Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) #79621120 válasza junior11 (#7248) üzenetére


#79621120
törölt tag

" A család amúgy azt tanácsolta, hogy maradjak a jól bevált Gilette borotvánál :D "

Nálam ugyanez történt .

(#7252) junior11 válasza #79621120 (#7251) üzenetére


junior11
veterán

Na és maradtál vagy váltottál? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7253) #79621120 válasza junior11 (#7252) üzenetére


#79621120
törölt tag

Egyenlőre maradtam .

(#7254) Shingen válasza #79621120 (#7253) üzenetére


Shingen
addikt

:D

風林火山

(#7255) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Sikerült egy ilyet megcsípnem féláron (3000 Ft): [link]

Szerintetek használható lesz valamire ez a borotva? (Még sosem volt elektromos borotvám, ilyen eldobható pengéssel szoktam borotválkozni.)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#7256) #88727040 válasza mickemoto (#7247) üzenetére


#88727040
törölt tag

Furcsa, hogy ennyire leszóljátok az 1-es Braunokat. Pedig a 60-as évektől a 90-es évekig csak ilyet lehetett kapni még nyugaton is.Akkor jó volt? Nem hiszem, hogy ennyit nyavalyogtak az emberek.
Ráadásul mindenhol elvárt volt a borotválkozás,a sima arc. Nem voltak ilyen hajléktalan ,ápolatlan,borostás, börtöntöltelék,alkoholista kinézetű emberek az utcákon.
Ez összefügg a sorkatonaság megszüntetésével is,ahol parancsba adták a borotválkozást minden reggel.

Visszatérve jó ott az 1-es braun is. Óvatosan kell használni, egy kis pre-shave, a végén meg hidratáló krém. Osztjónapot.

Amúgy meg a villanyborotva eléggé szárítja a bőrömet. Még a7-es Braun is. Ezért nem éri meg a 80ezer Ft-os árát.

Hagyományos borotvával ilyen gondom nem volt.

Legjobb,legolcsóbb a klasszikus borotva(DE double edge razor) 5 penge 2-300 Ft Osztjónapot.

Mostanában gyakrabban használom a hagyományost. Kb 1:3 arányban egy héten.

[ Szerkesztve ]

(#7257) #88727040


#88727040
törölt tag

Nézzetek meg egy 80-as évek vagy azelőtti filmet vagy sorozatot. Mindenkinek sima az arca. Dallasban volt egy rész,amiben Jockey rezgőkésessel tolja az irodában.

Kojak viszont körkésessel borotválta a fejét is. Mondjuk itt pont rezgőt hadznál:

https://www.google.hu/search?q=kojak++shaving&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj41Ny09brJAhXLDxoKHdCKBp0Q_AUICCgB&biw=213&bih=279#imgrc=DZZFHqd3KyjF1M:

Szóval Kojak vegyesen tolta.

[ Szerkesztve ]

(#7258) mickemoto válasza #88727040 (#7256) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezért is írtam hogy a jelenlegi felhozatalból.A régiekből lehet jók voltak az alap borotvák is.Nekem egy Braun 5443-am már 15 éve megvan, de semmi baja, prímán vág.

(#7259) Jenne válasza #88727040 (#7257) üzenetére


Jenne
senior tag

Valamikor réges régen..........a huszadik század utolsó századának második felében az 1980-as években a legmenőbb autó idehaza (és a kevés kiváltságosnak adatott meg, hogy ilyen autója legyen) ez volt a VAZ 2107-es LADA. Kocka LADA néven volt ismert. Akkor és itthon ez volt a csúcs. Vele egy időben volt a Braun Sixtant és a Braun Micron. Borotvából meg akkor és itthon ez volt a csúcs. Ezzel egy időben autóból volt ugyan több márka is, a Wartburg W353, a Skoda S100, a Trabant 601... Ezek voltak az alsóbb kategóriák.
Most autóból a teljesség igénye nélkül a BMV X5 vagy Lexus GS vagy Lexus NX....a Braunból meg a Series 7 vagy a Series 9. Itt tartunk a fejlődésben.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7260) junior11


junior11
veterán

Nagyon csend van :D Ma volt időm, és visszaolvastam, kb. 30-40 oldalt, nem semmi infók az biztos, sokszor írtátok, hogy nem érdemes a felső kategóriából választani, mert túlárazottak + a pótkések sem olcsók. Gondolok itt pl. Philips 9000, Braun 7 & 9, Panasonic LV65/95 stb...

