Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) azbest


azbest
félisten

Nocsak. Éppen a pi2-t tesztelgetem raspbian rendeszerrel 4.0.6 kernellel. Egy aktív hub segítégével van rákötve 5x it9135 dvb-t tuner, 1x mygica t230 dvb-t/t2/c tuner és a bankkártya olvasó. Az usb táp beállítás max_usb_current=1.

Szóval, amikor 5 eszközzel is terheltem a cuccost, akkor egyszer csak szétfagyott a drága. Hálózatról is leeset, piros led égett csak és a hálózati csati ledjei.

De ami itt most durvább, hogy a pi2 tápját kihúzva sem kapcsolt ki, mert úgy sikerült szétfagynia valaminek, hogy az usb visszatápolásra váltott. Normál esetben ha kihúzom a pi tápját, akkor az leáll, attól függetlenül, hogy az usb-n lévő aktív hub kap-e áramot vagy sem. Szóval nem árt úgy készülni, hogy néha a pi2 is visszatápol, ha lefagy valami hiba miatt. :U

A fagyást egyébént akár az is okozhatta, ha az aktív hubnak sok a 6 tuner.

Ja és az is biztos, ha a pi2-re nem is tápol épp vissza az usb eszköz, de a pi2re kötött usb eszközök között folyik áram. A pi2 usb csatijai egymással közvetlen tápon vannak, egy szintel beljebb van a pi védelme.

[ Szerkesztve ]

(#13552) azbest válasza azbest (#13551) üzenetére


azbest
félisten

Érdekességképpen a különböző gyártmányú tunerek sorrendjének állandóságát az /etc/modprobe.d -ben létrehozott fájlban adtam meg:

# it9135 / af9035
options dvb_usb_af9035 adapter_nr=0,1,2,3,4

# Mygica t230
options dvb_usb_cxusb adapter_nr=5

Így mindig 0-4 közt vannak az it9135 tunerek és az 5-ös eszköz a kombó tuner. Ha induláskor véletlenszerűen váltakozna mikor melyik sorszámot kapja a mygica, az a tvheadend-nek gondot okozna, mert eszköz sorrend változásra nincs felkészítve.

Valami miatt raspbian alatt a tvheadend nem detektálja / sorolja külön a tvheadend, hogy a mygica frontendje dvb-t és dvb-c módot is tud. Csak az éppen aktív módot mutatja. Az meg alapból a dvb-t. De nekem a dvb-c kellett, így a dvb-tools csomagban lévő dvb-fe-tool segítségével váltom át dvb-c módra. Erre a váltásra létrehoztam egy szolgáltatást az init.d -ben, ami a pi indulásakor átváltja a tunert. A tvheadend szolgáltatásához pedig megadtam, hogy előfeltétele a dvb-c váltó szolgáltatás elindulása, így előbb vált és aztán indul a szerver. Úgy tűnik ez bevált. A felsorolt 6 tuner egyébként 10-20%ban terhelte a pi-t, miközben 5 különböző muxon lévő adást játszottam le eszközökkel (telefon, tablet, pc....). A fagyás kapcsán inkább átdugtam a dvb-c és kártyaolvasót direktben a pi-re, hogy inkább annak a tápját terhelje jobban. Bár a pi usb csatik közt folyó áram miatt lehet ígyis terhel a hub tápján is.

Ez a tápos, táplálós érdekesség a pi2-re és valószínűleg a b+ -ra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#13553) neo81 válasza Celtis (#13548) üzenetére


neo81
senior tag

Igen, jó a sejtésed.
Ezt jó tudni, köszi az infót!

(#13554) melan válasza Celtis (#13550) üzenetére


melan
senior tag

Már csak annyit tudok tenni, hogy átnevezem Munkacsoportra a Workgroupot a pi-n aztán meglátom. De egyetértek veled.

(#13555) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Van egy szoba ahova a wifi már nem ér el viszont kábeles hálózat van.
Valamint pi + openelec. Kérdés, hogy a pivel lehet hotspotot csinálni? Valaki próbálta már?

