Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) zsoltzsolt válasza Jenne (#7500) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az egy Philips Sensotouch 3D, szerintem ☺
De nem tudom, de a nyitás módja nem olyan lényeges. Nem is tudnám eldönteni, hogy melyik előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#7502) mzso válasza tutis (#6129) üzenetére


mzso
veterán

Mit vettél végül? Mi az a "tisztító egység"?

Egyébként én a Remington F5800-at nézegetem. Ez mennyira ajánlott/nem-ajánlott?

(#7503) Gergely0809 válasza mzso (#7502) üzenetére


Gergely0809
tag

Ebben az árban inkább egy Braun Series 3-at ajánlanék.

Le2Max 3/64

(#7504) mzso válasza Gergely0809 (#7503) üzenetére


mzso
veterán

Valami indok a Remington(-ok) ellen?

(#7505) Gergely0809 válasza mzso (#7504) üzenetére


Gergely0809
tag

Nincs, biztosan jó borotva az is, de én inkább a Braunt ajánlom.

Le2Max 3/64

(#7506) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Rendeltem a neten egy Braun 390c-s borotvát mert nagyon jó árban volt és nagyon jó véleményeket írtak ról a neten.

Ma megérkezett töltőre dugtam azt írja elsőre több mint 4 órát töltsem.

Mondom oké öt órai töltés után minden zöld led világít kipróbálom.
De a bekapcsoló gombot benyomva nem történik semmi.

Mintha egy pillanatnyi rezgést éreznék, de nem indul el.

Lehet mégsem töltődött fel, de azt írják kábelre dugva feltöltés nélkül is lehetne vele borotválkozni, de úgyse csinál semmit.

Én lennék béna vagy simán indulnia kéne?

Szerk: Most a töltőre visszatéve alulról a 3. led villog olyan mintha mégse lenne töltve.

És eszembe jutott, hogy először a tisztítóegységbe téve az működtette.
De ugye azt nem akartam végigfuttatni, hisz újonnan kapva tiszta.

Most akkor mi lehet vele lehet egész este érdemes elsőre tölteni?
De töltés közben kábelről akkor miért nem lehet bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7507) mickemoto válasza Breki (#7506) üzenetére


mickemoto
őstag

Hálózatról akkor is mennie kéne ha teljesen lemerült az akksi.Valami gond van vele.

(#7508) Breki válasza mickemoto (#7507) üzenetére


Breki
veterán

Ezek szerint küldhetem vissza. :W

Vagy ilyenkor kérhetek másik készüléket és a futárnak átadom a nem működőt?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7509) mickemoto válasza Breki (#7508) üzenetére


mickemoto
őstag

Legjobb ha a boltal/webshop-al megbeszéled hogy mi legyen.Legjobb eset az lenne ha a futár egyből hozna egy újat, de ez itt Magyarország(legalábbis névleg), itt ez nem jellemző.Nyilván ez boltfüggő.
Bármely más esetben egy posta/futár költség bukó.

(#7510) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Valaki régebben már írt róla de nem találom vagy talán nem kerestem annyira vissza.
Egy Philips RQ1155/16-os borotván eredetileg/gyárilag RQ11/50-es fej van. Ezzel teljesen csereszabatos az RQ12-es fej?
Ha igen akkor abból is melyik mert több fajta van. RQ12/40-RQ12/50-RQ12/60.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7511) Nagya21 válasza Jenne (#7510) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Képek alapján a 12/40-12/50 biztos jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7512) janes1976


janes1976
őstag

Üdvözletem!

Írtam tegnap a Braunnak, hogy a Waterflex-el nagyon nem vagyok megelégedve és hogy mit lehet ilyenkor csinálni. Írták, hogy 2015. okt. 1-től van ez a 100 napos pénzvisszafizetési garancia és hogy éljek vele.

Ettől a készüléktől ebbe az árkategóriába van jobb vagy mind ilyen gánya munkát végez???

Az a gondom, hogy az áll alatt kritikán aluli munkát végez. Csomót otthagy, ez így szar.

