Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) bundli


bundli
tag

Akkro szerintem én is beruháznék egy ilyen Waterflex-re, ha nincs jobb ennyiért. (30k)

Jelenleg 1 év garival van ilyen és ugye ha nem tetszik akkor vissza is vihetem. A másik ami ennyiért van és Braun az a Series 3, de annak van a töltő/takarító állomása, ami nem túl szimpi ha hordozni szeretném, mert azt is magammal kéne vinni, ami nyűgös.

Specifikációban sem tűnik gyengébbnek a Waterflex a Series 3-nál, sőt még erősebb is talán nála.

Esetleg valakinek van róla rossz tapasztalata, vagy jobb ajánlata? Borotvahab/zselé nélkül is gond nélkül viszi?

A fő kérdésem:

Mennyire tartós ez a borotva? Ha ennyi pénzt kiadok érte jó lenne, ha legalább 2 évet kibírna, ha nem többet.

(#7402) Gergely0809 válasza bundli (#7401) üzenetére


Gergely0809
tag

A Borotva töltő állomását miért is kell mindig cipelni?

Le2Max 3/64

(#7403) bundli válasza Gergely0809 (#7402) üzenetére


bundli
tag

Mert egyébként lemerül, ha nem töltöm, nem? :F

Vagy van más módja is feltölteni a töltő állomáson kívül?

(#7404) mike1334 válasza bundli (#7401) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem olyan április óta van meg, azóta teszi a dolgát, elég kevésszer kell tölteni, sokáig bírja az akksija. Mivel vizes borotválkozásra is alkalmas, így hálózatról nem megy, de van gyors töltő funkciója, pár perc töltéssel kibír egy borotválkozást. Egyedüli hiányossága, hogy nem jár hozzá utazó tok. A visszavásárlási akciónál figyelj arra, hogy csak a HAZAI boltok esetén működik, tehát emag, mall.hu stb kiesik. Nekem viszi szárazon is, nyakon, főleg az ádámcsutkánál kicsit macerásabb, de kis tanulással az se vészes.

A tisztítóállomásos borotváknál nem kell vele cipelni azt is, azt néha elég ha használod, amúgy ha mosható elég csak csap alatt elmosni. A waterflexet is úgy szoktam, forró vízzel átmosom, időnként szappanos vízben is megjáratom, meg van ilyen fújós tisztító/kenő spray, azzal szoktam szappanos mosás után befújni.

Szerk.: a töltő állomás tisztít/tölt, de kábellel ugyanúgy tölthető. Mondjuk nem tudom milyen az akksija, a waterflex 2-3 napi borotválkozással hetekig nem kér áramot.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7405) Namelesske válasza bundli (#7403) üzenetére


Namelesske
addikt

Általában két lehetőség van, vagy adnak hozzá dockot amivel lehet utazni, vagy simán belemegy a töltőállomás tápegysége a borotva aljába. Igazából a mellékelt tartozékokat kell megnézni a weboldalon, hogy melyik eset áll fent.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7406) ElGatto válasza mike1334 (#7404) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Cső!

Na ma próbáltam másodszor, a nyakamon sokat hagyott...
Azt hiszem kéne valami oktató videót nézzek vagy nem tudom. Lehet csak nagy az elvárásom ?:)

(#7407) Chris82


Chris82
senior tag

Nem használ itt senki se Braun Series 9-et?

(#7408) mike1334 válasza ElGatto (#7406) üzenetére


mike1334
veterán

Nem hiszem, inkább csak türelem kérdése...én a nyakamon időzök a legtöbbet, simítom a kezemmel és húzom utána közvetlen a borotvát. Illetve mikor krémmel (pamacs+borotválkozó krém) borotválkoztam, akkor simább lett az eredmény. Esetleg preshavvel tudod emelni a szőrszálakat, úgy is könnyebbnek kell lennie, plusz jobban siklik nem irritálja annyira, hogy többször áthúzod. A barbonnak van kifejezetten villanyborotva preshaveje, olyan 500 ft a rossmannban, egy próbát megér. Nem tudom, hány éves vagy, egyesek szerint nagyon nagypapás az illata, én még nem vagyok harminc, de volt már, hogy réveteg tekintettel mondták, hogy pont olyan illatom van, mint a nagypapájának volt borotválkozás után, és pislogott szemérmesen :D szóval 30 feletti korosztály női tagjainál még előny is lehet :D Plusz kövezzetek meg én szeretem az illatát, after shavenek is gyakran veszek barnont vagy az enyhébb figarot...hűsít, mint állat és pár száz forint csak..
De 100%-os eredményt szerintem ezzel se fogsz elérni, nekem ott mindig marad egy pici rövid néhol, de nem feltűnő...

