Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) bogabi válasza Pacino68 (#8000) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem a hagyományos pengés művelet kész szenvedés volt: csak fürdés után tudtam normálisan lehúzni az arcomról a szőrt, tehát - ha beleszámolom a fürdést is - legalább negyed órás művelet, de inkább 20 perc. Ráadásul pacsmagolni a habbal, meg ugye vigyázni, nehogy összevágjam magam annak ellenére, hogy a Gillette 3 pengés cuccait használtam. Ezzel szemben a villanyos megoldás kb. 5 perc és kész. Bármikor neki lehet esni a borostának, sőt, itt ajánlott szárazon. Nem kell pacsmagolni, nem kell ügyelni, hogy ne vagdossam össze magam. Persze a pengéssel simábbra vágtam, de nálam nem cél, hogy a légy seggre essen az arcomon, elég, ha ránézésre okés (azért ez is elég jó sima). Ehhez pedig bőven elég 5 perc, talán még a borotva elmosása is benne van. Mindezt egy Braun 760-al hozom össze.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8002) Jenne


Jenne
senior tag

Én az elmúlt 20+ évben csak villanyossal borotválkoztam, abból is csak a körkéses fajtával. Aztán tavaly ősz elején igen olcsón (alig tízezerért) hozzá jutottam egy vadi új Braun 760CC-hez. Gondoltam majd eladom drágábban, de aztán amikor kipróbáltam megtetszett. Azóta is az az elsődleges borotvám. Nemrég szereztem egy Philips RQ1280/16 beretvát, másod borotvának utazásokhoz és a csendesebb reggelekre. Vadi új volt és tízezer alatt sikerült megvennem, csak akku cserére szorult. Négyezer volt az akku csere költsége.
Meglepően jó ez a filipsz. Az RQ12-es 3D fej a Braun 760 vágási végminőségét majdnem hozza. Időben is kábé annyi kell vele egy-egy borotválkozáshoz mint a braunnal. 90 percet simán elmegy akkuval, de ekkor még pörögne de én ilyenkor már felteszem tölteni.
Két nagy és vitathatatlan előnye van a Braunhoz képest.
Szerintem.
Az egyik, hogy igen csendes. Még az általam sokáig használt PT920-nál is érezhetően és hallhatóan csendesebb. Egyik reggel amikor borotválkoztam vele (időnként szoktam használni az akku karbantartása miatt), elfelejtettem becsukni a szoba ajtót. A másik szobában aludt az asszony de nem ébredt fel rá, azt mondta nem is hallotta. Pedig minden kis neszre fel szokott ébredni.
A másik előnye, hogy a 3-4 napos borostát is gond nélkül kezeli és nem húzza a szőröket. Egy próbát megtettem mert kíváncsi voltam rá. Nyugodtan rá tudom tolni az arcomra a 3-4 naposra, pedig elég erős és sűrű a borostám. Nem húz nem csipeget bele, csak halkan surrog és vág. A Braunnal (nálam) az ilyen 3-4 naposnál a borotválkozás elején, kicsit óvatosabban kell rányomnom az arcra mert picit bele-bele csipeget. Nem vészesen, de az elején kicsit óvatosabban kell huzigálnom a borotvát amíg le nem szed a borosta szőrszálak hosszából.
Mindezek ellenére a Braun 7 760 marad az elsődleges borotvám.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8003) Pacino68


Pacino68
tag

Köszönöm mindenkinek a kimerítő, segítőkész hozzászólásokat, szerintem veszek egyet majd, de lehet megvárom az őszi visszavásárlásos akciót, remélem idén is lesz majd 😎

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#8004) Jenne válasza Pacino68 (#8003) üzenetére


Jenne
senior tag

A múlt héten volt az emagnál készlet kisöpréses akció, 40-60% engedmény volt egy csomó dologra. Braun 7 790cc például "csak" 32 ezer forint volt. Ingyenes házig szállítással.
De már nincs ilyen akció.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8005) Pacino68 válasza Jenne (#8004) üzenetére


Pacino68
tag

Erről én miért nem tudtam? Vettem volna egyet, ennyiért szinte ingyen volt 😎😁

"A 22-es csapdája"

(#8006) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, ki tud valami body groomert olyan nagyon durván max 20k ft értékbe? Nézegettem a neten philipseket amikre most van 6k ft pénzvisszafizetés.

