Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) TazLeacher válasza marositech (#2436) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

2 hete játszom, néha Gym-elek, de most egyértelműen a fejlődésre és a gyűjtögetésre mentem rá. Köszönöm, egyelőre jól el vagyok vele. Még izgalmas, hogy nincs meg mind, mit találok, mi jön a tojásból, stb.

Szerintem asz sokkal jobban megölni majd a játékot, amikor elmúlik az újdonág varázsa, ott állsz 24-es szinten ilyen 1100 Pidgeot-al, de a frissen fogott 1800-as CP-s cuccokat már nem tudod fejleszteni, mert nincs rá keret. Tök nagy élvezet lesz 24-es szinten 50 Rattata-t gyűjteni Dust-ért, hogy legalább 1-2 Power Up-ot rá tudj tolni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2452) TazLeacher válasza Madwe (#2448) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem rád értettem, hanem arra a hsz-re, amire Te is válaszoltál. :D

9 - 1 db
10 - 1 db
15 - 1 db
20 - 2 db

Nekem így volt 5, ebből használtam el kettőt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2453) Sirandrish válasza joergie (#2450) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megkapod a szintlépéses motyót. De pl pörgetni nem fogsz tudni amíg tele a tatyi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2454) TazLeacher válasza joergie (#2450) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Érdekes infók

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2455) Madwe válasza TazLeacher (#2452) üzenetére


Madwe
nagyúr

De akkor legalább bepe79 kollega is tudja már, h következő szintlépéskor lvl15kor kap egy lucky egget, uh most lvl14en SEMMIKÉPP bele ne kezdjen az evolveolásba egg nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#2456) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Kikelt egy **** Eevee a 10km-es tojásomból... nagyon mérges vagyok.... Oké, Eeveeket gyűjtöm, de ne már a 10km-esben...
Annyi minden más, ritka lény lehetett volna benne, erre egy olyan kelt, ami oké, hogy nem minden sarkon, de minden 10-en tuti ott van.

A 2km-esek rendre kukacok meg patkányok, nem igazán fer, csak elveszik az ember kedvét ettől :(
Nem is értem igazából hogy gondolták, hogy a minden sarkon ott ülő pokékat beleteszik a tojásba...

[ Szerkesztve ]

(#2457) Sirandrish válasza ¤Envy¤ (#2456) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem akarok nagy számot mondani, de olyan 18-20 2km-s tojást nyitottam eddig, amiben 2 magikarpon kívül , csak veréb vagy patkány. Pedig azért abban is van vagy 6 olyan fajta ami nem olyan gyakori, de nyilván egyet sem ad.
Ma reggel kaptam az első 10km-s tojásomat....az nekem lesz egy hét, de már előre rettegek

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2458) marositech válasza ¤Envy¤ (#2456) üzenetére


marositech
senior tag

Én is így vagyok vele, kb. 20db 2km tojást keltettem. Abból csak a bőregér, patány, madár, kukac és a lárvaizé kombót kapom. [link]
De ilyen magikarp, villamospatkány, bulba és charmandert soha nem kapok...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2459) Madwe válasza marositech (#2446) üzenetére


Madwe
nagyúr

De miért érdemes lvl15ön 250cps madárra stardustot költeni (aminek a vége 500 lesz kb?), amikor kb volt 10 darab 500 feletti cpsem lvl15ön??? Most lvl17en van 1 1000cpsem, 6db 5-800 cpsem...
Így néz ki lvl17en stardust költés nélkül a cp toplistám:

[ Szerkesztve ]

(#2460) SLYM


SLYM
veterán

nekem 2 db onix kelt ki a 2 10 km-esből

(#2461) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Na jó, azért tegnap pottyant 1db Squirtle is. Néha azért kegyes, de az 5km-es se nagyon ad újakat.

(#2462) Madwe válasza Madwe (#2459) üzenetére


Madwe
nagyúr

Figyelmetlen voltam, nem láttam mire írtad, bocsi!

(#2463) marositech válasza SLYM (#2460) üzenetére


marositech
senior tag

RRrrrohadt szerencsés! :D

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2464) MaciG


MaciG
addikt

Annak van jelentősége, hogy hol használom el incense-et? Eddig egyet használtam fel itt vidéken (ahol egyébként alig van pokemon) és 30 perc alatt 4 alap pokemont vonzott oda.
Ha találkozok egy olyan pokemonnal amit nehéz befogni, akkor érdemes neki 3-4 málnát is egymás után odadobni, vagy annak nincs jelentősége mennyit adok?

