Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) jansky1 válasza torik (#1450) üzenetére


jansky1
senior tag

Miből mennyit érdemes evolvolni erre a célra?

Kovsol: Erre való a pokevision, meg a többi hasonló térkép.

[ Szerkesztve ]

(#1452) kovsol válasza jansky1 (#1451) üzenetére


kovsol
titán

Azokat érdemes amik 12 cukorkába kerülnek. Meg esetleg ha sok van pl a patkányból az 25.
Érdemes várni míg egyszerre több tojás kikel, és mellé az evolve és a dupla XP-vel szépet lehet kaszálni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1453) Kvelstadt válasza kovsol (#1449) üzenetére


Kvelstadt
veterán

150ig pokédex vagyok fantomképről is. Az két jó kis ponyta. Megéri felkutatni őket.
Am én irányt sem nézek. Rata meg pidgey hegyek aztán meg random olyanok amiket még sose láttam a környéken előjönnek mire a radar bejelezné.
Annyit csinálok hogy nem rakom le háttérbe az app-ot.

Torik
Ezt értem de engem külön az érdekelne hogy a pidgey-t ha buffolom erősebb lehet e mire pidgeot lesz mint az amit már pidgeot-ként fogtam.
Am van egy inkubátorom lucky egg meg semmi szal ilyen kombó exp-s dolgokat még nem tolok.

Ja meg még annyit hogy ha kijelölök egy pokét aztán iránytűzök akkor az a poké irányàba fordít vagy csak simán északra mutat merthogy iránytű?

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1454) #75376384 válasza whitezo88 (#1446) üzenetére


#75376384
törölt tag

mennyi labdát "evett" meg? ma én is láttam egyet, itthon a vasútállomáson. a gyökérre rá kellett dobni cirka 30 bogyót. azon felül, hogy béna vagyok, rengetegszer kiugrott v kitért előle, pedig meg is etettem.

(#1455) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
a Gym-be hogy lehet bekerülni?
adott egy sárga Gym - én is sárga vagyok - eddig ketten vannak bent.
A szomszédomban van egy másik az piros, ott 5-en vannak.

(#1456) -Faceless- válasza whitezo88 (#1420) üzenetére


-Faceless-
őstag

Egészen konkrétan ma lesétáltam egy 5km-es, és egy 2km-es tojást bejártam a komplett belvárost, és találtam egy rattatát, és egy pidgeyt 7km alatt.
Mondjuk nem panaszkodom most kikelt egy tojás, és volt benne egy ponyta az errefelé olyan, mint a fehér holló. 3 gym van itt, és nincs más csak raticate, meg pidgeot. :DDD

(#1457) tybsen


tybsen
addikt

Nekem eléggé laposnak tűnik a játék, hogy gyűjtögetés közben az ember legtöbbször hosszú percekig csak vár és nem történik semmi.

Csak én találom ezt így?

Persze oké hogy gyűjtögetni kell, tehát erről szól az egész hogy minél több cukorkát meg akármit gyűjtögetni, pörgetni,... de ti nem érzitek kicsit laposnak az egész dolgot? Hozzáteszem, hogy nem játszom vele igazán, csak néha-néha. De valahogy az egész igazán ingerszegény.

[ Szerkesztve ]

(#1458) torik válasza kovsol (#1452) üzenetére


torik
senior tag

Így van, madár, patkány és kukac töménytelen mennyiségű jön egy nagyvárosi körút alkalmával, nekem most van csak pidgey candy-ből 184 darab.

A trükk elvileg annyi hogy amint elnyomja az ember a lucky egg-et rögtön kezdjen bele a kisebb/jelentéktelenebb szörnyek fejlesztésébe (érdemes jól betárazni említett pokemonokból előtte). Ha ez megvan akkor meg a hátralevő időben keresni kell egy (vagy több egybeérő) stopot amiken lure van és mindent befogni ami szembejön, elvileg így lehet kimaximalizálni a fél órás extra xp buffot.

