Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) n00n válasza Devsey (#8535) üzenetére


n00n
őstag

Nekem még mindig dec 5-ét ír. Viszont reggel hagyta el Németországot a csomag. Ha ma sikerül eljuttatni Pestre, akkor lehetséges, hogy már pénteken le tudják hozni. :C

(#8552) Devsey válasza n00n (#8551) üzenetére


Devsey
tag

Enyém most van Nürnbergben, ez izgibb mint várni a télapót, vagy várj csak... lehet aznap jön :D
nekem amúgy már nem dátumot ír hanem szerdát

(#8553) n00n válasza Devsey (#8552) üzenetére


n00n
őstag

Az enyém is ott van. :D Ja nekem is napot ír már egy ideje, hétfőt. :K

(#8554) Nagya21 válasza decsmor (#8545) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen jó hozzá az RQ 12-es fej.
Mindegy melyiket veszed, a fejek között nincs különbség.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8555) Nagya21 válasza Roy++ (#8550) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vegyél egy Braun Cruzert, az 2in1 készülék.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8556) Nagya21 válasza lehella (#8546) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Tanácsok:
Mosd el, vagy rázd ki a fejet a tisztító állomásba behelyezés előtt, kevesebb szőr megy a tisztítófolyadékba.(tovább tart)
Használat után zárd vissza tisztítótartályt, ne párologjon.(tovább tart)
Ha sok szőrt látsz a tartály alján, de a folyadék tiszta jó illatú, akkor finoman önts ki egy edénybe a folyadékot, mosd ki a tartályt, öntsd vissza a folyadékot.
Én legutóbb a Tecsóban vettem ultrabrutál leárazva vmi 1600/ doboz(2db) volt.
Általában 4000huf a 2db-os
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8557) hcs57


hcs57
őstag

Elromlott a Braun 390CC borotvám, a feleségem Philips borotvát nézett ki ajándékba nekem. A megmaradt ccr2 tisztító folyadékokat hogyan tudom majd használni ehhez: [link]?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8558) Roy++ válasza Nagya21 (#8555) üzenetére


Roy++
csendes tag

Koszontem. Utanna nezek.

BigFish-x

(#8559) zsoltzsolt válasza hcs57 (#8557) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

MAx áttöltöd a folyadékot.
Körkésesre direkt váltasz?

(#8560) hcs57 válasza zsoltzsolt (#8559) üzenetére


hcs57
őstag

Elég sok maradt, Még bontatlan dobozok is, nem szívesen dobnám ki.
Sokáig használtam Braunt, most adott a lehetőség a váltásra.
A Philipsesek nagyon dicsérik a borotvájukat. Szerinted?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8561) Nagya21 válasza hcs57 (#8560) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Irtam pro-kontra, olvasd el.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8562) hcs57 válasza Nagya21 (#8561) üzenetére


hcs57
őstag

Bocsi nem találom, pedig visszagörgettem eléggé.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8563) n00n válasza hcs57 (#8560) üzenetére


n00n
őstag

Én szívesen átveszem a bontatlan dobozokat, ha meg tudunk egyezni egy jó árban. Ha érdekel, írj privátot. :)

(#8564) Chris82 válasza hcs57 (#8562) üzenetére


Chris82
senior tag

Sok sikert a Philips-hez :C

(#8565) lehella válasza Nagya21 (#8556) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a tippeket, jó ötlet!

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8566) n00n


n00n
őstag

Megjött az Amazon.co.uk-ről rendelt borotva, viszont meglepődtem, hogy milyen csatlakozó van rajta. Azt hittem, hogy angol lesz, ahhoz van átalakítóm, viszont ez más milyen. Olyasmi, mint a magyar, csak vastagabb mindkettő „rúd”. Szerintetek a 3-ashoz kapott töltő jó ehhez? Ti ezt hogy oldjátok meg?

