Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Pacino68 válasza Mittu88 (#5456) üzenetére


Pacino68
tag

Mach3-t használok, 1hónapig jó. Ki fogom próbálni ezt a Proglide-ot, hátha tovább húzza. 😎

"A 22-es csapdája"

(#7752) Strauss


Strauss
senior tag

esetleg ha valakit érdekel a Pesti úti tescóban le vannak árazva a Braun 3 -3330 as borotvák - 22k- ról 7,5 k -ra --

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#7753) Pacino68 válasza Pacino68 (#7751) üzenetére


Pacino68
tag

DM akció van sok mindenre, meg is vettem 25% kedvezménnyel. Holnap teszt 😁

"A 22-es csapdája"

(#7754) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok!

Épp borotva vásárlása előtt állok, és az a kérdésem hogy erős arc szőrzetre melyik 3 szériás Braunt ajánlanátok ??

Nem szeretnék beleválasztani és elégedetlen lenni, mert sajnos ezeket nem igen lehet kipróbálni.

(#7755) Pacino68 válasza Pacino68 (#7753) üzenetére


Pacino68
tag

Nagyon jó ez a Proglide is. 👀

"A 22-es csapdája"

(#7756) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán a félegyházi TESCO-ban akciós volt egy Remington PF7200.
Csábító volt az ajánlat így végül megvettem.
Tegnap este kipróbáltam. Nem húzta, nem szaggatta a szőrszálakat.
Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy valószínűleg nem árt majd beszereznem egy PreShave kencét, mivel sok helyen megmaradt a szőr (nyak-ádámcsutka, fül alatti-arccsont rész), olyan helyeken, ahol a sima borotva is hátrahagyta a szőrszálakat. Többször is nekiestem, így persze, hogy van pirosodás! :) Tanulni kell még ennek a borotvának a használatát.
Nagyon úgy tűnik, hogy jobb lesz, mint a pengés. Vérzés abszolút nincs és ez már haladás! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7757) Jenne


Jenne
senior tag

Múlt héten péntek-szombat napokon GLAMOUR napok voltak az MM-ben (is).
Minden szépségápolási termék, legyen az borotva, hajsütővas, epilátor...stb mind 20-40%-os GLAMOUR kupon akciós volt. Braun/Philips/Remington/Rowenta/Babyliss...a teljes felsorolás nélkül.
Vett valaki...?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7758) tibbike01 válasza Jenne (#7757) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, én vettem egy Philips BT5200-át. A végösszeg 14800-ft volt.
A szakállnyíró pedig csodásan nyír. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7759) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Tegnap cseréltem le a Philips rq1160as borotvát Braun Series 9re.
Holnap borotválkozom, remélem jó lesz.
Korábban is Braun rezgőkésest használtam, körkéses csalódás volt....

(#7760) Chris82


Chris82
senior tag

A tisztító állomást milyen gyakran kell használni? Minden borotválkozás után?

(#7761) bogabi válasza Chris82 (#7760) üzenetére


bogabi
senior tag

Ahogy érzed. Nem kötelező minden használat után. De ez egyéni ízlés kérdése. Ha akarod, használd minden borotválkozás után. Ha nem akarod, ne használd. Pár ember itt a Braunokat úgy használja (köztük én is), hogy csak minden x-edik borotválkozás után rakja bele a tisztítóba. Közben meg sima vízzel kimossa a fejet. Nálam ez annyiban módosul, hogy csak akkor rakom bele, ha már tölteni kell, addig csak simán csap alatt elmosom.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7762) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Series 3 330-as gépet, és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek hogyan használjam?

A manual szerint mindig arc mosás előtt kell használni, csak kérdem, hogy nem lenne logikusabb fürdés után mikor puha a szőrzet, nem kopna akkor kevésbé a penge, szita?

Olyan ez mint amikor az autómosóban kiírják, hogy lentről felfelé haladjak :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7763) Bacusuz válasza Czimby (#7762) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem száraz bőrön könnyebben siklik,arcmosás után kényelmetlen,akad.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#7764) bogabi válasza Czimby (#7762) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez most - kivételesen - jobb szárazon :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7765) Czimby


Czimby
addikt

Köszi szépen a választ uraim! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7766) Namelesske


Namelesske
addikt

Nos akkor íme, egy kis konklúzió a kínából rendelt után gyártott késekről:

Először is a Lift And Cut késeknek rengeteg idő kellett mire összekoptak úgy ahogy. Vágási teljesítménnyel nincs gond, brutálisan vágna, de nagyon kíméletesre van hangolva így nem okoz irritációt. Elégedett vagyok vele, de még úgy érzem kopni kell neki.

