Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) macilaci78 válasza stopperos (#12650) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szia!

Köszi, a progit lementettem. És mivel tudom megcsinálni az SD-ről a back up fájlt? Ha jól látom, a linkelt progi csak felírja az SD-re.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12652) PeterPH válasza macilaci78 (#12651) üzenetére


PeterPH
senior tag

A "Read" funkció akkor szerinted mire való?

(#12653) MaCS_70 válasza Celtis (#12649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12654) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Újra raktam a PI-t. Openelec + kodi.

Adott egy film:

Általános
UniqueID/String : 194263713590488785830149623707950549252 (0x9225D48F45FE70EAAE6DAC5C71368904)
Teljes név : Z:\Torrent\Taken.3.2014.mHD.720p.WEB-DL.x265.MD.HUN\Taken.3.2014.mHD.720p.WEB-DL.x265.MD.HUN.mkv
Formátum : Matroska
Formátum változat : Version 4 / Version 2
Fájlméret : 918 MiB
Időtartam : 1 óra
Teljes adatsebesség : 1 234 Kbps
Film : Taken.3.2014.720p.WEB-DL
Kódolás dátuma : UTC 2015-01-28 15:41:22
Kódoló szoftver : mkvmerge v7.5.0 ('Glass Culture') 32bit built on Jan 4 2015 16:37:25
Kódoló könyvtár : libebml v1.3.1 + libmatroska v1.4.2
_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v7.5.0 ('Glass Culture') 32bit built on Jan 4 2015 16:37:25
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2015-01-28 15:41:22
_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES
DURATION : 01:43:50.126000000
NUMBER_OF_FRAMES : 238497
NUMBER_OF_BYTES : 248990868

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : HEVC
Formátum/adatok : High Efficiency Video Coding
Formátum profil : Main@L3.1@Main
Kódek azonosító : V_MPEGH/ISO/HEVC
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség : 889 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 544 képpont
Képarány : 2,35:1
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Bit/(képpont*képkocka) : 0.051
Adatfolyam mérete : 662 MiB (72%)
Kódoló könyvtár : x265 1.4:[Windows][GCC 4.9.0][64 bit]
Kódoló könyvtár beállításai : wpp / ctu=64 / tu-intra-depth=1 / tu-inter-depth=1 / me=3 / subme=3 / merange=57 / rect / no-amp / max-merge=3 / temporal-mvp / no-early-skip / no-fast-cbf / rdpenalty=0 / no-tskip / no-tskip-fast / strong-intra-smoothing / no-lossless / no-cu-lossless / no-constrained-intra / no-fast-intra / open-gop / interlace=0 / keyint=250 / min-keyint=25 / scenecut=40 / rc-lookahead=25 / bframes=4 / bframe-bias=0 / b-adapt=2 / ref=3 / weightp / no-weightb / aq-mode=2 / aq-strength=1.00 / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rd=4 / psy-rd=0.00 / psy-rdoq=0.00 / signhide / lft / sao / no-sao-non-deblock / b-pyramid / cutree / rc=crf / crf=25.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30
Default : igen
Forced : nem
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.709
transfer_characteristics : BT.709
matrix_coefficients : BT.709
_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v7.5.0 ('Glass Culture') 32bit built on Jan 4 2015 16:37:25
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2015-01-28 15:41:22
_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES
DURATION : 01:44:03.640000000
NUMBER_OF_FRAMES : 156091
NUMBER_OF_BYTES : 712524280

Hang
Sáv száma : 2
Formátum : MPEG Audio
Formátum változat : Version 1
Formátum profil : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Kódek azonosító : A_MPEG/L3
Kódek azonosító/Tipp : MP3
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 320 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 44,1 KHz
Videó késleltetés : -105emp
Adatfolyam mérete : 238 MiB (26%)
Default : igen
Forced : nem

A PI megfekszik tőle. A proci kiakad 100% ra, szaggat a kép, a hang so-so elfogadható.
Próbáltam már a procit is húzni, 'Medium' módra 900 | 333 | 450 | 2
De ugyan az a felállás. Mivel lehetne orvosolni a problémát? :R

(#12655) ht42 válasza bucihost (#12654) üzenetére


ht42
senior tag

Talán a HEVC codec?