Chris82
Nem, mert túl drága, ahhoz képest meg pláne, hogy a 7-es, de még az 5-ös széria se rosszabb...ez csak olyan, mint, hogy nem egy ultrabookot veszel, hanem egy macbookot, ami semmivel se tud többet, de gondolom nem ez a cél...ja vagy várjál...
(ne vedd magadra, csak viccelődök :DDD )

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7409) Chris82 válasza mike1334 (#7408) üzenetére


Chris82
senior tag

Régen Braun-t használtam, majd váltottam Philips-re (RQ1160) de nem vagyok megelégedve vele. Ezért gondoltam venni újra egy Braun minőségi gépet.

(#7410) mike1334 válasza Chris82 (#7409) üzenetére


mike1334
veterán

Már a 7es széria is az lesz, de sztem az 5ös is...keress rá itt a fórumban sokan csalódtak a drágább készülékekben, mert nem nyújtottak annyi plusz, amennyit a pénzükért (jogosan) elvártak volna az olcsóbb modellekhez képest. De volt, aki meg áradozott róla...szóval attól függ, hogy mennyire vagy eleresztve, mennyit szánsz rá úgy, hogy nem biztos, hogy jobb lesz (legalábbis annyival).

Például ez is egy vélemény a drágább borotvákról.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7411) Chris82 válasza mike1334 (#7410) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm a segítséget. Először én is az 5-ös szériát néztem, de megtetszett a 9-es. Kár, hogy legközelebb csak ausztriában van, vagy netről.

(#7412) mike1334 válasza Chris82 (#7411) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor már a pénzvisszafizetős móka se menne (csak hazai boltokból működik, de tudtommal hazai webshopból is). Mert persze az is egy megoldás, hogy veszel egy 5-öst meg egy 7/9-est, és amelyik nem jön be, azt visszaküldöd...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7413) Chris82 válasza mike1334 (#7412) üzenetére


Chris82
senior tag

Akkor lehet maradok az 5-nél, biztos az is elég lesz. A Braunok eddig beváltak.

(#7414) mike1334 válasza Chris82 (#7413) üzenetére


mike1334
veterán

Ha mégsem válik be, január 31 még messze van :)
De reméljük be fog :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7415) Chris82 válasza mike1334 (#7414) üzenetére


Chris82
senior tag

Remélem. :)

Te milyet használsz?

(#7416) mike1334 válasza Chris82 (#7415) üzenetére


mike1334
veterán

Waterflexet. Anno néztem én is drágábbat, de végül e mellett döntöttem. 2-3 naponta használom, nyaknál kicsit problémás, de ennyi. Ha majd naponta kell borotválkoznom, lehet lecserélem, de addig sztem nem :) max csak kíváncsiságból egy használt 7-es szériásat, csak hogy személyesen is megtapasztaljam, hogy miben más :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7417) bundli válasza mike1334 (#7404) üzenetére


bundli
tag

Innen rendteltem meg 2 év hazai gyártói garival, tehát ezzel nem lesz gond, hogy HAZAI bolt kell remélem.

Ádámcsutkánál a legrosszabb nekem jeleneg, de ugye Series 1-em van, de az legyen a legkevesebb, hogy kettőt utána kell húznom manuálissal rajta...kibírom :) Csak azt nem szeretem amikor az egész arcomon át kell menni mégegyszer sima borotvával is.

Namelesske:

Igen akkor félreérettem kicsit. Attól hogy van töltőállomása még lehet simán is tölteni.

---

Szumma szumárum: Megerndeltem a WaterFlexe-et, sokan jót írtak visszakeresve is róla. Egyetlen ami még szóbajött az S3, de nem láttam egyáltalán, hogy az sokkal jobb lenne, a töltőállomás szvsz. kicsit parasztvakítás és az viszi ott el a pénzt.

Mindenesetre Január 5-én megyek majd érte, akkor beszámolok róla majd, ha kipróbáltam!

:R

(#7418) Namelesske válasza ElGatto (#7406) üzenetére


Namelesske
addikt

https://www.youtube.com/user/ElectricShaverGuide/videos

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7419) janes1976


janes1976
őstag

Nem te rontod el, én is azt hittem! Nyakon meg áll alatt ennyit tudnak. Picit jobb a helyzet, mert a sokadik borotválkozás után azt mondom javult a helyzet, belejöttem, de a pengés szintet az életbe nem fogja elérni bármit csinálsz. Én is full csalódott voltam mikor megvettem a Waterflexet, mert nem erre számítottam, hanem nagy naivan arra, hogy pengés borotva eredményt kapok. Mondjuk nekem nem volt eddig villanyborotvám, nem tudom viszonyítani. Mára már beletörődtem, hogy nem, viszont osztom azt a véleményt, hogy a drágábbak sem képesek erre, mivel sok véleményt elolvastam borotvavásárlás előtt.

