Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) MdewC


MdewC
nagyúr

B@szódj.n meg az a nyomorék g.ci, aki ma berakta előttem a GYM-be a sz@rját, 30 perc és 4000 XP GYM tápolás után egy piros GYM-be a Kőbányai és körút kereszteződésénél.

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5002) MdewC válasza YurikoSeira (#5000) üzenetére


MdewC
nagyúr

Buda, Rózsakert pláza környéke.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5003) torik válasza MdewC (#5001) üzenetére


torik
senior tag

Megértem hogy felhúzott de ezen ne lepődj meg azért :D főleg egy népesebb területen :D

All that and a bag of chips

(#5004) lm83 válasza MdewC (#5001) üzenetére


lm83
őstag

Múltkor nálam is ez volt.
Hát majdnem agyf@szt kaptam én is.
Mikor két terem között szaladgáltam, hogy mindkettőbe berakjam és több coint tudjak kivenni...
Meg várta míg kivertem a szornyét, aztán nyomtam egy gyógyítást aztán már berakásnál error is volt azt hiszem...

(#5005) MdewC válasza torik (#5003) üzenetére


MdewC
nagyúr

(#5004) lm83: Igen, kicsit túlreagáltam, elnézést, de nagyon felidegesített, 1 órám ment a kukába hazafelé tartva... Legalább kelt a 10 km-es.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5006) Menslee válasza MdewC (#5005) üzenetére


Menslee
tag

Felénk Óbudán is gyakran megesik. Teremfoglaláskor van már taktikánk haverommal, én gyorsan leverem az utolsó szintet ő pedig egyből beletesz valamit.
Szinthúzásnál ez nem jön be ugye de valahol már láttam is egy egészen jó koncepciót erre a dologra...

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#5007) torik


torik
senior tag

Én tegnap Miskolcot járva két gym-be is belebotlottam ahol volt üres hely, egyikbe bele is pakoltam egy mont és kiszedtem a coint :U de más színeknél is láttam hasonlót szóval nem csapatfüggő szvsz.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#5008) mike1334 válasza MdewC (#5005) üzenetére


mike1334
veterán

Velem is előfordult a múltkor....köcsögség nagyon sztem is. Ráadásul én mindig kiveszem a coint és egy 100as vmit rakok be, hogy a kövi is könnyen pénzhez jusson...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#5009) joergie


joergie
őstag

Az gáz, ha a gym-be olyan néven tettem be a magmaromat, hogy m15-11-11? :DDD
pont ma délután sok sok evolve meg tojáskeltetés után fogtam, végignéztem pgnexuson az evolevolt és említésre méltó(gym-ezhető) pokemonokat, a kezdőbetűt meghagytam, és utánaírtam az IV értékeket.

Jajj a másik. küldenék gym-be harcolni pokemont, keresem a dewgongomat, az addigi legerősebb, befogott pokem, és nincs sehol, semmilyen sorrendezésben. már fel is adtam, azt hittem véletlen transfereltem, erre látom, hogy csak revive-ra várt szerencsétlen, mert kiütötték egy gymből :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5010) torik válasza joergie (#5009) üzenetére


torik
senior tag

Hát ha neked olyan sok van egyből hogy számozni kelljen őket akkor jó neked..:D nekem kettőnél több értékelhető sosem volt, meg ha lenne is ,akkor sem húznám fel őket mert képtelenség lenne. Én csak IV alapján utánateszem a neveik mögé hogy uno/dos/tres és kész, ettől ha meg is látja valaki, nem lesz okosabb :) háromnál több meg úgy sem lesz semmiből mert minek :U sőt.

All that and a bag of chips

(#5011) tixem


tixem
addikt

Megéri tömegközlekedésről vadászni :)_ Most reggel melóba menet beköszönt egy random 350 körüli Mr. Mime Szegeden a Csongrádi sgt és a Berlini krt sarkán :D

Soha rosszabb melóba menetet.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5012) Imy válasza tixem (#5011) üzenetére


Imy
veterán

Meg stopokat is többet el lehet kapni. Csak én nem tömegközlekedek vidéken, csak néha Bp-en.

