Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81151) kokov válasza DM-Fan (#81138) üzenetére


kokov
tag

A HDT egy házhoz szállító cég, nem futár. Kijönnek házhoz, felveszik a bútort, háztartási gépet, nagycsomagot és kiszállítják a címre. Megtartottam a gyári dobozát és az abba való eredeti porozelleket. Nem a szolgáltatás minősége miatt aggódtam, hanem a már meglévő hiba miatt. Nem ismerem a plazmát nem tudom pontosan, hogy mi okozza az érintkezési hibát a panel vonatkozó során, azaz hogy az egész csíkozódás korrelálhat e a mozgatással, veszélyesebb e ilyet mozgatni, mint egy hibátlan darabot. Reméltem itt lesz olyan, aki átlátja a folyamatot, ami a csíkozódáshoz vezet és tud válaszolni. Csak ezért zavartam.
A galéria dolog képtelensége szerintem az, hogy régebben egy harmadik szolgáltatóra voltam szorulva, ha galériát szerettem volna használni, pl. picasa. Ezután történik egy fejlesztés, minek utána létre tudsz hozni itt is galériát. Gondolod hurrá, akkor nem kérsz elfelejtett jelszó miatt jelszócserét, kezdesz vacakolni vele máshol. Elkészíted itt, aztán rájössz, hogy nem tudod használni, mert nem tudod linkelni technikai okok miatt, a hirdetést amiben van meg szabályzati okok miatt, ergo egyáltalán nem tudod linkelni a galériát. Van, de nincs.
Tehát ugyanúgy harmadik félnél fogod készíteni legközelebb, ahogy eddig és nem kezded egyesével linkelgetni a képeket a fórumba többletmunkával egy többletmunkával teljesen feleslegesen elkészített használhatatlan galériából, hanem belinkeled azt a használható galériát, ami nem itt van, ahogy eddig. A kézenfekvő kérdés szerintem ilyenkor az, hogy mi a szarnak dolgoztak azzal, ami itt van? Így ritka nagy gyökérség az egész, mert csak a tagok szívatására jó, akik egyszer használják, aztán többet nem vagy olyanok, mint én, hogy beveszik a leszarom tablettát. Ilyenkor viszont jön a jól büntessük meg, amiért hirdetést linkelt szakmai fórumba strófa. piff-piff-piff, 5 év fejbelövés. A rendet nem a félelem miatti csend teremti, hanem a jól működő és használható rendszer szüli. Erre írtam, hogy itt nem használható rendszer jött létre, helyette inkább a „már szarni sem lehet nyugodtan” érzés kerít hatalmába.

(#81152) oil120 válasza Louisville (#81144) üzenetére


oil120
senior tag

(#81153) tutitibi válasza Louisville (#81144) üzenetére


tutitibi
senior tag

Igaz, 1080i-ben adnak a csatornák.
A Digitv nemrég 1044-re csökkentette az 1080 sort sajnos. De az UPC is él ezzel a "lehetőséggel" ráadásul a HBO HD esetén.

Amúgy János tanácsára hétköznapi TV-zés és háttértévézésre ott a THX Cinema mód NULLA kontraszttal
mozira F1-re, sportra meg ott lesz a Prof1 mód, amit János bekalibrált. :)

Ennyi. És így kímélem a panelt és a villanyszámlát is.

(#81154) M_AND_Ms válasza tutitibi (#81153) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mit csökkentett a Digi? Nálam 1080i az össz Hd (kivéve a Viasat Nature, History)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81155) BBéci válasza M_AND_Ms (#81154) üzenetére


BBéci
titán

1080i az 1440x1080 is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81156) M_AND_Ms válasza BBéci (#81155) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én ezt nem értem.
"A Digitv nemrég 1044-re csökkentette az 1080 sort sajnos. "

Amúgy, csak az m2 1440–es, a többi 1920-as

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81157) tutitibi válasza M_AND_Ms (#81156) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Ott úgy tudom, hogy az MTVA által kiadott csatornák max. felbontása : 1440x1080i. Ezért furcsa néha az 1920x1080i a viszontszolgáltatóknál.(mesterséges feljavítás."

