Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Jenne válasza Đusty (#14999) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ez is csak egy a sok kínai gagyi közül. Hasonló formaterv például, de van még több is de csak ezt a kettőt tettem be : [link] ... [link]
Nekem volt mind a kettő, mert kellett(volna) egy olcsó pár ezer forintos borotva, amit nem sajnálok nyüstölni ha kimegyek pár napra hétvégén a telekre. Nem sokáig voltak meg. Egy nagy bajuk van, hogy fényes csúszós zongora lakk műanyagból van a nyél (szokásos kínai ) és nehéz megszorítani annyira, hogy amikor eldobom jó meszzire repüljön... :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15002) Jenne válasza Jenne (#15001) üzenetére


Jenne
senior tag

Egy ilyen Xiaomi borotvával kezdtem, nem a napi borotválkozást persze, hanem a telkes hétvégéket. [link] Gondoltam mivel a "jó nevű" Saomi, talán majd használható is lesz. Hát nem igazán. Philips körkésest használok, S9031/12. Ehhez képest ez a saomi olyan érzet mintha egy kemény fémet tologatnék az arcomon, és közel sem vág olyan hatékonyan mint a Philips. Philips nagyon finoman követi az arc vonalat, szinte puha felfekvési érzés, szóval et így okés. Persze ez utóbbinál van némi szakértelem, tapasztalat, tervezés és gyártási minőség, nem mint a kínai tömeg gagyiknál, hogy lemásolunk valamit, úgy ahogy sikerül és piacra dobjuk. Fényképen nagyon jól néznek ki, szép fényes meg egyebek...de még közelről is (fél méterről) nézve is nagyon borovának néz ki, de viszont ha már kézbe fogod, akkor érződik az igen csak gagyi csúszós zongoralakk felületű fényes műanyag. Borotválkozás közben is egyfolytában csúszik a kézben.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15003) nyikszi válasza Jenne (#15002) üzenetére


nyikszi
őstag

Én egyszer vettem egy Aldis körkéses borotvát, vittem is vissza, szerencsére, ha nehezen is, de visszavették. Kipattogzott a bőröm tőle nem is kicsit. Én már nem kísérletezek ilyenekkel (se). Maradok a nagy gyártók, igaz drágább, de minőségi termékeinél. Max Amazonon megnézem mi a helyzet és ha sokkal olcsóbb ott rendelem meg, mint a Braun 7-est.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#15004) Jenne válasza nyikszi (#15003) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezeknél a "borotvának" látszó kínai eszközöknél mindegyiknél ugyan az a kés/szita található. Teljesen mindegy mi a neve a borotvának. Az első olcsó saomi annak az volt a baja, azon kívül, hogy nagyon sz@rul vágott és irritálta az arcomat, nem győztem balzsammal kenni, hogy az akku vagy ami az helyett volt benne, az 3 hét után már alig tartotta meg a töltést.
Maradtam a Philips S9031-nél és mellé vettem egy Remington HF9000 Heritage rezgőkésest nagyon olcsón, akciósan és plusz kuponnal, most azt használom elsődlegesen és teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15005) Lauda válasza nyikszi (#14998) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tapasztalataid. ;)

(#15006) Met


Met
nagyúr

Tudnátok ajánlani kis méretű szakáll/haj nyírót?
Tarkón és oldalt kellene felnyírni.
Nem kell nullásra nyírni (van egy anyajegy amit nem kellene piszkálni).
A kis méret alatt a One Blade szerű fejméretre gondolok, fül felett 1-2 centit kellene csak nyírni, oda meg a normál nyíró nem fér be.

Ha jól látom One Blade nullásra nyír, a trimmelő fejjel nagyobb lesz valamivel.
De ezekkel a rátehető fejekkel meg az a bajom hogy nehéz eltalálni hogy meddig lehet tolni, hogy a hosszabb részbe már ne nyírjon bele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15007) Jenne válasza Met (#15006) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Napokban volt reklám a TV-ben. Én nem használok ilyeneket, de hátha... [link]
A csomag tartalma:1 x MicroTouch Titanium Solo készülék
1 x USB töltőkábel (80 cm)
1 x tisztító kefe
1 x formázó fej (1 mm)
1 x formázó fej (3 mm)
1 x formázó fej (5 mm)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15008) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Segítségek szeretnék kérni borotva vásárláshoz. Már kinéztem pár darabot, ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Ha lehet akkor egy indokkal is. :) Várok több véleményt is akár. Köszönöm
[link]
[link]
[link]
[link]

