Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) golyós válasza Gömbike (#14000) üzenetére


golyós
őstag

Ezt kipróbálom, kap még egy esélyt.
Nekem sok ször benő, ezért borotválkozom csak 2x egy héten.
De erre a sensitivere rápróbálok, melyik márkát használod elötte?

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14002) Gömbike válasza golyós (#14001) üzenetére


Gömbike
senior tag

Borotválkozáshoz/közben ezt [link]

Borotválkozás után meg ezt: [link]

Most a madaras teskóban 1600 forintért adták a krémet.

Vettem így egyből pár dobozzal😁

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#14003) golyós válasza Gömbike (#14002) üzenetére


golyós
őstag

:C :DD
Pont ezt néztem ki én is :K
Holnap megyek meló után Euronics-ba, 9990 ft a B52 fej Series 5-hez.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14004) _ak_ válasza golyós (#13990) üzenetére


_ak_
addikt

Csodálkozom, hogy senki nem említette, de bőr típustól is függhet, hogy melyik borotva jobb/rosszabb. Lehet hogy, hogy sosem lesz olyan neked, mint a körkésessel.

Ami a benövést illeti, nekem beletelt némi időbe, de végül a duplapengés biztonsági borotva vált be. A nyakamon, sem a 9-es Braun, sem OneBlade nem segített, pedig elvileg mindkettő a felszínen vágja, így nem kellene, hogy benőjjön, de közbe mégis. Illetve egy belépő Phillipset próbáltam, de az teljesen szétgyilkolt. Előbbi kettő viszont példásan működik a fejemen, tarkómon, ahol gyengébb a szőr.

Viszont a sokpengés megoldás, kimondottan ellenjavallot, ha benövésre hajlamos a bőröd. Azoknál a pengék egyik funkciója, hogy kiemelik és "meghúzzák" a szőrt, mielőtt elvágják, így a tő a bőr alá kerül és nagyobb eséllyel nő be.

Viszont biztonsági borotvával, lassan ott tartok, hogy a timsó tömb is alig csíp itt ott, ez annak a jele, hogy alig sértem fel a bőrt borotválkozás közben. Legalábbis "2 pass-os" borotválkozással.

Amennyiben maradnál a sokpengésnél, akkor csak 1 pass javallott a szőr növekedésével megegyező irányban. Illetve mindegyik típusú borotválkozásnál érdemes egy picit ellenkező irányba húzni a szőrt, hogy kisimuljon a bőr. Tényleg csak finoman, mert ez önmagában is ki tudja emelni a szőrszálakat, így megint csak mélyen vágnád.

Let's begin, de gozaimasu!

(#14005) golyós válasza _ak_ (#14004) üzenetére


golyós
őstag

Mit értesz sokpengésen? pl Mach 3 ?
Azt csak akkor alkalmazom ha nincs kedvem 20 percig bíbelődni, letolom a nagyját a rezgőkésessel és utána 2 perc alatt végzek.
A benövést úgy szoktam "pihentetni" , hogy hagyom 5-6 napig nőni, aztán a nullásgéppel letolom. Nincs irritálva a bőr, megnyugszik és megint adok neki a nullással aztán letolom a rezgőkésessel.
De igazából a rezgőkéses idáig a legjobb, ettől ugyan előfordul benövés, de nem lesz pipacs az arcom és a nyakam. Tény, hogy idáig nem használtam csak borotválkozás elötti arcszeszt, bár szerintem a használata nélkül gyorsabb a borotválkozás.
Ma megvettem az új fejet, borotválkozás elötti sensitive gélt, utáni sensitive Nivea meg véletlen volt itthon. Adunk az érzésnek.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14006) mgy


mgy
senior tag

Urak,
próbáltam kicsit visszakeresni, de nem merek az alapján dönteni, amiket találtam. SOHA nem volt még _rendes_ villanyborotvám, nincs is túl sok/erős szakállam, ráadásul kevésszer van szükség igazi alapos borotválkozásra, itthon megvagyok már egy ideje egy ótvar szakállvágóval (ha nincs rajta a kis fésű, egész rövid borostát csinál).
Arra gondoltam veszek egy értelmes minőségű villanyborotvát. Nem várom el tőle, hogy tökéletesen simára vágjon, azt megoldom pengével, de hozzon egy értelmes szintet, legyen "elégjónemkellfullos".
Azt hittem megúszom 20-30e körül, eddig rezgőkésesben gondolkodtam (két napja még a szót se ismertem :D) itt látom, inkább a forgókésest javasoltátok. Belefér a drágább is (ahhoz képest, amit eleinte rászántam), viszont a lentebb többször javasolt Philips S9031-et nem láttam sehol 80e alatt, annyit nekem ez nem ér.
Tudnátok javasolni erre jó minőségű és tartós megoldást, illetve boltot, ahol van is készleten?
Köszi előre!

