Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Dolphine válasza Jenne (#7600) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7602) mzso válasza Jenne (#7600) üzenetére


mzso
veterán

Én csak egy pontot teszek a hozzászólásba ilyen esetben. Abba nem lehet belekötni. :DDD

(#7603) rii


rii
nagyúr

sziasztok

a borotválkozás megszünt létezni az életemben .... nem tudom mikor láttam utoljára pengét ... és most már talán 3 hetes "szakál" ... ehhez má gép kell ....

tudtok mondani olcsó, de azért még megbízhatóan használható hajnvágót borosta karbantartására?

(gondolom a szakálvágó már drágább témakör)

jó lenne 5.000 alatt megúszni és mne kelljen újat venni 1 év múlva .-(

előre is köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7604) Jenne válasza Dolphine (#7601) üzenetére


Jenne
senior tag

Ahol most rendelted, de ott sem lenne az a borotva akkor itt még van korlátozott mennyiségben.
Vagy itt de csak rendelésre
Vagy még itt de itt is csak előrendelhető

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7605) Breki


Breki
veterán

A legolcsóbb itt, csak itt meg a futár drága

[link]

Az importőr a hétvégére várja a kamion érkezését

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7606) Dolphine válasza Jenne (#7604) üzenetére


Dolphine
addikt

Konkrétan sehol sincs!
A másik helyen ahol rendeltem, szintén várni kell rá.
Most akkor várok! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7607) Jenne válasza Dolphine (#7606) üzenetére


Jenne
senior tag

EMAG-nál még van. Most tettem egy próba vásárlást és benne van a kosaramban

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7608) Dolphine válasza Jenne (#7607) üzenetére


Dolphine
addikt

Azaz 5625, az mindenhol van, az 5626 nincs sehol! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7609) Jenne válasza Dolphine (#7608) üzenetére


Jenne
senior tag

Bocsi, elnéztem a típus számot.
Miben más a hr5626 mint a hr5625?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7610) Dolphine válasza Jenne (#7609) üzenetére


Dolphine
addikt

A HR5626 billenő fejes + 3 vágópengés

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7611) Lawrence Z. válasza Dolphine (#7610) üzenetére


Lawrence Z.
újonc

Lehet túl jó véleményt írtam róla és elkapkodták.Kéne írjak az AEG-nek,hogy valami kis jutalékot küldjenek már! :D

(#7612) Dolphine válasza Lawrence Z. (#7611) üzenetére


Dolphine
addikt

Nosza! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7613) Chaser


Chaser
titán

Nekem olyasmi kellene ami meghagyja a pár napos borostát, teljesen lényegtelen a baba popsi szintre borotválós rész, ha azt akarom megoldom hagyományosan pengével. De nem szeretek úgy kinézni mint egy baba popsija:) Tehát lehessen állítani mennyit hagy meg, mint hajvágónál. Ezt ajánlották egyik lokál topikban. Ez elfogadható ilyenre? Vagy ez esetleg? Van sok hasonló modell, gőzöm nincs mi a különbség. Hajvágóból is remington van az bevált.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7614) Dolphine válasza Chaser (#7613) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem ez van, teljesen rendben van. Bár az is igaz, hogy nem csak arc-, hanem teljes test szőrtelenítésére van.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7615) Chaser válasza Dolphine (#7614) üzenetére


Chaser
titán

Ettől kapok hülyét, annyi verziója van de nem tudom a különbségeket. Látom ilyen test történetből is van több, nehogy már tudjam mit vegyek:)
Eg yszavazat erre, egy amit linkeltem. Remélem jön valaki akinek másik modell van:D Mondjuk az se baj, valszeg akkor egyikkel se nagyon lehet mellényúlni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7616) Dolphine válasza Chaser (#7615) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem gondolnám, hogy nagyon mellélőnél bármelyikkel is ami Remington. Főleg azok közül amiket Te, vagy én linkeltem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7617) mzso válasza Chaser (#7613) üzenetére


mzso
veterán

Próbálkoztam már én is érdeklődni ilyen témában, de a jelek szerint kevesen szakállvágóznak és a kínálat sem valami bő. Kb egy keskeny hajvágó az összes.