Philips HC5450/80 10 EUR
Philips HC7460/15 10 EUR
Philips HC9450/15 20 EUR
Philips QG3371/16 10 EUR
Philips QG3340/16 10 EUR
Philips BT5200/15 10 EUR
Philips BT7210/15 20 EUR
Philips BT7205/15 20 EUR
Philips BG2036/32 10 EUR
Philips BT5205/16 10 EUR
Philips BT9290/32 20 EUR

(#8007) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Lassan egy éve vásárolt Braun740s-7 borotvámat szeretném megjutalmazni egy új fejjel, de nem találtam rajta sorszámot, ami alapján tudnék venni.
Ha valaki jártas e témában, ki tudna segíteni ezzel az infóval?

Köszönöm!

Mess with the best / Die like the rest

(#8008) bogabi válasza Louro (#8007) üzenetére


bogabi
senior tag

www.kisgep.hu

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8009) Louro válasza bogabi (#8008) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm, rájuk is írtam, mert a kereső se segített.

Mess with the best / Die like the rest

(#8010) Jenne válasza bogabi (#8008) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

ITT vannak a tartozékok a Te borotvádhoz.
ITT van néhány ajánlat is.
Edigitalban vettem én egyet tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8011) Louro válasza Jenne (#8010) üzenetére


Louro
őstag

+1 köszönöm :)

Amúgy ti mivel szoktátok tisztítani? Én folyó víz alatt minél alaposabban igyekszek kimosni, de sokszor marad ott "maradék" és akkor azt szoktam, hogy hétvégén beteszem forró vízbe, hogy ázzon fel. 5-10 perc után forró, folyó víz alatt megjáratom és akkor ki szokott rázódni belőle. Biztos nem ez a legtartósabb és legjobb megoldás, de ehhez nem volt tisztítóállomás. Meg mosás után nem teszem vissza a fejegységre, hogy ki tudjon száradni. Még néha be is olajozom is, de minden borotválkozás után.

Mess with the best / Die like the rest

(#8012) Jenne válasza Louro (#8011) üzenetére


Jenne
senior tag

Én a következők szerint járok el.
Minden borotválkozás után a fürdőszoba mosdójának a falához (óvatosan) ütögetve kiütögetem belőle a levágott apró szőröket.
Utána engedek meleg vizet a mosdóba, 5-6 centi magasságban és csak annyit amennyi ellepi a szitát.
Hagyom benne állni 1-2 percet majd párszor még óvatosan ütögetem a vízben, így még újra jön ki belőle maradék szőr.
Utána beleteszem az ultrahangos tisztítóba 5 percre, kevés folyékony szappant adva hozzá.
Még ilyenkor is szed ki belőle koszt az ultrahangos. Minden nap és minden alkalommal megy az ultrahangosba. A legjobb vétel volt ez az ultrahangos, és nagyon örülök hogy vettem. Csak kár, hogy nem mindjárt már az elején évekkel ezelőtt nem vettem egy ilyet.
Ezeket amit eddig leírtam ezt minden nap megteszem.
Végül, ez általában 7-8 borotválkozást követően jön el, beleteszem a tisztító állomásába a gyári tisztító patronnal tisztítani. Ilyenkor már egyébként is kívánja a töltést is, mert 40% alatti töltöttséget mutat a kijelzője.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8013) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Érdekel valakit (olcsón) egy Braun Series 3-hoz tartozó tisztító állomás és egy tápegység? Vadi újak még nem voltak használva. Series 3 390cc-4-hez van eredetileg, de gondolom a Braun hármasokhoz mindegyikhez használható. Privátban keressetek akit érdekel.
ÍGY néz ki, bár ez most éppen egy gyári kép.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8014) Jenne válasza Jenne (#8013) üzenetére


Jenne
senior tag

Privátban keressen akit érdekel.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8015) akosos


akosos
csendes tag

Sziasztok!

