Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) BoB válasza flegga92 (#12299) üzenetére


BoB
veterán

Írj privátot ha kiderült.

HisHis: azért akarok csak egy ilyen kis kábelt, mert már van hosszú RCA-RCA kábelem, és ez a kicsi 300-500ft körül van, amit te is linkeltél 3000... Na tudod ki ad ki ennyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12302) GU-81M válasza azbest (#12297) üzenetére


GU-81M
tag

Nem tudom, hogy mi történt, de most működik rendesen, gyors az ssh is és a vnc is. Hazajöttem kicseréltem a tápját (rendeltem 2 ampereset, eddig 850mA-es volt), de nem hinném, hogy ennek köze van ahhoz, hogy most megy minden... Az ip címek különbözőek, a router osztja ki és a mac címek is különbözőek, ezeket leellenőriztem. Ami változott az az, hogy az rpi arp táblájában már nem a pc ip címe szerepel, hanem a neve. ( pc-n nem változott az arp tábla)

Kicsit meglepett az ára... Most meg már megvan, nem filózok rajta többet... :D

(#12294) -=Jam=: Nem találtam ilyen beállítást és a forgalmi szabályok között sem volt hasonló. Nem gyári fw van a routeren, hanem suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07.

[ Szerkesztve ]

(#12303) mm00 válasza mm00 (#12287) üzenetére


mm00
aktív tag

Megtaláltam a hibát, user error volt...

A kezelőfelület sehol nem látni a hangerő beállítást (legalábbis én nem találom), de iPhone Kodi távirányítóba megjelenik hozzá a hangerő szabályzó. Ott volt felére lehúzva a hangerő (nem tudom ki állította el :F ) Felhúztam és minden tökéletes ismét :)

(#12304) Celtis válasza azbest (#12297) üzenetére


Celtis
veterán

+1

(#12305) gurabli válasza [Misel] (#12291) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12306) gurabli válasza azbest (#12295) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12307) gurabli válasza GU-81M (#12302) üzenetére


gurabli
senior tag

Egész biztos, hogy a gyenge táp volt a gond! Tele van a net a gyenge tápok miatti megmagyarázhatatlan hibákkal. És fontos, hogy jó minőségű táp legyen, nem csak az A számít.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12308) lord.lakli válasza azbest (#12295) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tényleges vásárlásnál fdh-n ezt lehet választani ingyenesnek: "kiszállítás készpénzzel (Budapest területén díjmentesen) 10000.-Ft nettó rendelési érték alatt 2-3 munkanap"

[ Szerkesztve ]

(#12309) bob007


bob007
csendes tag

Sziasztok,

Sikerult vegre beszerezni a Pi2-t es mar telepitettem is ra OpenELEC-et. Az lenne a kerdesem, hogy a file manager-nel kulso FTP-re csatlakozok be is olvassa a konyvarakat latok mindent az egyik oldalt es a masikon a sajat kulso HDD-met ami USBn csatlakozik a Pi-hez. Amikor ranyomok a COPY parancsra az OpenELECben akor viszont semmi sem tortenik. Megneztem par youtube videot es masoknal a file managernel a copy utan felugrik egy kis ablak ahol az aktualis folyamatot latja. En ezt nem latom es hibauzenet sincs :) Van valakinek barmi otlete hogy miert? Koszonom elore is!

(#12310) bob007


bob007
csendes tag

... es valami meg lemaradt az elozobol, most elsore hasznalom az openelec-et alap skin van fenn "Confluence". a problema az hogy inditas utan pillanatok alatt kicsit lejebb veszi a TV fenyerejet es ez marad film lejatszas kozben is. Ha atvaltok egy masik HDMI-re es vissza a TV-n akkor ujra fenyes lesz, de kb 10 mp utan megint elhalvanyul. Probaltam keresni ilyen problemara a neten de nem igazan talaltam meg eddig megoldast. Elofordult ilyen valakinel anno? Ha igen hogy sikerult megoldani?

