Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Megjött a KEMEI 5886 borotvám Kínából,és képzeljétek el,szépen teszi a dolgát :C Szép kidolgozás,kiegészítők,stb,saját dobozába küldték. :D

(#8802) Kutykurutty7 válasza gagyilovag (#8801) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Látom, a Gearbest-en 22 dollár egy ilyen CSODA! :-) link Bár, ahogy látom, már mindet elkapkodták. :-)
Azért kíváncsi lennék a hosszabb távú tapasztalatodra is, mondjuk egy fél év napi használat után. Ha ez kibír fél évet, akkor az előbb említett Remington-on is túltesz ár/érték arányban...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8803) Lami66 válasza Kutykurutty7 (#8802) üzenetére


Lami66
őstag

És ugyanott 7 dollárért (2100 Ft. szállítással együtt) van hozzá komplett vágófej is, ha majd cserélni szeretné.

(#8804) Csaba55555 válasza borix (#8786) üzenetére


Csaba55555
csendes tag

Szia!

Nekem van egy Braun 550S-3 borotvám. Vettem hozzá egy 51S kés-szitát.
Meglepődtem, mert jobban vág a borotva mint új korában.
A válasz: gyárilag 51B /smart foil/ volt rajta, az új 51S pedig /opti foil/.
Nagyságrendileg jobban borotvál.
Üdv

(#8805) Breki válasza mike1334 (#8763) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8806) gagyilovag válasza Kutykurutty7 (#8802) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Én aliról rendeltem 20 dodó alatt:
[link]

5884 ír,de 5886 küld.

(#8807) Breki válasza gagyilovag (#8806) üzenetére


Breki
veterán

Ez mibe különbözhet?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8808) mike1334 válasza Breki (#8805) üzenetére


mike1334
veterán

Már láttam én is köszi...végül maradtam a barbonnál, óccsó oszt jó :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8809) gagyilovag válasza Breki (#8807) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Szerintem csak gyártási idő.
Változtatják a számot,hogy azt higgyék,hogy valami újdonság.
youtube-on van videó,de inkább véletlenül akadtam az 5884-re nem a címbe,de teljesen azonosnak találom.

(#8810) korn


korn
aktív tag

és ez? Kuponkóddal nincs 9 dodó.

(#8811) borix válasza Csaba55555 (#8804) üzenetére


borix
őstag

Köszi közben én is vettem tényleg nagyon jól vág és opti foli a szita.
Jövőre szerintem még veszek egy szita/kés szettet és elleszek vele 5-6 évig a borotva akkuja még mindig nagyon jó (3-4 éves a gép).

Ha valaki olcsóbban akar mostanában borotvához jutni érdemes innen rendelni régebbi felső kategóriás.
Braun Series 7 790cc-4 44E
Újabb.Braun Series 7840 36E

(#8812) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Na ma az Inter Sparba találtam véletlenül 7000ft-ért Philips borotvát:
HQ6927

Akku+hálózati üzem,ennyit simán megért :C

(#8813) Namelesske válasza gagyilovag (#8812) üzenetére


Namelesske
addikt

Faterom ódákat zeng róla, olyan mint egy régi traktor. Egyszerű és nagyszerű, amit tud azt kifogástalanul teszi.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8814) gagyilovag válasza Namelesske (#8813) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Már én is ódákat zengek!
Kemei is jól vágott,de egy nagyon kicsi sörtét hagyott,de tényleg nagyon kicsit.Ez jobb,majdnem tükörsimára borotvál.

