Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) zsoltzsolt válasza klepto (#8150) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#8152) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok egy kérdésem lenne még mindíg:

A véleményetekre és a tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Pár hónapja vettem egy Remington hajnyíró gépet.
S érdekelne hogy mi lehet a probléma mert akárhányszor akarunk vele hajat nyírni betapad a gép és vezetőfésű közé és közben a hajat is húzza a gép.
Mit csinálhatunk rosszul?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8153) Gergely0809 válasza mirci18 (#8152) üzenetére


Gergely0809
tag

Szia! Párszor már kérdezted ezt mostanában és nem kaptál választ. Nem azért, mert köcsögök vagyunk, csak valószínűleg senki nem tud erre a problémára megoldást Neked. Szerintem írj a Remingtonnak és kérdezd meg őket. Üdv!

Le2Max 3/64

(#8154) klepto válasza mirci18 (#8152) üzenetére


klepto
addikt

Nekem már pár éve Remington hajnyíróm van (szürke színű, és csak hálózatról üzemelő), az is cserélhető fésűs, de még soha nem volt vele semmilyen bajunk, olyan meg pláne nem, amit leírtál.
Egyszer történt olyan, hogy elkezdett melegedni, akkor teljesen szétszedtem a vágófejet, kitisztítottam alaposan, majd műszerolajjal újra olajoztam, és azóta ismét hiba nélkül működik, és elég éles, erős gépecske.
Nem teljesen értem, de úgy vettem ki a szavaidból, hogy a haj tapad be a műanyag vezetőfésű, és a készülék fejének alsó fém része közé? Ha igen, arra az lenne a tippem, hogy rosszul pattintjátok fel a műanyag fésűt, mert ilyet még soha nem hallottam és tapasztaltam; nem csak Remingtonnal, hanem semmilyen márkánál (még a gagyiknál) sem!
Esetleg szedd szét a fejet, alul van 2 csavar, pucold ki, olajozd meg, és próbáld ki utána. Arra vigyázz, hogy elég erős a rugója, és kis ügyesség kell az összeszereléséhez.
Ha utána is problémás, hívd a Remingtont, és kérj szerviz segítséget.
Ha gondolod csinálj róla egy képet, hogy illeszkedik a műanyag fésű a fejhez, mert szerintem ott nem stimmel valami...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8155) mirci18


mirci18
addikt

Üdv

Köszönöm a válaszokat.
Tudom hogy kérdeztem párszor s nem is véletlenül.

Mert kiváncsi lettem volna a véleményetekre.

De akkor megnyugodtam nincs minden rendben a géppel.
Utánanézek a napokban és referálok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8156) Napfénysüti

Vettem hétvégén ugye egy Braun 3050cc borotvát. Eddig nagyon tetszik, tényleg más világ mint az előzőm volt (egyszerűbb Philips körkéses).
Viszont a Braun oldalán az szerepel hogy ez nem Wet&Dry-os típus így nem használható borotvahabbal vagy zselével. Ellenben a 3040-es W&D-os. Viszont élőben megnézve tök egyformának tűnt a két borotva, ráadásul vízálló mindkettő. A 3050-est tényleg nem lehet így használni? Esetleg valaki próbált már ilyen típust borotvahabbal? Eltérő lehet a cserélhető pengés fejrész?
Mondjuk inkébb kíváncsiságból érdekelne, nem dőlök a kardomba ha tényleg nem tudja a 3050-es a nedves borotválást mert eddig is szárazon csináltam. :)

Més que un club!

(#8157) Zoona válasza Napfénysüti (#8156) üzenetére


Zoona
aktív tag

Remélem valaki tud válaszolni ezekre a kérdésekre, mert én is eközött a 2 borotva között vacilálok.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8158) Chris82 válasza Napfénysüti (#8156) üzenetére


Chris82
senior tag

Az használható vizesen is, amelyikre rá van írva hogy wet and dry. Nekem is a Series 9-es csak szárazon használható, van olyan változata amelyik mindkettőre jó. Gondolom a nedvesen használható borotva sokkal jobban szigetelt. Lehet vele szerintem próbálkozni saját felelősségre.