(#5013) MaciG válasza zsloti (#4997) üzenetére


MaciG
addikt

Már volt róla szó de ezt továbbra se értem te honnan látod hogy 93%?
Melyiket használod, illetve ott mit kell nézni? Mert én kipróbáltam pára IV kalkulátort, de sehol se látom mit is kéne nézni a sok adat közül. :F

BANZAII

(#5014) zsloti válasza MaciG (#5013) üzenetére


zsloti
senior tag

Hát én ezt az oldalt használom... https://www.pgnexus.gg/
Bár néhányan óva intenek a használatától de eddig még nem történt baj :)
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5015) MdewC


MdewC
nagyúr

10 km-es tojás, KABUTO YEAH... :(((

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5016) MaciG válasza zsloti (#5014) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Akkor ezek szerint lehet hogy csak azok a kalkulátorok hasznosak amikhez be is kell jelentkezni? :F

BANZAII

(#5017) zsloti válasza MaciG (#5016) üzenetére


zsloti
senior tag

Én mást nem próbáltam még...ez bevált
Itt szépen le van írva százalékosan és szám szerint is a pokemon értéke,ráadásul úgy rendezi ahogy a telón is lehet ,ja és nem kell egyesével keresgélni hanem az összes pokemont mutatja egyszerre
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5018) freezer922


freezer922
aktív tag

Én minden pozitívuma ellenére nem használnék belépős IV checkert. Voltaképpen belépsz a játékbeli account-oddal egy teljesen más oldalra, még ha niantic-ot ez nem is érdekelné akkor is félteném lassan többeknek 2 havi munkáját csak egy IV calc miatt.

pokémongo gameinfo itt egy IV calc ahova ugyan persze egyesével nézelődhetsz csak, de ugyan úgy pontosan megadja. Mióta van az appraisal, az is megadható az IV calc-nak és emiatt pontosan meg tudja mondani a %-ot.
Meg aztán miért akarod tudni minden poke IV-ját, gondolom egy lvl2es de esetleg 98%-os pokét úgyse fogsz felhúzni, illetve nem érdekel az 56 pidgey-id IV-je :D

(#5019) BaLee válasza freezer922 (#5018) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A pgnexus-nál nem az accountoddal lépsz be, hanem kérsz egy tokent és azon keresztül lépsz be.
Ergo az oldal nem kapja meg a felhasználónevedet és jelszavadat, mindössze lekéri az accountod adatait.

Nem mondom, hogy nincs benne kockázat de azért nem az a kategória amikor ugyanazzal az accoddal kell belépni egy ilyen programba mint amivel játszol.

(#5020) YurikoSeira válasza MdewC (#5002) üzenetére


YurikoSeira
újonc

Köszönöm az infót : )
Mennyire gyakori egyébként? Ez azért is érdekelne mert nem budapesti vagyok, így napi 1-1 felbukkanó példányért nem érné meg külön ezért utaznom, de ha naponta több is akad, akkor lehet rászánok egy napot hogy elbóklásszak arra.

(#5021) MaciG válasza freezer922 (#5018) üzenetére


MaciG
addikt

Ezt ismerem ,de mit kell nézni?
Kipróbáltam és pl. ezt írja az egyikre:
"3 possible IV combinations – perfection range of:16-53%" -De most akkor mennyi is? :F

BANZAII

(#5022) freezer922 válasza MaciG (#5021) üzenetére


freezer922
aktív tag

Használod az advanced módot?
Ott kéri, hogy melyik frakcióhoz tartozol és mit mond a frakció vezetőd a pokéra, ezzel tudja belőni pontosan.

(#5023) MdewC válasza YurikoSeira (#5020) üzenetére


MdewC
nagyúr

Nagyon random itt is... Ezért kár eljönni szerintem, kivéve, ha valakinek erre vezet egyébként is az útja. :)

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5024) szekra válasza MdewC (#5015) üzenetére


szekra
őstag

;] :P

(#5025) lm83


lm83
őstag

Városmajornál láttátok a tízes szintű sárga termet tele 2000+ os szörnyekkel?
Az igen...
Millenárisnál is van egy kicsit gyengébb még.

