Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) #75376384


#75376384
törölt tag

Eddigi legjobb lényem. Ugy örültem neki. :D

Pár méterrel odébb jött egy 370cp-s, aminél természetesen kifagyott a játék.

[ Szerkesztve ]

(#1652) Sirandrish válasza Kvelstadt (#1645) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogy és mit nyertél?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1653) TheProb


TheProb
veterán

Bakker, elég idegesítő ez a game...
Alig találok a szintemhez képest jó cp-s (~220) pokémont (lvl7-8), tuti akkor akkor hal le a program...
Vagy ha éppen nem, akkor most találtam pl egy 220 körüli raticate-et, nem túlzok ha azt mondom h 8labdát dobtam rá, mindből kijött és a végén lelépett... Még razz-t is kapott, de semmit se ért. Van olyan h egyáltalán nem lehet befogni vmit? Pedig "csak" narancssárga volt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1654) whitezo88 válasza #75376384 (#1651) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem is épp most crashelt ki Transferelgetés közben. Azt hittem az is közrejátszik hogy 4Sem van csak, de látom neked legalább 5-ös...

(#1655) #75376384 válasza whitezo88 (#1654) üzenetére


#75376384
törölt tag

Pontatlanul fogalmaztam. Nem crash volt, hanem szokásos szerver oldali hiba. Már csinált ilyet korábban, hogy a pokemon animációja ment, de a labda megfagyott a kijelzőn.
SE-n játszom egyébként. Tényleges telefon hiba miatt még sose fagyott ki (mondjuk más se nagyon szokott).

(#1656) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Nektek is azt írja most belépésnél, hogy unable to authenticate? (PTC-s account)

(#1657) Kvelstadt válasza Sirandrish (#1652) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mondjuk úgy hogy magángéppel megyek vissza. :)
Á nem. Csak szóbeli fogadás volt sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1658) MdewC válasza Sirandrish (#1622) üzenetére


MdewC
nagyúr

Remek sztori tiszalöki vadász barátom! :C :D :)

Más is Pikachuval kezdte a gamet? :)

Kollégák!

Tudna valaki pár hasznos tanácsot adni harccal kapcsolatban? Volt 3 kísérletem bevenni egy GIM-et, de egyszer sem sikerült, az utolsónál 0,02 mm-en múlott a siker, pedig kb. 250 CP-vel le voltam maradva a góré emberétől, de nem sikerült.

Sajna annyira rá voltam pörögve, hogy gondolkodni nem sikerült közben, csak eszetlen nyomkodás és vinnyogást tudtam kipréselni magamból, feleségem arrébb is ment pár métert, nem vállalt fel, :DDD szóval van-e vmi oldalazás, védés, vagy bármi hasznos tanács, mert úgy érzem a püfölésnél azért van feljebb. :)

Vélemények?

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#1659) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Itt egy leírás, akinek régebbi telója van mint pl 4S. Tényleg működnek! (betöltés is és a gyorsulás is) [link]

de attól még rosszul van megírva a program, ha ilyenek miatt nem tölt be, és hasonlók. A sokféle crashről nem beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#1660) petyus_ válasza MdewC (#1658) üzenetére


petyus_
senior tag

Harc előtt érdemes olyan fajtájú pokemonokat összeválogatni, amik a GYMben lévők ellen erősek (sok helyen van táblázat, hogy melyik pokémon mekyik ellen jó, most mobilról vagyok). Harc közben ha az ellenfél special attackra készül (ezt ki szokta írni előtte), akkor van lehetőség elugrani előle, megérinted a kijelzőt, és elhúzod jobbra vagy balra, nekem párszor már összejött.
Illetve mindig használd a special attackodat, ha összegyűlik, kivéve ha mondjuk már csak 1-2 ütésre vagy a győzelemtől, akkor inkább tartogasd a következő ellenfélre.

(#1661) Sirandrish válasza Kvelstadt (#1657) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem azért komoly tét volt :K

MdewC Én Bulbaval kezdtem :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1662) KohanTroon


KohanTroon
tag

"Kimaxolva"

(#1663) torik válasza petyus_ (#1660) üzenetére


torik
senior tag

All that and a bag of chips

(#1664) Tav-Csoves válasza KohanTroon (#1662) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

1811-es Vaporeon

[ Szerkesztve ]

(#1665) Trentaro válasza Sirandrish (#1622) üzenetére


Trentaro
tag

Lehet itt lájkolni kommentet? Mert ezt lájkolnám! :R

nem kötelező megadni

(#1666) sz_abika


sz_abika
addikt

Na kőkemény harc árán 5v1 levertem egy 1600CPs gymet :C

PSN: xszabikax

(#1667) KohanTroon válasza Tav-Csoves (#1664) üzenetére


KohanTroon
tag

nem gyenge ...