No most, szerintetek milyen elektromos borotva hozza a Gilette Proglide szintjét? Simára levágja szépen, viszont gyakran húzza, és a nyakam piros, kipattog és ég az arcvíz után, de kipróbálom a balzsamot még hátha segít, viszont még mindig motoszkál a fejemben egy jobb masina a penge mellé... Kemény, vastag drótszőröm van sajnos, és elég gyorsan megnő, heti 2-3x borotválkozás szükséges a Gilettével, egy penge kb. 2 hónapig használható, aztán csere.

Olvastam, hogy a körkéses nem vágja le annyira, mint a rezgőkéses, viszont halkabb, tovább bírják a kések, mint a rezgős cuccoké, az viszont állítólag vmivel jobban levágja, de hangosabb, és nagyon terhelésnek van kitéve a rendszere miatt, s ezáltal hamarább elkopik (és hamarabb is meghibásodhat?)...

A kemény drótszőröm és a nagyon érzékeny arcbőröm miatt szerintetek maradjak a Proglide mellett vagy jobban járnék elektromos borotvával az én esetemben? Azzal is viszont továbbra is a habos, vizes borotválkozást preferálnám, szerintem szárazon továbbra is kipattognák és égne a arcom, nyakam. Mert csak akkor vállalnám be a komolyabb gépet, ha hozza a Proglide szintjét.

Amúgy ajánlott a tisztítóállomás? Vagy elég lesz vízzel leöblíteni és megszárítani? Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7261) BullZeye


BullZeye
veterán

Megjött végre a Braun 740s-7 Limited Edition is végre Media Marktól.

Azt kell mondjam jó. Tartottam tőle, hogy esetleg vagy nagyon lassú lesz, vagy nem túl alapos.
Ehhez képest kb ugyanannyi idő alatt szárazon meg tudtam borotválkozni mint sima pengével, nem mondom, hogy jobb lett a hatás, de ahhoz képest, hogy életembe először használtam villanyborotvát, közel hasonló eredményt hoztam ki, ami még javulhat, ha kitanulom hogy tartsam.

Még a glicerines csúszássegítőt sztem bepróbálom legközelebb, mert ártani nem árthat. :)

(#7262) G-Bali


G-Bali
senior tag

Szisztok !
szerintetek ezek közül melyik a jó választás?

Philips QT4015
Philips QG3371
Philips BT5200
Főként szakállra lenne a Philips QG3371 önélező és talán jobb minőségű ,de ha alternativát tudok szívesen fogadom! :R

(#7263) Namelesske válasza #88727040 (#7256) üzenetére


Namelesske
addikt

Pont ezen agyaltam amikor a komolyabb meg olcsóbb braunokon dilemmáztam amikor vettem az enyémet. Ha jó volt 50 évig akkor most is jónak kell lennie, és tényleg jó. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7264) #88727040 válasza Jenne (#7259) üzenetére


#88727040
törölt tag

Azért ez a trabant merci hasonlat,pardon trabant lada hasonlat nagyon gyenge, mert egyazon márkán belüli borotvákról beszélünk.

Ez olyan, mintha valami bronzkori borotvát a Római Birodalomból hasonlítanál össze a 7-es Braunnal.

Helyesebb lenne a 1-es BMW, 3-as BMW, 5-ös BMW és a 7-es BMW hasonlat ;)

A Remington rezgőkésesek is jók ,főleg at USA-ban ismertebbek (állítólag olcsóbb ugyanabban a kategóriában,de nincs hozzá alkatrész,ami sztem nem annyira baj, mert Braunhoz is elég szegényes a kínálat)

Továbbá aPanasonic rezgő is jó és szintén olcsóbb ua. kateg.-ban.

Higgyétek el kezdő borotva vásárlás előtt álló tanácstalan emberek, jó ott az 3-as Braun is,de még az 1-es Braun is. Felesleges további tízezreket kiadni.

(#7265) #88727040 válasza Namelesske (#7263) üzenetére


#88727040
törölt tag

Igen-igen Braun 3-tól felfelé csak parasztvakítás az egész.
Tulajdonképpen már a Flex Integral is jó borotva volt.

Azt elismerem, hogy van különbség a 3-as és az 1-es Braun között, de megfelelő technikával az 1-es is jó (nem kell neki esni, mint az állat, hanem érzéssel stb).

Egyébként mostanában akár egy tízessel is olcsóbban lehet 3-as Braunokhoz hozzájutni.

