Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) melan válasza szabifotos (#13744) üzenetére


melan
senior tag

Én ebayen vettem 14900Ft-ért Pi2-t átlátszó házzal és 2A-es töltökábellel. Eddig minden OK vele (kopp-kopp).

(#13752) Mr Dini válasza melan (#13751) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Openelec (5.0.8-as) támogatja a Serviiot?

2. Tudtok jó tv streamokat? (Magyar, Orosz, Ukrán)

2+0,5 Ezeket a stream urleket hova kell beírni?

Köszi!

Szerk.: nem válasznak ment.... :B Bocs!

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13753) lord.lakli válasza szabifotos (#13748) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azt ne felejtsd el, hogy a 10800 az nettó ár és erre jön még az ÁFA, amit lehet, hogy ebay-es rendelésnél is fizetsz.

(#13754) azbest válasza szabifotos (#13748) üzenetére


azbest
félisten

"Tényleg egész jó ár a 10800Ft+1500 posta"

+ áfa, tehát 15.621

Nincs nagy különbség az ebayes árhoz képest. Ha átengedik áfa nélkül, akkor 2eft-bel olcsóbb, de ha vámolják, akkor ebayről 3 eft-vel drágább is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13756) szabifotos válasza azbest (#13754) üzenetére


szabifotos
senior tag

Tényleg... elnéztem a nagy keresgélésben. :K
De legalább hamarabb megjön.

(#13757) Pe-pe válasza Celtis (#13750) üzenetére


Pe-pe
tag

Azért ez a fél volt szerintem sok. Kínai töltőről beszélünk, lehet, hogy ma fél volt, de lehet 1-2 hónap múlva már egy volt is lesz a differencia. Addig megy egy telefon töltőről, habár az csak 850 mA-es.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13758) gyurkikrisz válasza Pe-pe (#13757) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

ebben igazad van, nalam eddig 2db kinai tolto jart, az egyik elfustolt, majd ha az utan probaltam bedugni lecsapta az aramot, a masiknal pedig alig lehetett bedugni az USB-t, mert a csatlakozo el volt csuszva a burkolathoz kepest :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13759) Mr Dini válasza gyurkikrisz (#13758) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mediastreamot (m3u lista) hova kell beírni openelecen?

Egyáltalán ez: http://dl.dropboxusercontent.com/u/24060872/tvlivehun.m3u él még? :F

Úgy látszik sikerült megint a válaszra mennem. Bocs, csak már megszoktam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13760) cigam válasza Mr Dini (#13759) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem próbálod ki? Pl. vlc-nek megmutatod a linket, és egyből meglátod mi újság. Van amelyik megy, van amelyik nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13761) Mr Dini válasza cigam (#13760) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A vlc-m kifagyott, mikor megnyitottam...

Aztán rájöttem, h ezt az m3u-t le kell tölteni és azt kell megnyitni, nem hálózati helynek. :DDD

És rájöttem arra is, h hogyan kell berakni a csatornalistát. Tehát sztornó.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13762) vkp


vkp
aktív tag

UPC Horizon Go-hoz tud valaki plugint Kodi alá?

(#13763) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Ahogy már előttem jó sokan, én is szeretnénk a raspberryvel többpontos hőmérőhálózatot építeni.
Több ilyen projektet találtam külföldi oldalakon -ahhoz sajnos túl kevés az időm, hogy nulláról mindent én találjak ki-, de vhogy egyelőre nem találtam meg a tutit. Vagy olyan alkatrészeket használ, amiket itthon nem egyszerű -vagy nem éri meg- beszerezni, vagy nem olyan, mint amilyet én elképzeltem, vagy hiányzik a részletes leírás, elnagyol bizonyos dolgokat, és garantált az elakadás.

A kérdésem tehát az lenne, hogy épített-e már közületek valaki sikerrel raspberry pi 2-ből olyan kütyüt, ami több wifi-s, vagy másmilyen rádiós(!) szenzor hőmérsékletadatait begyűjti, és grafikonos formában vagy lokál, vagy remote elérhetővé teszi?
Alapvetően pár beltéri helyiség, és kültéri hőmérsékletet szeretnék vele megjeleníteni, bedrótozni emiatt viszont nem fogom a házat és a kertet.
Természetesen az is nagy segítség lenne, ha bevált, angol leírást mellékel vki.

Előre is köszi a segítséget!

