Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Jenne válasza Chris82 (#8100) üzenetére


Jenne
senior tag

Braun series 9? :)
Az már legalább olyan jó mint az én Braun hetesem... :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8102) Chris82 válasza Jenne (#8101) üzenetére


Chris82
senior tag

Igen Braun Series 9, hasonló gondolom mint a 7 :)

(#8103) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Valami normálisabb pengés borotvát szeretnék venni. Jelenleg az eldobhatós kategóriát használom, de úgy gondolom hosszú távon olcsóbb a másik fenntartása. (heti 2x borotválkozom)

Korábban próbáltam a Wilkinson Quattro Titaniumot, de nem igazán vált be, visszaváltottam az eldobhatósra.

Ezek közül melyiket érdemes megvenni? (olyat is ajánlhattok ebben a kategóriában, ami nincs a listában)

Gilette Fusion Proglide (Rossmann akcióban holnap még 5k)
Valamelyik Gilette Mach3 (őszintén szólva nem tudom mi a pontos különbség köztük, és hogy melyiket érdemes választani, a sensitive-re gondolok, mert érzékeny az arcbőröm)

Gondolom a penge pótlása sem elhanyagolható szempont, különösen az ár tekintetében.

Mit javasoltok?

Köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8104) Gergely0809 válasza A_ScHuLcZ (#8103) üzenetére


Gergely0809
tag

Szia!
Szerintem mindegy melyiket választod, mindkettő jó.
Nekem Mach3 Power Sensitive van és tökéletesen borotvál.
Én is kb 2x szoktam egy héten, de én használok mellette elektromosat is.
2 hónapja van meg és még a gyári pengéjét használom, és nem húz, nem tép.
Üdv!

Le2Max 3/64

(#8105) Jenne


Jenne
senior tag

Egy éve van meg a Braun hetes. Így egy év távlatából és napi használatban az kell mondjam, hogy a kései ugyan úgy vágnak (még) mint új korukban. Nem kell erősebben hozzányomnom az arcomhoz, hogy vágjon, nem kell (egyelőre) több idő sem a borotválkozáshoz. Ugyan az a végeredmény mint amikor vadi újak voltak a kések. Jövő év márciusban lesz majd a 18 hónap, a gyárilag ajánlott csere. Akkor majd meglátom hogyan vágnak.
Akku is tökéletes még, 84-85perc borotválkozási idő elteltével kezd el csak villogni pirosan a 20% töltöttséget jelző szám a kijelzőn. Ekkor még mindig lenne benne kábé. 18-20 perc akku idő a leállásig.

(#8104) Gergely0809
Elem bírja még benne? :DDD
Hogy vált be Nálad ez az "electric razor"?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8106) Gergely0809 válasza Jenne (#8105) üzenetére


Gergely0809
tag

Szevasz!
Bírja az bőven, olvastam róla, hogy nagyon sokat bír 1 elemmel, de nem minden esetben szoktam bekapcsolni, csak kb 70%-ban.
Hogy bevált-e? Jó kis pengés borotva, ha be van kapcsolva olyan finoman vág, hogy érezni sem lehet, nem olyan, mint az olcsóbb eldobhatósok, amiket régebben használtam, hogy serceg, ha lehúzod, teljesen sima érzés. Végülis nem rossz. :)

Le2Max 3/64

(#8107) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
A véleményetekre és a tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Pár hónapja vettem egy Remington hajnyíró gépet.
S érdekelne hogy mi lehet a probléma mert akárhányszor akarunk vele hajat nyírni betapad a gép és vezetőfésű közé és közben a hajat is húzza a gép.
Mit csinálhatunk rosszul?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8108) Jenne válasza Gergely0809 (#8106) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

A Mach3 Power Sensitive mellett (írtad) használsz elektromosat is. Milyened van most?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8109) Gergely0809 válasza Jenne (#8108) üzenetére


Gergely0809
tag

20 éves Braun 5010-amire Tőled kaptam tavaly a szitát, ezúton is örök hálám :)
Hiszed vagy sem, de simán hozza minőségi vágásban az új Series-3 hatékonyságát.
Na nem volt 20 évet használva, ezt azért hozzáteszem. Csak 1 szita lukadásig, ami sztem max 3 év lehetett, de inkább 2.