Azt nem értem, hogy az a sok rohadt pozitív vélemény mind hazugság, ami pl. az árukeresőn van?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv.
Janó

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7513) mike1334 válasza janes1976 (#7512) üzenetére


mike1334
veterán

A Waterflexnek volt egy kampánya anno, egy ilyen regisztrálós-termékkipróbálós oldalon keresztül, hogy ha bekerültél a tesztelők közé, akkor kaptál egyet ingyen, csak vmelyik értékelős oldalon el kellett helyezni egy értékelést.
Én pénzt adtam érte, és nem bántam meg. Az áll alatt trükkös, de nem lehetetlen, kis türelem és idő kell hozzá. A barbon preshave nagyon sokat segít a helyzeten, "kiemeli" a szőrszálakat egyszerűbb lenyírni. Plusz én ott folyton húzom a kezem a borotva előtt, hogy érezzem merre van a szőr növési iránya, így könnyebb belőni merre kell még áthúzni a borotvát. 100%-os nem lesz, de látványos szőr nem marad, max érzem, hogy kicsit húz...de azt egyébként egy fél nappal később már máshol is....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7514) janes1976 válasza mike1334 (#7513) üzenetére


janes1976
őstag

Adok még 1 sanszot neki, veszek egy ilyen pre-shavet, hátha. Azt hittem ez ilyen parasztvakítás. :U

Amúgy azt nem értem, hogy az arcon atom a borotva, áll alatt hogy nem képesek tisztességesen megcsinálni. :W

Engem szabályszerűen sokkolt az, hogy mennyire fos munkát végez áll alatt. Teljesen le voltam döbbenve, mert a rengeteg ajnározó vélemény hatására nem ezt vártam. Mondjuk ezért is választottam ezt a típust. :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7515) janes1976 válasza mike1334 (#7513) üzenetére


janes1976
őstag

Én is pénzt adtam érte. :D

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7516) Gergely0809 válasza mike1334 (#7513) üzenetére


Gergely0809
tag

Az nem a WF akciója volt, hanem a CoolTec A WF-nek nem volt akciója. Szerintem csak meg kell tanulni használni, két kézzel borotválkozni és akkor elégedett lesz az ember vele.

Le2Max 3/64

(#7517) janes1976 válasza Gergely0809 (#7516) üzenetére


janes1976
őstag

Amit mike1334 írt azért az is érdekes. Mindenféle trükköket kell alkalmazni, hogy levigye a szőrt? Ne vicceljünk már, 5 rugósnál megérteném, de 30-40 e-res borotvánál, miért nem viszi le csak simán egyből? :O

Egyébként felmerül bennem, hogy én vagyok maximalista. Én ahogy írtam is a pengéshez tudom viszonyítani, mert nekem nem volt még villanyborotvám, ez az első. Szerettem volna egy olyat, ami csendesen, tökéletesen teszi a dolgát, alapba. :F

Mindegy, még próbálkozom, a 100 napos pénzvisszafizetésbe belefér, nincs kockázat. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7518) Gergely0809 válasza janes1976 (#7517) üzenetére


Gergely0809
tag

Most borotválkoztam meg, egy hetes szőrnek mentem neki egy huszonx éves Braun 5010-el. Ugyanaz a feje, mint a Tiednek, gondoltam nem koszolom össze ekkora borostával a tiszta 390-et. Komolyan mondom ez az őskövület olyan simán és gyorsan levitte, hogy meglepődtem. Nem húzta meg egyszer sem és most borotválkozás után sincs égető érzés.. Ha gondolod elcserélem a WF-edre a 390CC-met.

Le2Max 3/64

(#7519) mike1334 válasza Gergely0809 (#7516) üzenetére


mike1334
veterán

A wf-nek is volt ilyen akciója.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7520) Gergely0809 válasza mike1334 (#7519) üzenetére


Gergely0809
tag

Igaz, közben rájöttem én is :D

Le2Max 3/64

(#7521) janes1976 válasza Gergely0809 (#7518) üzenetére


janes1976
őstag

Á nem, köszi. :B Sztem a többi is ilyen lesz, én lehetek maximalista, a pengés múltból kiindulva. Ma fogok megborotválkozni, vettem ezt a pre-shavet amit a kolléga mondott, hátha jobban leviszi ott is. ;]

