Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) TayRol válasza Zenty (#3000) üzenetére


TayRol
veterán

braunból ennél jobban nem találsz, érzékeny bőrre általában jobbak szoktak lenni rezgőkéses mivoltuk miatt de van akinek a körkéses Philips jön be jobban. egyéni preferencia, nekem volt mindkettő márka (igaz Philipsből a Niveás) és a 790-es mondanám.

(#3002) mickemoto


mickemoto
őstag

Tudna valaki megbízható és olcsó webshopot ahol braun rezgőkéses borotva alkatrészt esetleg borotvát lehet rendelni?
Jelenleg egy 12 éves braun van, tegnap kilukadt a szita rajta egy helyen. :O

(#3003) TayRol válasza mickemoto (#3002) üzenetére


TayRol
veterán

ebolt pl.

(#3004) Zenty válasza TayRol (#3001) üzenetére


Zenty
őstag

Köszönöm a választ!
A Braun 790 cc szimpi nekem, de hol lehet megvenni a legolcsóbban?
Mert ahogy nézem nincs túl nagy választék a vásárlását illetően... Még a braun magyar hivatalos oldalán sem tüntetik fel...
Mindenhol a 760 cc nyomatják, azt könnyebb beszerezni. Tényleg mi a különbség a 790 és a 760 között? Ha vágás terén nincs különbség csak kényelmi szolgáltatás akkor lehet elgondolkodok 760 cc-én.

Egyébként nézegetem a philipseket is. A legdrágább 3D-és változatuk nem tűnik rossznak és könnyű beszerezni.

De még agyalok picit :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3005) TayRol válasza Zenty (#3004) üzenetére


TayRol
veterán

790-es: jobb a kijelzője illetve van 5 perces gyorstísztítási mód. ennyi. hivatalosan nincs nálunk 790-es ha jól tudom. ezért is vettem 760-ast.

(#3006) mickemoto válasza TayRol (#3003) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem tudom másutt mennyibe kerül, de az eboltban olyan borotvához ami nekem van szita plussz kés 8eFt.
10eFt-ért vettem a borotvát. :) Igaz nem ma volt, de akkor is durva.

(#3007) Integra


Integra
titán

tönkre ment a bodí cruzer fél évesen, jeee, már be se kapcsol, csak megnyekken gombnyomáskor. hiába no, ez már made in china... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3008) Integra


Integra
titán

valaki használ netán ilyen filipsz nyírót?
körbenéztem gyorsan braun, filipsz és remington háza táján és messze ez tűnik a legminőségibb készüléknek. és jobbnak is tűnik a nyírófeje messze, mint a braun-é.
illetve filipszesek, hol érdemes megvenni? merre van jó filipsz márkabolt vagy ahol egyáltalán meglehet kapni? nem pixmániánál venném, kétlem, hogy a jótállása érne valamit..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3009) Integra válasza Integra (#3008) üzenetére


Integra
titán

találtam még egy filipszet. a nyíró feje azonosnak tűnik, de itt van még pár másik fej is hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3010) TayRol válasza Integra (#3008) üzenetére


TayRol
veterán

Attila ut 63., Macroda.

ja, segítőkészek az eladók. nyugodtan kérdezz.:)

[ Szerkesztve ]

(#3011) Zenty válasza TayRol (#3010) üzenetére


Zenty
őstag

Ez a "90 napos visszafizetés" a borotvákra is vonatkozik?

Ha igen akkor mondjuk megveszem a 3d-set és ha a bőröm bírja és nem irritálja stb akkor megmarad, ha nem akkor vissza viszem és veszek egy 760-at.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3012) Integra válasza TayRol (#3010) üzenetére


Integra
titán

na ez komoly... emlékszem, mikor gimibe jártam az attila útra (97-ben érettségiztem, asszem:DDD), akkoriban a macroda még keményen számtech bolt volt..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3013) TayRol válasza Integra (#3012) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, ott kezdték. én '95 körül kapcsolódtam be a cég életébe de csak egy családtagon keresztül.:)

(#3014) TayRol válasza Zenty (#3011) üzenetére


TayRol
veterán

nem, ha minden igaz borotvákra nem sajna.