(#12656) bucihost válasza ht42 (#12655) üzenetére


bucihost
senior tag

Sajna nagyon kezdő "PI"-s vagyok. van hozzá valami leírásod, hogy varázsolom be azt a codecet?

(#12657) Benoe77 válasza bucihost (#12656) üzenetére


Benoe77
őstag

Nem tudod, ezt a codec-et a Pi nem támogatja.
Vagy átkonvertálod a videót, vagy egy másikat szerzel be, ami H.264 kódolású.

(#12658) macilaci78 válasza PeterPH (#12652) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem volt aktív a gomb. Csak türelem kellett hozzá.

Az fura, hogy a 8GB-os kártyán az üres szektorokat is elmentette az image-be. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12659) sztanozs válasza cigam (#12606) üzenetére


sztanozs
veterán

Az a vicces, hogy az USB-k közös hub-on lógnak a broadcom egyetlen belső usb-jén. Minden adatforgalom legalább kétszer megjárja ezt a csatornát, ami ráadásul bugos is (valahol). Ráadásul a net is csak 100/100-as - ami nem gond, tekintve, hogy az usb2.0 ki sem bína szolgálni gigabitet.

Szóval lehet belőle építeni valami NAS-szerűt, de hogy ez teljes értékű NAS legyen, attól fényévekre van.

BTW, sikerült már valakinek beizzítani a PleXBMC-t távoli szerverre (OpenELEC)? A hétvégén elég sokat szenvedtem vele, de nem sikerült. Weben természetesen elérem a szervert (plex.tv-n keresztül).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12660) cigam válasza sztanozs (#12659) üzenetére


cigam
félisten

az USB-k közös hub-on lógnak a broadcom egyetlen belső usb-jén. Minden adatforgalom legalább kétszer megjárja ezt a csatornát

Az, hogy mi mere kószál, pont nem érdekel. Egy a fontos: működik.

bugos is (valahol).

Erről is csak hallottam, de pontos magyar leírást nem találtam(igaz nagyon nem is kerestem). Adatvesztést eddig nem tapasztaltam.

Amíg hálózaton át tudok rá írni/olvasni akár 10MB/s-al, nem zavar a dolog. Amúgy a NAS definíciójában hol szerepel a gigabit, vagy az USB3 kitétel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12661) sztanozs válasza cigam (#12660) üzenetére


sztanozs
veterán

USB hibára - remélem nem gond az angol. PI2-re is ugyanúgy vonatkozik, mivel azonos chipet használnak.

The USB driver may not be fixable, the jury is still out on this one. There are three key problems:

1) Documentation on the Broadcom USB controller is proprietary and is not made openly available by the Raspberry Pi Foundation.

2) The USB core for the Broadcom SoC was bought from a 3rd party, and we are told that not even Broadcom has full documentation, nor understands the driver.

3) The Foundation has discovered that the controller and its driver expect realtime response from the ARM core, and if Linux's non-realtime scheduling doesn't respond in 1 ms, a split transaction USB event can be dropped. Not surprisingly, this occurs regularly and produces lost mouse clicks, stuck keyboard keys, etc..

That's a pretty nasty combination of problems, and it means that assuming that it's fixable may not be a safe prediction. We'll have to wait and see.

For the time being though, USB and networking (which is implemented over USB) have a large catalogue of issues and incompatibilities. All boards have this inherent problem but YMMV on whether the issues bite you, as it depends on exactly what devices you have connnected and what you're doing with the board.

A kernel válaszadási képességen jelentősen javítottak, de még mindig előfordulnak problémák - főleg, ha olyan eszközt használunk, aminek kell a realtime válasz (bulk transfer módban működő USB2.0 eszközök) én nagy az adatforgalmi igénye. Amennyiben az eszköz nem kezeli jól a dobott vagy részleges csomagokat, akkor könnyen behal a drivere.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12662) cigam válasza sztanozs (#12661) üzenetére


cigam
félisten

remélem nem gond az angol.
Sajnos az. :B

az eszköz nem kezeli jól a dobott vagy részleges csomagokat

Ez miből, hogyan derül ki, pl. NAS-ként használva?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12663) wassermann válasza cigam (#12662) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Számomra az értelmezés a következő:
tudnak az összes fajta Pi-t érintő hibáról, de mivel nincs meg nekik sem, a harmadik fél (más gyártó) által birtokolt műszaki leírás nem tudnak lépni. Ha az USB-re csatlakoztatott eszköz tudja a hibás adatcsomagok kezelését (ez valószínűleg csak annyi, hogy újra kéri a csomagot) akkor a hiba nem vehető észre.

