Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) tomazin válasza torik (#6000) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem a 39ota a gymeknel hal meg gyakran :(

(#6002) BaLee válasza torik (#6000) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De ilyenkor ott lesz még, nem tűnik el, ha újraindítod a programot, vagy igen?

(#6003) torik válasza BaLee (#6002) üzenetére


torik
senior tag

Nekem eltűnt.

All that and a bag of chips

(#6004) MaciG válasza Gotland (#5989) üzenetére


MaciG
addikt

Nem feltétlen kell revive. Edzésnél ha látod nem lesz meg, akkor feladod mielőtt meghalna; gym leverésénél pedig mielőtt meghalna váltasz egy másikra. :)

BANZAII

(#6005) torik


torik
senior tag

Egyébként ki hogy áll coinokkal? :D én ha végzek melóval megyek egy kört a városban, valahol mindig van hely ahova bepattinthatok egy mont és bezsebelhetem a 10 krajcárt, de nem egyszer 2-3, akár 4 is (bár ez már neccesebb mert ilyenkor már esélyes hogy az egyiket időközben kiütik).

Nekem ma lett meg 300 de nem tudom mit érné meg venni rajta, kelleni egyik sem nagyon kell azok közül amit venni lehet rajta, férőhely is bőven elég.. :F

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#6006) BaLee válasza torik (#6005) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Random pokemonok miatt állítólag magasabb szinten incense-t éri meg rajta venni és úgy elhasználni, hogy vagy biciklizel vagy vonat/busz-on ülsz, mert állítólag 200m-enként dobál be új pokemont azaz fél óra alatt elég sokat elkaphatsz.

Én eddig 2x vettem bag bővítést, a 450-es limitet már elégnek érzem, ill. múltkor egy lucky egget, de azokat is inkább 5ösével éri meg csak az jó sokba kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#6007) torik válasza BaLee (#6006) üzenetére


torik
senior tag

Értem, és ez a magasabb szint mennyi lenne? :D

All that and a bag of chips

(#6008) MaciG válasza torik (#6007) üzenetére


MaciG
addikt

lvl 20

BANZAII

(#6009) torik


torik
senior tag

Na ezt akkor kipróbálom majd :D Miskolcon a villamos pont a legkoncentráltabb vonalon halad át, kíváncsi leszek mit produkál.

All that and a bag of chips

(#6010) MaciG


MaciG
addikt

Van itt két lista támadásra meg védekezésre. Csak azért tettem be, mert szoktátok kérdezni hogy x,y lényt érdemes-e uppolni. Szerintem ami itt (de főleg a támadásnál) a Tier 1/1,5 és talán még 2 -be van azokat érdemes dustolni ha a legjobb (vagy majdnem a legjobb) movsetekkel rendelkeznek.

BANZAII

(#6011) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Javaslom kibővíteni az összefoglalót kicsit a szakzsargonnal.
Röpködnek a dodge, nest, moveset, stb szavak, s szerintem velem együtt többen csak pislognak, jobb esetben sejtik, hogy mire gondol a szerző. :D

solfilo

(#6012) drunkyboy válasza torik (#6009) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Épp pár napja írta itt valaki, hogy az Incenset legjobb egy pokemon "mentes" helyen ellőni. Távol minden nest-től, mert akkor onnan pakol. Én kipróbáltam itt a falu mellett, ott már semmit nem mutatott a jelző. És tényleg bejött, olyanok jöttek pl. mint Onix, Charmander, Rhydon, Dratini ilyenek vidéken egyáltalán nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#6013) Kiki18 válasza solfilo (#6011) üzenetére


Kiki18
őstag

Egxetértek. Én játszom a játékkal egx hónapja, de még mindig alig értek valamit az egészből. Egyedül annyit tisztán értek, hogy 20 szint felett érdemes csak költeni, addig csak gyűjtögetni kell, és ezt is teszem...

(#6014) freezer922 válasza Kiki18 (#6013) üzenetére


freezer922
aktív tag

Még akkor sem :D Én lvl27 vagyok de eddig ha elköltöttem 10k dust-ot akkor sokat és annak sem volt értelme.
Lvl30-on lesz az, hogy akkor elkaphatsz maximum lvl31.5ös pokémonokat (mindig szintednél 1.5szinttel nagyobbakat kaphatsz el maximum,annyi lesz a max generált cp).
Szóval egy jó 27-28ig érdemes várni. Én is ennyi idő alatt alig 420k stardust-ot hoztam össze (gym-ezni ritkán szoktam mert egyedül unalmas, onnan sok stardust jöhetne be), én csak a példa kedvéért. Ha te tojásból kapsz egy jó pokémont, pl. egy snorlax-ot ami max lvl20as lesz (tojásból max lvl20jön ki), és te úgy döntesz mindig húzod magaddal, akkor lvl30ig 75000 stardust-ot költesz el rá a sok candy-ről nem is beszélve.
Ezután lvl30-40még több dust bár azt ...előbb el kell érni :D

