Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Namelesske válasza ElGatto (#7200) üzenetére


Namelesske
addikt

Az ilyen izgő mozgó alkatrészek csak nagyon keveset tesznek hozzá a borotválkozáshoz. Az igazi mágia a motor teljesítménye és fordulatszáma és az akkumulátor fajtája, főleg ezekkel kategorizálják a borotvákat a Braun-nál.

Nagyjából egy szinten van a két borotva, a hármas széria elterjedtebb, a WF pedig a korábbi felső-középkategóriás ötös széria felokosítva vízállósággal. Azért vágtuk rá sokan egyből, mert egy kategóriával magasabb szintet képvisel(t). Most már szinte az összes komolyabb braun borotva li-ion akkuval jön szóval ez már nem döntő tényező.

Szerintem a nedves használatra ne is nagyon alapozz, az elektromos borotva nem érhet a nyomába egy sima eldobható nedves borotvának sem. Pont a szárazon való használat, a gyorsaság és egyszerűség az előnye. A legtöbb Braun borotvát módjával lehet használni nedvesen is egyébként, csak nincs bennük a bedugás elleni védelem, de szinte az összes IP védett.

Én az olcsóbbat venném a kettő közül, mert nincs jó vagy rossz választás. Mindkettő remek.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7202) d@minator


d@minator
addikt

Holnap Black Friday ha valakit érdekel. [link] [link] MM-ben lesz még fél ÁFA. Extreme Digitalban is lesz valami.

(#7203) Gergely0809


Gergely0809
tag

Most néztem csak, hogy megváltozott a 3-as Braun külseje. [link]
Egyébként szerintem simán jók ezek, én mostanában, pár hónapja 5 napos borostát tolom le és gond nélkül leszedi, igaz több, mint 10 percig eltart, de nem tükör előtt nyomom és nyugisan. Most néztem az árakat, hát nem ment le sőt. A WF2 egy árban van pl a 350CC-4-el. Én nem cserélném el a 390-et WF2-re.

Le2Max 3/64

(#7204) atua válasza d@minator (#7202) üzenetére


atua
aktív tag

Ja, edigitalba reggel óta nem lehet bejutni... :(((

(#7205) d@minator válasza atua (#7204) üzenetére


d@minator
addikt

A MW-ön jobb akciók vannak akit érdekel a körkéses borotva. :) ED az leszerepelt megint. :D

(#7206) #88727040


#88727040
törölt tag

Sziasztok! Aki használ Barbon borotválkozás előtti arcszeszt (pre-electric shave lotion), mik a tapasztalatai?

Meddig marad meg az illata? Hasonlóan régimódi, mint a Barbon after shave illat?

Általában ezt a legkönnyebb beszerezni, mindenhol kapható.

(#7207) Gergely0809 válasza #88727040 (#7206) üzenetére


Gergely0809
tag

Használtam, hasonló igen, sokáig megmarad. Nekem kicsit sok volt, de nem rossz.

Le2Max 3/64

(#7208) zsoltzsolt válasza #88727040 (#7206) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Páromnak tetszik az illata, 34 éves, ha ez számít :D
Egyébként nem zavaró, én is féltem tőle. A borotválkozás meg sokkal kellemesebb élmény vele, jobban csúszik a borotva,, simább arcbőr borotválkozás után. Müllerben árulnakhasonlót, annak a neve Tobacco PreShave, az is hasonló, tán kevébé intenzív illattal. De a Barbonnal jobban siklik a borotva, valószínűleg több benne az olaj, ami a borotvának is jót tesz.

(#7209) #88727040 válasza zsoltzsolt (#7208) üzenetére


#88727040
törölt tag

Igen tudom, a Müllerben van még Pitralon preshave is, ami illat nélküli, cserébe másfélszer drágább.

A Müllerrel csak az a gond, hogy jóval kevesebb áruháza van országszerte, mint a Rossmann-nak és a DM-nek (sajnos egész megyék vannak, ahol egyáltalán nincs áruházuk), de Budapesten is kevés, pedig elképesztően széles választéka van mindenből.

Itt inkább csak negatívumokat lehet olvasni és hogy "nagypapás illat".
http://kremmania.hu/kremek/caola-barbon-after-shave

Azt próbálom ki, hogy először Barbon preshave,
borotválkozás,
majd valami modernebb illatú afterhsave (pl Denim), hogy elnyomja a Barbon illatát..

végül pedig valami jóféle hidratáló krém.