(#14007) Jenne válasza mgy (#14006) üzenetére


Jenne
senior tag

[link]
Ez ugyan az a sorozat, szintén a 9000-esből, csak más a külső. Vettek már innen többen is, nem fogsz csalódni. Ez az S8980 ez már a felső kategória minőségbe tartozik.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14008) hcol7 válasza mgy (#14006) üzenetére


hcol7
senior tag

ha nemkell selyemsimasagura borotvalas, akkor szerintem oneblade pro, akcioban 15k ert loheto, cserebe 4 havonta fejcsere 4k korul.

(#14009) mgy


mgy
senior tag

Jenne, hcol7, köszi!

Jó, hogy hoztad a fejcserét hcol, nem a 4 ezer forint visel meg, hanem a szemétgyártás, nagyon nem szeretnék erre menni. A Jenne által javasolt Philipsben vajon milyen gyakran van erre szükség? Tudom, szakáll-, meg használatfüggő, de úgy általában, mennyit bírnak a kései?

Köszi továbbra/előre is a véleményeket! :R

(#14010) hcol7 válasza mgy (#14009) üzenetére


hcol7
senior tag

szemet temaban hasonlo a velemenyem,bar ez egy kb 8 grammos muanyag 4havonta, ami azert nem petpalack vagy nejlonzacsko kategoria volumenben.

(#14011) #86564352 válasza mgy (#14009) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Philips 2 évente ajánlja a cserét. Használattól, szőrzettől, tisztítástól függően + - pár hónap szerintem. Én Philips tisztító spray-vel fújkálom azért, másfél éve dolgozik. Az S8980 előnye, hogy a vágófej SH90 ami a 9-es széria. Így a 9-es szériánál olcsóbb készülékkel is lehet élvezni ugyanazt a felsőkategóriás borotválkozási minőséget. Állítólag még a legújabb SH98 Prestige fej is rámegy, mert az alja ugyanaz. Amazon kommentekben olvastam valaki talán 5-ös széria készülékre is rátette a legjobb vágófejet. Másfél éve Aldiból akcióban sokan vettek 25-30 ezerért S8980-at, az enyém kiválóan teszi a dolgát azóta is. Majd ősszel veszek rá új fejet 16 ezerért és a következő két év is letudva.
Szárazon, Speick elektromos borotválkozás előtti arcszesszel, Nivea vagy L'Oreal szenzitív géllel is jó használni.

(#14012) mgy


mgy
senior tag

Urak, köszönöm a gyors és korrekt válaszokat mindannyiótoknak! Megnézem, milyen ez a cucc, hogy válik be majd nálam.
Köszi!

(#14013) Vigneau válasza ludsimon (#11321) üzenetére


Vigneau
félisten

Sziasztok!

A képen szereplő hajvágó alkatrészeihez nem tudtok véletlenül forrást? Szükségem lenne pót vágófejre.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14014) hcol7 válasza Vigneau (#14013) üzenetére


hcol7
senior tag

nekunk meg a kepre :)

(#14015) Vigneau válasza hcol7 (#14014) üzenetére


Vigneau
félisten

Íme, róla van szó. Nincs jelenleg kéznél, a pontos típusa sem ugrik be sajnos, pedig nézelődök ma este már egy ideje a neten utána...

Jobb híján kimásoltam a #11321 postból, amire válaszoltam. :B ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14016) mgy


mgy
senior tag

Itt a philips, ha tőletek nem tudom, hogy ez egy jobb cucc, magamtól nem azt gondolom. :D
Tök kezdő vagyok ezen a vonalon, csak szárazon nekimentem, kábé semmit nem ért, meg kell ezt tanuljam.
Megyek visszaolvasni, hogyan éri meg egyáltalán ezt használni, száraz/vizes/krém/ima/bármimás. :)

(#14017) WiZARD


WiZARD
addikt

~14 éves Philipsem bár hibátlanul működik, kezdem úgy érezni hogy megszolgálta már ami elvárható volt tőle. Hibátlanul müxik, de így hogy fejet kellene cserélni (RQ12/60 van most) ismét felmerült a kérdés, hogy új borotva legyen vagy csak egy SH98/70 fej.