Hát ahogy múltkor írtam, nekem is már volt szerencsém 10-es ben lenni, a tetején, de két nap után lebontották....
Persze abban az alig kétezres dragoniteom alatt nem volt annyi erős...

(#5026) MdewC válasza szekra (#5024) üzenetére


MdewC
nagyúr

Köszi. :DDD

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5027) sideburns válasza MdewC (#5015) üzenetére


sideburns
aktív tag

Neked legalább volt 10km-es tojásod.
Én nem kapok tizest már vagy két hete, azóta kikelt legalább 15 kisebb tojás... :(((

(#5028) MdewC válasza sideburns (#5027) üzenetére


MdewC
nagyúr

Eddig ha átlagolnom kellene, akkor jobbak jöttek 2 km-es tojgliból, mint abból a kevés 10-esből... :)

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#5029) zsloti válasza freezer922 (#5018) üzenetére


zsloti
senior tag

Lehet hogy nem akarod tudni minden poked iv jét de pl akkor jól jön amikor van 70-80 döglött hal pokemonod 100-140 cp közötti sokkal egyszerűbb egy listából kiválogatni a legnagyobb iv-vel rendelkezőt mint 70X beírni a calcba
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5030) torik


torik
senior tag

Hanyasnak kell lenni kb. hogy megszaporodjanak az 1500 cp körüli szörnyik?

Elegem van már hogy mindig látom az ellenfél 6os szintű tornyát ahol 700cp-től 1500cp-ig terjedő monok vannak és nem tudok mit kezdeni velük mert 900cp a legmagasabb nálam és nem akarok fél órát (vagy többet) tölteni a lebontással :D

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#5031) BaLee válasza torik (#5030) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Saccra 27-30 körül. Plusz jó adag szerencse, mert a szinted csak azt határozza meg mennyi lehet a max szintje a pokemonnak, attól még kaphatsz ugyanúgy picit. Én 23as szinten eddig 2x találkoztam 1000 körüli CP-s pokemonnal.

(#5032) torik válasza BaLee (#5031) üzenetére


torik
senior tag

Akkor akik 21 körül ilyeneket pakolnak be a toronyba nagy eséllyel tápolva vannak.

Azért ez elég sz*r így, ha alacsony szinten nem nyomom a port beléjük akkor kiszorulok a gym-ekből és nem jön a coin, ha meg igen akkor nem marad magasabb szintekre :D mondjuk ez csak itt probléma kis településen, felhúznak egy termet 6ra és napokig nem nyúl hozzá senki :(((

All that and a bag of chips

(#5033) MaciG válasza torik (#5030) üzenetére


MaciG
addikt

18-20 körül már jöhetnek. Nekem 20 körül kelt tojásból egy kis híján 2k-s Snorlax, meg előtte lvl 18/19en fogtam egy ~1600as Laprast.

BANZAII

(#5034) TazLeacher válasza torik (#5032) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez így nem igaz. Ha valami gyakori a környékeden, Lvl 20 körül már simán lehet 1400-1500-as lényeket csinálni...persze ehhez is kell egy adag szerencse, hogy jót fogj.

Eevee
Bellprout
Bulbasaur
Charmander
Dratini
Growlithe
Machop
Nidoran
Oddish
Poliwag
Slowpoke
Squirtle

Ezek pl. lvl20-ról evolve-olva is olyan 1400-1500 közé esnek már. Biztos van más is, most hirtelen ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5035) freezer922 válasza zsloti (#5029) üzenetére


freezer922
aktív tag

Döglötthalpikachu-ból nem is érdemes alacsonyabb cp-set felhúzni :x Én mikor először csináltam egy 151cp-ből kaptam egy 1640eset... csalódtam :D azt hittem picit erősebb lesz.