De ha rátalálsz valami jóra oszd meg.

(#7618) Chaser válasza mzso (#7617) üzenetére


Chaser
titán

Amit linkeltem elsőt olyan ajánlotta aki használja. Az a baj, pont van kínálat:D Nem kell nekem semmi extra, ha már két hetes akkor letoljam 5 napos szintre. Van amikor mondjuk pontlesz@rom' azt is, nem vagyok már 15 éves hogy zavarjon:D Van rájuk 2 év gar, ha annyit kibír már bőven jó. Utálok 0-ra borotválkozni, pengét se adják ingyen, sőt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7619) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Pengés borotvában otthon van valaki?
Jelenleg Gillette Mach3-mat használok a nyakamra, de sokszor körülményes vele a borotválkozás. Nagyon erős a szakállam cserébe a bőröm is kipattogzik borotválkozás után, ezért csak este, zuhanyzás után tudok borotválkozni, hogy előtte kicsit felpuhuljon, de így sem az igazi. Szóval a lényeg, hogy kb most fogy el az utolsó pengém és gondolkodom, hogy borotvát váltsak. A kérdés, hogy mire? Vegyek Sensitive fejet, hátha jobb lesz? Vagy nézegetem a Fusion-öket is, de azokhoz nagyon drága a penge a későbbiekben (persze ha annyival tovább is bírja, akkor nem gond). Mit tanácsoltok?
Milyen borotva az, ami tényleg jól viszi az erős szakállat is és kevésbé irritál? Habból sima Gillette habot használok, de ha kifogy (ez még sokára lesz), akkor azt is váltanám. Esetleg erre javaslat?
Köszi előre is!
UI: A Reminton MB4555 szakállvágó még mindig király így lassan 1 év után.

[ Szerkesztve ]

.

(#7620) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki, vagy van valakinek Philips RQ1250-es vagy RQ1280-as borotvája? Ezekhez van/adnak gyárilag csomagolva a dobozban körkésvédő kupakot is? Az amit rá lehet pattintani és védi a szitákat. Ilyet hol lehet külön beszerezni? Ha egyáltalán lehet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7621) mzso válasza Chaser (#7618) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk én leginkább arra gondoltam, hogy ugyanolyan felépítésű az összes. Borotváknál meg van legalább két nagy tábor. Azokon belül meg rengeteg fejfélével próbálkoznak.

Elméletileg a Remingtonok jók minőségre. Sok mást nem tudok mondani.

(#7622) Chaser válasza mzso (#7621) üzenetére


Chaser
titán

Értem mit mondasz, de lehet borostát/szakállt sokkal könnyebb megoldani, mint baba popsi üzemmódot:) ami mondjuk nem baj, két ember már nem panaszkodott a remingtonra, hajnyírójukra éln sem, szóval vmelyik a fentebbiek közül lesz. Ha nagyon nem jön be féláron eladom buktam 5k-t..pffff:D ha meg bejön többet nem kell baba popsinak kinéznem meg ősembernek se:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7623) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Szakállvágót keresnék 20.000 Ft-tal bezárólag. Akkumulátoros legyen. Van valakinek esetleg tapasztalata? Illetve milyen szakállápolási termékeket ajánlanátok? Új vagyok még ebben a témában, nemrég kezdtem el a "szakállasítást". :)

- mozi bolondéria -

(#7624) #78032384 válasza 426os (#7619) üzenetére


#78032384
törölt tag

Mach3-mal én Gillette Irritation Defense gélt használtam, nekem ez jött be. Valahogy jobb a sima habnál, nem szárítja a bőrt annyira, friss az illata is. Végén ugyanilyen nevű balzsamot, vagy Nivea sensitive is jó. Próbálgatni kell, annyi mindenen múlik: mennyire elhasznált már a penge, tisztítani is kell, alkoholban fertőtleníteni, technikán is múlik irányok-nyomás. Van aki pl. hideg vízre esküszik.