(#13556) azbest válasza bucihost (#13555) üzenetére


azbest
félisten

Hát, valószínűleg lehet, de érdemes? 5eft körül van egy tplink wr-841n [link]. Azt is be lehet lóni access pointként, hogy natolás nélkül wifi hálót adjon (nekem openwrt alatt megy).

[ Szerkesztve ]

(#13557) djnice válasza MaCS_70 (#13539) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld meg ezt a beállítást: max_usb_current=1 és próbálj meg nagyobb tápot ha van, nekem 2.5A-s kellett hogy rendesen menjen az MT4171 vagy aktív usb hub. Ha már az lsusb sem látja akkor tápellátási gond van.

(#13558) MaCS_70 válasza azbest (#13551) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon meglepő -- legalábbis számomra. Valahogy meg voltam győződve arról, hogy az USB-tápszálakban, meg úgy általában az egyes táplált helyek van legalább egy dióda.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13559) MaCS_70 válasza djnice (#13557) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Bár sajnos most elakadt az egész kísérletezés: kiderült, hogy mégiscsak rossz a stick. Egyszer megjelent Windows alatt, akkor elkönyveltem, hogy jó -- azóta viszont süket és néma. Igen boldog vagyok miatta.

A tényleg működő RTL3228u tuner viszont OpenELEC alatt sem látszik. A jelek szerint ez végleg felejtős.

Ezeket a parancsokat hová/hogyan tudom beírni? Persze, tudom, hogy linuxos trivialitás, de nekem ez még nincs meg.

Nem értem még azt sem, hogy ha az SSH-ra jelszó van megadva, akkor a tvheadend felülete a 9981-es porton egyáltalán nem jelenik meg -- OpenELEC alatt. OSMC-n szépen bekéri a jelszót.

Köszönettel: MaCS

Szomorú, de már nettó időben is sok napot eltöltöttem azzal, hogy mindezt megértsem, és valahogy mégsem áll össze a kép.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13560) azbest válasza MaCS_70 (#13559) üzenetére


azbest
félisten

Win alatt is telepíteni kell hozzá driver, mert amit a win update felrak, az annyira régi, hogy nem jól kezeli, ha it9135ös.

Af9015 [link], it9135 [link], többféle rtl 2832 [link] [link] tunerem is van és ezek működni szoktak. Openelec pedig alapból támogatja, minden driver és firmware benne van.

(#13558) MaCS_70
minden centen spórolnak. Vannak hub-ok, ahol megvan a dióda helye, de átkötéssel helyettesítik. Máshol meg nincs helye sem.

[ Szerkesztve ]

(#13561) MaCS_70 válasza azbest (#13560) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Media-Tech oldaláról letöltött drivert feltettem, de se vele, se nélküle nem jelenik meg az eszközlistában.

Az lsusb parancsot hol adjam ki?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13562) azbest válasza MaCS_70 (#13561) üzenetére


azbest
félisten

Ja hát ha az eszközkezelőben sem jelenik meg, akkor tényleg rossz lehet. Ha a win ad ki bedugáskor prüttyögő hangot, hogy érzékeli, akkor csak ott van az.

Eléggé elveszettnek tűnsz az ilyen hardveres, linuxos alapismeretek terén :)

openelec alatt így lehet ssh-t bekapcsolni:
(már korábban végigmentem az első induláskori beállításokon, most a később is elérhető módot mondom)

A főképernyőn a system alatt az openelec pontban.
Ott a services-ben enable ssh.
A connections részen az ip címet is meg tudod nézni, ha azt nem ismernéd.

Ezután win alól például a putty-tyal becsatlakozhatsz ssh módban
root@192.168.0.123
jelszó openelec

ott adod ki az lsusb és dmesg parancsokat.

[ Szerkesztve ]

(#13563) papen


papen
csendes tag

Sziasztok!
openelec van feltéve a pi2-re transmissiont beállítottam, hogy külső hdd-re töltsön torrentet, de az alábbi hibaüzenettel leáll a letöltés Read-only file system van erre valami megoldás?

