Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Sziasztok!
Volna egy remek kérdésem :)
Cégemnél vetünk egy Pi2-t.Olyan projektben vagyunk hogy kéne dobni rá egy olyan rendszer ami alá tudok fejleszteni egy olyan szoftvert ami érintő kijelzőre téve gombokat jelenít meg.Ha az illető lenyom egy gombot akkor a megfelelő hangfájlt elküldi egy event playernek és az leállítja a zenét majd hallatszik az a hang amit akart pl.:"kérem fáradjanak a kettes kasszához!"
na már most a Pi adott a kijelző is:
[link]
és ezt mind úgy hogy van öt kassza és egy infópult.ez a cucc kijelzőstül az infópultban lenne, de mind az öt kasszából lehessen vezérelni egy eth. kontrolleres kapcsolóval.
ötlet az OP rendszerre ami jól fut a Pi-n és fejleszthető is?? (win 10 megbukott)

(#13352) kutga válasza gyurkikrisz (#13349) üzenetére


kutga
nagyúr

IP reservation kell hogy legyen a routerben. Én is így használom.

Let the Zone take me if I am.

(#13353) gorog67 válasza kutga (#13352) üzenetére


gorog67
aktív tag

UPC routerben nincs ilyen, de mobilnet megosztásánál az autóban nincs is router.

(#13354) Celtis válasza Flowtation (#13346) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a kódolással lesz gond, ahogy már írták is. Vannak erre eszközök (pl. mediainfo) amelyek részletes információt mutatnak. Érdemes összehasonlítani a régebbi és új filmeket.

De azért ugye a HW-es gyorsítás be van kapcsolva a video lejátszásnál? Mert nekem még az az 50% is soknak tűnik a működő esetben.

(#13355) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
lehet, hogy noob kérdés lesz :B : láttam, hogy jön a win10 erre a kis szuper eszközre is.
lehetséges, hogy ha meglesz a win10 támogatása, akkor egy mini-asztali PC-nek is használható lesz az eszköz. itt szigorúan Word és Excel használatra, böngészésre és 720p-s filmek lejátszására gondolok.
vagy teljesen rossz vágányon vagyok és ez csak fejlesztőknek, programozóknak lesz továbbra is megoldás, csak éppen most már win10 alatt is?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#13356) PeterPH válasza csabsz13 (#13355) üzenetére


PeterPH
senior tag

IoT verzió van rá, aminek nem sok köze van a desktop verzióhoz, így többek között office-ra sem alkalmas. Egyszerűen nem erre való.
Amire te akarod használni, arra inkább valamelyik Linux disztribúció lenne alkalmas, de az is kompromisszumokkal.

(#13357) Celtis válasza lehella (#13345) üzenetére


Celtis
veterán

Próbáld meg a windowsos gépen futó Kodiban. De szerintem tudnia kéne. Ez nagyon alap. Majd kipróbálom.

(#13358) lehella válasza Celtis (#13357) üzenetére


lehella
senior tag

Kipróbálom én is, hogy feltelepítem Win-re a Kodit, mert csak az asztali hangerő szabályozón láttam, hogy azt tudja vezérelni.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#13359) Flowtation válasza Celtis (#13354) üzenetére


Flowtation
őstag

Megnézem a kódolásokat majd, csak azért furcsa, hogy minden ujonnan felkerült videoval gond van. A HW gyorsítás be van kapcsolva, azt külön megnéztem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13360) Mr Dini válasza Celtis (#13340) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A raspbian helyett már OSMC van"

Mi? :Y a Raspbian az egy Pi-re optimalizált Debian (wheezy), ami nem szűnt még meg. (Egy rendes Linuxról van szó :) )

Szerintem, amire te gondolsz az a raspbmc. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13361) Celtis válasza Mr Dini (#13360) üzenetére


Celtis
veterán

Jogos észrevétel, összekevertem a kettőt. Köszi a javítást. :R
Talán a kérdező húzott a csőbe.

(#13362) Flowtation válasza Celtis (#13361) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha igen, nem szándékosan, #13319, ezt az infoból vettem ki. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13363) sztanozs válasza Flowtation (#13359) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha anime, akkor simán lehet kódolási probléma. A hardver nem támogatja a Hi10P-t.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13364) Flowtation válasza sztanozs (#13363) üzenetére


