Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) attiati válasza Horvi (#7950) üzenetére


attiati
veterán

Nem nagyon írják itt a topikban a Philips QG modelleket. Én azt vettem. Szerintem ár/érték arányban jók, mert van haj, arc, testszőr nyíró fej begyben. Sajnos az itthon kapható Philips QG modellek köre szűk, ami van, azok meg NiCa aksisak. Nézz körbe, elég rendesen el lehet veszni, annyi féle van. (fejek száma, töltési idő, használati idő, stb). Attól függ mire van szükség.

Őt is szokták dicsérni, ez csak szakállnyíró és kapható itthon, és Litium-ionos aksi van benne elvileg. 1 óra töltés 90 perc használat kb.

[ Szerkesztve ]

(#7952) Horvi válasza attiati (#7951) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm a segítséget. Igen én is észrevettem, hogy mennyi féle fajta van. Ezért voltam/vagyok teljesen tanácstalan.

Hello darkness, my old friend...

(#7953) Nagya21 válasza Horvi (#7952) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Babyliss szakáll, orrszörnyíró lesz a Lidl-ben 6k-ért 06,13-tól.
Nekem hajnyíróm van tőlük, és bevált.
Üdv Nagya
[link]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7954) Horvi válasza Nagya21 (#7953) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet. Lehet akkor még megvárom ezt az akciót inkább. :))

Hello darkness, my old friend...

(#7955) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! 15 ezer körüli áron milyen szakállvágót ajánltok? arcomon a nagy borostát picire tudjam nyírni és a testemen a hosszú szőrt könnyedén rövidebbre tudjam nyírni. :D

ezekről mi a véleményetek?
PHILIPS BT 5200/15

PHILIPS BT 5205/16

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#7956) pomk válasza Nagya21 (#7953) üzenetére


pomk
őstag

Én is most keresek szakállnyírót, mert a jelenleginek sajnos tönkrement a töltő része és nem tudom tölteni. Elpattant az egyik láb, ami az akksihoz megy.
Gondoltam már itt az ideje, hogy vegyek egy komolyabbat. Ez a Lidl-es elég jónak tűnik. Van valakinek ilyen? Mennyire ajánlott vétel? Esetleg hasonló árkategóriában jobbat tudtok ajánlani?

(#7957) pomk válasza pomk (#7956) üzenetére


pomk
őstag

Na akkor egy kicsit konkrétabban:
Remington HC5200: 16 óra töltési idő... :F
Rowenta Nomad TN1410: NiMH akksi :K
BaByliss W-Tech E750E
Rowenta TN1210F0: NiMH akksi :K, töltési idő 10 óra, függetlenség 40 perc
Philips HC3420/15: NiMH akksi :K, töltési idő 10 óra, függetlenség 60 perc

Remington felé hajlok, de az a 16 töltési idő elég soknak tűnik.

(#7958) Nagya21 válasza pomk (#7957) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ilyen babyliss-em van, ha hazamegyek megnézem neked a töltési időt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7959) pomk válasza Nagya21 (#7958) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Köszi! Emag 8 órát ír.
Egyébként általános véleményed milyen róla?

[ Szerkesztve ]

(#7960) Jenne válasza pomk (#7959) üzenetére


Jenne
senior tag

Valós az a 8 óra töltési idő.
[link]
technical sheet (műszaki adatok) fül alatt megnézheted

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7961) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok,

Van most valahol valami kihagyhatatlan akció?

Semmi extra igény nincs, hetente 1 max 2x nyaktól felfelé a fejemet teljesen, tehát a maradék pár szál hajamat is.:) , eddig lidliset használtam, de már elkopott a feje, igazából a 3 év gari miatt visszaadták a pénzt, jövőhéten újra lesz ugyanaz a típus utód modellje...
De gondoltam most lehet nem olyat kellene venni, amihez van utánpótlás... az sem baj ha ebay/aliról beszerezhető a penge/fej.

Köszi.

ui: nem drótkefe a "szőröm", 1 év alatt kopott el a lidlis kése.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#7962) pomk válasza pomk (#7957) üzenetére


pomk
őstag

Philips lett mert túl nagy különbséget nem találtam, ennek a legjobb az akksija és ha regisztrálok +3 év garanciát kapok rá.

