Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Sirandrish válasza Kvelstadt (#1999) üzenetére


Sirandrish
legenda

Legalább neked változatosan jön minden..még akkor is ha van 1-1 amit nehezebben kapsz el.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2002) Parson válasza #75376384 (#1935) üzenetére


Parson
addikt

Miért, a biliárd meg a bowling, nem játék? Az összes csapatjáték nem játék? ezek mind a kaikapcsolódás játékos formái, ami az embernek jókedvet ad. Ès a sakk nem játék? a kártyajátékok nem játékok? ezek szinte csak szellemi játékok, mégis ezek is kiakpcsolják az embert, és ezek jók.
Akik beszólnak a digitális játékokra, azok egyszerüen buták. Nem kicsit.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2003) Sirandrish


Sirandrish
legenda

KIDURRANT A POKÉMON GO-LUFI?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2004) Kvelstadt válasza Sirandrish (#2001) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Be is b.szna ha még itt se jönne változatosabban mint otthon, kint a város szèlén ahol a madár se jár.
Amúgy meg van olyan medál most hogy kell 200 flying type nekem meg van valami 120 körül szal jöhetnek a pidgey-k is mert a medal is ad exp-t. :)
Nem akarom én minden félét most azonnal elfogni mert sokkal kobb úgy szerintem ha lassabban adagolja a játèk.
De egy moltres jöhetne azért.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2005) MdewC válasza Kvelstadt (#1991) üzenetére


MdewC
nagyúr

El kell kapni az összes polippikaccsu-t :DDD :C

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#2006) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Van e kikeltésre váró tojásotok?
Na és kuyátok van e? :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2007) spanglee001 válasza Kvelstadt (#2006) üzenetére


spanglee001
addikt

van kutyánk sajna az asszony választása, ha hátára kötném a telót össze is esne a csepp kutya :O :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2008) Micsurin válasza Kvelstadt (#2006) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:C :C :DDD :DDD Ez marha nagy ötlet...!
Saját? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2009) spanglee001


spanglee001
addikt

navégre pokémon csere lehetőség, és működő radar :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2010) Kvelstadt válasza Micsurin (#2008) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Googleba beírtam hogy poke go memes és ezt dobta. :)
Am a másik keltető módszer is komoly.
Tudjátok van ez a plafon ventilátor. Na egyik figyatékos felerősítette rá a telót és bekapcsolta lassú fokozatra.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2011) sz_abika válasza Kvelstadt (#2010) üzenetére


sz_abika
addikt

Én próbáltam a kerékpár küllöjére rögzített telefon dolgot, de nem értem el nagy eredményeket

PSN: xszabikax

(#2012) Kvelstadt válasza spanglee001 (#2009) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na ez jól hangzik!
De remèlem a cserét jól kitalálják majd hogy ne lehessen bármit bármire cserélni mert akkor meg is ölik a játèk lényegét.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2013) draco31 válasza Kvelstadt (#2010) üzenetére


draco31
veterán

A ventis dolognál eléggé pontos kell legyen a GPS, hogy az az 1m átmérőjű kört le tudja követni. :D
A kutyára már én is gondoltam, de ahhoz szerezni kellene strapa telefont. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2014) spanglee001 válasza Kvelstadt (#2010) üzenetére


spanglee001
addikt

itt olvastam a topikban, hogy percenként küldi a gps kordinátákat és a megtett távot írja fel kivéve ha nem mentél túl gyorsan, tehát a ventis/küllős módszer nem működik. pl ha fél percig mész előre és fél percig vissza akkor 0 lesz a beírt távolság.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2015) Kvelstadt válasza spanglee001 (#2014) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Youtub főoladalárn jött fel a ventis videó. Lehet az a venti nagyobb volt mint 1méter és a gyereknek működött.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2016) Phobion válasza spanglee001 (#2009) üzenetére


Phobion
őstag

milyen jó, hogy ez már működik is!
ja nem :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2017) draco31 válasza Kvelstadt (#2015) üzenetére


draco31
veterán

Távirányítós fűnyírót kell venni, a tojás is kikel, meg a kert is szép lesz, aztán lehet menni vele maszekolni is. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2018) petyus_


petyus_
senior tag

Írtam egy kis összefoglalót, ha esetleg van még valami ötletetek, azt be lehetne tenni, és akkor ezt lehetne linkelni ha sokadszorra jön ugyanaz a kérdés, vagy akár az összefoglalóba is bekerülhetne. Elképzelhető, hogy valamit rosszul írtam, úgyhogy ha hibát találtok, nyugodtan szóljatok.