Új Philipset nem vennék, mert elég az új fej amíg ez működik.
Viszont rezgőkéses borotvákat nézegetem, csak nem tudom érdemes-e cserélni, miben jobb/rosszabb. Braun series 9 vagy Panasonic 5 késes?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14018) fradi81 válasza WiZARD (#14017) üzenetére


fradi81
veterán

Puding próbája az evés, írhatnak itt bármit, akkor derül ki hogy neked bejön-e amikor elkezded használni.

moto g72, Ninebot d28e

(#14019) Nagya21 válasza Vigneau (#14015) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Silvercrest-hez a kompernass oldalon szokott lenni pótalkatrész, de sztem hajvágóhoz nem kapsz.
Nekem is ilyen van, nagyon jó kis masina, kerámiakés rulez, de cserébe ha leejted törik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#14020) golyós válasza Gömbike (#14002) üzenetére


golyós
őstag

Megtörtént a próba 3-4 napos borosta,A 3 napos Nivea géllel, vad új fejjel.
Kritikán aluli.
3x annyi szőr maradt mint a 2 éves fejjel, szárazon vagy borotválkozás előtti szesszel.
Lehet, hogy túl hosszú volt már neki, fene se tudja, de habbal borotválkozni elektromos borotvával elég vicces.
Csúszik, nem irritál és ennyi az előnye.
Utána át kell pengézni ezt is, hiába új fej meg minden csodaszer.

Életem egyik mellélövése volt ez a Braun. :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14021) Gömbike válasza golyós (#14020) üzenetére


Gömbike
senior tag

A rezgőkéses számomra nem opció. A Zasszony használja a Barnát a làbára. Már amikor.

Nekem csak és kizárólag a körkéses végez értelmezhető borotvàlkozást.

Minden ember arcszőrzete más, csak irànyelvek léteznek.

Hosszú évek alatt a mindennapos borotválkozáshoz nekem a körkéses végez tökéletes munkát.

Itteni ajánlásra vettem, igaz akkor csak 45 volt az ára tavaly szeptemberben a 9031-nek ( hála szakértő kormányunk tevékenysègének), most majd a duplája. ( univerzum legmagasabb forgalmi adója+plusz szàndékosan tönkre tett forint)

A rezgőkéses Barnáról meg a Zasszony tudna nyilatkozni, de inkàbb gyantázik. Nem szar, csak nem vállalható a belépő szint.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#14022) WiZARD válasza fradi81 (#14018) üzenetére


WiZARD
addikt

Jogos és valahol pont ez ami visszatart.
Venni 100k körül valami mást a bevált helyett. Ami lehet, hogy jobb lehet hogy rosszabb.
Visszaküldeni meg gondolom használt borotvát nem nagyon lehet sehova...

De próba szerencse. Már csak az a kérdés hogy Braun 9365cc vagy Panasonic ES-LV9Q.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14023) zsoltzsolt válasza golyós (#14020) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezek a gélek pont fordítottját csinálják, mint ami az elektromos borotválkozáshoz kell, vagyis puhítják az arcszőrzetet. A preshave-k, mint Barbon meg merevítik, vagyis könnyebben tudja levágni a gép.

(#14024) Namelesske válasza WiZARD (#14022) üzenetére


Namelesske
addikt

Pana

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14025) mgy válasza zsoltzsolt (#14023) üzenetére


mgy
senior tag

Ha már téma, segítenél, segítenétek, mit kenjek fel borotválkozás előttre, közbenre? Tök új nekem ez, csak nézek, szárazon kiábrándító. :-|

(#14026) zsoltzsolt válasza mgy (#14025) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem sok van.
Amit mindig kapni az a Barbon preshave. Még van a Hattric, Pitralon, Proraso és a Keve, ez utóbbi igen pocsék 🙂. Keress rá ezekre itt a topikban, sokszor és sokat írtunk róluk.
Én pl szeretem a Barbont, sokaknak nem jön be az illata, azonban, ennek ellenére ez a leghatásosabb talán.