A Philips különböző forgókései között van valamilyen érdembeli különbség, ami nem a marketing része?
Az 5420-as, vagy a 7310-es között vacillálok.....
Vagy az ebay-en van Philips Norelco, ez miben más az itthonihoz képest?

Ákos

(#8016) Gergely0809 válasza Jenne (#8013) üzenetére


Gergely0809
tag

Szia! Nem biztos, hogy jó az összes 3-ashoz, mert az állomás saját csatit használ, ami 3 pines, ellenben a sima töltőkábel csak 2. Úgy tudom, hogy amelyik 3-as nem állomásos gyárilag, azon csak 2 pines a csati az alján. De ha rosszul tudom, akkor elnézést.

Le2Max 3/64

(#8017) Jenne válasza Gergely0809 (#8016) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Régen beszéltünk. :)
Ha jók az infóim erről az állomásról akkor egy Braun Series 3 390cc-4 borotvához való. Talán ez így mond valamit Neked, hogy még melyik series hármasokhoz jó talán. De a tápegysége az gondolom jó az összes hármashoz.
Ha itt nem kell majd senkinek akkor meghirdetem majd.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8018) zsombors


zsombors
tag

Sziasztok!
Teljesen szűz vagyok arcszőrzet kezelésben szóval a segitségeteket kérném, hogy mely szakáll nyíró gépet vegyem meg?
Amilyen kritériumokat tudok mondani:
- Az ár maximum 45 ezer Ft
- Csak olyan 5 mm-es szakállban gondolkodtam eddig.
- Legyen vízálló ( ez fontos )

Remélem tudtok segíteni nekem ebben, szeretnék egy megbízható gépet venni ami modern.

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#8019) Jenne válasza Gergely0809 (#8016) üzenetére


Jenne
senior tag

Ma bementem a helyi MM-ba, hogy megnézzem ezeket a hármas braunokat. Ki volt állítva az összes belőlük. 3030/3040/3050/3080/3090. A 3050 és a 3090 az CC volt ha igaz, de csak a mellette lévő kis tájékoztató címkére tudtam hagyatkozni, arra voltak ráírva a tájékoztató adatok. Ezek már újabb sorozatúak, a három számjeggyel jelölt régebbi sorozatból (320/340/350/390) már nincsen de ezeknek az újabb series hármasoknak mindegyiknek az alján három tüskés volt a csatlakozó aljzata. A hátuljukon semmi eltérés nem volt egymáshoz képest, nem találtam egyiken sem csatlakozási pontot, mint például ami az enyémen van (hetes braun) vagy amilyen az ötösökön is van a borotva test hátlapján. (két kis tüske a tisztítóállomásnak)
Az általam említett tisztítóállomás és töltő csak valamikor a hét közepe/vége felé lesz nálam, majd akkor tudok arról bővebbet, hogy milyen/hány tüskés a csatlakozója a töltőnek és a tisztítóállomásnak.
A szerviz is érdekes dolgot mondott erre, mert ott is rákérdeztem ma. Szerintük elvileg csak a CC-vel jelölt borotvákat tudja kezelni a töltőállomás, mert a CC-vel jelölt borotváknak az alján azért van három tüskés csatlakozó, hogy a tisztítóállomás is tudja kezelni. Viszont a MM-ban én mindegyik borotvában három tüskés csatlakozót láttam, de nem mindegyik volt CC-nek jelölve.
Viszont nem mindegyikhez jár gyárilag a dobozban ilyen tisztítóállomás.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8020) geristar


geristar
tag

Sziasztok!
Bajusz és szakállvágásra mit ajánlanátok?
A keret kb. 20k lenne és 2-3mm hosszúságúra szeretném levágni az arcszőrzetem.
Köszi.