(#15009) Nagya21 válasza mulatosdj (#15008) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Tudom végesek az anyagiak, de én ezt ajánlanám:
Panasonic ES-LV67-A803 Nedves/Száraz Elektromos borotva - BestMarkt
Vagy Ezt:
Panasonic ES-LL21-K503SH Elektromos borotva (euronics.hu)
Előbbit évek óta használom, nagyon jó, utóbbit most vettem, mert 22k volt akcióban az euronicsban, paraméterekben jó, de értelemszerűen nem borotvál egy húzásra olyan simára mint az 5 pengés, mintha kicsit sprődebb lenne a használat, de fogásra, motorfordulatra veri az általad felsoroltakat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15010) erdey_a válasza mulatosdj (#15008) üzenetére


erdey_a
őstag

én az 5000-es philipsre szavazok :)

Vérboci

(#15011) Degeczi válasza mulatosdj (#15008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A bőrtípusodtól is alaposan függ: ha érzékeny, általánosságban biztonságosabb választás a rezgőkéses, az kevésbé irritáló.

(#15012) Lami66 válasza Degeczi (#15011) üzenetére


Lami66
őstag

????
Ekkorát fordult a világ? Korábban (évekkel ezelőtt) pont a körkésest ajánlották az érzékeny bőrre. És az én tapasztalatom is az, hogy alsóbb kategóriában (Braun 3-as, Philips 3-as széria)
és középkategóriában (pl. Braun 5-ös, Philips 5-ös széria) inkább a körkéses a jobb választás, a borotvaszita kevésbé finom megmunkálása miatt. A felső kategóriában meg tökmindegggy.

(#15013) Degeczi válasza Lami66 (#15012) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott vmit nagyon elnézett, aki ilyet mondott... mindig is a rezgőkéses irritált kevésbé, ehhez a szita megmunkálásának semmit köze: nem az okoz problémát, hanem a szőrszálak esetleges megrántása - amire értelemszerűen sokkal kisebb az esély egy mikromozgást végző rezgőkéssel, mint egy körben forgóval. Ez nem saját hepp, nézd meg bármelyik borotválkozási weboldalon, ugyanezt a tanácsot kapod.

Ami már saját szempont, h kinek mennyire érzékeny a bőre erre. Nekem pl. nagyon, és pont egy linkelt 5000-es szériából származó Philipsel volt borzasztó tapasztalatom pár éve, még másnap is éreztem a hatását. A fiamnak viszont semmi gondja ugyanazzal, azóta is elégedetten használja. Rezgőkéses Braunból viszont lehet a legolcsóbb is (a linkelt S5 is annak számít, ez már nem középkategória), még csak borotválkozás utáni arcszeszre sincs szükségem, abszolút nem pirosít.

(#15014) mulatosdj válasza Nagya21 (#15009) üzenetére


mulatosdj
tag

Szia! Köszönöm a válaszod. Az első egyértelműen kilőve, sajnos annyit nem szánok rá. Utóbbi árba jó, meg asszem ehhez láttam fejet is máshol. Mindenképp olyan kellene ahol van kiegészítő fej hozzá, nagyobb méretre vágáshoz. Esetleg felsoroltakból melyik lenne a legjobb?

(#15015) mulatosdj válasza erdey_a (#15010) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm a válaszod :)

(#15016) mulatosdj válasza Degeczi (#15011) üzenetére


mulatosdj
tag

Annyira nem gondolnám érzékenynek a bőrömet, so-so. Inkább erős szőrzetem van, az okozhat gondot. Mit mondanál a felsoroltakból?

(#15017) Degeczi válasza mulatosdj (#15016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szempont még a borotválkozás gyakorisága is: ha szoktál kihagyni napokat, és már hosszabbra megnő közben a szőrzet, ahhoz mindenképpen körkéses a jobb választás.