(#8159) Jenne válasza mirci18 (#8155) üzenetére


Jenne
senior tag

Van még egy lehetőséged. Mivel a Remingtonok cseregaranciásak, nincs szervizük, pakold össze a gyári dobozába minden tartozékával, fogd a számlát amit kaptál és vidd vissza a boltba ahol vetted. Ott mond el mi a hiba, felvesznek egy rövid jegyzőkönyvet és adnak egy teljesen új készletet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8160) Jenne


Jenne
senior tag

Olvasva a kommenteket erről a Braun series 9 tesztről, ott többen észrevételezték az utazótok kinézetét, hogy kemény és csak műanyag. Ehhez egy megjegyzésem lenne.
Az én "régi" (1 éves) Braun hetesemhez is volt a gyári csomagban egy szép fekete Travelcase( utazótok). Talán akkor még nem spóroltak, vagy a tesztelőknek adtak másfajtát...
A képen a Braun felíratos tartó mellett lévő másik az a hálózati adapter/tápegység tartó utazó tokja. [link]
De a Philips RQ1280-hoz is járt a csomagban gyári utazótok. [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8161) Chris82 válasza Jenne (#8160) üzenetére


Chris82
senior tag

Változó, hogy milyet adnak a 9eshez, típusfüggő. A 9090es és a 9095 között is van különbség. Nekem olyan van, mint amilyet belinkeltél (9090es az enyém)

(#8162) SPF


SPF
senior tag

Philips Series 9000 Hajvágó szerintetek hasznalható szakállvágóként? Shell kúton most 15500 ft-ért elhozható kuponokkal.

(#8163) SPF válasza Jenne (#8159) üzenetére


SPF
senior tag

Media Marktban nekem azt mondta egy eladó, hogy szervizbe küldik a Remingtonokat is. A szakállvágómmal kapcsolatban kérdeztem, mert már nem az igazi.

(#8164) Jenne válasza SPF (#8163) üzenetére


Jenne
senior tag

Én tavaly karácsonyra vettem magunknak egy Russell Hobbs Aura 6 in 1 botmixert. Ez a márka is a Remington Co. része. A botmixer motorja idén nyáron elkezdett egyre hangosabban kerregni. Vissza vittem az euronicsbe, ahol vettem, öt perc alatt felvettek egy jegyzőkönyvet és bevették a komplett egységet (dobozával) a blokkal együtt. Akkor éppen nem volt készleten, így nem tudtak egy másikat adni, de megrendeltek egyet a központi raktárból, és egy hét múlva már telefonáltak is, hogy mehetek a cuccért. Kaptam egy vadi újat, komplettet és megint elölről indult a 2 év garancia.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8165) zsoltzsolt válasza Jenne (#8164) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az eredeti doboz ilyen esetben feltétlenül szükséges?

(#8166) mirci18 válasza zsoltzsolt (#8165) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.

A doboz nem biztos hogy szükséges.
De a garanciában kikötötték hogy a dobozt is meg kell tartani.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8167) Jenne válasza zsoltzsolt (#8165) üzenetére


Jenne
senior tag

Vélhetően ige. Nálam azzal együtt kérték vissza és úgy vették be az euronicsben.. Úgy lett visszacsomagolva minden mint amikor elhoztam a boltból.
A Remington ügyfélszolgálathoz is vissza lehet küldeni szerintem, de oda is a gyári dobozzal és abban minden tartozékkal. Plusz a számla vagy annak a másolata, amivel bizonyítod hogy még garancia időn belüli a termék.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8168) zozoka79


zozoka79
tag

Egy észrevétel ak iesetleg a lidl-ben akarna borotvát vásárolni,ne tegye.én is megbántam.egy 3 körkéses silvercrestet vettem,és még az én gyengébb szőrzetemet is húzza,kínlódik vele.a motorja jó,de a penge anyaga valami nagyon alap lehet.

