Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Sirandrish válasza Kvelstadt (#2394) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem a 2esbol mindig veréb vagy patkány jön. Még volt már 2 megikarp.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2402) Imy


Imy
veterán

Inkubátoroknak van valami limitje? Azaz mennyi van alapbol, hogyan lehet szerezni, illetve mennyi mehet egyszerre?

(#2403) Sirandrish válasza Imy (#2402) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egy van alapból...és venni tudsz ha akarsz. Viszont amiket vehetsz azok csak 3 tojásra elegendőek, és egyszerre maximum 9 mehet, mivel annyi tojás fér.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2404) Lanash válasza Imy (#2402) üzenetére


Lanash
aktív tag

Bizonyos szintlépéseknél is kapsz (6, 10, 15, 20-itt 2 db), de azokat is csak 3x tudod felhasználni.

[ Szerkesztve ]

(#2405) greenmaur válasza freezer922 (#2393) üzenetére


greenmaur
tag

Az jó akkor, hogy megoldódott. Nekem a frissítés kellett, mondjuk sima resetet nem csináltam, nincs kizárva, hogy az is működött volna. Bár kétlem, mert ismerősömnek ugyanolyan telefonja van stock rommal és neki sem megy.
A lényeg, hogy kezd megoldódni mindenkinek az ilyen jellegű baja és gyűjtögethetünk. :D

(#2406) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Valaki eltudná mondani egyszerűen (olvastam az összefoglalót, de nem volt teljesen tiszta), hogy a pokemonok rejtett képességei (IV) pontosan mit jelent?

Egy adott pokemonnál a legelső fejlődési szinten érdemes felhúzni maximum CP-re, hogy evolve után nagyobb CP-s pokemon válljon belőle?

(#2407) Lanash válasza Jumbozorz (#2406) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia,

Én inkább a második részre válaszolnék.
Amíg nem éred el a min. lvl20-at addig semmit nem érdemes fejleszteni dust-ért. A szinteket gyorsan lehet elérni és minden szinten egyre nagyobb pokémonokat tudsz befogni. Én 12-es szintig csak gyűjtögettem, majd lucky egget használva 30 percig csak evolvoltam. (Kiszámoltam, hogy mennyi madár, patkány, stb... kell, a 30 perc kitöltéséhez.)
Lucky egg 30 percig dupla xp-t ad, egy evolv 0,5 perc = 60 evolv. De! Ha olyat fejlesztesz tovább amit még nem akkor az első alkalommal kb +0,5 perc amíg beteszi a pokédexbe.

(#2408) Jumbozorz válasza Lanash (#2407) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat, Igen, ezt tervezem én is. Már majdnem összegyűlt a kellő mennyiségű pokemon a fél órás evolve-hoz.

Ezt a rejtett képességeket nem értem igazán. Olvastam, hogy minden pokemon egyedi tehát lehet, hogy egy magsabb CP-vel rendelkező ugyanolyan pokemon evolve után gyengébb lehet, mint az evolve előtti gyengébb társa. Tudom, hogy vannak IV kalkulátorok, de most akkor az összes pokemonomat tegyem be a kalkulátorba?
A lényeg annyi, hogy lesz egy számomra main pokemon, amivel majd harcolni akarok és van két magas, de különböző értékű CP-vel rendelkező pokemonom. Melyik fejlesszem?Rakjam be a kalkulátorba őket?
Köszönöm szépen.

(#2409) joergie


joergie
őstag

Tud valaki információt arról, milyen gyakran írja jóvá a megtett távolságokat? van 2 10km-es tojásom 9.9km-en, és jó lenne tudni a lucky egg lejárta előtt mennyivel tegyem meg azt a 100m-t, hogy még a lucky eggen belül jóváírja a dupla XP-t.

gondolom a tojásbontást nem lehet elhalasztani a kívánt időpontra... nem láttam gombot az 'Oh?' képernyőn erre.

Meg láttam egy olyan infót neten, hogy az incense gyakorlatilag pontosan 5percenként ad egy új pokemont...