[ Szerkesztve ]

(#7210) zsoltzsolt válasza #88727040 (#7209) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én is használom a Barbon preshave-t, a többi barbontnem. Nem tudom hány éves vagy, vegyél egyet, nem vészes az ára, használd egyszer, majd hideg vizes arcmosás és teszteld a barátnőddel :)

(#7211) Gergely0809 válasza zsoltzsolt (#7210) üzenetére


Gergely0809
tag

A nickneve alapján 45, de nem vágom, hogy jön ide a kor. Azért, mert a Barbon egy régi márka? Na mindegy.
Ha én használnék Preshavet, és mivel a Barbont nem használom, a túl intenzív illata miatt, amúgy valóban jobban csúszik tőle a borotva a bőrön, akkor inkább vennék olyat, aminek nincs illata. Ritkán szoktam használni balzsamot borotválkozás után, de annak sincs illata. Barbonos használat után, hiába mosol arcot, az orrodban ott marad az illata, ha minden nap használod, akkor folyamatos lesz. Na meg a borotva is átveszi. Jó a Barbon, annak aki szereti az illatát. Aki venni akar és nem ismeri, menjen be a boltba, nyissa ki, szagolja meg és döntse el, hogy bejön-e neki.

Le2Max 3/64

(#7212) Gergely0809 válasza #88727040 (#7209) üzenetére


Gergely0809
tag

Maradva a Pre Shave-nél.
Otthon is simán elkészíthető és szinte fillérekből megvan.
Ha csak a csúszásra mész rá, nem kell más, mint gyógyszertári glicerin.
Ha jobbat akarsz ennél, akkor borászati boltból 99.5%-os glicerin, a gyógyszertári 80%-os és 20% deszt víz.
Kellhet még propilén glikol, de ez sztem elhagyható, ha gyógyszertári glicerint használsz. Ez is gyógyszertárban. Eddigi összköltség kb 350Ft/200ml.
Ha gyógyszertári minden, akkor 80% glicerin, 10% PG és ha illatot is akar, és némi alkoholt, akkor 10% a kedvenc aftershave-edből.

Persze az arányokkal lehet játszani, de ez kb jónak tűnik.

Le2Max 3/64

(#7213) Acheron


Acheron
őstag

A minap beszereztem egy Philips BT5270 szakállvágót. eddig semmi gond nincs vele, csak az a furcsa, hogy bár a hivatalos honlapon olajozás mentesnek írják (nem csak a magyar, hanem a német és angol oldalon is), a kézikönyvében a használatok után olajozást javasol, ehhez mellékelve is van egy kis flakon olaj. Érdekes. Végül is nem tart sokba leolajozni, de akkor most kinek higgyek, a honlapnak, vagy a szememnek? :)

(#7214) erik365 válasza Acheron (#7213) üzenetére


erik365
aktív tag

Én is vettem egy ilyet pénteken, még nem szedtem le a fejet, de ha leszedem akkor megnézem gyárilag van e olajozva. Ha van olajozva akkor én is olajozom, 3 havonta nem nagy fáradalom.

1.4 T-jet M32

(#7215) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Egy ősrégi Philips 4401 gépem van. Ezt szeretném lecserélni egy újra pénteken,a Black Friday-en.
Eddig ilyeneket néztem.
Philips S5420
Remington XR1350
Philips YS521/17
Szeretném,ha megírnátok,hogy mi a véleményetek ezekről. Szívesen fogadok már típusúakat is. A lényeg,hogy maximum 20-22 ezer legyen a végösszeg,ezért is bízom a péntekben. ;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#7216) Acheron válasza erik365 (#7214) üzenetére


Acheron
őstag

Én nem láttam, hogy olajozva lenne, legalábbis a késeknél ez nem feltűnő (gondolom nem kell tocsognia az olajban). Az excenteres tengely csatlakozásánál van valami fehér kenőanyag, de az gondolom egy két mosás után eltűnik.
Persze, nem probléma az olajozás, még hetente sem lenne az, csak érdekes, hogy olajozás mentesnek hirdetik. De ha teszi a dolgát, ez bocsánatos.
A hosszt egyébként egész jól lehet vele szabályozni, az állító henger határozottan mozog, menet közben nem tud elmozdulni a beállított értékről. A 0,2 mm -es állítási lehetőségnek nem sok értelmét látom (0,4 és 1 mm között), 1 és 5 mm között már csak 0,5, a fölött pedig 1 mm -enként lehet állítani. A szakállfésűvel teljesen jól belőhető a kívánt hossz, a nélkül pedig gyorsan lecsapható a 0,4 -es borostáig a felesleg.
Hogy formázni mennyire lehet vele, nem tudom, egyelőre nem próbáltam, de a kisebb fejjel nem okozhat sok gondot a finom munka sem.
Jó pont a vízállóság, a tisztítás pár másodperc csap alatt, a maradékot száradás után kefével ki lehet lökni.
Szóval nem rossz, egy QG3340 -en gondolkodtam még, de ez valahogy jobban bejött a kevesebb tartozék ellenében is.