(#1668) MriXYon válasza KohanTroon (#1662) üzenetére


MriXYon
csendes újonc

Szép. :D

Az, hogy fejlesztésnél evolve és power up milyen sorrendben történik mindegy?

(#1669) SLYM


SLYM
veterán

egyszerre csak 1 tojást lehet betenni az inkubátorba?

(#1670) DJGABI


DJGABI
addikt

néha elgondolkozok hogy hagyom a fenébe. srác több szinttel alattam van [link] mondjuk P2W-be tolja. lehet az a nyitja.

de gym-ekben is, lvl10, aztán ilyen 800as Scyther. enyém mekkora ami tojásból kelt? 210cp. no comment

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1671) petyus_ válasza DJGABI (#1670) üzenetére


petyus_
senior tag

Erzsébet híd Budai oldalán én egy 1200as Scythert fogtam, és egyébként az állandó hely, mert már 3mat fogtam ott.

MriXYon: Mindegy, de 25-30as szintig nem érdemes fejleszteni, ráköltesz egy csomó stardustot, aztán később simán elkaphatsz olyat, ami erősebb, és nem is kellett rá költeni.

SLYM: Igen, de később (most nem tudom pontosan melyik szinteken, kb 5 szintlépés után) kapsz egyet, amit 3x lehet használni.

(#1672) MriXYon válasza petyus_ (#1671) üzenetére


MriXYon
csendes újonc

XP csak evolve után jár ugye? Szóval power up időzitését felesleges lucky eggre tartogatni?

Csináltam pár IV kalkulátoros számolást. S van egy 92%-os Drowzeem. Ezt sem érdemes?

Mondjuk az igaz hogy a világ stardustja se lenne rá elég mire feluppolom a mostani 6os szintről. Viszont ezt elpasszolni is sajnálom, mert a többi pokem jó ha 70%-ot eléri amiket néztem.

Egyébként tényleg látványosan erősödnek az elfogható pokémonok ahogy szinteződik fel az ember karaktere. (Talán túlságosan is)

[ Szerkesztve ]

(#1673) SLYM válasza petyus_ (#1671) üzenetére


SLYM
veterán

de az evolve-hoz való candyket érdemes elkölteni az elején?

(#1674) csasaKKP válasza #75376384 (#1651) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nekem nem sikerült elkapni. :W :N

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1675) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Ha gym-be beteszek egy pokémont, azt esetleg tudom valahogy cserélni egy másikra?

(#1676) petyus_ válasza SLYM (#1673) üzenetére


petyus_
senior tag

Szerintem nem, én csak pidgey-t, rattata-t, weedle-t evolveolok lucky eggel. Most van egy 450es bulbasaurod, 125 candyért csinálsz belőle venusaurt, lesz 1200CPje, Venusaurnak 2600 a max CPje, gondolj bele mennyi stardustba kerülne addig felfejleszteni. Később találhatsz olyan Bulbasaurt, aminek 1000 körüli a CPje, azt majd nem kell annyit power upolni.

Persze ha valaki csak napi 1-2 órát játszik vele, szerintem az életben nem éri el a 30as szintet, akkor nem érdemes ilyenekkel foglalkozni, csak élvezni kell a játékot, a GYMeket úgyis a hardcore gamerek fogják tartani.

(#1677) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Valahogy nem lehet átvinni a karaktert erről a rákos pokemon trainer club accountról Google accountra? :W

(#1678) Janoo_07 válasza MriXYon (#1672) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

IV kalkulátoros táblázatot honnan szereztétek be? Érdemes lenne ilyesmikkel felfrissíteni az összefoglalót.

(#1679) csasaKKP válasza RM1 (#1675) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem lehetséges.

LadyTulip: Úgy tudom erre sincs lehetőség, de nem 100%

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1680) lm83


lm83
őstag

Csak én nem látom, hogy hányas szintű a pokemon? :F

Meg valahogy ezt a táblázatot sem értem...

[ Szerkesztve ]

(#1681) csasaKKP válasza lm83 (#1680) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Amire gondolsz, azt a CP szám mutatja. Az adott Pokémon felett látható.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1682) MriXYon válasza Janoo_07 (#1678) üzenetére


MriXYon
csendes újonc

Itt linkelték korábban. pl: [link]

(#1683) petyus_ válasza lm83 (#1680) üzenetére


petyus_
senior tag

A szintet nem írja ki a játék, de nagyjából be lehet lőni, a lény fölött van az a körív, annak a vége a te szinteddel egyenlő, tehát ha 10es szintű vagy, és pont a felénél van a körív, akkor 5ös szintű a pokemonod.

