Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) MriXYon válasza waccamár (#1492) üzenetére


MriXYon
csendes újonc

Itt egy részletesebb táblázat: [link]
Ez tartalmazza a konkrét sebzés szorzókat az egyes típusok között, s angolul van még hozzá leírás, hogy hogyan kell értelmezni az adatokat, ha az egyik pokemon, pl. két kategóriába is besorolható vagy támadó és védő is két-két kategóriába tartozik stb.

Pl. ha egy Water pokémon támad egy Ground/Rock pokémont akkor az alap sebzést 6x-osát viszi be ha a water típusú spec. mozgását használja, de anélkül is 4x-est.

2x sebzés Ground-ra , 2x es sebzés Rock -ra, és további 1,5x sebzés ha a típusának megfelelő támadást hajt végre.

(water pokémon water támadást hajt végre pl, ha normál kategóriásat akkor 1xes a szorzó 1,5 x helyett)

Szóval a komolyabb Gym védő pokémonokat is be lehet ütni, ha megfelelő csapatot állítasz össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#1502) SLYM


SLYM
veterán

a CP-n kívül valamit érdemes még figyelni? pl, hogy hány kiló a pokemon? vagy valami egyebet? láttam, hogy be lehet törni őket, de még nem törtem be semelyiket

(#1509) Kvelstadt válasza Parson (#1498) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Biztos lemaradok kicsit a többiektől de én így élvezem a játékot.
A másik véglet az lenne hogy hajszolnám a farmolást meg a szintlépést.
Tegnap is felfedeztük mozi előtt hogy a plázánál van fearow.
Az már más tészta hogy a hugom simán elfogta nekem meg csak a fantomképe volt meg. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1512) Forchalad


Forchalad
tag

Pokemon GO kapcsán egy elég jó videót készítettek :D [link]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#1514) greenmaur


greenmaur
tag

Nem tudom volt-e, de:

Ezúton is szeretném megköszönni az Ingress játékos bázisnak, hogy létrehozta az adatbázist, ami miatt most mi pokemonozhatunk lényegében. Nagy pacsi!

(#1515) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Nemtom melyik csapat a jobb választás vagy van e jó. Szerintem mindegy. De team valor logója egy moltress azaz nekem nem volt választásom. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1516) Phobion válasza Parson (#1513) üzenetére


Phobion
őstag

közel sem tökéletest vártam, azt le se írtam ,hogy ha néha be is ad egy "ritka" pokemont az előbb említett hármason kívül, akkor arra vagy eldobok 10-20 labdát, vagy elszalad :C
és nem, nem kell a labda dobást gyakorolnom, mert egész könnyen elsajátítható :DDD

mindegy, a frusztráció mindig győz :D

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1518) Arnold2 válasza fpatrik17 (#1497) üzenetére


Arnold2
őstag

XI. kerületben lakom. A Bikás parkban van egy Poke Stop 3 szög aminek legalább 2 ágát szokták modulozni este fele.
Tegnap pl. egy órán keresztül ültünk a háromszögben és csak úgy jöttek a pokemonok (általában drowzee,zubat, rattata, Jinx de volt seal, ghastly és a kis kagyló is).

(#1517) davidsone

Nem akarok ide piszkítani de..
Még is csak sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#1522) KohanTroon


KohanTroon
tag


Hiába neveztem át , ezek szerint nem 100 %-os a siker ....

(#1523) Arnold2 válasza davidsone (#1520) üzenetére


Arnold2
őstag

Elmondom, hogy engem/minket miért motivál.
Régen rojtosra néztük a sorozatot. Először németül, majd magyarul is. Kiskorunkba eljátszottunk mi is azzal a gondolattal, hogy hátunkra vesszük a világot és barátokkal karöltve járjuk a környéket és ilyen pokemonokat gyűjtünk.
Azóta viszont felnőttünk. A srácokból kereső fiatalok lettek. És megjelent a Pokemon Go. Nosztalgia érzés 1000 tombolt és ha nem is szüktönk el otthonról és járjuk a világot kalandok után keresve, de azért esténként kinézünk a közeli parkba 1-1 sört pattintva/dumálva (a számítógép/TV előtt döglés helyett), dumálunk és közben fogjuk a pokemonokat. Néha szurkolunk a másiknak, hogy egy fasza pokemon bújon elő a tojából, de ugyanakkor jó a másik vérét is szívni, hogy "de balf.sz vagy, hogy 5 labdából sem fogtad el azt a Zubatot".