(#8815) mike1334


mike1334
veterán

Látom itt páran szokták cserélgetni jobb/újabb típusúra a kést/fóliát...waterflexre lehet tenni más kést/szitát? Még éppen jó, pedig már lassan két éve használom, de ha váltok lehet kipróbálnám mással is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8816) mike1334 válasza mike1334 (#8815) üzenetére


mike1334
veterán

Közben nézelődtem és elvileg az 51B a cserefeje...no igazából nem olyan fejjel adták, hanem az 51S-sel...ahogy amazonon olvasgattam az 51B-nél a hozzászólásokat, azt írják, hogy az sokkal jobb, mint amit eredetileg adtak a borotvához (gondolom nekik is az 51S). Mondjuk nem nagyon értem, hogy miért nem azzal adják el a borotvát, mint amit cserének írnak hozzá.... :U

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8817) Lami66 válasza mike1334 (#8816) üzenetére


Lami66
őstag

51B és 51S között csak a szinben van különbség, ezért az eltérő betű jelölés.
51B > Black (fekete)
51S > Silver (ezüst)

(#8818) mike1334 válasza Lami66 (#8817) üzenetére


mike1334
veterán

És képen is megnézted? Csak mert teljesen más a minta...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8819) Lami66 válasza mike1334 (#8818) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, kétféle fóliával létezik, de a típusjelölés csak a szineket különbözteti meg: ezüst vagy fekete.
Azt nem jelölik semmivel, hogy smartfoil vagy optifoil van benne. Feltételezem, hogy a régebben gyártott cserealkatrészeket készítették smartfoillal. Aztán a Braun áttért az optifoil-ra. Onnantól kezdve a cserealkatrészeket is optifoillal gyártják. Mert annak nem igazán van értelme, hogy ugyanazt a terméket egyszerre kétféle fóliával is gyártsák.

(#8820) mike1334 válasza Lami66 (#8819) üzenetére


mike1334
veterán

Passz, ahogy nézem a hazai kínálatot, ott is eltér a kettő. E mellé jön, hogy az amazonos véleményeknél is jobban dicsérik az 51B-t. Lehet jött ki közben új verzió, de akkor sem csak a színben tér el a kettő a hazai kínálatban sem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8821) mike1334 válasza Lami66 (#8819) üzenetére


mike1334
veterán

Amúgy, ha a Braun amerikai honlapján nézed (a magyaron a cserealkatrészek között ott sincs a waterflexes...), akkor egyértelműen látszik, hogy nem csak a szín tér el a két típus között....51S és 51B.
Az én waterflexemen az 51S típusú van.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8822) Lami66 válasza mike1334 (#8821) üzenetére


Lami66
őstag

És melyiket szeretnéd?

(#8823) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Szegedi nagy tescoban Philips s5600/41 most csak 20.000, hátha van még 1-2 darab. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8824) borix válasza mike1334 (#8821) üzenetére


borix
őstag

Mennyi lenne kintről rendelve szállítással?
Magyarországi hivatalos szervízből 9E opti/foli fél év garancia.

(#8825) Kutykurutty7 válasza mike1334 (#8821) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez a különbség látható a 32s és 32b sziták mintáján is. Eddig én is azt hittem, hogy csak a szín a különbség....

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8826) mike1334 válasza Lami66 (#8822) üzenetére


mike1334
veterán

Az amazonon az 51B-t dicsérték jobban, bár az ádámcsutka körüli részt leszámítva nekem az eredetivel sincs nagy bajom, és még szerencsére nem is kopott meg, bár nem tudom meddig fogja még bírni...de szerintem cserének majd azt veszem meg, ha eljön az ideje...

borix
Passz, csak a vélemények miatt olvastam az amazont..

Kutykurutty7
Sok helyen olvastam, hogy panaszkodtak rá, hogy a regebbi típusok cserealkatrésze rosszabbul muzsikál, mint a régi...gondolom mindig fejlesztenek csak néha nem jön be...vagy terelni akarnak az új borotvák felé...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8827) borix válasza Kutykurutty7 (#8825) üzenetére


borix
őstag

A betű csak a színt jelöli.A régebbi verziók smart az újabbak opti foli-val kaphatók.
Ha nincs az oldalon feltűntetve,hogy milyen a szita akkor a képeket lesegethetitek az sokszor csak illusztáció.Ha fel is van tűntetve akkor is kaphatsz mást volt rá példa.