És ez a % azt jelöli, hogy az adott szinthez képest mennyire erős a pokémon. Mondjuk még én sem értem egészen mit jelent ez a százalék, itt meg tudod nézni mennyi az adott pokémon min/max CPje adott szinten, nekem pl van egy Vaporeonom, 18,5ös szintű, ezen a szinten 1283-1488 között lehet a CP, nekem 1474, és 88,9%osnak írja, nem tudom ez minek a 88,9%-a, de az biztos, hogy minél nagyobb a százalék, annál közelebb fog esni az adott szinthez tartozó CP maxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Janoo_07 válasza MriXYon (#1682) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszönöm! Már le is húztam gépre. :K

(#1685) MdewC válasza petyus_ (#1660) üzenetére


MdewC
nagyúr

Nagyon köszönöm, ez hasznos volt. :)

Egyébként a lucky egg-el történő tápoláson mit értesz? evollve esetében ennek mi értelme és hogy lehet?

Amúgy én toltam pár fejlesztést, főleg a patkány, denevér, galamb pokék körében, mert belőlük rengeteget kapok és a fejlesztés elég sok XP-t ad, "költsége" nincs, mert simán sok jön, viszont így gyorsabban fejlődtem. :)

Mondjuk 1 db 446-os, 3 db 320-as és 2 db 220-as poke nem volt elég egy 260-as és egy 6XX GIM ellen, de úgy érzem, hogy itt a környéken lehetne keresni valóm, egy jó kis túra után, ha érted mire gondolok... :)

Holnapra rávettem az asszonyt egy nagy körre BP-en, simán kapható bármilyen hosszú sétára jó időben. :)

Ha van pár jó tippetek, hova menjünk mindenképp, azt megköszönöm. :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#1686) MriXYon válasza lm83 (#1680) üzenetére


MriXYon
csendes újonc

A pokemon szintjét az IV kalkulátorral tudod meghatározni.

Ha azt írja, hogy több lehetőség van akkor power upolni kell amíg nincs olyan adatsorod ami alapján pontosan be tudja azonosítani.

Minden power up 0,5 szinttel növeli a pokémon erejét. pl: [link]
Teljes pokémon lista: [link]

A pokémon szintje maximum 1,5 szinttel lehet magasabb a karaktered szintjénél.

Ezen az oldalon van egy másik táblázat: [link]

(#1687) TheProb válasza TheProb (#1653) üzenetére


TheProb
veterán

valaki tapasztalat/infó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1688) petyus_ válasza MdewC (#1685) üzenetére


petyus_
senior tag

Ha elnyomsz egy lucky egget, dupla XP-t kapsz, ha ekkorra időzíted a pidgey/rattata/weedle evolve-olást, akkor dupla annyi XP-t kapsz, úgyhogy érdemes sokat összegyűjteni, és egyszerre csinálni, gyorsaságtól függően 50-60K XP-t is szerezhetsz fél óra alatt. Plusz ezt még időzítheted mondjuk a tojásokhoz, pont azelőtt nyomod el a lucky-t, hogy lejárna, azért is 1K-t kapsz 500 helyett, ha meg új pokemon van benne, akkor 2K 1K helyett.

(#1689) Ereshkigal válasza petyus_ (#1688) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Viszont nem pocsékolod így el a sok alapanyagot evolve-ra? Később jól jönne majd, amikor már nem XP-ért fejlesztesz, hanem hogy erős pokémonod legyen. Én 15-ös szintig nem tervezek evolve-ot (és utána is majd csak akkor, ha jönnek a megfelelő szintű pokémonok), de lehet, hogy rosszul látom.

petyus_: igen, csak candy-be, de nekem az is lassan jön. :)

[ Szerkesztve ]

(#1690) MdewC válasza petyus_ (#1688) üzenetére


MdewC
nagyúr

Világos. :) Köszi!

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#1691) petyus_ válasza Ereshkigal (#1689) üzenetére


petyus_
senior tag

Evolve csak candybe kerül, pidgey/rattata/weedle nem olyan erős, hogy a végén nagyon kelljen, ha meg igen, elég könnyű candyt szerezni.