(#81158) tutitibi válasza tutitibi (#81157) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Kivéve, amik a UPCD-től vannak átvéve (M2, Duna, M4, RTL, Sport1, Sundance), mert azok 1440x1080, tehát csak az M1, TV2, DS1, DS2 és DIGI World 1920x1080..."

forrás: sat.hu fórum

[ Szerkesztve ]

(#81159) M_AND_Ms válasza tutitibi (#81158) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De amiket ideidéztél ott a sorok száma mind 1080. Az oszlopok száma az, ami nem mindig 1920. (Mint írtam, az M2).

Tehát, ezért értetlenkedtem és kérdeztem, milyen sorok számát csökkentették? Sőt, most meg ideidéztél olyat, hogy pont növelés történt (igaz, hogy oszlopról van szó és nem sorról)

Amúgy, a Mindig az, aki minden hd-t 1440×1080-ben továbbít, az Mtva (és a többi gyártó) elkészíti őket rendesen full hd-ban

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81160) BBéci válasza M_AND_Ms (#81156) üzenetére


BBéci
titán

Csupán arra utaltam, hogy a TV nem ír ki oszlopot, csak sort, amikor a beérkező jel felbontását mutatja. Tehát amikor 1080i jelenik meg a sarokban, az lehet 1440x1080 és 1920x1080 is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81161) M_AND_Ms válasza BBéci (#81160) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, ezt értem és tudom.
De itt sorok csökkentéséről volt szó, azt meg kiírja egyértelműen a tévé, így látszik, hogy nem csökkent sehol sem.
Ráadásul tuti, hogy a Digi nem csinál konverziót alacsonyabb sorfelbontásra, még ha egyesek bizonyos fórumokban (amelyek töbnyire műholdas témában mozognak) ezt tudni vélik

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81162) hunspikey válasza scilas (#81145) üzenetére


hunspikey
őstag

Szerintem az ST60 fényerő előnye már önmagában nagyon is megéri! Sokkal világosabb, élvezhetőbb képe van mint egy GT30-nak.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#81163) kpal válasza BBéci (#81160) üzenetére


kpal
veterán

Ha már ez a téma :) Megkérdezem pl. HD Ready plazmán 1080i vagy 720p jobb?

(#81164) Pazolini válasza BBéci (#81160) üzenetére


Pazolini
senior tag

Samsung plazma kiírja az oszlopot is, no meg az Oppo is.

(#81165) tiempo


tiempo
tag

Üdv mindenkinek!!

Van egy ilyen tv-nk, amit le fogunk cserélni, tudnátok egy körülbelüli árat mondani, hogy mennyit érhet?
Samsung PS-42C91H
6-8 éves, garancia nincs, de hibátlanul működik.

Köszönöm!

(#81166) BBéci válasza kpal (#81163) üzenetére


BBéci
titán

Sokak szerint a 1080, mert mindkettőt konvertálni kell, a 720-at fel, a 1080-at le, ami könnyebb.
Konkrét tapasztalatom nincs, mert valamikor 2007-ben volt nálam utoljára HD-ready TV és csak analóg tévéadást tudtam ráküldeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81167) Dorian válasza BBéci (#81166) üzenetére


Dorian
félisten

720p-t miért kell konvertálni?
Interlaced anyagokat az olcsóbb lejátszók többnyire rondábban jelenítik meg, ettől is függhet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81168) DM-Fan válasza Dorian (#81167) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"720p-t miért kell konvertálni?"

Mert a HD-Ready TV-k általában 1024x768 felbontásúak, vagy esetleg 1366x768 pixelesek.

Anno a 37"-os Panasonic HD-Ready plazmák voltak 1024x720 felbontásúak, utoljára úgy 2008 körül lehet kapni ilyeneket.