(#12664) gorog67 válasza sirarcheer (#12644) üzenetére


gorog67
aktív tag

1 és 3: A 2MB/sec-et nem az USB2 határolja be, az kb. 20-at tud, hanem a lassú proci. Ha van mit kezdened a régi pi-vel és rászánod a pénzt, a pi2 jobban fog működni torrent szerverként, mint a pi, és a nagyobb memória miatt valószínűleg több torrentet is tud kezelni egyszerre. Evvel együtt az USB2 és a 100Mbites ethernet miatt lassabb, mint egy minipc vagy egy gigabites NAS, ez főleg a fájlok elmásolásakor számít.

(#12665) Mezga Aladár válasza wassermann (#12663) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezért nem ajánlott az usb dac/hangkártya.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12666) tvamos válasza sztanozs (#12661) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Documentation on the Broadcom USB controller is proprietary and is not made openly available by the Raspberry Pi Foundation."

En csak azt nem ertem, minek ragaszkodnak akkor ennyire ehez a turos Broadcom-hoz, amikor van egy rakat mas gyarto.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12667) azbest válasza tvamos (#12666) üzenetére


azbest
félisten

Az alapítvány alapítói közt több broadcom alkalmazott is van [link]. Így könnyen hozzáférnek olyan dokumentációhoz, anyagokhoz, amit külsős emberek csak nagyon szigorú feltételek mellett kaphatnak meg. Bár hivatalosan tagadni szokták, hogy a broadcom lenne kifejezetten az alapítvány mögött, azért eléggé jó marketingértéke van számukra. Egy átlagos cég / szerveret nem is kaphatott volna egyedi soc-ot, főleg nem 20 ezer darabos mennyiségben, ahogyan azt kezdetekkor az alapítvány kapott. Ennél csak sokkal nagyobb számban állnak szóba másokkal. A hardkerneles odroid-w is gyorsan el lett lehetetlenítve a broadcom által, amikor rájöttek, hogy konkurencia lenne az alapítvány compute boardjának. Szóval akármit is mondanak, erős az összefonódás a cég és az alapítvány közt.

Attól nem ijednek meg, hogy valótlanságot állítsanak vagy csúsztassanak, ha valaki feltesz nekik hasonló kérdést (miért broadcom, miért nem a modernebb soc - mielőtt a pi2 megjelent). A broadcomhoz a kompatibilitás miatt ragaszkodnak, mondván ahhoz lett kifejlesztve csomó megoldás, ami tényleg nagy munka lenne más gyártó soc-jával újra kezdeni. A problémás részek megtartását a raspi2-ben szintén a kompatibilitásra fogják, szerintem csak mellébeszélés a részükről, mert úgysem fut az új pi-n a régi kernel / binary blob. Szóval simán használhatták volna valamelyik elterjedt broadcom soc-ot is, ami hasonló a raspi2-ben megjelenthez. Valószínűleg szándékosan próbálják elkerülni, hogy más cégek klónokat készíthessenek, mert akkor komoly anyagiaktól esnének el. Egyébként a lényeg, hogy nem szabad elhinni a jövőbeli termékekre vonatkozó állításaikat, mert utolsó napig tagadják / hazudnak róla, hogy ne rontsa az eladásokat.

Persze ez az alapítvány pénze és hosszú távon tényleg sikeresek lehetnek, komoly milliós tartalékokat képeztek. Szóval a profitéhség bizonyos szempontból érthető a hosszútávú fennmaradásukhoz, de gondolom azért nem rossz üzlet alkalmazottként sem ott dolgozni :)

A szoftveres nyíltság területén is sokszor félrevezető állításokat mondanak, valójában mindig zárt lesz a rendszer központi része jogi okokból. Ez utóbbi meg is látszik némely területen: pl gpu képességeinek kihasználása, desktop funkciók gyorsítása, android támogatás. Viszont emellett azt is látni kell, hogy más kommerszebb soc-ra épülő boardoknál sem jobb a helyzet és ott még belső ember sincsen aki a bináris blob hibáit javítgassa. Az alapítványnál legalább hozzáférnek a zárt forráshoz is.