(#8567) n00n válasza n00n (#8566) üzenetére


n00n
őstag

Áh, pedig benne is van a leírásban:

This product comes with a two-pin UK plug that is only suitable for two-pin UK electrical sockets

Nekem meg a három pineshez van átalakítóm. Akkor a kérdésem, szerintetek a tisztítós 390-hez kapott kábel jó ehhez?

(#8568) hcs57 válasza n00n (#8567) üzenetére


hcs57
őstag

Tökéletes hozzá.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8569) Chris82 válasza Jenne (#8454) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem azt írta a Kisgép Kft, hogy a 90s és a 92s nem csereszabatos

(#8570) Devsey válasza n00n (#8567) üzenetére


Devsey
tag

Enyém Vecsésen jár, azt írja ma jön :)
Téged hívott előtte futár?

[ Szerkesztve ]

(#8571) Jenne válasza n00n (#8566) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Nem akarok okos lenni, de a hármas braunok még Ni-MH akkusak ha igaz. Az ötös sorozattól felfelé meg Li-Ion-sak. Teljesen eltérő töltési karakterisztikát kíván a Ni-MH akku és a Li-IOn akku! Még az hetesekhez is más töltő kell mint például az ötösökhöz. Nem a csatlakozásuk miatt hanem a bennük lévő elektronika miatt.
ITT vannak a hetesekhez a tartozékok. Minden heteshez ugyan az a töltő kell.
ITT vannak a hármasokhoz a tartozékok. Elég sokféle töltő van belőlük és nem mindegy hogy melyikhez melyiket használod.
Ezek csak tanácsok részemről, de én óvakodnék rádugni a meglévő hármas braun töltőjét az új borotvádra.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8572) Jenne válasza Chris82 (#8569) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem a 70S és a 70B-hez írta vissza a Kisgép Kf. azt, hogy nem csereszabatosak egymással. Pedig csak abban különböznek, hogy az egyiknek fekete színű a kerete a másiknak meg ezüst színű. :DDD
Ahogy én láttam, a 90S is és a 92S combipack oldalára is az van gravírozva (gyárilag) hogy SERIES 9
Ez meg szerintem egyértelmű nem? A 9090 és a 9290 is Series 9 borotva. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8573) n00n válasza Devsey (#8570) üzenetére


n00n
őstag

Nem tudom, otthon felejtettem a telefonom, de szerintem nem hívott. :B

Jenne: Ehhez nem igazán értek. Viszont itt: http://www.kisgep.hu/braun-adapter-81483400 a hármashoz való töltőkábel-t kompatibilisnek írják 9-es szériás modellel is.

Ismerős szerint se ajánlott, berendeltem egy töltőt hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#8574) hcs57 válasza Jenne (#8571) üzenetére


hcs57
őstag

A töltést a borotvában lévő elektronika szabályozza, a hálózati adapter csupán az adott töltőfeszültséget és áramot biztosítja. Szerintem.

Sőt a Braun oldalán is ugyanaz a töltő jó mindkettőhöz: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8575) Devsey válasza n00n (#8573) üzenetére


Devsey
tag

Mérnem csak 1 átalakító adaptert veszel?
500-2000Ft

(#8576) Devsey válasza Devsey (#8575) üzenetére


Devsey
tag

Én 700 forintért vettem 1 átalakítót az egyik helyi villamossági üzletben

(#8577) Hennet


Hennet
aktív tag

Nem rég vettem egy Gilette Fusion Proglide Stylert (hosszabb nevet ki se találhatnának) no-shave november után. Eddig a Wilkinson hasonló kialakítású borotváját használtam, de be kell valljam ez klasszisokkal jobb.
A trimmer Braun és a minősége is kiváló, a borotva pedig nyílván gilette minőség, szóval nem kell ecsetelni.