(#7625) 426os válasza #78032384 (#7624) üzenetére


426os
őstag

Közben rosszul emlékeztem, Nivea Sensitive habom van.
Tegnap vettem próbából A DM-ben egy Balea Precision5 borotvát, mert nincs vészes ára, illetve a pengék is olcsóbbak hozzá, mint a Gillette-hez. Ma próbáltam, kb ugyanazt tudja, semmivel sem rosszabb, mint a Mach3, úgyhogy egyelőre marad, amíg nem találok ki jobbat. Kérdés, hogy mennyit bírnak a fejek. Az a baj, hogy sok helyen más-más irányba nő a szakállam és ezért kénytelen vagyok száliránnyal szemben nekiesni mindenhol, különben más-más területen nem egyenlően tudom csak leszedni, ami meglátszik. Így meg száliránnyal szemben szar, akárhogy is csinálom, tulajdonképpen ez az igazi problémám.

.

(#7626) #78032384 válasza 426os (#7625) üzenetére


#78032384
törölt tag

"Kérdés, hogy mennyit bírnak a fejek." Na igen újonnan simán jó bármelyik bolti márka is. Baleát nem próbáltam, arra emlékszem Wilkinsont is próbáltam (Quattro Titanium, Hydro 5). Amennyivel olcsóbb volt, nem bírta addig nálam mint a Gillette, így maradt a Mach3 nem kísérleteztem tovább. Most meg már váltok villanyborotvára.

(#7627) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok, villanyborotvát szeretnék 10 ezerig. Ennyiért kapni értelmeset? Mit ajánalanátok? :)

Nem fontos, hogy tökéletesen simára nyírjon. A lényeg hogy ne irritálja az arcomat, mint a hagyományos borotvák.

[ Szerkesztve ]

du, du hast, du hast mich

(#7628) zsoltzsolt válasza meszike91 (#7627) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

OLvass vissza max 50 bejegyzsét :)
Ez 5 ezerből kijön :)

(#7629) meszike91 válasza zsoltzsolt (#7628) üzenetére


meszike91
senior tag

Köszi, szerintem jó lesz :R

Viszont csak itt találtam rá. Ennyiért megvegyem vagy inkább várjak hátha lesz máshol is?

du, du hast, du hast mich

(#7630) Breki válasza meszike91 (#7629) üzenetére


Breki
veterán

7605

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7631) Dolphine válasza Breki (#7630) üzenetére


Dolphine
addikt

Ott sincs!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7632) Breki válasza Dolphine (#7631) üzenetére


Breki
veterán

Nekem azt válaszolták múlt héten, hogy hétvégére jön.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7633) Dolphine válasza Breki (#7632) üzenetére


Dolphine
addikt

Raktárkészlet: A termék jelenleg nincs raktáron, várható érkezéséről kérjük hívja vevőszolgálatunkat

Nem olyan drága a szállaítás sem!

termékek kiszállítására melynek díja (10 kg súlyig) bruttó 900 Ft.
Utánvétel esetén 600 Ft pénzkezelési költséget is fel kell számítunk.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7634) Breki válasza Dolphine (#7633) üzenetére


Breki
veterán

Na én az ügyfélszolgálatnak írtam ők válaszolták ezt.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7635) Jenne