[ Szerkesztve ]

(#8828) olizatriznyá


olizatriznyá
tag

Akinek jó a fekete, az vehet nyugodtan 30B-t, mert ugyan az, csak nincs benne dombornyomással, hogy series5. A szita mintája Smart, mint a linkelt képen az 51B. Az Amazonon is írják, hogy jobb, tartósabb az 51S-nél. Nekem 590cc(is) van, arra vettem az Emag-nál most ősszel 6500Ft-ért.

olizatriznyák

(#8829) Kutykurutty7 válasza borix (#8827) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Értem, köszi! :R

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8830) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok!

A Philips qg3371/16 haj- és szakállvágóm megadta magát. Pontosabban elkezdtek kilazulni a fejek egy idő után. Szervizben nem javították, elvileg levásárolhatnám 220voltnál 15900 HUF értékben.
Van esetleg olyan típus amit ajánlotok és náluk beszerezhető lenne?
Legszívesebben megint valami multifunkciós gépet vennék, bár látom sokáig nem bírják...

Köszönöm!

(#8831) QUNarmy


QUNarmy
csendes tag

Érzékeny arcbőrre van jelentősége, hogy körkéses vagy soros villanyborotvát veszek?
Erről a termékről mi a véleményetek?
braun series 3 3020s

(#8832) borix válasza QUNarmy (#8831) üzenetére


borix
őstag

Ki mire esküszik.Szerintem erősebb arcszőrzetre jobb a Braun.
Már megtanultam,hogy ne az alsó szegmensből válasszak bármit is veszek én a Series 5 venném inkább ha nincs annyi pénz akkor részletre.Komolyabb borotvákat 10+ évre veszi az ember akku élettartam,motorerő,fejegység észrevehető a különbség.
Érzékeny az arcbőröd 2 évente akkor nem ártana cserélni a fejet(kivéve ha csak pelyhedzel akkor tovább tart),hogy mikor már nem vág úgy mint újonnan akkor ne keljen többször áttologatni az arcon.
20E vennél borotvát Braun 3020s 2 évente kifogsz adni 7-9E kés/szitára?

[ Szerkesztve ]

(#8833) Namelesske válasza QUNarmy (#8831) üzenetére


Namelesske
addikt

Persze hogy van jelentősége :K

Rezgőkéses borotvák technológiából adódóan simábbra borotválnak, és állítólag kevesebb irritációt okoznak mint a körkésesek (logikusan végig gondolva nem biztos hogy igaz). A körkéses gépekhez képest hangosabbak, és főleg szabályosan növő szőrrel viselkednek a legjobban. Nagyjából egy szett kés élettartama a Braun esetében 18 hónap. Igazából lyukadásig lehet használni őket, ami pedig jóval 18 hónap után következik be. Nedves használatra nem az igazi, szárazon viszont nagyon jók.

A körkéses borotvák nem tudnak olyan baba popsi simára borotválni, mert valamennyivel vastagabb anyagból készül a kések burkolta, de emiatt véleményem szerint kevesebb benövést és irritációt okoz maga a vágás. A használatból eredő surlódás okozhat irritációt, mivel itt jóval kisebb a hatásos vágófelület és többször is végig kell menni egy helyen emiatt. A Philips körkéses borotvák a gyártó szerint 24 hónapot bírnak egy szett késsel, de a fórumtársak elmondásai alapján majdnem a gyári érték dupláját is kibírja. Működésük halkabb mint a rezgőkéses borotváké. Körkörös használat miatt több irányba növő szőrszálakkal könnyebben boldogul mint a rezgőkéses, és nedves borotválkozásra is nálam jobbnak bizonyult a körkés.

Árkategóriájában a Braun Series 3 egy nagyon jó alsó-középkategóriás borotva, de érdemes Li-Ion akkumulátorost venni belőle, mert a belépő modellekben még előfordul Ni-Mh.

A Philips szerintem ebben a 25-30000 kategóriában nem rúghat labdába a Braun és a Panasonic mellett, viszont bízom benne, hogy hosszútávon más képet mutat majd, mivel most ruháztam be egyre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8834) Hennet


Hennet
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy Remington TF-70-est, egyszerű duplakéses utazóborotva, nem napi használatra tervezve.