Arra leszek kíváncsi, hogy mondjuk 5 év múlva hol állnak, mit tesznek, mert addigra már lehet 10 millios tartalékot képeznek a mostani 2-3 helyett (fontban).

Nekem vegyes a véleményem róluk. Nagy dolgokat vittek végbe és elindítottak folyamatokat, ami nélkülük lehet nem történt volna meg. Így már tucatnyi konkurencia közül választhatunk kedvező áron. Valószínűleg azért érzem néha túl üzletiesnek a lépéseiket, mert az angoloknál más jellegű alapítványok is vannak és ez végül is tényleg működő modell.

[ Szerkesztve ]

(#12668) tvamos válasza azbest (#12667) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a compute module nekem is tetszene, de olcsobb megvenni egy PI2-t... Bar ez sem lenne, ha nem ingyen kapom.
En nem tudom, miert pont ez a Raspberry PI terjedt el ennyire, a sokszor ellenszenves uzletpolitikajukka. Ugy latszik mukodik. Tisztan uzleti alapon nem lehet elinditani egy ilyen panel fejlesztest.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12669) azbest válasza tvamos (#12668) üzenetére


azbest
félisten

"En nem tudom, miert pont ez a Raspberry PI terjedt el ennyire"

Nagyon egyszerű. Az ára miatt. Korábban is lehetett kapni sokféle dev boardot, de azokat jellemzően fejlesztők számára célozták, akik elsősorban az adott platform épülő terméket terveztek kiadni. Azokon még a saját hardverváltozat elkészítése előtt ki lehet próbálni / fejleszteni a szoftveres oldalt. Így kisebb mennyiségben és lényegesen magasabb árszinten lehetett szerezni ilyet. Az ilyen célra gyártott boardok ma is több száz vagy akár több ezer dolláros áron mennek.

Az alapítvány fogott egy olcsó mobil soc-ot, pontosabban annak egy kissé butított változatát és olcsón elkezdték árulni. Tettek mellé egy szerethető ideológiát. Profit :)
A többi cég pedig meglátta, hogy van sokféle olcsó kínai soc és ők is elkezdtek hasonlókat összerakni ezen az árszinten. Persze ehhez az is kellett, hogy a mobil kütyük teljesítménye elérjen egy elég komoly szintre.

A compute modul inkább iparibb irányban próbálkozás, ha lesz belőle új változat, akkor érdemes csak vele foglalkozni. De ott a modul maga annyiba kerül vagy drágább mint egy normál pi és a hozzá való dev io board pedig már ipari cuccos árat karistol alulról.

[ Szerkesztve ]

(#12670) bucihost válasza Benoe77 (#12657) üzenetére


bucihost
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy (elvileg) a v15-ös Kodi már tudja (tudni fogja) a HEVC-t. viszont az openelec 14-es (stable) verziót tesz fel a Kodiból. a 15-ös Kodi alpha / béta fázisban van. esetleg ezt próbálta már valaki? hogyan frissíthető a már meglévő kodi egy Nightly buildos v15-re?

Másik fórumon azt írták, hogy egy köztes megoldás lehet egy openelec-es vlc lejátszó. erról valakinek valami tapasztalat?

(#12671) golya87 válasza bucihost (#12670) üzenetére


golya87
őstag

Ez a te oldalad.
OpenELEC Testbuilds for RaspberryPi (Kodi 15.0) Part 1
OpenELEC Testbuilds for RaspberryPi (Kodi 15.0) Part 2

Ezen már Kodi 15 van, viszont hardveres támogatás hiányában nem hiszem, hogy ez jobb teljesítményt nyújtana HEVC alatt.

(#12672) bucihost válasza golya87 (#12671) üzenetére


bucihost
senior tag

köszönöm :R

(#12673) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék.
Adva van egy raspberry pi b+2 Szeretnék vele összehozni egy 3.5 inch es kijelzőt.

Ezen és ezen leírások alapján.De sajnos falba ütközöm.
Sehogyan nem akar összejönni.