Amúgy tényleg random a lényeg cp-je de kicsit tényleg zavaró, hogy az rng itt is tökön tud rúgni :D Pl. indulok munkába és látok egy nidoqueent. Még meg sincs ezért szaladok össze-vissza mert 10percem van megtalálni de szerencsére tudom a spawn point-okat a környéken. 150cp-s lett a dög.

Másnap kelek fel, már csak megszokásból is bekapcsolom az app-ot erre itt egy golbut...1390cp-vel. Alig lehetne magasabb szintemhez képest, erre ez az egyik leghaszontalanabb mon képes ilyen magasan megjelenni. Nem a 4 snorlax amiket eddig elkaptam vagy 3 lapras áá :D

(#5036) TazLeacher válasza freezer922 (#5035) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én most ezeket tudnám evolve-olni:

Clefairy
Eevee
Ekans
Goldeen
Horsea
Jigglypuff
Krabby
Koffing
Nidorian♀
Nidorian♂
Paras
Poliwag
Psyduck
Seel
Shellder
Slowpoke
Staryu
Tentacool
Venonat
Voltorb
Vulpix

Amit 2x lehet, azt már 2x. Mindegyikre megvan a candym, de nem jön normális példány belőle, amire megérné rákölteni a nehezen összakapart candyket. Eevee-ből 10+ darabot tudnék csinálni, de van több olyan is, amiből 2-t vagy 3-at...tehát nem kevés elkapott példány. Összesen 1 db igazán különleges pokémont fogtam, egy Laprast. lv26-os szinten sikerül egy lvl9-est fogni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5037) torik válasza TazLeacher (#5034) üzenetére


torik
senior tag

Na ennek örülök viszont, nem kell akkor sokat szórakozni mire kicsaphatom az ellent a gym-ből :D nemrég írta valaki hogy egy 6os szintű tornyot elvileg 3 perc lebontani, utólag kérdezem hogy ehhez átlagban milyen szintűnek kell lennie a 6 szörnyinek (mármint mindkét oldalon értve) ?

All that and a bag of chips

(#5038) freezer922 válasza TazLeacher (#5036) üzenetére


freezer922
aktív tag

Én a minap csináltam egy nem túl jó IV-s victreebelt meg vileplume-ot mert találtam 2 egész magas cp-s lényt. Elegem volt a várakozásból :D
Amúgy a legrosszabb a játékban, hogy amiket leírtál azoknak a nagy része nem jó. A victreebell-em 1790es, skilljei legjobbak lettek ennek ellenére egy 1700as vaporeon még ha dodge-olok is nagyobb skilleket teljesen leveri mire én meg tudom ölni.
Annyira nincs balance a játékban, hogy nincs értelme a legjobb monokon kívül másra koncentrálni.
Ezért is teszem mostanában azt, hogy főként pidgey/ratta/stb. szokásos tucat monokat gyűjtök lucky eggre és ha össze jön egy "ritkább" pokémonból elég azt evolve-olom és kész :D

(#5039) MaciG


MaciG
addikt

Azt nem tudom én látom-e rosszul, de én azt vettem észre, hogy egy olyan pokemon aminek alacsony a cp-je (vagyis sokat kell még rá "költeni") általában magasabb szintű százalékban IV szerint, mint egy olyan aminek magas a cp-je.
Pl. nekem az egyik 294cp-s exeggcute-om 76%, a másik 586cp-s meg csak 35%. A kérdés pedig, hogy ha kisebbet power uppolom, hogy cp-ben utolérje a másikat, akkor ha aztán megnézem mit is ér, annak is valószínűleg visszaesik az értéke IV szerint olyanra mint ami egyébként a nagyobb? :F

BANZAII

(#5040) freezer922 válasza MaciG (#5039) üzenetére


freezer922
aktív tag

Nem. Ha van egy 76%-os pokéd akkor elvileg az alacsonyabb szinten eléri az 586cp-t, de viszont az egy jó adag dust és candy, valamint a 76% sem túl sok.
Az pedig tényleg random, hogy az IV-je milyen egy pokénak. Egyedüli ami tuti, hogy nestekben csak gyengye IV monok vannak.