Jenne
senior tag

Érdekes tapasztalattal gyarapodtam.
Előtörténete a következő. A braunom 70S kazettáját már több hónapja a következő képpen tisztítom. Minden borotválkozás után alaposan kiütögetem és ki is fújom a szitából a bent lévő és levágott apró kis szőrszálakat.
Majd ez után a lehető legmelegebb folyó csapvíz alatt alaposan még kimosom a vízsugár nyomása segítségével. Utána még engedek meleg vizet a mosdóba, annyit amennyi ellepi a 70S kazettát és pár percig még áztatom benne, majd utána még a vízben kicsit odaütögetem a mosdó aljához és ekkor is jön még ki szépen belőle maradék. Utána a radiátoron kiszárítom. Ezt minden nap megcsinálom. Majd minden ötödik borotválkozás után pedig beleteszem a tisztítóállomásába és a braun tisztítófolyadékkal végig megy az 50 perces tisztítás.
Mindig azt gondoltam, hogy ez bőven elegendő arra hogy tiszta legyen a szita és nem marad már benne semmi.
A napokban a szomszédom vett egy SilverCrest ultrahangos tisztítót a LIDL-ben. Mezei egyszerű szerkezet, egy Ki/Be kapcsoló gomb és 3 perc a tisztítási ideje, utána automatikusan lekapcsol. 43 kHz-el tisztít.
Elkértem Tőle tegnap, felöntöttem fél liter vízzel (ennyi kell bele) és beletettem a 70S kazettát. Előtte volt éppen egy aktuális tisztítóállomásos tisztítás is, így izgatottan vártam mi lesz a vége. (azért vízzel próbáltam elsőre mert csak kipróbálni akartam először a hatékonyságát)
Igen meglepődtem, mert az ultrahangos tisztító készülék tartályának az alján bizony elég szépen összegyűlt még kosz ami benne volt a 70S kazettában. Olyan mindennapos és alapos tisztítási folyamatok után amiket előbb leírtam. És csak vízzel próbáltam!
Most nagyon azon gondolkodom, hogy veszek én is egy ilyet. Vaterkán is meg különböző hirdetőportálokon van olcsón is használt, néhány ezerért, nem kell nekem teljesen új belőle.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7636) Chaser


Chaser
titán

Ma mennék szakáll vágót venni. Remingtonok mellé beesett ez a Braun is. Elvileg pro szakáll/hajnyíró. "Braun Cruzer6 BeardHead szakáll és hajnyíró"
A Remington hajnyíróm bemondta az unalmast, olyan rengeteget nem volt használva, meg hát ami elromolhat az el is romlik persze:) Emiatt maradhatnék is Remington vonalon, de Braun cuccom még nem volt és ez elég korrektnek tűnik, ha két évet kiszolgál bőven jó. Van valami ami miatt kerülni kellene?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7637) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Évek óta foglalkoztat a villanyborotva kérdése. Mindig is pengés borotvákat használtam (Gillette Mach 3), de úgy döntöttem, ideje beruháznom egy komolyabbra. Max. 40-50.000-et szánnék rá. Elsőre ez szimpatikus: BRAUN COOLTEC CT4S.
A kérdésem az lenne, hogy ezek a mai villanyborotvák le tudják-e ugyanolyan, vagy közel azonosan simára vágni az arcszőrt, mint a hagyományos pengés borotvák? Csak ez az egy aggodalmam van. Amúgy sötétbarna a borostám, és szerintem az átlagosnál kicsit erősebb is. Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7638) Chaser válasza Chaser (#7636) üzenetére


Chaser
titán

Arra nem jövök rá mennyi a minimális trim méret. 1-11mm-ig adja meg fejjel, de anélkül van egy kisebb is, csak hogy az mennyi nem jöttem rá. Elvileg 0,4mm.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7639) janes1976 válasza Anubis_9 (#7637) üzenetére


janes1976
őstag

Ha a pengéshez viszonyítod, mindenképp csalódni fogsz. Sajnos a közelébe se érnek a pengésnek. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7640) Jenne válasza janes1976 (#7639) üzenetére


Jenne
senior tag

Én braun hetest használok, de szerintem van olyan sima a végeredmény mint a pengéssel. (több évtizedig pengéset használtam)
Feleségem szerint is és a lányom szerint is megfelelő a simaság, de nekik jobban tetszik ez a fajta simaság mint a pengés utáni. Nem tudom máshogyan megfogalmazni de más ez a simaság mint a pengés utáni. Női kéz .... én hiszek nekik.
Nekem igen erős és sűrű az arcszőrzetem, ezt hozzá kell még tennem.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7641) Breki válasza Jenne (#7640) üzenetére


Breki
veterán

#7539 ?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7642) janes1976 válasza Jenne (#7640) üzenetére


janes1976
őstag

Nem tudom, én Braun Waterflexet használok, de a pengésnek a közelébe se ér. ;]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7643) Jenne válasza janes1976 (#7642) üzenetére