(#12311) Bélaaaa válasza bob007 (#12310) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez a TV beállításán múlik. Ott keresd.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12312) bob007 válasza Bélaaaa (#12311) üzenetére


bob007
csendes tag

Rendben koszonom. Azt hittem ez az eszkoz kulonlegessege, mert meg nem tapasztaltam ilyet.

(#12313) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Hyperion használókhoz lenne kérdésem: régebben B+-omhoz WS2801-essel készítettem rendszert, most a Pi2-höz ismét szeretnék építeni, és ha lehet akkor az öntapadós ledszallagos megoldást preferálnám, nem akarok ismét szívni a felrögzítéssel. Ebay-en látom vannak WS2811 meg WS2812 verziók, gondolom ezek is működnek a Pi2-vel és az Openelec alatt a Hyperionnal igaz?! Ezt néztem ki, ha ez nem jó akkor esetleg helyette ki milyet ajánlana?

:R

[ Szerkesztve ]

(#12314) -=Jam=- válasza Kroni1 (#12313) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Szerintem a 2812-t nem tudod direktbe rákötni a Rasp GPIO-jára, mert az csak 3 vezetékes. Én inkább a 2801-es ledszalagot javaslom Pi-hez az tuti működik.

Itt van pár infó a Pi2 és a WS2812B kapcsolatáról. Jelen pillanat nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#12315) Kroni1 válasza -=Jam=- (#12314) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi! Olvastam hogy annak nincs külön clock-ra csak data-ra szüksége, nem gondoltam h emiatt nem is jó hozzá.. Pedig ahogy olvasom fejlettebb már mint a 2801, kevesebbett fogyaszt és mégis nagyobb a fénye. (bár a korábbi 2801-emnek is elég fénye volt sztem..)

(#12316) Ultrazord


Ultrazord
tag

hello

szeretnék egy torrentes, filmnézős rendszert összerakni, és az lenne a kérdésem, hogy ha egy tápellátás nélküli külső usb-s hdd-t kötök rá, akkor azt a raspberri 2 meg fogja hajtani?

(#12317) Mr Dini válasza Ultrazord (#12316) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Attól függ milyen tápot adsz a pinek+a hdd fogyasztása... De ált. nem megy simán. Aktív usb hubbal hasít! :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12318) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Használja valaki a RetroPie alkalmazást? Nem találom benne a Vice-ot, pedig a leírásában szerepel, hogy benne van. Kérem, segítsen valaki előhozni. Fiammal szeretnénk egy kicsit nosztalgiázni, régi C64-es játékokkal bomolni egyet.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12319) greeny1899


greeny1899
csendes tag

Sziasztok!

Van egy htpc-m a nappaliban, openelec futik rajt. Most beszerzésre került egy pi 2 a hálószobába (popcorn a210-et vált le), openelec feltelepítve rá, szuper. HTPC vezetéken router, pi2 vezetéken router. látják egymást, lejátszás és elérés rendben műxik.

A probléma, samsung tv, anynet hdmi cec. pi2 oldalán már kivettem, hogy alvó üzemmódba kapcsoljon (mert ha ezt tette, akkor utána csak konnektor kihúz/bedug után működött a tv távirányítójával), és pi2 folyamatosan bekapcsolva hagyva. Viszont ma reggel ismét nem találta a tv anynet eszközként a málnát. Erre van vmi megoldás, hogy pi2 folyamatosan elérhető legyen anyneten, vagy sajnos ez esetben nincs és az áramellátás megszakítás a megoldás rá?

köszi

(#12320) Benoe77 válasza Benoe77 (#11789) üzenetére


Benoe77
őstag

A médialejátszó projektben PI vonalon indultam el, sikerült is egy egész jó rendszert összehozni. OpenElec-et tettem rá egy végtelenül leegyszerűsített ReFocus skin-nel (TV, Fájlok, Kilépés menüpontokkal)

Egy gondom van, mégpedig a pontos idő kérdése, mert ugye nem lesz hálózatra kötve a szerkezet. Örömmel fedeztem fel, hogy a tvheadend-ben van olyan beállítás, ami ezt a dvb jelből meg tudná oldani, viszont valamiért nem működik:

Van ötlete valakinek arra, hogy vajon miért nem, esetleg, hogy hogy tudnám ezt a funkciót kézzel kipróbálni/ellenőrizni?