(#8021) kiszi07


kiszi07
senior tag

Szerintetek melyik a legjobb borotva? Én most a Mach 3-al probálkozom. Elég érzékeny az arcom :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#8022) Pacino68 válasza kiszi07 (#8021) üzenetére


Pacino68
tag

Régóta ezt használom, próbáltam már sokat, de mindig visszatértem ehhez, pengésből csak is ezt! 😎

"A 22-es csapdája"

(#8023) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Emag-os kuponkóddal 20ezer lenne a Philips 5110. Ennyiért megéri? Egyébként 25% van Philips-ekre, 20% Braunokra

(#8024) Jenne válasza Keil Walker (#8023) üzenetére


Jenne
senior tag

Ebben is "csak" HQ8-as mintázatú sziták és kések vannak.
Ha már filips és tényleg jót akarsz venni hosszú távra, akkor olyat nézz amiben 3D-s kések vannak. Ilyen
Tapasztatlatból mondom, hogy ez a kés nagyságrenddel jobb mint a HQ8 vagy a HQ9.
Inkább spórolj a borotvára még. Persze ez csak tanács, Te döntesz. Ne (csak) azt nézd, hogy melyik az olcsóbb.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8025) Keil Walker válasza Jenne (#8024) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Köszi. És milyen áron indulnak az ilyen pengével szerelt borotvák? Esetleg egy terméket tudnál írni, amiben ilyen van?

(#8026) Jenne válasza Keil Walker (#8025) üzenetére


Jenne
senior tag

Valahol 50 ezertől felfelé. A minőségnek sajna ára van.
Még azt is megteheted, hogy megveszed amit belinkeltél és veszel hozzá egy ilyen RQ12-es fejet.[link] De akkor már így is közel vagy az ötvenhez. És azt viszont nem tudom, hogy abba az S 5110-be passzol-e ez az RQ12-es fej egység.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8027) Pacino68 válasza Pacino68 (#8022) üzenetére


Pacino68
tag

Most vettem 2600-ért 4 fejet 😎

"A 22-es csapdája"

(#8028) Jenne válasza Gergely0809 (#8016) üzenetére


Jenne
senior tag

Küldtem PÜ-t. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8029) Gergely0809 válasza Jenne (#8028) üzenetére


Gergely0809
tag

Válaszoltam.

Le2Max 3/64

(#8030) Jenne válasza Gergely0809 (#8029) üzenetére


Jenne
senior tag

Én is. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8031) Gergely0809 válasza Jenne (#8030) üzenetére


Gergely0809
tag

Kaptam ma ajándékba egy új elektromos borotvát :D
[link]
Gyors ki is próbáltam.

Le2Max 3/64

(#8032) Jenne válasza Gergely0809 (#8031) üzenetére


Jenne
senior tag

Tőttő is van hozzá? :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8033) Gergely0809 válasza Jenne (#8032) üzenetére


Gergely0809
tag

Az nincs :)
Elemes, rezgőkéses :D

Le2Max 3/64

(#8034) Jenne


Jenne
senior tag

Töltődik és szárad...

Bagóért vettem, az eladója ajándékba kapta, de nem használta. Ezért a hosszú állásban lemerült az akkuja és meghalt. Nem vette a töltést. A kései is teljesen tiszták voltak, látszott hogy valóban nem borotválkoztak még vele. Azért a biztonság kedvéért egy teljes fertőtlenítést megtettem a késeknél. Gyári Új akkut tettem bele (3800Ft volt postával), de az erősebbet. Eredetileg 750 mA-es volt benne 18mA/h-s de ez most egy 950mA-es és 29 mA/h-s.
Amikor (a borotválkozások alatt szép lassan) a kijelzője lemegy nullára, most már, az ötödik-hatodik teljes töltést követően 88-ról (88 percet jelent) indul a visszaszámolás. De a nulla után még 26 percet(!) lehet vele borotválkozni és csak akkor áll le, tilt le 3,2 V akkufeszültségnél az elektronika. 114 perc! Nem is rossz borotválkozási idő. Másod borotvának, a csendesebb reggelekre elmegy a Braun hetes mellé. :DDD
Mondjuk a Braun hetesem is tud 98 perc akkus borotválkozási időt a lekapcsolásig. :)

Átesett egy víz próbán is. Engedtem vizet a mosdóba, bőven annyit hogy ellepje a borotvát. Beletettem beindítva. Pár percet járattam és tökéletesen vízálló! Jól dolgoztam az akku cserénél. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8035) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Hajvágós topikok nem nagyon pörögnek így gondoltam ide beteszem a kérdést. 10k körül keresnék hajvágót, jó lenne ha vezeték nélküli lenne. Úgy kb ennyi. Szakállnyírás is lenne vele. :R

(#8036) papi99


papi99
aktív tag

Sziasztok! Szakállvágót vennék kb 3 mm-esre szoktam vágni, a lényeg hogy könnyedén le tudjam vágni minőségi gép legyen de ne is annyira drága. Tudtok ajánlani valamit? Én egyenlőre ezt néztem ki: PHILIPS BT7085
Esetleg erről tudtok valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

(#8037) villles


villles
csendes tag

Sziasztok.
Egy philips pt727 megér 10000 forintot?