(#3015) Integra válasza TayRol (#3013) üzenetére


Integra
titán

azt hittem, hogy rég tönkrementek, bár mikor megyek a dream-be, mindig látom még a cég logo-ját :) de akkor ezek szerint még működnek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3016) TayRol válasza Integra (#3015) üzenetére


TayRol
veterán

haladnak a korral, mindig más a profil.:) nézz be hozzájuk, hátha tudnak segíteni.

(#3017) Integra válasza TayRol (#3016) üzenetére


Integra
titán

bemegyek ahogy lesz időm. a braun ebben a témában elég gyenge, a filipsz itt sokkal jobbnak tűnik. a remington megint olcsójánosnak tűnik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3018) TayRol válasza Integra (#3017) üzenetére


TayRol
veterán

hja, remington ritkán rúg labdába a két nagy mellett.

(#3019) Dani82


Dani82
senior tag

Tudnatok nekem ajanlani elektromos borotvat 20-35.000 Ft környékén? Eddig pengét használtam 15 éve, de unom, fáj, nem szeretem, nem lesz teljesen sima, drága, és egyébként is utálok borotválkozni :)
Nem szeretnék olyat, amin ilyen 3 kör van és mozgatni kell, gondolom ez a körkéses :)
Elég erős egyébként az arcszőrőm, de 2-3 naponta leszedem, mert a 3. napon már erősen igénytelen :)

Köszi előre is

(#3020) SOAD19 válasza Dani82 (#3019) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor a Braunok háza táján kell nézelődnöd szerintem, a komolyabb Philipsek körkésesek.

(#3021) Zenty válasza Dani82 (#3019) üzenetére


Zenty
őstag

Braun Series 3 390cc olyan 30-35 körül van.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3022) Dani82 válasza Zenty (#3021) üzenetére


Dani82
senior tag

és az jó? szépen simára borotvál?:)

(#3023) Zenty válasza TayRol (#3014) üzenetére


Zenty
őstag

Nah megvettem a 790 cc-ét :D már lemondtam róla és bementem az egyik media marktban körül nézni, hogy ha van nekik 760-an akkor azt elviszem.
Erre véletlenül észrevettem náluk a Braun 790 cc Hugo Boss Limited Editiont :)

Ez egy 790 cc csak szép fekete designba Hugo Boss feliratal és adnak egy bőr Hugo Boss tartót is mellé.

Még volt 2 darab az Árkádban, aki akar venni ott talán van még :)

A cuccról annyit, hogy brutális...
Nem hittem volna, hogy egy villanyborotva jobb tud lenni hatékonyságban egy sima borotvánál és a bőrömet sem irritálja! A kis tisztító egysége is király.

Szóval nagyon jó vétel volt és köszönöm a segítséget a választásban.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3024) mickemoto válasza Zenty (#3023) üzenetére


mickemoto
őstag

Jó gépek ezek a braun masinák, csak rohadt drágák.

(#3025) Zenty válasza mickemoto (#3024) üzenetére


Zenty
őstag

Igen nem olcsó de sokáig nem kell költeni rá.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3026) Zenty válasza Dani82 (#3022) üzenetére


Zenty
őstag

A 390 nem ismerem csak a 790-et :) majd az itteni szakértők megmondják mennyire jó a 390.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3027) mickemoto válasza Zenty (#3025) üzenetére


mickemoto
őstag

Ha vigyáz rá az ember akkor sokáig.

(#3028) TayRol válasza Zenty (#3023) üzenetére


TayRol
veterán

tényleg, az szokott lenni. meg a 390-esből Porsche Designos. ott is a bőr tartó meg a felirat a különbség.

gratula! :) szeretni fogod.