(#15018) mulatosdj válasza Degeczi (#15017) üzenetére


mulatosdj
tag

Hetente egyszer szoktam csak, de akkor se teljesen simára. Szóval megnő rendesen. Volt egy régi philips alap gép, utóbbi időben pedig hajvágóval vágtam, csak megadta magát, aztán most keresnék egy borotvát. Teljesen sima borotválásra illetve van hogy hagyva meg, ezért kellene ami állíthatós, plusz fejes.

(#15019) Degeczi válasza mulatosdj (#15018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor egyértelműen körkéses, mert rezgőkésessel először külön trimmelned kellene, h a már rövidebb szőrszálak könnyen betaláljanak a szitába.

(#15020) Nagya21 válasza mulatosdj (#15014) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A te általad felsoroltak közül a Phillips, és az 5-ös szeria Braunt(ez már li-ion akkus) ajánlom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15021) Nagya21 válasza Degeczi (#15019) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Olyan borotvákat rakott fel ahol a ketyere tud szakállt is vágni.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15022) Degeczi válasza Nagya21 (#15021) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ha lecseréled a fejet... minden alkalommal nem túl praktikus.

(#15023) w.miki


w.miki
veterán

Olcsóbb kínai borotvák közül melyik, amelyik vállalható lehet?
ENCHEN Blackstone
ENCHEN Blackstone plus
ENCHEN X6
ENCHEN Victor Blackstone 7
XIAOMI MIJIA S300

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15024) Lajmund válasza w.miki (#15023) üzenetére


Lajmund
senior tag

Mindegyik hulladék felejtsd el ezeket. Inkább egy jó akcioba fogj ki egy rendes márkát. Nekem 25-be volt a BRAUN Series 5 51-W1500s.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#15025) mulatosdj válasza Degeczi (#15019) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm a válaszod! :)

Nagya21: Neked is :)

Akkor legalább leszűkült a kör 2 darabra. Utána olvasgatok majd véleményeknek, aztán az fog majd dönteni. Árba úgyis hasonló :)

(#15026) fradi81 válasza w.miki (#15023) üzenetére


fradi81
veterán

Csak a körkéses philips amit érdemes ezek helyett, abból amelyikre van pénz, 20 felett kezdődik.

moto g72, Ninebot d28e

(#15027) fradi81 válasza fradi81 (#15026) üzenetére


fradi81
veterán

Vagyis van 13ért, ez alá nem mennék már. Vagy kisérletezős kedvemben vennék egy ilyet, sencor cuccokkal nem volt még bajom.

moto g72, Ninebot d28e

(#15028) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, milyen eszközt tudnátok ajánlani, ha csak annyi a célom, hogy mindig 3mm-re szedjem a borostámat.
Most még egy 2015-ben vásárolt philips multigroom series 3000-t használok(nem az amit most árulnak), de már ferde, nehezen tölt, gyorsan merül. Próbáltam lecserélni az évek alatt, de nem sikerült.
Vettem: philips multigroom series 7000 (7720) és Braun beardtrimmer 5070
Egyik se vált be, gyengének érzem őket, túl sokszor kell átmenni mire levágja, és még melegszenek is.

Tudnátok olyat ajánlani, ami legalább olyan jó mint a régi készülékem? Nem melegszik, nem kell sokszor átmenni hogy vágjon?

Köszönöm szépen.

(#15029) Nagya21 válasza krizoli (#15028) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Aldi-Lidl hajvágó, a kerámiapengés (fehér a felső pengéje), olyat vegyél.
Li-ion akku, 2mm-től vág.
Hátrány, hogy nem mindég lehet kapni, 8k kőrül volt az uccsó ismert ár.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15030) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Gondolkodtam még ezen a készüléken az ajánlott 2 készülék mellett! Ehhez mit szóltok? Ahogy nézem a borotva annyiba lenne jobb, hogy ha kell, akkor teljesen simára tudok vágni vele. De ha nincs feltétlen szükségem rá, akkor ez jobb lehet tőlük? [link]

(#15031) Nagya21 válasza mulatosdj (#15030) üzenetére


Nagya21
addikt

Előtted irtam, lidl aldi hajvágó, a kerámiapengés.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15032) mulatosdj válasza Nagya21 (#15031) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm! :)

(#15033) KillerATi


KillerATi
tag

Sziasztok!