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2410) Alg válasza Jumbozorz (#2408) üzenetére


Alg
veterán

Pokémonoknak is szintje van. A szintet a fejük feletti kis félkör mutatja. Azonos szinten viszont nem fix a cp hanem van egy intervallum. Ha ennek az intervallumnak a tetején van, akkor erősebb lesz később is. Plusz a hp is ugyanígy működik.

Azaz IV calc nélkül csak úgy tudnál összehasonlítani kettőt, ha azonos szintre húzod.
Ha viszont az egyik azonos szinten erősebb, az később is mindig erősebb lesz, nem fordul meg.

A baj ott van a játékkal, hogy az első 15-20 szinten nem tudsz semmit csinálni. Túl gyengéket kapsz a gym-ekhez, és megtartani sem éri meg semmit mert később jóval erősebbek jönnek úgyis, fejleszteni meg csak felesleges stardust-pazarlás. Ezzel kellene nagyon gyorsan kezdenie valamit a fejlesztőknek, mert így megunja az ember a játékot mielőtt igazán elkezdődne.

joergieIncense-re én azt találtam hogy ha egy helyben állsz akkor 5 percenként ha mozogsz akkor megtett 200m-enként, de min. 1 percenként. (azaz minimum 5 perces tempót kell futni 30 percig az ideális hatáshoz ;] )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2411) Jumbozorz válasza Alg (#2410) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

És az számít, hogy a legalacsonyabb evoluciós szinten lévő pokemont evolve előtt a legmagasabb szintre fejlesztem?Szóval, ha van egy pokemon a 10 es szinten es van egy ugyanolyan pokemon 12-es szinten az erősebb lesz evolve után, mint a 10-es szinten lévő.

(#2412) Madwe válasza Jumbozorz (#2411) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem. Ugyanoda evolveolod, ami számít az az IV, azonos IV-n pedig értelemszerűen a magasabb szintűt érdemes tápolni, mert az kevesebb stardustból kijön.

Én egyébként semmit se tápolok lvl30ig, addig esik mindig erősebb, gymezni így is lehet, stardustot meg majd a legvégén költöm, amikor már nem találok erősebbeket, akkor is csak arra aminek jobb az IVje.

(#2413) Jumbozorz válasza Madwe (#2412) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Én is úgy tervezem, hogy a dust-ot nem költöm. Köszönöm szépen a hasznos információkat, sokat segítettél.

(#2414) marositech válasza Madwe (#2412) üzenetére


marositech
senior tag

Azért célszerű 5 szintenként (10. 15. 20. 25.) egy erős pokemont tápolni (1. Pidgeot. 2. Hypno 3. Eevee), hogy tudj GYM-ezni.
Én ezzel szedtem össze 200 pénzt.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2415) Madwe válasza marositech (#2414) üzenetére


Madwe
nagyúr

de miért? 10es szinten kb 5-600ra tudnám feltornászni a madarat, de esik 5-600as más alapból. 16on is esett most egy tüzes eevee 1000cpvel, az nekem elég gymezni. Gymhez nem kell h nagyobb legyen a cpm, elég ha többen vagyunk s megfelelő tipusuakkal megyek nekik... Nomeg 10es szinten nem is feltétlen kell gymezni, pont a 10es szint az amikor kb összejön az első lucky egges kombó s hirtelen 15 leszel :D a 2. kombó pedig olyan 18-19re jön össze. Szóval szerintem felesleges.

Persze ha nem esik semmi, az szomorú, de én akkor se feltétlen égetnék el 10-20k stardustot ezekért, hanem várnék a lucky egges boostokra.

[ Szerkesztve ]

(#2416) Ereshkigal válasza Madwe (#2415) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez se igaz feltétlen, én 14 vagyok most, és kb. 40 evolve-ot tudnék csinálni, így még odébb van a kombó.

[ Szerkesztve ]

(#2417) Alg válasza Madwe (#2415) üzenetére


Alg
veterán

Kérdés mi a célod?

Ha kielégít a folyamatos grind meg lucky egges galambászás akkor ok, de ha már az elejétől játszani szeretnél?

Én is találtam egy viszonylag erős szarvasbogarat, rátoltam a 3 evolve-ot és 472vel 9es szinten betettem egy gym-be.
Igaz másnapra kiverték, de legalább csináltam valamit.