(#14027) fradi81 válasza mgy (#14025) üzenetére


fradi81
veterán

Megmosod az arcod akár szappannal, megszárad, ilyenkor keményebb a szőr ideális borotválkozni. Ha nem jó csinálhatsz szappanhabot és próbálod úgy. Aztán próbálhatod pl a barbon preshavet. Ha izzad a bőröd a melegtől felejtős szárazon, nálam legalábbis ilyenkor kell valami rá.

moto g72, Ninebot d28e

(#14028) Vigneau válasza Nagya21 (#14019) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia Nagya!

Köszönöm szépen a válaszod! :R

Majd meglesem az oldalt. Parkside miatt már ismerős nekem.

Hasonló kialakítású még a Remington HC5810, de azért ma már 20k-t kérnek.

Üdv: Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14029) mgy


mgy
senior tag

Köszi srácok, próbálom így.
---
K. jó ez a topik amúgy, jó lenne varázsolni vmi összefoglalót, mert így mindig kell, hogy valaki jó fej legyen és segítsen az idetévedő egyfejűeknek. Persze kérni meg kérdezni mindig egyszerűbb. :D

(#14030) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Néha felkeresem ezt a topikot, mert Ti jobban képben vagytok a változásokkal.

Még mindig működik és teszi a dolgát az avítt Braun CruZer6 Clean Shave (még a 2014. év végén vásárolt villanyborotva). :)

Persze lassan jó lenne majd egy modernebb akkumulátoros, hasonlóan kedvező árú modellre váltani, de már annyiféle termék van a piacon, hogy nehéz az eligazodás.

Véleményetek szerint mi lehet ennek az utódja, ami hasonlóan mérsékelt árazású és akkumulátorban és nyírófejben már kicsit jobb verzió?

Ezt a rezgőkéses megoldást már megszoktam, habár kissé hangosan működik.

(#14031) WiZARD válasza Namelesske (#14024) üzenetére


WiZARD
addikt

hétfőn kiderül mit tud ;)

Ha csak nem néztem el nagyon valamit, akkor közel 6 éves az RQ12/60 fejem :Y
(amikor 6 éve cseréltem akkor nem éreztem különbséget a 2 éves régi és új között, úgy voltam majd akkor cserélek, ha érzem hogy gáz ami van. Igazából most se érzem hogy nagy baj lenne ezzel.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14032) Vigneau válasza Vigneau (#14028) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiegészítés:

Tartalékban van egy SilverCrest SHBS 500 D3 otthon, de a héten a vágófej rugója eltört használat közben. Nincs még 1.5 éves sem, így próbálom majd garanciáztatni az Ügyfélszolgálattal, ha nem lesz túl macerás. Lévén egy 3333 Ft-os vágóról van szó, igaz ára ellenére egészen jól nyírt.

Közben a Rossmannban találtam egy szintén olcsó, de számomra mégis ígéretesnek tűnő hajvágót. Ideen Welt RFC-0904 névre hallgat, 3800 Ft alatt lehet megcsípni 2 év garival, amit a boltban lehet intézni, nem kell Ügyfélszolgálattal bajlódni. Az első nyíráson túl vagyok, eddig igen szimpatikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14033) fradi81 válasza Dhampir (#14030) üzenetére


fradi81
veterán

Hali
Panasonicot szokták mondani rezgősből, nekem van egy olcsó '3 részes' meg vagyok vele elégedve. Ami ennél komolyabb az meg az ötös LVxx sorozat.
Braun nálam eddig még nem volt

moto g72, Ninebot d28e

(#14034) Dhampir válasza fradi81 (#14033) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen! :R

Lehet, hogy inkább Braun vonalon maradnék, ha rezgőkéses kellene továbbra is. Ám lehet, hogy jobb a "Pana", csak a "megszokás" mondatja mindezt. :)
Persze az biztatóan hangzik, hogy csendesen működik a Panasonic. Az én Braunom tényleg eléggé zajos.

