Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Mr Dini válasza golya87 (#13700) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egy próbát úgy gondolom mindenképp megér!

Más: tudtok ajánlani kártyaolvasót és dvb-c tunert, ami megy openelec tvheadendjén?

Ill. az lenne a kérdésem, h a mindigtv free csatornáit hogyan tudnám befogni rasppi2vel?

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13702) scream válasza scream (#13699) üzenetére


scream
veterán

Esetleg azt tudják, hogy Pi2-nek mekkora a max felbontása HDMI-n? Próbálkoztam tegnap este működésre bírni 2560x1080-os monitoron, de sehogy nem tudtam belőni a config.txt-ben, hogy menjen. Amiket találtam neten erről nem mondanak túl sokat.

(#13703) Celtis válasza Mr Dini (#13701) üzenetére


Celtis
veterán

A T-home kártya zárolva van a boxhoz. Nem fog működni Pi-hez kötött olvasóval és oscam readerrel.
A UPC direct más, ott lehet önálló előfizetői kártyát venni, amit akármilyen boxban lehet használni.

(#13704) azbest válasza Mr Dini (#13701) üzenetére


azbest
félisten

ez a kártyaolvasó [link] és ez a tuner [link] megy 4.95.2-vel. A tuner ára most épp magas, 22 dolcsi körül is szokott lenni, három hete annyiért vettem egyet.

Kártyaolvasóból bármelyik pcsc jó, amit alapból ismer a kernel és nem kell hozzá külön driver.

Mindigtv -hez dvb-t tuner kell, semmi extra, ha csak szabadon fogható kell. Azokat 8 dolcsi körül is kapni már vagy itthoni boltban is van 6ft-től felfelé. Jellemzően it9135 vagy valamelyik reatek változat az elterjedtebb az olcsóbbak közt. Ha konkrét tunert nézel, akkor a driveréből meg lehet tudni, hogy melyik chipsetes és az alapján hamar kiderül, hogy a linux kezelné-e .

(#13705) Mr Dini válasza azbest (#13704) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi!

Közbe feltettem a kérdést a szolgáltató topikban, mindjárt nézem.

Ja és még annyit kérdeznék, h van 1 antennám orosz műholdas jelre. Az megy kártya nélkül, tehát ahhoz is jó ez a dvb-c?

Ui.: bocs az offért...

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13706) PeterPH válasza Mr Dini (#13705) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha műhold, akkor az DVB-S adás.

(#13707) Mr Dini válasza PeterPH (#13706) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Értem, köszi!

Hejj, mindenre külön tuner kell... :W

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13708) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ilyen létezik a málnára?

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13709) sztanozs válasza Mr Dini (#13708) üzenetére


sztanozs
veterán

Valószínüleg - [link] De nem tudom hogy Pi2 kompatibilis-e.

Vagy mégsem: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13710) azbest válasza Mr Dini (#13708) üzenetére


azbest
félisten

Analóg tunert nem annyira támogat a tvheadend, talán valamelyik hardveres mpeg2-es encoderest tudja némi hekkelés után kezelni valamennyire, de úgy emlékszem már jó ideje nem cél. De olyan tuner nincs is a pi-hez, mert pci vagy pcie csatolósak voltak.

Ami biztosan működne és meg is vásárolható, az például egy hdmi -> koax cofdm modulator, ami dvb-t jellé képes alakítani a hdmi bemenetére kötött adást. Ezt dvb-t tunerrel be lehet kötni a raspi-re. De ha meglátod az árakat, akkor meggondolod magad. Na meg így is csak az az adás látszik, ami éppen ki van választva a boxon.

[ Szerkesztve ]

(#13711) Pe-pe


Pe-pe
tag

Vettem egy Raspberry Pi 2-t. van egy olyan problémám, hogy a kezdetektől fogva a kép jobb felső sarkába egy szivárványos négyzet van. mi ez és, hogy lehet eltüntetni?

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13712) vargalex válasza Pe-pe (#13711) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gyenge a táp. Cseréld egy erősebbre/stabilra.

Alex

(#13713) Pe-pe válasza vargalex (#13712) üzenetére


Pe-pe
tag

Ez konkrétan azt jelzi???

