Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Chris82 válasza Devsey (#8596) üzenetére


Chris82
senior tag

Nemtudom hol olvastál róla, de nincs vele semmi gond. Nem csak olvastam róla :D

(#8602) Breki


Breki
veterán

Egy technikai kérdés

Egy ilyen szakállnál hogy kell vágni az alsó szakállvonalat a nyaknál?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8603) zsoltzsolt válasza Breki (#8602) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kell venni egy alkoholos tűfilcet és rajzolj magadnak egy ilyen szakállt 😂

[ Szerkesztve ]

(#8604) Breki válasza zsoltzsolt (#8603) üzenetére


Breki
veterán

Jó akkor máshogy kérdezem

Amikor ilyen a szakáll, hogy nyaknál lenyírják hogy megy pontosan a vonala
alul pl egyenesen vagy u alakban, hogy lehet ezt egyszerűen megcsinálni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8605) zsoltzsolt válasza Breki (#8604) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

El se tudom képzelni. De az első fotón lévőt szerintem borbély vagy fodrász csinálja. Bár lehet, hogy valaki meg tudja csinálni magának. Az biztos, hogy én nem vesződnék ilyennel, nekem nagyon természetellenes hatást kelt, de ez szigorúan magánvélemény. Néha tényleg már nem tudom, hogy borostás valaki vagy rajzolva van neki.
Remélem tud valaki választ adni neked, mert engem is érdekelne a technikája.

[ Szerkesztve ]

(#8606) Breki


Breki
veterán

Na az ilyesmi technikák érdekelnek

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8607) zsoltzsolt válasza Breki (#8606) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát sokat kéne fizetnie valakinek nekem ahhoz, hogy a 2. linken lévő közel 10 perces procedúrát naponta, két naponta eljátsszam. Ennél az időm és az élet fontosabb :D

(#8608) Breki válasza zsoltzsolt (#8607) üzenetére


Breki
veterán

Egyébként te szakállas vagy?

Pont úgy látom, hogy karban tartani kevésbé időigényes mint mindig borotválkozni.

Én kb hetente egyszer szoktam és jól beállított fazon jól áll :-)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8609) zsoltzsolt válasza Breki (#8608) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Naponta borotválkozom. Azt hittem ezt macerásabb karbantartani. De egy intézmény igazgatójaként muszáj ☺ sima, ápolt arccal lennem.

(#8610) Abrion válasza zsoltzsolt (#8609) üzenetére


Abrion
senior tag

kis szegény igazgató. nehéz lesz rávenni az agyadat ara hogy a szakál nem piszkos mások szemében :D ha jól fazonra van vágva máris jó lesz :D, esetleg színezd be :D

(#8611) zsoltzsolt válasza Abrion (#8610) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem zavar a szakáll, nem kéne félreérteni. De az én arcszőrzetem pl erre nem alkalmas. Így inkább naponta borotválkozok ennyi.

(#8612) Abrion válasza zsoltzsolt (#8611) üzenetére


Abrion
senior tag

úgy gondolod az a szakál egy hét alatt jön össze? :D nem nem fél év.

(#8613) mike1334 válasza Abrion (#8612) üzenetére


mike1334
veterán

És fél évig nézzen ki úgy, mint a tini aki büszke a kis koszra az orra alatt, vagy valaki, aki woodstockból szökött? :P van olyan munkahely, ahol ez tényleg nem elfogadható...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8614) Breki


Breki
veterán

Miért kell egy szakállhoz fél év? :-)

Akkor én borostáról beszélek :-)

Max egy hét, de szerintem már egykét nap után is formázható.

Egyébként amiről beszélek Business szakáll simán vállalható minden munkahelyen.

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8615) Breki


Breki
veterán

Ilyesmire gondolok, igazítás nélkül és igazítással.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8616) zsoltzsolt válasza Breki (#8614) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt mondom, vállalható, de az én arcszőrzetem nem alkalmas rá. Csak Abrion kolléga értetlenkedik 😁
Ettől függetlenül nem az én stílusom 😁.

[ Szerkesztve ]

(#8617) Breki


Breki
veterán

Na valami ilyesmire gondoltam

Men’s Grooming: 5 Tips and Tricks for Trimming Your Beard or Mustache

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8618) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Érzékeny a bőröm, és borostát szeretnék de minél rövidebbet. Láttam most akciósan Remington Beard Boss-t, 0,4 mm-t láttam rajta illetve, Philips beard püpüpüvalami volt 7000 körül, az pedig állítólag 0,5-re nyesi le, na most ezek jók valamire? Az lenne a szuper ha szépen gyorsan vágná a pár napos borostát, az se baj ha nem 0,5mm hanem legyen 1 akár, csak ne kelljen dörgölni vele sokat az arcom, minél kevesebb irritáció legyen.