Az Árkád Media Marktban is 20 körül vannak,de pl az Árkád DM-ben (!) 18 ezer a 3-as Braun hónapok óta.
Ennyiért simán megéri, mert egyébként az év nagy részében 30 körüli összegbe kerül.

(#7266) #88727040


#88727040
törölt tag

A 80-as, 90-es évekkel az volt a baj, hogy rohadt drágák voltak a fizetésekhez képest a műszaki cuccok, főleg,ha nyugati volt.

Pl egy színes tv is egy negyedévi átlag fizetésbe került, már ha lehetett kapni egyáltalán

Egy új Trabant egy éves átlag fizetésbe 80 ezer akkori forintba került. Ez ma olyan 2 millió Forintnak felel meg és akkor az csak egy Trabant. Egy Lada pedig olyan 200-250 ezer Forint volt (kb 6 millió mai Forint.) És még erre is várni kellet 6-7 évet egy listán előleggel befizetve.

Gondoljátok el befizetsz most előre 2 milliót, majd 7 év múlva további 4 milliót és kapsz egy új kocka Ladát.

Szóval nagyon is értem a topictárs problémáját.

Közben itt egy nagyon komoly bronzkori borotva: :Y

[ Szerkesztve ]

(#7267) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Az eldobható borotvámat le szeretnèm cserèlni elektromosra. A nyakamnál kipirosodik nèha ès elég sűrűn kipattog az arcom borotválkozàs után. Heti 1x szoktam csak borotvàlkozni aftershave-t használok utána.
A Braun Cooltech és a Braun Waterflex tipusokon gondolkozok melyik lenne ideális? Úgy olvastam,hogy a Waterflex pengéi a 3as szèriàtól jobbak. Ti melyiket ajánlanátok?

Köszi a segítsèget! :R

(#7268) Nagya21 válasza #88727040 (#7265) üzenetére


Nagya21
addikt

HAlii!
Én azért váltottam a Braunról, mert a borotva anyaga szabályosan szétmállot a kezemben, jó ez annó a 2000-es évek közepén volt.
A 3pengés billenőfejes braun szépen borotvál.(a remingtonnál nem jobban, de a beba shavernél nagyságrendekkel jobban) A remington azért ment a kukába, mert nincs alkatrész, vagy csak aranyáron hozzá.

A sima 1 szitás Braun a 3 pengéshez képest, kanyarban sincs, ugyanez van a mostani borotvámmal ami egy Phil RQ 12-es fejjel van megáldva(a meghajtó most adta meg magát 5 év után, így beszereztem egy RQ11-es borotvát), és ez nagyságrendekkel jobban-gyorsabban borotvál mint a régi HQ8894-es csúcsgép a 8-as szitával.

Mondjuk a 8 éves HQ8894-es még mindég tudja a 94 perc üzemidőt(110 helyett), meg minőségibb az összerakás, mint az RQ1250-es volt.
Fülre ez a RQ1145-ös alapgép jobban teker mint az RQ12-es.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7269) G-Bali válasza G-Bali (#7262) üzenetére


G-Bali
senior tag

Valami vélemény erre?
Pls

(#7270) #88727040


#88727040
törölt tag

Érdekes technológia lehet ez a Braun COOLTEC. Ez a jobb vagy az 5-ös,7-es Braunok?

(#7271) #88727040


#88727040
törölt tag

1-es Braun még a régi technológia. Ezekhez még anno ajánlották a preshave-eket. Az újakhoz,3-as Brauntól felfelé ,mivel más a szitája,a preshave már elhagyható. Sokkal kíméletesebbek.

Most 18 körül nagyon, de nagyon megéri a 3as Braun,de akinek csak 1-esre van pénze, vagy gyűjt még hozzá, vagy kompromisszumokkal használja.

Ez a COOLTEC izgatja a fantáziámat.

Írhatnátok róla,ha van tapasztalatotok.

Bár ha jobban meggondoljuk a BARBON PRESHAVE ARCSZESZ is egyfajta magyaros COOLTEC :D , mert eléggé mentolos. Különösen borotválkozás utáni vizes arcöblítés után szembeötlő.