(#7963) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Lesz az aldiban is haj-szakállnyíró:
[link]
4K huf
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7964) Nagya21 válasza pomk (#7959) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Teljesen jó, itthon használtam, 2. töltés van benne, aztán belefutottam a Lidls Silvercrestbe, akkukijelzés, kerámia vágófej, nagyon jó, azt a munkahelyemen használom, a Zasszony legnagyobb örömére.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7965) Nagya21 válasza Outlander (#7961) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lejjebb följebb linkeltem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7966) pomk


pomk
őstag

Most, hogy olvasgattam itt a fóumban az elektromos borotvákról felmerült bennem, hogy lehet nekem is le kéne váltanom a jelenlegi pengéseket. Jelenleg úgy hordom a szakállam, hogy az állam vonala mentén egyenesen, lefelé irányban teljesen le van borotválva felül pedig szakállnyíróval van egyforma hosszúságúra vágva.
Borotválkozni hetente 2-3 alkalommal szoktam, szakállt vágni pedig 1-1,5 hetente 1x.
Kérdésem az, hogy egy elektromos borotvával mennyire tudom egyenes vonalban leborotválni a szőrt az arcomról az állam vonala mentén? Megoldható ez olyan hatékonyan mint egy pengés borotvával? Ill. egy ilyen borotva mennyire tud simára borotválni? Vág olyan hatékonyan mint a pengés? Mennyire tudja kiváltani a pengés borotválkozást, vagy naponta kell alkalmazni?

(#7967) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani szakáll vágót,igazítót olyan 10k környékén?

Köszi

(#7968) Jenne


Jenne
senior tag

Ha valakit érdekel.
Van egy felesleges töltőállványom olcsón, RQ1250-1295-ig szériához jó.
Privátban keressetek.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7969) Jenne válasza Jenne (#7968) üzenetére


Jenne
senior tag

Már nem aktuális.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7970) Nagya21 válasza Jenne (#7969) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Sto??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7971) zsoltzsolt válasza Nagya21 (#7970) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gondolom elkelt :)

(#7972) Jenne válasza zsoltzsolt (#7971) üzenetére


Jenne
senior tag

:K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7973) Jenne válasza Nagya21 (#7970) üzenetére


Jenne
senior tag

Annál azért kicsivel többért.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7974) Dejdő


Dejdő
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam ajándékba egy Philips s5100/06-ot aminek nagyon örülök :K Rég akartam már egy e-borotvát, szóval új vagyok a klubban :D
Elég sokat olvastam a témában, de van ami még nem világos. Olvasatom szerint ezen SH50/50 körkések vannak, amik a HQ8-nak felelnek meg? Amennyiben később le kellene cserélnem a körkéseket, akkor tehetek bele másikat is? Pl. SH70/50 vagy SH90/50? RQ szériánál olvastam hogy 11-es fej helyett mehet rá a 12-es is, ezért gondoltam hogy az s-szériánál is működhet.

Magamat is meg akartam lepni egy testszőrnyíróval (philips bg2024), ami ma érkezik meg. Nem volt tervezve, de így egy egész jó kis flotta állt össze :C

A napokban tesztelem őket, egy-egy véleményt igyekszem írni mindkettőről.

[ Szerkesztve ]

(#7975) zsoltzsolt válasza Jenne (#7973) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem szto, hanem sto :D (100 - mi)

(#7976) Jenne válasza zsoltzsolt (#7975) üzenetére


Jenne
senior tag

Tudom de tudatosan válaszoltam így.
Ez olyan mint ahogy a mondás is tartja, ...a lónak is négy lába van mégsem asztal... :N

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7977) Givi66 válasza attiati (#7951) üzenetére


Givi66
újonc

Sziasztok!
Nekem a legjobban a napokban kipróbált Braun HC 5030 típusú hajnyíró vált be, Ennyire, jó éles, könnyen kezelhető hajnyíróm még nem volt, pedig már kipróbáltam egy párat. Jól kézre esik a kialakítása miatt, dizájnos, de nagyon pontosan , precízen vág. Pillanatok alatt levágtam a hajam, és még evvel a szakállam is megigazítottam. Ja és mindezt a kádban, zuhanyzás után, mert vízálló is, és egyetlen feltöltéssel 50 percig bírja. 2 trimmelőfej van hozzá, és 17 vágóhosszúságot lehet variálni. Próbáltam már két másik márkát is, de valahogy nem volt az igazi. Ez biztos, hogy örök darab lesz nálam, hiszen a vágófej is örökéletű. Aki most készül hajvágót vásárolni, az mindenképpen ezt válassza, mert én garantáltan jól jár. "Givi66"

(#7978) bogabi válasza Givi66 (#7977) üzenetére


bogabi
senior tag

....mai marketing előadásunk ezennel véget ért, köszönjük, hogy minket választott....