(#6015) joergie válasza freezer922 (#6014) üzenetére


joergie
őstag

Cáfoljatok meg, de szerintem max a saját szintednek megfelelő jelenik meg, és utána tudsz 3at power up-olni, hogy 1.5 szinttel magasabb legyen. Erről nem olvastam semmit, szimplán tapasztalat alapján....egyszer se jött még olyan p.mon, ami teljesen végig mutatta volna a félköríves skálán.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#6016) freezer922 válasza joergie (#6015) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ez lehet így van, csak ugye mivel addig fel tudod power uppolni logikus, hogy lehet olyat fogni is.
Akkor is ha csak egy lvl25-29es mont power up-olsz lvl 15-20as helyett rengeteg dust-ot spórolsz meg.

(#6017) torik válasza drunkyboy (#6012) üzenetére


torik
senior tag

Én próbáltam múlthéten, írtam is

Kipróbáltam azt hogy elhagyatott területen nyomom el az incense-t. Nem taglalnám, maradjunk annyiban hogy nem jött be a dolog :D igaz utat jelölt a game, de földút volt, két szántóföld között, szóval kétlem hogy sokan nyomnák a pogo-t errefelé :D
Lehet majd egyszer ha még arra vetődök és relatíve jó idő is lesz akkor átgázolok a szántón (nem ez lenne az első eset :DDD ) és megnézem úgy is mit terem az incense.

2016-09-20 19:06:13

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#6018) lm83 válasza tomazin (#6001) üzenetére


lm83
őstag

2-3-as szintű felett nekem mire betöltené már ki is lép...

(#6019) tvamos


tvamos
nagyúr

Kicsit feszult vagyok, mert se az en teledonomon, (Lenovo Vibe Shot,) se a fiam telefonjan, (ZTE V5 V9180 2/8GB,) nem indul a Pokemon go. Mindkettonknek ez az authentication failed please try again gond van. Lehet ezzel valamit kezdeni? Ezt a flight mode-ba kapcsolasos megoldast mar probaltam, meg a kesobb ujra probalomot mar megprobaltam. Nincs valami tuti otlet?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6020) HummeRC válasza tomazin (#6001) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nekem nem hal meg a játék, simán csak megint minden elfüstöl, mint 2 frissítéssel ezelőtt. Meg megint a házak közepén megyek, véletlenül sem az utcán. Olyan, mintha az egyik csapat a hibákat javítaná, a másik csapat meg egy nekik épp tetsző verzióba teszik az újításokat és ez utóbbi felülvágja a korábbi hibajavításokat. :U

(#6021) Jazz


Jazz
veterán

Volt egy 3x top 25 lista (duel/def/attack) ezen az oldalon [link].

De már nem érhető el, levették.

Ha meg van máshol, betudná valaki linkelni?

Köszi!

free your mind

(#6022) tvamos válasza tvamos (#6019) üzenetére


tvamos
nagyúr

A FakeGPS app see segít. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6023) MaciG válasza freezer922 (#6014) üzenetére


MaciG
addikt

LVL 20 felett ha van egy jó lvl 20as (vagy annál magasabb lényed) ami jó IV-vel és movsetekkel rendelkezik azt már nyugodtan lehet maxolni.
Gondolj bele, kb. 10 olyan pokemon van amit érdemes maximumra fejleszteni ( a 10 legjobbat), valaki írta, hogy lvl20-ról 40ig ez 240K dust. 10 pokemon esetén ez ugyebár majdnem 2,5 millió dust. Ez mos sokan tűnhet ,DE!
Te most lvl27 vagy és van 420k dustod. lvl27ig eljutni durván 1 millió xp. lvl40ig pedig 20 millió. Vagyis mire te lvl40 leszel akkor még kb. 19x ennyi dust összejön, vagyis lesz durván 8.4 milla dust (20x 420k). Ha ezt leosztod az előbb említett 240k-val akkor láthatod, hogy lvl20-ról 40-re 35 pokemont tudsz kimaxolni. Ennél minek is többet? :U

BANZAII

(#6024) robertinyo70 válasza torik (#6017) üzenetére


robertinyo70
tag

Sziasztok

Ezt Én is olvastam korábban,de kipróbálni még nem volt lehetőségem.