Pokémonok elkapása

Ha a térképen megjelenik egy pokémon, kattintsunk rá, ekkor lehetőségünk van elkapni azt. A pokémon körül megjelenik egy fehér karika, illetve egy másik mozgó, ez lehet zöld/sárga/narancssárga/piros, ez jelzi, hogy mennyire lesz nehéz elkapni. Minél kisebb ez a mozgó kör amikor eldobjuk a labdát, annál nagyobb esélyünk van elkapni. Ezenkívül plusz XP-t kaphatunk, ha bizonyos időben dobjuk a labdát. Ha a legnagyobb a kör, az "Nice" dobás, +50XP, ha pont a felénél van "Great" dobás +50XP, ha a legkisebb "Excellent" +100XP, elvileg ezeknél a legnagyobb az esély az elkapásra. Ezenkívül van lehetőség csavart labdát dobni. Ehhez nyomjunk rá a labdára, és kezdjük el egy helyben forgatni, ilyenkor sárga szikrák jelennek meg a labda körül, és nem egyenesen kell eldobnunk, hanem a képernyő széle felé, hogy a pokémon felé csavarodjon a labda, így nehezebb dobni, de nagyobb esélyt ad az elkapásra.

A 8. szinttől kapunk Razz Berry-t is a Pokestopokból, ha ezzel megetetjük a pokémont a labda eldobása előtt, nagyobb esélyünk lesz elkapni. A 12. szinttől kaphatunk Great Ball-t is a Pokestopokból, a 20.-tól pedig Ultra Ballt, ezekkel nagyobb az esély a befogásra.
Készült a játékhoz Live radar, ami a Niantic szervereiről nyeri az adatot, így teljesen pontos képet ad, hogy melyik pokémon hol található, illetve meddig lesz elérhető.
Pokevision
Létezik desktop változat is, ez az indítás után megjelenő pokémonokat jelzi csak.
Pokemon GO Desktop Map

Pokémonok fejlesztése (Power UP/Evolve)

Minden pokémonnak van egy szintje a karakterünkhöz hasonlóan. Ez a szint maximum a mi szintünk +1,5 lehet. Vannak különböző kalkulátorok, amikkel ezt meg lehet nézni. Ezért érdemes várni a fejlesztéssel, míg magasabb szinten leszünk, 30. szinttől kezdve már nem változik a befogott pokémonok erőssége, tehát a legjobb lenne ezután fejleszteni. Persze rengeteg ideig tart eddig eljutni, de mondjuk 20. szint alatt tényleg nincs értelme, rengeteg Stardustba kerülne mondjuk 12es szintről felfejleszteni egy pokémont. Ez az Evolve-ra is igaz, nem érdemes alacsony szintű pokémonokra ellőni a Candy-t.

3 kivételt tennék itt. A Pidgey/Caterpie/Weedle hármast érdemes fejleszteni, egy bizonyos módon. Mivel ezeknek csak 12 Candy-be kerül a fejlesztése, viszonylag gyorsan lehet őket Evolve-olni, és minden Evolve után kapunk 500 XP-t. Ha összegyűjtünk ezekből sokat, akkor tanácsos elhasználni egy Lucky Egget, és egyszerre fejleszteni őket. Ilyenkor minden egyes Evolve után 1000XP-t kapunk, fél óra alatt körülbelül 50-70-re van időnk, tehát érdemes kivárni, míg ennyi összegyűlik. Fontos, hogy csak az első Evolve-ot csináljuk meg, tehát Pidgey-ből csak Pidgeottot csináljunk, ne költsünk el 50 Candy-t Pidgeotra. Egyébként esetleg még a Rattata is jó lehet erre, igaz, annak 25 Candybe kerül a fejlesztése, viszont elég gyakori pokémon, tehát viszonylag hamar összejöhet 10-20 Evolve-ra való.