(#13764) Mr Dini válasza Dudee (#13763) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én már csináltam illyet, mikor Adafruittal/Arduinoval játszadoztam.

Ahogy látom, már más is csinált ilyet itt a fórumban: [link]

Szerk.: stopperos fórumtárs is csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13765) Dudee válasza Mr Dini (#13764) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszi szépen!! A linkeket sajnos csak később tudom megnézni (céges proxy :( ).
Amit építettél az bevált?
Olyat szeretnék, ami akár évekig is megbízhatóan elzötyög (ház szigetelés előtt állok, és jó lenne pl összehasonlítást végezni egy-egy év között, etc)

(#13766) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Elkezdtem csinálni egy magyar rádió lejátszási listát. (m3u - csupa stream link)

Ilyenek vannak benne pl:

#EXTINF:0, Class FM
http://icast.connectmedia.hu/4784/live.mp3

Hogyan tudnék "thumbnail" képet hozzátársítani?

tvg-logo="<link>" már próbáltam, de nem megy. :(((

2 Youtube videó linket hogyan tudok listába rakni, h a Kodi lejátssza? :F

Köszi előre is! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13767) stopperos válasza Dudee (#13765) üzenetére


stopperos
senior tag

Nekem másfél évig simán működött a pi 3 DS18B20 szenzorral és 2 m vezetékkel.
A 1-wire vezetékezés elég sokat elbír vzoltan #6851: 50m+ és 8 szenzor, 4eres telefonkábel. Szerintem ez a legbiztonságosabb. Ebay-ről lehet rendelni 10-essével a szenzorokat, van ami szigetelt és van ami csak alap.

Szerintem tervezd meg, hogy mit akarsz mérni. Nálam a szoba+radiátor átfolyó+külső hőmérséklet volt mérve. Ebből ez jött ki télen, hogy függetlenül attól milyen hideg van kint (panel program :) ) a szobában 20-21 fok volt. Ha fel volt csavarva a fűtés, ha nem. Először én is néztem, de a szezon végén jól jött a 68000 Ft visszatérítés.

Most a fizika laborunkban van beüzemelve 5m kábel és 4 szenzorral. Néha van egy tüske.

A logout oldalamon elég jól összeszedtem az irodalmat és a lehetőségeket. Két évnyi tapasztalat: A DHT11,22 és hasonlók még mindig szemetek. Rájuk nem éri meg alapozni.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13768) Dudee válasza stopperos (#13767) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszönöm szépen, el fogom olvasni az írást!
A vezetékezős dolgot első körben kizárnám. Rengeteg vezeték kellene, házon kívül is, mert pl medencét is szeretnék mérni. Szóval maradnék a rádiós megoldásnál, legalábbis terv szinten.
Ebben a témában ezt a honlapot találtam

És úgy látom az illetőnek stabilan működik neki a cucc:
[link]

(#13769) Flowtation válasza cigam (#13740) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Otthoni csoportra gondoltam, csak video hozzáadásakor, illetve a total commander is workgroupot ir ki. Egyébként visszaléptem az otthoni csoportban és már működik szépen, köszönöm a választ!

Celtis: Engedélyeztem, de nem voltam benne az otthoni csoportban, innen volt a gond...

Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13770) stopperos válasza Dudee (#13768) üzenetére


stopperos
senior tag

Szia, inkább hibrid megoldásban gondolkozz. Amit tudsz, azt vezetékkel, amit nem azt vezeték nélkül. A költséget nagyon le tudod vele faragni, és jobban kezelhető a vezetékes dolog.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13771) feketegergo


feketegergo
tag

Képea a Rasberry Py (B model) egyszerre több USB webkamerát használni?

Csak a géz és villanyórát szeretném nézetni vele, szóval elég ha 5 percenként készül egy felvétel.

(#13772) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani jó, megbízható aktív USB Hub-ot Raspberry Pi 2-höz (OpenELEC 5.0.8-as rendszer van rajta)?

Köszi!

(#13773) Mr Dini válasza Dudee (#13765) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A céges proxy engedi a választ, de a blogbejegyzést nem? ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13774) junhum


junhum
tag

Sziasztok!
Pi 2 a

sudo modprobe w1-gpio
sudo modprobe w1-therm
cd /sys/bus/w1/devices
ls

Beadom és itt nem hoz semmit!