A 10B Braun kések pont olyanok mint az eredeti, nagyon jól vág a 18 hónapos régihez képest, irritációt ez sem okoz. Ez egy drágább termék a körkésekhez viszonyítva és érződik is a minőségén. Teljesen jó!

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7767) Chris82 válasza bogabi (#7761) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm a választ. Akkor csap alatt el tudom mosni a fejét, annyira vízálló?
Típusa: 9090

(#7768) bogabi válasza Chris82 (#7767) üzenetére


bogabi
senior tag

Igen

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7769) Chris82


Chris82
senior tag

Ma használtam először a Braunt, hát ég és Föld a Philips-hez képest. Újra öröm a borotválkozás. Egyáltalán nem pirosodik ki a nyakam, fele annyi idő alatt megvagyok. :DD

(#7770) Chris82 válasza bogabi (#7768) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

(#7771) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A mozgófejes vagy billenős rezgőkéses borotva az hatékonyabb, mint egy fix fejes?
Nemrég vettem egy rezgőkéses borotvát (fix fejes) és azt vettem észre, hogy az arccsontomnál mindig marad egy kicsi. Valahogy nem férek hozzá rendesen. Vagy az is lehet, hogy béna vagyok! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7772) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Kb 20 ezerért szeretnék vásárolni egy szakállvágót, milyen ajánlott? Igazából szakáll formázására használnám, állítható fej kéne, pár mm-től felfelé. Nem tudom létezik-e olyan, amiben van rendes "nullás" fej is? Most egy sok sok éves Philipsem van, megérett a cserére.
Köszi. :)

(#7773) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Orr-fülszőr vágóból milyet ajánlanátok?
Max 3 ezrest költenék rá.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#7774) Chris82 válasza Peetey91 (#7772) üzenetére


Chris82
senior tag

Braun BT7050
Nekem bevált :)

(#7775) Namelesske


Namelesske
addikt

Azt hiszem, hogy nálam a mérleg szép lassan átbillen a körkéses Philips termékek felé a rezgőkéses Braun-tól. Halkabb, és sokkal de sokkal gyorsabban végzem vele. Gondolkodom egy PT7XX vagy PT9XX sorozatú borotván. Nagyon megszerettem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7776) Jenne válasza Namelesske (#7775) üzenetére


Jenne
senior tag

Én ezt mondtam már egy évvel ezelőtt is. :K

Jelenleg most "csak" tartaléknak használom a Philips PT877-est, de tényleg szépen és jól vág. Nincs panaszom rá. A végeredményben, simaságban szerintem nincs különbség a filipszem vagy a braunom között. És valóban mintha kevesebb idő kellene neki mint a braunnak. Az viszont vitathatatlan, hogy nagyságrenddel csendesebb egy bármelyik braunhoz képest.
Bár most 7 hónapja éppen egy Braun 7 760 cc tisztítóállomásost használok elsődleges borotvának, de mivel magyar forintra átszámítva csak egy Szent István királyba került, ennyiért megérte.
Philips a csendesebb reggelekre nagyon szuper, és havonta átlagban egy hetet az használva is van.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7777) adrian87


adrian87
tag

Hello!

Jenne, szeretnék tőled tanácsot kérni! Ha másnak is van ötlete akkor tőle is szívesen fogadok jóindulatút. Vettem egy használt fejet, amihez kaptam egy borotvát is karc nélkül és a pajesz vágója sem volt használva. Tehát szerintem teljesen higiénikusan tudnám azt a rész odaadni valakinek. De még egy ezrest sem hajlandó érte senki adni.
Szerinted vagy szerintetek hogyan tudnám elpasszolni, hogy ne a kukában végezze? - már nagyon elegem van belőle. :((( A hirdetésben 4 ezret kértem érte, most 2-őt... de csak nézve van állandóan a hirdetés. Igaz sokan megnézik.