"Az incense arra a legjobb pl. hogy egy hosszabb vonat/busz/autóút alatt használd. Biciklivel is működik ha tudod tartani a fenti módszerekkel mért legalább 12km/h sebességet."

Ezt viszont a minap teszteltem.
Jó egy órát utazom busszal naponta.Az egyik úton ellőttem egy Incenset és láss csodát működött.
települések között ahol eddig semmi sem volt most folyamatosan jöttek a Pokemonok.
el is lőttem gyorsan még egyet (az utazási időbe pont belefért :) )
Két incense alatt fogtam 50 pokemont, sajnos volt ami nem akarta, hogy elvigyem :)
Lakott ill. lakatlan területeken egyformán müködött,gondolom köszönhető ez a nagyobb sebességnek.
A lényeg hogy kb percenként jelent meg 1-1 pokémon.
Úgy hogy hazafelé ma is kipróbálom.

(#6025) joergie válasza freezer922 (#6016) üzenetére


joergie
őstag

Én értem hogy logikus lenne, persze, de a gyakorlat nem ezt mutatja. Rájöhettél már, hogy a logika nem mindig mérvadó az adott játékban. ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#6026) plejik válasza tsiga18 (#5999) üzenetére


plejik
addikt

Még mindig rossz , vagy találtál rá valamit?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6027) TazLeacher válasza MaciG (#6023) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Teljesen egyet értek. 25K hiényzik a lvl29-hez. Egyszerűen nem fogok semmi értelmeset, valahol mindig elcsúszik a dolog. Vagy jó az IV-je, de lvl 20-24 vagy valami jó magas, lvl27-29, de sz@r az IV-je, vagy ha esetleg még is-is, akkor is megvan az esély, hogy jó sz@r lesz a moveset.

Én ha találok valami lvl 20 vagy a felettit, aminek jó az IV-je, evolve-olom. Ha a legjobb párost kapja movesetből, akkor felhúzom. volt már közel 500K dustom, meg egy rakat candym és vártam a csodát, hogy mikor jön egy 25+-os jó IV-s lény. Ritkán. Inkább csináltam én, és felhúztam. Most van kb. 270.000 dustom és 5 lényt húztam. (Az egyik még nincs meg, mert sétálok vele.) Mindegyik 80+%-os, legjobb moveset-el, és a korábban linkelt táblázat szerint Tier 2 vagy jobb (szerk.: most néztem, Tier 2 mindegyik). Amit sajnálok az a Blastoise, mert a 125 candy nagyon nehezen jött össze, és 87% körül volt a teknős. De sz@rok lettek a movesetjei. Azon kívül még egy Poliwag és egy Slowpoke ment a levesbe, de mondjuk a Slowpokepól így is van még 100+candym. A másik "kedvencem" az Eevee, amiből eddig csináltam olyan 7-8 db-ot, és még nem sikerült egy normálisat összehozni. Most 440 candym van, csak nincs mire költeni...

Forgalmasabb helyeken biztos könnyű jókat fogni, de én úgy voltam vele, hogy az leesett, hogy fogni nem nagyon fogok jók, akkor csinálok.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6028) draco31


draco31
veterán

1 hónapja töröltem, most kis nosztalgiából visszarakom, hogy mi változott azóta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6029) sz_abika válasza draco31 (#6028) üzenetére


sz_abika
addikt

Meg fogsz lepődni :DDD

PSN: xszabikax

(#6030) robertinyo70 válasza TazLeacher (#6027) üzenetére


robertinyo70
tag

Hát srácok nekem ez kínai. :)
Hol látom én ezeket a játékba?
Én csak azt látom mekkora a Poké CPje :D
IV miez? egyáltalán mennyit számít?
A képesség meg nem mérvadó szerintem,főleg ha evolválod majd.
Nekem volt hogy egy jó kombóból lett egy szinte használhatatlan....
???

(#6031) MaciG válasza robertinyo70 (#6030) üzenetére


MaciG
addikt

IV-t itt nagyon egyszerűen tudod megnézni. Van aki szerint számít, van aki szerint csak nagyon minimálisat. Ha evolvolod tényleg mind1 a movset, de pl. ha olyat fogsz amit nem lehet evolvolni (pl. lapras) ott már számít.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6032) draco31 válasza sz_abika (#6029) üzenetére


draco31
veterán

Hát meg is, 4 jószágom is megpusztult, és nincs élesztőm. :DDD
Az látom új, hogy írja mit hol fogtam és mikor.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6033) robertinyo70 válasza MaciG (#6031) üzenetére


robertinyo70
tag

Na igen, ha olyat fogsz amit nem lehet vagy nem akarsz evozni annál számít a movset.
Na most ha egy ilyen játékon kívüli progi kell ahhoz hogy ezt neked megmutassa,akkor nem hinném hogy olyan jelentős lenne.