(#12321) Celtis válasza greeny1899 (#12319) üzenetére


Celtis
veterán

Egy ismerősnek raktam össze hasonlót. Nála is nagy ritkán előfordul, hogy nem tudja vezérleni a Pi-t.
Szerintem ez a TV hibája. Ha elkapcsol másik bemenetre majd vissza arra a HDMI-re ahol a HTPC lóg, akkor megjavul.

(#12322) wassermann válasza Benoe77 (#12320) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nekem korábban még XBMC ment hálózat nélkül. Ha nem húzod ki a Pi-t parancssorból megadod neki az időt: sudo date HHmmDDMMYY. Aztán sudo reboot .

Remélem jól emlékszem, ha mást nem beírás után úgyis visszaírja mit adtál be, ott leellenőrizheted ez-e a megfelelő forma. (Openelecnél ez csak aszem SSH-n megy másik gépről)

(#12323) Mr Dini válasza wassermann (#12322) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

OE-n sajnos nincs sudo... Cserébe root vagy.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12324) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Ha valakit érdekel, megcsináltam a Retropie-v3.0beta2-rpi2-t squashfs kompatibilisre a Berryboothoz. Csak le kell tölteni, majd a Berrybootnak megadni, s már teszi is be a menübe.

Retropie-v3.0beta2-rpi2-squashfs
Berryboot Pi2

Jó szórakozást hozzá!

Az OpenELEC 5.0.8-al nem boldogulok egyenlőre. Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12325) GazRic


GazRic
senior tag

OSMC + transmission: szépen fut, de a torrenteket nem szedi a háttérben mert nem tudja irni a rádugott USB HDD-t. Mi lehet a gond?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12326) gorog67 válasza GazRic (#12325) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nekem is egy forumtárs segített, a vinyóhoz trippla (rwxrwxrwx) jogot kellett adni, mert a szimplával (rwx------) a Transmission nem ment. (A Deluge nem ilyen finnyás.)
sudo nano /etc/fstab
Beírni az utolso sorba:
/dev/sda1 /media/vinyo1 ntfs-3g defaults,uid=1000,gid=1000,umask=000 0 0
Természetesen az sda1 és a media/vinyo helyett a saját adataid kellenek.
Ha sikerül, majd számolj be a tapasztalataidról! Nelam letöltéskor a PC-s remote gui állandóan frissített, visszatöltéskor már jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#12327) GazRic válasza gorog67 (#12326) üzenetére


GazRic
senior tag

ez az egy sor és ennyi?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12328) gorog67 válasza GazRic (#12327) üzenetére


gorog67
aktív tag

Igen (feltéve, hogy NTFS-re formázott a vinyód), és újraindítás. Feltételezem, hogy az uid az USER, a gid a GUEST csoport jogait állítja be.

[ Szerkesztve ]

(#12329) GazRic válasza gorog67 (#12328) üzenetére


GazRic
senior tag

Már megy is, köszönöm!
Kiváncsi leszek szaggatni fog-e az OSMC ha megy a torrent ugyan arra a winyóra.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12330) GazRic válasza GazRic (#12329) üzenetére


GazRic
senior tag

Már csak a letöltési sebesség nem tetszik, fele mint kéne lennie.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12331) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Alapból Noobsból használom a pi 2-t OEvel. Most váltottam egy nagyobb SDre és az az 5letem támadt, hogy felrakom OE mellé a raspiant is. Ezzel kapcsolatban merültek fel kérdéseim:

1. Flash tamogatás van rá?

2. Leszedtem a vlct rá, de nem megy a hálóról való stream vele... (Otthoni Nas)

3. A tévém kb felét használja csak a raspian a többi fekete border.... Próbáltam a Screen settingsnél autora állítani, de visszaáll az ő beállításaira... Valami conf file módosítás kell neki?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12332) Mr Dini válasza Mr Dini (#12331) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gondolom flash nincs rá...

Xrdpt hogyan lehet beállítani? Konkrétan a tabomról szeretném ms remoteval irányítani...