SOAD19: ez a kettő ami van elvileg. ha rányomod akkor kicsit pirosodik de messze van a penge irritálásától. ki van ez találva. már csak user error lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3029) SOAD19 válasza Zenty (#3023) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem meg Porsche design-os van, hány fajta limitált szériát hoztak forgalomba, ebből a 790-esből?! :DDD Mellesleg nekem is hatékonyságban jobb ez, mint a Mach3-as pengés borotváim, amit azelőtt használtam (sima, és sensitive). Igaz, nekem oda kell elég erősen nyomni a bőrömhöz, hogy jól leszedje, irritálódik is kicsit, ég, de a pengésnél sokallta kisebb mértékben.

(#3028) TayRol Igen-igen

[ Szerkesztve ]

(#3030) Zenty


Zenty
őstag

Pár kép a kis csodáról :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3031) petiked


petiked
tag

Sziasztok,

Villanyborotván gondolkozok - és állatira örültem h rátaláltam erre a topikra :)
Mach3 pengést használtam, de a szára elöregedett (kb 3 naponta használtam, erős-közepes szőrzethez), megnéztem mit lehetne venni helyette és mennyibe kerülne évente a pengék költsége (fusion, stb..) és nem kéne sokat hozzádobni, hogy kijöjjön egy komolyabb készülék.
Kérlek segítsetek (bár vmennyit vissza tudtam olvasni), hogy milyet - igazából talán a Braun szimpatikusabb, és több helyen is inkább ezt preferálják férfiaknak, és a körkéseseket kisebbeknek, ha igaz.
A Braun honlapján a series 7-es a legújabb, de az elég drága, a series 5-ös a második a sorban (6-os nincs :S ?) és összehasonlítva a funkciókat többet tud mint a 3-mas, és én 40-50-ret szánnék is rá. (Braun 530s-4)

Mit ajánlotok? Jó e az 5-ös széria, és típus? Érdemes e tisztító készüléket venni vagy elég csak használat után elmosni folyó vízzel, miért jobb ha van tisztító készülék? Tényleg simára leviszi, úgy mint a pengés, mert a bőr és a készülék között ott van a szita vastagsága. ? szárazon hab nélkül vagy zuhany alatt kell vele borotválkozni (a braun series 5-össel vagy amit ajánlotok majd)?

Hosszútávra gondolkozok és be is tartanám h 18 havonta lecseréljem a szitát..

Bocsánat h hosszú voltam, de 40-50e beruházásnál kikérném a tapasztalataitokat.
Köszönöm szépen!
Péter

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3032) Integra válasza SOAD19 (#3029) üzenetére


Integra
titán

még annyira sem fog, idővel megszokja a bőröd, alkalmazkodik. és sokkal gyorsabban lehet borotválkozni mint bármi mással. és a felcsapható szakállnyírója is szuperül működik. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3033) Zenty válasza petiked (#3031) üzenetére


Zenty
őstag

Tisztító egység "mindent" elvégezz helyetted és részben karbantartja a gépet. Fertőtlenít, "olajoz" , szárít és aksit is tölt, és a tisztítás után valóban úgy néz ki a borotva-feje mintha új lenne.
Szal inkább kényelmi szolgáltatás és nem létszükség.

Például a 790-hez van gyorstisztitás, ami 25 másodperc alatt megcsinálja amit kell, kivétel a szárítás. ( kicsit utána törölgetni kell)
Szárítással együtt olyan 40 perc.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3034) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Nagyon új vagyok az elektromos borotvák világában, ezért el kelne egy kis segítség. Kb. 3-4 éve váltottam elektromos borotvára, valami olcsó (10 ezer ft volt akkoriban) körpengés Philipsre, viszont már elég megviselt szegény. Keresnék helyette másikat mindegy, hogy körpengés vagy rezgőkéses, olyan 20-30 ezer forint körül. A lényeg, hogy elég érzékeny a bőröm, így valami olyan legyen amely nem nagyon irritálja. Elkezdtem olvasgatni a témában, de nem bánnám, ha ti is adnátok pár támpontot. :R

(#3035) SOAD19 válasza Integra (#3032) üzenetére


SOAD19
addikt

Már május óta használom, úgyhogy már megszokta volna. Sokszor át kell mennem az arcomon, hogy levigye, főleg a pájesz résznél kell elidőznöm. Eléggé erős a szőröm sajna és roppantmód érzékeny a bőröm. De, mint írtam még mindig nagyságrendekkel jobb ez, a Mach3-as nyúzásnál. :K
Szerencsére a tisztítópatronja is sokáig kibírja, már az 5. hónapnál járok, és még nem jelzi, hogy cserére érett.