Viszonylag régóta küzdök egy problémával. Erős és sűrű hajam van(lenne) de “amióta az eszemet tudom” nagyjából kopasz vagyok, szándékosan. Sokáig borotváltam is a fejem, és ezt szeretném újra elkezdeni. Viszont van egy anyajegy a fejemen, amit rendszeresen megvágok, szóval elektromos borotvát szeretnék használni. Néhány olcsóbbat próbáltam már, katasztrofalis eredménnyel, a nullásra nyírt hajat nagyon nem vitték, de még a borotválás utáni egy hetes “borostás” fejbőrt sem. Így most csak nullásra van letolva mindig.

A kérdés hogy létezik olyan elektromos borotva, ami képes fejbőr borotválásra, stabilan?

A másik kérdés pedig, hogy van-e valami tipikus ajánlott bestbuy hajvágó gép? Kizárólag arra kellene hogy hajat/arcszőrzetet “nullasra” vágjam vele, semmi más funkcióra nincs szükség.

(#15034) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Itteni tanácsra (legfőképp Nagya21) vettem egy Panasonic ES-LV6Q masinát tavasszal. Akkor ígértem, hogy írok róla, amit aztán jól el is felejtettem :D

De most, három hónap használat után még is megteszem, hátha segítség valakinek.

A gép nem olcsó, én kuponnal vettem. Első borotva, valószínűleg, ha nincs kupon, nem merek belevágni rögtön egy ilyenbe, de szerencsére volt, én pedig megtettem.

Borotválni az arcszőrzetem + szakállkezdeményt mindig fürdés után szoktam, tehát felpuhult bőrön. Első alkalommal megpróbáltam a borotvahabot, de azon túl, hogy mindent összetrutyiztam, az ég világon semmit nem ért, csak húzta a bőröm és fájt tőle elég durván. Így ezt hamar elengedtem.

Másodjára már csak simán fürdés után nekiestem. Nem tudom, milyen más borotvákkal dolgozni, de ez valami lenyűgöző. Semmi fájdalomérzet, semmi kellemetlenség, semmi. Szépen zúg és ciripel ahogy vágja a szálakat. Gyakorlatilag mindent sikerül vele vágni, kivétel az állam alatti részen a nyakamnál, de mivel ott vannak érzékeny alkatrészek, nem is nagyon eröltetem, nehogy sérülés legyen a vége, inkább marad 1--1 szál. Másudt viszont hibátlan munkát végez.

Arcszesz nekem NIVEA MEN Sensitive Cool after shave. Nem tudom, van-e ennél jobb, öcsémét próbáltam, tetszett, így maradtam ennél.

A mai napig megvan a második borotválkozós élmény. A nyári melegben kicsit kényelmetlenebb, fáradtabb állapotban van, hogy nem 100%-osan lesz sima a bőröm (nem megyek át másodjára-harmadjára ugyanazon a területen), de egyébként hibátlan. Minden borotválkozás után lepattintom a fejet, szépen elmosom és ugyanezt megteszem a pengékkel. Ha megszáradt, 4--5 hetente be is olajozom a pengét és a szitákat, biztos ami biztos :D

Akkuidő rendben van, bár érzésre romlott egy kicsit a vásárlás óta, de konkrétan nem mértem, csak érzésre nem telt el a mostani és az előző töltés közt olyan nagyon sok idő.

Mára 10 percen belül (nem vagyok egy kapkodós típus) simán megvan az egész arcom. 99%-ban semmi nyoma nincs, a maradék 1% az, amikor azért sikerül kicsit megkapnia a bőrömet. Gondolom itt én nyomom rá túl erősen, vagy nem tudom. De arcszesz neki és másnapra (este szoktam csinálni) semmi nyoma.

Szóval összességében nagyon ajánlom ezt a gépet, első masinának, érzékeny bőrre hibátlan. Az ára borsos ugyan kicsit, de szerintem abszolút megérős.
Én pedig így néhány hónap távlatából is köszönöm az ajánlást, azthiszem, hosszútávon is nagyon bevált!

A végére annyi kérdésem lenne, hogy ráér majd 2--3 év után cserélni a pengéket? Gyorsan ránézve még nem is jöttem rá, hogy tudom leszerelni. Bár lehet azért, mert kisebb sokkot kaptam a 25000 forintos árcímke láttán :Y .
A szitát tényleg egy év után célszerű cserélni? Jelenleg mindkettőt hibátlannak érzem, a hatásfok nem romlott, ahogy a használati élmény sem.