(#8619) Abrion


Abrion
senior tag

Eddig kettő trippet kaptam, valaki ajánlna egy braun szőrtelenítőt?

(#8620) Breki


Breki
veterán

A nagy villanyborotvateszt: olcsóbb vagy drágább, rezgő- vagy körkéses?

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8621) mike1334 válasza Breki (#8620) üzenetére


mike1334
veterán

Persze az olcsóbb alternatívát (pl. Panasonic) azt teljesen ki kell hagyni a tesztből....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8622) tothdev


tothdev
tag

Sziasztok, van valami best buy szakállvágó max 12 e forintig? Egy fontos szempont lenne, hogy hálózatról is működjön, ne csak akksiról, köszi.

(#8623) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, 70e forint körül milyen borotvát éri meg venni?

Most braun waterflexet használok, ez kb. 30-ba kerül újjonann, series 9-et néztem dokkoló nélkül, de az már 85-be kerül. A series 7-nél meg nem találtam meg a friss, dokkoló nélküli változatot, ahhoz dobna valaki egy linket? A braun honlapján nem találtam apontos típus neveket.

Illetve mennyivel jobb a series 9 a 7-hez képest, illetve ezek a waterfelxhez képest mennyire lennének előrelépések?

[ Szerkesztve ]

(#8624) Kutykurutty7 válasza tothdev (#8622) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem ilyen van:
Babyliss

Szeretem, az árához képes korrekt készülék, de teljes borotválkozásra nem alkalmas, csak egész rövidre tudja vágni a borostát. Ami még kellemetlen, hogy szanaszét szállnak a borosta szálak, percekig tart, míg a használata után a mosdóról mindent sikerül letakarítani.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8625) tyan válasza csucsotke (#8618) üzenetére


tyan
senior tag

Na pont ilyen készüléket keresnék én is.

(#8626) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan készüléket (ha jól sejtem, szakállvágó néven ismert, ami nekem kéne), amivel ,,háromnapos borosta" érhető el? Sajnos ahogy a cikkben is írják, nekem durván kipattogzik a bőröm, ha teljesen simára vágom akár géppel (körkéses Philips), akár pengével.

[ Szerkesztve ]

(#8627) SPF válasza albiosz (#8626) üzenetére


SPF
senior tag

Philips qt4015.
1 honapja hasznalom, teljesen meg vagyok elegedve vele.

(#8628) albiosz válasza SPF (#8627) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi, ez tetszetős. Ami negatívat találtam árukeresőn, hogy legrövidebb álláson kívül lötyög a távtartó fésű, az annyira nem zavarna, mert nekem pont 3 napos a cél.

Ezen kívül te találkoztál bármilyen tulajdonságával, ami érdekes lehet?

(#8629) SPF válasza albiosz (#8628) üzenetére


SPF
senior tag

Nekem nem lotyog semmilyen allasban. Akksi kiemelkedo, heti ketszer hasznalom, es pont egy honapig birta egy toltessel.

(#8630) albiosz válasza SPF (#8629) üzenetére


albiosz
őstag

Jól hangzik. Meg szimpatikus, hogy megy hálózatról is. Feleségem ma meg is vette Mediaban karácsonyra. :)

(#8631) zsoltzsolt válasza albiosz (#8630) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Háromnapos borostát hord? :DDD :DDD

(#8632) albiosz válasza zsoltzsolt (#8631) üzenetére


albiosz
őstag

:D

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy megkérte a Jézuskát, hogy hozza el nekem a fa alá.

(#8633) Jenne


Jenne
senior tag

Egy kevéske "csendességre" vágytam, ezért elküldtem pihenni pár napra a Braunt. Csak ne lenne ennyire jó ez a Philips az RQ12+ Pro fejjel. :K
Komoly dilemmában lennék akkor, ha valamelyiktől meg kellene válnom, hogy melyiket válasszam. Bár most kezdek kicsit hajlani a Philips felé, hogy azt tartanám meg. A Braunhoz képest szinte "hangtalan" üzemmód miatt főleg.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8634) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Körkéses borotvát szeretnék venni.
Kettő kiszemeltem van. Az egyik a Philips 7310/12

A másik egy Remington XR1470

Mindkettőt 30ezer körült tudnám megvenni. A Philipset a Shell árulja most olcsóbban.