Lehet én fogalmaztam rosszul, bocsi. Nekem Gillette Fusion ProGlide Power volt és hát ezt akartam leváltani. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7522) mike1334 válasza janes1976 (#7517) üzenetére


mike1334
veterán

Pengés alatt gondolom az eldobhatás borotvára gondolsz. Annál jobb eredményt lehet elérni a biutonsági borotvával, ahol a penge közvetlenül az arcodra fekszik, és még annál is jobbat a borotvakéssel...
Szóval vannak fokozatok, a villanyborotva soha nem fogja egy pengés eredményét produkálni. Cserébe kevesebb macera és irritáció, na meg gyorsabb. De próbálj ki körkésest, lehet neked az jön majd be. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más jön be.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7523) mike1334 válasza janes1976 (#7521) üzenetére


mike1334
veterán

Az az eldobható kategória :)
A "rendes" borotva ilyen.
A borotvakés meg ilyen.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7524) mickemoto válasza Gergely0809 (#7518) üzenetére


mickemoto
őstag

Épp így jártam én is.Vettem egy 720-as braunt, gondoltam biztos egy álom lesz vele a borotválkozás.A régi 5xxx-esem csendesebb, egyszer sem tépte a szakállamat( ellentétben a 720-assal ami kb. minden második használatkor egyszer-egyszer odacsípet), ugyanolyan alapos, ellenben gyengébb tehát tovább tart vele a borotválkozás.Végül vissza is küldtem és maradt a régi.

(#7525) Jenne


Jenne
senior tag

Kicsit le kell, hogy romboljam a Braun körül kialakult képet.
Pár hónapja áttértem a körkésesről egy Braun 7 760-ra. Jól teljesített, ezzel nem is volt gondom, de egy ideig szoknom kellett a rezgőkéses használatát a körkéses után.
Nagyon szépen vágott, de az ádámcsutka körül picit mindig meghagyott, nem volt vészes...de mégis. Ott sehogyan sem tudtam teljesen simára borotválni. Összesen ennyi a negatívum amit elmondhatok róla. A tisztítóállomása is jó dolog és kényelmes is.
Ennyit az előzményekről.
A vőm karácsonyra kapott egy Panasonic ES-LT71-S borotvát. (nem tőlem)
Ehhez is van tisztítóállomás. Tegnap voltunk Náluk vendégségben és előzetesen megbeszéltem, hogy kipróbálnám ha megengedi. Megengedte. Nem is borotválkoztam meg elinduláskor itthon ez miatt, így egy napos borostával mentem vendégségbe. Braunnal is naponta borotválkozom. Nagyon meglepődtem a végeredményen pozitív értelemben mert nem ezt az eredményt vártam.
A Braunnal nálam 8-9 perc körüli egy borotválkozási idő. Ennél elég volt a szűk öt perc! Bár magasabb fordulaton (13000) dolgozik a motorja és a hangja is "vékonyabbnak" tűnik, de én úgy vettem észre, hogy mégis csendesebb, mint a Braun 7-es tízezres fordulatú motorja. A feleségem szerint is aki naponta hallja a Braunt. Az ádámcsutkám körül, ahol a Braun picit mindig meghagyott, és sosem hozta le 100%-ig, ott is tökéletesen simára levitte a pana! És van egy nagyon jó és hasznos funkció is benne, ez pedig az ultrahangos tisztítási mód. Ha 3 másodpercig folyamatosan nyomva van tartva a bekapcsoló gomb akkor beindul ez a tisztítás és 20 másodpercen keresztül tart. Kíváncsi voltam erre a tisztításra, és a hatékonyságára, ezért először hagyományosan folyó csapvíz alatt lettek kitisztítva a kések/sziták majd utána még ezzel az ultrahangos tisztítással is. Ezzel még jött ki belőle kosz elég szépen. Úgyhogy hatékony és jó ez a megoldás. Kár, hogy a braunban nincs ilyen.
Összegezve; - Bár csak egy alkalmam volt kipróbálni, de én ezt a panát a braun7-eshez viszonyítva jobb borotvának érzem/tartom. És ez az ES-LT71-es borotva a Panasonic palettán nem is a felső kategória, mint a Braun 7, csak a felső közép!