Egyébként HD-Ready plazmán tapasztalatom szerint a 720p anyagok néztek ki a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81169) Turbobacsi válasza DM-Fan (#81168) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

megerősítem: az én panám ugye 42" 1024x768, a 720p-s filmek tökéletesen néznek ki rajta

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#81170) Dorian válasza DM-Fan (#81168) üzenetére


Dorian
félisten

Igaz, elfelejtettem :K

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81171) somi55


somi55
csendes tag

Most találtam:

http://24.hu/tech/2016/03/10/eddig-tartott-a-3d-tevek-divatja/

(#81172) robi-k válasza somi55 (#81171) üzenetére


robi-k
őstag

Most a 4K-t nyomatják - amikor már telitődik a piac (azaz mindenki vett egy új 4K-s TV-t, mert hát "trendi" - erről a LED-TV mizéria jut eszembe), gyorsan elő fognak jönni az új, 4K-ra alapuló, de szemüveget már nem igénylő 3D-vel, és újból lehet TV-t cserélni... Jól ki van ez találva.

(#81173) Julius0506 válasza balisz (#81121) üzenetére


Julius0506
csendes tag

Köszönöm a választ! :R Okosabb lettem.

(#81174) tutitibi válasza robi-k (#81172) üzenetére


tutitibi
senior tag

én maradak a plazmánál, a szememnek hiszek.

(#81175) robi-k válasza tutitibi (#81174) üzenetére


robi-k
őstag

Én is. Valamikor majd veszek mellé egy jobb projektort, és ennyi.

Amúgy ha valaki épp Panasonic plazmát keres/szeretne, javaslom, gyorsan csapjon le erre a hirdetésre: Panasonic 65VTW60

(#81176) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Anno mikor vettem a 55VT60-at még vacilláltam mi legyen LCD vagy plazma, vagy GT vagy VT. Végül szerintem jó áron sikerült az utolsó előtti 55VT60-at szlovákoktól megvennem.

Ennyi idő után is hálát adok hogy rátaláltam erre fórumra mert amikor bekapcsolom az jut eszembe, hogy huh piszok jó választás volt. Főleg a homogén fekete miatt.

(#81177) Dorian


Dorian
félisten

Falsíkból kihúzható tévé konzollal kapcsolatban érdekelne (50"-os plazmát kell majd tartson), hogy létezik olyan, amivel 65cm-re előrébb lehet hozni a TV síkját a falsíktól?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81178) Gabesz26 válasza Dorian (#81177) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Stell SHO 1005 akár jó is lehet, nekem is ilyen van és elég masszív is, de teljesen még nem húztam ki, úgy hogy a tv is rajta volt.

Ha sokszor mozgatnád, akkor lehet jobb lenne egy ilyen típusú [link] tartó, ahol két kar tartja a tv-re rögzített részt (a linkelt neked sajna a max. kihúzható méret miatt nem lesz jó, de talán masszívabb kihúzott állapotban ez a két karos megoldás ezért mutattam rá egy példát)

(#81179) robi-k válasza Dorian (#81177) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem ez a tartó van az 55VTW60-hoz, teljesen meg vagyok vele elégedve. Ha még előrébb akarod hozni, akkor a tartó és a fal közé kell tenni egy közdarabot (pl. keményfából).

[ Szerkesztve ]

(#81180) scilas válasza robi-k (#81175) üzenetére


scilas
csendes tag

Azért annyira nem nagy szám.
Pár napja ugyanilyen tv-t több, mint 3 év garanciával és nagyon minimális üzemórával, 70 ezerrel olcsóbban adtak.
Elhiszem, hogy meg kell élni valamiből, meg egy kereskedőnek kell a haszon, de akkor is.
720 ezer? Ugyan már. Örüljön, ha kap érte majd 600-at.
55 colos (2017 közepéig garanciás) VT60 nem kellett senkinek 420 ezerért, majd ezért biztos ad valami hülye 720-at.