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7979) mzso


mzso
veterán

Ennél 0,1mm vágási magasságot ír. Mennyire realisztikus ez? Kétségeim vannak.

(#7980) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
Elektromos borotvát keresek sima borotválkozáshoz. Mit érdemes venni? 20ezret talán kiadnék érte, de nem baj, ha olcsóbb. Honnan kezdődik az elfogadható minőség?

(#7981) shagy


shagy
tag

tyű micsoda topic! :C

Braun borotvát vennék, újonnan. Láttam nem mindegy h mit vesz az ember, melyik fej van hozzá...
Gyakran lustulok és borotválkozok ritkábban.
Melyik típust keressem, aki a barátom lehet pár évig?
(nem ragaszkodom az aktuális sorozathoz, ha találok bentragadt készletről vmit, az is szóba jöhet)

-Ár 40 körül
-Lehetőleg vízálló

- shagy

(#7982) bogabi válasza shagy (#7981) üzenetére


bogabi
senior tag

Ennyiért már kapsz 5050cc-t. Esetleg kintről egy 7eés modell, ha van ilyen áron.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7983) shagy válasza bogabi (#7982) üzenetére


shagy
tag

Miért zárja ki wet & dry feature a tisztító állomást?
A tisztító állomásos készülékek nem használhatóak zuhany alatt?

- shagy

(#7984) Jenne válasza Keil Walker (#7980) üzenetére


Jenne
senior tag

Küldtem privát üzenetet. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7985) bogabi válasza shagy (#7983) üzenetére


bogabi
senior tag

Fogalmam sincs... de pl. 7-essel is lehet szárazon vagy benedvesítve borotválkozni, és a cc modellekhez van tisztító is. A Braun honlapját kellene megnézni, mit írnak ott. Amúgy a honlap szerint minden 5-ös készülék teljesen vízálló, tehát sztem lehet használni zuhany alatt is.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7986) shagy válasza bogabi (#7985) üzenetére


shagy
tag


balról jobbra az oszlopok:
5090cc 5050cc 5040s 5030s

[ Szerkesztve ]

- shagy

(#7987) bogabi válasza shagy (#7986) üzenetére


bogabi
senior tag

Ugyanarról az oldalról:

Nekem 760 van, azt 3 éve csap alatt jó erős vízsugárral tisztítom használat után - gondolom, a zuhanyt is kibírja.

De a legbiztosabb, hogy ha felhívod a Braun vevőszolgálatát, és megkérdezed tőlük.

Esetleg töltsd le a használati útmutatóját...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7988) chryss82


chryss82
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nálamnál sokkal tapasztaltabb emberektől. :) Mint általában a többség.

Van nekem egy 1000 éves Philips cool skin nevű beretvám. Még 2004-es modell, amikor megjelent.
10 éve csak szakállvágóval volt dolgom, de a napokban kitaláltam, hogy a nyakam szeretném csupaszon tudni, borosta nélkül.

Mivel a jelenlegi borosta is azért van, mert nem bírja az arcom a pengét (irritációk, szőrbenövések...stb), így a penge kizárva. Gondoltam megpróbálom az elektromosat. Emlékeztem is, hogy van ez a Philips... és rémlett valami, hogy annó tépte a bőröm. Gondoltam kipróbálom még 1x. Nos. Tépni nem tép, 2 perc alatt sima lett tőle a nyakam, cserébe vérvörös az egész, néhol még ki is vágott belőlem ezt azt.... amit nem tudom, hogy hogyan csinált a borotva, mindenesetre véreztem. 2 nap alatt sem múlt el a vörösség max csökkent.

Mit gondoltok? Ennek ismeretében érdemes még próbálkozni? Esetleg Braun? Nagyon szemezek a CT2cc-vel.... van valakinek vele tapasztalata? Állítólag ez nem irritál, meg hűt, meg még helyettem meg is borotvál.... de mi az igazság? Vagy nyugodjak bele, hogy max marad a penge?

Mivel nagyon erős a szakállam, vastag szállú, sötét, ezért szempont lehet a napi 2x-i borotválkozás is, ha létezik olyan eszköz, amivel ez kivitelezhető az arc bedarálása és a bőr végletekig való irritálása nélkül.

30-40-50 ezer ft-okba kerül egy-egy ilyen ketyere... sőt, tegnap még 100.000 ft-ért is láttam. Annyi biztos nem férne bele... de ha jó, akkor még meggondolandó. Viszont zsákbamacskát nem nagyon mernék venni.

Mit gondolsz/gondoltok ezekről?

(rengeteg fórumot, blogot olvastam a napokban, de csak jobban elbizonytalanodtam az ellentmondások miatt....)