Jah, 10es szinten kb 20-25 evolve-ot tudnék ellőni most.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2418) marositech válasza Madwe (#2415) üzenetére


marositech
senior tag

10. szinten egy feltápolt "olaszoshajas madárkával" foglaltam GYM-et. Persze, olyat ami 1 személyes.
Ezzel kb. 50 pénzt szedtem össze. 15. szinten már erősebb Pidgeyt kapsz és 25. szintig csak kb. 100 CP-vel nő. És a GYM balhéknál most is használom a 15. szinten felhasznált Pokékat. Hamar megkapod a 500-as pénz célt, azzal vehetsz 8db Lucky Egg-et. És már előrébb vagy.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2419) Madwe válasza Alg (#2417) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen ez mondjuk hozzáállás kérdése :) Én hosszabb távra tervezek, nem tolok bele napi soksok órát, de szeretném hogy hónapok múlva is legyen értelme és legyen min agyalni h melyik monomat fogom felstardustolni a maxra, ezért én arra az időszakra betárazok, addig meg a pokék elkapása, lucky egges kombók megtervezése tojásokkal madarakkal patkányokkal s néhanapján gymelés nekem bőven elég. Az h stardustot költsek, nem ad nekem jelenleg plusz játékélményt, gymekbe meg így is bemegyek néha.

Igazából az a baj, h tényleg teljesen értelmetlen hosszú távon stardustot költeni az elején, ez szerintem rossz a rendszerben, de az az igazság, h az kb kidobott nyersanyag lesz pár óra játékkal késöbb.

(#2418) marositech Szintben a lucky eggek miatt lehet előrébb vagy, de stardustban nem feltétlen, mondjuk fene se tudja, lehet esik annyi stardust a gymekből hogy megérje? ez mondjuk érdekes kérdés, e felett eddig átsiklottam :D

[ Szerkesztve ]

(#2420) marositech válasza Madwe (#2419) üzenetére


marositech
senior tag

GYM-enként 10 pénz és 500 stardust. Szóval megéri. ;)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2421) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jujde jó, van ilyen topik :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2422) TazLeacher válasza Sirandrish (#2400) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem az számít, hogy mikor kelted ki, hanem az, hogy mikor szerezted. Tehát tök mindegy, hogy meddig vársz vele, nem lesz jobb.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2423) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nem tudom mi a max szint... de egyesek itt annyira a maxos monra mennek... azért jót mosolyognék ha mire eléri egy vagy két ember... addigra a LVL capet megemelnék.... :DDD Minden rosszindulat nélkül... de komolyan, ez egy retek játék miért ne lehetne a kisebb monokat is fejleszteni? Majd gyűlik az a stardust újra.... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2424) Hajdupocak


Hajdupocak
újonc

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem lehet valahogy újra kezdeni az egész játékot?
Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#2425) BaLee válasza Micsurin (#2423) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én is ezen a véleményen vagyok, hogy aki kicsit az elején is ki akarja próbálni miről szól a játék az fejlesszen 1-2 pokemont és támadjon Gym-eket is. Idővel (15-20. szint környékén) úgyis látni fogja már, hogy mit érdemes és mit nem, ott lucky eggel hamar elérheti a lvl20at. Nagyobb szinten gondolom a stardust is jobban jön.

(#2426) spanglee001 válasza Hajdupocak (#2424) üzenetére


spanglee001
addikt

ha másik accountal jelentkezel be akkor szerintem ujra tudod kezdeni

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2427) Micsurin válasza BaLee (#2425) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha csak monoton farmolok és dobálom el a pokekat abban mi a szórakoztató ? Állandó spórolás, várakozás!? Kösz nem... ahhoz nem kell játék... :DDD :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2428) Alg válasza BaLee (#2425) üzenetére


Alg
veterán

Nagyobb szinten gondolom a stardust is jobban jön.