(#7217) erik365 válasza Acheron (#7216) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem nagyon tetszik, eddig egy régi Remingtont használtam, én 2mm-esre beállítom, aztán letolom vele az egészet és kész :DDD . Nem nagyon használom másra. ;]

1.4 T-jet M32

(#7218) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
5 éves philipps RQ 1250-es borotvám ma reggelre elhalálozott.
Tegnap reggel feltettem tölteni, ma reggel jutott eszembe, hogy hoppá, leveszem a töltőröl, és se kép se hang.
Szétszedtem, az akksi jó, fel van töltve, az akksi alatti elektronikából hogy mi halt meg azt nemtom nem forrasztottam szét.
Ma lebeszéltem egy párszor használt RQ1145-ös borotvát 15k-ért, még van rá bő fél év gari.
Ahogy néztem van esélyem, hogy az RQ1145-ös sziták jók lesznek a régi HQ8894-es borotvámba.
Ha nem akkor meg eladom a 1145-ös fejet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7219) Jenne válasza Nagya21 (#7218) üzenetére


Jenne
senior tag

A sziták mintázata megegyezik egymással (HQ8 és az RQ11) de a rögzítésük a fejegységben már eltérő. Nem fogod tudni a régi borotvádba áttenni. Sajnos. Én is gondolkoztam régebben, a hatékonyságot növelendő, hogy RQ12-es szitákra cserélem az én PT920-amban lévő HQ9-es szitákat de abba sem csereszabatosak. Aztán végül a saját bénaságom megoldotta ezt a problémát. Elejtettem a PT920-ast és olyan szerencsétlenül landolt a fürdőszobában a padlólapon, hogy totálkárosra tört.
Az RQ12-es sziták is ugyan ilyen rögzítésűek belülről, mint a képen látható RQ11-es.
Itt egy kép az RQ11 szitákról belülről.
[L:/dl/upc/2015-11/24/485352_n0caykqecxety2zc_rq11.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/24/485352_n0caykqecxety2zc_rq11.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7220) Nagya21 válasza Jenne (#7219) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ja már itt van a kezembe, teljesen más a sziták rögzítése, nem csereszabatosak.
Nekem az RQ12-es sziták is másmilyenek, olyan kis felnyilóak mind a három, nem szétpattintós.

Kép

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7221) Jenne válasza Nagya21 (#7220) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezek szerint jól tudtam.
Viszont az RQ12-es komplett fej csereszabatos az RQ11-el ha jól tudom. Így olyan borotvákhoz is használható az RQ12-es amelyek eredetileg RQ11-el voltak ellátva és úgy jöttek ki a gyárból.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7222) Nagya21 válasza Jenne (#7221) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen igen, én most pont ezt csináltam, mivel nekem a meghajtás bedöglött.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7223) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

A "No shave November" mozgalom keretében elkezdtem szakállat növeszteni és annyira megtetszett, hogy így hó végén jó lenne valahogy kordában tartva megtartani. :)

És ha már vennék egy szakállnyírót, kérdésem, hogy érdemes-e összekötni egy univerzális géppel, ami hajvágásra is jó?

A cél az lenne, hogy minél hosszabb szőrzet/haj maradhasson és közben a szakállamat is nyírhassam vele (ezt rövidre, pár milliméteresre, max. 1 cm-esre).

Ezt a gépet találtam eddig: Remington

Ti mit ajánlanátok a fenti célra max. 10 ezer környékén?

Köszi!

(#7224) maestro87 válasza Tompkins (#7223) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt a hülyeséget, inkább egy herét ábrázoló pólót hordanátok felirattal, sokkal szembe tűnőbb lenne. :D Még ha olyan ritka lenne egy szakállas férfi, akkor megérteném...

Na mindegy. Nem is ezért jöttem ide. :D
Olyan borotvát keresek amivel lehetne beállítható hosszúságú borostát hagyva borotválkozni. Másodlagos szempont meg az lenne, hogy lehessen vele hajat is vágni/igazítani.
Szóval valami sokoldalú borotva kellene, ha létezik ilyen. Tud valaki ilyeneket ajánlani?
Braun borotvákkal szimpatizálok, csak hát sok van belőlük, szűrni meg nem lehet rá sehol a Braun oldalán.
Körkésesek kizárva, mert húznak.