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7526) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Átolvasva a fórumot, teszteket egy Philips s5420 villanyborotvára esett a választásom.
Remélem kicsit megkönnyíti az életem, mert borotválkozni azt utálok... :U
Itt ragadnám meg az alkalmat, hátha valakinek jól jön:
Minden philips villanyborotva 20% kedvezménnyel, ha online rendeled a Media Marktban. (10e. felett ingyenes kiszállítás az egész országban.)
Jó szőrnyírást mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#7527) zsoltzsolt válasza erzol (#7526) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Örülni fognak a hozzászólásodnak 😁

(#7528) mzso


mzso
veterán

Tudom, hogy itt szakállvágó nem sűrűn kerül szóba, de...:
Az összes szakállvágónak adott eszköz kb ugyanúgy működik mint a hajvágók?
Mert azok addig jók csak amik szabályosan állnak a szőrszálak. Ahol kuszák (tarkónál) ott jóformán nem vág semmit. Nem hinném, hogy egy kicsit kisebb méret meg lekerekítettebb fésű ezen sokat segítene.
Márpedig a szakállak jóval kuszábbak tudnak lenni a hajnál.

(#7529) Flashcash válasza mickemoto (#7524) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Braun a régi 5/6/7/8000-es sorozatnál is bevezetett egy új kés kialakítást. Ugyanilyen kés design-t alkalmaznak a vágókazettás Braun-ok is.

-"B" az új kialakítású kés
-"A" eredeti kialakítású kés

Nálam a "B" jelű kés okoz szőrtépést és ma már a boltban a legtöbb csere kés/szita szett illetve minden új borotva (pl. Waterflex) ezzel a késsel érkezik. Az "A" jelű kés nálam sokkal jobb teljesítményt nyújt és nem okoz ilyen problémát.

(#7530) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok.
Elektromos borotva vasarlasa elott allok, jelenleg egy cserelheto fejes 3 penges Gillette borotvat hasznalok, de legtobbszor verzik az arcom tole (leginkabb az allam). A gepek, melyeket kiszemeltem a Philips S9031/12, Philips RQ1251/80 valamint a Braun CT2CC. Legfontosabb szempont, hogy ne iritaljon.
Tudnatok tanacsot adni melyik lenne a jobb valasztas? Koszonom!

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7531) mike1334 válasza Snoop27 (#7530) üzenetére


mike1334
veterán

A Braunt ezekből nem ajánlom (nem a márkát,az jó, csak ezt a típust, mert csak parasztvakítás).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7532) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Szakállvágót keresek, cél a borosta feeling. Ha jól láttam ajánlott a Remington MB4560.
A Philips BT9290 ér ennyivel többet mint amennyivel drágább? Vagy az árat a lézer dobja meg? Rákeresve, nem kaptam itt találatot. Esetleg Philips BT5205? :R

(#7533) Snoop27 válasza mike1334 (#7531) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszonom, akkor az kiesik. Napok ota olvasok teszteket es tapasztalatokat a fentebb emlitett Philips borotvakrol, de nem tudok donteni. Az RQ 3d-nek koszonhetoen talan alaposabban borotval, simabb az eredmeny, viszont az S9 ujabb, s feltehetoen fejlettebb is valamivel. Ami meg gondolkodoba ejt, hogy nehany honap utan fejet kell bennuk cserelni (legalabbis sokan ugy jartak), s az nem kis penz.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7534) mike1334 válasza Snoop27 (#7533) üzenetére


mike1334
veterán

Körkéseseket nem ismerem, én egy braunt használok :) de akik több borotvát is próbáltak mr, azok állítják, hogy azonos árkategóriában azonos teljesítményt kapsz.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7535) Snoop27 válasza mike1334 (#7534) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi, ez valoszinuleg igy van, de megis nagy fejtorest okoz a valasztas. Ma meg mind2 50%os kedvezmennyel van, s ki szeretnem hasznalni. Ha jol latom a 9031-es az ujabb modell (?), viszont az rq12-eshez tobb mindent adnak.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7536) Snoop27 válasza Snoop27 (#7535) üzenetére


Snoop27
őstag

Vegulis az S9031 mellett tettem le a voksomat, s berendeltem egyet, remelem jo lesz.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7537) Namelesske válasza Snoop27 (#7536) üzenetére


Namelesske
addikt

Jó választás. Pár évig gondtalan használatban lesz részed, ha betartod az alapvető karbantartást.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7538) Snoop27 válasza Namelesske (#7537) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi. Nagyon remelem, hogy nem fogom megbanni, olvastam rola nehany negativ kommentet is. Erdemes lehet megvenni hozza a SmartClean Pro borotvatisztito tartozekot vagy felelsleges?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7539) Breki válasza Jenne (#7525) üzenetére


Breki
veterán

Jól látom, hogy ezt a típust Magyarországon nem nagyon forgalmazzák?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7540) Breki válasza Breki (#7506) üzenetére


Breki
veterán

Én ezt nem értem, visszaküldtem a borotvát.