Egy kis google keresés és máris meg van a válasz. Csak nem igazán tudtam, hogy is keressem, de itt írják a jelenséget:
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=29&t=82373

"Currently the symbols are:
Red square: over-temperature ------------->> Vörös négyzet: túlmelegedés
Rainbow square: under-voltage" ------------>> Szivárványos négyzet: Alacsony tápfeszültség

Remélem más új felhasználónak is így tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13714) Pe-pe válasza vargalex (#13712) üzenetére


Pe-pe
tag

És persze kösz a segítséget vargalex! Így könnyebb volt nekem is rákeresni :)

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13715) Pe-pe


Pe-pe
tag

Még egy kis információ a szivárványos négyzethez. Nem a tápot hanem az USB kábelt cseréltem, ami korábban egy 3 m noname kábel volt. Megmértem az áramfelvétel és kb 450 mA vesz fel amikor médialejátszó van telepítve az SD-re. Persze ez wifivel vagy LAN-al a duplája is lehet, szóval indokolt a nagyobb tápegység is.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13716) gonorrea


gonorrea
senior tag

ma beüzemeltem a pi2-t jön a tanulási fázis. a filmek képe fakóbb mint a tv saját lejátszójá, ill halkabb a hang, de gondolom ez mind beállítás kérdése

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#13717) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

hogyan lehet átállítani a Pi-t hogy ékezetes betűket is meg tudjon jeleníteni a python, vagy az apache? pythonnál hibaüzenetet kapok ha ékezetes betűt írok, az apache szerverről futtatott weboldalon pedig más betűket ír.

minden beállításom a "locale" parancs alatt en_GB.UTF-8

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13718) GoZoL


GoZoL
senior tag

Ubuntu Mate-t telepítettem fel. Kérdésem lenne. A dátumot, miért kell minden bekapcsoláskor beállítani, miért nem menti el? RDP-n keresztül mit kell még bekonfigolni rajta, hogy windows 2012R2 alá be tudjon lépni? Köszi!

(#13719) GyéBen válasza GoZoL (#13718) üzenetére


GyéBen
tag

A Pi-nek nincs RTC-je, így kikapcsolt állapotban nem tudja mérni az időt.

Szerk.: a Raspbian esetében van egy szkript ami kikapcsolás előtt elmenti az időt, ugyanez megvalósítható Ubuntu esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#13720) azbest válasza gonorrea (#13716) üzenetére


azbest
félisten

Fakóbb? Lehet, hogy 16-235 tartományra van állítva a színösszetevő full range 0-255 helyett?

http://elinux.org/RPiconfig
hdmi_pixel_encoding=1 RGB limited (16-235)
hdmi_pixel_encoding=2 RGB full ( 0-255)

Ha a hang pass-through, akkor nem kéne különbözőnek lenni, ha pedig a pi dekódolja, akkor állítható gondolom az ereje is.

[ Szerkesztve ]

(#13721) gonorrea válasza azbest (#13720) üzenetére


gonorrea
senior tag

hangon már állítottam (második csúszkás db húztam feljebb) színnel majd ma este :)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#13722) kutga


kutga
nagyúr

Hosszas kísérletezés után arra jutottam nem fog menni a régi tv tunerem a Pi2-n.

Rögtön felmerült a kérdés, hogy milyet lenne érdemes venni hozzá? UPC digitális kábel tv előfizetésem van, de a falból ugyanúgy jön analóg adás is kábelen, engem ez utóbbi érdekelne.

Let the Zone take me if I am.

(#13723) vargalex válasza kutga (#13722) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

UPC-nél egy ideje az alap csomag jön kódolatlanul digitálisan is, azaz egy DVB-C vevővel jobban jársz...

Alex

(#13724) Benoe77 válasza gonorrea (#13721) üzenetére


Benoe77
őstag

Az is lehet, hogy a tv-d különböző beállításokat használ a különböző bemenetekhez. Tehát ha eddig a saját lejátszóját nézted, és azt beállítottad, az értékek nem mentek át a HDMI-bemenethez tartozó beállításokhoz, azokat külön be kell állítani.

(#13725) kutga válasza vargalex (#13723) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm az infót, van esetleg valami ajánlott modell ami esetleg kipróbált, és garantáltan működik? Openelec+Kodi rendszerről beszélünk.

Let the Zone take me if I am.

(#13726) vargalex válasza kutga (#13725) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem nincs DVB-C tunerrel tapasztalatom, de a topic-ban rákeresve ezeket találtam:

- sundtek dvb-c
- Mygica T230 (másik tapasztalat)

Alex

(#13727) Mr Dini válasza vargalex (#13726) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Allcast appot hogyan tudnám openelecel működésre bírni?