üdv, adika4444

(#15035) Nagya21 válasza adika4444 (#15034) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Próbáld szárazon, fürdés előtt, esetleg Pre Shave-vel.
A szitát pengét akkor cseréld, ha már abszolút nem tetszik a teljesítmény, vagy ha kilukadt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15036) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv,

Szalállvágót/formázót keresek. Kb 1 centiméterre szoktam hagyni és a lényeg, hogy hálózatról is működjön. Csak akkusakkal állandóan csak a baj van...
Nézegettem árukeresőt, de kb mindegyiknél azt a kommentet láttam, hogy rövidebb szőrzetnél kihagy stb...
Van ilyen eszköz nem aranyárban?

(#15037) Nagya21 válasza BoneDragon (#15036) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha a hajnyiró megfelel, akkor ajánlom a Lidl-Aldi kerámiapengés Akkus hajvágót......
Jópár éve ilyen akkust használok, százalékosan kiirja mennyi a töltés.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15038) adika4444 válasza Nagya21 (#15035) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! :)

üdv, adika4444

(#15039) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Vásárolt mostanában valaki ilyen tartalék kést/szitát? [link]
A második és a negyedik képen a szita tartó alsó rész is látható, ez is benne van a dobozban vagy csak a 3 db kés és a 3db szita? Lassan aktuális lesz a csere nálam. S9031-hez kellene.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15040) mazsi70 válasza Jenne (#15039) üzenetére


mazsi70
senior tag

Csak a te kedvedért kibontottam.... :D

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15041) Jenne válasza mazsi70 (#15040) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm szépen ... :R :R :) :)
Tehát 3 db szita és 3 db kés a dobozban.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15042) flash-


flash-
veterán

elektromos borotvából mi az amit már meg szabad venni?
jó lenne a vezetekes is..
nem feltétlenül kell hogy full sima arcbőrt tudjon(bár azt szeretem 😀), de legyen megbízható,ne tépje a szőrt

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15043) Nagya21 válasza flash- (#15042) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Sztem ez alá nem menj:
Panasonic ES-RT47-H503 Elektromos borotva (euronics.hu)
De én ezt javasolnám, és akkor kezdetektől fogva öröm lesz borotválkozni.....
Panasonic ES-LV67-A803 Elektromos borotva (euronics.hu)

Ilyenem is van ez sem rossz, de a lv 67 sokkal jobb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15044) KillerATi válasza Nagya21 (#15043) üzenetére


KillerATi
tag

Ezzel az LV67-el vajon lehetne hatékonyan fejbőrt is borotválni szerinted?

(#15045) Nagya21 válasza KillerATi (#15044) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Há` szerintem igen, de a fejbőrőd alatt kevés a zsír .....lehet nem mindenhol fog felfeküdni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15046) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Keresnék olyan borotvát mint a Philips OneBlade Pro
Csak ne kelljen fejet cserelni rajta.

(#15047) Lami66 válasza nepszter1 (#15046) üzenetére


Lami66
őstag

A nyírófej minden borotvában kopó alkatrész, tehát előbb-utóbb cserélni kell. Mindegy, hogy rezgős, körkéses vagy pengés. Csak egy olyan borotva létezik, amiben a nyírórészt nem kell cserélni: a hagyományos borotvakés. De azt meg élezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#15048) nepszter1 válasza Lami66 (#15047) üzenetére


nepszter1
addikt

Ha heti 1x borotválkozom meddig bírja a penge kb ?

(#15049) Degeczi válasza nepszter1 (#15048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akár két-háromszoros eltérés is lehet attól függően, kinek mennyire erős a szőrzete, és mennyire tolerálja a fokozatosan, így kevésbé észrevehető módon romló vágási minőséget.
Általánosságban egy normál villanyborotvánál kb. 2 év a max, de lehet sűrűbb is. Az általad említett Oneblade viszont teljesen másként működik (kb mint egy olló, két egymáson elcsúszó pengével vág), azon pár havonta cserélni kell pengét.

(#15050) User_2 válasza Lami66 (#15047) üzenetére


User_2
tag

a körkéses élezhető, mosható, fertőtleníthető, nem kell cserélni, újat venni csak a kések miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.