All that and a bag of chips

(#1459) petyus_


petyus_
senior tag

Gellérthegy és a móricz között fogtam ma 4 Ponyta-t, 1 Scyhler-t, volt elég sok Squirtle, Nidoran lány, Growlithe, meg láttam két Electrobuzzt, ja és Eeveeből is van bőven. Infopark környékén meg sok Sandslash.

Városligetben Bulbasaurból van sok, előfordul Psyduck, Magikarp, Staryu, Starmie, Venonat, Bellsprout.

De charmandert még mindig nem láttam :( .

Fejlesztéshez meg szerintem érdemes IV calculatort használni, ha beírod az adatait, megmondja mennyire van közel az elméleti maximális CPhez. Tehát lehet, hogy van egy 600 CP-s poke, meg ugyanabból egy 300as, nyilván, ha mindkettőt fejleszted a 600as erősebb lesz, de ha a 300as eléri ugyanazt a szintet, akkor erősebb lesz, mint a 600as.

Én mindig ezzel nézem, hogy érdemes-e megtartani, Bulbasaurból, Squirtle-ből meg Sandslashből még nem találtam olyat, ami 70%nál jobb lenne, pedig mindháromból fogtam már vagy 30-40et.

Én amúgy ma ellőttem egy lucky egget, volt rengeteg rattatám, pidgey-m, weedle-m, 25 percen át csak evolve-oltam, meg közben kelt ki egy tojás, amiben ismeretlen pokemon volt, így az is +2000, összesen majdnem 50K XP-t gyűjtöttem.

zsola32 A GYM szintjétől függ, hogy hány pokemont lehet berakni, ahányas szintű, annyian védhetik. Ahhoz, hogy te is berakhass, először harcolnod kell, itt csak 1 pokemont használhatsz, harc után te is kapsz XP-t, meg a GYM prestige-e is emelkedik, ha eléri a következő szintet, akkor rakhatod be a saját pokemonodat.

[ Szerkesztve ]

(#1460) Kvelstadt válasza tybsen (#1457) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Eccerű. Ha nem köt le eléggé akkor ne játsz vagy csak néha.
Semmi nem kötelez rá. Ott az uncharted 4. Tolja mindenki és szereti engem meg nem köt le és nem játszom vele.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1461) Parson


Parson
addikt

Srácok, én frissitettem az appot, es most meg nincs hangja a jateknak. iPhone 5 16 GB. Vki tapasztalt ilyet?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1462) whitezo88 válasza #75376384 (#1454) üzenetére


whitezo88
nagyúr

másodikra meglett. Lv5.

(#1463) tybsen válasza Kvelstadt (#1460) üzenetére


tybsen
addikt

Ennyi :DDD

(#1464) torik válasza Kvelstadt (#1453) üzenetére


torik
senior tag

Ezt értem de engem külön az érdekelne hogy a pidgey-t ha buffolom erősebb lehet e mire pidgeot lesz mint az amit már pidgeot-ként fogtam.

Amit Pidgeot-ként fogtál az lehet tök gyenge, és is fogtam egyet, cp27, nem valami erős, a félkör a legelején áll, emellet viszont fogtam egy Pidgey-t is ami cp166 :D ha evolve-olod ez utóbbit és Pidgeot lesz belőle, akkor kevesebb candy és dust kell majd a kimaxoláshoz.

Egy full 100%-ra kihúzott Pidgeot nem hiszem hogy lehet erősebb mint egy másik szintén kimaxolt Pidgeot. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#1465) petyus_ válasza torik (#1464) üzenetére


petyus_
senior tag

De lehet különbség, ezért nem árt használni az IV calculatort.