A tájékoztató (meg az ajánlások szerint) egy hónapig minden nap használtam. Nem hiszem hogy visszatérek a pengés borotvához. Ami kér, mert nem sokkal előtte vettem egy Proglide Stylert amivel 100%-ban elégedett is voltam!! Az itt olvasott rémhírektől eltekintve ilyen árkategóriájú készüléknél nem tapasztaltam semmiféle extra irritációt, az arcbőröm két hét után elkezdett kiszáradni, mivel nem használtam addig after-shavet a gépi borotválkozáshoz a fehér Nivea megoldotta, mint mindent.
Az általános elektromos borotva "betegségek", gondolok itt pl arra hogy egy-két szőrszálat az istennek nem hoz le, itt is megvannak. A gyári elemet még nem kellett cserélni, nem is hallható még változás.
A trimmerrel együtt használom, mivel bajszom és áll-szakállam van ( :U ), elégedett vagyok a kombóval. Természetesen nincs az a tiszta borotválkozási élmény, mint a pengésnél, de így naponta használva megfelel.
Háromnapi borostával elbánik, az áll alatti részen kell esetleg rásegíteni.

Magát a terméket nem ajánlom napi használatra (utazásra viszont kiváló!), mert inkább fektessen be mindenki egy jobb minőségbe. Ezt az ajánlót inkább azoknak szántam akik gondolgoznak elektromos borotva vásárlásán, engem 100%-ban meggyőzött, hisz ha ilyen kategóriájú, nem napi használatra tervezett termék ilyet tud, akkor vajon egy jó minőségű milyen lehet!? :))

ui.: A Fusion Proglide Styler amúgy tényleg baromi jó vétel volt!

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#8835) Kutykurutty7 válasza borix (#8832) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

'20E vennél borotvát Braun 3020s 2 évente kifogsz adni 7-9E kés/szitára?'

Mit akartál ezzel mondani? Az 5-ös, vagy magasabb sorozatú Braun borotváknak nem kell 2 évente cserélni a kését/szitáját?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8836) borix válasza Kutykurutty7 (#8835) üzenetére


borix
őstag

Kés/szitát három év után cseréltem már elég keservesen vágott de a motor vitte gond nélkül nem állt meg nem szenvedett az akku élettartama is olyan mint újkorában.Te azt gondolod,hogy ugyanazt a minőségű akkut és motort kapja a 20E borotva mint a 60-80E?
Nekem volt olcsó is a Braun-tól tudom mit beszélek.

Azt akartam mondani vele,hogy a elektromos borotvák költséges megoldás rá kell szánni a pénzt.
Ha már kétévente vágórészt cserél valaki akkor már egy komolyabban borotván mert tegye nem 2-3 évre vesz az ember borotvát.

[ Szerkesztve ]

(#8837) Kutykurutty7 válasza borix (#8836) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Te azt gondolod, hogy a 80E Ft-os borotvádnak minden alkatrésze minőségibb a 20E Ft-os borotva alkatrészeinél? ...de ne is válaszolj. Egyrészt kitalálom, hogy mit mondanál, másrészt nem érdekel, hogy mit gondolsz. Én is láttam már egy-két dolgot... akár hiszed, akár nem.

Egy kérdést (ami nyelvtanilag ugyanúgy tele volt hibákkal, mint az összes többi mondatod) úgy tettél fel, hogy sugalltál valamit a kérdéssel. Vagy csak én értettem félre a kérdést. Csupán arra kértelek, hogy fejtsd ki, mert érdekelt volna hogy mire gondolsz pontosabban. Válaszoltál valamit, de ennek nem sok köze van ahhoz, amit korábban írtál.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8838) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Gyerekek,nincs értelme vitázni.
Kinek a pap,kinek a papné :DDD
Nekem nagyon jól működik a Philips Hq6927,2 év garis,akku,és hálózati üzem,simára borotvál,a kollégán ilyet napi szinten nyúzza már 2 éve,és még a kés is rendbe van benne.(7000ft) ;] ;] ;]
30000-80000ft kiadni egy borotváért szerintem abszurd,és agyatlan dolog,nem ér annyival többet,meg élettartam alatt számításoknál,lehet veszteséges :DD
Nem akartam senkit megsérteni,ez az én saját véleményem. :)