Elektromos borotvát kerestem, de nem volt rá keret beruházni és szeretem az arcomon a sima borotválkozást. Bajuszhoz, szakállhoz ez teljesen ideális, de pajesz alakításhoz is jól bevált. Mindenkinek tudom ajánlani aki nem akar, vagy nincs lehetősége külön szakállvágót venni és szereti a pengés borotválkozást. Kicsit bumfordi, de másodszorra már fel sem tűnik.

A jövő héten fogok venni RazorPit-et, és akkor legalább borotvafejre nem kell költenem, csak szökőévente. ;)

ui.: Nem tudom szabad-e, de nyugodtan menjetek tovább a Tesconál, a Müllerben pl ~15-20%-kal olcsóbban kapható.

uui.: Érzékeny az arcbőröm, azért sem mertem belevágni az elekromos borotválkozásba.

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#8578) Chris82 válasza Jenne (#8572) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is a Kisgép mondta ezt az infót

(#8579) Jenne válasza n00n (#8573) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ez a töltő kell a Te borotvádhoz. Biztonság kedvéért rákérdeztem a Kisgép-nél is és Ők is ezt írták.

(#8574) hcs57
"...A töltést a borotvában lévő elektronika szabályozza, a hálózati adapter csupán az adott töltőfeszültséget és áramot biztosítja...
Nem teljesen így van. A borotvában lévő elektronika csak az akku feszültségét figyeli és lekapcsolja a borotva működését ha egy beállított szint alá esik az akku feszültsége. Valójában ezt sem a borotva elektronikája teszi hanem az akkuban lévő beépített védő elektronika ami nem ad több naftát a borotva felé. Ezzel védi az akkut a csontra való lemerüléstől. (ezért nem szabad noname kínai akksikat használni mert azokban többnyire nincs ez a védelem és csont szárazra lemeríthetőek ezért) Kicsit bonyolultan hangzik de alapjában véve rém egyszerű a történet.
A töltő pedig ohm törvénye szerint tölt. Ahogy a töltés alatt szép lassan emelkedik az akku feszültség szintje, a (töltő) annak függvényében kezdi csökkenteni a töltő áramot. Fordított arányosság. A feszültség szint ahogy emelkedik úgy csökken a bevitt áram.
A Ni-MH és a Li-Ion akkuk teljesen más töltést igényelnek és ráadásul még nem is azonos a borotvában lévő Li-Ion és Ni-MH akkuk üresjárati feszültsége sem. A Ni-MH akkuknak kicsit magasabb töltő feszütlség és töltő áram kell és más a töltési karakterisztika lefutása is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8580) hcs57 válasza Jenne (#8579) üzenetére


hcs57
őstag

A töltést a az adapter nem szabályozza, kiadja a 12 voltot, van egy belső ellenállása, ami a maximális töltőáramot limitálja.
Ugyanez igaz a telefontöltőkre is, csak az USB 5 voltot ad le. A töltő hiába tud 1,8A-t leadni, ha a telefon nem képes csak 900mA-t felvenni, akkor annyival fog tölteni.
A töltési karakterisztika nem az adapterben alakul ki, hanem a borotvában.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8581) Jenne válasza hcs57 (#8580) üzenetére