Itt egy példa, két Golbat, mindkettő 14es szintű, tehát ugyanannyiba kerül őket power upolni, az egyik mégis erősebb, mint a másik:

CP | HP | powerup ára | volt-e power upolva | level | stamina | ATT | DEF | Perfect CP | Perfect HP | % Perfect

Egyébként azt írják, hogy 80% alatt nem érdemes rájuk költeni. (mondjuk még én is alig láttam 80%+os pokemont, jelenleg 12db van, pedig már 21es szintű vagyok, szerintem kb 500 pokemont fogtam már, igaz a pidgey/rattata meg hasonlókat meg sem szoktam nézni, tehát ennél azért biztos valamivel többet fogtam)

[ Szerkesztve ]

(#1466) Kvelstadt válasza torik (#1464) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szerintem meg lehet. Ha én maxra húzok egyet az max. De egy vadon befogott pidgeot lehet az előző két szinten nem volt max mikor evolve-olt és igy 3.evolvon hiába maxolnàm mert előtte maradtak ki power up-ok.
De ezt majd igazolom ha az én pidgey-em elég fejlett lesz hogy lássam mit tud fejlődni.
Ha meg ugyan azt tudja elétni mint egy maxos pidgeot amit már pidgeotként figtam az nagy könnyítés lenne.
Ha így lesz akkor bulba-t se fogom húzni hanem majd egy vena-t mikor lesz.

Tybsen
én imádtam anno a kátyajátékot meg a rajzfilmet is nézegettem szóval nekem félig ez egy nosztalgia és nagyon kó érzés dobni a labdát és elkapni őket. A megmaradt gyermeki énem jól érzi magát. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1467) MriXYon


MriXYon
csendes újonc

Van valami online térkép amivel a környéken lévő PokéStop és Gym helyekre lehet rákeresni?

(#1468) torik válasza petyus_ (#1465) üzenetére


torik
senior tag

Na ezt jó tudni mielőtt belekezdek a nagy evolve-olásokba :D ez az iv calculator csak egy táblázat vagy van rendes program is írva hozzá? Meg úgy általában hogy működik mert a reddites linket átolvasva nem érzem hogy okosabb lettem :D

All that and a bag of chips

(#1469) petyus_ válasza torik (#1468) üzenetére


petyus_
senior tag

Sima google táblázat, csinálj róla másolatot magadnak. Annyit kell csinálni, hogy beírod a pokemon CPjét, HP-t, meg hogy mennyi stardustba kerül a power up, a többit kiírja magától.

(#1470) torik válasza petyus_ (#1469) üzenetére


torik
senior tag

Csináltam másolatot és beírkáltam a statokat de nem kalkulál magától, mit csinálok rosszul?

All that and a bag of chips

(#1471) jansky1


jansky1
senior tag

Nektek megy az app rendesen? Nem akar beengedni.

(#1472) marakuja válasza Bári (#1447) üzenetére


marakuja
csendes tag

A Városligettel kapcsolatban csak pozitívan tudok nyilatkozni. Olyan 10 óra körül mentünk és 13 óráig voltunk sok-sok vizes pokit kaptam, de el is használtam 2-3 incense-t. Elkaptam poliwagot, bellsrout, venonant, parast, weddle (sok weedlet), psyduckot, magikarpot, goldeent. A személyes kedvencemet eeveet :) plussz caterpiet,de nem tudom még mi lesz vele..... A mai célom,hogy elérjem a 10-es szintet teljesült egy kis esti 1,5 órás biciklizéssel :))

:)

(#1473) selembeli válasza jansky1 (#1471) üzenetére


selembeli
csendes tag

Nekem megy, gond nélkül beléptem többször is. A héten még soha nem volt gondom a belépéssel hétfő délelőttől számítva.

MÁS:

Jelenleg 15-ös vagyok (lassan 16), de már kezdem unni a játékot, mert 90%-ban csak pidgeyt, rattatat, weedlt dobál be. Sokszor akad drowzee is, bulbasaur (ami ilyen 2xx-3xx cp között van és kb lehetetlen elkapni őket), magikarp 100 cp felett még nem adódott, most jött egy 96-os, örültem is neki. Azt hittem 15-ös szinten már értelmesebb pokék lesznek, de így kezd unalmassá válni a játék már. Naponta 1x mondjuk akad egy-egy nagyobb pokémon (ma is egy 700 valamennyi cps hypno), de a legjellemzőbb a fent soroltak, már inkább fel sem veszem őket, mert unom. Evolve-oltam is ma pidgeyt meg weedl-t, mert annyi candm van már, mondom miért ne, nem estem hasra a kifejlesztett példányok cp-jétől, 600 valahanyas pidgeotto meg 400 valahanyas darázs..
Nézek még majd ma twitch streamet, hogy akik külföldön játsszák jobb helyeken azoknak miket ad be, és akkor lehet oda virtualizálom a gps-t majd, mert ez így dögunalom.