[ Szerkesztve ]

Le2Max 3/64

(#8110) Jenne válasza Gergely0809 (#8109) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát volt szerencsém nemrégiben kipróbálni egy új sorozatú braun series hármast.
Az általam megszokott heteshez képest nagy csalódás volt. Valahogy olyan érzésem volt mintha nem vágna rendesen. Na meg az a fix rögzítésű fej... :O
Senkit sem meg nem bántva aki a hármast használja, de ...a heteshez képest nagyon igen csak alsó kategória.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8111) bogabi válasza Jenne (#8110) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem is egy árkategória.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8112) Gergely0809 válasza Jenne (#8110) üzenetére


Gergely0809
tag

Azért egy X-Ft-os terméket ne hasonlítsunk egy 3X drágábbhoz. A Braun 3 olyan, amilyen, leviszi az is, nem az a gyötrelmes 1-es széria. Ami nekem van, az inkább az 5, mert billeg a fej és rögzíthető is, mint a maiakon és külön is cserélhető a kés és a szita. Azért írtam, hogy ez nekem a képemre jónak mondható. A hetes nekem túlontúl hangos volt. Persze a hatékonyságát nem vitatom, mert az marha jó.

Le2Max 3/64

(#8113) Jenne válasza Gergely0809 (#8112) üzenetére


Jenne
senior tag

Nem is azért írtam.
Csak egy vélemény volt, mert volt lehetőségem az összehasonlításra. Nagyon furcsa érzés volt a hetes után ezzel a hármassal borotválkoznom.
Hasonlattal élve, mintha egy Audi A1-ből átültem volna egy Opel Corsa 1.0-ba. Mindkettő elvisz A-ból B-be, de nem mindegy milyen utazási komforttal.

(#8111) bogabi
Tudom.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8114) Jenne


Jenne
senior tag

Eltelt egy év.
Most hét egymást követő napon keresztül a sárga fényeivel figyelmeztetni fog (aztán majd lenyugszik), hogy eltelt egy év és lassan aktuális lesz a kés/szita csere. Legközelebb majd 6 hónap múlva fog megint égni a figyelmeztető fény, akkor lesz a 18 hónap használati idő, de akkor már szigorúbban, piros színnel jelez majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8115) Pacino68


Pacino68
tag

Nem is tudtam, hogy idén volt Braun visszavásárlási akció, 05.01-08.31-ig. Tavaly nem októbertől kezdődött?
[link] :(

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#8116) Jenne


Jenne
senior tag

Három hete hétvégén volt itt az Árkádban árkádnapok akció. Például a MM-ban minden elektronikai termékre 10-15-20-25 % kedvezmény volt, plusz az árkád kupon még 5%.
Kifosztották a polcokat, a TV-s polcokon alig maradt valami. 20+5% az elég jó árengedmény egy TV-re. Csak az olcsóbb márkák, mint Gaba, Navon, Vortex..maradtak meg. Azok amúgy is 50 ezer alatti áron voltak.
Az elektromos borotvákra például 15% kedvezmény volt plusz hozzá az 5% MM akció.
Én így akcióban vettem egy 32"-os Samsung TV-t. A 89 ezer helyett 67 ezerért. Ráadásul 10 hónapos 0%-os hitelre. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8117) Gergely0809 válasza Jenne (#8114) üzenetére


Gergely0809
tag

A 7-esen ezt nem lehet leresetelni a power gomb hosszan nyomásával? Csak, hogy ne világítson feleslegesen. Úgyis tudod, mikor kell cserélni, mert foglalkozol vele.

Le2Max 3/64

(#8118) bogabi válasza Gergely0809 (#8117) üzenetére


bogabi
senior tag

Magát a világító kis ízét kell megnyomni.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8119) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok

Erre tudna valaki választ adni:
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8120) Jenne válasza Gergely0809 (#8117) üzenetére


Jenne
senior tag

De, lehet resetelni. A BRAUN név alatti, jelenleg sárgán világító 2 mm-es LED-et kell folyamatosan nyomni 3-5 másodpercig, ekkor elkezd villogni és a nyélen alul a szita szimbólum is vele együtt villog. Addig kell folyamatosan nyomni (3-5 másodperc) amíg kialszik a fénye. Innentől kezdve kezd el megint ketyegni az 1 év és utána a plusz 6 hónap a következő jelzésig. Mikroprocesszor figyeli. Ezt is...7 napon át minden bekapcsoláskor figyelmeztet.