[ Szerkesztve ]

(#7272) Gergely0809


Gergely0809
tag

Látom többen is vacilálnak rajta, hogy elektromosra váltsanak-e és, hogy megéri-e.
Szerintem megéri én nyugodtam merek biztatni erre a lépésre bárkit.
Pont egy éve váltottam én is, egy Braun 1-essel kezdtem és nekem az is bejött. Nincs túl sűrű szőrzetem és nekem az is levitte. Aztán 3 hónap elteltével vettem egy 3-ast. A különbség ég és föld volt. Eleinte vaciláltam én is, hogy biztos nem lesz számottevő a különbség és megbánom a plussz ráfordítást, de nagyon kellemesen csalódtam. Azóta is azt használom és nagyon szeretem. Pengét ez az 1 év alatt egy alkalommal sem használtam.
Szerintem az a lényeg, hogy el legyen találva a szőrzethez megfelelő teljesítményű borotva. Olcsó noname borotvával nem érdemes foglalkozni, mert ha nem jön be, akkor elmegy a kedvetek az egésztől.
Tísztítóállomásról meg annyit, hogy én használom, szeretem. 390s-4 van nekem, amikor lemerül az akksim, ebbe teszem bele és szépen feltölti és megpucolja. Higiénia szempontból sem utolsó. Viszont nem kötelező, de így nagyon kompakt az egész, nem kell külön olajozni, fertőtleníteni a készüléket.
Ha lenne annyi felesleges pénzem, akkor én most a jelenlegi konfigot egy 5-ös Braunra cserélném, nekem az tetszik a legjobban. És persze abból is a legfelső sorozatszámút.

Le2Max 3/64

(#7273) junior11 válasza Gergely0809 (#7272) üzenetére


junior11
veterán

Na és a kemény, drótszőrűeknek milyen jó? :D Gondolom drágább modell kell, s hamar el is kopik, a kések pedig már azokhoz nem olcsók...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7274) Gergely0809 válasza junior11 (#7273) üzenetére


Gergely0809
tag

Az én szőröm is elég vastag, csak ritkás. 3-as Brauntól felfelé már jó lehet, 5-ös meg tuti jó már bárkinek.

Le2Max 3/64

(#7275) junior11 válasza Gergely0809 (#7274) üzenetére


junior11
veterán

Nekem még a Gilette Proglide is megküszködik vele, de aztán szépen simára leviszi, csak szokszor bepirosodik a nyakam és ég a bőröm a Nivea Sensitive ellenére is... Ha váltanék, olyan borotvát szeretnék, ami hozza a Proglide szintjét borotválkozásban, ugyanolyan simára, csak ne irritálja a bőrömet.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7276) Gergely0809 válasza junior11 (#7275) üzenetére


Gergely0809
tag

Neked kell eldöntened, hogy váltasz-e. Ebben hiába keresel segítséget. Egy Braun 5 már simán jó, nekem a 3 is. Irritáció nincs. Eleinte lehet, de az elmúlik teljesen kb 1 hét alatt, amíg átállsz. Neked kell meghozni a döntést, hogy akarod vagy sem.

Le2Max 3/64

(#7277) BullZeye válasza Gergely0809 (#7276) üzenetére


BullZeye
veterán

@(#7275) junior11

Pro glide szintjét nem hozza a series 7 sem sajnos. Simának sima, viszont marad borosta, legalábbis első próbálkozásra nem sikerült, lehet később ügyesebb leszek, viszont nincs kiporosodás (pro glidenál volt, meg kipattogzás is), és ugyanannyi idő alatt végzek vele.

[ Szerkesztve ]

(#7278) junior11 válasza Gergely0809 (#7276) üzenetére


junior11
veterán

Persze tudom, hogy nekem, van rá időm bőven, nem sietem el, ha mégis bevállalom, Panasonic vagy Braun lesz.

BullZeye Igen, sokan ezt mondják. Meglátom, hogy alakul. Mióta használod? Amúgy hol nem szedi le úgy mint a Proglide?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7279) Gergely0809 válasza BullZeye (#7277) üzenetére


Gergely0809
tag

Egyén függő. 7-essel én is tapasztaltam áll szélein némi borostát, ez nem borosta, hanem ha nagyon visszafelé húztam érezhető kis valami volt, viszont utána a 3-as simán levitte. Ha az ember megszokja, hogy hogyan kell használni szerintem pengés szintet el lehet érni. Vagy legalábbis olyan szintet, ami megfelel.