(#8169) zsoltzsolt válasza mirci18 (#8166) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszönöm a válaszokat!
(#8167) Jenne Köszi!

(#8170) SPF válasza SPF (#8162) üzenetére


SPF
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#8171) Chris82 válasza SPF (#8170) üzenetére


Chris82
senior tag

Ha lenne tapasztalat, válaszolnék vagy más is, gondolom. :U

(#8172) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Shell-nél Philips Shaver Series 7000 nedves és száraz elektromos borotva (S7310/12) 29995Ft, mennyire éri meg így? tapasztalatok?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#8173) klepto válasza Devsey (#8172) üzenetére


klepto
addikt

Bár nem ismerem a típust, de az árukeresőbe beütve nem rossz ajánlat: [link], [link].
Én bevállalnám ennyiért :K

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8174) Devsey válasza klepto (#8173) üzenetére


Devsey
tag

Ezt így énis megnéztem ezért érdekelne, csak kérdés mennyire túlárazott, minőségi ez a széria
Hátha lesz aki találkozott már vele

(#8175) klepto válasza Devsey (#8174) üzenetére


klepto
addikt

Nekem egyszer volt egy Philips Norleco borotvám, ami szárazon rémes volt, de habbal nagyon szépen, és alaposan borotvált. Ez azért nincs már meg, mert pár tisztítás után a késeket tartó keretet rögzítő műanyag icipici pöcök eltört...
A Philips vállalta a felelősséget, és visszakaptam a borotva árát (a bolt ahol vettem, éppen kifogyott belőle) úgy, hogy ő kereste meg a boltot helyettem, és mikor visszaküldésre került, senki nem kötözködött semmit! Ennyit a Philips korrektségéről. :C
Utána viszont feltűnt, hogy a következő szériánál már átvariálták az általam kifogásolt részt, és amit te linkeltél, az meg ennél a szériánál is komolyabb (a csúcs széria) széria belépő darabja, aminek az elődje erős akcióban esett csak 50.000.-Ft alá 10.-Ft-al :B
Szóval hajrá, de ha nagyon érzékeny a bőröd, akkor lehet, hogy nem fogja könnyen megszokni, viszont habbal szerintem az is jó lehet.
Persze nekem itt és most a Braun Series9-et illenék ajánlanom, de az 130.000.-Ft, viszont életem legjobb borotvája! Ha megteheted, vedd a Braunt, ha viszont minden fillér számít, de szeretnél egy jobb borotvát, akkor én nem hagynám ki az általad linkelt Philipset, már ha még kapható!

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8176) Chris82 válasza klepto (#8175) üzenetére


Chris82
senior tag

Én a Series 9est 70 ezerért vettem

(#8177) Devsey válasza klepto (#8175) üzenetére


Devsey
tag

hmhm, ez problémás lehet akkor, mert főleg szárazon szeretnék borotválkozni
amúgy februárig tart a Shell-nél az akció, szóval akit érdekel hajrá

lehet várok hátha lesz Black Fridaynél vmelyik braun 5, 7 vagy 9 akcióban
vagy amazonon szemezek a Braun Series 7 790cc-4el, az mennyire para h nagyon régi modell?

[ Szerkesztve ]

(#8178) klepto válasza Chris82 (#8176) üzenetére


klepto
addikt

Gondolom ebből is van több modell, meg persze évjárat is.
Én most a legújabbat birtoklom a 9290CC-t, ami 130 körül mozog mindenhol (MM, Emag, Edigital).
Devsey
Akkor valszeg egy rezgőkéses jobb lenne neked, de az tény, hogy nyáron, izzadt bőrön, a borotvahabos körkéses egyszerűbb és kíméletesebb, mint bármi más.
Igaz, komolyabb rezgőkésesem már tízen éve nem volt, így a mostanim izzadt bőrön való hatékonyságáról sem tudok nyilatkozni :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8179) Chris82 válasza klepto (#8178) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem kicsit eltúlozták az árat, nemhiszem, hogy 80.000Ft különbség indokolt két Series 9-es borotva között. Pár hónap, és lemegy az ára a 9290-esnek is.