Jenne
senior tag

A NI-MH akkuk töltői un. gyors töltők. A töltés kezdetétől a végéig szinte azonos feszültséggel és árammal töltenek. Ha kell hanem végig leadják a 15V és 1-1,5 A-t. Azért mert ez a fajta kémiai összetételú akku ezt kívánja. Ezért is melegednek elég szépen a töltés alatt.
A Lítium-Ion technológia mást kíván és kényesebb a töltésre és éppen ezért ellátják különböző védelmi rendszerekkel. A töltőt is és az akkut is! Amiben teljesen eltér a Ni-MH-től az az, hogy a teljes töltést a töltőáram folyamatos csökkentése mellett érik el, ellentétben a Ni-MH töltéssel. Amiről már fentebb írtam.
A Li-Ion akkuk töltésénél az akkufeszültség maximumának eléréséig az akkumulátor ugyan megkapja a töltés nagy részét, azért csak nagy részét mert közben lassan de csökken a töltőáram, de a maximum töltöttség elérése még nincs meg ekkor. Ehhez még idő kell. Ezt is írtam fentebb már, hogy amikor ezeknél a töltőknél, azaz például a telefonnál azt látni, hogy a lítium-ion akkumulátor fel van töltve (kiírja a telefon hogy töltés befejezve 100%) ilyenkor valójában csak az történik, hogy az akkumulátor-töltő elérve a maximum feszültséget kész állapotot jelez a telefon felé, de nem kapcsol ki(!) valójában a töltöttség ilyenkor az elérhető 70-75%-a csak. A maradék %-ot beletenni még nagyjából kétszer annyi ideig tart mint az addigi töltési idő.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8582) hcs57 válasza Jenne (#8581) üzenetére


hcs57
őstag

A töltő adapterben nincs semmi olyan elektronika, ami a töltést szabályozná. Annyit csinál, hogy a 230V váltóból 12V egyenfeszültséget csinál.
Amiről írsz, azt a Braun borotvában belül lévő töltést szabályzó áramkör biztosítja. Ha mindkét töltő 12V egyenfeszültséget tud, akkor mindkettő tölteni fog. lsd. a likelt oldalt:[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8583) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Ebay-ről mennyire életszerű ötlet rendelni Gillette Fusion ProGlide pengét? Vagy ezek gagyi utánzatok?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8584) Devsey válasza 4ron (#8583) üzenetére


Devsey
tag

Ha túl olcsó,főleg ha Kínából jönne akkor tuti utángyártott, kihagynám.
Ha meg a drágábbakat nézed, ami már biztos az a minőség, akkor kb annyi mint itthon, szóval felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#8585) Nagya21 válasza Jenne (#8581) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Jól mondja HCS57 kollega, nem az adapter szabályoz, hanem a borotvába, telefonban levő elektonyika mk63 :D
A tápon csak arra kell figyelni, hogy a fesz érték, meg a polaritás egyezzen.
Áram nem fontos, ha nagyobb úgyse engedi rá az elektronyika MK63 :D , ha kevesebb legfeljebb lassabban tölti fel.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8586) n00n


n00n
őstag

Látom szép kis vita indult. Mindegy, most már rendeltem egy töltőt hozzá, nem ezen a pár ezer forintom fog múlni. :) Főleg úgy, hogy a régi borotvát sikerült jó árban elpasszolnom a szomszédnak. :)

Tegnap este kipróbáltam a 790-est és nagyon jó. Érezhetően sokkal erősebb a motor, a másikat úgy „ímmel-ámmal” is lehet fogni, ezt viszont rendesen meg kell markolni. Érezhetően sokkal simábbra borotvál, mint a hármas. Ha szőrnövéssel ellentétesen végighúzom a kezem, a réginél még éreztem kicsit a szőrt, itt sima úgy is, mint a babapopsi. :D Az ádámcsutka/nyak résznél ez is kicsit még problémázik, de 10-ed annyi idő alatt végeztem vele, mint az előzővel. Nyilván egy borotválkozásból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de már most érzem, hogy jó befektetés volt. :)

Ha jól olvastam akkor ennek a tisztítóállomásában is van már szárítás, ugye? Az hogy kapcsol be? Mert tegnap borotválkozás előtt nyomtam egy gyors tisztítást, annál nem volt.