Sorry, nem válasznak ment... :B

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13728) Celtis válasza kutga (#13725) üzenetére


Celtis
veterán

(#13729) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem/probléám lenne, hogy vettem tegnap egy RPi2-t, kodit raktam rá és szeretnéma kadencia helyes lejátszást beállítani. Elvileg beállítottam de a tv alapján mégse úgy játsza le, HD redy plasmám van tudja a kadencia helyes lejátszást (elötte lapossal ment mpc-hc +madvr gond nélkül). 720p/60Hz-et ír ki a videó indításakor. Szóval mi lehet a probléma? :) Előre is köszönöm.

(#13730) kutga válasza Celtis (#13728) üzenetére


kutga
nagyúr

:R

Let the Zone take me if I am.

(#13731) Celtis válasza Hoby (#13729) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan mit állítottál be, amire azt gondolod, hogy helyes? Mert amit leírtál, abból nem sok derül ki.

(#13732) Hoby válasza Celtis (#13731) üzenetére


Hoby
tag

Médialejátszós topikban adtak 1 tanácsot azt kipróbálom ha nem müködik akkor visszatérek:)
Amugy a kijelző frekv. igazítása a képkockához vmi ilyesmni. Még nemvagyok othon hogy pontosabban tudjam mondani.

(#13733) Pe-pe


Pe-pe
tag

Sziasztok

Kínából vettem USB-s telefon töltőt. 5v-os és 2 A-es.
Nos az 5v az induáskor 5.44 és 5.33 v-ra esik vissza, ami szerintem sok. Úgyhogy, ha valaki kínából rendel ilyen töltőt érdemes ránézni mert idővel hazavághatja a kis málnát.
Persze megy vele, semmi baja, de azért nem ezzel fogom hajtani a kicsikét.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13734) gyurkikrisz válasza Pe-pe (#13733) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Inkabb vegyel egy olyat amit korabban linkeltek, a pcx-tol, az jo. Nekem is volt kinai toltom, hat 2A volt ráírva, gyalran esett a feszültség 5V alá, és folyton szivárványozott a Pi.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13735) Hoby


Hoby
tag

Helló ujra. működik a kadencia helyes lejátszás. viszont most olyat kérdeznék hogy van-e rá mód hogy windowsbol elérjem a pi-re kötött külső winyót másolás céljából? próbáltam keresgetni a neten de nemtok honnan elindulni.

(#13736) Mr Dini válasza Hoby (#13735) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

elvileg sambán eléred a cuccot. (a windows explorerből {nem ie!})

Ha nem, akkor engedélyezd az ssh-t a Pi-n és töltsd le ezt: WinSCP.

Jelentezz be az ssh-s adatokkal a winscp-n azt voilá! :C

Openelecnél a felh. név: root
jelszó: openelec

Raspbiannál felh. név: pi
jelszó: raspberry
stb....

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13737) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Hogyan tudom azt megcsinálni openelec alatt, hogy a telefonomon lévő képeket a TV-n tudjam megjeleníteni, lehetőleg nem egyesével ráküldve, hanem lapozgatással megnézve (képernyő tükrözés jelleggel). Jelenleg az iMediashare van a telefonon, és a megosztásnál ezt választva megadhatom a Kodit, de ezt minden egyes képnél meg kell tennem... van erre mód?

(#13738) azbest válasza azbest (#13570) üzenetére


azbest
félisten

Hát, a napokban régi 256MB-os B -vel is szórakoztam, kötöttem rá wifi dongle-t és temper gold hőmérőt.
Az is többször merevre fagyott, a log fájlokba nem is került be semmi róla.

A közös pont a 2B és a régi B fagyása közt, hogy mindkettőt már az új 4.0-ás kernellel használtam. 4.0.6 és 4.0.7 verziókat. Szóval jó esély van rá, hogy a 4-es kernelben van még valami hiba, ami bajt okoz a raspbian-nál.