(#13564) MaCS_70 válasza azbest (#13562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A stick nem rityegteti a Windowst -- mehet cserére... :(

Ha a PuTTY-val (-tyal) próbálok belépni (az SSH a PI-n értelemszerűen aktív), ezt kapom már a login as:-nél: PuTTY Fatal Error - Disconnected: No supported authentication methods available (server sent: publickey,keyboard interactive)

Magával a Linux-szal nagyon alapértéken elboldogulok (pár gépet életben tartok, amíg nincs érdemi gond velük, és évek óta működnek is, a feladatukat ellátják), de a PI alternatív módszerei valahogy nem jönnek át.
Pedig anno harminc éve parancssorral kezdtem az életem, és használtam éppen tíz évig, míg először találkoztam a Windowszal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13565) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Hogyan tudom kényszeríteni a Pi-t hogy újra- esetleg felcsatlakozzon wifire? Milyen parancssal?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13566) Adama69


Adama69
csendes tag

Sziasztok!

Végre sikerült összeraknom magamnak egy Raspberry Pi 2-t!
Márcsak netet kéne rá varázsolnom és ebben kérném a segítségeteket.

Hogyan tudok rá Wi-Fi-t varázsolni?

Vettem egy 802.11 n adaptert. A Pi-on Ubuntu Mate 15.04 operációs rendszer fut. A routerem TP-Link-es.

Szeretném kérni hogy minél egyszerűbben és érthetően írjátok a választ mert nekem még ez az egész nagyon új!

(#13567) RoundRobin válasza MaCS_70 (#13564) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Pedig anno harminc éve parancssorral kezdtem az életem, és használtam éppen tíz évig, míg először találkoztam a Windowszal..."

Az azért még nem elég. Gépelni mindenki tud.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#13568) lord.lakli válasza azbest (#13551) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem rossz továbbfejlesztés, grat. DVB-C mennyire vált be? Bankkártya olvasó ugye nem bankkártyát olvas, hanem fizetős csatorna dekódolására? Mihez használsz kártyát?

(#13569) RoundRobin válasza azbest (#13551) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem ismerem a pi2 hardverét, de azt mire alapoztad, hogy ki fog szolgálni 5 plusz 1 dvb-t tunert? :O
Csak mert a dvb-t tunerek általában egy az egben áttolják a streamet feldolgozásra a gépnek. Az meg nem csekély számítási kapacitást igényel.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#13570) azbest válasza RoundRobin (#13569) üzenetére


azbest
félisten

A tapasztalatra :DDD

Egyébként a dvb adás a gép számára gyakorlatilag olyan, mintha simán csak leöltene egy adat streamet. A kiválasztott csatornák szétválogatása nem sok erőforrást igényel. Amire te gondolsz az a tömörített videó megjelenítése. Esetemben a pi2 csak az adatokat kezeli, nem megjeleníti őket. Bár 1 műsor megjelenítése sem lenne neki probléma, mert hardveresen dekódolja a gpu-ja. Az 5 különböző muxról nézett adás kiszolgálása kb 20% prociterhelést okozott mind a 4 magon.

Annó a régi 1 magos pi-vel is próbálkoztam már 3-5 tunerrel, csak az egy magra is gyengébb és minnél jobban leterhelte a prociját, annál esélyebb volt, hogy elront valamit az usb kapcsolatának adatátvitelében. A próba terheléskori fagyás okát nem tudom, lehet most is usb probléma vagy akár kevés táp. Egy minőségibb 2A táp van a pi-re kötve és egy kevésbé minőségi 2A a hub sajátja.

A set top boxokban még gyengébb hardver szokott lenni, mint az egy magos pi, csak ott jobban össze van csiszolva a rendszer (jobb esettben).