Flowtation
őstag

Na. Megnéztem a legutolsó még jól működő torrentet (csinigling - soharém, nem röhög :D ) Ezt még simán lejátszotta, az ez után letöltött filmek már nem mennek. Most letöltöttem újra, direkt ugyanezt és már a video lejátszás sem indul el, csak a szines kockák mennek körbe, a hang is akadozik. Én nem gondolnám, hogy kódolási probléma.
(Eddig volt a zodiákus 4 féle torrentből, a kis hableány (régen ment), palermo - milano (1995), RED, Focus, zombieland, és most a csingiling, ami szintén ment előtte)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13365) bucihost válasza Flowtation (#13364) üzenetére


bucihost
senior tag

Most neked ez egy friss telepítésű rendszer, vagy a régi copyzása másik sd kártyára ?
Ha a régi, akkor a helyedben egy másik sd-re tennék egy friss rendszert és megnézném azzal mit produkál, mert az is lehet csak elállítottál (vagy magától hülyült meg) valamit a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#13366) Flowtation válasza bucihost (#13365) üzenetére


Flowtation
őstag

Teljesen új rendszer, mert kinlódtam a régi másolásával az új kártyára, de nem ment a partició átméretezés, ezért letöltöttem egy zsir új openelecet és azzal is ez van. :(( :((

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13367) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Flowtation:
Szia!

Szedj le egy régebbi stabil OE-t, azt hagyd, hagy frissítsen a legújabb stabilra és úgy próbáld!

Egyébként ez lehet sokmindentől... Lehet az sd a régi, lehet, h a netben van gubanc és sorolhatnám. 1. körben én kizárnám ezeket. ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13368) vkp


vkp
aktív tag

Beta OE nekem is okozott anomáliákat, nem minden kiegészítő működött, keresés indításakor újraindult, nem lehetett billentyűzet nyelvet állítani, stb.

(#13369) Flowtation válasza Mr Dini (#13367) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
A legutolsó stabil van leszedve. 5.0.8. Találtam egy 4.2.1-et és megpróbálom azzal.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13370) Celtis válasza Flowtation (#13369) üzenetére


Celtis
veterán

Nem azzal lesz a gond. Az 5.0.8 jó. A különbség a filmekben illetve a letöltés idejében van.
Hol vannak tárolva ezek a filmek, NAS-on?

(#13371) Flowtation válasza Celtis (#13370) üzenetére


Flowtation
őstag

Mármint a 4.2.1-el lesz gond? Mert azt csak most akarom kipróbálni. Egyébként igen, két db nasom van, minden eszköz a hálózaton van, a laptoppal szedem le a filmeket és TC-vel meg át szoktam másolni a nasokra.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13372) Celtis válasza Flowtation (#13371) üzenetére


Celtis
veterán

És nem lehet, hogy a különbség abban van, hogy melyik NAS-ról akarsz lejátszani? Egyikről jó, másikról meg nem?

Felrakhatod a 4.2.1-et, de szerintem nem a Pi környékén kell keresni a hiba okát.

(#13373) Flowtation válasza Celtis (#13372) üzenetére


Flowtation
őstag

Látod ezt még nem próbáltam. Az egyiken egész estés filmek vannak a másik inkább sorozatos, de ki is próbálom, amint felraktam az új rendszert.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13374) Flowtation válasza Flowtation (#13373) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos ez sem vált be. A másik nason is rossz a lejátszás. Ráadásul azt vettem észre, hogy üresjáratban is 100%ra felugrik a procihasználat, lejátszás közben pedig folyamatosan ott van. Kiváncsiságból kikapcsoltam a hardveres gyorsítást és nem történt semmi. Ehhez újra kell inditani a pit?
Kezdek aggódni, hogy valami alkatrész baj lesz.. :(

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13375) ht42 válasza Flowtation (#13374) üzenetére


ht42
senior tag

Próbálj egy ilyen rossz filmet átmásolni a pi sd-re. Milyen sebességgel megy?

(#13376) Horvi válasza Flowtation (#13374) üzenetére


Horvi
őstag

Lehet elsiklottam felette és már próbáltad de esetleg egy olyat még lehetne, hogy fogsz egy ilyen rossz filmet felmásolod egy pendrive-ra és azt be a Pi-be és arról próbálod meg lejátszani így kizárhatsz minden lehetséges hálózatos problémaforrást és leredukálod a hibakört a Pi-re.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#13377) Flowtation válasza Horvi (#13376) üzenetére


Flowtation
őstag

:R
Pendriveról jó. Akkor ezek szerint vagy vinyó vagy hálózat probléma.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13378) Horvi válasza Flowtation (#13377) üzenetére


Horvi
őstag

A vinyós részt is meg tudod nézni ha van lehetőséged külső tárolóval rákötni a Pi-re hogy arról játsszon le.

Hello darkness, my old friend...