(#13739) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Vettem egy új sd kártyát, openelec 5.0.8-at tettem fel. Minden működik, kivéve a megosztást sambán keresztül. Amikor rámegyek azt irja "hiba2: megosztás nem elérhető" Hozzátartozik a dologhoz, hogy az otthoni munkacsoportból (workgroup) kiléptem, mert a laptopos könyvtárat csak igy tudtam megosztani, mert állandóan jelszót kért. Szóval ez lehet a gond?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13740) cigam válasza Flowtation (#13739) üzenetére


cigam
félisten

Egyenrangú hálózatban nem tudsz "kilépni" a workgrup-ból, valamilyen munkacsoportban benne kell lenned.
Nem kevered az "otthoni csoport"-al(home group)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13741) szepnorbee


szepnorbee
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Pi2-m Raspbiannal + KODI. Van egy olyan jelenség, hogy bármilyen videót elindítva nincs kép/hang csak a számláló halad. Fura, hogy az enm másodpercenként, hanem kb. kétszeres sebességgel. Feltettem a youtube bővitményt és azzal is ez a helyzet. Találkoztatok már ilyennel? Köszi!

(#13742) Celtis válasza Flowtation (#13739) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem az vált be, hogy az Openelecben bekapcsolom a samba autentikációt.

(#13743) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Raspberry Pi 2-re van rádugva egy Omnikey 3021-es olvasó, de sajna akármilyen hz-en próbálom, nem indul a kártya.
Pedig más fajta kártyával megy ez az olvasó.

OScam-ban ezek vanak a logban:

(reader) kartya [pcsc] creating thread for device 0
(reader) kartya [pcsc] Reader initialized (device=0, detect=cd, mhz=368, cardmhz=368)
(reader) kartya [pcsc] PCSC was opened with handle: 1188510318
(reader) kartya [pcsc] card detected
(reader) kartya [pcsc] ATR:
(reader) kartya [pcsc] detect native nagra card
(reader) kartya [pcsc] card system not supported
(reader) kartya [pcsc] Normal mode failed, reverting to Deprecated Mode
(reader) kartya [pcsc] ATR:
(reader) kartya [pcsc] detect native nagra card
(reader) kartya [pcsc] card system not supported
(reader) kartya [pcsc] THIS WAS A FAILED START ATTEMPT No 1 out of max alloted of 1
(reader) kartya [pcsc] card initializing error

Smargo v2-esben megy ugyanez a kártya.
Van valakinek rá ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#13744) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Pi2 vásárlás előtt állok szinte teljesen kezdőként,de szeretnék elmélyedni a témában. Honnan érdemes rendelni? Ebay-en láttam olcsóbban mint itthon.... Vámra kell számítanom? (mert akkor már nem éri meg rendelgetni)

(#13745) lord.lakli válasza szabifotos (#13744) üzenetére


lord.lakli
őstag

FDH-nál 10700+ÁFA. Budapesten belül ingyenes kiszállítással.
VÁM nem gond, hanem az ÁFA. 22 euró felett ki kell fizetned az ÁFA-t, így már drága és bizonytalan a garancia. Ha valami csoda folytán mégis átmegy a vámon, akkor olcsóbb, de annyival szerintem nem olcsóbb, hogy sokat kell rá várni és gari nincs.

(#13746) Pe-pe válasza gyurkikrisz (#13734) üzenetére


Pe-pe
tag

Van egy másik dolog is amitől még szivárványozhat a PI: a hosszú USB kábel.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13747) Pe-pe válasza szabifotos (#13744) üzenetére


Pe-pe
tag

Én malnapc.hu-n rendeltem két ok miatt.
1. garancia
2. a PI-t a UK Sony gyárában csinálják.

Egy példa vettem egy 5V-os 2A-es töltőt az Ebayen, ami megmérve 5,5V-ot ad le, ami nem igazán szeret a PI.
A tűrés az ±5%, tehát az ±0,25V-ot jelent.

Egyéb kiegészítőket pár dollárért inkább érdemes venni Ebaye, például hűtőborda, ház, wifi stick.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#13748) szabifotos válasza lord.lakli (#13745) üzenetére


szabifotos
senior tag

Tényleg egész jó ár a 10800Ft+1500 posta. Így nem sokkal lenne drágább mint külföldről. Lehet ez lesz a befutó. :R

(#13749) cigam válasza Pe-pe (#13747) üzenetére


cigam
félisten

5,5V-tól sem lesz semmi baja. Az sem mind1 mennyire hiteles műszerrel mérted, és terhelés hatására általában csökken a feszültség.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13750) Celtis válasza Pe-pe (#13747) üzenetére


Celtis
veterán

Pont jó, mert kompenzálja a kábel fél voltos esését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.