(#13568) lord.lakli
mindigtv extra előfizetésem van, ahhoz használom. Főleg kíváncsiságból, de ha beválik akkor kiváltja a laptopot, amit eddig erre használtam. A telekomos dvb-c meg csak úgy jött, múltkor olvastam az analóg kivezetéséről és hogy helyette kódolatlanul adják ugyanazt dvb-c formában. A kábelnethez analóg tévét kértünk anno, de csak azért lett, mert olcsóbb volt így a net, mintha egymagában azt kérjük. A telefon és tévé gyakorlatilag nem volt használva az előfizetésből.

[ Szerkesztve ]

(#13571) azbest válasza RoundRobin (#13569) üzenetére


azbest
félisten

Persze valójában elég lenne 2-3 tuner is, mert max kétféle műsort nézünk egy időben, rögzítést meg ritkán állítunk be. Inkább a kíváncsiság miatt van rákötve ennyi, meg így gyorsabb a csatornaváltás.

(#13572) RoundRobin válasza azbest (#13570) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Hát, az nem rossz, ha így viszi. :)
Én anno, 3 éve próbálkoztam két tunerrel, egy thinkpad-be voltak beletolva, 1.8 proci, 1 G ram, kicsontpozott, szénné 'optimalizált' xp és elég köhögős volt a lejátszás, pedig az egyik stream SD volt nem HD. Egy tunerrel persze ment rendesen. Én mondjuk rögzíteni szerettem volna. Azt tudom, hogy a teljes stream mérete irgalmatlan nagy volt, persze abban benne volt minden csati.

A set-top boxokban célhw van, az azért mindig jobb adott feladatra mint az általános célú procik, bár ha a málna gpu-ja erre ki van hegyezve, akkor ok. :) Én nem használom multimédiára a málnát (az enyém b pluszos amúgy is) de jólesik hallani, tudni, hogy így birja.

Első körben azt hittem, valami adásfigyelő vagy adásvezérlő szoftvert kalapálnál és ahhoz kell a sok tuner. :)

A 2 A-el lehet, hogy alultápolod. Nem emlékszem, hogy tűzted rá a tunereket. Mindet hub-on keresztül, vagy használtad a pi aljzatait is?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#13573) MaCS_70 válasza RoundRobin (#13567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, igazán nagyon kedves!

Ha jobban belegondolok, anno valóban csak gépelgettem, csak úgy, össze-vissza. Az, hogy ez valahogy hajlamos volt mondjuk programokká összeállni, nyilván csak a disznó nagy szerencsém műve.

A Te magasságodig persze tudom, hogy sosem érhetek fel. :(

Csak azt nem értem, hogy hogy jön ez ide. A PI vezérlésére még nem éreztem rá, amint azt többször is leírtam. Amihez hozzátettem, hogy pedig nem a parancssorral van gondom, azzal elég sokáig álltam napi kapcsolatban.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13574) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Már egy ideje figyelem ennek a készüléknek híreit, s kezd izgatni a dolog, hogy lecseréljem-e a jó "öreg" usb-s DVD lejátszómat egy Raspberry Pire. Főleg média lejátszás lenne a feladata, feliratos filmek, ehhez VLC vagy Bs Playert telepítenék (gondolom ez gond nélkül menne). Továbbá zene lejátszás külső adathordozóról, na itt lenne egy kis gondom, ugyanis egy sima mappa kiválasztásához nem szívesen kapcsolom be hozzá a rácsatlakoztatott tévét, így felmerül a kérdés: van- e hozzá, megoldható- e hozzá valamilyen kijelző csatlakoztatása? Van egy digitális képkeretem, azzal működhet? Vagy milyen árban van hozzá kijelző?
Továbbá HD filmekkel elbirkózik a masina?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#13575) darkmore válasza HoTaZo (#13574) üzenetére


darkmore
tag

HDMI kimenet van rajta, de a GPIO tüskék is használhatóak erre.
Kellő forrasztás után bármi ráköthető :)
Attól függ milyen kijelzőt szeretnél hozzá venni, én most vettem egy 3,5"-os érintős LCD-t 5500Ft-ért.
HD filmek lejátszására alkalmas (főleg a Pi2).