Szenzor DS18b20

3,3V
Adat gpio 4en
Gnd
4,7k a vcc adat között

Mit kellene csinálnom?

[ Szerkesztve ]

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#13775) gyurkikrisz válasza Mr Dini (#13773) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Vannak furcsa mukodesu proxyk, ahol az egyiket atengedik, a masikat meg nem (jelen esetben a logoutot). de ezert is jo hogy negy oldalrol elerheto ugyanaz :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13776) stopperos válasza junhum (#13774) üzenetére


stopperos
senior tag

logout oldalam utolsó frissítése:

A kernel 3.18 átváltott device trees módra amikor a pin kiosztást intézi. Hogy továbbra is működjön az összeállításunk, a /boot/config.txt fájl végére be kell írni a következőt:
dtoverlay=w1-gpio,gpiopin=4
És reboot!

A modprobe nem kell, mert magától tölti be ezentúl.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13777) junhum válasza stopperos (#13776) üzenetére


junhum
tag

Köszönöm!

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#13778) junhum válasza stopperos (#13776) üzenetére


junhum
tag

Van még velem baj :)
Nano-val létrehoznék egy file-t a /ect/init.d/ mappában de nem engedi menteni.
Másik amikor indítanék egy python programot sudo-val azt írja: syntax error: "(" unexpected

Én úgy gondolom hogy valami jogosultság problémája lehet, de nem tudom mi.

Raspbain rendszer van fönt és fut a gui-ja

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#13779) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Pár hete kérdeztem itt, hogy működne-e a Pi2-re telepített OSMC távvezérlése olyan módon, hogy a Pi wifi-adapterrel csatlakozik az iPhone által létrehozott hotspotra, majd az iPhone-ról, Kodi Remote app-pal távirányítom a lejátszást. Autóba akarok Pi-t telepíteni zenélésre, és így nem kellene külön tapiképernyőt beépíteni, valamint az iPhone is online marad. Kaptam is javaslatokat, köszi szépen!

Végre ki tudtam próbálni. Voltak problémák, nem csatlakozott semmilyen wifi-hálózatra a Pi, de most volt időm olvasgatni. Frissítettem az OSMC-t, most a 2015.06-1 változat van fenn, és ezzel simán működik a dolog, a kis adapter (Edimax EW-7811UnR2, 150 Mbps) látja az ad hoc hálót, csatlakozik is simán. A Kodi Remote-ban beállítottam a telefon által kiosztott IP-t, és kész.

Úgyhogy most örülök. Újraindításkor, ha be van jelölve a "Wait for network" a vezeték nélküli beállításoknál, akkor újra felcsatlakozik, valamint ezt mindig ismétli, ahányszor indítom a hotspotot a telefonon. Eddig mindig ugyanazt az IP-t kapta, úgyhogy a Kodi Remote is működik.

A továbbiakban autóba szerelve fogom tesztelni a koncepciót :) . Lehet, lesz belőle majd egy rövid cikk.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#13780) gyurkikrisz válasza junhum (#13778) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

sudo-val próbáltad a /etc-ben való fájlt? mert ott csak úgy lehet.

a python hibaüzenet meg egy "sima" szintaktikai hiba, nézd meg hogy melyik sorra írja, valahol előtte lehagyhattál egy zárójelet, ilyesmit.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13781) tvamos válasza feketegergo (#13771) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, nekem 2 usb webkamera van rajta, de nekem csak a saját Python scriptemmel sikerült. Open CV-t is használok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13782) Dudee válasza Mr Dini (#13773) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, pontosan, valamiért a logout.hu tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#13783) lord.lakli válasza VS461 (#13779) üzenetére


lord.lakli
őstag

Grat. A cikket mindenképpen írd meg.

(#13784) junhum válasza gyurkikrisz (#13780) üzenetére


junhum
tag

Igen sudo-val probáltam.

A phyton copyzott és már azért reklomál amit ő maga hoz az első sorban :(
[link]http://www.danielhansen.net/2013/03/raspberry-pi-temperature-logging-using.html?m=1[/link]
Ezzel próbálkozok egyébként

[ Szerkesztve ]

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#13785) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Van egy eladó RPi2-m, átlátszó házzal és "hűtőbordával". Kb. 5x volt használva.