[ Szerkesztve ]

(#81181) BBéci válasza scilas (#81180) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem tévedésben vagy, de nagyon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81182) DM-Fan válasza scilas (#81180) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A minap ment el árverésen egy 65"-os VTW60 több, mint 4.121 euróért. Én sem adnám el olcsóbban a sajátomat és el is menne annyiért rövid időn belül. Jelenleg még mindig a világ egyik legjobb TV-je.

Szóval igen, ahogy BBéci mondja: tévedésben vagy, de nagyon!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81183) balisz válasza scilas (#81180) üzenetére


balisz
senior tag

Én tényleg nem akarok belefolyni a "mi a helyes ár" témába, de az 55 colos VT60 alatt az AVX-en hirdetett-re gondolsz? Mert azt nem is akarta igazán eladni az eladó, én is írtam neki és gyakorlatilag elhajtott.

Ha nem lesz olcsóbban eladó, akkor az aki ilyet akar venni vagy elvből nem veszi meg, vagy kifizeti amennyit kérnek érte. Egy KRP is elment 350-ért pár napja, pedig már több éves, senki nem garantálhatja hogy akár egy hetet is működni fog még.

Ha valakinek problémája van az árral akkor vagy ajánljon az eladónak kevesebbet és az vagy elfogadja, vagy nem, vagy pedig szimplán ne vegye meg. De az ilyen jellegű hozzáaszólásoknak semmi hasznuk nincs, számomra csak a keserűség érződik ki beleülök.

[ Szerkesztve ]

(#81184) kpal válasza robi-k (#81175) üzenetére


kpal
veterán

Dex Tv-je :)

[ Szerkesztve ]

(#81185) oil120 válasza kpal (#81184) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem azzal nincs is probléma, én is tőle vettem az enyémet.
Nekem speciel megérte az 50STW60 azt az árat amit Dex kért érte.

(#81186) modflow válasza oil120 (#81185) üzenetére


modflow
veterán

Egy P50GT50 nem érdekel?
Magas áron szívesen eladom. :)

(#81187) scilas válasza balisz (#81183) üzenetére


scilas
csendes tag

Lehet, hogy igazatok van.
Én csak azt látom, hogy ha valakinek tényleg megérne annyit egy ilyen tv - akinek pénze is van rá -, akkor már megvette volna. A másik egy nap alatt elkelt.
Egyébként - nem tudom, hogy mennyire igaz - célszerű elolvasni az eladó mondandóját, miután eladta a tv-t.
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/86812-panasonic-tx-p65vt60-plazma-tv/

(#81188) DM-Fan válasza scilas (#81187) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már ezerszer leírtuk, hogy minden annyit ér, amennyiért el tudod adni. Itt speciel az AVX-es eladó kínálta irreálisan alacsony áron a VT60-at, amit az alapján mondok, amit magad is láthatsz, hogy még 4.000 euróért is el lehet adni ezt a TV-t, de még itthon, magyarhonban is jóval többért szokott elkelni, mint a hirdetésben látható 650 eFt.

Az meg, hogy az eladó az alapján minősíti a saját vevőjét, hogy az drágábban továbbadja azt a TV-t, amit a saját balfaszsága miatt olcsón odaadott neki... egyéni hülyeség. Persze nem ismerjük a mögöttes okokat, lehet, hogy gyorsan volt szüksége a pénzre és így, mélyen áron alul persze, hogy gyorsan le is csapott rá a vevő. De utána ne minősítsen, még akkor se, ha a nevezett vevőről tudjuk is, hogy cserélgeti a TV-ket üzletszerűen. Szerintem ez tipikusan a savanyú a szőlő esete: adta volna ő maga 700 eFt-ért (vagy akár többért is), elment volna tőle is annyiért (max. egy-két nappal tovább tartott volna), csak valószínű erre későn eszmélt rá.

Egyébként is, ez az ár nem a TV-t minősíti, hanem a hirdető téves ár-meghatározö képességét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81189) DM-Fan válasza scilas (#81187) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én csak azt látom, hogy ha valakinek tényleg megérne annyit egy ilyen tv - akinek pénze is van rá -, akkor már megvette volna."