(#7225) Tompkins válasza maestro87 (#7224) üzenetére


Tompkins
tag

Ha nincs ez a marhaság, sosem jövök rá, hogy nem is olyan rossz az a szakáll/borosta. :)

Amúgy valami hasonlót keresek én is, mint te. Első szempont a borosta/szakáll vágás, de jó lenne, ha hajvágásra is alkalmas lenne.

(#7226) BullZeye válasza maestro87 (#7224) üzenetére


BullZeye
veterán

az irigység szól belőled? :D

(#7227) maestro87 válasza BullZeye (#7226) üzenetére


maestro87
őstag

Amúgy ja, elég lassan nő. :D
De Mikulás szakállat sose növesztenék, nem lenne kedvem minden étkezés után mosni, szárítani.:D
Bajusz növesztéshez meg nem vagyok elég gazdag, így marad a borosta. :DDD

(#7228) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Melyik elektromos borotva a legolcsóbb, megbízható?
Nem kell, hogy 3 fejes legyen, normál is jó, borostát leszedni.
Köszi

風林火山

(#7229) alvarezlopez válasza Gergely0809 (#7212) üzenetére


alvarezlopez
tag

És ha nem tudsz betelni az illattal, beletöltöd e-cigibe és elpöfékeled :D

(#7231) Jenne válasza #79621120 (#7230) üzenetére


Jenne
senior tag

NEEEM!!!! Ennyiért nem.
Küldtem PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7232) Tompkins válasza Tompkins (#7223) üzenetére


Tompkins
tag

A #7223 és #7224-re van valakinek valami ajánlata?

(#7233) zsoltzsolt válasza #79621120 (#7230) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

komolyan 1 kg ez a borotva? Mert akkor egyben karizom erősítő is, s akkor mr megéri az árát :DDD

(#7234) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok! Emagon ez a 3 az egyben borotva elég jónak tűnik. Borotváláshoz kellene, meg igazításhoz. Szerintetek jó ennyiért?

LINK

[ Szerkesztve ]

(#7235) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket érdemes most megvenni?
Braun S7720S
Braun Series 7 760CC
Philips S7780/64
Braun Series 7- 790cc
Braun Series 7 790cc-4

Illetve melyikkel lehet akár intim területre is rásegíteni?

Előre is köszönöm,
Devsey

(#7236) Devsey válasza Scorce (#7234) üzenetére


Devsey
tag

Amazonon nem túl jók a vélemények róla
Németeknél már jobbak az értékelések

[ Szerkesztve ]

(#7237) Jenne


Jenne
senior tag

Tegnap találtam az egyik hirdető oldalon. Braun 3 3020-as és igen jó áron van hirdetve. Hátha valakit érdekel. (nem én árulom !)
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7238) Scorce válasza Devsey (#7236) üzenetére


Scorce
tag

Köszönöm! Nekem eszembe se jutott, hogy külföldi oldalon nézzek teszteket. Inkább elállok ettől most. :)

(#7239) Jenne válasza Scorce (#7238) üzenetére


Jenne
senior tag

[link]
Itt elég sok mindennek megtalálható a tesztje. Jó kiindulási alap egy esetleges vásárlás előtt. Fent a keresőbe be kell írni annak a típus számát amit meg akarsz nézni, majd a 'SUCHEN' -re és keres. Van elég sok komment is készülékenként így abból is lehet következtetni. Legjobb tesztek mindig a felhasználók által tapasztaltakból jönnek és azokból lehet leszűrni, hogy mi éri meg vagy mi nem. A felhasználók értékelik a terméküket és a kapott csillagok segítenek a döntésben (öt a maximum adható).

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7240) Carvus


Carvus
senior tag

Nah Urak jó hosszú vívodás után (közel egy év :) határozott vagyok! Ja nem..) végre megrendeltem első szakállnyíromat..
Philips BT5270-re esett a választásom, Emag BF keretein belül! (sokáig Philips QT4015 és Remington MB3040 között vacilláltam). Láttam mostanában sokan érdeklődtetek szakállnyirók után, de mivel a topikba nagy tapasztalat nincs velük gondoltam írok róla, meg persze ha megjön a tapasztalatokról is!

(#7241) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Sziasztok!

Braun Series 3 3080s Wet&Dry borotváról van valakinek tapasztalata ? WF2 a másik amin elgondolkoztam, melyik lenne jobb választás szerintetek ?

Köszi a segítséget!

Üdv

"Be the change you want to see in the world"

(#7242) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Melyik elektromos borotva a legolcsóbb, megbízható?
Nem kell, hogy 3 fejes legyen, normál is jó, borostát leszedni.
Köszi

風林火山

(#7243) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, új borotvát szeretném vásárolni karácsonyra, az első elektromos borotvám lenne, eddig Gilette-vel borotválkoztam (az egyszerűbbekkel és a ProGlide szériával), nagyon érzékeny a bőröm, főleg a nyakamon borotválkozás után enyhén égő érzés, vörösödés, pattanások láthatók. Heti kb. 2-3x borotválkozom.