(#8180) klepto válasza Chris82 (#8179) üzenetére


klepto
addikt

Erre nem tudok mit mondani.
Én is úgy érzem, hogy a hazai fizetésekhez képest egy 60.000.-Ft körüli ár lenne a reális, és ennyiért ez a borotva a Best Buy lenne!
Viszont ha nyugatabbra tekintek, akkor egy 1200-1800.-€-s fizetéshez mérten a 300-350.-€-s ár amit ezért a borotváért kérnek, már nem is tűnik annyira drágának :N

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8181) Chris82 válasza klepto (#8180) üzenetére


Chris82
senior tag

Ausztriában vettem a Series 9est. Úgy értem hogy nemtudom mi indokolja a 9090 és 9290 között a 80 ezer forintos különbséget

(#8182) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8181) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tán a vízállóság, meg mintha másmilyen lenne a feje, ahogy a neten a képeket nézem.
A HyperLift&Cut trimmer rész a 9290-nél aranyszínű és titán bevonat van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8183) saintendru


saintendru
újonc

Sziasztok!
Látom sok a bizonytalanság borotva ügyben. Én a Trnd től kaptam tesztelésre a Braun 7899cc villanyborotvát. Volt előtte már ajándékként a kezemben körkéses Philips de iktatnom kellett, borzalmas volt. Próbáltam névtelent az sem jött be. Aztán vettem egy Braun 5443-at amit a mai napig nem lehetett agyoncsapni sem. Persze szitát és kést azért cseréltem.
Egyedüli gond, hogy az áll alatti részt és a nyakon a szőrt otthagyta.
És akkor egyszer csak a kezemben a Braun 7899cc. Ég és föld a különbség, hiába évek alatt azért nagyot fejlődött a technika. Én eleve a körkésest kizárom mint lehetőséget. Irritál, tép stb. Sok ember nem tudja milyen irányba induljon el, mert valljuk be, egy borotva zsákbamacska is lehet. Ha nem tudod eldönteni én a 7899cc-ről elmondom, ami eddig kiderült és számodra fontos információ lehet. Ami nálam számít, gyors legyen, ne tépjen, és az áll alatt is borotváljon. Mivel egy teszt csapatban vagyok benne több mint 100 ismeretlen ember cenzúrázatlan és elfogultság mentes véleményét láthatom.
Kezdem a hibákkal: ha szép és prémium érzetet akarsz, full feketében vedd meg! Van még elöl matt ezüst színű, de nekem nagyon nem jön be. A másik, ha zselével akarod használni, nehéz kitakarítani. Ne de minek neked zselé? A hibalistát itt le is zárnám ennek a gépnek ennyi a hátránya.
Előnyei: 3 napos borosta 5-7 perc, másnap reggel átborotválás 3 perc alatt!
A borotva nem húz, nem tép, és nem irritál! Az áll alatti és nyaki részeken tökéletesen leviszi a szőrt. Egy két tesztelő jelezte, hogy többször át kellett ugyan menni a kényes részeken de levitte. Ezeket a tulajdonságokat egyrészt a saját bőrömön, másrészt a tesztelő társak egyöntetű véleménye alapján mondom.
Nekem ennyi tökéletesen elég is lenne de ez egy prémium kategória és jár hozzá egy tisztító állomás is, ami állandóan karban tartja a borotvát és fel is tölti. Vicces, de a fej részt kimossa, fertőtleníti, olajozza és a végén leszárítja. Használhatod kádban, zuhanyban, habbal, zselével vagy amivel akarod, mert vízálló. Ha a tisztító állomás nélkül veszed meg jóval olcsóbb ( 60.000 környéke ), és a csap alatt elmoshatod forró vízzel. Amúgy egy feltöltéssel ( 1 óra ) 50 percig tudsz vezeték nélkül borotválkozni. Ha teljesen lemerítetted, 5 perces gyors töltéssel már borotválkozhatsz. Van rajta kipattintható, hosszúszőr vágó kell ennél több?
Ezek a tulajdonságok garantáltak, nincs zsákbamacska, igaz, hogy nem olcsó de van hozzá folyamatosan alkatrész, alapból 2 év garancia. Ha ezt megveszed 5-10 évig biztosan használni tudod, így nézve az ár már mindjárt barátibb.