Azt azért ne felejtsd el, hogy egy ekkora összeget kevesen csapnak ki hirtelen mellényzsebből. Szerintem nagyon sokan vágynak ilyen TV-re (ezt egész biztosra mondom) és sokan ki is fizetnének rá ennyit, csak nem feltétlen tudnak nagy hirtelen. De záros határidőn belül jön, aki kicsapja érte ezt az összeget, pont azért, mert legendásan jó készülékről van szó, mert nagyon keresett és mert rendkívül nehéz még használtan is hozzájutni, máshogy pedig már nem is lehet és az idő pedig telik, a meglévő példnyok pedig öregednek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81190) tank1 válasza DM-Fan (#81189) üzenetére


tank1
tag

Tévé műsorok nézésére drága és túl jó ahhoz. Filmnézésre, mozizáshoz pedig nem elég nagy.

(#81191) DM-Fan válasza tank1 (#81190) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ki mondja? Honnan tudod, kinek mi a jó és kellően nagy? Én meg a projektorra mondom, hogy nekem nem felel meg a minősége, plusz a tököm se akar állandóan sötétíteni, meg vászonnal szarakodni, meg sötétre festeni a szobát. És akkor még mindig nem közelítjük egy VT60 képminőségét. A 65"-hoz meg oda szoktam ülni 1,5-2 méterre és nincs gondom a méretével sem, ellenben az elérhető legjobb képminőséget kapom, amit egy háromszorannyiba kerülő projektor sem tud visszaadni. Mindemellett ha TV-t nézni támad kedvem, akkor azt is maximális minőségben tudom élvezni és nem kell rá sajnálni az izzó-élettartamot, plusz nem kell egy kisebb rituálé (vászon-leengedés, sötétítés, stb.) az előkészületekhez. Semmilyen projektorért nem adnám oda.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81192) tank1 válasza DM-Fan (#81191) üzenetére


tank1
tag

Ma már egy középkategóriás projektor is kellően jó képminőséget kínál sötét és világos jeleneteknél egyaránt és nem kell egy méterről nézni. :)
Véleményem továbbra sem változott: tévézéshez drága, mozihoz kicsi a vt60.

(#81193) DM-Fan válasza tank1 (#81192) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem vagy tisztában a képminőségbeli különbségekkel. A 1,5-2 millió forintos projektorok sem hozzák azt a képminőséget és kontrasztot, amit egy csúcs plazma. A múltkor hosszasan ment erről itt az értekezés és ezt senki nem tudta végül megcáfolni, még a sokat látott szakújságírók sem.
A plazmát sem kell egy méterről nézni, nem is írtam ilyet, de egyébként akár onnan is nézheted, semmi hátrány nem fog érni. Ellenben a projektorozáshoz számos kompromisszumot meg kell kötni és csomó kísérődolga van, amit nem tudsz megspórolni semmiképp sem. Egy középkategóriás projektor és kellékei pont a 65VT60 árának kétszeresébe kerülnek és csak egyetlen előnye van: a nagyobb képátló. Minden más tekintetben csak szívás és rosszabb minőség, drágábban.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81194) BBéci válasza tank1 (#81192) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted melyik az a középkategóriás projektor, amelyik kellően jó képminőséget ad?
Aztán tisztázzuk, mit jelent számodra a "kellően jó"?

Azzal egyetértek, hogy házimozi megjelenítőnek kicsi a 65 colos képátló, legalább 85, de inkább 100 kellene, ám a képminőségért és azért, hogy nem kell sötétre festeni a falakat, plafont, simán vállalható kompromisszum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81195) tank1 válasza DM-Fan (#81193) üzenetére


tank1
tag

Szerinted vállalhatatlanul pocsék, VHS szintű képet vetítenek ezek a gépek? :U
Ami miatt porosodik csak a plazma nálam az mondjuk a 9200, x35, hw65 szintű gépek.