BANZAII

(#2465) marositech válasza MaciG (#2464) üzenetére


marositech
senior tag

Incense-et inkább olyan parkokban használd el ahol van pokemon dögivel.

Málnást csak 1x használhatod el, amennyiben nem találtad el őt labdával.
Ha eltaláltad és újra kiszabadul, akkor adj neki újra 1 málnást és kezdheted elölről, nincs lehetőséged 1-nél több málnást dobni.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2466) szekra válasza MaciG (#2464) üzenetére


szekra
őstag

Razberryt ugy tudom csak 1 et tudsz nekik adni.

(#2467) Ereshkigal válasza MaciG (#2464) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én buszon szoktam, gyakorlatilag egyből jön új pokémon, ha befogtam az előzőt. Mondjuk nem mindegy, mekkora városban lakik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#2468) Alg válasza Ereshkigal (#2467) üzenetére


Alg
veterán

Incense-re én azt találtam hogy ha egy helyben állsz akkor 5 percenként ha mozogsz akkor megtett 200m-enként, de min. 1 percenként.

:K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2469) bepe79 válasza TazLeacher (#2452) üzenetére


bepe79
addikt

Ha lvl 15-ön jön egy újabb, akkor ez jó hír, mert most vagyok a 14 végénél. Nem el lett pazarolva, hanem használom őket legjobb tudásom szerint: kis állatok (galamb, patkány, féreg) egyel való följebb rántása lucky egg használata közben, és lure-os pokestop mellett. Ez nem mindig, és nem mindenkinek jön össze a legoptimálisabban. De nem is az a célom, hogy a legtökéletesebben játsszam a játékot, hanem a saját magam mércéi mellett a maximumot hozzam ki belőle, és még élvezzem is. Ha 15-nél jön a következő tojás, akkor a lucky eggel fogom a következő nagy evolve-olást csinálni majd.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2470) MaciG válasza Ereshkigal (#2467) üzenetére


MaciG
addikt

Jah hogy lehet mozogni is, Én azt hittem egy konkrét helyre teszi le. :) :B

BANZAII

(#2471) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Legutóbbi aktivált lucky egg közben, abban a fél órában kellett elrohannom egy Vulpixért, így azt nem tudtam teljesen kihasználni, ugye a térképet néztem hol tűnik fel, így nem evolvoltam, de legalább új volt, így duplázta az xp-t. :DD
De nekem megértem, rég akartam már olyat, kár, hogy fehér holló szinten van..

(#2472) Kvelstadt válasza TazLeacher (#2454) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezzel az lv20 as tojásktéssel csak az a bajom hogy még ott is dobhat 10cp pokét.
Szóval én azt nem várom ki. Folyamat költöm hogy ha más nem is de legalább olyan essen ami még nincs.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2473) Madwe válasza Kvelstadt (#2472) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tojásokat én is folyamat keltetem, így is folyamat 9/9 van, szóval veszteni nem vesztek semmit se :D

(#2474) TazLeacher válasza Kvelstadt (#2472) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem valamit félreértettél. Semmi olyan nincs ott írva, és én sem írtam, hogy lvl20-on kelts ki tojást. Tök mindegy, hogy milyen szinten vagy, minél több tojást kelts ki. A lényeg pont az ellenkezője volt, fölösleges elrakni a tojást magasabb szintre. Ha lvl10-en találtál egy tojást, majd annak reményében elrakod, hogy jobb pokémon jön belőle 20-as szinten, az téves, mert nem az számít, hogy mikor kelted ki, hanem, hogy mikor fogtad. Teháta lvl10-en talált tojásból pont ugyan olyan pokémon fog kikelni lvl20-on, mintha egyből kikeltetted volna. Ez simán lehet a csalódások egy jelentős részének az oka, mert egyelőre még nem jöttem rá, hogy mi szerint rendezi a tojásokat. Tehát amikor berakok egy 5 km-es tojást a keltetőbe, fogalmam sincs, hogy az az, amit 5 perce találtam, vagy ez már itt "rohad" 1 hete, csak valahogy mindig kimaradt. Aztán kikel, és lesz belőle valami sz@r, és nézek. Akkor elég valószínű, hogy ez egy régebbi tojás volt. Ezt csak úgy lehetne kontrollálni, ha mindig lefogyasztanád 0-ra...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2475) Kvelstadt válasza Madwe (#2473) üzenetére