(#13576) Celtis válasza HoTaZo (#13574) üzenetére


Celtis
veterán

Minek kijelző, ha ott a telefonod? Pi-re egy openelec, telefonra egy Yatsee és minden meg van oldva.

(#13577) HoTaZo válasza darkmore (#13575) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát a forrasztás nem igazán az én műfajom...
Valami sima kijelzőt, amin meg tudom jeleníteni a mappákat, hogy tudjam merre járok az adathordozón.

Celtis: erre nem igazán gondoltam, még... de inkább valami független, csak a kütyühöz dedikált kijelzőt képzeltem el.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#13578) Celtis válasza HoTaZo (#13577) üzenetére


Celtis
veterán

A kétsoros kijelző előtt görnyedve próbálhatsz a mappákban böngészni, lépkedni ide-oda. Ehhez képest a telefonon választasz előadót, albumot, évet, mappát, stb. Mindezt borító képekkel és egyebekkel. És anélkül, hogy felállnál a fotelből miközben hallgatod a zenét. Ja és ingyen.

(#13579) HoTaZo válasza Celtis (#13578) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez, ez így már tetszetős (egyik alkalmazást sem ismertem eddig)! Mindenképpen visszatérek rá, amint kezemben lesz a cucc.
De addig is, ha jól értem, az R.Pire csatlakoztatok egy adathordozót, tévét, (házimozi)erősítőt és az OpenELEC és a Yatse segítségével (Bluetoothon kapcsolódva?) kezelem az egészet a telefonomról, mint egy... pro' ? :)

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#13580) Mr Dini válasza HoTaZo (#13579) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem bt-n, hanem wifi-n.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13581) HoTaZo válasza Mr Dini (#13580) üzenetére


HoTaZo
őstag

Úgy is jó! :DD

Ilyen mobil nekem is kell!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#13582) Benoe77 válasza HoTaZo (#13579) üzenetére


Benoe77
őstag

A pi-n alapból nincs se bluetooth, se wifi. Ethernet van rajta, legegyszerűbb kábellel a hálózatra kötni. Így az ugyanarra a hálózatra mondjuk wifivel csatlakozó telefonnal vezérelheted.

De természetesen csatlakoztathatsz usb-s wifi (bt-t is persze) adaptert is hozzá, ha a kábel valamiért nem megoldható

[ Szerkesztve ]

(#13583) melan


melan
senior tag

El tudom érni TC-ből ftp kapcsolaton keresztül az Oepenelec mappáit a PI-n?

(#13584) cigam válasza melan (#13583) üzenetére


cigam
félisten

El.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13585) HoTaZo válasza Benoe77 (#13582) üzenetére


HoTaZo
őstag

A routeren van még elég csatlakozási hely, szerintem a kábeles megoldás működhet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#13586) azbest válasza azbest (#13570) üzenetére


azbest
félisten

No, ma sok tévénézés után megint beállt a pi2. Most nem volt nagy terhelés alatt. Logokban nem láttam semmit, lehet ki sem tudta már írni, ha baja volt.

Szóval bekapcsoltam a hardveres whatchdogot, ami 10 másodperccel a merevre fagyás után újraindítja, ha minden igaz. A forkbombával kipróbálva működött.

(#13587) melan válasza cigam (#13584) üzenetére


melan
senior tag

Szeretném elérni TCből a PI-t. Utánaolvasva azt látom, hogy az SSH legyen engedélyezve, és ip+port megadása mellett a root+openelec párossal lehet ftp kapcsolatot létrehozni. Kell még valami, mert így nem sikerül?

Más irányú kérdés: használva valaki a Pi-t optikai kimenettel? Egy ilyenen gondolkodom, mivel HDMI-n (és a TV-n) keresztül rákötve a hangprojektorra csak sztereo megy át...

(#13588) azbest válasza melan (#13587) üzenetére


azbest
félisten

Az sshnak semmi köze az ftphez. Ha sftpről van szó, akkor az passzolhat az sshhoz.