A kérdést már itt feltettem de szerintem itt hamarabb tudna valaki segíteni

[ Szerkesztve ]

(#12674) Sajthy válasza lolka1980 (#12673) üzenetére


Sajthy
csendes tag

szia,

ezeket már nézegetted?
link
link2

(#12675) Rick4 válasza macilaci78 (#12648) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg ma vettem egy ugyanilyet, bár lehet kár volt az SD, mert egy másik kártyára openelec-et tettem, és filmezni próbáltam volna. Kissé megakadt a technika a 3D-s filmeknél, leginkább az a bajom, hogy a menübe visszalépve 3D-ben ragad a projektor. Biztos én csinálom rosszul, mert talán 4 órányi tapasztalatom van vele, de hátha belefutott már valaki hasonlóba.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12676) G4b0r


G4b0r
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől! Pi2-es rendszert szeretnék torrent-filmezés kombóra használni, de önerőből sajnos nem tudom összehozni...
Személyes segítséget szeretnék kérni elsősorban Budapestről aki be tudná állítani a rendszert nekem!
Helyileg Zuglóban lenne, de a részleteket privátban beszéljük meg! Sok órát töltöttem el vele és nem sikerült dűlőre jutnom és biztos vagyok hogy másnak 15perc is elég hozzá...
Természetesen nem leszek hálátlan!
Köszönöm!

(#12677) macilaci78 válasza Rick4 (#12675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én hallgatok a nevemre: Noob :D
Fentebb leírtam, hogy több dologban is kipróbálnám és amire hosszú távú igényem lesz, ahhoz veszek újabb eszközt. Az SD-kártyákat meg archiválgatom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12678) cigam válasza G4b0r (#12676) üzenetére


cigam
félisten

Hol akadtál el? Ez egy elég szájbarágós "step by step" leírás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12679) MaCS_70


MaCS_70
félisten

USB-s optikai egységgel van valakinek tapasztalata? DVD-t néznénk.

Az megvan, hogy nyilván aktív USB HUB, de szoftver/UI-oldalon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12680) macilaci78 válasza stopperos (#12650) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszi még egyszer.

A bill+egér (Microsoft wireless desktop 800) plug&play már az első bootoláskor. (Ékezetes karaktereket még nem próbáltam.)

A linkelt leírás a wifi-vel kapcsolatban csak azt írja, hogyan lehet használni AP-ként a 725N + RPi.

A többi kérdésre valakinek válasza?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12681) #31443712


#31443712
törölt tag

Udv.

Lehet hulye kerdes, de akkor ne kovezzetek meg. Raspberry beszerzesen gondolkozom. Milyen illetve mekkora tapegyseg szukseges ahhoz, hogy usb-n keresztul ellassan 1-2 db 2,5" hdd-t?

(#12682) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

PI 2-re a gyárilag előkszített RS232 porton kívül szerintetek rá lehet akasztani valahogy egy "PC" portot? Vagy ez kizárólag csak a linkelt adapterrel lehet megoldani?

Köszönöm :R

(#12683) wassermann válasza #31443712 (#12681) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Pi-nél korlátozva van az USB-n kiadható áram! Ilyenkor más a megoldás: fickós USB-Hub egy ága csak tápot ad a Pi-nek, egy másikon adatot (USB) fogad a PI-felől, azaz a Pi így két portot foglal az USB HUB-on. A HUB fennmaradó többi portjára annyi perifériát teszel, amennyit csak akarsz

(#12684) bambano válasza huliganboy (#12682) üzenetére


bambano
titán

a pc-n szabványos feszültségű rs232-es port van, a pi-n meg nem. az a max3232-es ic ezt a szintillesztést oldja meg.
tehát össze lehet kötni a pi-t közvetlenül a pc-vel, csak füstölni fog. a másik megoldás, hogy veszel usb-serial konvertert, és azzal kötöd össze.

#12681: az usb árama programozható a pi-n.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12685) tvamos válasza huliganboy (#12682) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem az Aten USB-RS232 siman megy a PI-vel.