[ Szerkesztve ]

(#1474) #75376384


#75376384
törölt tag

ma elvittem a tojásaim futni. olyan jó lenne ha végre nem 2 km után számolna 400 métert...

igaz nincs okom a panaszra, mert ma este legalább működtek a szerverek. :D

(#1475) torik válasza #75376384 (#1474) üzenetére


torik
senior tag

elvittem a tojásaim futni

Ez bármilyen más topikban igen furán hatna :D

Egyébként 15 km/h alatt számolja a megtett utat a játék, lehet túl gyorsan futsz :D

All that and a bag of chips

(#1476) DJGABI válasza selembeli (#1473) üzenetére


DJGABI
addikt

nyugi, később se lesz jobb.

én azon vagyok felháborodva (na jó azért nem, csak zavaró) hogy relatív kis szintűek (10-15) ilyen 800-1000cp-s lényeket tesznek gym-be. az első 1000+ cp-sem ma jött, 10km-es tojásból, 20as szinten...

ja és csak még rosszabb lesz. 50k XP kell nekem már szintlépéshez. eszméletlen grindolás. olvastam 30as szinten valaki egyszerűen abbahagyta, annyira kegyetlen a játék [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1477) torik válasza DJGABI (#1476) üzenetére


torik
senior tag

Ilyen alacsony szinten gyanítom hogy felhasználták összes candy-t és dustot hogy ennyi megerősítsék a karakterüket, berakják gym-be azt' jónapot. Az ideig-óráig működik de amikor az élelmesebbek felhasználják a nagy mennyiségű cukrot és port amit elraktároztak a fejlődés alatt, akkor ezek a tagok nagyon csúnyán fenéken lesznek billentve és kapkodhatnak hogy újra versenyképesek legyenek.

All that and a bag of chips

(#1478) torik válasza DJGABI (#1476) üzenetére


torik
senior tag

Közben végigolvastam a linket, sok mindennel egyetértek a leírtakból, de a szintezéssel kapcsolatban, azzal nem. Leírták ott is a kommentekben milyen lenne már ha valaki egy hét alatt meglépi a maximális szintet egy nyilvánvalóan olyan játéknál amit hosszútávra terveznek? Olyan ez mint az mmorpg-k általában, az emberek egy része elfelejti élvezni a szintezést, annyira hajt a maximális szintre. Foglalkozzon azzal ami a játék lényege, a kis szörnyek hajkurászása és tápolása. Érdemben nem fog változni az endgame ha meg is üti a max szintet (már ha eltér az valamiben a fejlődés közbeni játéktól, szerintem nem fog, csak más pokékkal operál majd).

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#1479) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, kipróbáltam a játékot és tetszik. :) az lenne a kérdésem, hogy milyen szolgáltatónál érdemes mobilnetet venni a játékra? vagy milyen csomagot érdemes használni ilyen célra? azt vettem észre, hogy elég jól fogyasztja a netet a játék és nekem csak ez a havo 100-150 MB van, ami a domino surf-höz jár, de ez kevés lesz. köszi

[ Szerkesztve ]

(#1480) Deck


Deck
titán

Fasza játék ez. :D már 2napja toljuk öcsémmel. ;) Nekem 93 neki 97 fajta pókémonja van :D
16-os szinten vagyunk.

Remélem majd idővel lesz sok hasznos új funkció is benne.