[ Szerkesztve ]

(#7989) bogabi válasza chryss82 (#7988) üzenetére


bogabi
senior tag

Azt senki nem fogja megmondani, hogy a Te bőröd mennyire tolerálja ezt vagy azt a borotvát... Puding próbája az evés. Sajnos pont ez a termékkör az, amit elég nehéz kipróbálni - érthető okokból. A Braunnál már évek óta szokott lenni októbertől promóció: 100 nap alatt, ha nem vagy megelégedve a termékkel, visszaküldöd és visszafizetik a vételárat. Ezt érdemes lehet kivárni, ha tutira akarsz menni - 40-50 ezer azért nem kis pénz.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7990) chryss82 válasza bogabi (#7989) üzenetére


chryss82
csendes tag

Jelenleg fut ilyen promó, láttam pont tegnap ilyen matricákkal ellátott borotvákat, de csak a MM-ban.... viszont neten rendelve vagy akár külföldről, majdnem feleennyibe kerül a szerkezet. Ott meg már nem hiszem, hogy van ilyen lehetőség. Egyébként első körben én is erre gondoltam, csak utána megnéztem az árakat.

Azért is írtam, hogy ez a 2004-es philips cool skin 100%-ig felejtős. Most próbáltam ki másodjára.... de 3x már nem fogom... Katasztrófa ahogy kinéz most is az arcom tőle (és ez nem kipattogás.... hanem amit a borotva csinált).

(#7991) Keil Walker válasza Keil Walker (#7980) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Igaz 20 fölött van, de ez szimpatikus: Philips s5510
Erről van esetleg tapasztalata valakinek?

(#7992) Keil Walker válasza Keil Walker (#7991) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Illetve s5110, elírtam

(#7993) mzso


mzso
veterán

Tud valaki olyan szakállvágót ami brutálisan rövidre (kb enyhe borosta) is tud vágni.

(#7994) Pacino68


Pacino68
tag

Lehet benevezek egy Waterflex-re. Használ ilyent valaki, jókat olvastam róla 😎

"A 22-es csapdája"

(#7995) Dolphine válasza Pacino68 (#7994) üzenetére


Dolphine
addikt

Én igen! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7996) Pacino68 válasza Dolphine (#7995) üzenetére


Pacino68
tag

Tapasztalat, megbántad nem bántad? Köszi 😎

"A 22-es csapdája"

(#7997) Dolphine válasza Pacino68 (#7996) üzenetére


Dolphine
addikt

Abszolút nem bántam meg.
Nagyon sokáig sima pengés borotvát használtam. Na nekem az a halálom. Vérzett az arcom, kipörsögtem, minden bajom volt.
A Braun óta ilyen gondom nincs. Azt külön szeretem, hogy vizesen is lehet borotválkozni. Na ott az irritáció minimális. Arra kell vigyázni, hogy nem szabad nagyon hosszúra hagyni a szőrzetet, mert hajlamos az elején kicsit szaggatni.
Szárazon is használható. Ott viszont a pár napos borostára. Vizesen több napos is lehet, de azért ne legyen egy hetes! Nekem ezek a tapasztalataim! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7998) Pacino68 válasza Dolphine (#7997) üzenetére


Pacino68
tag

Köszi, én is pengézek(Mach3), két naponta kell vágni, tovább nem is szoktam meghagyni, max 3 nap, gondoltam ezzel gyorsabb lenne a művelet 👍

"A 22-es csapdája"

(#7999) Jenne válasza Pacino68 (#7998) üzenetére


Jenne
senior tag

A borotválkozás maga mint folyamat az a pengésnél, főleg már ezeknél az igen profi MACH3 -nál fél-egy perc és pikk-pakk készen is vagy.
A villanyosoknál ( :DDD ) ennél több idő kell. Nálam a Braun hetessel átlagban 7-9 perc kell a napi borotválkozáshoz. Erős a szakállam és nagyon sűrű.
De a nemrég (tartaléknak és a csendesebb napokra) beszerzett Philips RQ1280 is kábé ennyi időt kér.
Ezeket csak azért írtam, nehogy abba a tévhitbe ess, hogy az elektromos borotvákkal (ráfordított időben) gyorsabb lesz a borotválkozás és hamarabb letudod ezt a reggeli műveletet.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8000) Pacino68 válasza Jenne (#7999) üzenetére


Pacino68
tag

Azért nem annyi, ha nem akarsz kaszabolni. Nálam 10-12 perc, de nem is pattogzok ki utána, pedig oda-vissza húzom a pengét 😎

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.