Amikor elég magas szinten vagyunk, és szeretnénk elkezdeni erősíteni a pokémonjainkat, érdemes megnézni egy IV kalkulátorral az aktuális pokémont. Ez azt mutatja meg, hogy mennyire lehet erős a pokémonunk maximum fejlettségi szinten. Minden pokémonnak van egy elméleti maximum CPje, és minden szinthez tartozik egy intervallum. A kalkulátor azt mutatja meg, hogy ennek az intervallumnak melyik oldalán található a pokémon. Tehát elképzelhető, hogy egy alacsonyabb CP-s pokémon, ha felfejlesztjük, sokkal erősebb lesz, mint egy alapból erősebb. Érdemes a 80%+os pokémonokat Power Upolni.

Itt vannak kalkulátorok, sokszor nem lehet pontosan meghatározni a pokémon IV-jét, csak egy körülbelüli értéket kapunk.
IV Kalkulátor
Itt van egy Google táblázat, ez hasznos, hogy később össze tudjuk hasonlítani a befogott pokémonjainkat a már meglévőkkel. Megnyitás után készítsünk róla másolatot.
IV Kalkulátor Google táblázat
Ezzel a kalkulátor pedig azt tudjuk megnézni, hogy Evolve után milyen erős lesz a pokémonunk.
Evolve Kalkulátor

GYM támadása

Ha nem a te csapatod birtokol egy GYMet, lehetőséged van megtámadni. Ilyenkor 6 pokémont választhatsz ki, a védők száma a GYM szintjétől függ (ezt a GYM Prestige pontja határozza meg), ahányas szintű, annyi védője van, a maximum szint 10 tíz védővel. Harc előtt érdemes megnézni milyen típusú pokémonok védik, és úgy összeállítani a csapatod, hogy kihasználd az ellenfél gyengeségeit (pl Tűz típusú ellen Víz típusú). Itt van egy táblázat ehhez:

Harc közben folyamatosan nyomkodni kell a kijelzőt, így lehet támadni. Ha a pokémon alatti kék sáv megtelik, lehetőség van használni a pokémon speciális támadását, ehhez hosszan nyomva kell tartani a kijelzőt. Ha az aktuális ellenfélnek már kevés HPja van, jobban megéri a következő ellenfélre tartogatni a speciális támadást.

Harc után a GYM Prestige pontokat veszít, minél tovább jutottál, annál többet, illetve ha gyengébb pokémonnal támadsz, mint a legerősebb védő, akkor több pontot veszít a GYM. Ahogy egyre kevesebb lesz a GYM Prestige pontja, egyre kevesebb védője marad, egészen addig, amíg le nem nullázódik. Ilyenkor lehetőséged van elfoglalni a GYMet.

Harc után a kiütött pokémonjainkat Revive-val tudjuk feléleszteni, ez félig tölti a HP-jukat, ezután Potionnel tudjuk visszatölteni az életerejüket. A Potion 20 HP-t tölt vissza, a 10. szinttől kapunk Super Potiont, ez 50 HP-t tölt, a 15. szinttől kapunk Hyper Potiont, ez 200 HP-t tölt vissza, és a 25. szinttől kapunk Max Potiont, ez teljesen visszatölti a pokémon életerejét. A 30. szinttől kapunk Max Revive-ot, ami feléleszti a pokémont, és teljesen feltölti.

GYM védése

Ha legyőztél egy GYMet, lehetőséged van berakni egy pokémont védőnek. Ezután a te csapatod fogja birtokolni a GYMet. Ilyenkor első szintről indul a GYM, tehát először csak egy védője lesz. Most van lehetőség lehet edzeni. Ugyanúgy működik, mint a támadás, viszont itt csak 1 pokémont lehet kiválasztani, és azzal kell harcolni az összes védő ellen. A harc után a GYM Prestige pontokat kap, ha eléri a következő szintet, egy újabb védőt lehet elhelyezni, de egy ember csak egy pokémont rakhat egy GYMbe, ezért érdemes csapatosan csinálni, mivel így nem marad sokáig védtelenül. Nem érdemes gyenge pokémont berakni azért, hogy gyorsan felfejlesszük a GYMet, mivel később nem lehet kivenni, tehát ha arra jár egy ellenséges csapat játékosa, nem lesz nehéz dolga, ha az első 2-3 szinten gyenge ellenfele lesz. Illetve ha gyenge a védő, akkor kevesebb Prestige pont jár edzés után is, így tovább tart a fejlesztés.