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#7778) Jenne válasza adrian87 (#7777) üzenetére


Jenne
senior tag

Ilyeneket inkább privátban kellene, nehogy büntetés legyen belőle.
Egyébként milyen borotva? Pontos típus szám?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7779) nash1


nash1
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.
Még nem volt elektromos borotvám, de szeretném kipróbálni, mert elég érzékeny a bőröm a nyakamon. Visszaolvasva a fórumban erre a borotvára gondoltam: Braun Waterflex WF2s, de mivel ez lenne az első amit kipróbálok nem szívesen buknék el 30e ft-ot, mert valami miatt nem lesz szimpatikus.

Nincs valami olyan borotva alacsonyabb áron, amit ajánlanátok első készüléknek? Vagy nem érdemes kísérletezni, hanem elsőre egy drágábbat kell venni?

Köszi a segítséget.

(#7780) Namelesske válasza nash1 (#7779) üzenetére


Namelesske
addikt

Pedig muszáj drágábbat venni, ha érzékeny a bőröd. Pont azt kell megfizetni, érdemes CC modellt venni, hogy mindig sterilizálva legyen a tisztító állomásban.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7781) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok!

Ma vetem egy S3 3045-ös Braun Wet&Dry-t. Egyenlőre arc mosás előtt próbáltam, ahogy írja a könyv. Igen szépen vágott elsőre és nem is pirosodtam ki. Eddig tetszik, aztán majd próbálgatom még a zuhany alatt is, és borotvahabbal is.

Eddig nem bántam meg hogy áldoztam az arcomra egy csinos összeget :))

(és eddig nem tudtam csak fürdés után borotválkozni, mert abból malacvágás volt ha szárazon csináltam a pengés verziókkal, így dupla öröm ez a száraz borotválkozás)

(#7782) Peetey91 válasza Chris82 (#7774) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm, ez tetszik nekem is! Esetleg hasonló árban van a Philips BT7085/15, ezt ismeri valaki? A Braunt vagy a Philipset lenne érdemes választani?

[ Szerkesztve ]

(#7783) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Na majd 5 év után lecseréltem az RQ12-es fejet egy egy ........... RQ12-es fejre. :C :C :C :C
A rossebb gondúta volna, hogy ennyire más a borotválkozás egy új fejjel, valahogy hozzászokott az ember gyereke a kopotthoz, (ami ugyan levitte a szőrt, de nem egyszeri húzásra, és már egy kicsit pirosodott, égett a bőr utána) és legfőképpen ami még feltűnt, hogy mennyire halk lett, nincs az a fogaskerék karistolás hang.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7784) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Melyik borotvát ajánljátok amit lehet szárazon, valamint vízesen (borotvahabbal) is használni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7785) Namelesske válasza Dolphine (#7784) üzenetére


Namelesske
addikt

Mindent ami Wet & Dry vagy Aquatouch

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7786) Jenne válasza Nagya21 (#7783) üzenetére


Jenne
senior tag

Múlt héten én is berendeltem tartaléknak egy 70S fejet.Tegnap délután hoztam el az edigitálból a 70S kombipackot. (alig került kevesebbe mint amennyiért vettem a borotvát a tisztító állomással együtt :DDD )
Nem tudtam megállni, hogy ki ne próbáljam, hogy van-e különbség a használt 8 hónapos fej és a teljesen új között. Ezért ma reggel ezzel az új fejjel borotválkoztam meg.
Braun dícséretére legyen mondva, a régebbi 8 hónapon át használatban lévő fej semmivel sem vág (még) rosszabbul mint ez a teljesen új. És időben sem több a borotválkozás a régivel az újhoz képest. És minőségben is még hozza az új szintjét.
Rendszeres napi borotválkozást számítva, és az én átlagosnál erősebb szőrzetemmel ez biztató a jövőre nézve. Igaz, hogy a gyártó 18 hónaponkénti cserét javasol, ami még odébb van(jövő februárban jön el az ideje), de vélhetően ki fog tartani a fej 18 hónapot szerintem. Vagy ha mégsem akkor meg itt pihen bevetésre várva a dobozában az új csere kombipack.
Visszaemlékezve, a filipszemnél a PT920/HQ9-es fejnél egy év után kezdtem érezni, hogy már nem volt az igazi. Több időt vett igénybe a borotválkozás, többet és jobban rányomva kellett huzigálni az arcomon a borotvát, hogy simára vágjon .. stb.
Braunnál még most is, 8 hónapos késekkel éppen csak hozzá kell érintem az arcomhoz, nem kell rányomnom csak éppen picit.
Csak miért nem olyan halk mint a filipsz... :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7787) Dolphine válasza Namelesske (#7785) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm szépen! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7788) Dolphine


Dolphine
addikt

Nagyon megragadta a fantáziámat a borotvahabos villanyborotva! :F
Van két versenyző, viszont dönteni nehéz:

Ez vagy Ez?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7789) Namelesske válasza Dolphine (#7788) üzenetére


Namelesske
addikt

Braun 3-3040S Borotva + 32B Combipack borotvafej tuti vétel!