(#8038) Chris82 válasza villles (#8037) üzenetére


Chris82
senior tag

Egyik Philips sem ér meg 10.000 Ft-ot :DD

(#8039) gergo5991 válasza Chris82 (#8038) üzenetére


gergo5991
őstag

én vettem 4500ft-ért egy teljesen alap kategóriás philips hajnyírót, azzal vágom a szakállam is, van hozzá egy fej 1-15mm-ig állítható, szerintem tökéletesen végzi a dolgát. Most így belegondolva örülök hogy nem költöttem több tíz ezret szakállnyíróra külön.

(#8040) fradi81


fradi81
veterán

Hali, ismeri valaki a felső dugaszt? Bele lehet erőltetni az itteni konnektorba, vagy valami átalakító kellene hozzá?

moto g72, Ninebot d28e

(#8041) adrian87


adrian87
tag

hali!

PT870-em 3. késével kb. 2,5 éves korú most. Elkezdett villogni és használva folyamatosan világít rajta a késcsere kijelzése.
Mit csináljak vele? Ha leveszem a fejet akkor is villog vagy világít. A kés nekem még jó. Mikor kophat el vagy mehet tönkre így a most használt késkészlet, nincs még egy éves. Idáig mindegyik késkészletem kb. 10 hónapot bírt, de ezen belül még nem látok erős kopást. A kés HQ9-es.

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#8042) adrian87 válasza fradi81 (#8040) üzenetére


adrian87
tag

rövid lesz, de megpróbálhatod... nem kerül semmibe

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#8043) Jenne válasza adrian87 (#8041) üzenetére


Jenne
senior tag

User manual 102-es oldal.[link]
A megoldás: 5 másodpercig tartsd nyomva a Ki/Be kapcsoló gombot, akkor eltűnik a kés cserére figyelmeztető szimbólum. Majd elkezd ketyegni visszafelé az újabb 2 év visszaszámolás.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8044) Jenne válasza fradi81 (#8040) üzenetére


Jenne
senior tag

Nem csak rövid lesz a konnektor dugó két tüskéje, de a magyar szabványhoz képest 4 mm-el közelebb is vannak egymáshoz ezek, így bele sem dugható a fali aljzatba.
Átalakító kell hozzá.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8045) fradi81 válasza Jenne (#8044) üzenetére


fradi81
veterán

Csak ilyet még nem láttam, nem tudod a nevét?

moto g72, Ninebot d28e

(#8046) Jenne válasza fradi81 (#8045) üzenetére


Jenne
senior tag

Konnektor átalakító adapter a neve.
Próbálkozz a villamossági boltokban, az lenne a legjobb ha vinnéd a sajátodat és bele tudod próbálni.
Itt van néhány, de a képek alapján nehéz eldönteni melyik lenne a jó méret.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8047) Breki


Breki
veterán

Ezt próbálta már valaki?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8048) bigdady válasza Breki (#8047) üzenetére


bigdady
nagyúr

Engem ks érdekelne.

(#8049) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Sziasztok!

Kipróbáltam egy új Braun 3 330-as rezgő borotvát,de nem győzött meg,pedig kb egy hónapig használtam.A kritikus nyaki részen sokáig kell "masszírozni",így folyton bepirosodott a nyakam.Megnéznék egy körkésest is,amibe már RQ 12/50 vagy 12/60 fej való.Melyik a legolcsóbb RQ-s gép amire rá lehet tenni ezeket a fejeket,ill hol érdemes keresgélni?Akár használt nyél is lehet,max fejet veszek rá újat.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#8050) adrian87 válasza Jenne (#8043) üzenetére


adrian87
tag

kösz! :R

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.