(#13379) ht42 válasza Flowtation (#13377) üzenetére


ht42
senior tag

Még1x mondom, másolj valami nagy filmet a pi sd-jére a nasról és figyeld a sebességet

(#13380) Flowtation válasza Horvi (#13378) üzenetére


Flowtation
őstag

hm, érdekes. Usb kábellel mindkét nast kipróbáltam és mindkettőnél rossz a lejátszás. Igaz csak egy filmet néztem meg.

ht42: Ott hová kell másolnom?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13381) ht42 válasza Flowtation (#13380) üzenetére


ht42
senior tag

Akárhova. Valami hálózati gépen elindítod a TC-t, az látni fogja a pi-t, vannak benne samba megosztott könyvtárak. Valamelyikbe bemásolsz valamit a nasról, a TC közben írja a másolási sebességet.

(#13382) ht42 válasza Flowtation (#13380) üzenetére


ht42
senior tag

Apropó: ugye a pi kábellel van a routerre kötve, nem wifizik?

(#13383) Flowtation válasza ht42 (#13381) üzenetére


Flowtation
őstag

2,5 Mbyteról indult leesett kb 1 Mbyte-ra, kb ott stabil, néha feljebb megy, néha 1 Mbyte alá...
Kábelen van minden, kivéve a laptopot, de az gondolom nem számit.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13384) ht42 válasza Flowtation (#13383) üzenetére


ht42
senior tag

Ha a laptopon idítottad a TC-t akkor számít, mert átmegy rajta a cucc.

(#13385) Flowtation válasza ht42 (#13384) üzenetére


Flowtation
őstag

Arra gondoltam, hogy a pi nem wifizik...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13386) ht42 válasza Flowtation (#13385) üzenetére


ht42
senior tag

De ha a laptopos TC-vel másolsz akkor a a file-ok átmennek a laptopon, tehát a wifi sebessége a meghatározó.
Ha nem így történt, akkor az 1 MB/sec kevés.

(#13387) Mr Dini válasza ht42 (#13386) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

És ha ez történik, akkor az SD kártya a ludas! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13388) Flowtation válasza ht42 (#13386) üzenetére


Flowtation
őstag

Rádugtam a laptopot a hálózatra és úgy másolva is ugyanilyen sebességek vannak, kb 1,3 Mb körül, de elég nagy tartományban ugrál. (0,7-3-3 Mb között, de ezek nem tartósan vannak)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13389) Horvi válasza Flowtation (#13388) üzenetére


Horvi
őstag

Annak az SD karinak többet kéne tudnia szerintem.

Hello darkness, my old friend...

(#13390) Flowtation válasza Horvi (#13389) üzenetére


Flowtation
őstag

class4-es kártya, az előzőt meg nem is tudom mert nincs ráirva...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13391) ht42 válasza Flowtation (#13390) üzenetére


ht42
senior tag

Be tudsz lépni ssh-val a pi-be?

(#13392) Flowtation válasza ht42 (#13391) üzenetére


Flowtation
őstag

:F :F
Nem, sajnos nem értek ehhez.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13393) ht42 válasza Flowtation (#13392) üzenetére


ht42
senior tag

Így nehéz lesz...
Dugj egy billentyűzetet a pi-be, lépj ki a kodiból konzolra és írd be a köv. paramcsot:
top
Lehet hogy érdekes dolgokat fogsz látni.

(#13394) Flowtation válasza ht42 (#13393) üzenetére


Flowtation
őstag

Openelec van, xbmc-vel, és a kikapcsolásnál nem tudok kilépni konzolra. A raspbiannál (raspbmcnél) újrainditáskor lehetett kattintani, hogy elinduljon a konzol.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13395) ht42 válasza Flowtation (#13394) üzenetére


ht42
senior tag

Fasza... többek között ezéert van nekem xbian, nem openelec.
Akkor cserélj ethermet kábelt a router és a pi között, hátha...

(#13396) NEOSIGNAL válasza ht42 (#13395) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

ez így merész lesz.Nem lenne jobb ha csak simán Puttyolna?
Megnézi milyen ip-t kap DHCP-na (már ha kap).Beüti PuTTy-ba és benn van.ma én is így csinltam

(#13397) Horvi válasza NEOSIGNAL (#13396) üzenetére


Horvi
őstag

A putty is jó csak openelecen be kell állítani az SSH-t.

Hello darkness, my old friend...

(#13398) Flowtation válasza ht42 (#13395) üzenetére


Flowtation
őstag

:(
Nem segitett. De tölthetek le xbian-t, a gyakorlás nem árt.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13399) ht42 válasza NEOSIGNAL (#13396) üzenetére


ht42
senior tag

Szerinted miért kérdeztem tőle, hogy bele tud-e sshzni a pi-be? :)

(#13400) NEOSIGNAL válasza Horvi (#13397) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Igen de az nem olyan veszélyes szerintem.Talán könnyebben meg is értené...Bár ez relatív.
én is most dolgozom először Pi-vel.Egyenlőre nem nehéz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.