(#8184) Jenne válasza saintendru (#8183) üzenetére


Jenne
senior tag

"... Ha ezt megveszed 5-10 évig biztosan használni tudod, így nézve az ár már mindjárt barátibb...
Ha még hozzá vesszük a 92S combipack másfél évenkénti cseréjét és annak a költségét, az 10 év alatt cirka 6 esetleg 7 db csere. Ezt a 92S-t 18 ezres mai áron számolva 6x18000 Ft~100000 Ft. Ha és most csak a 60 ezres borotvát (de az tisztító állomás nélküli inkább 80 ezer felé közelít árban) számolom akkor 10 év alatt a combipack cserékkel együtt a borotva nagyjából 160000/180000 Ft. 160000/180000:120 hónappal=1330/1500 /Tíz év alatt kábé havi 1300/1500 Ft.
Ezt a szita cseréket is bele kell számolni és akkor lesz valós a borotva ára.
És közel sem biztos, hogy ezek az új generációs borotvák már kitartanak ennyi ideig. Sajnos...
Ha meg cserélni kell benne majd a fejet a komplett vezérléssel, mert így vannak egybe építve, az meg már egy új borotvának a fele ára.
Köszönhetően annak, hogy az a jelenlegi trend, hogy ne vagy csak fődarabok cseréjével lehessen javítható egy termék, de úgy meg már egy új készülék ára lenne. Legyen az éppen egy TV vagy laptop vagy mosógép vagy .....
LED TV kijelző(képernyő) csere törött javítási/szerviz díja plusz a kijelző ára többe kerülne mint egy ugyan olyan új TV-t megvenni mondjuk a MM-ból. Csak egy példa volt...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8185) zsoltzsolt válasza Jenne (#8184) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A fejet egyébként muszáj 18 havonta cserélni? Még sose használtam rezgőkésest.

(#8186) Jenne válasza zsoltzsolt (#8185) üzenetére


Jenne
senior tag

Minden ilyen alkatrész ha használatban akkor kopik is.
Muszájnak nem muszáj csak ajánlott. Addigra és ha napi használatot feltételezünk, bizony megkopnak a kések. Én alapvetően sok-sok-sok évig körkésest használtam (Philips) de ott is érezhető volt másfél év múltával, hogy bizony már nem úgy vágnak a kések mint új korukban. Tovább tartott a borotválkozás és jobban hozzá kellett nyomni az arcomhoz a borotvát...stb
Braun ajánlása
Most egy éve használom a Braun hetest 70S szitával, de még nem veszem észre hogy gyengébben vágna vagy hosszabb idő kellene a borotválkozáshoz, vagy éppen azt hogy jobban hozzá kellene nyomni az arcomhoz. Majd még fél év használat következik és akkor meglátom, de szerintem akkora már esedékes lesz majd egy csere. Én naponta használom és napi 8-10 percet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8187) zsoltzsolt válasza Jenne (#8186) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ. Én is kb. húsz éve körkésest használok. Majd most, hogy ezt a Braun Series 9 92920 cc-t használom meglátom miként bírja. Én s naponta borotválkozom, de csak kb. fele időt , mint te.