Le2Max 3/64

(#7280) BullZeye válasza junior11 (#7278) üzenetére


BullZeye
veterán

Bajusz résznél, szóval száj fölött. És csak 1x használtam, ezért mondom, hogy még beletanulhatok. :)

(#7281) #88727040


#88727040
törölt tag

Cooltec vélemény? :))

(#7282) Jenne válasza junior11 (#7273) üzenetére


Jenne
senior tag

Egy kis szita ár összehasonlítás. Melyik olcsóbb....
Braun 31S
Braun 52S az ötös sorozatokhoz való
Braun 70S a hetes sororozatokhoz való
Philips HQ8
Philips HQ9
Philips RQ12 a Braun 5 és 7 kategóriájának megfelelő philipszekhez való.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7283) junior11 válasza Jenne (#7282) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, a Philipsekhez drágább, de állítólag tovább is bírják. Az újabb modellekhez viszont már más típusú kések vannak, SH50/50, SH70/70, SH90/50. A Pana LV65/95 sorozatához sem olcsó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7284) Namelesske válasza #88727040 (#7271) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyébként az 1-es Braun-ból is van többfajta fólia technológia. A legújabbak már smartfoilosak, a legolcsóbbak és régiek pedig sima lyukacsosak. Szóval nem annyira ősrégi technológia attól hogy 1 fejes.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7285) #88727040 válasza Namelesske (#7284) üzenetére


#88727040
törölt tag

Igen-igen, ez a Braun 195s 1. Ez nekem újdonság, nem is nagyon láttam még üzletekben. Viszont annyi előnyét már most látom képről, hogy külön van a szita és a penge, nem pedig egyben, mint a series3-tól felfelé. Így lehetőség van kefével tisztítani.

Nem nagyon preferálom a vizes tisztítást.

(#7286) Jenne


Jenne
senior tag

Érdekes ez az intelligens technológia, ami a Braun hetesekben van.
Először is van három beállítási lehetőség a borotván. A középső a 'Normál' állás, én ezt használom.
Beindítás után, amikor az arcomhoz érintem a szitát (jobb oldalon a pajeszomnál kezdek) akkor 2-3 másodperc után hallhatóan, ha nem is sokat, de csökken a frekvenciája. Így marad a borotválkozás végéig. Nekem erős és sűrű az arcszőrzetem, köszönhetően a katonaságnál megkövetelt minden reggeli kötelező (és nagyon sokszor még a déli napi parancs kihírdetésre újra kellett) borotválkozásnak.
Próbáltam úgy is a hetessel, hogy a reggeli borotválkozás után délután újra braunozás, és ekkor is tapasztaltam ezt a frekvencia esést. Viszont ezt a kevés addigra éppen csak még kinőtt borostát is szépen és gond nélkül levitte. Ugyan ilyen helyzetben anno a Philips PT920-am a HQ9 késekkel nem igazán szerette az ilyen pici fél napos borostákat és nem is igazán szedte le.
Azt is próbáltam a Braunnal, hogy két nap után borotválkozok, na ekkor viszont nem csökkent, hanem kicsit emelkedett a frekvencia a bekapcsolás után, amint az arcomhoz értem vele.
Valahogyan érzékelheti a borotva a borosta erősségét/sűrűségé/hoszátt és ahhoz igaz picit a vágáshoz a frekvencián. Gondolom én.
Kicsit más téma is: volt alkalmam kipróbálni pár hónapja Braun ötöst a mostaninál előbbi sorozatból. Az még külön kés és külön szitás volt. Jó volt az is, de a hetes az lényegesen jobb. Múlt hónapban két héten át volt nálam egy új sorozatú Braun ötös (5050-es). Ez is szépen vágott de a hetes még mindig jobb nála. Igaz csak két hét használata és tapasztalata, de a hetes jobb. Szerintem. Bár már ezek az újabb ötös sorozatok is vannak annyira jók, hogy érdemes hosszabb távon beruházni egyre.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7287) #88727040 válasza Jenne (#7286) üzenetére


#88727040
törölt tag

"Nekem erős és sűrű az arcszőrzetem, köszönhetően a katonaságnál megkövetelt minden reggeli kötelező (és nagyon sokszor még a déli napi parancs kihírdetésre újra kellett) borotválkozásnak."

Nem a borotválkozás gyakoriságától függ az arcszőrzet erőssége (ettől nem lesz több szőrtüsző),hanem az életkor előrehaladtával, hormonális és genetikai hatásokra.

40 felett már az orr és a fül és a szemöldök is erősebben szőrösödik, pedig ott jó esetben nem használtak borotvát előtte, mégis megerősödik a szőr..