Kvelstadt
veterán

És még nyerhetsz is madarat meg egeret! :D

(#2474) jer1cho
Ja így már értem!
Én gondoltam akkor rosszul. Koszi a magyarázatot!
Nem úgy rakja sorba a tojásokat ahogy kapod? Pl hogy a legujjabb mindig a sor végén vagy pont hogy az elején?
Csak azért kérdezem mert nekem van hogy 2db 2km-es tojás között van a sorba egy 5km-es szal valami alapján csak sorba rakja őket...
De am én úgy csinálom hogy az állandó inkubátorba dobom a 2km-est ha van hogy mihamarabb kimenjen mert hátha ad jobbakat, a másikba meg az 5km-eseket.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2476) MaciG válasza ¤Envy¤ (#2471) üzenetére


MaciG
addikt

Melyik térképet használod? Mert az első hsz-ben linkelt pokevison itt Szegeden pl nem igazán működik, sőt inkább egyáltalán nem. :F

BANZAII

(#2477) Madwe válasza Kvelstadt (#2475) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én az 5ösöket meg 10eseket igyekszem szinkronba tolni a lucky eggek miatt, emiatt 2kmeseket nem is nagyon nyitok ki, igaz van mindig 3-4 5-10kmesem :D

(#2478) ¤Envy¤ válasza MaciG (#2476) üzenetére


¤Envy¤
tag

Ez nem térkép volt, csak hallottam a fűben ülve egy srácot, aki a haverjainak újságolta hol fogta meg, és merre keressék. :DDD

(#2479) DrBubo77 válasza Kvelstadt (#2475) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezt a tanácsot máshol is olvastam. Az állandó inkubátorba minél rövidebb tojást, a másikba minél hosszabbat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2480) lm83


lm83
őstag

Hát borzasztó ez a játék. Másnak nem sz*rakodik?
Elmegyek boltba, ami egy 5-10 perces séta mondjuk. Közben van vagy 9-10 pokestop.
Az biztos, hogy max ha kettőt ki tudok pörgetni, mert vagy elmegy a gps jel. Vagy megáll úgy a játék, hogy megy, csak én állok egy helyben és nem mozdulok, mikor már fele utat legyalogoltam.
Meg össze vissza ugrál még esetleg.
Aztán csak ott állok a park közepében, mikor még bent sem vagyok, vagy már rég kijöttem...

(#2481) DrBubo77 válasza lm83 (#2480) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem tudom, hol laksz, de azért örülhetsz. 5-10 perces séta útvonalán 9-10 pokéstop? Én sem kisvárosban lakom, de ekkora távon talán 3-4 pokéstop van. :(

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2482) kraven54


kraven54
aktív tag

Ha a IV kalkulátor szerint 90%-os a poke akkor se fejlesszem lvl 30 alatt? :F

(#2483) greenmaur válasza kraven54 (#2482) üzenetére


greenmaur
tag

Nem tudom hanyas vagy de ha alacsony a cpje a szörnyek független hogy 90%-os egy vagyonba fog kerülni mire kihuzod. Ettől persze ha akarod fejleszted, de készülj fel hogy nagyobb szinten ilyen 2k dust per power up az alap

(#2484) cuncika87


cuncika87
csendes tag

Naaa neeee... Még egy inkubátor tünt el, már csak 1 db ba tudok keltetni.
Táskába már csak 1 db inkubátort jelezz,(3db om volt)
Lehet van egy korlátozás vagy ez egy szép bug?
12-es szintű vagyok és 28 km mentem eddig, amit számolt. :U

(#2485) kraven54 válasza greenmaur (#2483) üzenetére


kraven54
aktív tag

19 vagyok és 1445 a cpje (Vaporeon)

Elvileg ha most ráköltenék 10k dustot akkor utána szintenként csak 2szer kéne power up-polni és jönne velem

Mert mennyi az eséje hogy 30 felett találok egy 90%-os közel max CP-s poket?