(#8587) Nagya21 válasza n00n (#8586) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Egy fütőelem van a fej alatti müa mosótartály alatt, és melegíti az egész cubehörlt, így szárít le.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8588) Devsey válasza n00n (#8586) üzenetére


Devsey
tag

Na örülök hogy tetszik :)
Tegnap én is ledúrtam, nyaknál pár helyen többször kellett átmenni, de az eredmény elég bíztató
Csak izgat továbbra is a 9290cc mivel tudhatott volna többet, na mind1 most már ez marad, kétlem hogy megért volna az 60k-val többet, meg a fej is drágább arra

(#8589) Chris82 válasza Devsey (#8588) üzenetére


Chris82
senior tag

Vettél volna 9090cc-t és már tudod is, fele áron :U

(#8590) Abrion


Abrion
senior tag

Mivel nem találtam szőrtelenítő threadet, ide jöttem.

Ajánljatok férfi testre szőrtelenítő gépet, mondjuk olyat ami lábra mellkasra kézre jó, és nem kerül többe 25 nél.

(#8591) Devsey válasza Chris82 (#8589) üzenetére


Devsey
tag

9090et? soha...

(#8592) zsoltzsolt válasza Devsey (#8588) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az maga a tökély :D , a 9290cc :)

(#8593) Hennet válasza Abrion (#8590) üzenetére


Hennet
aktív tag

http://www.philips.hu/c-p/BG2024_15/bodygroom-series-3000-vizallo-testszoertelenitoe

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#8594) Chris82 válasza Devsey (#8591) üzenetére


Chris82
senior tag

Mi a probléma vele, használtad már?

(#8595) Abrion válasza Hennet (#8593) üzenetére


Abrion
senior tag

tetszik, de menyi ideig fogom tudni használni és melyik testrészre nem jó? lehet ezt használni a nemi szervre is?

Látom az ucso kérdésre a választ.

[ Szerkesztve ]

(#8596) Devsey válasza Chris82 (#8594) üzenetére


Devsey
tag

Nem de olvasgattam róla oldalakon, nem nyerte el a tetszésem, biztos hamarabb vennék 9290cc-t, na meg 790cc-t amit végül vettem :)
nyilván minden borotvához vannak negatív kritikák, de ehhez nekem túl sok volt, nem mondom hogy rossz, mer 1 braun 9 nyilván nem az, de biztosabbra mentem

(#8597) Devsey válasza Abrion (#8595) üzenetére


Devsey
tag

Én már régebben kérdezgettem ezt és sok helyen próbáltam utána olvasni, de sok infót nem kaptam, szóval maradtak ennél is az értékelések
a 10k körüli philipseket szidják h a hosszabb szőrszálakat tépi és 1év alatt cserélni kéne a fejét ami a készülék ára
Így tegnap vettem Gillette Fusion ProGlide Styler-t emagban akciós, holnap már meg is jön, ennek volt a legjobb értékelése magasan amazonon
Nem tudom mennyire jó a trimmer része de majd kiderül.

(#8598) Abrion válasza Devsey (#8597) üzenetére


Abrion
senior tag

Írj privit ha kipróbáltad, hogy menyire jó a nemi szerv körüli részre :D a láb és a többi részen a húzás érzése nem tudd érdekelni, jelenleg gyantát használok :D annál rosszabb tuti nem lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#8599) Hennet válasza Devsey (#8597) üzenetére


Hennet
aktív tag

Nem sokkal fentebb írtam, a trimmer szerintem ebben a méret/ár kategóriában tökéletes, próbáltam mást, az meg sem közelítette. :C
Mondjuk én csak arcra használtam eddig (és meg is marad csak arcra), de ott nem húz... :U
Az eddigi tapasztalataimból kiindulva semmi gondod nem lesz az intim részek szőrtelenítésében ezzel.

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#8600) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Előre bocsájtom, hogy nem értek a testszőrtelenítéshez (sztem a Zember fia legyen szőrös) és szőrtelenítéssel csak az az arcon-fejen foglalkozzon.(a Zember lánya meg kinek hogy tetszik.... :DDD )
A Lidl sajátmárkás Silvercrest hajnyíróját csak ajánlani tudom, a kerámiapengés nagyon jó, az akkuja télleg tudja az 50 perc üzemidőt, és pontosan jelzi is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.