(#1692) MdewC válasza petyus_ (#1691) üzenetére


MdewC
nagyúr

Ráadásul a galamb pity-puty 3 lényre képes. :DDD

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#1693) SLYM válasza petyus_ (#1676) üzenetére


SLYM
veterán

hát még a napi 1-2 óra is sok, ezt nem lehet kényelmesen munka közben játszani, mint pl a hearthstone-t

egyébként voltam most sétálni, mentem kb 2 kilómétert. fogtam 5-6 pokemont, meg meglátogattam pár nevezetességet. de arra lettem figyelmes, hogy csak akkor jönnek szembe pokemonok, mikor a kezemben van a telefon. tényleg úgy kell tolni ezzel a játékkal, hogy folyton aktív képernyő mellett kell menni? a zsebemben nem jelzett egyszer sem csak úgy, pedig nem zártam be az alkalmazást. illetve a GPS jelet mindig elvesztette a telefon, hogy ha lezártam a képernyőt. van valami standard, hogy hogyan kell ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1694) MdewC


MdewC
nagyúr

Kb. 30 perce lenne tőlünk egy GIM, ahova harc nélkül be lehetne csatlakozni, éjszaka biztos bent lehetne maradni... Érdemes meglépni ilyet? Mit kapsz, ha bent vagy?

Bár nem indulok el, ki lennék tagadva, csak kérdezem. :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#1695) #75376384 válasza SLYM (#1693) üzenetére


#75376384
törölt tag

sajnos nem zárhatod la telefont. szerintem az a legegyszerűbb ha a kezedben fogod és zsebre teszed a kezed. így érzed ha rezeg.
valamilyen rejtélyes oknál fogva hangot nem ad ki egy feltűnő pokemon, pedig zenehallgatás miatt nem lenne egy utolsó dolog. :)

(#1674) csasaKKP hogy őszinte legyek én is vért izzadtam. :D ontottam neki a kaját és az újonnan kapott nagy labdákat. ez az első ilyen ritkább lényem, így nem hagyhattam futni.

(#1696) whitezo88 válasza SLYM (#1693) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Alapbol a lenyek kozpontilag jelennek meg, lathato is a Pokevisionon. Meg ezek x percig vannak fent, egy ritkabb lehet csak 5-6ig. Incense a kivetel mert az csak magadra hat.

Btw itthon benyomtam ket tojast, kb ket ora alatt 1,2 kmt regisztalt pedig egy helyben volt a telo :D

[ Szerkesztve ]

(#1697) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Pokemon GO magyar tutorial - Lucky Egg helyes használata - teljes kihasználása

https://youtu.be/JnlFI3btmZM

Leírás:
Fogjunk be annyi gyakran előforduló pokémon-t, pl.:
Weedle - Caterpie - Pidgey - Rattata - Zubat-ot, amennyit csak tudnuk, úgy hogy megteljen a 250db maximális befogható pokemon tárunk!
Ezután az alacsonyabb CP-seket Transfer-eljük el a Professor-nak! (Kapunk érte 1-1 candy-t)
Tartsuk meg az 5 legnagyobbat vagy amennyi Candy-nk van és elég lesz az adott pokemon EVOLVE-ozásához
(EVOLVE = fejlesztés - fejlődés - átalakítás)

Caterpie & Weedle & Pidgey EVOLVE-hoz "csak" 12 candy KELL, így ezzekkel gyorsabban fejlődhetünk és szerezhetünk így XP-t!

Egy bizonyos lvl szint felett "ingyen kapunk" Lucky Egg-et! (illetve pénzért vásárolhatunk is)
Ennek a hatása, ha elhasznájunk, hogy 30percen át dupla XP-t ad! (ami a lvl szint növekedéshez kell)

Mivel a EVOLVE-olással lehet a legtöbb XP-t kapni, így érdemes tömeges EVOLVE előtt aktiválni!
Alapból +500 XP-t, így duplázva +1000 XP-t ad
Egy pokestop kipörgetése +50XP-t ad (erre ugyebár 5percenként van lehetőség)
Egy pokémon elkapása +100XP-t ad, ha "ismeretlen" és új pokémon, akkor +500XP ad még pluszba!

Így érdemes egy pokéstop közelében ezt csinálni, ha esetleg van LURE is rajta (mint a videón), az mégjobb!
(LURE = odavonzza a pokemonokat)
Így ha pl. elfogyott már a +candy-nk minden pokemonra a 30perc alatt még tudunk pokemonokat fogni és pokestopokat kipörgetni utána!

Mint látható így ~12p alatt 18.000 XP-t szereztem! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1698) Sleed válasza ¤Envy¤ (#1488) üzenetére


Sleed
aktív tag

Egy fél percet kell várni mire megjelennek, nem lehet hogy még azelőtt bezárod?

(#1699) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Holnap 16:00-20:00 PokeWalk Budapest a Hősök terénél - Városligetben...
Várhatóan teli lesz minden LURE-al (legalábbis ez a terv)


https://www.facebook.com/events/1727584734166405/

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1700) SLYM válasza whitezo88 (#1696) üzenetére


SLYM
veterán

őő, nem éértem az utolsó mondatot :) milyen tojás és hogy mentél miközben mégse? :D

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.