(#6034) MaciG válasza robertinyo70 (#6033) üzenetére


MaciG
addikt

A CP-t tutira befolyásolja mennyi lehet a max. A CP meg combat power.
Vannak weboldalak is ahol meg ehet nézni vagy a játékon belül is megsaccolja az "asszisztens" ,de amit linkeltem szerintem az a leggyorsabb és legegyszerűbb is.

BANZAII

(#6035) TazLeacher válasza robertinyo70 (#6030) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A CP mellett a képesség mérvadó. Nem evolve előtt, hanem utána. Aokra mész a magas CP-vel, ha mondjuk 7 s dps (demage per sec) 19 helyett. Kevesebb, mint fele annyi így lényegében a sebzése. Nem azt mondom, hogy használhatatlan, candyt és dustot biztos nem költök rá.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6036) freezer922 válasza robertinyo70 (#6033) üzenetére


freezer922
aktív tag

Pedig számít azért az IV. Nem feltétlen túl sokat de számít. Pl. egy átlagos pokémonnál lvl30-on ha azt eléred akkor egy ilyen jó 300-500cp különbség 0 IV meg 100 IV között.
Ezért húzzák sokan ott meg a határt, hogy ha már egy 70-90% körül van bőven jó.

(#6037) MaciG válasza freezer922 (#6036) üzenetére


MaciG
addikt

Jaja, már én is leadtam a 90-es határt 80%-ra :D

BANZAII

(#6038) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Rootolt (CM13) telora van valami megoldas, hogy jatszhato legyen?

(#6039) csasaKKP válasza gorje (#6038) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hivatalos nincs.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#6040) gorje válasza csasaKKP (#6039) üzenetére


gorje
senior tag

Nem hivatalosan?

(#6041) Armahun válasza gorje (#6040) üzenetére


Armahun
addikt

Nem hivatalosan, akinek van kedve mókolni a telefonján fut rootolt készüléken is fake gps és joystick moddal együtt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6042) gorje válasza Armahun (#6041) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi, ezt kihagyom akkor. Melyik android verziotol kompatibilis? Holnap veszek valami jatszosat.

(#6043) csasaKKP válasza gorje (#6042) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Összefoglalóban. Android 4.4 kell neki. 1GiB RAM-on elfut, 2 ajánlottabb.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#6044) gorje válasza csasaKKP (#6043) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi szepen!

(#6045) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Srácok, úgy néz ki én is leállok a játékkal.. Egyszerűen már semmi motiváció nincs számomra, teljesen leült a Pokémon Go. Kis híján LVL26-on vagyok, de már semmi olyan nincs benne ami érdekelne. Gymezni egyedül szinte lehetetlen értelmetlen, akármit berekok valahová, 2 perc múlva nyoma sincs, ugye ez a dust miatt lenne lényeg, ugyanakkor mindig ugyanazok a fosok jönnek csak, semmi újdonság. Úgy érzem nekem már semmit nem tartogat ez a játék.

Úgyhogy további jó játékot a kitartóknak :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6046) freezer922 válasza SpongyaBob (#6045) üzenetére


freezer922
aktív tag

Az elmúlt 3-4 hétben én is így vagyok ezzel. Melóba vagy bkv-n unalmamvan elő veszem, de csak emiatt nem megyek sehova.

(#6047) Skeletor


Skeletor
csendes tag

Sziasztok! Ideje olvasgatom már a fórumot, sok hasznos infót szereztem innen, ezúton is köszönöm! Láttam, hogy ti is használtok térképeket (poketerkep.hu, pokémesh, stb.) Én a PokeAlert nevű csodát használom, talán régebben volt is már itt róla szó. Próbáljátok ki, mert én is már majdnem abbahagytam a játékot, csak ennek köszönhetem, hogy még aktív vagyok! A program mutatja ugyanis a pokemon IV-jét és moveset-jét is, ezért nem lutrira indulsz el befogni egy lényt. Nekem már összejött a segítségével több 80% feletti, legjobb movesetes poke. Fontos, hogy ne az éles accounttal lépj be, hanem hozz létre úja(ka)t, nehogy kibannoljanak!

(#6048) Skeletor


Skeletor
csendes tag

(#6049) DrBubo77 válasza Skeletor (#6048) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez akkor jó, ha az ember direkt a pokémonok után szaladgál. Aki csak menet közben fogja be őket, annak nem sok pluszt ad.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6050) csasaKKP válasza DrBubo77 (#6049) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez igaz az összes térképre.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.