(#3036) Zenty válasza SOAD19 (#3035) üzenetére


Zenty
őstag

Az érzékeny beállítás nem jó neked, mikor fehéren világít?

Én most érzékeny módra állítottam és elég durván nyomja úgy is. Kipróbálás képen még a pajeszomat is nyírtam vele és darált :) a bőröm alig érzi.

Egyébként ha beállításoknál maxra állítod és tövig rányomod az arcodra akkor tényleg van égési érzett, de nem vészes.

A gillete borotvám letépte az arcomat, kiütés, pirosodás. Ez leányálom ahhoz képest :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3037) Dani82 válasza Zenty (#3036) üzenetére


Dani82
senior tag

mi a kulonbseg a 390cc es az 590 kozott? MEgeri a 15k kulonbseget?

(#3038) petiked válasza Zenty (#3033) üzenetére


petiked
tag

ok, köszi - és ahogy olvasom elég sokáig bírja a tisztítópatron(ok) - ami gondolom több kisebb patron lehet a gépben, 1 a fertőtlenítésre, és 1 az olajozásra...de mivel enélkül a gép nélkül is kapható, akkor ugyanezt meg tudom csinálni magam, csapvíz alatt elmosom és megtörlöm, viszont külön olajozni kellene?
többi nyitott kérdésre? mit ajánlotok az elhangzottak alapján, vegyek egy series 5-s Braun-t vagy Philipset-körkéseset...árban olcsóbb még az újabb termékük is. :F
köszönöm.

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3039) Zenty válasza Dani82 (#3037) üzenetére


Zenty
őstag

A fórumon azt olvastam, hogy series 3 alá nem érdemes menni a Braunál.
És ha jól rémlik 3, 5, 7 egy "motorra" épül de vágásban nem tudom mi a különbség. Tehát nem tudom gyakorlatban milyen a 3-as, vagy az 5-tös. A 7 az fasza tutira :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3040) Dani82 válasza Zenty (#3039) üzenetére


Dani82
senior tag

azt gondolom, de énnem vagyok hajlandó borotváért 80-90.000 Ft adni :) Azért az már durva lenne. :)
ezért érdekel hogy 390 vagy 590. azok még megfizethető játékosok.

(#3041) Zenty válasza petiked (#3038) üzenetére


Zenty
őstag

"elég sokáig bírja a tisztítópatron(ok)"

Ez függ attól milyen gyakran használod a tisztítást. Nem kell állandóan tisztogatni szerintem és akkor sokáig jó lesz, de még nekem is tapasztalnom kell.
Meg a 790-nél egyszerűbb, mert ha nagyon koszos a kijelzőn jelzi, hogy nem ártana megfürdenie..

"Braun-t vagy Philipset-körkéseset"
Én Braunt azért vettem mert tartottam attól, hogy a körkésest nem bírná az arcom. De írták már a fórumon, hogy ez mindenkinél más.
Akinek nem érzékeny a bőrre annak lényegében tök mindegy, hogy mit vesz.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3042) Zenty válasza Dani82 (#3040) üzenetére


Zenty
őstag

Ilyenkor is jó a youtube :)

3-ról teszt:

[link]

5-tös teszt.