Csak azért nem reseteltem, hogy megvárjam majd a következő, akkor már pirosan világító jelzést ami majd 6 hónap múlva jön el. 18 hónapot javasol a BRAUN egy-egy szita cserére.
Na meg egyébként is szeretem a fényeket :DDD és legalább van valami plusz, nem csak a zölden világító töltöttségi visszajelzés.
A Philips RQ1280-asomon, ha már csak 5 perc van vissza a kijelzője szerint, ilyenkor ha a borotválkozás végeztével 5 perctől lefelé ha kikapcsolom, 3x2 rövid, ütemes sípoló hanggal jelez és villognak a számok. (05/04/03/02/01) Majd ha már nullát mutat a kijelző akkor már be is pirosodnak a szegmensek, bár ekkor is tudok még legalább 20-25 percet borotválkozni. Ekkor már minden kikapcsoláskor sűrűbben, 5x2 rövid sípolás van és villog a kijelzőjén piros színnel a két nulla szám 6 másodpercen át.
Kimondottan ezért vettem az ilyen kijelzős borotvákat, hogy nézzem milyen szépen villognak. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8121) Napfénysüti

Sziasztok!

Maximum 25.000 Ft-ig milyen elektromos borotvát ajánlotok? Van egy ezer éves Philipsem ami már megérett a cserére és gondoltam most vennék egy normálisabbat helyette. :R

Més que un club!

(#8122) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valakinek sikerült bekerülnie a Braun Series 7 és 9 borotva projectbe?

(#8123) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#8122) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ma kaptam az emailt:
"Braun Series trnd-projektünkre lezárult a válogatás, és egy szuper hírt szeretnénk megosztani Veled...
Bekerültél a Braun Series 9 nagykövetek közé!"

:DD :DD :) :) Jovő héten postázzák a Braun Series 9 9290 cc-t!

[ Szerkesztve ]

(#8124) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8123) üzenetére


Chris82
senior tag

Gratula, tényleg jó ez a Series 9 :)

(#8125) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8124) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kösz! Az ajánlott 135.900 Ft fogyasztói árat sose adtam volna egy borotváért. Jó húsz éve körkésest használok, most lesz jó viszonyítási alapom.

(#8126) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Jövő héten lesz akcióban a Lidl-en körkéses borotva. Érdemes beruházni rá? Még sosem használtam elektromosat.

(#8127) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8125) üzenetére


Chris82
senior tag

70-ért vettem Ausztriában

(#8128) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8127) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A 9290 cc-t? Mert a Series 9 több típusból áll.

(#8129) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8128) üzenetére


Chris82
senior tag

A 9090et, mivel akkor még nem volt 9290

(#8130) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8129) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mi a különbség a kettő között?

(#8131) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8130) üzenetére


Chris82
senior tag

Azthiszem a 9290el lehet vizesen is borotválkozni. Amikor én vettem tavasszal, akkor csak a 9095ös tudta ezt a funkciót, de én nem szeretem, ezért nem is vettem olyat

(#8132) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8131) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!
A borotválkozás élmény milyen vele?

(#8133) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8132) üzenetére


Chris82
senior tag

Többfajta körkéses (Philips) és rezgőkéses (Braun, Panasonic) borotvám volt, de ez a legjobb eddig. Nem bántam meg, hogy megvettem :)

(#8134) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8133) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ! Nekem eddig csak körkéses volt, kíváncsi vagyok.
Majd írok, hogy teljesít nálam.

(#8135) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8134) üzenetére


Chris82
senior tag

Oké, kíváncsi vagyok

(#8136) Nagya21 válasza Napfénysüti (#8121) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Occot ne vegyé!!!!!!
Sajnos ami jó, az meg 40 de inkább 50k-tól van.
Braun 5-ös sorozattól felfelé, phil 11es sorozattól felfelé.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8137) Napfénysüti válasza Nagya21 (#8136) üzenetére

Hello!