Erre ezt válaszolták.

A készülék megérkezett vevőszolgálatunkra és kipróbálásra is került.
A terméket teljesen feltöltöttük és ezt követően teszteltük hálózattal és hálózat nélkül is.
Mindkét esetben megfelelően működött, a motor láthatóan megforgatja a vágópengéket.
Fentiek alapján a terméket nem áll módunkban kicserélni, azt visszajuttatjuk a kapott módon Önnek.
A kézbesítés költsége kedvezményesen 999 Ft, melyet futárpartnerünknél egyenlíthet ki.

Van itt valaki akinek ilyen készüléke van?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7541) Gergely0809 válasza Breki (#7540) üzenetére


Gergely0809
tag

Nekem 390CC-4 van.

Le2Max 3/64

(#7542) Breki válasza Gergely0809 (#7541) üzenetére


Breki
veterán

És van valami tipped azzal kapcsolatban nálam miért nem indult el náluk meg igen?

Egyébként mi a véleményed róla?

Körszakáll formázására pl jó?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7543) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

philips szakállvágóhoz keresek forgó alkatrészt, olyan kis fém bigyót, ami a fejet rezegteti.

a testen volt, de leesett a lefolyóba, amikor szétszedtem :Y

van valami philips alkatrész bolt vajon?

tehát ebbe megy az egyik része, de nem magát a fejet keresem

philips qt4015

köszi

[ Szerkesztve ]

(#7544) Gergely0809 válasza Breki (#7542) üzenetére


Gergely0809
tag

Sajna nincs tippem, mi lehetett a gond.
Szerintem jó borotva, nekem bevált, lassan 1 éve megvan.
Körszakállat nem próbáltam nyírni vele, de egész jól lehet kontúrozni a pajeszvágóval, szóval sztem jó lesz arra is.

Le2Max 3/64

(#7545) mickemoto válasza Flashcash (#7529) üzenetére


mickemoto
őstag

Szerencsére nekem az új B verzió nem tépi a szakállam, de azért a régi szerintem is jobb volt.Sajnos kb. 1-2 éve amikor vettem szitát+kést már az újat kaptam.

(#7546) Namelesske válasza Snoop27 (#7538) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát külön nagyon drága, a CC verzióban benne van gyárilag. Szerintem most már felesleges, majd időnként kijáratod egy tál meleg mosószeres vízben és jónapot.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7547) Breki válasza Gergely0809 (#7544) üzenetére


Breki
veterán

Köszi, közben megérkezett. És működik :-)

Tisztítóegységet hogy használod, mennyi időközönként, tisztítófolyadékot kapszulát honnan szerzel?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7548) Gergely0809 válasza Breki (#7547) üzenetére


Gergely0809
tag

Akkor használom, amikor lemerül a borotva és amúgyis tölteném. Viszont minden borotválkozás után csap alatt elmosom, hogy minél kevesebb szennyeződés kerüljön a folyadékba.
Én itt vettem ezt: [link] Most bontottam meg a másodikat, nekem 9 hónapot bírt az első.

Le2Max 3/64

(#7549) Breki válasza Gergely0809 (#7548) üzenetére


Breki
veterán

Akkor ilyet nem próbáltál?

Make Your Own Braun Cleaning Solution

[link]

Itt írnak ilyesmit is:

I'm using 70% alcohol and add half a teaspoon of olive oil. Been doing this for 1.5 year now and it seems to wor perfectly,

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7550) Gergely0809 válasza Breki (#7549) üzenetére


Gergely0809
tag

Nézegettem ebay-en ezt az adalékot, de amíg tart a gyári, addig nem rendelek, utána lehet kipróbálom. Lehet kapni sok illatban.

Le2Max 3/64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.