(#14035) Vigneau válasza Vigneau (#14015) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiegészítés:

A típus pontos neve SilverCrest HG02124B, Lidl azonosítója IAN 284982.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14036) Nagya21 válasza Dhampir (#14034) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jobb a pana....nekem braun 7-es sorozat volt, most pana lv65-ös sorozat van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#14037) Dhampir válasza Nagya21 (#14036) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az infót! :R

(#14038) WiZARD válasza WiZARD (#14017) üzenetére


WiZARD
addikt

Megvan a Panasonic ES-LV9Q. Első borotválkozás után azt mondom hülye voltam hogy ennyi ideig a Philipset használtam. Gyorsabb, sokkal simább az eredmény, mint a Philipssel valaha is volt, talán az irritáció is kevesebb, bár az eddig se volt gond.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14039) egykori válasza WiZARD (#14038) üzenetére


egykori
őstag

Néhány héttel ezelőtti véleményem a Panasonic ES-LV6Q-ról, ami azóta sem változott.

[ Szerkesztve ]

(#14040) Nagya21 válasza WiZARD (#14038) üzenetére


Nagya21
addikt

naugyehogyugye!!!
:D :DD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#14041) WiZARD válasza WiZARD (#14038) üzenetére


WiZARD
addikt

Így ~8 óra után kb olyan hosszú a borostám, mint a Philipssel frissen vágva.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14042) mgy


mgy
senior tag

No, volt két próbám a S8980-al, nem vagyunk haverok. Biztosan én csinálok valamit rosszul (nyilván nincs igazán mit), de tép, nem vágja le a szőrt, csomókat hagy, ötször annyi idő vele a borotválkozás, mint pengével.Fura, mert fullra töltve is olyasmi a hangja, mintha alig forogna a motor, tök alacsony fordulatszámmal megy, nem tom, ez normális-e. Nem írom, hogy ez egy szar, mert sokan boldogan használják, de nekem nem adta be.
Szabad itt a topikban hirdetni, vagy csak az apróban?

(#14043) fradi81 válasza mgy (#14042) üzenetére


fradi81
veterán

Szépségápolási cuccoknál tök egyénileg dől el hogy valami jó, vagy nem. Akkor aki ilyet szeretne tőled átveheti :)

moto g72, Ninebot d28e

(#14044) #16695808 válasza mgy (#14042) üzenetére


#16695808
törölt tag

Az izzadt bőr és tusolás után mind ilyen. Próbáld ki vizesen borotvahabbal úgy nagyon kafa 😀

(#14045) WiZARD válasza #16695808 (#14044) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezen teszt alapján vettem kipróbálni borotválkozás előtti cuccot. Jónak tűnik, közvetlen zuhanyzás után is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14046) fradi81 válasza WiZARD (#14045) üzenetére


fradi81
veterán

kicsit túl van árazva ez a lötty, ennyiért inkább whisky :D

moto g72, Ninebot d28e

(#14047) #16695808 válasza WiZARD (#14045) üzenetére


#16695808
törölt tag

Sima víz és borotvahab…. Siklik és kellemes érzés 😀

(#14048) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: testszőrtelenítőt keresek, elsősorban hónalj és intim területekre. Igazából csak erre a célra használnám, mert borotvám már van (egy Philips S8980-13, itt a fórumon ajánlott eladótól).

a Philips Bodygroom BG5020/15
és
a Philips OneBlade
termékeket néztem, de nem igazán tudom melyiket lenne célszerűbb használni az említett célra.

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vagy esetleg más gyártó konkrét termékét tudna valaki ajánlani?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#14049) fradi81 válasza Bélabácsi (#14048) üzenetére


fradi81
veterán

Hali

Hasonlóm van meg vagyok vele elégedve [link] Nálam a fejcserélgetősdi nem játszik így oneblade kiesett, ezeknek a kialakítása tetszett a felhozatalból.

moto g72, Ninebot d28e

(#14050) #86564352


#86564352
törölt tag

Úgy látszik le kell szoknom a Nivea after shave-ről. DM-ben néztem már mindegyiknek az új elrontott kupakja van! Pedig a Nivea honlapon többnél még a régi rendes látszik az első termékfotón, a másodikon és mint kiderült a boltban már az új íves van.
Sensitive Cool After Shave Lotion Érzékeny Bőrre - NIVEA MEN

1. termékfotó ilyen volt, ilyet keresnék, normális kupak:

2. termékfotó ez a szar van a boltban, elrontott kupak:

Tesco kommenteket nézve nem vagyok egyedül a mérgelődésemmel. :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.