(#5041) TazLeacher válasza freezer922 (#5038) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Van közte jó pár, ami használhatatlan (lesz). De úgy vagyok vele, hogy ha már csinálok egyet belőle, mert meg van a candy, akkor nem egy sz@rra költöm. A legjobb eddigi készítettem egy Victreebel, 87%-os IV-vel, és mindkét moveset-je a legjobb. 1800-as volt, amikor csináltam, rodobtam egy kicsit, most 1913-as.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5042) MaciG válasza freezer922 (#5040) üzenetére


MaciG
addikt

" elvileg az alacsonyabb szinten eléri az 586cp-t," -Ezt most nem értem. :F A példánál maradva, ha az alacsonyabb cp-st uppolom, akkor annak jobbak lesznek a statjai, mikor cp-ben utoléri a másikat?
Vagy egyáltalán mit növel a power up? Csak a cp-t meg a HP-t?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#5043) torik válasza MaciG (#5042) üzenetére


torik
senior tag

Röviden: minél nagyobb az IV, annál nagyobb lesz a max cp. Az alacsonyabb IV-set ha már nincs hova tovább erősíteni, a nagyobb IV-set még lehet azon túl is, lehet erősebb nála még ha nincs is kimaxolva.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#5044) TazLeacher válasza MaciG (#5042) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen. Erről van szó lényegében. Minden szinten (IV függvényében) van egy -tól -ig CP. Minél magasabb szintű, ez annál látványosabb. Jól látni, hogy van, amikor mondjuk 4 szinttel alatta van, mégis alig van CP különbség.

Az egyik egy 24%-os IV-s, lvl25-ös, a másik egy 82-84%-os, lv20-as.

A kettő között van (csak) 33 CP különbség és 5 szint (azaz 10 Power Up). Vagyis, ha az 549-re rádobnám a 10 power UP-ot, hogy elérje azt a szintet, akkor 699 CP-s lenne (15 cp/power up). Tehát egy szinten lennének, mégis bő 100 CP előnye lenne.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5045) MaciG


MaciG
addikt

Így már minden világos IV szempontjából! Köszönöm. :R
Talán még ennyi hogy ha egy olyan pokemont evolvolok ami pl. 95%-os, akkor abból egy hasonlóan erős 95% körüli lény lesz, vagy lehet hogy valami gyenge hasztalan valami? :D

Jah és mik a "dark" pokemonok? :F

BANZAII

(#5046) joergie válasza MaciG (#5045) üzenetére


joergie
őstag

Igen, az IV megmarad annyinak, evolve után is.
Dark pokemonok.(nincs ilyen a játékban jelenleg)
Dark támadások, és a pokemonok, amiknél előfordulhat.

Most nyomtam egy lucky egg-et, és azt vettem észre, hogy evolve miatt kapok egy candy-t pluszba. tehát weedlee-nél levont 12-t mikor rányomtam az evolvera, és amikor befejeződött a művelet, egyel több candy-m volt. 60 evolveolt azonos típusú pokemonnál ez 5-el több evolvolható pokemont jelent.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5047) TazLeacher válasza joergie (#5046) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én ezt már beleszámolom az evolve-ba. Mármint a +1 candyt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5048) MaciG válasza joergie (#5046) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Csak mert olyan lényt keresek (még mindig) amivel terem edzésnél le tudom verni a hypno-t, de a Pinsir ami ritkán jön az tuti nem bug típusú támadás lesz, gengar-t meg még nem is láttam...

BANZAII

(#5049) szekra


szekra
őstag

Merre fele van Eevee?

(#5050) tixem


tixem
addikt

Ma már a második ritkább fajtát sikerült bezsebelni.

Szeged Vitéz és Zászló utca sarkán 330-as Rhyhorn. Egyébként ezen a helyen állandóan van vagy krabby, vagy Kingler álatlában jó cp-vel a TIK előtt meg özönlenek a Nidoranok, úgyhogy lehet őket farmolni rendesen. Gondoltam aki esetleg szegedi annak jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.