltással, hogy majd lesz épületenként). Na azóta is majd lesz...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12578) macilaci78 válasza sztanozs (#12577) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanez ment nálunk is végbe: 17 hónap telt el...
A szemközti épületnek már 14 hónapja is volt szelektív kukája.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12579) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Használ valaki Rpi-t rdesktop-pal Windows szerveren? A jelenség az, hogy naponta legalább egyszer megáll, mint a bot, egér mozog, de ennyi. Pingre válaszol, ssh már nem megy.
Ötlet?

(#12580) Mr Dini válasza Bobolit (#12579) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem ilyet nem csinál. Megy non-stop. Rdesktopnak az xrdpt használod? Sztem az a legjobb! (Configolni sem kell...) Illetve akkor lehet még ilyen, ha wifin van. Ha stickkel használod, próbáld ki ethernet kábellel. ;)

Ez csak pár tipp volt...

Szerk.: Ha egér mozog, akkor a kliens diszkonnektel. Egy reconnect ált megoldja. Ja és ssh is megy, csak kb 12x kell próbálni csatlakozni rá. Egy ideig no hostot fog dobni, utána vmiért felmegy nekem. (Juicessh androidos app)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12581) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok. Hozzám került tegnap egy Raspberry-PI ver.B 512MB . raspbmc running kodi (compiled: feb 2 2015). Hálozazi megosztást látja,le is játszik szinte mindent. Viszont van olyan mkv film ami szaggat és olyankor 100% a proci használat. Codec gond, rendszer gond vagy ennyit tudna a kütyü?

(#12582) sztanozs válasza bucihost (#12581) üzenetére


sztanozs
veterán

Valószínűleg a hangsávot már nem bírja szoftveresen. Meg kell próbálni kicsit feljebb húzni a cpu-t, hátha az segít.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12583) dugesz77


dugesz77
őstag

Nálam is egyre érdekesebb ez a hang szakadozási probléma. Nálam Nas-ról van etetve a rpi2 onnan hdmi tvbe onnan optikain meg a hm erősítőbe megy a hang. Valahol olvastam,hogy a 1080p DTS hanghoz máz kevés a 100-as lan. De akkor az miért van hogy egyes filmek (1080p dts 1509kbps) tökéletesen mennek máskor meg egy bugyuta DD 2.0-ás meg 1080 -as alacsonyabb bitrátájú film meg kb. 2 percenként elhalhat 2-3 másodpercre?

(#12584) bucihost válasza sztanozs (#12582) üzenetére


bucihost
senior tag

nem csak a hang, hanem a kép is (minden) akadozik. 720p videóról van szó.
ahogy nézegettem, nem tudom ennek így kellene e felépítve lennie. raspbian>raspbmc>kodi. nem lehet hogy a rendszer van megkutyulódva?

[ Szerkesztve ]

(#12585) Bobolit válasza Mr Dini (#12580) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Sima rdesktop-ot használok, de szerintem freerdp-vel teszek majd egy próbát, csak az nem tud gui-s autentikálást, de majd megoldom.
Céges környezet, nincs wifi, kábelen szalad.

(#12586) sztanozs válasza bucihost (#12584) üzenetére


sztanozs
veterán

Azért szakadozik a kép is, mert a hang dekódolása (valószínüleg ez a probléma, ha DTS a hang) megeszi a cpu-t, ezért a hardveres video dekódolás is csorbát szenved.

De az is lehet, hogy túl magas bitrátával (vagy nem sztenderd profillal) lett kódolva, és a hardveres kódolás már nem viszi el.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12587) Benoe77 válasza Benoe77 (#12320) üzenetére


Benoe77
őstag

Jelentettem a hibát, és ma elvileg ki is javították ezt a "Time Update" funkciót:
[link]

Remélem hamarosan frissül az openelecben is a tvheadend erre a verzióra.

Időközben írtam egy nagyon egyszerű idő-beállító kodi plugint is, de odáig nem jutottam el, hogy feltegyem az eszközre, de lehet, hogy már nem is kell :)

(#12588) Mr Dini válasza Bobolit (#12585) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sima xrdpvel lazán megy kábelen. (Lanos ethernet)

Telepíteni így lehet:

sudo apt-get install xrdp -y .

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12589) Komplikato


Komplikato
veterán

Get your Windows 10 preview for Raspberry Pi 2 while it's hot
Hmmm. Ha jól tudom EZ futott a HoloLens bemutatóban látható robotban lévő Pi2 gépen is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12590) golya87 válasza Komplikato (#12589) üzenetére


golya87
őstag

Csak átfutottam a szöveget, de nekem az jött le, hogy win10-es pc nélkül nem tudom beröffenteni a Pi-n a win10-et. Remélem tévedek, ezért arra kérek valakit, hogy egy win32imagerrel feltehető win10 image linket osszon meg itt legyen szíves!

(#12591) cigam


cigam
félisten

A májusi Chipmagazinban:
◾A nagy Raspberry-kézikönyv
Exkluzív melléklet: cikkeink után mindent tudni fog a zseniális miniszámítógép hardveréről, oprendszereiről

Még nem olvastam(talán meg sem jelent még ;) )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12592) pzstm válasza golya87 (#12590) üzenetére


pzstm
titán

win10 valóban kell hozzá, insider programhoz csatlakozol és letöltöd a 10074-es ISO-t

Komplikato: igen, jól tudod

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12593) golya87 válasza pzstm (#12592) üzenetére


golya87
őstag

Lehet egy vm-en teszek egy próbát.

(#12594) Knti válasza cigam (#12591) üzenetére


Knti
csendes tag

Már az előző haviban is volt. Folytatásos történet.

(#12595) cigam válasza Knti (#12594) üzenetére


cigam
félisten

oh.. No és jó? Érdemes megvenni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12596) Knti válasza cigam (#12595) üzenetére


Knti
csendes tag

Még csak most olvasom. A 4. havi nem nagy szám szerintem.

Szabad itt a Chip-et linkelni? (A kivágott pdf oldalakat.)

(#12597) Knti válasza Knti (#12596) üzenetére


Knti
csendes tag

Az 5. havi sem mondott sok új dolgot sajnos.

(#12598) sztanozs válasza Knti (#12594) üzenetére


sztanozs
veterán

RPI, mint NAS? :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12599) Mezga Aladár válasza sztanozs (#12598) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tegyél hozzá egy kicsinyítő képzőt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12600) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lehet valahogy az OE-t pendriveról futtatni, úgy, hogy nincs benne sd? Ha igen hogyan?

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.