Nem nagyon vagyok jártas a témában, úgyhogy fogalmam sincs, hogy érdemes-e drágább modellt venni, vagy sem. Továbbá pár ismerősöm azt mondja, hogy ezek a gépek nem borotválnak olyan jól, mint a hagyomás Gilette borotvák, szerintetek?

Ami fontos számomra:
- minőségi borotválkozás (sima arcbőr, egyenletes borotválkozás mindenütt) szárazon, de főleg habbal
- nem tudom melyik megoldás a jobb a Braun & Panasonic vagy a Philips borotvál jobban?
- egyszerű tisztítás és a víz ne okozzon neki gondot
- minőségi, szép kivitel, jó üzemidő
- tartósság és megbízhatóság (itt megemlíteném, amit hallottam, hogy a Braun és Panasonic cuccok megbízhatóbbak, mint a Philips? Mit gondoltok, tapasztalat?)
- ár olcsóbb modell esetében max 100-120euró, de ha érdemes ráfizetni, max 170-180euró

Az alábbi modelleket néztem ki:

- Philips S7530/50 Series 7000 vagy S7720 (cashback 30euró)
- Panasonic ES-LV65
- Braun 7-720-4
- vagy esetleg olcsóbb modellek is jöhetnek

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7244) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok
Szakállvágó erős szőrre ami össze-vissza(irányba) nő, mi ami bevált minőségbe kb 10 max 15 ezerért
Köszönöm a tippeket! :R

(#7245) mickemoto válasza junior11 (#7243) üzenetére


mickemoto
őstag

Én egy Braun S7-720-4-et használok két hete körülbelül.Eddig elégedett vagyok vele.Akksi benne elég jó, egyszer töltöttem fel mióta megvan és már vagy 10-szer borotválkoztam vele.Tisztítani egyszerű, leveszem a vágófej egységet csap alatt elöblítem és a radiátorra teszem száradni.Néha pici műszerolajat adok a szitának,késnek.Gyors és kényelmes vele borotválkozni.Mindennai borotválkozásra de két, háromnapos szakállra is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#7246) junior11 válasza mickemoto (#7245) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, délután egy kicsi olvasgattam a témában, és hát rendesen megoszlanak a vélemények a körkörös vágófej (Philips) és a rezgős cuccok között (Braun, Panasonic), nekem erős, kemény arcszőrzetem van, erre most melyik lenne jó?
Amúgy kb. heti 3x használat mellett ezek a kések meddig bírják ki? Mert elég húzós ára van pl. a Philipsnek (55euró), Braun 5 38euró és 7-es széria 48euró, Panasonicnak fogalmam sincs, nem találtam infót róla.
Száraz borotválkozás mellett ezek a gépek mennyire jól dolgoznak habos borotválkozás esetén? Hozzák egy Gilette Proglide szintjét?

Az alábbi olcsóbb variánsokat néztem még:
- Philips S7520/41
- Panasonic ES-LF51
- Braun series 5-5040S

Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7247) mickemoto válasza junior11 (#7246) üzenetére


mickemoto
őstag

Ebben szerintem nem érdemes senki véleményére adni hanem ki kell próbálni és úgy választani.Nekem körkéses ingyen sem kéne, de nyilván ez senkit nem érdekel.Én ami körkésest próbáltam, Remington-t és Philips-t az mindkettő belépő szintű volt, de fabatkát sem ért.De ugyanúgy próbáltam már braun egyes szériásat, az sem való semmire.Braun-ból ötös széria illetve hetes ami szerintem nyugodtan ajánlható a mostani felhozatalból.

(#7248) junior11 válasza mickemoto (#7247) üzenetére


junior11
veterán

Hát ez az, nagyon megoszlanak a vélemények, tapasztalatok. Nem sietem el, van idő, úgyhogy még a jövőhéten böngészek egy kicsit, bejárok pár boltot, meglátjuk... A család amúgy azt tanácsolta, hogy maradjak a jól bevált Gilette borotvánál :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7249) mickemoto válasza junior11 (#7248) üzenetére


mickemoto
őstag

Én is használok pengés borotvát.Tulajdonképpen nyáron többet pengéssel, télen meg elektromossal gyakrabban.Így kevésbé unalmas.

(#7250) junior11 válasza mickemoto (#7249) üzenetére


junior11
veterán

-

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.