[ Szerkesztve ]

(#2486) Ereshkigal válasza cuncika87 (#2484) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Inkubátoronként 3 tojást tudsz keltetni. Kivevé az elsőt, abban végtelent.

Alg: biztos így van, nekem nincsenek pontos méréseim. :)

MaciG: persze, lehet. Tanácsos is.

[ Szerkesztve ]

(#2487) greenmaur válasza kraven54 (#2485) üzenetére


greenmaur
tag

Igen, abba én belefektetnèm a dustot, mert elég jó főleg ha 90% körüli. Még azért a movesetet is nézd meg, hogy ne legyen hulladék. Elvileg jelenleg a moveset többet befolyásol mint az IV. Legalább is redditen ezt mondják.
Annyit mindenképpen érdemes még figyelembe venned, hogy akarsz e gymezni rendszeresebben. Mert ha egyáltalán nem akkor csak fölösleges a power up szerintem. :)

(#2488) DrBubo77 válasza cuncika87 (#2484) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az alap inkubátoron kívül a többi csak 3 keltetést enged.
Úgy látom, már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2489) Madwe válasza greenmaur (#2487) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hogy lenne felesleges, epénisz összemérésére továbbra is tökéletes, gym nélkül is :D

(#2490) kraven54 válasza greenmaur (#2487) üzenetére


kraven54
aktív tag

Igazábol csak a gym érdekel :) erröl a movesetröl tudnál adni linket mit nézzek mi a jo?

Közben megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

(#2491) Kvelstadt válasza Madwe (#2477) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én az egg-re nem figyelek mert folyamat megy a keltés és nem mindig jön össze addigra elég evolve szal nem max hatékonysággal tolom de nem zavar.
Viszont olyan volt hogy 3nál járt az 5km-es és pont kaptam mellé eg 2km-est amit be is raktam és így efydzerre keltek.
Semmi pluszt nem adott de örültem mikor egyszerre két tojás kikelt ilyen megoldással.

Drbubo77
Csak simán logikus hogy azt az inkubátort ami nem àllandó próbálom jól felhasználni azaz 10km.... ja az nincs, szóval 5km-esre. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2492) torik válasza kraven54 (#2490) üzenetére


torik
senior tag

[tessék]

A moveset tényleg többet ér mint az IV? Ezt jó lenne tudni mert akkor teljesen át kell variálni egyet s mást :o

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#2493) kraven54 válasza torik (#2492) üzenetére


kraven54
aktív tag

köszi ez jobb :)

(#2494) greenmaur válasza kraven54 (#2490) üzenetére


greenmaur
tag

A pontos reddit topicot most nem találom, de ez elvileg tökéletesen mutatja. :)

(#2492) torik: Nem tudom, csak annyit tudok én is amit redditen olvasok. Nem hiszem hogy dűlőre jutottak még ezügyben. Nem olyan öreg a game.

[ Szerkesztve ]

(#2495) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Ez mit jelent?Jó ez a pokemon IV tekintetében?

(#2496) greenmaur válasza Jumbozorz (#2495) üzenetére


greenmaur
tag

Rosszul állítottad be a félkör csúszkát. Probald állítani kicsit, nézd a dustot is mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2497) torik válasza greenmaur (#2496) üzenetére


torik
senior tag

Azt vettem észre hogy minél magasabb szintű az illető, annál nehezebb belőni a csúszkát. A barázdák a félkörön nagyon megszaporodnak magasabb szinten és elég nehéz belőni szemre hogy hol is áll pontosan, márpedig egy kis eltérés is nagyon sokat számít.

All that and a bag of chips

(#2498) greenmaur válasza torik (#2497) üzenetére


greenmaur
tag

Sajnos igen, én is sokat szenvedek vele néha. Mondjuk ettől még ezt tartom a legjobbnak. A fejlesztők is megmondták, hogy a csúszkát nehéz beállítani és dolgoznak rajta, de ha sikerül akkor pontos értéket mutat.

(#2499) Sirandrish válasza Ereshkigal (#2467) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem túl gyors az az incesnse-nek?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2500) Ereshkigal válasza Sirandrish (#2499) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Abból a szempontból valószínűleg túl gyors, hogy több pokémont is odavonz, mint amit meg bírsz fogni. De azért többet fogtam így, mint incense nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.