:N

Esetleg mert van állatkád gym-be ami ad, de egyébként nem

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2429) KriszXxX18


KriszXxX18
tag

Dratiniből lehetetlenség minimum 80%-os találni? :D Hajnal óta kismotorral és pokevisionnel szaladgálok a városban, de a legjobbam egy Average perfection: 67.0%, Minimum perfection: 55.6%, Maximum perfection: 80.0%
Nincs olyan kalkulátor, hogy az adott szinten hány %-ost lehet maximum találni? Mert nem hiszem már, hogy lesz ennél jobb. :) Este majd még megpróbálom egyszer, hátha..

(#2430) greenmaur válasza KriszXxX18 (#2429) üzenetére


greenmaur
tag

Én eddig egyet fogtam: Minimum perfection: 80.0%, Maximum perfection: 84.4% :D

(#2431) Hajdupocak válasza spanglee001 (#2426) üzenetére


Hajdupocak
újonc

De az accountot szeretném megtartani, csak mindent előröl akarok kezdeni mert rossz csapatott választottam :W

(#2432) spanglee001 válasza Hajdupocak (#2431) üzenetére


spanglee001
addikt

igen én is kék lettem :DDD de az asszony ne lett volna legalább piros így egymást ütögetjük a gymekből :DDD jó lenne ha lehet színt módosítani legalább 1x

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2433) tomazin válasza Micsurin (#2423) üzenetére


tomazin
veterán

most van 140k dustom. 1db mon felfejlesztésére sem elég.
szóval igen, rövidtávon jó elkölteni, csak középtávon ki fog jönni a hátránya.

(#2434) Madwe válasza BaLee (#2425) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem jön jobban a stardust, s egy lényhez 200.000+ kell hogy kihúzd.

A játékot én ugyanúgy játszom, ugyanúgy gymelek mint mindenki más, csak stardustot nem költök, de ha nektek azzal lesz csak játék h megnyomtok egy gombot én meg nem, akkor én kérek elnézést :D

(#2435) KriszXxX18 válasza greenmaur (#2430) üzenetére


KriszXxX18
tag

Hanyas szintű vagy? :))

(#2436) marositech válasza Madwe (#2434) üzenetére


marositech
senior tag

Hidd el, stardust beszerzésének egyik módja a GYM bitorlás utáni shop collect.
Amúgy ha játszol és gyűjtöd a pokékat az is stardust gyűjtés.
Ergo esélyed van 30 lvl-ig jobbnál jobb pokékat beszerválnod.
2/5 km tojáskeltetésről még nem is beszéltem.
Napi (3 óra) szinten 5000-10000 stardust összejön.

Olyan, mintha passzívan játszanál és az inkább megöli a játékot.

greenmaur szintje kb. 24-26 között van.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2437) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

2km-es tojásból charmander jött! Örömtánc mert bulbasour volt a kezdőm és radaron sem volt még soha char.
A másik meg hogy még vagy 2 hiányzik a 2km-es tojásokból szal rohadt szerencsés voltam most.
5km-esből meg machop jött ami szintén olyan volt hogy se radaron se sehol nem láttam még soha.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2438) Hajdupocak válasza marositech (#2436) üzenetére


Hajdupocak
újonc

Mi a max szint a karakternél és a pokémonoknál?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2439) Kvelstadt válasza Madwe (#2434) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lv15 vagyok és én sem hasznàlok stardust-ot. Ráérek ara még.
Egyre jobbak jelennek meg itt a ház körül is ahol pidgey-rattata a szokásos és jönnek újak is.
Pl most megjelent egy vaporeon akit eddig soha sehol nem jelzett.
Szal ha rám hallgatsz úgy játszol ahogy neked tetszik. Én is ezt csinálom ès tök jól elvagyok. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2440) cuncika87


cuncika87
csendes tag

Gyerekek, ilyen nincs és mégis van?
3 inkubátorom van, lejárt a 10km-es majd akarok berakni egy ujab tojást, de nem engedi...
hiába indutom újra a játékot akkor sem...
ilyenbe még nem volt részem, esetleg másnak is rakoncátlankodik? :D

(#2441) Madwe válasza marositech (#2436) üzenetére


Madwe
nagyúr

De én azt sehol nem írtam h nem gymelek :D Gymbe is megyek! Annyi a különbség, h én nem költök stardustot lényekre, mert mindig akad 1-1 friss poke, ami amúgy is nagyobb cp-s, ergo minek költeném a madárra mondjuk a dustot, amikor kapok egy olyan abrát pl, aminek eleve annyi a cpje, mint a madárnak lenne 10k stardust elköltése után?