És még vmi. Jackes erősítőt akartam radugni. Megláttam a menüben a jack servert. Elindítottam, de nem szól, csak a HDMI... Alap alsa driver van fent. OE alatt ment a hang. Mit kéne csinálnom?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12333) GazRic válasza gorog67 (#12326) üzenetére


GazRic
senior tag

Megy, de sajnos csak 5-70k a letöltési sebesség. Nem értem mi lehet a gond. Portok nyitva stb

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12334) gorog67 válasza GazRic (#12333) üzenetére


gorog67
aktív tag

PC-ről ugyanaz gyorsabb lenne? A torrent sebességek esetlegesek. Amit a 100 megás net és az USB2-es winyó tud, azt kiszolgálja a raspi. Persze, ha mellette filmet nézel, az lassíthat. Pi vagy Pi2 az alany?

(#12335) GazRic válasza gorog67 (#12334) üzenetére


GazRic
senior tag

igen, gépen jön ahogy kell ... de itt iszonyat lassú. PI2

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12336) gorog67 válasza GazRic (#12335) üzenetére


gorog67
aktív tag

Pi2-vel hasítania kell.

(#12337) bob007


bob007
csendes tag

Sziasztok,
Találkozott valaki olyan jelenséggel Pi2 és openelec, hogy film közben teljesen elmegy a kép hang (HDMI kábelt használok TV-vel van összekötve) aztán pár másodperc mulva visszajön. Kicsit olyan az egész mintha fizikálisan kihúznám a HDMI kábelt 1 másodpercre. Kábelt cseréltem már és az nem oldotta meg a gondot és most már falnak megyek :W :) Köszönöm a segítséget!

(#12338) Bélaaaa válasza bob007 (#12337) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Egy újratelepítés esetleg? Lehet, hogy egy plug-in szórakozik.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12339) Mr Dini válasza Mr Dini (#12332) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudtok segíteni? Vagy ne várjak választ? :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12340) wassermann válasza Mr Dini (#12339) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Raspberry Pi egy hobby-gép, amit millió féleképp használnak. Sajnos egyáltalán nem garantált, hogy idetéved valaki aki teljesen ugyanarra és ugynúgy használja, mint te...

(#12341) bob007 válasza Bélaaaa (#12338) üzenetére


bob007
csendes tag

Szia,

ujratelepites nem segitett. Mashol azt hallotam a config.txt-ben kene atirni a hdmi_force_hotplug=1 es a config_hdmi_boost -ot lehet növelni de eddig ezek sem segítettek. Senki más még nem tapasztalt ilyet?

(#12342) Bélaaaa válasza bob007 (#12341) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Melyik verziót használod?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12343) bob007 válasza Bélaaaa (#12342) üzenetére


bob007
csendes tag

Szia

OpenELEC 5.0.8. Linux kernel: 3.18.10

(#12344) Bélaaaa válasza bob007 (#12343) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Annak pedig mennie kell(ene). Milyen TV-re kötötted?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12345) pzstm


pzstm
titán

Így néz ki jelenleg a Windows10 Raspberry PI2-n

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12346) Celtis válasza bob007 (#12343) üzenetére


Celtis
veterán

Próbáld ki az 5.0.7-et. A haverom pont arra panaszkodott, hogy 5.0.8 upgrade után pillanatokra fekete lesz a kép. Ugyan nem hittem neki, de most már gyanús.

(#12347) redbiro válasza Celtis (#12346) üzenetére


redbiro
őstag

5.0.8-on nekem most például nem fut le a frissítés keresése, szóval vannak itt fura dolgok

it never gets easier, you just go faster

(#12348) Arolotifar válasza redbiro (#12347) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam sem megy...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12349) bob007 válasza Bélaaaa (#12344) üzenetére


bob007
csendes tag

Samsung ue55f6400

(#12350) bob007 válasza Celtis (#12346) üzenetére


bob007
csendes tag

Ok az első furcsa jel hogy akkor itt valami nem stimmel az 5.0.8-al. Akkor kerdes: hogyan lehet lefelé frissíteni ? A skint ki lehet menteni? Koszi szépen a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.