[ Szerkesztve ]

(#81196) DM-Fan válasza tank1 (#81195) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Senki nem beszélt VHS-szintű képről, de az említett modellek kapcsán már világosan látom, hogy nagyon nem vagy tisztában egy VT60 által produkált kép minőségével, különben nem említenéd egy napon a felsorolt projektorokkal. :U

Ha neked az említett prjektorok képe "kellően jó", akkor lelked rajta, használd azokat! Én a nagyobb képátló és az ezzel járó plusz kiadások és macera miatt biztosan nem mondanék le a plazma nyújtotta kényelemről és a sokkal jobb képminőségről. Kinek mi az igénye ugye. Én inkább ülök egy közepes méretű, de fullextrás Audiban, mint egy hatalmas, fapados Daewoo-ban, ami ráadásul csak éjszakai sötétségeben hajlandó "közlekedni" és akkor is csak harmadakkora "sebességgel", kényelmi faktorral.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#81197) BBéci válasza tank1 (#81195) üzenetére


BBéci
titán

Azoknak a vetítőknek a kontrasztja még töksötétre festett szobában is töredéke annak, amit egy VT60 tud. Nem beszélve a kép egyéb tulajdonságairól.
3 milliónál olcsóbban nincs olyan vetítő, amelyik képminőségben megközelíti a VT60-at, és ahhoz még kell egy legalább félmilliós vászon is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81198) tank1 válasza DM-Fan (#81196) üzenetére


tank1
tag

Igen, megfelelő. A vt60 képminőségét nem vitatom, de miért ördögtől való, ha valaki enged valamelyest a képminőségből és a nagy mérethez ragaszkodik? A mozik szerinted milyen kontrasztot produkálnak és hány embert láttál onnan ordítva rohanni ki, mert a több tíz méter széles vásznon nem volt olyan a kép minősége, mint a másfél méteres vt60-on?

(#81199) BBéci válasza tank1 (#81198) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanúgy az sem ördögtől való, ha valaki a képminőséget fontosabbnak tartja, mint a méretet. Nekem csak 50 colos tévém van, két ablak közötti falra szerelve, nem fér oda nagyobb, elé ereszkedik le a vetítővászon. De amikor sokkal gyengébb képminőségű vetítőt kell tesztelnem, mint a GT60, inkább a tévén nézek filmeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81200) DM-Fan válasza tank1 (#81198) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Senki nem mondta, hogy ördögtől való, megint ferdítesz.

"és hány embert láttál onnan ordítva rohanni ki, mert a több tíz méter széles vásznon nem volt olyan a kép minősége, mint a másfél méteres vt60-on?"

Miért, Te hány embert láttál a VT60 elől ordítva felpattanni és kétszer annyi pénzt hirtelen elkölteni azért, hogy rosszabb minőségű, nagyobb képátlójú vetített képet nézhessenek? Vagy hogy inkább ordítva rohantak volna moziba filmet nézni ahelyett, hogy 65"-t nézzenek otthon? Ugyanakkor meggyőződésem, hogy ha mindekinek lenne egy 65"-os, VT60 szintű TV-je otthon, a mozik látogatottsága igen nagyot esne.

Ettől függetlenül magam minimum havi kétszer megyek moziba, van, hogy többször is, mégpedig az ország legjobb mozijába. Meg is állapítom mindig, hogy bizony messze van a mozis képminőség az otthon megszokottól és ezért nem kárpótol a nagyobb képátló sem. De nem is ezért járok moziba, hanem egyrészt mert társasági rituálé, másrészt meg mert így a bemutatáskor láthatom a filmet, nem kell rá még 3-4 hónapot várni a BD-megjelenésig. Ha viszont megjelenik, akkor alig várom, hogy otthon láthassam ultra képminőséggel, amit egy vetítő soha nem tud visszaadni, ezért nem is kéne otthonra a plazma helyett. A mozis vetítő képét és képátlóját meg nem tudod ütni semmilyen otthoni vetítővel, innentől nincs értelme, a mozishoz képest képminőségben és képméretben is visszalépés a házi projektor. A plazma viszont csak képméretben visszalépés a mozihoz képest, képminőség tekintetében viszont durva előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.