Kimozdulunk, nosztalgiázunk, és közben gyűjtögetünk. Nekünk kb ennyi jelent nem többet, nem kevesebbet.
Több mint valószínű, hogy ez is le fog csengeni egy jó idő után, de pl nekem akkor is jó látni, hogy kimozdítja a nálunk fiatalabbakat, akik kb falkába verődve járnak pokestopról pokestopra és nem otthon polcolnak a képernyő előtt.

(#1522) KohanTroon: Azért én elfogadnám :) Gratula.

[ Szerkesztve ]

(#1528) davidsone válasza Arnold2 (#1523) üzenetére


davidsone
addikt

Igazából nem ragadott magával soha a pokémon DB fan voltam, mobilon sosem volt akkora játékélményem mint PC-n v konzolon legyen akár multi v single

Eddig csak rápillantottam meg hallottam róla de Te tökéletesen körül írtad miről szól...
...Köszi! Így már értem ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1529) anorche1


anorche1
őstag

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért nem képesek megfelelő mennyiségű/erőségű szervert a játék alá pakolni? Mi olyan nehézebben? A pénz biztos nem akadály, és valószínűleg hozzájuk is eljutott a hír, hogy elég nagy sikere van a játéknak.
Blizzard 2.0 :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1530) aha.e válasza anorche1 (#1529) üzenetére


aha.e
tag

Biztos nem akadály a pénz, de minden akörül forog. Nem ingyen csinálják ők sem. Nem fognak feleslegesen hardverparkot fejleszteni. Sztem ők sem voltak vele tisztában, hogy ekkora sikere lesz a játéknak.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#1531) Kvelstadt válasza -Faceless- (#1527) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Hernyó. :D
Ne tudjátok meg mennyire örülnèk egy caterpie-nek!
Vagyis mindennek ami még nincs de tudom hogy ez a hernyó gyakori és én mégis csak a fantomképér láttam. A weedle-ök meg már leették a termést. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1532) waccamár


waccamár
senior tag

szerintem a szerverek instabilitásának az is lehet az egyik oka, hogy nem akarnak most X új szervert beállítani, hanem megvárják, még beáll egy optimális felhasználószám... de ez csak szvsz, nyilván nem tudhatjuk az okát, és ezen kívül milliónyi okot is el tudok képzelni :)

(#1534) whitezo88 válasza waccamár (#1532) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Hetek ota kint van es mai napig szar. Es a felhasznaloszam no. Itthon is egy hete van kint mar es most se enged be. Bereljenek szervereket akkor.

(#1535) Oppenheimer válasza waccamár (#1532) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Google cloudjában fut a backend, megtehetnék hogy percek alatt le- és felskálázódnak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1536) Madwe válasza Kvelstadt (#1495) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én pl nem nézegetem a mapokat folyamat, amikor mászkálok városban akkor meg pláne. A térképet csak otthon szoktam nézni néha, amikor alap esetben már ki sem mozdulnék, de látom hogy 3 perc sétára megjelent valami ami érdekel, esetleg 5 percnyire levő pokestopot lure-olják s odamegyek. Szóval amikor játszom nem nézem, de amikor már nem játszanék, van hogy visszaránt egy fél órára :D

(#1538) Madwe válasza torik (#1478) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a szintezés sincs rendben, abban is egyetértek a leírtak alapján. Az hogy 500.000 XP kelljen a 30-31.re ugrásra, az kegyetlen sok, főleg úgy, hogy a 10cps rattata meg a 2000cp-s ultraakármi is ugyanannyi xp-t ad. Vagy adjanak több xp-t a nagyobb pokemonok, vagy ne exponenciálisan nőljön a szükséges xp mennyisége, mert az hogy ugyanannyi xp-t tudsz szerezni de nem 500 hanem 500.000 kell a szintlépéshez, az azért durva 1000x időtöbbletet jelent. Vagy legyen hardcap, ha már, vagy ne legyen benne ilyen softcap mert ez a legrosszab szvsz amit tehetnek.

Nem azért nincs rendben, mert nem lehet 1 hét alatt a végére rohanni, hanem azért, mert ha pl teszem azt 3 hónap alatt jutsz el 30. szintre (sokan lesznek így) azoknak a 31. szintre még 3-4 hónap kell h meglépjék. Ez nincs rendben szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#1539) marositech válasza Madwe (#1538) üzenetére


marositech
senior tag

Azért kiváncsi vagyok télen mennyien fognak pokémonozni. :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#1540) szekra válasza Madwe (#1538) üzenetére


szekra
őstag

2 hete jelent meg a játék hivatalosan, szerintem kár előre izgulni, biztos, hogy a visszajelzések alapján balance-olni fogják még a játékot.