Melyiket válasszam?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8635) n00n


n00n
őstag

Most már azért egy ideje használom az új borotvámat, így írnék róla néhány szót. Csak a teljesség kedvéért: Kb. 4 éven keresztül borotválkoztam egy Braun Series 3 390-cc4-es elektromos borotvával, ezt cseréltem Black Friday alkalmával egy Braun Series 7 790-cc4-es borotvára. Ég és föld a kettő borotva, ezt már az ember akkor érzi, amikor a kezébe veszi a két eszközt és bekapcsolja őket. A 7-es sokkal erősebb gép, nagyjából 2-3x tovább tartott a régivel a borotválkozás, szinte mindenhol lehúzza egy-két szóból, a nyaknál ez is meg szenved, de sokkal jobb itt is az eredmény. Összességében nagyon elégedett a cserével. Most már csak az böki kicsit az oldalamat, hogy mit tudhat ehhez képest egy 9-es. :))

Más: A szárítást mikor csinálja a tiszítóállomás? Többször használtam már, de mindig nedves maradt a tisztítás után is.

(#8636) zsoltzsolt válasza n00n (#8635) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A 9290 az tökéletes 😀. Nemrég bemásoltam egy összehasonlítást a kettőről, ahol kilencest sokkal jobbnak érezte egy felhasználó, kb úgy írt a kettőről, mint te a hármas és hetesről.

(#8637) zsoltzsolt válasza Kerio (#8634) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Remington Xr 1370 van nekem, szerintem nagyon jó. De mióta megvan a Braun 9290 cc azóta pihen és másodborotva lett. De még mindig jól esik kézbe venni, ergonomikus, jól vág, csendes, vízálló, gyorstöltést is tudja, szóval nekem bevált. Naponta borotválkozom.

(#8638) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Ezt a borotvát néztem ki, feladata annyi lenne, hogy 2-3 naponta simára vágja az arcomat :D Van szakállam szóval nem mindenhol kell. Minél simább annál jobb persze, nem szeretem ha ilyen 1-2mm-es szőrszálak megmaradnak.

Ami még fontos, hogy a szám és az orrom között van egy anyajegyem, jó lenne ha ezt nem sértené még.

Jó borotvát néztem ki, vagy érdemes lenne drágábbat, esetleg más márkát venni, ami nem körkéses?

Mit gondoltok? Árban rugalmas vagyok de jó lenne megúszni kb 60-ból.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#8639) Jenne válasza n00n (#8635) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
"... A szárítást mikor csinálja a tiszítóállomás? Többször használtam már, de mindig nedves maradt a tisztítás után is..."
Talán azért (csak tipp) mert a három lehetséges tisztító program közül a legrövidebbet, a Rövid, gazdaságos tisztítást használta a program. Ebben az esetben nem szárít, csak egy rövid pár perces tisztítást futtat.
Azt nézd meg, hogy amikor beteszed a borotvát a tisztító állomásba, a középső indító gombtól jobbra vannak a Tisztítóprogram jelek. (kis csepp alakúak) A három lehetségesből hány kis csepp alakú jel gyullad ki. Ha csak a baloldali első akkor az a gyors/rövid tisztítás. Ekkor nem szárít csak egy rövidet tisztít és tölt is. Ha kettő gyullad ki az a Normál és ha mind a három világít akkor az az Intenzív tisztítás. Ez utóbbi két esetben van szárítás is meg töltés is.
Nálam a hetesnél így működik legalább is. Ott a középső indító gomb két részből áll, és ha annak az alsó részét nyomom csak be akkor van az a Gyors tisztítás nevű program, ami nálam ilyenkor kábé. 3-4 perc és nincsen ilyenkor szárítás. Bár ott egymás alatt van az három Tisztítóprogram jel, csak zöld kerek 5 mm-es LED-ek, nem csepp alakúak, de a tisztítás folyamatán nem változtat. Szerintem.
Csak tipp. Az nem lehet, hogy ha a Normál vagy az Intenzív tisztítást választanád, ahhoz hosszabban vagy esetleg kétszer kell megnyomni az Indító gombot? Hátha...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8640) zsoltzsolt válasza Jenne (#8639) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lefotóznád ezt a gombot? Összevetném a 9290 gombjával.

(#8641) Jenne válasza zsoltzsolt (#8640) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Most nem vagyok otthon, de kerestem egy képek róla. Ugyan ilyen az enyém is, a jobb oldalon négy LED van. A legfelső az kék és akkor gyullad ki amikor befejeződött a tisztító program futása. A többi az zöld színű.
Piros nyíllal jelöltem a képen, hogy nálam melyik az a Gyors tisztítás indítás. Azt kék félkör íveset kell csak megnyomni. Ilyenkor tényleg csak néhány percig működik. Ha a teljes kerek fekete gombot nyomom akkor a Normál vagy Intenzív fut le.
Ilyen az enyém: [kép]
És ilyen a Tied. [kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8642) zsoltzsolt válasza Jenne (#8641) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!! Erre a többféle nyomásra voltam kíváncsi, hogy miként valósul meg, hogy alul nyomod, akkor mást csinál. Nálam a 9290 mindig teljes tisztítás csinál, egy használat után ugyanúgy, mint egy hét után :D , nem értem, még sose jelzett egy cseppet.