Ja az extra magas árban az újdonságokat(jól túlreklámozott),meg a snob-itást kell megfizetni :Y

[ Szerkesztve ]

(#8840) gagyilovag válasza Kutykurutty7 (#8839) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

:DDD

(#8841) borix válasza Kutykurutty7 (#8837) üzenetére


borix
őstag

Azt sugallom amit megtapasztaltam.
Ha valakinek erős az arcszőrzete,érzékeny a bőre hosszabb távra tervez az jobban jár ha komolyabb borotvát vesz szerintem.
Kipróbálásra,gyenge,kevés arcszőrzetnél jó az olcsóbb is nem kell drága gépet venni.

Miért kellene minden alkatrészének minőségibbnek lenni?
Jobb minőségű akku,erősebb motor,masszívabb minőségibb ház.Mi kell még zenéljen?

(#8842) Kutykurutty7 válasza borix (#8841) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Rendben!

A közelmúltban láttam egy tesztet, én érdeklődve olvastam. A mostani témába vág (pont a Braun 3020s-ről is szó van) és hasonló kérdések elő szoktak itt a fórumon fordulni, ezért megosztom, talán másnak is érdekes lehet:
A nagy villanyborotvateszt: olcsóbb vagy drágább, rezgő- vagy körkéses?

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#8843) QUNarmy válasza Kutykurutty7 (#8842) üzenetére


QUNarmy
csendes tag

köszi szépen a válaszokat :) :)

(#8844) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Tudtok viszonylag olcsón olyan borotvát, aminek állítható a pengéje, tehát nem tükörsimára borotvál, hanem egy nagyon minimálisat meghagy? Próbáltam a szakállnyíró funkciót, de elég sokat otthagy, a tükörsima meg nagyon nem áll jól nekem.

(#8845) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Korábban már jártam itt és érdeklődtem, mit érdemes venni. Megtetszett most a PHILIPS S9031/12 borotva. Utánaolvastam ebben a topicban és rosszat nem láttam róla. Az úgymond ajánlottak listáján szerepel? :) Nekem tetszik... Igazából elegem van már a pengés borotvákból, 20 éve használom már őket. Sosem volt még elektromos borotvám.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8846) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#8845) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most már ne mondjatok róla rosszakat! Megrendeltem! :DD -20%-os akcióra adják a MM-ban. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8847) peti85 válasza Anubis_9 (#8845) üzenetére


peti85
senior tag

Én is ilyennel leptem meg magam Karácsonyra, nem volt rossz választás :K
Nekem nagyon bejött, az első napokban nem éreztem hogy olyan nagy lenne a különbség a régi egyszerűbb Philips borotvámhoz képest, de elkezdtem először vizesen, majd pár napja Barbon Pre-Shave arcszesszel használni. Az az 50e szerintem pont az a határ amit még megér, de én borotváért nem adnék többet.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#8848) Anubis_9 válasza peti85 (#8847) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ilyen Barbon Pre-Shave-et lehet kapni bármelyik Rossman-ban, DM-ben?
Nálam is ez az érték a lélektani határ. :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8849) peti85 válasza Anubis_9 (#8848) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, van DM-ben és Rossmannban is. Én most a DM-ben vettem 499-ért :DD
De sok helyen kapni: Hol vásárolhatom meg?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#8850) Anubis_9 válasza peti85 (#8849) üzenetére


Anubis_9
őstag

Na, akkor veszek én is ilyen pre shave-et, mire megérkezik a borotva. Köszi a tippet! Majd beszámolok az első tapasztalatokról! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.