Jenne
senior tag

Fentebb leírtam, hogy én hogyan tisztítom a 70S kazettát. (#7635)
Annyit még most hozzátennék, pár nap távlatából, hogy kipróbáltam plusz még ehhez a leírtakhoz az ultrahangos tisztítást és még az is hozott ki koszt. Azt vettem észre, hogy az ultrahangos tisztítás után elég a 6 perc borotválkozási idő az addigi 8 perc helyett és picivel még simább lett az arcom és még a borotva hangja is mintha megváltozott volna. Talán könnyebben dolgoznak a kések is. Gondolom azért, mert teljesen tiszta szita/kés borotvált, köszönhetően az ultrahangos tisztításnak. Mintha egy originál akkor kibontott készlettel borotválkoztam volna amiben még nincs semmi kosz.
A Braun Waterflex szita mintázata és a kések teljesen mások mint a hetes sorozat 70S fejében!
-------------
(#7641) Breki ...mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7644) Breki válasza Jenne (#7643) üzenetére


Breki
veterán

Ez

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7645) Jenne válasza Breki (#7644) üzenetére


Jenne
senior tag

Értem.
Azt nem tudom hogy ez a típus volt-e kapható idehaza. Én kipróbálásra kaptam egy alkalomra onnan ismerem.
Viszont az egyik hirdetőportálon kábé másfél-két hétig volt hirdetve egy ilyen ES-LT71-S kereken 10 ezerért. (már nem látom fent, biztosan elkelt, de aki megvette az jó fogást csinált) Eladója szerint csak kipróbálta de marad inkább a pengésnél. Minden tartozékával együtt volt eladó ennyiért. Ultrahangon is tisztít 20 másodpercig, tisztítóállomása is volt...stb
Ha nem lett volna már meg a braunom akkor azt biztosan megvettem volna, főleg ezen az áron. Én nem félek a használt cuccoktól, főleg ha éppen csak használva volt.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7646) Breki válasza Jenne (#7645) üzenetére


Breki
veterán

Közben megtaláltam itt, de ez nem az S-es

[link]

Nem tudom mi a különbség.

Nekem 3-as Braunom van és mivel azt írtad, hogy a 7-esnél jobbnak tartod elgondolkoztatott második borotvának, csak jó lenne más véleményét is hallani róla.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7647) Jenne válasza Breki (#7646) üzenetére


Jenne
senior tag

Az ádámcsutkám körül, ahol a Braun picit mindig meghagyott, és sosem hozta le 100%-ig, ott is tökéletesen simára levitte a pana!
Ez volt az egyetlen ok, ami miatt jobbnak gondoltam azt a panát a hetes braunnál. De...!
Most hogy a braun 70S szita/kése ki lett tisztítva egy ultrahangos tisztítóban, már finomítanám ezt az állításomat és inkább egyenlőnek mondanám a két borotvát tudásban. Azt vettem észre, hogy az ultrahangos tisztítást követően rövidült kábé 2 percet a borotválkozási idő a braunnal is (most már csak 6 perc kell átlagosan) és ami a legfontosabb és aminek nagyon megörültem, az eddigi nálam egyetlen kritikus helyen, az ádámcsutka környékén, ott is szépen leviszi most, nem hagy meg semmit. Szerintem kitisztult a szita/kés (kazettás) és ezért lett alaposabb a borotválkozás ott is. Nagyon könnyedén vág most, pedig én már fél éve használom naponta. És minden ötödik borotválkozást követően végig megy az 50 perces program a tisztítóállomásában és a braun tisztítófolyadékban. Ezek ellenére javított az ultrahangos tisztítás.

Nem minősítés képpen, de a hármas braun messze nem egy kategória a hetessel.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7648) Breki válasza Jenne (#7647) üzenetére


Breki
veterán

Igen ezért gondolkodom ezen a Panasonic készüléken.

Mert nem mindegy, hogy egy 7-es 80-90-ért vagy ugyanolyan tudású 36-ért !

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7649) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Egy másik topicba kérdeztem, de ide is való a kérdés, köszönöm szépen előre is a segítséget.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7650) Dolphine


Dolphine
addikt

Úgy tűnik, hogy az AEG5626HR nem lesz kapható már... :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.