Jelenleg van kb 70k stardustom, napi 1 óra játékkal max.

[ Szerkesztve ]

(#2442) greenmaur válasza KriszXxX18 (#2435) üzenetére


greenmaur
tag

21 lettem reggel :D

(#2443) torik válasza Kvelstadt (#2439) üzenetére


torik
senior tag

Egyetértek, csak akkor is kicsit sz*r dolog hogy két gym van a kisvárosomban és mindkettőt ugyan az a pár ember tartja az ellen csapatból :D tudom hogy hosszútávon kifizetődik de akkor is... :U

All that and a bag of chips

(#2444) bepe79


bepe79
addikt

Kérdés az, hogy lvl 14-en, érdemes-e jópár pidzsit, meg rattatát meg férget evolve-olnom 1 szinttel feljebb, ha nincs lucky egg-em, és legközelebb nagy valószínűséggel csak lvl 20-on lesz (reddit-en olvastam, hogy ott is dob egyet). Tehát érdemes-e addig boostolnom kicsit a dolgon, mert e nélkül elég lassan fogom elérni a 20-as szintet. Nem lóverseny, de azért na.. ne tartson már 1 hónapig egy szintlépés.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2445) Madwe válasza bepe79 (#2444) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ezeket csak egg birtokában tenném. 500 gold megszerzése messze van gymekből? legrosszabb esetben fizetnék nekik pár eurot az eggekért, haha :D

Hogy fogytak el az eggjeid? nekem lvl17ig 3 jött összesen, abból egyet költöttem eddig lvl 10-13 körüli ugrásra.

[ Szerkesztve ]

(#2446) marositech válasza bepe79 (#2444) üzenetére


marositech
senior tag

Madárkát 15. szint után érdemes, csak ha találsz 250CP felettit. A patkányt nem érdemes, csak tömeges evolve-ra jó.

Hajdupocak:
Tudtommal 40-es szint a legmagasabb. Ahhoz 5 millió XP kell. :D
[link] ez pedig a Pokemonok max. CP-je.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2447) TazLeacher válasza Madwe (#2445) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

3000XP kell a 21-hez és van 3 Lucky Egg-em...az bizony el lett pazarolva.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2448) Madwe válasza TazLeacher (#2447) üzenetére


Madwe
nagyúr

De te nyilván többet játszol vele mint én :D Nem lett elpazarolva, végig evolveoltam a lucky egg tartalmát... Csakhát ha kevesebb poket fogtam be és kevesebb xpt gyűjtöttem, nyilván felettem leszel.

Az h lvl14en már nincs eggje azt azért furcsáltam, mert ha tényleg lvl20on kapja a következőt, az azt jelenti h 3at már elköltött, de inkább tartom azt valószínűnek, hogy kap még egyet lvl15-6-7 körül?

[ Szerkesztve ]

(#2449) Sirandrish válasza TazLeacher (#2422) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez egy érdekes infó, mert sokan meg pont azt írják hogy 20 alatt ne "nyissad" a 10km-eset. De ezek szerint akkor mindegy.
Köszi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2450) joergie


joergie
őstag

Felvetődött egy újabb kérdés bennem. Ha grind közben(lucky egg meg ami kell), betelik a táska szintlépések végett, ami eredetileg 350 cumónak ad helyet, akkor a szintlépésekért kapott értékes cuccokat bukom, vagy ebben az esetben fölémegy a 350es limitnek? vagy csak akkor megy fölé a limitnek, ha mondjuk 349/350en van a táska, és megkapom mondjuk a 30 cumót, de ha lenne mégegy szintlépés, akkor már nem kapnám meg a 379/350es táskába?
korábban pokestopos kipörgetések után láttam hogy 1-2szer 353on volt, de utána már nem engedett belerakni(de a pokestopok azért kililultak-.-)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.