Közben már vettem is egy Braun 3050cc-t. 25k-nál többet eredetileg nem szántam volna rá, most akciósan ez is 27k volt már.

Viszont lenne egy kérdésem Braun tulajokhoz akiknek van Clean & Charge dokkolójuk: kb hány használatonként érdemes ezzel kitakarítani a borotvát? A folyadék amit adnak hozzá az ugye kb 30 tisztításra elég ha jól emlékszem.

Més que un club!

(#8138) Chris82 válasza Napfénysüti (#8137) üzenetére


Chris82
senior tag

3-4 borotválkozás után szoktam beletenni. Egyébként meg használat után a tisztítókefével megtakarítom és kirázom.

(#8139) zsoltzsolt válasza Chris82 (#8138) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mennyi ideig elég, ilxen használat mellett, egy tisztítópatron?

(#8140) klepto válasza zsoltzsolt (#8122) üzenetére


klepto
addikt

Igen, nekem is :B
Én is egy Seres 9 9290CC borotva tulaja lettem :C
Sok féle borotvám volt eddig, ha majd érdekel titeket, szívesen írok róla véleményt ide is ;)

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8141) zsoltzsolt válasza klepto (#8140) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Jelezd majd, hogy mikor kapod meg!

(#8142) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8139) üzenetére


Chris82
senior tag

Én csak 3 naponta borotválkozok, így szerintem 2-3 hónap biztos, nem figyeltem annyira

(#8143) Chris82 válasza klepto (#8140) üzenetére


Chris82
senior tag

Grat, várom a véleményt

(#8144) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok.
Olyan szakállnyírót keresek amit hálózatról vezetékkel is lehet használni.
Némi keresgélés után a Philips QT4015/16 tűnt megfelelő választásnak, de alapvetően nem akartam ennyit költeni a dologra, ezért kérdezlek titeket hogy tudtok-e valami olcsóbb, jó ár-érték arányú szakállnyírót ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#8145) mike1334


mike1334
veterán

Tudtok olyan szakállvágót ajánlani, ami tud borostát, ésalkalmanként testszőrnyíróként is használható, mindezt 10e forint alatt?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8146) SkyLaci válasza SkyLaci (#8144) üzenetére


SkyLaci
őstag

Még a Philips BT-5200-et találtam, mediamarktban csak 500 forinttal drágább. Ami szembeötlő különbség hogy közzel kétszer olyan nehéz mint a QT-4015, ez hordozhatóság szempontjából rossz pont, viszont talán arra is enged következtetni hogy komolyabb vas van a gépben. Szerintetek?

(#8147) klepto válasza zsoltzsolt (#8141) üzenetére


klepto
addikt

Az imént vettem át a csomagot.
Most raktam töltőre, bár lehet, hogy utazó záron volt, de ez csak később került a szemem elé. A lényeg az, hogy nem indult el, de a töltést veszi.
Első benyomások vegyesek; látszik rajta, hogy prémium termék, de egy szitavédő sapkát hiányolok, viszont a kemény utazótok nagyon praktikus kiegészítő!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8148) zsoltzsolt válasza klepto (#8147) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem délelőtt hozta a futár, így nem voltam itthon, de rendes volt, felhívott. Holnap délelőtt jön megint, akkor veszem át, majd nem megyek dolgozni. Még szerencse, hogy ezt szinte bármikor megtehetem 😀.
Most már elindult a borotva?

[ Szerkesztve ]

(#8149) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék elektromos borotvát venni és két típust néztem ki. Mind a kettő Braun Series 3.

Series 3 - 3080s Wet&Dry
Series 3 - 3050cc

Tudnátok segíteni, hogy lényegi különbség van-e a kettő között? Első elektromos borotvám lenne. Esetleg ha alternatívát tudtok mondani azt is szívesen fogadom. Az árkategória ez a 2 típus lenne. 30ezer +-

Köszönöm előre is.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8150) klepto válasza zsoltzsolt (#8148) üzenetére


klepto
addikt

Igen, és az első borotválkozáson is túl vagyok :)
A TRND-n olvashatod a kezdeti tapasztalatomat ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.