(#8643) Jenne válasza zsoltzsolt (#8642) üzenetére


Jenne
senior tag

Látod-látod...
Lehet, hogy jobb volt mégis a régebbi verzió? :DDD
Akkor talán az lehet, hogy ezekben már egyszerűsítettek és kivették a Gyors tisztítási funkciót. Is. Csak egyfajta tisztítás, a Normál maradt. :F
Van olyan amikor az egyszerűbb a nagyszerűbb... :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8644) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Gilette Blue 3 borotván használok már pár éve. Viszonylag elégedett vagyok vele, de ha szőrnövekedéssel megegyező irányban borotválkozok (hogy ne pattogjak ki annyira, érzékeny a bőröm), kb naponta kellene megismételni, hogy sima maradjon.

Egyszer vettem valami szuper 4 pengés Gilettet, de az iszonyúan húzta a szőrömet. Viszonylag erős szőrzetem van az arcomon.

Most nézegettem ezeket a hagyományos borotvákat " biztonsági borotvák", Lord L6, stb. Ezekkel van valakinek tapasztalata? Milyen a millió pengés modern borotvákhoz képest? Tényleg kevesebb irritációt okoznak, mint a több pengések? Megvágni mennyire könnyű magát az embernek? Mert az többször sikerült a Blue 3-mal is. :)

(#8645) #88727040 válasza dangerzone (#8644) üzenetére


#88727040
törölt tag

kicsit eltévedtél, ez eléggé fórumon kívüli (offtopic) hozzászólás:

ezek a te helyeid:

http://borotvaforum.hu/
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9220857

itt senki sem használ reluxás borotvát, régi gillettet meg végképp nem

itt mindenki villannyal borotválkozik, vagy vág szakállt, hajat, más egyéb testszőrzetet

(#8646) csucsotke válasza SPF (#8627) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Tutira QT4015, nem pedig QT4000/15? Bocs a kérdésért, de az utóbbi nem kerül annyiba és reménykedem hátha rosszul írtad:)

(#8647) blackrat


blackrat
csendes tag

Sziasztok!

Mit szóltok a Remington rezgőkéses borotvákhoz?
Van valakinek tapasztalata velük?

(#8648) #88727040 válasza blackrat (#8647) üzenetére


#88727040
törölt tag

jók és olcsóbbak ugyanabban a kategóriában

nekem körkéses van, és ez nekem irritáció szempontjából jobb, kíméletesebb, mint a rezgőkéses, de emiatt kevésbé alapos, ami nekem nem probléma

vizesen használva, folyékony szappannal (habbal nem próbáltam) maga az álom (hideg vízzel öblítve remekül hűsít) és ekkor még alapos is

5 napos borostát is simán viszi vizesen, de előbb lefelé célszerű húzogatni a borotvát, majd oldalra, aztán pedig körkörösen

további előny:
-halk,csendes működés
-szőrgyűjtő kamra (nem piszkolja össze a mosdót)
-Li-ion akksi (akkor töltöm, amikor akarom...én kb 2-3 borotválkozás után ráteszem, de van hogy 1 borotválkozás után is)

úgyhogy nem igaz, hogy érzékeny bőrre a rezgőkéses jobb, én vagyok rá a példa

remington xr1330

https://www.google.hu/search?q=remington+xr1330&biw=1280&bih=645&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF142ekIjRAhXLD8AKHRFdCWQQ_AUIBigB

[ Szerkesztve ]

(#8649) zsoltzsolt válasza #88727040 (#8648) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt mind megerősíthetem. Bár mióta használok egy Braun 9290-est, azóta azt látom, hogy mindenfajta bőrirritáció megszűnt, másnap kisebb a borostám, sokkal alaposabb és lényegesen hamarabb végzek a napi borotválkozással.

(#8650) #88727040 válasza zsoltzsolt (#8649) üzenetére


#88727040
törölt tag

további előny, hogy pengét (körkést), meg szitát nem kell benne cserélni, mert önélező

és a szita sem szakad ki, mert más anyagból van

egyszóval tartósabb és gazdaságosabb konstrukció a körkéses, valamint a megjelenése is modernebb

egyébként ahogy olvastam neked xr1370 van, ami lényegében, ugyanaz, mint az xr1330, csak nincs digitális akku perckijelző , illetve a töltési idő hosszabb,
de ez nálam nem gond, mert 1-2 max 3 borotválkozás után már töltöm is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.