(#13786) tvamos válasza Mittu88 (#13785) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az tok jo! Nekem is van egy. :K

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13787) xboxfreak válasza vkp (#13762) üzenetére


xboxfreak
tag

Nincs de ha rájössz mennybe mész ... :)

(#13788) cigam válasza xboxfreak (#13787) üzenetére


cigam
félisten

Sanszos, hogy nem fog mennybe meni, mert silverlight-os a kliens, az meg nem nincs linux-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13789) xboxfreak válasza cigam (#13788) üzenetére


xboxfreak
tag

Hát ennyi...

(#13790) vargalex válasza cigam (#13788) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Van helyette Pipelight, igaz ez pedig az eredeti Windows-os plugin-t használja wine-en keresztül. Szóval azt mondanám, hogy Pi-n szinte esélytelen. Persze elképzelhető, hogy valamikor átállnak html5-re, ahogy az RTL Klub is tette az RTL most-on.

Alex

(#13791) xboxfreak válasza vargalex (#13790) üzenetére


xboxfreak
tag

Egyébként minek van a UPCs STBn ethernet port a szervízen kívül?

(#13792) cigam válasza xboxfreak (#13791) üzenetére


cigam
félisten

Nem szervíz, hanem modem. Képes lenne kiváltani a kábelmodemet, de vmiért le van tiltva. Sanszos hogy olyan (régi) szabványt támogat csak, ami nem műxik a upc rendszerén.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13793) vargalex válasza xboxfreak (#13791) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az eredeti firmware-ban nem tudom, de az UPC által szállítottal semmire nem jó.

Alex

(#13794) xboxfreak válasza vargalex (#13793) üzenetére


xboxfreak
tag

Igen csak ha valahogy kapna IP-t a modemtől akkor máris lenne a Kodi alatt ezmegaz .. bár a silverlight még így is akadály de ... na mindegy is...

(#13795) cigam válasza xboxfreak (#13794) üzenetére


cigam
félisten

0 annak az esélye, hogy ethernet-en továbbküldi (pláne sávszélességhez igazodva újrakódolja a stream-et)
ez a box.

Viszont ha rákötsz egy(vagy több) dvb-c vevőt, az alapcsomagot streamelni vele "gyerekjáték". De ezt tudja a horizon-tv is. Érdekes kísérlet, hogy az analóg kimenetre kötött digitalizáló kártyával tud-e valamit kezdeni. Ekkor a prémium csatornák is nézhetővé válnak "bárhol".

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13796) @Jocó@ válasza tvamos (#13781) üzenetére


@Jocó@
tag

motion-t használok két webkamerával, és wifi stick-el riasztó rendszernek. Ez beállítástól függően képes mozgás nélkül is képeket menteni.

Még nem stabil :(
Néha leszakad a hálóról, bár ez lehet amiatt, hogy a UPC Wi-Free amire csatlakozik nem elérhető.
Napi egyszer ütemezetten újraindítom. Még stabilizálni nem tudtam (idő és kedv hiányában).
Van, hogy a wifi stick őrül meg, néha a kamera. Logokba néha belenézek.
Gyakran találkoztam olyannal, hogy boot után felismerte ugyan a kamerát (/dev/video*), de csak szürke képet kapott a motion (uvcvideo).
Ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy egy OpenCV-s progi fut a motion indulása előtt, ami megnézi a kamera képeket, és ha bizonyos százalékban egyeznek a pixelek (pl 25% egyszínű), akkor le, majd felkapcsolom az USB (és Ethernet) chipet (imitálva a ki és bedugását az eszköznek).

(#13797) tvamos válasza @Jocó@ (#13796) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ok, sokat nem eroltettem a motiont, amugy is a saját script a frankóság.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13798) melan


melan
senior tag

Szisztok! Adódott valami kis gondom a PI2-n futó Kodimmal. Nem frissíti a médiatárat... winen lévő kodiból csináltam backupot amit importáltam a Pi-n. Utána beállítottam a szűrőket stb. Azóta került be új film, de frissítéskor nem teszi be. Mi lehet a gond?

(#13799) melan válasza melan (#13798) üzenetére


melan
senior tag

Ha csinálok egy médiainfo exportot a fájlok mellé, onnan bármikor könnyen felállítható az adatbázis - jól gondolom?

(#13800) xboxfreak válasza cigam (#13795) üzenetére


xboxfreak
tag

Az a baj, hogy fix belső ip címe van ... követhető bármit csinálsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.