Ha beraktunk egy pokémont a GYMbe, eljött a Poké coin begyűjtésének az ideje. Be kell lépnünk a shopba, és a felül található pajzs ikonra kell kattintani, ekkor 10 coint kapunk minden GYMben található pokémonunk után. Erre csak 21 óránként van lehetőség, viszont nem szükséges, hogy 21 órán át bent legyen a pokémonunk. Tehát ha letelt a 21 óra az előző begyűjtés óta, és gyorsan berakunk 4 pokémont 4 különböző GYMbe, akkor mind a 4 után megkapjuk a pénzt, még akkor is, ha 10 perc múlva mind a 4 pokémonunkat kiütik.

Ha az ellenfél elfoglalta a GYMünket, a pokémonunk visszatér hozzánk, Revive-val fel tudjuk éleszteni.

(#2019) Oppenheimer válasza marositech (#1989) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De-de.

(#1987) LadyTulip: ott nagyon jó dolgok tanyáznak, majd megyek oda lure-ozni.

(#2020) sz_abika


sz_abika
addikt

Pesten Városligeten kívül van még valami nagy sűrűségű vadászhely?

PSN: xszabikax

(#2021) Oppenheimer válasza Ron Swanson (#1993) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ÓÓ bazdmeg, szar helyen dolgozom. :D

(#2022) Madwe válasza sz_abika (#2020) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden olyan hely ahol lefedi egymást 2 pokestop, pl móricz zsigmond körtér, de van egy rakat.

(#2023) Sirandrish válasza Kvelstadt (#2012) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem pont az lenne a lényege hogy bármit bármire.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2024) spanglee001 válasza Kvelstadt (#2015) üzenetére


spanglee001
addikt

nem tudom mi igaz mi nem , nem teszteltem, de itt olvastam km mérésről is, meg hogy frissitve lett, hogy ne lehessen kocsival farmolni, lehet a frissités előtt jó volt a ventis, lehet most is az. sajna nem tudom tesztelni.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2025) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nincs valami jó leírás a Gym-ekről főleg a harcok menetéről és a lehetőségekről? Magyarul vagy angolul?

Ilyet még sehol nem olvastam, kíváncsi lennék mindenre mert nekem csomó dolog nem egyértelmű.

Más: evolveolásnál számít hogy hány CP-s amiből felfejleszted vagy tök random hogy mi lesz belőle? Teszem azt egy 10 cp-sből is lehet valami brutál?

(#2026) spanglee001: bocs a write only módért :(

[ Szerkesztve ]

(#2026) spanglee001 válasza BaLee (#2025) üzenetére


spanglee001
addikt

7 hozzászólással feljebb :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2027) marakuja válasza Kvelstadt (#2006) üzenetére


marakuja
csendes tag

Jaj,de cuki :D

:)

(#2028) SLYM válasza petyus_ (#2018) üzenetére


SLYM
veterán

első posztba vele! köszönöm! :)

(#2029) marakuja válasza marositech (#1989) üzenetére


marakuja
csendes tag

Marosi Úr hányas szinten jár, hogy 2008-as pokikról beszél? :)) :W

:)

(#2030) MdewC


MdewC
nagyúr

Sikerült elcsípni egy 341-es Machopot, ez lehet jó irány, jár, hogy ritkán esik. :)

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#2031) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Ismét elszaladt egy jó poké.

(#2032) Oppenheimer válasza Ron Swanson (#2031) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ilyenkor is játszol?

(#2033) csasaKKP válasza petyus_ (#2018) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Linkeltem az összefoglalóba a hsz-ed, köszönöm a részletes írást. :R

Későbbiekben módosítom és bővítem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2034) Micsurin válasza petyus_ (#2018) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Köszönjük! Respect érte! :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2035) spanglee001


spanglee001
addikt

lehet én is elgondolkodok valamin :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2036) Ron Swanson válasza Oppenheimer (#2032) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Ja, haverokkal toljuk.