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7790) Dolphine válasza Namelesske (#7789) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :)

A Waterflex WF2s ennyivel nem jobb?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7791) Namelesske válasza Dolphine (#7790) üzenetére


Namelesske
addikt

A plusz késekkel kapsz egy komoly borotvát 3 évre! Simán megéri ennyiért! Jó a Waterflex is hisz az egy korábbi ötös széria. Ez meg a ránc felvarrott zsír új hármas.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7792) Dolphine válasza Namelesske (#7791) üzenetére


Dolphine
addikt

Tehát, hogyha az árat nézzük, akkor inkább a hármas. Jó értelek? :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7793) Jenne válasza Namelesske (#7791) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez még nem a ránc felvarrott új hármas sorozat. Azok 3050/3080/3090 sorozat számmal futnak és Li-Ion akkusak már.
Ez még Ni-MH akkus és vezetékes módban nem is lehet használni, csak akkuról működik. Értem ez alatt, hogy ha rá van dugva a töltőre akkor nem lehet vele borotválkozni. Biztonsági okok miatt, mert Wet&Dry funkciós.
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7794) Dolphine válasza Jenne (#7793) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, most akkor összezavarodtam! :S

A WF2S modernebbnek tűnik! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7795) Jenne válasza Dolphine (#7794) üzenetére


Jenne
senior tag

Kicsit most már én is.
A hivatalos német oldalon szintén Ni-MH akkusat írnak. Vélhetően ez a valós állapot. [link]
Én tévedtem az előbb, bocs.
Az új 3090 is maradt Ni-MH akkus ezek szerint. [link] Görgess picit lefelé és a Funktionen fül alatt találod.
Az ötös sorozattól kezdve vannak csak a Li-Ionos akksis borotvák.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7796) Dolphine válasza Jenne (#7795) üzenetére


Dolphine
addikt

A Ni-Mh az világos volt!

Az WF2S az Li-Ion, nem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7797) Jenne válasza Dolphine (#7796) üzenetére


Jenne
senior tag

Igen.

Nincs baj a Ni-MH akkus borotvákkal. Ez miatt nyugodtan megveheted.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7798) Dolphine válasza Jenne (#7797) üzenetére


Dolphine
addikt

Azon kívül, hogy Ni-Mh vs. Li-Ion, van valami lényeges különbség a két borotva között? :F Ugyanolyan hatásos mindkettő?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7799) Jenne válasza Dolphine (#7798) üzenetére


Jenne
senior tag

Sajnos erre a kérdésre nem tudom a választ, mert egyiket használtam még soha.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7800) Namelesske válasza Dolphine (#7798) üzenetére


Namelesske
addikt

Karakterisztikájában eltér egymástól a két technológia. Ha csak az energia tárolási képességeket nézzük akkor a li-ion hasonlít Ni-Mh-ra, viszont a tárolt energiát gyorsabban leadja a li-ion, így nagyobb teljesítményű gépeket is elhajt. Régebben még 8 órán át kellett tölteni a NI-MH akkukat, de a modern töltő elektronikának hála a Braun már 1 óra alatt tölthető borotvákat gyárt, így nincs sok különbség a Li-iOn és a Nikkel Metál Hibrid között. Ami a ciklusokat illeti, az NiMH-t valamilyen szinten érinti a memória effektus, így általában feltöltéstől lemerülésig kell használni és akkor feltölteni. A Li-Ion bármikor rátölthető az pont a lemerítést és a feltöltve tárolást nem szereti túlságosan. Tartósság szempontjából a Ni-Hm kevésbé kényes, olcsóbb is pótolni, a Li-ION nagyon utálja az extrém hőmérsékleteket. A jobb minőségűek 500-800 töltést is kibírnak, de a li-ion akkuk nem teljesen feltöltve akár 1000-1500 ig is feltornázhatóak. De akkor folyamatosan figyelni kell rá, nem éri meg a taktikázást úgyse. Heti 1 töltéssel 2-3 évet el kell hogy menjenek.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.