Amugy ilyesmi USB-serial interface-t hasznalok. PC-n is, meg a Raspberry PI-on is. Termeszetesen ez nem RS232, hanem csak TTl jelszint. (Allithatod 3.3, vagy 5V-ra. Pl. Arduino mini es PI koze nagyon jo, en PI2-n probaltam 3-mal.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12686) huliganboy válasza tvamos (#12685) üzenetére


huliganboy
addikt

bambano
tvamos

Köszönöm!
Lehet egy átalakítót megpróbálok, főleg ennyiért, bár nekem RS232 kártyaolvasót kellene vinnie. Rá kell keresnem elég e neki ez a TTL....

Hálás vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

(#12687) bambano válasza huliganboy (#12686) üzenetére


bambano
titán

felesleges rákeresni, biztosan nem elég. az rs232-ben a 0 bit az +3 -- +15 volt, ezt talán elbírná egy ttl áramkör, de az 1 bit az -3 -- -15 V, a mínusztól biztosan elpukkan a ttl áramkör.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12688) huliganboy válasza bambano (#12687) üzenetére


huliganboy
addikt

Most, hogy olvasom amit írsz jut eszembe, hogy külön tápos az olvasó!

(#12689) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Milyen az eszköz működési sebessége? Úgy értem, hogy a mondjuk egy Python IDLE-t, vagy egy terminált folyékonyan el tud futtatni?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12690) Mr Dini válasza gyurkikrisz (#12689) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nálam terminál egész perfekt! Pythonból még csak a 3-at használtam, az aktuális külső ipm emailben való küldésre. Az szerintem nem vészes. Bár közbe felugrik a proci ~72%-ra kb 2 mpig.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12691) szalay_1 válasza MaCS_70 (#12679) üzenetére


szalay_1
csendes tag

@MaCS_70

Mire vagy pontosan kíváncsi, rpi -re csatlakoztatva akarod használni?

Ha igen akkor valószínűleg tudok segíteni.

(#12692) tvamos válasza huliganboy (#12686) üzenetére


tvamos
nagyúr

Arra USB-RS232 kell! Invertalni kell.
A zibejen olyan is van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12693) huliganboy válasza tvamos (#12692) üzenetére


huliganboy
addikt

Tudsz ajánlani olyat ami tuti megy "linux" alatt?

(#12694) tvamos válasza huliganboy (#12693) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ilyen van, egy szamtek boltban vettem otthon.

De ennek is jonak kell lenni, siman, a PI serial portjan. Ez nem penz erte. Rendelnek is egyet, csak nem hianyzik. Raadasul bambano mester is ilyesmit javasolt. :) Majd holnap megnezem, mit hasznalok az oscilloscope-omhoz a cegnel, az a Farnelltol van, es az is valami olcso USB RS232 FTDI-vel, meg valami TTL-RS232 konverter IC-vel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12695) MaCS_70 válasza szalay_1 (#12691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha már médialejátszó a PI, tudjon ugye lemezeket is lejátszani. :)

Adott egy USB-s DVD-egység, erről lenne jó DVD-ket, CD-ket (film, zene) lejátszani a PI-n keresztül.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12696) mano42 válasza MaCS_70 (#12695) üzenetére


mano42
aktív tag

A pi2-n még nem próbáltam, viszont a régi pi raspbmc-vel símán vitte a dvd-ket usb-s hordozható dvd íróval (asus).

(#12697) huliganboy válasza tvamos (#12694) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem pont ez a fajta csatlakozó kellene:

(#12698) tvamos válasza huliganboy (#12697) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, ez csak egy mechanikus csatlakozo. Mogotte akar mi is lehet....
Azon az Aten-en, amit javasoltam, azon ez van amugy.

Itt egy ebay szures. En a Geunine ATEN UC 232A-t vennem a helyedben...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12699) tvamos


tvamos
nagyúr

Abban szeretnek segitseget kerni, hogy a PI-re ket kamerat kototte, de neha bekapcsolaskor megcsereli oket. (video1, video2) Be lehet ezt valahogy allitani, melyik-melyik legyen?
Nem tudom, ez off-e itt... azert off-ba teszem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12700) sztanozs válasza tvamos (#12699) üzenetére


sztanozs
veterán

Én ezt a problémát sajnos már máshol is tapasztaltam. Amennyiben a két eszköznek nincs valami egyedi azonosítója, úgy csak a hub/port alapján tudod megállapítani, hogy melyik-melyik.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.