Pengéshez tilos hasonlítani, mert közelébe sincs egyik sem!!!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7420) mike1334 válasza janes1976 (#7419) üzenetére


mike1334
veterán

Ezt sose állította senki sem itt...pont ezért potya annyi pénzt kiadni, úgysem hozza a tökéletes élményt..ahogy a pengés se hozza mondjuk egy biztonsági pengés/borotvakéses eredményt...de cserébe pl nem is néz ki úgy az arcom, mint amin átmentek rotációs kapával :D
Egy napig nem látszik, hogy szőrös lennék és ez nekem elég is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7421) bundli válasza janes1976 (#7419) üzenetére


bundli
tag

A pengés alatt egyébként ezt a fajta "manuális" borotvát értitek? Vagy ezt?

Amúgy a körkéses megoldások nem sokkal jobbak a Braun megoldásainál?

(#7422) mike1334 válasza bundli (#7421) üzenetére


mike1334
veterán

A második borotvakés, a pengés alatt általában ezeket a biztonsági rácsos cuccokat értik, mint az első is. A kettő között van a biztonsági pengés (safety razor aka. "zsilett" pengés, a belecsavarós...az is alaposabb borotválást biztosít, mint az "eldobhatós", csak meg kell szokni, hogy nincs semmi a bőröd és a penge között.).

Körkéses és rezgőkéses vita is van néha itt, de általában ugyanabban az árkategóriában hasonlót nyújtanak, kinek mi jön be jobban, van aki erre, van aki arra esküszik :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7423) junior11 válasza bundli (#7421) üzenetére


junior11
veterán

Pengésből én a Gilette ProGlide-ot használom, egyelőre még nem váltottam elektromos borotvára, nekem hosszútávon olcsóbb megoldás a Gilette és jobban is borotvál.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7424) janes1976 válasza bundli (#7421) üzenetére


janes1976
őstag

Az elsőre gondoltam. :B

Szerintem vehetsz bármilyet, bámennyiért, a pengés eredményt úgyse tudják überelni. :P

Így utólag, ha ezt tudom, sose vettem volna villanyborotvát. :U

Viszont, ha már voltam akkora balfasz, hogy megvegyem, akkor nyilván azt használom. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7425) janes1976


janes1976
őstag

Egy 30e-res borotvát nem fogok a fiókba hagyni, max. kombinálom a pengéssel. ;)

Az egyik ismerősöm is akart villanyborotvát, mondom vegyél pengét a Gillette-be inkább, elég maximalista a gyerek. Ráadásul én se vagyok elégedett az eredménnyel. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7426) janes1976


janes1976
őstag

Olyan viszont van, hogy valakinek mondjuk van egy ősrégi Philips mondjuk és vált Waterflexre, az azt mondja hogy basszus, mintha Trabantból átülnék Ferrariba, akkora a különbség.

Nekem Gillette Fusion Proglide Power volt és a villany a közelébe se ér sajna. :O :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7427) BullZeye válasza janes1976 (#7424) üzenetére


BullZeye
veterán

1-2 hét gyakorlás után a Braun 740-el határozottan puhább lett a borotválkozás után a gilette-hez képest, azt nem mondom, hogy sokkal gyorsabb, de egy pár percet spórolok vele, és nem pattogzik ki már a bőröm tőle mint a pengétől.

(#7428) mzso


mzso
veterán

A philipseknek manapság az RQ11/RQ12 fejei a legjobbak? (Vagy inkább HQ9/HQ88)

Ilyesmi a csatlakozásuk? (Egyforma egyáltalán)

(#7429) Nagya21 válasza mzso (#7428) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
RQ12-es fej a legjobb, aminek a csatlakozása megegyezik az RQ11-essel.
Az RQ11-es fej meg megfelel aHQ8-as szitával.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7430) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!

Kössz a videó linket és a pre shave ajánlatokat.
Kipróbálok egy ilyen előtte szert. :)

(#7431) mzso válasza Nagya21 (#7429) üzenetére


mzso
veterán

A HQ9 meg RQ12-ével?

(#7432) Nagya21 válasza mzso (#7431) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A HQ9-es fej olyan mit a HQ8-as, csak 3 sor penge van benne.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7433) Bali27 válasza mzso (#7428) üzenetére


Bali27
addikt

Rq12 fényévekkel jobb mint az Rq11... Erős borostám van...

(#7434) bundli


bundli
tag

Vizslatva a Braun honlapját nem igazán látok különbséget a Waterflex és a Series 3 bortva között, egyedül csak a "föl-le" mozgatható fej amiben különbözik, de az elég minimális, sőt még az Series 3-nak rendelkezik MicroComb Technology-val és Middle Trimmer-rel, bár szerintem ezek a WF-ben is benne vannak, csak nem írták oda :F

Series 3 3020s vs WF2s

A 3020s még olcsóbb is 5k-val, mint a WF és ha valóban nem tud többet gyakorlatilag a WF az S3-nál, akkor lehet az S3-at venném meg inkább.