(#8188) Jenne válasza zsoltzsolt (#8187) üzenetére


Jenne
senior tag

Az én arc szőrzetem eléggé sűrű és kemény, hasonlattal élve mint a "drótkefe". Ezért kell (sajnos) naponta borotválkoznom és ezért is tart 8-10 percig.
Viszont a Braun hetes szépen megoldja a feladatot, még így egy év folyamatos/napi használat után is. Majd kíváncsi leszek hogy a 70S szita/kés 18 hónaposan hogyan vág majd. Ennyit ír/javasol a Braun a cseréhez. Tartalék 70S combipack már megvan, tavaszi edigital akcióban 6990 Ft-ért vettem is egyet gyorsan.
Most éppen ezekben a napokban a másodborotvám (Philips RQ1280) van használatban. Akku megóvás és karbantartás miatt úgy kábé másfél havonta előveszem egy-egy hétre, egyébként meg csak nyaralásokkor és utazások alkalmával használom. Sokkal csendesebb és ezért. Viszont az már kezd körvonalazódni, hogy ez a Philips is már hozza azt a vágási komfortot és minőséget nálam, mint a hetes Braunom. Előtte Philips PT920-ast használtam majd egy évig, HQ9-es késekkel de az sokkal szerényebb tudásban mint ezek a 3D-s RQ12-es kések. Na mondjuk ez a Philips RQ1280 is a Braun hetes árkategóriájában van már, úgyhogy el is várható tőle.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8189) atua válasza saintendru (#8183) üzenetére


atua
aktív tag

Egyébként fikázhatjátok is a tesztelésre kapott terméket?
Marha hiteles ez a marketing bullsh*t egy emiatt létrehozott usertől... :C

(#8190) Jenne válasza atua (#8189) üzenetére


Jenne
senior tag

Mondjuk én biztosan nem áradoznék egy kilences sorozat kipróbálásánál. De nem is motivált hogy jelentkezzek a tesztelésre. Egy series heteshez képest nem igazán van már különbség a kilencesben. Inkább csak dizájnban. Meg közel dupla áron van hozzá a kombipack is cserekor.
Szerintem akik felső fokon áradoznak abban teszt fórumban, ők vélhetően azok, vagy a legtöbbjük az, aki előtte vagy nem használt még elektromos borotvát vagy valami alsóbb kategóriása volt otthon. Kicsit olyan mintha egy mondjuk 1,2-es Opel Corsa autósnak adnának tesztelésre egy prémium kategóriás Lexus LS 600h-t. Persze hogy áradozik arról, hogy milyen csodálatos a Lexus. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8191) klepto válasza atua (#8189) üzenetére


klepto
addikt

Igen :P
És ezt elég sokan meg is teszik.
Én picit finomabban, de van aki nyíltabban.
Elég sok borotvált használtam már, és bizony volt közötte márkán belüli csúcs borotva is, de mindegyiknél találtam hibát. A kritikusság viszont fokozottan erősödik, a borotva árcédulájával egyenes arányban.
Én nagyon örültem, mikor megkaptam a Series9-et, de bizonyon azt kell mondjam, ez a borotva sem tökéletes, és nem biztos, hogy reálisan van árazva :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8192) Chris82 válasza klepto (#8191) üzenetére


Chris82
senior tag

Az osztrák MM-ben 210 Euro most a 9090 (Series 9) két darab ajándék patronnal. Ez szerintem jobban megéri, mint a 9290 nálunk 130 ezerért..... ;)

(#8193) Jenne válasza Chris82 (#8192) üzenetére


Jenne
senior tag

Vagy még jobban megérte az én Braun 760cc-4-em (type 5693) 34,95 € -ért. (csomagolás sérült, grafit szürke színű nem fekete, MM házon belüli dolgozóknak akcióban, tisztító állomással, szép fekete utazó tokkal, 2 db tiszttó patronnal). Igaz csak egy év MM garancia járt hozzá ami most ketyegett le, de ez legyen a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8194) Chris82 válasza Jenne (#8193) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem mindenki házon belüli dolgozó :)
Halandóknak javasoltam ;)

(#8195) Napfénysüti válasza klepto (#8191) üzenetére

Akartam is már kérdezni hogy ezek a nagyon komoly borotvák miben térnek el mondjuk egy középkategóriástól?
Nemrég vettem egy Braun Series 3 3050 cc-t ami nekem eddig eléggé bejön de egy ilyen Series 9-es gép 100.000 Ft körüli összegért (27.000 volt a 3050) mennyiben hoz jobb, kényelmesebb borotválást? Megéri ezt a nem kis felárat?