Vagy amikor serdülőkorban megjelenik és megerősödik a hónalj és a fanszőrzet
.
Ugyanígy a gyakori hajvágástól sem lesz sűrűbb a haj, szóval a hajhulláson, kopaszodáson nem segít, hogy visszanőjön a haj.

[ Szerkesztve ]

(#7288) #79621120


#79621120
törölt tag

off topic

Mi a fene kerül 6800 forintba négy darab Gillette Fusion pengén ? :((

(#7289) #88727040 válasza #79621120 (#7288) üzenetére


#88727040
törölt tag

Ez egy kísérlet-emberkísérlet-, hogy mennyire tudják lehúzni az embereket, főleg a fiatalokat, ezáltal minél nagyobb profitot bezsebelni egységnyi termék után.

És lám működik a kísérlet, mert azért veszik az emberek.

Nagyon sok embernek az a véleménye, hogy a legújabbat kell használni mindenből, mert az a jó.

(#7290) BullZeye válasza #79621120 (#7288) üzenetére


BullZeye
veterán

MI a fene kerül 100 ezerbe a series 7 borotván? Hisz mindegyikben egy villanymotor van, és jó eséllyel csak a fej számít, ami meg cserélhető, szóal elméletileg a series1-re is rakhatnál series 9 fejet.... és meglennél 20k-ból. :\

(#7291) junior11 válasza BullZeye (#7290) üzenetére


junior11
veterán

Nem beszélve a drágább modellekbe szánt kések árairól sem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7292) #88727040


#88727040
törölt tag

Ha nekem választani kellene, hogy 6800 Ft-os Gillette (és ehhez még kell egy 1000 Ft-os borotvahab, vagy borotvazselé és ez így már 8000 körül van), vagy Braun Series 1-130, esetleg valami alap Remington rezgőkéses, egyértelmű, hogy a villanyborotvát választanám ugyanannyi pénzért.

Magyarul ennyiért már túl drága a vizes, hagyományos borotválkozás, és az ezzel járó pepecselés.

(#7293) junior11 válasza #88727040 (#7292) üzenetére


junior11
veterán

Viszont a Gilette sokkal jobban, simábbra leviszi, mint az olcsó villanyborotva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7295) #88727040 válasza junior11 (#7293) üzenetére


#88727040
törölt tag

Nekem a villany viszi simábbra (még az 1-es Braun is). Pengével csak visszafelé borotválkozva tudnék olyan simaságot elérni, de akkor a bőröm is lejönne.

Ráadásul annyira megerősödött a szőr az arcomon, hogy sokáig kellene puhítani.
20 éves koromig még elment a hagyományos borotva, de aztán már nem.

Egyedüli problémám, hogy néha kiszárad a villanyborotva után az arcom.
Még mindig tesztelem a jó hidratáló krémeket

(#7296) #88727040


#88727040
törölt tag

Mit szóltok ehhez a villanyborotva-automatához? :Y :C
Gondolom repülőtereken, és vasútállomásokon lehetett használni ilyet.

Be kellett dobni az aprót és lehetett használni. Használat után fertőtlenítődött.

[ Szerkesztve ]

(#7297) junior11 válasza #88727040 (#7295) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is már elég kemény a szőr az arcomon, van, ahol, már csak visszafelé viszi le szintén simára. Fogalmam sincs, hogyan reagálna a drótszőröm és a sajna nagyon is érzékeny arcbőröm a villanyborotvára, de csak ha megveszem, úgyis akkor derül ki, lehet, hogy a Braun akcióját kihasználom január végéig, ha úgy alakul. Most megint más kiadás jött közbe...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7298) BullZeye válasza #88727040 (#7295) üzenetére


BullZeye
veterán

Jah hát jah. Én visszafelé borotválom ha pengézek, és ehhez hasonlítva az elektromos series 7 braun csak megközelíti azt a simaságot, de majd belejövök.

(#7299) Gergely0809 válasza #88727040 (#7296) üzenetére


Gergely0809
tag

Ezt már beraktam ide régebben. Beszéltünk is róla elég sokat.
Kb 1 éve néztem egy filmet a címe: Sugarlandi hajtóvadászat [link]
Na ebben van egy jelenet, amikor a főhős borotválkozik elektromossal, és biza nem kábelről, hanem akkuror, és a rendőr megkérdi tőle, hogy használhatja-e? Persze használhatja. Simán elkezdi tolni a rendőr és kb 10mp alatt végez is a borotválkozással és mennek tovább :) Érdemes megnézni jó film.

Le2Max 3/64

(#7300) #79621120


#79621120
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.