Vélemény?

(#7435) adrian87


adrian87
tag

Hali!

Vettem egy PT920-at használtan, hogy legyen késem a Pt870-em be. Így most van egy "állványos" Pt920-am, amit eladnék szita és kések nélkül. Szerintetek mennyit kérjek érte?

-A tulaja teljesen újnak mondta és állítólag 1x mosta ki vízzel. Azután nem is használta. A pajeszvágója jól láthatóan soha nem volt használva. A díszítése ami a Pt870-en matt szürke festés ezen valamilyen fém.
-Annyi szépséghibája van, hogy a belső gumitömítés a 3 meghajtórész körül nem hófehér (mint a Pt870-nél), hanem talán barnás, mint a hátsó burkolata... amit csak a fényképeken vettem észre. Valamint a Philips feliratú előlapja és az "állványa" fényes vagy lakkozva van festve. Szóval inkább az én ízlésemnek nem jó. :)

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3453_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3454_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3458_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3459_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen a Pt920-as feje a Pt870-es fejének a helyén van, tehát én semmi különbséget nem látok a műanyagok közt a színeket leszámítva. Teljesen passzol.

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/HPIM3461_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az előttem kérdezőnek: Én körkés párti vagyok. De mostani szemmel szerintem jobb a teljesen vízálló, ha az lítiumionos akkuval van szerelve. Csak aksiról használható, de 1-3 perc töltéssel már működhet.

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#7436) bundli válasza adrian87 (#7435) üzenetére


bundli
tag

A Li-IOn akksi miért jobb mint a NiMH?

A vízállóság miért jó? Evlileg az S3 is "mosható" bár ez nem tudom mennyire jelent vízállóságot. A Wet & Dry nem csak hab/zselé mellett hoz többet?

(#7437) Nagya21 válasza bundli (#7436) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A NI-Mh akksinak is van memória effektusa, (mégha jóval kisebb is mint a Ni-Cd) ezért ki kell sütni idönként, de nem mehetsz 0.9V alá/cella, namost ezt hogy ellenörzöd le??
A Li-Ion akksit meg akkor töltöd amikor akarod.(ezt meg nem ajánlatos lemeríteni, mert azt nem szereti)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7438) #88727040


#88727040
törölt tag

Biztos, hogy én vagyok az egyetlen, akinek simábbra borotvál a villany, mint a hagyományos kézi/pengés borotva?

(#7439) zsoltzsolt válasza #88727040 (#7438) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen borotvád van?

(#7440) #88727040 válasza zsoltzsolt (#7439) üzenetére


#88727040
törölt tag

Kettő van:

(#7441) #88727040


#88727040
törölt tag

Amúgy meg a Philips is rezgőkés technológiát használ egyéb "szőrtelenítő" termékeiben.

Vajon a Braun miért nem alkalmaz körkéses technológiát?

[ Szerkesztve ]

(#7442) janes1976 válasza #88727040 (#7438) üzenetére


janes1976
őstag

Nem létezik! Akkor nem megfelelő a kézi borotvád. ;]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7443) Jenne válasza #88727040 (#7438) üzenetére


Jenne
senior tag

+ 1 :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#7444) Gergely0809


Gergely0809
tag

Boldog Új Évet Kívánok, körkéses és rezgős fórumtársaimnak is ! B.U.É.K!

Le2Max 3/64

(#7445) #88727040


#88727040
törölt tag

BUÉK! A szakállvágósoknak, a hajvágósoknak és a testszőrborotválóknak is. ;)

(#7446) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Vettem egy RQ 1251-es borotvát magamnak.
Általában habbal borotválkozom 2 naponta.
Az miért van, hogy az állam és a szám közötti részen kipattogok?
Mit csinálok rosszul, vagy mivel kenjem magam hogy ne legyen ilyen?

Köszönöm a segítséget! :R

(#7447) Nagya21 válasza cekkk (#7446) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Hab nélkül???
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7448) cekkk válasza Nagya21 (#7447) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!

Úgy még nem próbáltam. Viszont akkor meg csúszik olyan jól. Akkor nem tépi jobban a bőrt?

(#7449) BullZeye válasza cekkk (#7448) üzenetére


BullZeye
veterán

habbal jobban kipattogzol, hab nélkül abszolút nem, viszont nem is lesz olyan sima.

(#7450) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja beruháztam egy borotvára. Majdnem harmadáron jutottam hozzá egy ilyenhez. A kérdésem az lenne, hogy milyen olajjal érdemes, vagy kell ápolni? A dobozban nem volt semmilyen flakon, annak ellenére, hogy elvileg tartalmaznia kellett volna. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.