[link]

7-esről is

[link]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3043) Integra válasza Zenty (#3041) üzenetére


Integra
titán

na, nem eszik ilyen forrón a kását.
közel 3 éve használom a 795cc-met, van már némi tapasztalatom a patronokkal is :)
nem kell orrvérzésig tisztítani.
nálam ez a bevált módszer, ami mind tisztaságra, mind pedig patron tartósságra is tökéletes.
borotva feltöltve és tiszta - ez a kiinduló pont, a kijelzőn mindkét csík maxon.
addig használom a borotvát tisztítás nélkül, amíg le nem merül az akksi vagy 1 kis csík marad. a higiénia csíkkal ne foglalkozzatok, mert ha az alapján használnátok a tisztítást, akkor pillanatokon belül elfogy a patron és vehetitek az újat. viszont minden borotválkozás után kipucolom a kefével a fágófejet és kiütögetem a szakáll maradékot a fejből. és így használom amíg egy osztás marad. akkor előveszem a tisztítót és a lezárt patront berakom és mehet a teljes program (rövid programot soha nem használtam, nem is érdekel). tisztítás és feltöltés után pedig a patront ki kell venni és újra lezárni és úgy eltenni. ha bent hagyjátok a tisztítóban akkor sokkal hamarabb elhasználódik, elpárolog. pénzkidobás. a fejet pedig azért is ki kell a kefével pucolni, mert tisztításnál sokkal kevesebb szakáll maradék lesz a patronban, így a patron tovább tart. szóval a patront mindig lezárva kell tárolni és nem a tisztítóban.
kb ennyi a titok nyitja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3044) Integra válasza Dani82 (#3040) üzenetére


Integra
titán

majd fogsz, mikor rájössz, hogy a legjobb is éppen megfelelő :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3045) petiked válasza Zenty (#3042) üzenetére


petiked
tag

köszi, megnézem a videókat ;)

Integra: éppen megfelelő - úgy érted nem simára borotválnak? van olyan jó mint a penge? más?
(a 3-mas videóba csak betekintettem, de van szárazon is meg habbal is teszt, hogy a jobb? vagy bírja mindkettőt, és csak bőrtől függ?)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3046) Integra válasza petiked (#3045) üzenetére


Integra
titán

nagyon sokáig a régi, akkoriban flex integral 5xxx-es sorozatot használtam, ez a mostani series 5 elődje volt. szép, jó, szerettem, de azért az első borotválkozáskor azonnal érzed a különbséget. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3047) Zenty válasza Integra (#3043) üzenetére


Zenty
őstag

Köszi a tippeket ;)

Igen a "koszosság kijelző" gyanús, szerintem csal is :) túlságosan hamar rávágja, hogy koszos a cucc.

Úgy gondoltam én is, hogy ritkán használom a tisztító cuccát. És jó az a kis kefe amit adtak a tartóhoz.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3048) Integra válasza Zenty (#3047) üzenetére


Integra
titán

leöblítheted amúgy az egészet vizzel ha levetted a fejet, de én erről pár alkalom után leszoktam, mert tartok a vízkőtől, ami idővel hamarabb tönkreteszi a kések élességét és a szitát, mint az, hogy picit talán több szakáll maradék van benne, amit nem tudok kipucolni a kefével, vagy kifújni, amit pedig amúgy is kipucol a patronos tisztítás.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3049) petiked válasza Integra (#3048) üzenetére


petiked
tag

akkor van előnye a tisztító berendezésnek, de elvileg kézzel is tudom tisztítani és olajozni, lehet nem áldozok rá. (nekem a Clean&Renew™ rendszer nem feltétlenül kell)

series 5 vs series 7 különbségei, hogy a 7-esben van még
+ teljesen rugalmas fej (míg 5-ösnél 33fokban elforduló)
+ 3 személyre szabható üzemmód
+ intelligens hangtechnológia
(talán a kijelző, ami talán szintén elhanyagolható)

igazából egyikre sincs szükségem, akkor az 5-ös is ugyanolyan jó mint a 7-es?
viszont az 5-ös jobb a 3-masnál, mert ott már más a szita stb.

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3050) Integra válasza petiked (#3049) üzenetére


Integra
titán

nem, soha nem lesz olyan az ötös, mint a hetes.
szerintem. és kézzel sem tudod úgy kipucolni a fejet, mint ahogy a tisztító kipucolja. minden egyes alkalommal mintha vadonatúj borotvát vennél elő tisztítás után. patika tiszta és a fertőtlenítő illata.. ezt kézzel és csapvízzel sosem csinálod meg. jó dolog nagyon a tisztítója, ne spórold le :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.