Amúgy pc-n toljuk New York-ba meg Santa Monicán :)
Első nap csináltuk mászkálással is de nagy 0 a pókémonok száma New York-hoz képest pl :)

PS5

(#1481) Sirandrish válasza Deck (#1480) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Amúgy pc-n toljuk New York-ba meg Santa Monicán"

Ezt nem értem..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1482) Deck válasza Sirandrish (#1481) üzenetére


Deck
titán

Pc-n játszunk vele, BlueStacks-al, Fake GPS-el. New Yorkra beállítva vagy Santa Monica

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1483) Sirandrish válasza Deck (#1482) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hjaaa értem.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1484) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Mit csinálok rosszul ha ez a pokevision.com nekem nem mutat semmit?
Nah jó, 1-2 poket mindig mutat, de annál azért több is kéne hogy legyen :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1485) Sleed válasza Sirandrish (#1484) üzenetére


Sleed
aktív tag

Az nekem is csak pár darabot mutat, viszont a korábban linkelt pythonos alkalmazás 20-30at is kiír a környéken. Szerintem tegyél egy próbát vele.

(#1486) Sirandrish válasza Sleed (#1485) üzenetére


Sirandrish
legenda

tudnád linkelni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1487) Sleed válasza Sirandrish (#1486) üzenetére


Sleed
aktív tag

link
Arra figyelj hogy a main accountoddal ne lépj be, csinálj erre a célra egy másikat.

(#1488) ¤Envy¤ válasza kovsol (#1449) üzenetére


¤Envy¤
tag

Te merre jártál, amikor ez a kép készült? Ez a sok stop és 2 Ponyta... :Y

Sleed: nekem ez korábban se ment... csak egy sima google térképet látok, mi a baja velem? :(

petyus_: Gellérthegy és a móricz között fogtam ma 4 Ponyta-t,
Merreee? :O Be tudnád jelölni nekem ezt pontosan egy térképen? Ponytákra hajtanék :W

[ Szerkesztve ]

(#1490) kovsol válasza ¤Envy¤ (#1488) üzenetére


kovsol
titán

Ez a nappalimban állva készült :D
Egyébként BP 11. kerület Móricz Zsigmond körtértől pár perc sétára.

May the Force be with you!

(#1491) jansky1


jansky1
senior tag

Valamiért nem szeret ez az app. Otthon wifin nem hajlandó csatlakozni, csak mobilneten, ha elmegyek otthonról, akkor meg fordítva. Találkozott már valaki ilyennel ?

(#1492) waccamár


waccamár
senior tag

Ti mennyire figyelitek, vagy tudjátok magatoktól, hogy melyik típusú Pokémonra mivel kell támadni?
Itt találtam egy listát róla, én eddig abszolút nem figyeltem :D

[ Szerkesztve ]

(#1494) DJGABI válasza torik (#1478) üzenetére


DJGABI
addikt

na jó, de mmorpg-nél folyamatosan bővítik küldetésekkel. itt max annyit tudnak tenni, hogy később talán gen2-3+ pokékat is beletesznek. most jelenlegi állapotában, abban hogy a 100000. pidgeyt elkapod mi az élvezet? (az itemeken kívül) semmi reward nincs a szintezésért... :(

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1495) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Persze mindenki úgy játszik ahogy akar de csak én gondolom úgy hogy a mapok nézeketésével megölöm a felfedezés örömét s ezzel a játék nagy részét?
Én meg hugom tökre elvagyunk úgy hogy sétálgatunk és fel-feltünik egy új poké egy új helyen ahol még nem jártunk, aztán próbàljuk felderíteni hogy hol.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1497) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sracok Varosligetben a Hosok mogotti helyen kivul hol van meg ilyen allandoan Lureolt placc Pesten? Onnan mar minden fellelheto pokemont begyujtottem, mennek mashova farmolni.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#1498) Parson válasza Kvelstadt (#1495) üzenetére


Parson
addikt

Egyetértek. Én is a saját kedvtelésemre játszok. No meg a gyaloglás is jól jön egy kis mozgásként olyannak, aki amugy egész nap csak ül az irodában. Szóval én is maradok a 'felfedezötúráimnál'.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.