(#2037) sz_abika


sz_abika
addikt

Gym térkép van Budapestre?

PSN: xszabikax

(#2038) Oppenheimer válasza Ron Swanson (#2036) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Gyerekeket nem engednék játszani, dolgozó emberekkel szemben nem fair. ;]

(#2039) Sirandrish válasza Oppenheimer (#2038) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kezd kicsit unalmas lenni ez a visszatérő poénod.
Nyilván remek ember lehetsz hogy más ember/emberek kárára tudsz poénkodni napokon keresztül..

Ahelyett hogy örülnél hogy gyakorlatilag ingyen megkapsz mindent..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2040) marositech


marositech
senior tag

Amúgy nekem egy gondom van a GYM féle támadásokkal.
Ha egy pokémonomat kiüti mondjuk a 3. ellenfél, akkor miért nem tudok választani ahhoz hatékonyabb pokémont?
2. pokemonom CP szint lista szerint egy Hitmonchan dobott be, a 3. ellenfél pedig egy fél HP-s Pidgeot volt. Csúnyán elvert... :W

Sirandrish: SShhhh, tudom hol van a Snorlaxja. ;)

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2041) Sirandrish válasza marositech (#2040) üzenetére


Sirandrish
legenda

:)) :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2042) MdewC válasza petyus_ (#2018) üzenetére


MdewC
nagyúr

Nagyon köszi a hasznos összefoglalót! :K

Ez a bepörgetős dobás rohadt jó! :D Érdemes úgy elhajítani, hogy például a cél pokét célszerű kivinni a képernyő jobb oldalára és balra eldobni, vagy fordítva, attól függ, kinek, hogyan esik kézre. :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#2043) Oppenheimer válasza Sirandrish (#2039) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ma már többet nem lövöm el!

(#2044) KriszXxX18


KriszXxX18
tag

Felvetődött bennem a kérdés, hogy bármelyik pokémont kilehet maxolni? Mármint tegyük fel, hogy van egy 800 cp körüli dragoniteom, abból is lehet maxos és csak dust+candy kérdése, vagy alapból nem tud elérni egy maximum szintet? :)

(#2045) petyus_ válasza KriszXxX18 (#2044) üzenetére


petyus_
senior tag

Max 40es szintű lehet egy pokémon (mint a karaktered is), de azon belül lehet különbség, tehát nem biztos, hogy maxos lesz, erre való az IV kalkulátor. Dratini pl 40es szinten ilyen lehet: 759.27-983.47. Tehát mielőtt ellövöd a stardustot, érdemes ránézni a kalkulátorral.

Egy power up amúgy 0,5tel növeli a pokémon szintjét.

(#2046) Lanash válasza petyus_ (#2018) üzenetére


Lanash
aktív tag

Tudsz segíteni, hogy kell használni a letölthető map-ot?
Letöltöttem, beléptem trainer clubb accountal, de nem mutat semmit.
Kell refresh? Vagy más?

(#2047) petyus_ válasza Lanash (#2046) üzenetére


petyus_
senior tag

Most elvileg gond van a szerverekkel. Ha felül középen azt írja, hogy Waiting, vagy Outage, akkor nem nálad van a gond.

pokevision sem elérhető, illetve ők is azt írják twitteren, hogy gond van a PTC-s bejelentkezéssel, illetve most már a Google-sel is. Nálam is fura volt, mert pokestopokat tudtam pörgetni, de egy pokemont sem láttam már egy ideje, most már a stopok sem működnek

[ Szerkesztve ]

(#2048) rikxjeee válasza petyus_ (#2047) üzenetére


rikxjeee
tag

Szerver státusz

Nincs gond velük, jelenleg is nyomom.

(#2049) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Igen, gond van a PTC loginnal, de sokan Google accounttal sem tudnak belépni.
https://go.jooas.com/

[ Szerkesztve ]

(#2050) Lanash válasza petyus_ (#2047) üzenetére


Lanash
aktív tag

Akkor várok, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.