Més que un club!

(#8196) Chris82 válasza Napfénysüti (#8195) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem megérte, előtte több borotvára is elszórtam a pénzt, de majd pár év múlva derül ki igazán, többéves használat után.

(#8197) klepto válasza Napfénysüti (#8195) üzenetére


klepto
addikt

Nem tudom.
Nekem az utolsó Braun borotvám 10 éve volt, az akkor megjelent csúcs 3 pengés verzió. Ma már ez a 3-as kategóriának felel meg...
Amiben a 7-es, és a 9-es jobb, az a vibrátor funkció, vagyis a percenkénti 10.000 szonikus rezgés.
Ez kb olyan érzés, mint az OralB fogkefe rezgése. Ez borotválkozás közben masszíroz, és kevésbé irritál száraz borotválkozásnál. Ez kétség kívül jó, és kíméletes!
Ami a vágás közelségét illeti, bár nem akarom megbántani a Braunt, de Philips Norleco 1145-ös borotvával is sikerült hasonló alaposságot elérnem, igaz több idő és nagyobb irritáció, valamint borotvahab használata mellett. Szárazon a Norlecot emberkínzás volt használni, és abszolút sz@rul borotvált...
Hogy megéri-e az árát? Ha nyugati fizetéshez nézem, akkor egy 1200-1800.-€-s fizetéshez képest 300-400.-€ még elmegy, de hazai viszonylatban a 70-80.000.-Ft-os átlagkeresethez képest a 130.000.-Ft-os ár sok. Fele ennyiért azt mondanám, hogy hajrá, mert egy jó borotva, amivel sokkal rövidebb idő, és kisebb irritáció a borotválkozás, mint egy átlagos termékkel. Viszont ezért a pénzért, hát nem tudom; inkább bevállalnám a több irritációt, a lassabb borotválkozást, és a habozást; bár kinek mennyit ér a minőség, és ki mit engedhet meg magának. Azt, hogy rossz lenne a borotva, az nem igaz! Az, hogy én túlárazottnak érzem, az tény, de ettől ez még egy jó, és minőségi termék; viszont nem egy mindenben mindent felülmúló, az átlagnál jóval kiemelkedőbb termék, hanem egy jó minőségű, jól és kíméletesen borotváló készülék, amivel kapcsolatban én úgy érzem, hogy valahol ennek kéne lennie az alap borotvának, és ennél gyengébbet nem lenne szabad gyártani és árulni! :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8198) Napfénysüti válasza klepto (#8197) üzenetére

Nem kételkedem hogy valóban jobb egy csúcs borotva de akkor itt is igaz mint a kerékpároknál: a legjobb termékért/technikáért exponenciálisan többet kell fizetni de nem feltétlenül lesz annyival jobb mint amennyivel többe kerül.
Ez meg akkor egyéni ízlés kérdése hogy az ember kiad-e rá 100-130k-t.
Egyszer kíváncsiságból azért kipróbálnék egy ilyen drága borotvát de nekem nem hinném hogy megérne önmagában ekkora összeget.

Més que un club!

(#8199) Chris82


Chris82
senior tag

Hát senki nem veszi, hogy 130 helyett 65ért meg lehet venni ezt a technikát? :O

klepto: Mivel bántod meg a braunt, ha a Norelco még csak meg sem közelíti a Braun vágási minőségét? Te írtad, hogy hosszabb idő, gyengébb végeredmény

[ Szerkesztve ]

(#8200) Napfénysüti válasza Chris82 (#8199) üzenetére

Nem jár mindenki a sógoroknál hogy borotvát vegyen. :)
Amúgy a 210 eurós ár már egész jó lenne egy olyan borotváért.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.