(#13589) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Mennyit számit az a wifi összeakadás szempontjából, hogy a router és a pi egymás mellett van? Nehezen tudom irányítani a pit, de nem az elem a gond. Ha esetleg a szoba két sarkában lennének az megoldás lenne?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13590) darkmore


darkmore
tag

Sziasztok, van esetleg valaki aki sokat emulátorozik model A-val, tehát 256MB-al?

Érdeklődnék, hogy a SNES, GBA, SEGA Genesis emuláció mennyire megy jól?

Ha csak gyengén muzsikál, akkor nem kellene plusz 4 gombot belefaragnom a gameboy burkolatba..., köszi.

(#13591) djnice


djnice
veterán

Milyen távirányítót + vevőt érdemes venni OpenELEC-hez? Yatse-t és társait próbáltam, nem jött be a telefonon nyomkodás.

(#13592) Kicsirics77 válasza djnice (#13591) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én a tv távirányítóval használom. HDMI+CEC-en keresztül.
ue32h5500 tévével.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13593) golya87


golya87
őstag

Hello

Segítséget szeretnék kérni. Tudom, hogy már korábban volt róla szó, de nem találom azt a bejegyzést.
8 gigás SD kártyáról szeretnék biztonsági másolatot, de a DD az üres részt is kiírja.
Van arra mód, hogy ne 8 gigás legyen a kártya biztonsági példánya? Vagy csak tömörítővel tudom csökkenteni a méretet?

Köszönöm a segítséget!

(#13594) vargalex válasza golya87 (#13593) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha nem gond, hogy visszaállítás esetén magukat a partíciókat neked kell létrehozni és formázni, akkor akár tar-al is tömörítheted (persze előtte mount-olni kell a mentendő partíciókat). Így partíciónként lesz 1-1 file-od.
Ha viszont a dd-t használod, akkor előtte célszerű teleírni a partíciók szabad helyét 0-val. Valahogy így:

de if=/dev/zero of=/zerofile bs=1M
rm /zerofile

Így hatásos lesz a mentésre engedett tömörítés is (persze, ha van szabad hely egyáltalán).

Az első módszer előnye, hogy bármekkora kártyára visszatehető, amin elfér a kicsomagolt mentés.

Alex

(#13595) golya87 válasza vargalex (#13594) üzenetére


golya87
őstag

Igazából az lenne a cél, hogy ha még egyszer hülyeséget csinálok és frissítek béta/nightly openelec-re, akkor ne kelljen végigpötyögnöm, minden addon-t és egyéb beállítást.
Mert pl a tegnap esti nigthly az megölte a bétás telepítésemet.

Félig hülyeséget mondtam amúgy, win32diskimager-rel tudnék dolgozni a legkönnyebben. De persze a DD is megoldható.

(#13596) Mr Dini válasza golya87 (#13595) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Minek? :F Openelecben van backup funkció.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13597) wassermann válasza golya87 (#13595) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a Win32disk..-el dolgozol, image mentés előtt csináld ezt,
amit Azbest leírt, itt: [link]
A mentett image első ránézésre nem lesz kisebb, viszont, ha összezippeled
vagy rarral tömöríted a sok teljesen üres blokk miatt picike lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13598) golya87 válasza Mr Dini (#13596) üzenetére


golya87
őstag

És működik is?
Tegnap a teljes userdata mappát másoltam egyik Pi-ről a másikra. Hát még így is kellett 10 perc az azonos szintre hozáshoz...

wasssermann: Köszönöm, ezt kerestem!

[ Szerkesztve ]

(#13599) Celtis válasza golya87 (#13598) üzenetére


Celtis
veterán

Tökéletesen működik az Openelec backupja. Mindig azt használom. Image-eket kiirogatni értelmetlen.
Ha teljesen elszúrtad a rendszeredet, csak fel kell húzni egy szűz Openelecet-et, és behúzni a backupot. 100%-ban visszaáll minden.

(#13600) mano42


mano42
aktív tag

Osmc final letölthető.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.