(#1541) Kvelstadt válasza marositech (#1537) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én alapból azt gondoltam hogy zöld területeken több poké lesz merthogy állat is több van a nem lakott területeken. Tévedtem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1542) -Faceless- válasza marositech (#1537) üzenetére


-Faceless-
őstag

Vidéki kisvárosban nem reális a parkok rögzítése. Túl sok erőforrás lenne. Az már elérhetőbb, ha vizi pokemonokat központosítanák a vízzel fedett területekre, minden mást pedig a stoppok köré.
A vizek elég pontosan vannak rögzítve google térképen, szóval az nem lenne lehetetlen kisebb tavaknál sem.

Azt sem igazán fogom fel, hogyha jól értettem a dev fórumon írtakat, akkor minden egyes pokemon egyesével van kiadva a usereknek. Nem tudtak volna a hétköznapi pokemonokra egy offline megoldást találni?
Nem fognak az emberek egy helyre özönleni egy-egy hernyóért, vagy galambért, az sem fájna ha nem lenne egységes a spawn pont, de még az is könnyen megoldható lenne, ha sablonokat használnának rá.
Már csak ezzel levennének annyi terhet a szerverekről, hogy a többivel már minden gond nélkül megbirkóznának.
Amikor lekéri a user a közelben lévő pokemonokat is pontos helyadatot adnak meg, meddig tartana jelenlegi helyzet alapján egy iránytűt, vagy legalább egy kört a térképen berakni...

Jelen formájában ez az egész nem sokkal több, mint egy ötlet. Egy piszok jó ötlet, de használható játéknak nem igen nevezném. Tartok is tőle, hogy nem lesz ennél több.

(#1543) torik válasza Madwe (#1538) üzenetére


torik
senior tag

Igaz, ez tényleg piszkosul sok, igazából csak arra próbáltam utalni hogy a két véglet közül inkább hajlik afelé amelyik jobb a kettő közül. Legalábbis én inkább választanám ezt az opciót ha lehetne választani ez és aközött hogy 2 hét alatt 100as szintű legyen az ember.
Ahhoz viszont tartom magam hogy a szint itt kevésbé fontos mint a legtöbb mmo-ban, mivel ahogy növekszik a szint érdembeli játékmenetbéli változás nem fog bekövetkezni. Erősebb (és gondolom ritkább) monokat fogsz be, többet gyógyít a potion, de végső soron ugyan azt csinálja az ember.

All that and a bag of chips

(#1544) Madwe válasza torik (#1543) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem pontosan ezért az egyetlen fontos tényező a játékban az a szint :D

(#1545) szekra


szekra
őstag

Érdekes cikk, érdemes elolvasni. "39-es szintről 40-re fejlődni pontosan 5 millió tapasztalat pont gyűjtésébe kerül." Az igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#1547) Tomics


Tomics
addikt

Végre elértem a 9es szintet na mondom kiprobálom a lucky egg+lure kombót erre 5 perc után nem enged belépni. Elhiszem hogy túlterheltek a szerverek de miért nem vesznek/bérelnek plusz szervereket ennyi bevételből? Mert oké én bosszankodok rajta hogy a lure meg a lucky egg odalett de aki pénzt is költott rá? :W

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#1548) marositech válasza Tomics (#1547) üzenetére


marositech
senior tag

Nálam most konkrétan 1 órája nem enged be...úgy látszik a bejutás a legnehezebb...

dekrer: Értem! Ha neked nem megy, akkor feljogosít arra, hogy csalj. Teljesen logikus következtetés. :W
Hidd el, én is amellett vagyok, hogy a nem budapestieknek is arányban annyi GYM, Pokestop és spawn jöjjön ki, mint itt.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#1549) spanglee001 válasza Tomics (#1547) üzenetére


spanglee001
addikt

na pontosan ugyanígy állok én is :DDD 9szint lucky egget akartam tolni +evolvolni párat ésd lure-t is elnyomtam volna, + 2db 5 km tojás kelne ki, erre fosnak a szerók :W :W :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1550) M3oH válasza Deck (#1546) üzenetére


M3oH
addikt

A magyarázatod elfogadható, de attól még csalsz. Hogy sokan mások is ezt teszik, még akkor is csalás. De, mivel meg lehet ezt tenni, nevezzük kis kapunak, ami erősen unfair, Aztán, majd kiderül idővel, hogy tesznek-e ellene vmit, csaló leszel hivatalosan vagy csak unfair. A warez pedig nem csalás, hanem törvénytelen.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.